Verkoop plastic zakken gaat buiten gemeente om PERSONEN EN OMZET IN DE INDUSTRIE Het kan makkelijk voor deze prijzen. Jam kwaliteit Huishoud! Halvarine Droprollen Engelse Drop 99 Autodrop Dropmelange OO Creamcrackers A %V Roosvicee Brinta ontbijt Schouder karbonade ;aus buk Kogelharde spruiten Doperwten Vleessalade Ontbijtworst Zeeppoeder Opbergkastje Boerenzult Acosy zeep Prodenttandpasta I;® 8 Worstjes Hoofdstraat 2-4 \/eenendaal Bernadette Devlin weer in Lagerhuis lager kan het niet! Onderzoek naar begroting in afdelingen blijft besloten De Spar heeft f 645 min omzet STIJGING GOUDPRIJS f i gewi I ram i iB per kilo 89 TWEEDE AUTO 4 Wij garanderen u kwaliteit.Altijd! Mocht u niet tevreden zijn over de kwaliteit dan krijgt u zonder meer uw geld terug. ÉÊm 500 gram 2 heerlijk geurende stukken Profimarkt WOENSDAG 28 OKTOBER 1970 RHENEN Nu de gemeentelijke huisvuilophaaldienst in de hele ge meente is overgegaan op plastic zakken blijkt, dat er ondanks de gehouden persconferentie en de huis aan huis verspreide folders onder de burgerij toch nog enkele vragen leven. In de eerste plaats verkeren sommige inwoners kennelijk in de veronderstel ling, dat de opbrengst van de plastic zakken voor een deel de gemeente ten goede komt. Dit is niet het geval. De verkoop van plastic zakken gaat geheel buiten de gemeente om. Van gemeente wege is alleen een bepaalde kwaliteits eis gesteld. Ten bewijze daarvan zijn de zakken voorzien van de opdruk „ge meente Rhenen". Dit zou de indruk kunnen wekken, dat de gemeente zich ook belast met de in- en verkoop van deze zakken In dit opzicht is alleen een maximumverkoop prijs gesteld, maar verder is deze zaak geheel in handen Van de gezamenlijke melkslijters. Tegen dit laatste kunnen uiteraard bezwaren worden gemaakt, maar deze kunnen evengoed worden ingebracht bij een ander verkoopsy steem van uniforme plastic zakken. Dat hier, evenals in andere gemeenten, ge kozen is voor de melkslijters, is geba seerd op het feit, dat daardoor een vrij uitgebreid distributienet is gegaran deerd, terwijl in de meeste gevallen de zakken aan huis kunnen worden ge kocht. Uit het vorenstaande volgt, dat de prijs van de plastic zakken uitsluitend wordt bepaald door de fabricagekosten en de marge van de tussenhandel. In verband hiermede leven er ook nog vragen rond de belastingaanslag, die als tegemoetkoming in de kosten van de reinigingsdienst wordt geheven. Het ophalen van huis- en grof vuil vormt een bepaalde post op de gemeen tebegroting en slechts een deel daarvan wordt via de zogenaamde reinigings rechten op de inwoners verhaald. Door de steeds verdergaande uitbrei ding van de gemeente en het in de hele gemeente tweemaal per week ophalen van huisvuil zou een tweede huisvuil- auto met het daarbij behorende perso neel moeten worden ingeschakeld. Het gevolg daarvan zou zijn geweest, dat de reinigingsrechten aanmerkelijk zouden moeten worden verhoogd. Mede om dit te voorkomen is op het nieuwe systeem overgegaan, hetgeen onder an dere inhoudt het éénmaal ophalen per week, waardoor meer economisch kan worden gewerkt en inschakeling van een tweede wagen wordt voorkomen. Daardoor kunnen de reinigingsrechten voorlopig op hetzelfde peil gehandhaafd blijven, te weten f 24,per aansluiting. Weliswaar gaan de totale kosten voor de gebruikers omhoog, doordat zij naast de