Tweede Kamer stemt in met financieel statuut koninklijk huis PPR-Gelderland achter congres-besluiten Voorzieningen soeiale wetten voor velen een keurslijf Hugo de Groot staat op de Coo T erughoudendheid bij vrijstellingen belasting op onroerend goed Yan aanranding verdachte Doetinchemmer hoort vrijspraak eisen Bezwaren tegen nieuwe centrale bij Ketelmeer Opper had het niet op fox je KAMER WENST SPOED MET REGELING VERVOER GEVAARLIJKE STOFFEN OP DE RIJN Afluisteren gesprekken is nu strafbaar vallen inde beste aarde Boerderij uitgebrand Bloembollen rul Ziektekosten erg gestegen In Enschede zorg om cholera- besmetting VROUW NEEMT THUIS MEESTE BESLISSINGEN Man strooit giftige worst VERNIEUWING LEDENWINST Mevr. Van Arkel: Staatssecretaris Grapperhaus SLACHTOFFER Vanuit Overijssel llit ondersoek blijkt: Tachtig proeënt Nederlandse huizen heeft aardgas WOENSDAG 28 OKTOBER 1970 DEN HAAG De Tweede Kanier stemt over het algemeen in met de voor stellen met betrekking tot de herziening van de regeling van de belastingvrij dom voor het koninklijk huis. Dit bleek dinsdagavond bij de openbare behan deling van vier wetsontwerpen, strekkende tot een herziening van het financieel statuut voor het koninklijk huis. Deze voorstellen behelsen, behalve de herziening van de regeling van de belasting vrijdom, ook de hernieuwde vaststelling van de grondwettelijke uitkeringen en de automatische aanpassing aan de wijzigingen in het loon- en prijspeil, het laten vervallen van de afzonderlijke wettelijke bepalingen tot vaststelling van het maximum-bedrag, dat voor onderhoudskosten van ter beschikking gestelde pa leizen jaarlijks ten laste van de rijksbegroting kan worden gebracht en de herzie ning van de regeling betreffende de kroondomeinen. Volgens het ontwerp tot herziening van de regeling van de belastingvrij dom zullen privé-inkomen en vermogen van de leden van het Koninklijk huis, die thans geheel van persoonlijke be lastingen zijn vrijgesteld, in beginsel op dezelfde wijze aan belastingheffing worden onderworpen als voor anderen geldt. De regering wil belastingvrijdom slechts handhaven voor zover geboden voor een goede uitoefening van de monarchale functies. Van de grondwet telijke uitkeringen zal geen (inkom stenbelasting worden geheven. De herziening van het financieel sta tuut beoogt een hernieuwde vaststelling van de financiële verhouding tussen het rijk en het koninklijk huis; Ingevolge de nieuwe regeling komen de functio nele kosten van het koninklijk huis on der de betrokken hoofdstukken van de ARNHEM De deelnemers aan het gisteravond in Arnhem gehouden congres van het actiecentrum Gelder land van de Politieke Partij Radicalen hebben zich in overgrote meerderheid positief over de besluiten van het on langs in Nijmegen gehouden bewogen landelijk congres van de PPR uitge sproken. Men was het in het algemeen eens met een korte beschouwing van congres voorzitter W. van Dam (Ren- kum) waarin geconcludeerd werd dat in geen geval aan restaura tiepog in- gen" meegewerkt zal moeten worden en de polarisatie in de Nederlandse po litiek steeds meer tot uitdrukking zal dienen te komen. De heer Van Dam deelde mee dat sinds de eerste berichten over het be danken van oud-voorzitter drs. P. Bo- gaers ruim een week geleden slechts zeven mensen voor het PPR-lid- maatschap bedankt hebben; daarbij zijn de bedankjes van de heren Bo- gaers, Van Ruiten, Lafeber en Damoi- seaux (van hen werd vorige week be kend dat zij bedankt hadden of dit. zou den doen) begrepen. „Van een Bo- gaers-effect kun je hier echt niet spre- ken," Hij maakte gewag van de grote te leurstelling die de beide verkiezingsuit slagen de PPR dit jaar gebracht heb- DEN HAAG Uit de socialistische fractie in dc Tweede Kamer heeft de minister van Verkeer en Waterstaat dinsdag de schriftelijke vraag gekregen of er