Opheusden totaal weggespeeld: 7-1 Hemur Enge verloor van sterk KVO St. Maarten geeft DVSA een lesje Stuwcomplex bij Driel officieel in gebruik Spelers in ziekenhuis Minder betaald voetbal Boerderij in Renswoude afgebrand Strijdlustig Unitas haalt uit St.-Nicolaas 22 november in Rhenen Poging tot inbraak Or an je-Wit teruggewezen door Actif Royale zege voor HDS Scherpenzeel verdeelde de punten Ger. Gemeente Rhenen houdt verkoopdag voor zending Bibliotheek uitgebreid Oprichting Veel publiek op zangavond in Ederveen Rode Kruis Amerongen Korfbal Dodelijk ongeluk in Stroe „Ivoren Kruis" viert in Tiel 60-jarig bestaan Vergadering van Petrus Datheen POSITIE VAN KESTEREN ZORGELIJK In Eist film over Schouwen NVV gaal weer kaartje leggen Vragen stellen over „omgang met Bijbel" Scherpenzeel V erkeerscur sus nieuwe stijl Weer grond voor Industriewijk II Zware dropping van brandweer MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 Spelmoment strijden die uit een van de wed- Operatie '70 speelde tegen RHC ter voorbereding op het naderende seizoen. OPHEUSDEN Het is Opheusden niet gelukt om het trotse ongeslagen record van het mee bovenaan staande VVS te breken. Integendeel, het werd in een Nijmegen een sware nedelaag. Bovendien moeeten v. d. Burg en doel man v. Ewijk met ernstige oogblessures naar een ziekenhuis vervoerd worden, toen beiden l>y een VVS-aanval met eikaar in botsing kwamen. Dit gaf Op heusden, hoewel ztf al achter stond, de genadeklap. Het begin was al goed, want binnen enkele minuten was het R. v. d. Brug die Opheusden naar 01 wist te schie ten. Meer kansen volgden, maar de anders zo sterke aanval van Opheusden faalde deze middag volkomen. Na een kwartier spelen kreeg de VVS- speler Van Raay de bal in buitenspel positie aangegeven, maar de Opheusden. grensrechter vlagde niet en dit werd de gelijkmaker, 11. Enkele minuten later was het Schoenmaker die de stand op 12 wist te brengen. En weer even later in buitenspelpositie wist Paans de stand op te voeren tot 13. Toen over- AMERONGEN Voor de Amerongse korfbalvereniging Hemur-Enge was het een somber week-end. Onder slechte weersomstandigheden speelde het eerste twaalftal zaterdag tegen het hooggeno- teerde KVO uit Soest,erberg. Deze ont moeting was voor Hemur-Enge dan ook bijzonder belangrijk. Arie van der Heijden wist de Ame- rongers met een prachtig afstandsschot, wat blijkbaar, ondanks de harde wind noch nog mogelijk was, de leiding te geven. De vreugde over dit doelpunt was echter van korte duur want vlak daarop maakte KVO gelijk en de stand werd zelfs 2-1 voor KVO. Dat het met de rust nog 2-2 was was de verdienste van Henk van Veenendaal die kon sco ren. Na de rust kreeg de ploeg uit Soes- terberg een sterk veldoverwicht en hoewel Wim van Engelenbrug een 3-2 achterstand tot 3-3 had teruggebracht werd de eindstand 6-3 in het voordeel van KVO. Hemur-Enge moet nu, om een kans op het kampioenschap te behouden, de overige wedstrijden niet meer verlie zen. Ook het tweede twaalftal kon het in Soesterberg, eveneens tegen KVO niet bolwerken en werd met een 3-2 neder laag naar Amerongen terug gestuurd. Jan van der Klift en Thon Sauer zorg den voor de Amerongse doelpunten. AMERONGEN Zondagmiddag werd bij een straffe wind, de wedstrijd DVSA-St. Maarten gespeeld. DVSA verscheen in het veld met enkele ande re spelers dan in de laatste weken. Er werd wel met inzet gespeeld maar al spoedig bleek, dat er aan de conditie van de Amerongers toch wel wat- ha perde. De Amerongse formatie, met aan voerder Breeschoten in de voorhoede begon bijzonder enthousiast. Met snel voetbal werd