Eigen ploeg blijft op de been Feijenoord wil zijn wapen in bescherming nemen tegen de handel Mühren schonk Ajax verdiende zege op PSV Jumping Amsterdam SPORT IN'T WEEKEND OP RADIO EN TV TIPPY DE LANOY MEIJER: Ik heb er geen spijt van dat ik een beetje met hockey stop DIDAM Ketting heeft het volgend wielerseizoen twee ijzers in het vuur. Naast zijn oostelijke ploeg gaat de amateursponsor met Batavus Heerenveen een noordelijke combinatie op de been brengen, de Ketting-Bata- vusploeg. Reeds tien renners heeft hij hiervoor aangezocht: de oud prof Solaro. Brand. Van Dam, v. Straalen. Berkhout, Knoors, Bathoorn. A. Scheffer, Uddink en Poppe. BELANGEN WAANZINNIG GELD NIET NODIG TEVREDEN Spoeling dun in sporttoto T HARDE Wéér heeft de Nederlandse hockeyploeg een zwaar evenement afgewerkt en wéér steken enkele internationals de vinger op: „Ik kan niet meer". Deze keer hebben Tippy de Lanoy Meijer en Kick Thole na het toernooi om de Europese beker in Brussel gemeld, dat ij privé en zakelijk geen tijd meer hebben voor dergelijke uitgebreide mani festaties. EXPERIMENTEN VERANDEREN ONMOGELIJK OVER HET PAARD ZATERDAG 31 OKTOBER 1970 KE TTING IN ZEE MET BA TA VUS Directeur A. H. L. Ketting: „Ik hoor de. dat Batavus ermee zou stoppen en dat vond ik doodzonde. Ik ben met ploegleider Cees Kouwenhoven gaan praten en die heeft de zaak nog eens met de directie doorgenomen. En het resultaat was positief. Nu hebben de jongens weer een „stal"! „Uiteraard heb ik er zelf ook belang bij. Met twee ploegen heb ik een betere spreiding voor de criteria. Ketting- Batavus telt zes westerlingen, die mooi in hun eigen streek kunnen rijden. De rest van de equipe komt uit het noord oosten. waar ook genoeg te koersen valt. Op deze manier kan ik op één en dezelfde dag aan twee wedstrijden deelnemen. Er komen ook nog twee Zeeuwen bij, nl. Remijn en Van de Hoek en met twee anderen ben ik nog aan het onderhandelen. Dus daar kun nen we onze kleuren ook verdedigen. Iets wat voordien onmogelijk was, om dat Zeeland voor de renners veel te ver rijden is. Er gaan zowat twee dagen inzitten. Met de noordelijke ploeg heb ik ove rigens verder niets te maken. Daar zor gen de ploegleiders Fré Bosch en Cees Kouwenhoven voor. Ik kan maar één ploeg goed onder handen hebben", al dus de baas van de metaalwarenfabriek uit het Gelderse Didam. ROTTERDAM Het is bijvoor beeld niet zo dat je rood-witte koek trommels in de handel kan brengen met het embleem van het illustere Feijenoord erop, zonder daarvoor eerst toestemming te vragen. Theo retisch ten minste. Want, in de prak tijk rotzooien ondernemende pro- dukten meestal maar wat aan en verlevendigen zij onbekommerd hun soms afzichtelijke kleinodiën met het Feijenoordsymbool, hetgeen de verkoop aardig blijkt te bevorderen. En hoewel het Feijenoordembleem beschermd is, hebben de op dit punt verbluffend toegeeflijke Rotterdam se bestuurderen, uitgaande van de gedachte dat de gezegende naam van Feijenoord op deze wijze op grote schaal onder het volk wordt verbreid, die levendige handel in Feijenoordsouvenirs altijd ooglui kend toegestaan. Het nijvere bedrijfsleven is door die tolerantie allengs driester ge worden en vooral na het veroveren van de Europa Cup en de wereldbe ker nam die handel waanzinnige vormen aan. Die explosie van rood-witte prullaria heeft in de boe zem van de Rotterdamse vereniging uiteindelijk dan ook wel enige on rust gewekt en men heeft nu op dracht gegeven om eens uit te zoe ken wat er allemaal onder de naam Feijenoord op de markt is gebracht. Tot diepe tevredenheid van Feij- enoords lyrische administrateur Phi- da Wolff, auteur van vele Feijen- oordboeken en ondanks zijn