reinigingsrechten ook de plastic zak ken moeten betalen maar, afgezien van de voordelen die aan het nieuwe sy steem ook voor de gebruikers zijn ver bonden, dient men te bedenken, dat bij handhaving van het oude systeem de reinigingsrechten hoger zouden zijn ge worden dan nu het totaal van reini gingsrechten vermeerderd met de kosten van plastic zakken. OPDRUK Voorts wordt er nogmaals op gewe zen, dat de zakken over het algemeen aan één zijde van de straat dienen te worden geplaatst en dat uitsluitend plastic zakken mogen worden aangebo den. die van de opdruk „gemeente Rhe nen" zijn voorzien. Aangezien kennelijk nog niet ieder een hiervan op de hoogte was en de aanvoer van plastic zakken even stag neerde, zijn in de eerste weken ook nog emmers geledigd en andere plastic zak ken meegenomen. In de toekomst zal hieraan echter strikt de hand worden gehouden. Tenslotte is het mogelijk, dat in de toekomst nog enige wijziging in de wijk- indeling moet worden aangebracht, terwijl voor sommige straten ook nog verandering zal komen in de aandui ding van de wegzijde waarlangs de plastic zakken moeten worden ge plaatst. Daardoor zal dan in bepaalde straten het huisvuil op een andere dag worden opgehaald dan tot nu toe het geval was. Dit zal tijdig via de plaatse lijke pers worden bekend gemaakt. Het Centraal Bureau voor dc Statistiek heeft gegevens gepubli ceerd omtrent het aantal werkza me personen en de omzet in de industrie over het 2e kwartaal 1970. De gegevens hebben betrek king op industriële ondernemin gen met 10 en meer werkzame personen, exclusief het bouwbe drijf. Volgens dc publikatie bedroeg het totaal aantal werkzame per sonen in de industrie eind juni 1970 1.078.200 personen, een ge ringe vermindering, met 3.7000. t.o.v. de bezetting ultimo maart 1970 (1.081.900). In voorafgaande jaren gaf de bezetting ultimo juni eveneens een vermindering te zien t.o.v. de stand ultimo maart (1966: 8.400 personen, 1967: 16.7000 personen, 1968: 1.500 personen, 1969: 500 personen). Met een omzet van 20,4 miljard gulden in het 2e kwartaal 1970 is de waarde van de totale omzet in de industrie over het le halfjaar van 1970 gekomen op 39,4 miljard gulden (exclusief OB). tegen 34,5 miljard gulden in het overeen komstige halfjaar van 1969 (even eens exclusief OB). De export van de industrie bedroeg over het le halfjaar 1970 14,7 miljard gul den (37 pet. van dc totale omzet) tegen 12,4 miljard gulden in het le halfjaar 1969 (36 pet.). VEENENDAAL Met de voor trekkers D. van Kampen en W. C. van Doorn in het eerste gelid heeft het be stuur van de Veenendaalse nielkhande- larenvereniging gisteravond in „De Korenbeurs'' gerecipieerd ter gelegen heid van 't veertigjarig bestaan. Voor al de heer Van Kampen kreeg natio naal betekenis op zuivelgebied door zijn bemoeienissen in landelijke organi saties. Mede door zijn toedoen werd RHENEN Openbaarheid van al lerlei vergaderingen wordt wel door verschillende partijen beleden, maar nog niet door de voltallige raad van Rhenen aanvaard. De vergaderingen die de beide afde lingen voor het onderzoek van de ge meentebegroting houden blijven ten minste besloten. De meerderheid van de raad sprak zich gisteravond uit tegen openbaarheid van die bijeenkomsten waarin raadsleden vragen stellen over zaken de begroting betreffende. De heer J. van Donselaar (CHU) was bang