de Utrechtse achterhoede onder druk gezet en dat resulteerde na een kwartier in een 1-0 stand voor DVSA. Rechtsbuiten J. Burgers lan ceerde Breeschoten en tegen diens dia gonaal schot was de doelman niet opge wassen. Het begon erop te lijken, dat het voor DVSA een succesvolle strijd zou worden. St. Maarten kreeg echter meer vat op het spel en na een half uur werd het, door een verdedigingsfout in de Amerongse achterhoede 1-1. In dezelfde minuut was het N. Mater van DVSA die de bal toegespeeld kreeg, in een sprint op het Utrechtse doel afging en 2-1 scoorde voor DVSA. Het baatte echter niet want weer door een dekkingsfout in de achterhoede werd het een minuut later 2-2. De bal werd door de rechts buiten scherp voorgeschoten en met een duik kon de middenvoor van St. Maarten scoren. Enkele minuten later was er weer een gevaarlijke Utrechtse aanval. Doelman J. Buis kon de bal nog wegtrappen maar schoot tegen een tegenstander aan, waardoor de bal terugstuitte in het doel (3-2). Het werd nog voor rust 4-2 voor St. Maarten waardoor het er voor DVSA reeds somber uit ging zien. Na de rust werd het een wedstrijd, die de weinige toeschouwers nog maar matig kon boeien. De strijd werd bij zonder eenzijdig. St. Maarten konreeds na vijf minuten scoren. Een hoge bal stuitte vlak voor Buis op de grond en effectvol rolde de bal in de touwen. Bij een 6-2 achterstand was het E. van de Water die met een boogbal G. Brink man lanceerde. Zijn schot verdween net onder de lat door in het doel. Dat St. Maarten er in bet verdere verloop nog 8-3 van maakte is alleen nog maar van betekenis voor de statistiek. kwam Opheusden het ongeval waarbij twee spelers vervoerd moesten worden naar een ziekenhuis in Nijmegen. Reserve-doelman Henny Huibers kwam in het doel en deze knaap deed het goed, want aan de doelpunten had hij geen schuld. Voor rust nog was het Sluitman die de stand opvoerde tot 41 voor VVS. Na rust eenzelfde spelbeeld, een sterk aanvallend VVS, dat een geweldige in zet toonde en een toch wel aanvallend Opheusden, dat echter te veel aange slagen was door twee buitenspeldoel- punten en het ongeval. Kansen kreeg Opheusden nog genoeg. Uit een straf schop werd de bal tegen de lat ge schoten. Paans en Sluitma* en J. v. d. Wal voerden tenslotte de stand nog op tot 7—1. Door deze nederlaag ia Opheusden een punt achter gekomen op de twee koplopers De andere vastgestelde wedstrijden werden afgelast. De stand in de le klasse luidt nu als volgt VVS 8—15 SDOO 6—5 UNI w 8—15 HSV 7—5 Opheusden 712 Excelsior 74 Oranje BI. 88 Dynamo 84 FHS 6— 6 SCH 8—0 RENSWOUDE Door nog onopgehel derde oorzaak is zondagavond in Rens woude een leegstaande boerderij afge brand. Het pand ging geheel verloren, ofschoon de brandweer vrij snel ter plaatse was. Het vuur ontstond om streeks half negen en het blussen duur de tot elf uur. De boerderij stond sinds het voorjaar leeg. Zij is bewoond ge weest door de familie Willigenburg. De hoeve, gelegen op „De Dikkerijst" bij de Eikenlaan, ligt binnen de grenzen van het bestemmingsplan-Noord. In het ka der daarvan was het de bedoeling, dat zij zou worden afgebroken. Zij was het eigendom van de familie Taets van Amerongen. BARNEVELD De 16-jarige M. van den Brink uit Lunteren is in de nacht van zaterdag op zondag op zijn brom fiets in Stroe tegen een boom gereden. Hij was op slag dood. UTRECHT VSK heeft tegen een strijdlustig Unitas een flinke afstraffing moeten incasseren. De jonge ploeg uit Utrecht is door deze forse nederlaag in de middenmoot teruggevallen. In de le helft speelde de gewijzigde ploeg van Unitas een rustige partij. De