Amster damse afkomst grimmig wakend over Feijenoords eer en goede naam. die deze ontwikkeling met stijgend onbehagen heeft gevolgd. „Ze kunnen", zo zegt hij huive rend „de naam Feijenoord wel op closetrollen gaan zetten. Het wordt te gek. Iedere handige jongen die denkt: hé, daar valt wel iets aan te verdienen, gaat op het ogenblik maar rustig zijn gang. Het gaat ons bij dat onderzoek bepaald niet in de eerste plaats om het geld, maar wij willen de naam en het embleem van Feijenoord niet laten misbruiken". De centen blijken voor Feijenoord in het bloeiende souvenirwezen in derdaad van secundair belang. Wel iswaar betalen de bedrijven die wel toestemming vragen een bedrag in eenswaarna ze verder overal van af zijn maar dat geld wordt door Feijenoord weer ter beschikking ge steld aan instanties met nobele idea len, „En dat bedrag", zo verzekert Wolff „is een lachertje wanneer je nagaat wat er met die artikelen wordt verdiend. Feijenoord wil nie mand het vel over de oren halen. We hebben dat geld gelukkig niet nodig en we kunnen het ons permit- AMSTERDAM Gerrie Mühren heeft de sleutelwedstrijd tegen PSV voor Ajax gewonnen. Mühren was niet alleen de overal aanwezige speler op het middenveld, hij maakte ook met een strak afstandsschot een rechte streep van meer dan 20 nieter naar de lage linkerhoek, waar Jan van Beve- ren veel te laat heenging het beslis sende doelpunt. De winnende treffer voor, daarover kan geen twijfel be staan, de beste ploeg. Het duel tussen de Europa Cup deelnemers is niet de sensationele top per geworden, die 52.000 toeschouwers verwachtten. Ajax was daarvoor niet geniaal genoeg, ondanks de aanwezig heid van Cruyff gedurende de volle negentig minuten. PSV was daarvoor niet moedig genoeg. De Eindhovenaren begonnen zuiver verdedigend, met Strik aan de voeten van Van Dijk, Vos vastgekleefd aan Cruyff, Munk Jensen als schaduw van Keizer en Kemper in de buurt van Swart. Radovic en Van den Dungen bleven bovendien nog •chter de hand als extra veiligheid. PSV rekende op snelle uitvallen en ieder van de verdedigers heeft die taak proberen te vervullen. Het gat echter tussen de eigen muur en de open ruimte aan de andere kant van het veld was daarvoor te groot. Door de verdedigende speelwijze van PSV werd het Ajax niet erg moeilijk ge maakt. De achterhoede met Suurbier op de rechter- en de voortreffelijke Nees- kens op de linkerflank, kreeg alle gele genheid zich rustig in te spelen op de uitvallen van PSV en de grillige wind, die de bal de meest merkwaardige wen dingen gaf. Ajax had bovendien de macht op het middenveld door Rijnders, Neeskens en Mühren. Dat goede middenveld pro beerde paniek te zaaien, maar slaagde er niet in te oogsten, omdat de chaos in het Eindhovense strafschopgebied maar niet wilde komen. De aanval van Ajax had aan kracht gewonnen. Alleen al door de simpele aanwezigheid van Cruyff. De „dreiging van Johan" remde PSV. De aanwezig heid van Cruyff stopte echter ook Van Dijk af, die aan Ajax' aanvalskracht zeer weinig bijdroeg. In de eerste helft bleven de kansen voor PSV tot slechts een enkele be perkt, waaruit Schmidt Hansen de bal van afstand striemend over de lat joeg. Keizer en Mühren waren op passes van Cruyff en Rijnders veel gevaarlijker. Het goede schot kwam echter niet. Na rust ging PSV wat aanvallender spelen en trainer Linder injecteerde de aanval met De Vrindt en Hiddink. Dat echter had geen effect omdat in de slo pende voorgaande periode het scherp er al bij de anderen was afgesleten. Juist op het moment, waarop Ajax iets terug moest, sloeg de Amsterdamse ploeg toe. Minder door eigen verdiensten dan door fouten van PSV. Kemper kopte de