al overleg gaande is tussen de regeringen van Nederland en West- Duitsland en andere Rynoeverstaten, ten einde tot een gemeenschappelijke regeling betreffende het transport van gevaarlijke of giftige stoffen op de Rijn te komen. In dit verband wijzen de Kamerleden drs. Van Thijn en dr. Oele op de mede deling van de Nederlands-Duitse Ka mer van Koophandel, waarin wordt vermeld dat de regering van Noord- rij n-Westfalen zich zal wenden tot de Bondsregering met een voorontwerp van wet ter voorkoming van gevaren bij het transport van dergelijke stoffen op Duitse binnenwateren, in het bijzon der de Rijn. Zo dit overleg nog niet gaande is, dringen deze Kamerleden er op aan de nodige stappen te doen om een derge lijke internationale regeling tot stan te brengen. ben het „politieke realisme" zoals dit zich nu manifesteert in de PvdA (bij hen die de anti-KVP-motie weg willen hebben) en m D'66 (poging tot gesprek D'66-PvdA-KVP) voelde hij niets; „la ten we er maar op rekenen dat we weer vier jaar in de oppositie moeten, in die vier jaar kan er heel wat (ver sterking van de polarisatie bijv.) ge beuren! En wat de PPR betreft: „Onze partij is niet te klein, maar een duide lijke realiteit", aldus de heer Van Dam. Het congres koos een nieuw dagelijks bestuur voor Gelderland; voorzitster wordt mevrouw B. Mahieu-Meereboer uit Nijmegen. De PPR-Gelderland heeft dit jaar een aanzienlijke ledenwinst ge boekt: op 1 januari was het aantal le den 254 en gisteren bedroeg het 403. Het grootste actiecentrum in deze pro vincie is Nijmegen (147 leden), daarna volgen op grote afstand Arnhem (35) en Rheden (23). De overige actiecentra (zoals Apeldoorn met tien, Doetinchem en Ede met zeventien, Tiel met vier, Harderwijk met zestien leden (enz.) zijn erg klein. Het congres besloot een werkgroep te benoemen die het nieuwe statenlid dr. ir. J. L. A. Jansen (Btereh) gaat bege leiden; de groep komt eind volgende week voor het eerst bijeen. Betreurd werd dat de heer A. J.' Vul ink de lijstaanvoerder op medisch advies voor het statenlidmaatschap heeft moe ten bedanken, de heer Jansen doet me dio december zijn officiële intrede in de staten. 'De Poolse oud-minister Wlodzimirz Lechowicz is benoemd tot ambassadeur in Nederland. Hij volgt Stanislaw Al- brecht op, die na een verblijf van ruim vijf jaar in Nederland, vorige maand afscheid heeft genomen. rijksbegroting. De uitkering van de ko ningin zal zowel een volledige vergoe ding van de normale uit het koning schap voortvloeiende lasten inhouden, als ook een inkomen dat passend is voor de uitvoering van de monarchale functie. Bij de behandeling van de ontwerpen wees mr. R. van den Bergh (PvdA) er op, dat de uitkeringen naar het oordeel van de PvdA-fractie „zeer fors" zijn. Mr. W. J. Geertsema (VVD) merkte daarentegen op, dat de voorgestelde be dragen zijn instemming hebben. Hij sprak mede namens de overige rege ringspartijen (KVP, ARP en CHU) en stelde ondermeer, dat het nieuwe sta tuut „met te grote voorzichtigheid" is opgesteld. Van de zijde der kamer werd er voorts nog op gewezen, dat spoedig de vraag wie al dan niet mogen worden gerekend onder het begrip „leden van het koninklijk huis" moet worden beantwoord. Van de zijde van de PvdA-fractie werd bezwaar naar voren gebracht tegen het niet geheel beëindi gen van de vrijstelling van successie rechten. Van deze zijde werd een amendement ingediend om dit punt uit de grondwet te lichten en over te bren gen naar de successiewet. UTRECHT Het huidige stelsel van sociale voorzieningen is een verworven heid, maar het is tegelijk voor velen een keurslijf omdat het uitgaat van de volledige werkdag voor gezonde vol wassen mannen en vrouwen tussen hun zestien en 65 ste jaar. Door allerlei re gelingen worden bepaalde groepen bui tengesloten: bejaarden, werkende jon geren die verder onderwijs