aanvallen waren weliswaar niet ge vaarlijk, maar naarmate de strijd meer sfeer kreeg lieten de Veenendalers dui delijk merken met wat voor bedoelin gen zij naar Utrecht waren gekomen. VSK stelde wat teleur. De jonge ploeg kon aanvallend de hechte defen sie van de Veenendalers niet uit zijn evenwicht halen. Maar was er een kans dan was sluitpost P. Brekelmans op zijn post. Bij de start van de tweede helft stond J. Molmans op de midvoor plaats en moest J. Hoessen plaats maken voor rechtsbuiten H. Meulenbroek. De lange Unitas-middenvoor speelde een voor treffelijke wedstrijd. In de 55e min. belandde een voorzet van links voor de schietgrage voeten van Molmans die, op volle snelheid, fors uithaalde 01. Zeven minuten later ondernam de middenvoor op links zelf een schitterde actie, waarbij hij enkele vertwijfeld toe snellende verdedigers handig omspeelde en VSK definitief naar een nederlaag schoot 0-2. De mentaal zwakke Utrechtse formatie zag het niet meer en verdedigde zo chaotisch, dat Molmans zijn hattrick kon scoren in de 80e min. 0-3. Ondanks deze comfortabele voor sprong bleef Unitas voor een hogere score vechten. Het was W. Romijn, die loon naar werken kreeg en vijf minu ten voor tijd zijn ploeg naar 0-4 schoot. Twee minuten voor het eindsignaal kreeg VSK een strafschop toegewezen. In eerste instantie stopte P. Brekelmans de strafschop maar de goed leidende scheidsrechter liet de bal weer op de 11 meter stip leggen wegens te vroeg inlo pen van 'n Unitas-speler. Dit keer mik te de VSK-speler beter waardoor de eindstand werd bepaald op 14. Unitas kan terugzien op een goede wedstrijd, waaruit men moed kan put ten om een betere klassering op de ranglijst te bereiken. RHENEN Tijdens de ledenverga dering van de Rhenense Middenstands Centrale werd de heer H. Griffioen gekozen tot voorzitter. De heer A. J. Bovenschen, voorzitter vanaf de op richting van de RMC, heeft om gezond heidsredenen de functie neergelegd. Tij dens de jaarvergadering begin volgend jaar zal officieel afscheid van hem wor den genomen. In de vacature D. A. van Thuyl werd gekozen de heer Winkel uit de Molenstraat. Sint Nicolaas wordt ingehaald op zaterdag 22 november om half vier ten gemeentehuize. De middenstandsorgani satie houdt dit jaar een actie onder het motto „Altijd prijs". Er zullen waarde bonnen zijn te winnen waarop attrac tieve bedragen voorkomen. VEENENDAAL In de nacht van zondag op maandag is een poging tot in braak gedaan in de garage H. aan de Nieuweweg. De eigenaar werd wakker door het geblaf van zijn hond. Toen hij ging kijken bleek een raam aan de ach terzijde van de garage te zijn geforceerd. Er wordt niets vermist. Willem Il'De Graafsch.: 2-1 TILBURG Van het Willem II, dat in het prille begin van de competitie de indruk vestigde een serieuze promo tie-gegadigde te zijn, is weinig meer over. Dat klinkt missohien na de 21 overwinning op het bezoekende De Graafschap tegenstrijdig, maar een feit is, dat de Tilburgers gistermiddag de winst in de schoot geworpen kregen van de volkomen falende Graafschap goalie Doornebosch. Door twee grove blunders ging de verdiende 01 voor sprong, die De Graafschap in de 38e minuut van het zeer matige treffen had bereikt door een schot in eigen doel van Willem II verdediger Vriens, bin nen tien minuten verloren. Was het luttele seconden voor het rustsignaal Timmermans, die de eerste „ketser" van Doornebosch afstrafte, tien minu ten na de pauze profiteerde Van Riel opnieuw van een grove misvatting van de grafelijke portier (21). Pas toen Dales de gedesillusioneerde Doorne bosch had vervangen, keerde de rust