bal uit een ongevaarlijk lijkende voorzet voor de voeten van Mühren. Van Beve- ren reageerde veel te laat op het af standsschot. Na die treffer trok Ajax zich enigs zins terug en ging spelen op de uitval. Het kreeg daardoor betere kansen dan PSV in de hele wedstrijd Keizer be handelde echter een voorzet van Krol (opgeschreven wegens spelbederf) niet nauwkeurig genoeg. In de voorlaatste minuut moest Mühren n aeen geweldige actie van Cruyff, die er weer bijna helemaal was, net iets te gehaast schie ten. ADO 9 8 1 0 17 22— 4 Sparta 9 6 3 0 15 16— 5 Feijenoord 9 6 2 1 14 19— 4 PSV 10 6 2 2 14 21— 5 FC Twente 9 5 3 1 13 10— 3 Ajax 10 5 3 2 13 16— 6 FC Utrecht 9 5 1 3 11 17—16 NEC 9 2 4 3 8 9—11 MVV 9 2 3 4 7 6—10 Holland Sport 9 2 3 4 7 8—12 Go Ahead 9 2 3 4 7 6—12 DWS 9 2 3 4 7 814 Telstar 9 2 3 4 7 13—19 Haarlem 9 1 4 4 6 9—13 NAC 9 2 2 5 6 11—19 Volendam 9 2 1 6 5 8—17 Excelsior 9 1 3 5 5 9—19 AZ '67 9 0 2 7 2 4—23 TRAVEMÜNDE Dr. Goesmann, voorzitter van de Westduitse voetbal bond (DFB) heeft vrijdagavond de be schuldiging van dr. Dierk Clasing (ver bonden aan het sportinstituut van Mün- ster), dat de voetballers van de bundes- liga doping zouden gebruiken, in scher pe bewoordingen tegengesproken. teren om in dit opzicht tolerant te zijn. Maar we willen wel voorkomen dat er allerlei rotzooi op de markt wordt gebraeht met onze naam er op". De houding van Feijenoord mag in dit opzicht onbegrijpelijk mild wor den genoemd, want achter die lawi ne van roodwitte asbakken en bier glazen gaat ongetwijfeld een poten tiële goudmijn schuil. Een goudmijn die Feijenoord echter vooralsnog niet wenst te exploiteren, hoewel ook de consument zelf daar van zou kunnen profiteren. Feijenoord wil alleen maar een beetje inspraak ev eventueel een paar grijpstuivers voor mooie doelen. „Nederland moet weten", aldus Wolff „dat je toestemming moet vragen wanneer je een Feijenoord- artikel op de markt wil brengen. Daarom zijn we de zaak nu eens voorzichtig aan het aftasten en wil len we nagaan in hoeverre we daar juridisch iets tegen kunnen onderne men. Misschien resulteert dat in de toekomst in een proefproces, om eens een keer een uitspraak van de rechter te krijgen". CEES STAM weer van de partij Directeur A. H. L. KETTING nog meer aan de weg timmeren En wat zijn eigen ploeg betreft: „Ketting heeft voor het volgend seizoen veertien renners op zijn lijstje staan. En daar is de wereldkampioen bij de amateur-stayers, Cees Stam, ook weer bij. Ketting: „Stam blijft bij ons. Als prof of als amateur. Voor de amateurspon sors is namelijk de mogelijkheid ge schapen om twee profs in de ploeg te nemen. Ik verwacht, dat die regeling spoedig van de KNWU afkomt". Tino Tabak gaat Ketting verlaten. Hij tekent vandaag in Didam een prof-contract bij Mars-Flandria. ,,'t Is een goede coureur, zonder twijfel. En ook een goede knecht, maar als we grenner zal hij het bij de profs moeilijk krijgen. Nee, dan heb ik liever Stam", zegt Ketting. De anderen voor de ploeg: Balk. Schür, Kuiper, Aling, Niemeyer, Lenferink, Remijn, Van de Hoek, Snoeijink, P. van Katwijk, Wildeboer en de eerstejaars-amateurs J. Huisjes, Pater en Stiggelbout. De gebroeders Dickhof zullen wellicht ook weer een plaatsje in de blauw-zwarte ploeg van Ketting krijgen. Henk Nieuwkamp, de assistent van Ketting, is met de wielrennerij gestopt. „Het liep wat af met hem", zegt zijn baas. „Hij heeft er niet zoveel interesse meer in. En een grote teleurstelling was het voor Henk, dat hij voor de WK in Leicester gepasseerd werd. In de Engel se kranten stond hij nota bene getipt als een van de favorieten. Maar in Am- stelcoureur Piet van Katwijk heb ik weer een goede sprinter