willen vol-», gen, gehuwde vrouwen en gehandicap ten. Dit betoogde mevr. drs. D. van Er- kel-Merens, sociologe, dinsdag in Utrecht op de algemene vergadering van de Nationale Vrouwenraad in Ne derland. Ze voegde hieraan toe, dat het misschien ook meer mannen dan zou aannemen, het huidige systeem ervaren als een keurslijf. Een man die het huishouden leuk vindt, wordt algemeen beschouwd als „een waardeloze ambitieloze vent". Voor allerlei groepen biedt de vorm van het arbeidsproces volgens mevr. Van Erkel onvoldoende bewegingsvrij heid. Ze zei, dat de vrouwen een bepaalde strategie zullen moeten gaan volgen en dat de vrouwenverenigingen niet in de eerste plaats moeten zoeken naar een continuering van het eigen bestaan, maar moeten streven naar het zo zelf standig maken van de leden, dat de verenigingen zelf kunnen worden opge heven. DEN HAAG De Tweede Kamer is dinsdagmiddag zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met de voor stellen tot besehërming van de persoon lijke levenssfeer, van de privacy. De fracties van de PvdA, PSP, CPN en de groep-Aarden verklaarden zich tegen aanvaarding van deze voorstellen. Zij houden ondermeer in, het straf baar stellen van het afluisteren van te lefoongesprekken. In het belang van de veiligheid van de staat kan, op bijzon dere last, van deze bepaling worden af geweken. De Kamer oordeelde het niet nodig, dat deze bijzondere last terstond ter kennis wordt gebracht van de voorzit ter van de Tweede Kamer een amendement-Franssen (PvdA) terzake werd namelijk verworpen. Voor aan- ADVERTENTIE vaarding van dit amendement spraken zich uit de fracties van de PvdA, PSP, de Boeren-partij en de groep-Aarden. Overeenkomstig een amendement- Geurtsen (WD) werd nu in de wet vastgelegd, dat de lastgeving slechts kan gelden voor de duur van ten hoog ste drie maanden en wordt de last ge geven aan het hoofd van de Binnen landse Veiligheidsdienst (BVD). De Kamer verenigde zich met het voorstel-Franssen om strafbaar te stel len het opnemen van beelden door bij voorbeeld televisie-camera's in waren huizen en andere winkels en in cafes en in restaurants, zonder dat de aanwe zigheid van dit technisch hulpmiddel kenbaar is gemaakt. Ook minister mr. C. H. F. Polak (Justitie) verklaarde zich akkoord met deze aanvulling op de wet. Verworpen werd een amendement van mej. mr. A. M. Goudsmit (D'66), waarin werd voorgesteld de bijzondere last slechts te verstrekken na verkre gen toestemmipg van de rechter-com- missaris. ROTTERDAM: Voor het stadhuis aan de Coolsingel in Rotterdam heeft bur gemeester Thomassen dinsdagmiddag een standbeeld van Hugo de Groot onthuld. Het monument is een schep ping van de beeldhouwer Auke Hette- ma. DEN HAAG Naar het oordeel van staatssecretaris dr. F. H. M. Grapper haus (Financiën) moet de grootste te rughoudendheid worden betraeht bij het opleggen van vrijstellingen van de belasting op onroerend goed. Hij heeft dat dinsdagmiddag in de Tweede Ka mer verklaard bij de voortzetting van het debat over de voortzetting van gemeentelijk belastinggebied. Als het belangrijkste onderdeel van deze verruiminig is het onroerend goed als belastbaar object aangewezen. Het UTRECHT In 1961 waren de ge middelde kosten per ziekenfondsverze kerde (verplichte en hejaardenverzeke- ring samen) f 90.