terug in de Doetinchemse verdediging. Het krampachtig spelende Willem II heeft in het laatste half uur met de rug tegen de muur gestaan. Maar wat De Graafschap ook probeerde, de verdien de gelijkmaker bleef uit FSC-Vitesse: 2-2 SITTARD De bedoeling van FSC werden in de thuiswedstrijd tegen Vi tesse al heel snel duidelijk. Door een hoog tempo en attractief aanvalsspel poogde het de nerveus gestarte Arn hemmers te intimideren. In het ver jongde elftal van FSC diende de enige veteraan, de 30-jarige Jo Plum, zich letterlijk en figuurlijk aan als de grote man. Zijn complete inzet werkte inspi rerend op zijn medespelers, die, naar mate het spel vorderde, groeiden naar een boven-normale vorm. Het moreel van Vitesse werd binnen twee minuten ernstig gedeukt. Na bijna een half uur verzuimden drie Arnhemse verdedigers de jonge Van Barneveld aan te vallen. Van Barneveld aarzelde niet en joeg de bal hard en laag langs doelman Bals. Nog geen minuut later bracht Jacobs met een listig hakballetje Plum vrij voor het Arnhemse doel en dat bete kende (20). De op deze treffer volgen de tegenaanval van Vitesse resulteerde in een hoekschop van Hofs, waaruit doelman Vogels, in het nauw gebracht door verdediger Pfennings, de bal in eigen doel sloeg. Dat waren drie doel punten in drie minuten en ook de enige in dit spannende duel. Na de rust rukte Vitesse onweerstaanbaar op, maar bij snelle uitvallen kreeg FSC zowaar de beste kansen. Tot tweemaal toe verhin derde de ijlings uit zijn doel gekomen Bals een derde Limburgse treffer. BI. Wit-Wageningen: 4-1 AMSTERDAM Blauw-Wit trainer Henk Wullems glunderde na de wat ruim uitgevallen 41 zege op Wagenin- gen. Niet alleen vanwege de twee kost bare winstpunten, maar zeker ook door de teruggekeerde produktiviteit van het Amsterdamse aanvalsviertal. De eer- lijkheidgebiedt echter te zeggen, dat Blauw Wit twee van zijn vier treffers dankte aan momenten van kortsluiting in de verdediging van de Bergbewo ners. Wageningen, dat uit zijn laatste drie wedstrijden het maximale aantal punten had gehaald, stelde in Amster dam teleur. Het veldspel was vaak voortreffelijk, maar het gevoel voor de zuivere combinatie en de schotvaardig heid ontbraken. Slechts zelden werd het voor het door Boomgaard bekwaam verdedigde Blauw Wit-doel echt ge vaarlijk. Veel doortastender was de aanvalsopzet van Blauw-Wit, dat door De Groot en Rudgk met een rustgeven de 20 voorsprong aan de tweede helft kon beginnen. Toen na de hervatting de score door Muller tot 30 werd opgevoerd, liet Wageningen alle hoop varen. Pas nadat de in de hoofdstedelijke formatie terug keerde Bosdijk 3had laten aantekenen, maakte Wim Meyers de nederlaag van Wageningen wat (41). FC l)en Bosch-HVC: 2-2 Met vertragend voetbal, koelbloedig en knap uitgevoerd, heeft HVC het voor eigen publiek spelende FC den Bosch een verrassend 22 gelijk spel afgedwongen. De Bosschenaren konden weliswaar aanspraak maken op betere technische verworvenheden, maar hun aanvalsacties liepen meestentijd voor tijdig stuk op de consequent dekkende HVC-verdediging. Bovendien verston den de Amersfoorters de kunst om met zeer snelle uitvallen onrust te zaaien in de niet altijd even zekere zwartwitte defensie, die in de 25e minuut verzuim de de aan een opmars begonnen HVC'er Veenendaal de weg te versper ren. Daardoor kon Veenendaal in alle gemoedsrust aanleggen voor een schot, dat de niet bepaald in topvorm verke rende doelman Van der Pluym liet glippen (01). Na de drie minuten later door Schunk gescoorde gelijkmaker drong FC Den Bosch stevig aan, maar het duurde tot tien minuten voor af