„De Geutbasis voor verdere uitbouw van Stichting „De Instui Startschot van burgemeester voor het jeugdwerk in Zuid Wijkcentrum de Hoeksteen in gebruik Concierge v. d. Craats weg bij Talmaschool qetioend Na jaren nu echt gebouw voor jeugd Inbraken en diefstal in 't weekeinde Ponyclub in Overberg Overbodige poespas Goedkoop naar operette Kaarsen versieren in Amerongen Raad vergadert Ederveen gaat kiezen uit reeks sporten Kippekoppen- snellers zagen kans schoon Gevonden te Eist Corso Leersum „dure grap" Verjaardag met gebroken been Collecte voor blindenhulp „Een ster van de gemeente Afscheid na 15 jaar: r Qk' Maranatha- conferentie GEMEENSCHAP WERKCENTRUM Deze sticker op een auto zegt: tot op een honderdste millimeter nauwkeurig uitgelijnd, gebalanceerd. Elektronisch. Abi heeft er de apparatuur voor. Tjoent camber, caster, toespoor, uitspoor exakt volgens voorschrift van de fabrikant. En u hebt \bi vlakbij. Dus... MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 "VTEENENDAAL „Zorg drage voor de jongeren houdt in, da men de jeugd, jeugd laat blijven. Niet het gedragspatroon van ons ouderen opleggen want dan maken we brokken. Dan gaat er iets stuk in het jong zijn en daar kunnen onherstelbare schade gevallen door worden veroorzaakt. Dat betekent niet dat de jeugd nu maar van alles zou mogen doen. Geenszins. Ook zij heeft de normen van het recht en van het fatsoen in acht te nemen". Dat zei burgemeester P. Bode toen hij vrijdagavond het splinternieuwe jeugd honk „De Geut" van de stichting jeugdwerk „de Instuif" officieel in ge bruik stelde. Het nieuwe gebouw aan de dr. Co- lijnstraat is het paradepaardje van de stichting nadat ruim 15 jaar in geïm proviseerde behuizingen, noodlokalen en semipermanente gebouwen is ge werkt. Stichtingsvoorzitter de heer v.d. Bosch liet in zijn openingswoord de „Instuif"-geschiedenis de revue passe ren vanaf het moment waarop „Sola Fide" hiertoe het initiatief nam tot vandaag. Groter Veenendaal en de steeds toe nemende belangstelling van de oudere jeugd maakten de bouw van een twee de jeugdhonk noodzakelijk. Om met name de kleineren in Veenendaal-zuid kans te geven „de Instuif" te bezoeken werd besloten het tweede gebouw in dit gedeelte van de gemeente te realiseren. Het nieuwe jeugdhonk is dan ook ty pisch voor de activiteiten van de stich ting voor de kleineren, terwijl aan de J. G. Sandbrinkstraat de oudere jeugd AMERONGEN De afdeling Ame rongen van de Ned. Huisvrouwenver eniging organiseert dinsdag om 10 uur in hotel De Kroon een herfstkoffie- ochtend. Mevrouw Jansen-van Soest houdt een inleiding over het versieren van kaarsen en gezien de komende de cemberdagen is dit voor de huisvrouw zeker de moeite waard. Voorts zullen er loten worden verkocht voor 1,- per stuk die een kans geven op het mooie lustrumkleed. Vele huisvrouwen hebben aan de vervaardiging van dit kleed meegewerkt. VEENENDAAL De politie onder zoekt een vrijdagavond gepleegd in- braakje in de sigarenkiosk op de Hoek van de Nieuweweg en de Hoogstraat. De daders namen twee blikjes sigaren mee en een sierpot. De buit werd echter later dicht in de buurt terug gevonden. Uit het kleedlokaal van de gymnas tiekzaal bij de Christelijke Nationale School II is vrijdagavond een pantalon met daarin een portemonnaie met een inhoud van driehonderd gulden gestolen. De eigenaar is de Ameronger J. G. v. E. In een schuur achter een modemaga zijn aan de Hoofdstraat, die als opslag plaats wordt gebruikt door de Veenen- daler De G. is in het weekeinde inge broken. Er kon nog niet worden nage gaan wat vermist wordt. De daders verschaften zich toegang door een hangslot met een schroevedraaier te forceren. e? VEENENDAAL De raad der ge meente Veenendaal komt donderdag avond 5 november 1970 in vergadering bijeen. De agenda luidt: opening; notulen; ingekomen stukken; voorstel van bur gemeester en wethouders tot wijziging van enkele rechtstoestandsbepalingen voor het gemeentepersoneel; wijziging van de gemeenschappelijke regeling tot uitvoering van de Vleeskeuringswet; opheffen van de biggenmarkt; intrek ken van de verordening op de vee markten; aankoop van een perceel grond aan de Korte Molenstraat en het perceel Molenstraat 15; aankoop van onroerend goed in de Industriewijk U; verkoop van bouwterreinen; intrekking van het raadsbesluit dd. 21 mei 1970; preadvies van burgemeester en wet houders inzake een verzoek van het be stuur van