aangetrokken". Bij het samenstellen van de nieuwe ploeg is de heer Ketting afgegaan op de prestaties van het afgelopen seizoen. Een seizoen, dat voor de ploeg een „topper" was. Het begon al goed met de Ronde van Noord-Holland, waar Tabak, Kuiper en Aling respectievelijk op de eerste drie plaatsen beslag legden. De overwinning van Ketting, lees: Schür, in Olympia's Toer door Nederland kwam als een grote verrassing, alsmede de tweede plaats in het ploegenklasse- ment, slechts op 10 seconden achter de winnende militaire ploeg, waarin de Kettingrijders, Tabak en Aling een groot aandeel hadden. Verder talrijke overwinningen van Aling en Nieuwkamp en buitenlandse successen van Kuiper en Schür en niet te vergeten de uitzending van vijf Ket tingmannen naar de wereldkampioen schappen: Balk, Jan Jansen, Tabak, Stam en Wildeboer (cross). „Ik ben een tevreden man", zegt baas Ketting. Als ik zou willen dan kon ik nog wel twee ploegen op de been bren gen. Ik heb nog wel 25 aanvragen lig gen ook van profs, die weer amateur willen worden. Het gaat zo prima. We gaan gewoon door. „Plannen voor het komende jaar? „Het wachten is op de wielerkalender. Daarna gaan we de koers uitstippelen". AMSTERDAM Alette Westerhuis heeft gisteren op de tweede dag van het internationale concours hippique in de nieuwe RAI in Amsterdam een natio naal springconcours gewonnen. Met haar paard „Fair Quota" reed zij een foutloos parcours in de tijd van 73.2 se conden. De uitslag is (aantal hindernis sen 12, 15 sprongen, maximale hoogte 1.40 meter): 1. Alette Westerhuis (Ber gen op Zoom) met „Fair Quota", 0 straf- punten, 73.2 seconden; 2. Erik Schoema- ker (Lage Vuursche) met „Urey" 0/77.1; 3. Rob Eras (Tilburg) met „Carnaby Street" 0/78.2; 4. Tjeerd Velstra (Brum- men) met „Grey Mist" 0/89.2; 5. Rita Meulendijks (Stiphout) met „Sabarena" 3/85.1; 6. Jan den Haan (Wateringen) met „Caranza" 3/86.1; 7. Hanny de Vries (Eindhoven) met „Io" 3/89.9; 8. Hans Brugman (Almelo) met „Sky Ranger" 3/91.9. De Britten David Broome en Janette Boulter wonnen het equipe-springen. Er waren 20 hindemissen van een maxi male hoogte van 1.30 m in het parcours opgesteld, die 24 sprongen noodzakelijk maakten. De uitslag was: 1. David Broome met „Mister Softee" en Janette Boulter met „Funny Hill" (G.-B.) 103.8 sec.; 2. Har vey Smith met ,Just Jim' en Ann Drum mond Hay met „Xanthos" (G.-B.) 113.3 sec.; 3. Jan Maathuis met „Formateur" en Hans Brugman met „Miss Holland" (Ned.) 117.6 sec.; 4. Seamus Hayes met „Biddlecombet" en mevr. Hayes met „Mossicon" (Ierl.) 119.8 sec.; 5. Tommy Brennan met „Ambassador" en Lesley Fitzpatrick met „Carnaby Street (Ierl.), 120 sec.; 6. Graziana Mancinelli met „Talisman" en Vittorio Orlandi met „Fulmer F. Duster" (It.) 140 seconden. HILVERSUM In „Studio Sport", het sportprogramma van de NOS-tele- visie, dat van 19.30 tot 20.20 uur en van 21.10 tot 21.35 uur via Nederland 2 wordt uitgezonden, wordt behalve aan een aantal voetbalwedstrijden aandacht besteed aan: Concours hippique Jumping Amster dam; Sprinterstoernooi (wielrennen) in het Sportpaleis in Gent. Het sportprogramma „Langs de Lijn" van de NOS-radio van 14.02 tot 17.00 uur via Hilversum 3 en van 18.05 tot 18.30 uur via Hilversum 2 wordt uitgezonden, zal een aantal verslagen bevatten van voetbalwedstrijden bij amateurs en in het betaalde voetbal. Daarnaast komen in het programma voor: Concours hippique Jumping Amster dam; Nationaal zwemtoernooi in Amster dam; Paardenkoersen op Duindigt en in Groningen; Overzichten en uitslagen zaalhand bal, hockey en korfbal. DEN HAAG De spoeling in de sporttoto 13 was weer bijzonder dun. Er waren 320.145 deelnemers, die een