loop, voordat Willy Graaumans zijn club naar een beslissend lijkende voor sprong kon schieten (21). Een kapitale blunder van Van der Pluym op een houdbare inzet van Van Willigenburg was er de oorzaak van dat het toch nog 22 werd. ROTTERDAM In Tiel waar zeven tien jaar geleden met de drinkwater- fluodering is begonnen komt „Het Ivoren Kruis", de Nederlandse vereni ging voor mond- en tandhygiëne, op 26 nov. in de stadsschouwburg bijeen, ter herdenking van het 60-jarig bestaan van de vereniging. VEENENDAAL De studievereni ging van de SGP in Veenendaal houdt dinsdagavond een ledenvergadering. Als spreker treedt op de heer J. Haalboom met het onderwerp „Secularisatie". De bijeenkomst wordt gehouden in het ge bouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Fluiterstraat, en begint om half acht. ARNHEM Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft vanmor gen het gigantische nieuwe stuwcom plex by Driel officieel in gebruik ge steld. Met de opening van de stuw èn die van de Haringsvlietsluizen, vanmid dag, is een belangrijke fase gereed ge komen van de waterbeheersing in Ne derland. Naast een grote stap verder op het gebied van de Rijnkanalisatie betekent het in werking treden van de Drielse stuw (185 miljoen) dat de zoetwater- voorziening van noord-Nederland weer naar believen kan worden bij geregeld. Als de IJssel onvoldoende zoet water aanvoert naar het IJsselmeer kan door de sluiting van de stuw voor wat extra worden gezorgd. De 68 meter brede vizierstuw vormt met de stuwen bij Hagenstein en Ame rongen een belangrijke schakel in de Rijnkanalisatie, die nu voor 70 kilome- OPHEUSDEN In de 4e klasse van de KNVB kwamen de beide Betuwse vertegenwoordigers Sparta en Kesteren niet in hel veld. Ook de ontmoeting tussen DVOV Velp en Redichem uit Renkum kon geen doorgang vinden. Twee wedstrijden werden wel ge speeld en daar was een aardige verras sing bij, want koploper Ostrabeke in Oosterbeek kreeg daar bezoek van het onderaanstaande Harskamp. Een fel spelend Harskamp zag zowaar kans om een gelijk spel te behalen (2-2) en liep een puntje in op Kesteren en Redichem. De andere wedstrijd was in Otterlo, waar de ploeg van die naam Apeldoorn met een 10 nederlaag naar huis stuur de. De stand is nu: Ostrabeke Apeldoorn Otterlo Blauw-Geel DVOV 10-16 PGEM 9-8 10-13 Sparta 9-8 10-12 Redichem 8-5 8-11 Kesteren 9-5 8- 9 Harskamp 9-4 ELST „De bewoners van de in lagen", to luidt de titel van een film over Schouwen, die dinsdagavond zal worden vertoond door de Zeeuwse ci neast J. F. J. v. d. Berge in café- restaurant Van Leth aan de Veenen- daalsestraat. Deze avond, georganiseerd door de Cultuur-natuurhistorische Vereniging „Zuid-Oost Utrecht", vangt om half acht aan. Het is een ongeveer 2 uur durende 16 mm geluidsfilm in kleuren, die vertelt over de karakteristieke plantengroei en de rijke vogelbevolking op het eiland. Ook niet-leden zijn wel kom. De vereniging heeft voor 7 november een herfstwandeling op het programma staan. Hiertoe dient men zich te ver zamelen b(j de Boerenlaan (tegenover hotel Boszicht) aan de Rijksstraatweg tussen Eist en Amerongen om 2 uur. Men wordt verzocht kykers en padde stoelenboekjes mee te brengen. ELST Oranje Wit heeft zondag middag in Hilversum het onderspit moeten delven tegen medekoploper Ac tief. Ondanks het feit, dat Oranje Wit ge handicapt was doordat het met drie in vallers moest aantreden, ontwikkelde zich voor rust toch een gelijkopgaande wedstrijd, waarin voor beide ploegen scoringskansen ontstonden. Vijf minuten voor rust nam de thuis club de leiding, toen hun linksbinnen uit een voorzet van