-. in 1971 zal dat waar schijnlijk ruim f 408,- zijn. De centrale bond van onderling be heerde ziekenfondsen berekent in De ziekenfondskrant dat de ziekenfondsen in 1971 zo'n f 3700 miljoen zullen uitge ven voor gezondheidszorg. In dat jaar zullen de uitgaven voor de AWBZ, een volksverzekering die goeddeels door de ziekenfondsen wordt uitgevoerd, zo'n f 1400 miljoen belopen. O DEN HAAG Minister Den Toom (Defensie) voelt er niets voor de mili taire belangenverenigingen op korte termijn inzage te geven van rapporten over de werktijden van militair perso neel. Hij vindt dat hij deze rapporten eerst zelf moet bestuderen om inzicht te krijgen in de voorstellen die in deze rapporten zijn verwerkt en de gevolgen daarvan. Hij antwoord dat op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid Wiel draaier (P.v.d.A.). ARNHEM Voor de rechtbank te Arnhem heeft dinsdag terecht gestaan de 23-jarige chauffeur I. F. S. uit Doe tinchem, verdacht van een poging tot aanranding, op 9 maart jl. van een 20-jarige verpleegster. Ofschoon de verpleegster de chauf feur bij confrontatie pertinent had her kend en de chauffeur aanvankelijk een volledige bekentenis aflegde, zag offi cier van justitie, mr. J. van den Berk hof, geen andere mogelijkheid dan vrij spraak te eisen wegens gebrek aan be wijs. Het meisje bleek te aarzelen, waardoor het belangrijkste bewijsmate riaal aan de officier ontviel. Verdachte zelf trok later zijn bekentenis in. De officier zei in beginsel geneigd te zijn aan die bekentenis weinig waarde toe te kennen. Het psychologisch rap port schetste S. als iemand, die geneigd is de schuld op zich te nemen van iets, wat hij niet heeft gedaan. Mr. Van den Berkhof wilde met deze, zijns inziens geringe mogelijkheid rekening houden. Op 10 maart kwam de broer van de verpleegster bij de politie vertellen dat zijn zuster de voorgaande avond nabij Drempt slachtoffer was geworden van een poging tot aanranding. Iemand in een rode auto had haar klem gereden. Daarna was zij in de auto gesleurd en de man had gepoogd haar te overweldi gen. Omdat het meisje tegenstribbelde staakte de automobilist zijn pogingen. Hij zette de verpleegster af in de buurt van haar huis. Tien dagen later hield de Doetin- In de bebouwde kom van Lemeler- veld is dinsdagavond de 8-jarige Jacob A. Ophoff aangereden door een perso nenauto. Hij kwam in een greppel te recht en brak zijn nek. ZWOLLE De Stichting Contact Natuur- en Landschapsbcscherming Overijssel heeft bezwaren tegen de bouw van een nieuwe centrale aan het Ketelmeer, zoals wordt voorgesteld door de N.V. IJsselcentrale. Indien de elektrische centrale bij de Zwolse Hoek zou worden gebouwd, zou de milieuverstoring het geringst zijn. Bezwaren bestaan ook tegen de plaats van een schakelstation in de Noord oostpolder en tegen het tracé van een 220 KV-lijn van Zwolse Hoek naar Zwolle (Hessenweg). De stichting heeft deze bezwaren, die tijdens hoorzittingen naar voren kwa men, schriftelijk kenbaar gemaakt aan de commissie elektriciteitswerken van het ministerie van Economische Zaken. In deze brief wordt een beroep op deze commissie gedaan bij de minister aan te dringen op een serieus onder zoek van het door de natuur- en vogel wacht IJsseldelta geboden alternatief en op het voorkomen, dat door een goedkeuring van het voorgestelde tracé en het schakelstation de plaats van de nieuwe centrale nagenoeg wordt vast gesteld. Men vraagt de commissie het advies, dat zij aan de minister zal ge ven, openbaar te maken. chemse politie S. aan, omdat hij veel in een rode auto reed. Zijn signalement klopte, op de kleur van zijn haar na. Het meisje herkende hem aanvankelijk pertinent. S., die eerder verdacht werd van moord op het 11-jarig meisje Rime Wielheezen uit de omgeving, maar daarmee toch niets uitstaande bleek te hebben, bekende aanvankelijk grif. La ter trok hij die bekentenis in en het meisje bleek bij het voortgezet onder zoek niet meer zeker van haar zaak. Zij legde haar twijfel vast op een bandre corder. De Arnhemse rechtbank besteedde de gehele dag aan de behandeling van de zaak, eerst achter gesloten deuren en ROERMOND „Het was een glui- perdje, meneer de president", aldus de 51-jarige opper Nico de Jong uit Herten gisteren van achter het verdachtenhek- je van de Roermondse rechtbank. „Andere honden kwamen gewoon bij me als ik zo deed" en opper De Jong