bij de kiezers een slechte indruk te maken, wanneer zij zomaar konden horen dat raadsleden ook niet alles van een begroting begrepen. Het PvdA-raadslid mr. J. Deen stond op openbaarheid. Zijn drie man sterke fractie stemde voor de behandeling van de begroting in afdelingen. Voor de openbaarheid van de afdelingsver gaderingen stemden mevrouw I. Clous- Veen en de VVD'er M. P. F. C. Tim mermans. AMSTERDAM Met een met 4 pet. tot f 645 min gestegen detailhandels omzet heeft De Spar zich in 1969 ge handhaafd op dc tweede plaats onder de Nederlandse levensmiddelen-distri butiebedrijven. Evenals in de gehele levensmiddelen branche bleef ook by De Spar de omzet ontwikkeling in 1969 iets achter verge leken met voorgaande jaren. Over 1970 wordt een aanzienlijk be ter resultaat verwacht. Het aantal Spar-supermarkten nam in 1969 met 24 of 5,5 pet. toe tot 456 ofwel 31 pet. van het aantal vestigingen. Met deze 31 pet. werd echter reeds 52 pet. van de totale Spar-omzet. bestreken, terwijl 33 pet. over de zelfbedieningszaken en nog 13 pet. over de bedieningszaken liep. LONDEN De Londense goudprijs heeft maandag met negentig dollarcent per ounce de grootste stijging op een dag sedert het ontstaan van de vrije goudmarkt in maart 1968 geboekt. De prijs bereikte het niveau van 39,50 dol lar, nadat vrijdag jl. de prijs was geste gen tot 38.55 dollar. Er zijn echter slechts weinig goudhandelaars die ver wachten dat de goudprijs zo hoog zal blijven. In Zwitserland was de prijs maandag aanvankelijk met 0.8 dollar gestegen van 39,25/45 dollar. Vrijdag jl., doch daarna trad een kleine daling in. Hier was de handel aanvankelijk zeer leven dig met krachtige vraag uit het Mid den-Oosten, doch daarna liep de omzet terug. CJ LONDEN Bernadette Devlin, de 23-jarige Noordierse strijdster voor ge lijke burgerrechten, is gisteren in het Engelse Lagerhuis haar zetel weer ko men innemen. Zy werd door de afge vaardigden van Labour met applaus ontvangen, de conservatieve leden van het Huis zwegen. De 23-jarige Bernadette, die voor de gelegenheid gekleed was in een rood broekpak, Chinese stijl, werd in juni met grote meerderheid opnieuw in het Lagerhuis gekozen, maar voor zij naar Londen kon komen werd zij gevangen gezet wegens het aansporen tot op stand in Londonderry. Zij heeft zes maanden in de gevangenis gezeten. Nadat zij uit de gevangenis is ont slagen heeft Bernadette Devlin opge roepen tot beëindiging van de opstan den in Ulster. Zij zal echter blijven strijden voor een socialistische repu bliek Ierland. als een van de eerste gemeenten in Veenendaal de melkverzorging gesa neerd. Tijdens de receptie, waaraan ook een feestavond voor de leden wal verbonden, boden velen hun geluk wensen aan. Braadkuikens Gardena per pot per 2 kuipjes pak a 9 stuks per zakje pak a 3 rollen f X a° O o zak a 250 gram ÉÊm ÉKm O Q n - o n fj \0 o O, a 0 o *.o O O 0 Motta Dubbele fles "o O 0 O o- s Normaal 3.45 nu Pak van 84 nu fijn literblik Beker a 300 gram 1.49 nu Bij elk pakje Unox vacuum vleeswaren een pak jc voor slechts Kwak 3 kik) ook voor uw dure automaat. Voor schroeven, spijkers enz. Onbeperkte uitbouwmogelijkheden van 12.98 nu de echte bakje 500 gram US bakje 300 gram in luxe doos. Normaal 5.50 nu Set a 3 tubes UnoxWeense Normaal 3.30 Aktieprijs 2.45 nu IH W blik a 8 stuks nu KUKGRUP

De Vallei | 1970 | | pagina 4