rechts ineens in het doel schoot 1-0. Na rust moest Oranje Wit tegen de sterke wind optornen, waardoor de voorhoedespelers moeilijker van be speelbare ballen bediend konden wor den. Actief speelde, mede gesteund door de wind, wat gemakkelijker en ver grootte in de 60ste minuut de voor sprong tot 2-0. Hierna kreeg Oranje Wit nog een fraaie kans de achterstand te reduceren, maar linksbuiten Van Mourik schoot tegen de paal. ter is voltooid. Zowel IJssel als Neder- rijn en Lek zijn nu als vaarweg aan zienlijk verbeterd, terwijl in samen hang met de Haringvlietspuisluizen de waterhuishouding makkelijker is ge worden. De belangrijkste functie evenwel is het als „kraan" fungeren voor de zoet- waterhoeveelheid van het steeds verder verziltende en door inpoldering boven dien krimpende IJsselmeer, nog altijd het drinkwaterreservoir voor het noor den. Vooral in perioden van droogte kan de stuw voor meer aanvoer zorgen. In de IJssel zijn voor een goede afwik keling van de stroming bij Doesburg en Rheden enkele bochten afgesneden; de kans was anders groot dat ook de Waal van de stuwing last zou krijgen. De Drielse stuw was in aanbouw sinds 1964. Er ligt een sluis naast van 260 meter lengte. HDS uit Leersum nam in de wed strijd tegen Odi uit Amersfoort, ruim afstand van deze ploeg. Het spel, dat HDS op de grasmat leg de, getuigde van een goed spel-inzicht. Elke aanval werd opgebouwd vanuit de verdediging. Na 10 minuten spelen had HDS succes met een afstandsschot van Schuilenburg en dat betekende 10 Odi kon hier niets tegenover stellen omdat de aanvallen te simpel van opzet waren, zodat de HDS-defensie er steeds raad mee wist. Een goed opgezette aan val over rechts van HDS, leverde een prachtige voorzet op, die Gysbertse goed op het hoofd nam (02) Direct na de rust viel HDS fel aan en dat resulteerde in een kopstoot van Van Rheenen (03) De Leersumse ploeg dacht de overwinning al binnen te hebben, maar zij vergiste zich in het aanvalsspel van Odi dat na de derde goal kwam opzetten, en het gëlukte Odi er 13 van te maken. HDS verhoogde het tempo en dit kwam tot uitdrukking in een vierde goal voor Gijsbertse, gescoord na een goede aanval over links. Gysbertse kreeg de bal ineens op de slof en scoor de (14) Odi kwam onstuimig terug, maar de Leersumse-verdediging gaf geen gele genheid de score een ander aanzien te geven. Uitblinkers bij HDS waren kee per Bos, en centrum-verdediger J. van de Berg. SCHERPENZEEL Het zondagelftal van Scherpenzeel moest zondag naar Soesterberg om te spelen tegen de club van die naam. Door het zeer stormach tige weer stond het spel niet op hoog peil. Soesterberg is voor Scherpenzeel een moeilijke tegenstander omdat het een vrij forse ploeg is. Beide ploegen waren niet in staat te scoren. De 0-0 stand gaf de verhouding aardig weer, al moet wel gezegd worden dat de beste kansen wel voor Scherpenzeel zijn ge weest. De Scherpenzeel-doelman Rotte maakte een betrouwbare indruk, al werd het hem niet bijzonder moeilijk gemaakt. Direct na de aftap trok Scherpenzeel ten aanval en het was W. Voogt die uit een moeilijke hoek net naast schoot. W. Verweij verscheen al leen voor de doelman, maar toen hij hoog inschoot wist de doelman uitste kend te redden. Het was daarna Soes terberg dat zieh uit de greep van Scherpenzeel wist los te werken. In de tweede helft kreeg Scherpen zeel de wind achter en het werd hier door iets sterker maar men wist niet te scoren. Uit een paar doorbraken kwam Soesterberg enige malen alleen voor doelman Rotte maar deze wist de eerste maal zijn voet nog juist op tijd uit te steken. De tweede keer was het door goed uitlopen dat hij redding bracht in de situatie. In de 88e minuut loste W. Verweij nog een goed schot maar dit leverde niet meer dan een hoekschop op. SCHERPENZEEL Vrijdagavond 6 november vindt de maandelijkse kaart avond van het NVV plaats in hotel Boszicht. De aanvang is 7.30 uur en de leiding is in handen van M. Groene- velcL LEERSUM Zondag zal in beide diensten in de „Johanneskerk" ds. G. Lugtigheid voorgaan. Zowel 's morgens als 's middags hoopt hij te spreken over „Onze omgang met de Bijbel". 