klopte met de vlakke hand vriendelijk tegen zijn broekspijp. „In Herten heb ik zo herhaaldelijk loslopende honden gevangen en aan een touw thuisge bracht. Maar die ene was niet te van gen, die ging al op dc loop als ik tien meter van hem af was". De vete tussen opper De Jong en het gluiperdje kreeg zijn climax toen de bruine fox-terrier het marmotje van de opper de stuipen op het lijf joeg en er in een onbewaakt ogenblik in slaagde zijn loopse teef te dekken. De getergde opper greep zijn dienstpistool en zond het gluiperdje met twee welgemikte schoten naar de eeuwige jachtvelden. De bazin van de foxterrier riep bij de justitie om wraak en zo kwam het dat de Roermondse rechtbank gisteren twee volle uren besteedde aan het drama van het gluiperdje, de teef en de mór- mot. Iedereen wilde wel geloven dat het gluiperdje opper De Jong het bloed on der de nagels vandaan had gehaald toen zijn teef begin juli loops was ge worden. De kleine bruine fox-terrier drong welgeteld tien keer bij het krie ken van de dag door het gaas dat de opper rond zijn tuin had gespannen. Opper De Jong maande de eigenares van de fox-terrier ernstig om haar ver liefde pupil binnenshuis te houden. Het help niets, want het gluiperdje zat al weer in de tuin nog voor de opper thuis kwam. Enkele dagen later klonken de twee schoten. „Maar was schieten nu wel nodig. Hebt u uw privébelang niet verward met uw taak als politieman?" zo vroeg gisteren de president van de rechtbank, mr. I. van Koot. De officier van justitie eiste van op per De Jong een boete van honderd gulden. later, voor het requisitoir en de eis, in het openbaar. Raadsman mr. W. Holleman zei het eens te zijn met conclusie van de offi cier. In een zaak met een twijfelende getuige is er geen ander alternatief dan vrijspraak, zo zei hij. De rechtbank doet over een week uitspraak. in de wet opleggen van vrijstellingen daarvoor betekent, naar de mening van de staatssecretaris, een uitholling van de belasting-capaciteit van de gemeen ten en tevens een aantasting van de gemeentelijke autonomie. Het was mede om deze redenen, dat de staatssecretaris bezwaar maakte te gen het voorstel van de PvdA-afge- vaardigde J. T. Vellenga om. naast geëxploiteerde cultuurgrond, ook bos sen en natuurterreinen van de voorge nomen heffingen uit te zonderen. De onder-minister merkte op, begrip te hebben voor de suggestie van de AR- afgevaardigde, G. A. Kieft, om landgoe deren en kerken van de belasting op onroerend goed uit te zonderen. Be zwaar daarentegen maakte hij tegen het voorstel-Kieft, om ook monumenten onder de uitzonderingen te brengen. Minister dr. H. J. Witteveen conclu deerde, dat de nieuwe regeling de ge meenten een voordelig saldo oplevert van 300 miljoen. De verwachting is, zo becijferde hij, dat de verzwaring in de belastingdruk uiteindelijk neerkomt op 33,- per persoon per jaar. Hij stel de dit cijfer tegenover de berekeningen van de PvdA-aflgevaardigde drs. H. M. Franssen, die had uitgerekend, dat de belastingdruk ongeveer 75,- per per soon per jaar zou bedragen. Voetballers naar Turkije ENSCHEDE De commissie voor volksgezondheid uit de gemeenteraad van Enschede heeft zich beraden op de mogelijkheid dat spelers van FC Twente cholera-besmetting uit Turkije over brengen. De spelers zijn gisteren naar Turkije vertrokken voor hun wedstrijd tegen Eskilsehirspor. De Enschedese wethouder voor volks gezondheid, H. Schoonderbeek, heeft geen verdere mededelingen willen doen „om de bevolking niet onnodig ongerust te maken". Ook is niet bekend gemaakt of extra voorzorgsmaatregelen getroffen worden wanneer volgende week de spelers van Eskilsehir-spor voor de return in de tweede ronde om de Runnersup Cup naar Enschede komen. Dokter H. J. A. Waardenbug, ats van de GG en GD in Enschede, achtte dat niet waarschijnlijk: „Alle spelers van