be drag hadden ingelegd van 579.330.90. Er was een prijzenbedrag beschikbaar van 260.698,90. Voor de eerste en der de prijs was 91.244,62 beschikbaar. Er waren 513 meldingen met 13 goed. Ie dere winnaar ontvangt 177,-. Voor de derde prijs kwamen ruim 26000 deelne mers in aanmerking, die elk 3,50 krij gen toegezonden. Voor de tweede prijs, bestaande uit 65.174,72 waren 5766 gegadigden. Elk ontvangt 11,-. De ex tra prijs, die 13.034,94 groot is moet worden gedeeld door 425 deelnemers, die elk 30,- ontvangen. Voor toto 14 liggen de cijfers iets gunstiger. In totaal hadden 763.410 deelnemers hun kruisjes gezet. Zij had den een bedrag van 1.636.117,20 bij eengebracht. Er is een prijzenbedrag van 736.252,74 beschikbaar. De eerste en derde prijs bedraagt 257.688,46. Er waren 28 meldingen met 13 goed. Ieder ontvangt 9203,-, voor de derde prijs komen 9450 deelnemers in aanmerking die elk 27,- zullen ontvangen. De tweede prijs, groot 184.063,18 moeit worden gedeeld door 1100 deelnemers, die elk recht hebben op 167,-, voor de extra prijs, die f 36.812,64 bedraagt ko men 8600 deelnemers in aanmerking. Ieder van hen ontvangt 4,-. HELSINKI De Finse gewichtheffer Ari Kurko is in de nacht van donder dag op vrijdag in Kouvola na een me ningsverschil op straat door zijn „ge sprekspartner" doodgeschoten. De 21-jaar oude middengewicht ein digde bij de onlangs in Columbu» (Ohio, VS) gehouden wereldkampioen schappen als zevende en won in het onderdeel drukken de zilveren medail le. Op het moment, waarop Ab van Grimbergen als coach op de nog warme stoel van Jules Ancion is gaan zitten moet de mogelijkheid niet worden uit gesloten, dat de uittocht met deze na men nog niet is voltooid. De selectie voor de nationale formatie telt bijvoor beeld nog mannen, die wellicht (ge dwongen) zullen meedelen, dat zij de drie weken voor het toernooi om de wereldbeker in Pakistaans Lahore niet kunnen missen, maar dat zij niet vies zijn van „gewone" interlands, waaraan geen tijd vretende bijkomstigheden als extra trainingen en grote reizen vast zitten. In de geriefelijke officiersmess stelt de zwierig geüniformeerde Tippy de Lanoy Meijer (26) (zijn laatste dagen als kornet uitdienend): „We begonnen in dat hockey erg moeilijk te zitten. Als ik uit dienst kom ga ik werken bij een Engelse investeringsmaatschappij. Dan houd ik voor die toernooien in het bui tenland én voor dingen als drie trainin gen per week niet genoeg tijd over. Het was nu, in mijn diensttijd al vaak lastig. Je komt vrijdagavond laat thuis. Als je dan zaterdag in Tilburg moet trainen ben je vroeg weg. Wéér 's avonds laat thuis en bekaf natuur lijk. Dan ben ik bepaald niet zo, dat ik nog eens tegen mijn vrouw roep „Trek je jas aan, we gaan lekker uit". Ze heeft dat allemaal mooi geslikt, maar er is wel eens iets gezegd natuurlijk." Verder constateerde De Lanoy Meijer in een internationale loopbaan van tien jaar en 58 interlands, dat „voor echt zware toernooien een selectie van zes tien of zeventien volmaakt op elkaar ingespeelde mannen een vereiste is". Die groep tophockeyers zal Nederland voor de Olympische Spelen in München moeten kweken en daarbij noteert De Lanoy „dat er vooral gezocht moet worden naar echte spitsspelers. We hebben er eigenlijk maar twee: Thole en Frans Spits. Dat toernooi in Pakistan is dan een erg mooie gelegenheid om zulke jon gens te testen. Het lijkt me wat minder zwaar dan Brussel, waar we bij de eer ste vier moesten komen. In Lahore spe len tien ploegen en voor een behoorlij ke plaatsing in München moet je dan bij de bovenste acht komen. Dat geeft, dacht ik wat speelruimte voor experi menten". Wanneer de klus in Lahore is opge