's Morgens geschiedt dit op de ge bruikelijke manier, dus met een preek over dit onderwerp. Des middags heeft de samenkomst een geheel ander karakter. Na een korte in leiding is er voor de toehoorders ruim schoots gelegenheid tot het stellen van vragen, 't Zij mondeling of schriftelijk. Het is de bedoeling van ds. Lugtig heid te spreken over het gebruik van de Bijbel in persoonlijk en gezinsleven. In deze thema-dienst is iedere belang stellende van harte welkom. RHENEN De zendingsvereniging, uitgaande van de gereformeerde ge meente van Rhenen hoopt vrijdag 6 no vember haar eerste verkoopdag te hou den in de achterzaal van het vereni gingsgebouw „Irene" aan de Grutter- straat, van 3 tot 9 uur. Deze zendingsvereniging bestaat thans precies een jaar en heeft in de achterliggende twaalf maanden hard gewerkt. Er is vrijdag dan ook van al les te koop: veel gebreide kinderkle ding, wanten, sokken, mitsen, dassen enz., maar ook prachtige geborduurde tafellakens, kleedjes, schilderijtjes, te veel om op te noemen. De prijzen zijn zo laag mogelijk ge houden, zodat als men komt kopen men de zending steunt en niet duur uit is. De vereniging hoopt uiteraard dat er veel kopers zullen komen, opdat een flink bedrag kan worden overge maakt aan de landelijke zendingskas. Door de gereformeerde gemeenten in Nederland en Noord-Amerika wortlt zending bedreven in West-Irian (voor malig Nieuw Guinea) en Nigeria. AMERONGEN Het bestuur van de afd. Amerongen van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft de heer P. Meijers, die een langdurige ervaring heeft bij de Algemene Verkeersdienst te Drieber gen, bereid gevonden om bij voldoende deelname een cursus te geven over de mens in het hedendaagse verkeer. Dit zal geen gewone verkeerscursus worden met verkeersborden en voorschriften maar de heer Meijers wil de mens cen traal stellen. Na een inleiding door de cursusleider zal een discussie volgen en mogelijk aan het eind van de rit een quiz, een film en desgewenst zo mogelijk slip- en remproeven. De kosten van de cursus, 4 5 avon den, bedragen 2,- per avond. Voor le den van het Veilig Verkeer en het Nut is dit 1,25 per avond. Door de heer P. G. Stam, eigenaar van rijschool Succes is het theorielokaal voor dit doel be schikbaar gesteld. Aanvang en avond waarop de cursus wordt gegeven wordt nader bekend gemaakt. Deelnemers ge lieven zich op te geven bij J. Pakvis, Koenestraat 104, tel. 2804, J. J. Eijffius, Rijksstraatweg 6 tel. 2367, H. Sasburg, Kon. Wilhelminaweg 109 tel. 2179, G. J. Kroon, Zandvoort 23 tel. 20.30 en G. L. Kroeze, Overstraat*12 tel. 2032. Gaarne spoedige opgave. VEENENDAAL De gemeenteraad wordt voorgesteld ruim een ton om precies te zijn f 102.000,te voteren voor aankoop van een perceel grond ter realisering van het bestemmingsplan Industriewijk II. Het perceel grond is eigendom van de heer A. van der Meij- den en is gelegen aan de Middelbuurt- seweg. Ook de belastingschade groot 756,85,-" zal voor rekening van de ge meente komen. De enorme vizierstuw bij Driel, die vanmorgen door minister Bakker werd geopend. SCHERPENZEEL De bibliotheek in Filalethes is uitgebreid met 300 boe ken. Het zijn jongensboeken, meisjes boeken en ook boeken voor de oudere lezer. Iedere week wordt het aantal be zoekers dat een boek komt halen gro ter. Men heeft nu de keus uit een aan tal van ruim 200.0 boeken en de ope ningstijden zijn vrijdagavond van 7 uur tot 8.30 uur. EDERVEEN Er was zaterdagavond een grote publieke belangstelling voor de zangavond georganiseerd door de N.H.