Twente zijn ingeënt, ook de supporters. Wannee de Turken hier in Nederland zijn zal ongetwijfeld direct gecontro leerd worden of zij zijn gevaccineerd. Verder zal de normale procedure wor den gevolgd". ROTTERDAM De helft van de Ne derlandse huisvrouwen krijgt een vast bedrag aan huishoudgeld. In de meeste gevallen is het ook de huisvrouw die beslist hoe hoog dat bedrag moet zijn Dit blijkt uit een onderzoek dat het Nipo en de Nederlandse Stichting voor Statistiek samen hebben ingesteld. In cijfers uitgedrukt betekent dit, dat 44 procent van de huisvrouwen wél en 45 procent géén vast huishoudgeld krijgt. Op elf procent van de gezinnen was de desbetreffende vraag niet van toepassing. Uit hetzelfde onderzoek is gebleken, dat maar 33 procent van de getrouwde Nederlandse mannen de beschikking heeft over zakgeld. Ongeveer 45 pro cent van de huisvaders krijgt géén zak geld. Bovendien zochten Nipo en NSS uit, dat in 69 procent van de Nederlandse gezinnen alleen de man kostwinner is. In veertien procent van de gezinnen zorgen man en vrouw samen voor het gezinsinkomen. In zeventien procent van de gezinnen moet alleen de vrouw voor het inkomen zorgen, mede doordat er in elf procent van de gezinnen geen man was. Uit het ingestelde onderzoek blijkt voorts, dat in gezinnen waar duurzame gebruiksgoederen als koelkastèn wor den gekocht, in 49 procent van de ge vallen de stem van de man doorslagge vend is geweest. De vrouwen hadden een groter aandeel: tachtig procent. In 29 pet. van de gevallen wordt de beslis sing dus samen genomen. Wanneer het echter gaat om het aan schaffen van een auto, dan heeft de man in 85 procent van de gevallen méér te zeggen dan de vrouw (35 pro cent). Bij het kopen van vaste vloerbe dekking is het weer de vrouw (86 pro cent) die de knoop doorhakt. De man heeft dan maar in 45 procent van de gevallen een stem in het kapittel. En LEMMER In Oosterzee nabij Lem mer is dinsdagavond de boerderij van veehouder S. W. Wind uitgebrand. Kin deren die op de zolder van de boerderij speelden ontdekten de brand en waar schuwden hun moeder. Nadat het vee naar buiten was gebracht, werd de brandweer gewaarschuwd die weinig meer kon doen. De schade wordt geschat op enkele tonnen. wanneer het erom gaat dat de man een kostuum moet kopen, dan is de stem van de vrouw in de helft van de geval len doorslaggevend. Volgens de onderzoekers van Nipo en NSS gaat de Nederlandse huisvrouw erg weinig uit: Het afgelopen jaar is slechts tien procent van alle huisvrou wen samen met haar man naar schouwburg of concertzaal geweest. Bo vendien heeft 72 procent van alle huis vrouwen dat jaar geen voet in een bioscoop gezet. VENRAY In Venray zoekt men naar een man die het jachtgebied tus sen Venray en Overloon en Smakt te Gijsteren bezaaid heeft met vergiftigde worst. Zover de politie bekend is zijn er de laatste twee weken acht honden aan een vergiftigingsdood gestorven. Vermoed wordt dat iemand een enor me haat heeft tegen de jagerscombina tie, waarin veertig Venray se jagers verenigd zijn. DEN HAAG Ongeveer 80 procent van alle Nederlandse huizen is momen teel aangesloten op aardgas. In de afge lopen winter werd 60 procent van de woningen met aardgas verwarmd. Dit percentage zal naar verwachting tot ongeveer 80 procent stijgen. Van de grote Nederlandse indusrieën is 65 procent geheel of gedeeltelijk over geschakeld op aardgas, terwijl in 1975 het aandeel van aardgas in de totale energieconsumptie van de industrie tenminste 60 procent zal bedragen. Dr. C. Krijgsman, hoofddirecteur van de N.V. Nederlandse Gasunie, heeft dit gezegd tijdens een door de gascommissie van de EEG georganiseerd symposium over marktproblemen van aardgas dat in Barcelona wordt gehouden. Aan dit symposium nemen deskundigen van 18 landen uit Europa en de VS deel.

De Vallei | 1970 | | pagina 15