knapt willen De Lanoy Meijer en Thole graag opnieuw als international de pis te in: „Het gaat mij erom, dat je eens even rust krijgt voor je werk. Na La hore willen Kick en ik doorgaan voor de Olympische Spelen. Volgens mij is er geen bezwaar. We hebben zo lang getraind en zoveel er varing opgedaan, dat het mogelijk moet zijn het niveau van het Nederlands elf tal te houden. Bovendien is het alleen maar gunstig, wanneer je voordat Ne derlands elftal over zoveel spelers be schikt. dat een coach kan afwisselen, al moet dat tevoren met iedereen goed worden doorgepraat." Hockeyend in het toernooi om de Eu ropese beker in Brussel ontdekte Tippy de Lanoy dat „het toernooi qua zwaarte wel meeviel, hoewel het spel in bepaal de wedstrijden zoals tegen Oostenrijk bepaald niet geweldig was. Hockey dreigt dood te bloeden, wanneer het op deze manier doorgaat. Je werkt met spelregels, die dertig jaar oud zijn. Het tempo is met de conditie geweldig vooruit gegaan, de scheidsrechters kun nen het domweg niet meer bijbenen en fluiten je uit je concentratie, het kijk plezier gaat eraf. Ik vraag me ook af of zo'n toernooi voor zwakke landen wel nut zal hebben." Derhalve meent De Lanoy ernstig, dat er iets moet gebeuren. Die buiten spelregel moet bijvoorbeeld veranderen. Nu is een verdediging in staat alle aan vallers tot achter de middenlijn terug te dringen. In die kluit op het midden veld moet dan worden gehockeyed. Dat kan gewoon niet. Misschien is spelen met negen man en twee wisselspelers een oplossing. We hebben het in Mexico gedaan. Je loopt je te barsten, maar er is tenminste ruimte voor echte combinaties, zonder dat je constant wordt gevloerd door een vent, die niet kan hockeyen en dus kei hard ingrijpt. Een speler met veel tech niek moet daar toch voordeel van heb ben"? In tien jaar tophockey leerde Tippy de Lanoy, ook dat „de gezapigheid er wel af is gegaan. Niet alleen in het spel maar ook in je instelling. Je bent nu eenmaal een paar maanden bezig met zo'n groot toernooi". Waarbij hij direct aantekent: „En in die periode is het onmogelijk in he werk een optimale prestatie te leveren". Als winstpunten geeft hij de aanzien lijke verbetering van begeleiding, plan ning, materiaal en het feit, dat „hok- Nog zit Tippy de Lanoy Meijer als kornet op de loop van „zijn" tank. Binnenkort zwaait hij af en gaat zich inzetten voor een Engelse financieringsmaatschappij. Dat brengt met zich, dat hij aanzienlijk minder tijd zal hebben voor de Nederlandse hockeyploeg. Vandaar dat de Lanoy Meijer mét Kick Thole heeft besloten niet mee te gaan naar het toernooi om de wereldbeker, dat in februari in Pakistaans Lahore wordt gehouden. keyteams tegenwoordig in staat zijn soepel van het ene systeem op het an dere over te schakelen. Niemand kan nog zeggen, dat een hockeyer geen op drachten aanvaardt. Ik heb het in Brussel gedaan en ik heb best plezierig gespeeld". Winstpunt was »ok, dat De Lanoy Meijer in die toen jaar groeide van een recalcitrante babbelaar tot een aanzien lijk evenwichtiger volwassene, een zaak waarover hij zegt: „Ik kwam in dat Nederlands elftal toen ik zeventien was. Daardoor werd ik over het paard getild. Bovendien draagt iedereen in zo'n ploeg een masker. Ze denken dal ik de eeuwige lolbroek ben. In wezen ben ik introvert. Ik denk veel en ik lees veel gedichten. Ik heb er ook geen spijt van dat ik een beetje stop met hockey: ik heb veel andere hobbies". Dat blijkt, want gezeten op de loop van „zijn" tank roept hij stralend: „Mooi ding hoor, daar schiet je alles mee aan puin. Dat leger zegt me niet zo veel, maar die technische grappen, dat vind ik bést fijn".

De Vallei | 1970 | | pagina 15