-jeugdraad tenbate van de Bijbel Kiosk Vereniging. Aan deze avond werkten mee de bariton K.De enik, het Chr. Gem. Zangkoor „De Lofstem",en organist E. v. Ginkel bijgestaan door een trompettist. De opening en de sluiting werden verzorgd door ds. Bouw uit Ede. Het werd een prachtige avonddie vol zang en klank werd uitgevoerd. Het Eder- veense zangkoor „De Lofstem" o.l.v. Henny Pomp zong voortreffelijk zijn liederen „Rijst op voor Jezus", „Heer wees mijn gids", „Komt tot uw Hei land" en het Russisch Vesperkoor. Het bleek onder meer dat het koor op weg is om zwaardere stukken te gaan zingen hetgeen men zeker te danken heeft aan de bekwame dirigent. Bariton K. Deenik zong een Hongaars lied, ge wijd aan de strijd in 1962, en een ne gerlied. Later op de avond zong hij het lied van fie barmhartige Samaritaan en begeleidde hij de gehele kerk door het instuderen van „Looft de Heer om uw bestaan" dat het refrein werd van het lied dat K. Deenik hierna zong. De trompet schalde door de kerk bij „Ik hoor trompetten klinken" dat door organist E. v. Ginkel en de trompettist werd uitgevoerd. AMERONGEN De ledenwerfactie van de nieuwe afdeling Amerongen van het Nederlandse Rode Kruis is een suc ces geworden. Het ledental bedraagt momenteel ongeveer 700. Maar de afde ling Amerongen is nog steeds een afde ling in oprichting. Een geheel zelfstan dige afdeling kan het pas worden als de statuten en het huishoudelijk reglement door de algemene ledenvergadering zijn goedgekeurd en bovendien de statuten koninklijke goedkeuring hebben gekre gen. Het voorlopige bestuur van de afde ling Amerongen roept daarom ieder, die zich als lid van de afdeling heeft opgegeven op deze oprichtingsvergade ring bij te wonen. Deze vergadering wordt gehouden op 11 november om 20.00 uur in het Dorpshuis. De ontwerp-statuten en huishoudelijk reglement zullen vanaf een half uur voor het begin van de vergadering voor ieder lid ,ter inzage liggen. SCHERPENZEEL Vrijdagavond was er voor de brandweerlieden en hun echtgenotes een dropping uitgezet, ge combineerd met een puzzelrit en deze combinatie had een bijzonder succes. Men begon met een puzzelrit en daarna werd men gedropt in de bossen in de omgeving van Leersum. Men moest on derweg verschillende opdrachten uit voeren, zoals het schatten van een aan tal bonen, het herkennen van bankbil jetten en een aantal foto's. Het was een zware dropping want er was niemand die binnen de vastgestelde tijd binnen kwam. Na de dropping ging men via een gemakkelijke puzzelrit naar de camping De Lucht. Hier kreeg men nog een aantal vragen te beantwoorden over dingen die men onderweg had kunnen zien door goed opletten. Van deze drie onderdelen werden de straf- punten bij elkaar opgeteld hetgeen de volgende uitslag gaf: le prijs P. Osna- brugge en echtgenote met B. v. d. Brink en mevr. Jansen met 151 straf- punten. 2e prijs J. van Schaik en echtgenote, met W. Vlaanderen en echtgenote met 177 strafpunten. 3e prijs G. Vonk en B. v. d. Haar en hun echtgenotes met 194 strafpunten. De poedelprijs kwam terecht bij het echtpaar Huisman met R. van Bruchem met 365 strafpunten.

De Vallei | 1970 | | pagina 11