de kleuterschool „De Blok kendoos" alhier, om medewerking inge volge artikel 50 der kleuteronderwijs wet tot het treffen van enkele voorzie ningen; voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van een krediet voor 't verstrekken van school- melk, overdracht van de kwekerij met gereedschappen en produkten aan het Instituut voor Werkvoorziening Zuid- Oost Utrecht; wijziging van de gemeen tebegroting, de begroting van 't grond bedrijf en de begroting van de gemeen telijke sociale dienst voor het dienst jaar 1970; sluiting. Burgemeester P. Bode (midden) bekeek na de officiële opening van De Geut evenals vele anderen op z'n gemak het nieuwe gebouw. aan haar trek kan komen. De heer v.d. Bosch stak tenslotte nog een pluim op de hoed van de ontwerper van het ge bouw, de architect architect Van den Dikkenberg. Burgemeester Bode was over de toe komst van dit soort jeugdwerk niet be zorgd. „Over de aantrekkingskracht van dit gebouw zit ik geen moment in, ondanks het feit dat er stromingen zijn die wel eens onder een ander dak jong willen zijn. Het gemeentebestuur heeft daar ook oog voor, maar omgekeerd dienen die jongeren er ook oog voor te hebben, dat de gemeente met geld van de gemeenschap werkt. Geld dat te duur is om het te steken in onderne mingen, die het stadium van idee nog niet ver te boven zijn." De burgemeester wenste de heer Van der Spek en zijn medewerkers veel succes toe. „Ik hoop dat de jeugd en dan speciaal van het stukje Veen en- EDERVEEN Na de op 19 oktober gehouden sporthearing in Ederveen, is een werkgroep druk bezig na te gaan, voor welke binnensporten in Ederveen belangstelling bestaat. De bedoeling is een sportvereniging op te richten nu de sportzaal binnenkort klaar komt. Er kan op een, door de werkgroep ver spreid, aanmeldingsformulier worden gekozen uit gymnastiek en volleybal en, bij voldoende belangstelling, ook uit judo, trimmen, tafeltennis, basketball en badminton. Van een reeds 2 jaar geleden gehou den enquête in Ederveen is bekend, dat vooral de gymnastiek wel in trek zal komen. Ook de huisvrouwen zullen zich een avondje in de week kunnen ont spannen op een speciaal voor hen vrij gehouden uur. Toch bleek by navraag, ondanks de grote animo voor een sportvereniging, een week na rondbrenging nog maar een klein aantal formulieren te zjjn in geleverd. De sluitingsdatum is 6 nov. Is men niet in het bezit gekomen van een aanmeldingsformulier, dan kan men zich wenden tot de heer Smeenk, Hoot- senstraat 6. Als alles naar wpns verloopt, zal op deze manier Ederveen de 15e december niet alleen een prachtige sportzaal rijker zijn, maar ook een sportvereniging. daal, waar u zich middenin hebt genes teld, van alles komt doen waar het thuis wel te verstaan te klein voor is". De burgemeester loste daarna letter lijk het startschot voor het jeugdwerk VEENENDAAL Bij de familie v. d. P. aan de Gortstraat is in het kippen hok een klein bloedbad aangericht. Drie kippen werden gestolen en ter plaatse onthoofd. De koppen werden bij het hok aangetroffen. Een andere dode kop met kop lieten de daders achter. Om bij de boutjes te komen werd een tuinhek geforceerd en een gazen deur ingetrapt. De politie stelt een onderzoek in. ELST Gevonden te Eist: slagers- jas, plastic mand en bankbiljet van f 25.Inlichtingen Rijkspolitie te Eist. OVERBERG Mede dankzij de durf en ondernemingslust van de heer Folmer aan de Heuvelsesteeg heeft Overberg sinds afgelopen zater dag een ponyclub „De Stichtse Heu velrug". Behalve het hengstenstation op Heuvelsesteeg 3 is er tevens een pony-manege voor de gehele omge ving bijgekomen. Er is reeds met 12 leden gestart. Jammer, dat het weer niet meewerk te, anders had de opening zeer zeker meer publiek getrokken. Elke zaterdagmiddag wordt er ge oefend van 1.302.30 uur onder lei ding van een gediplomeerd rij- instructrice. Voor leden is stalling ter plaatse mogelijk tegen een zeer laag tarief. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de volgende aan de rij vereniging verbonden heren: D. J. van Veenendaal, Kersweg, Ameron gen (tel. 03434 - 1496)J. A. van Zwet- selaar, Utrechtsestraatweg 15, Ame rongen (tel. 03434 - 2321) en de heer F. Dijkstra, p.a. Heuvelsesteeg 3, al hier (tel. 03431 - 218). Bij voldoende deelname ligt het in de bedoeling meer naar buiten te tre den door het organiseren van con coursen en wedstrijden. in dit deel van de gemeente waarop een aantal kinderen aan den lijve de naam van het nieuwe jeugdhonk toonden. „De Geut" is een benaming ondermeer die voor een stuk grond in deze omge ving bestond toen men van jeugdwerk in deze vorm nog geen weet had. De genodigden onder wie de wethou ders M. Bastmeijer en G. v.d. Berg, hoofdinspecteur-korpschef K. Huis kamp, enkele raadsleden, jeugdwerklei der G. van der Schee en nog tal van anderen keken hierna wat rond in het nieuwe gebouw, dat bijzonder functio neel is. Eenstemmig kwam men daarbij tot de conclusie, dat „de Instuif" zich moeilijk een beter tehuis had kunnen wensen om dit werk onder de Veenen daal se jeugd nog verder te laten uit groeien. LEERSUM Zoals gebruikelijk is gaf ook dit jaar de Flaraliavereniging te Leersum weer haar jaarlijkse dia avond. Voorzitter Raterink stelde het zeer op prijs dat de burgemeester mevr. 's Jacob aanwezig was. Voor de verto ning van de dia's gaf de voorzitter een overzicht van wat een corso de Flaralia kost. Voor prijzen aan de diverse wa gens is een bedrag van circa 16.000 beschikbaar, terwijl de muziekkorpsen een bedrag van 1200 kosten. Het is dus wenselijk, aldus de heer Raterink dat het corso op een steeds hoger plan komt te staan zodat het aantal bezoe kers (dit jaar 27.000) het volgend jaar weer overtroffen zal worden. Hoe moeilijk het is met een goede wagen voor de dag te komen, bleek uit het commentaar dat de heer Vossestein gaf. Op elke wagen was wel iets aan te merken, maar dit moet niet gezien wor den als afbrekende kritiek. Eerder als opbouwende. Hij vindt het een presta tie dat Leersum reeds zolang het corso in Midden-Nederland heeft kunnen verzorgen, en dat het in kwaliteit steeds „crescendo" gaat. Voor het volgend corso is het streef getal van Flaralia 20 praalwagens en 10 muziekkorpsen. Het corso in 1971 zal gehouden wor den op zaterdag 28 augustus. VEENENDAAL De 19-jarige Van B. kwam zaterdagmiddag tijdens een voetbalwedstrijd van Kulan zo ongeluk kig ten val dat hij een been brak. De onfortuinlijke voetballer werd per am bulance naar het Streekziekenhuis in Bennekom overgebracht, waar hij de rest van zijn verjaardag moest vieren. PPH- - O- i i f*" 'v~ ,1 %k, w x nr f Jx' L RHENEN Dezer dagen kwam er een melding bij gemeen tewerken binnen van een dode kat, die ergens in één van de gemeen telijke plantsoenen was gevonden. Twee man van de dienst gemeen tewerken trokken er op uit ze kwamen er toch langs met hun wagen om de dode poes te gaan begraven. Ter plaatse aangeko men vonden zij inderdaad de dode kat. De mannen zetten de schop in de grond en in een ommezientje was het gaatje, bestemd voor het kadaver, gegraven. De steekschop werd omgeruild voor een zogenaamde bats om de dode kat op te scheppen en in zijn laatste rustplaats te deponeren. Maar stelt u zich de verbazing van de beide grafdelversvoor, toen één van hen de bats onder het do de lichaam van de kat bracht en de poes er plotseling als een haas van doorging VEENENDAAL In de komende week wordt in Veenendaal op initiatief van het Comité Blindenhulp gecollec teerd voor de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen". De opbrengst is bestemd voor werkver schaffing aan hulpbehoevende blinden in Sonneheerdt, Barthimeiis, Wolfheze en Amsterdam. VEENENDAAL „Dit nieuwe wijk centrum getuigt van een sterk groeien de gemeenschapszin, waarbij ik de hoop mag uitspreken dat dit originele en functionele gebouw een ster van de gemeente mag worden". Met deze woorden beëindigde de voorzitter van de Hervormde kerkvoogdij, dr. W. Remme, zaterdagavond in het wijkcen trum „De Hoeksteen" zijn openingsre de. Tijdens de opening van dit nieuwe wijkcentrum in De Engelenburg, waren verscheidene vertegenwoordigers van andere kerkgenootschappen aanwezig. De overheid was vertegenwoordigd door burgemeester P. Bode en wethou der M. Bastmeijer. Dr. Remme kon tevens onder de ge nodigden de heer Meijer als afgevaar digde van de classis Doom en ds. Jon- gerden als afgevaardigde van de pro vinciale kerkvergadering verwelkomen. Een woord van dank richtte de voor zitter van de kerkvoogdij tot de leden van de Poortkerk. „In die lange tijd, dat wij eigenlijk in ruimtenood zaten, hebben wij steeds van de gelegenheid gebruik mogen maken, uw kerkgebouw te benutten. Hiervoor spreek ik mijn dank uit. In deze tijd is er een band gegroeid, die ongetwijfeld naar een voJ- gegroeid, die ongetwijfeld naar een vol komenheid zal groeien." Aan ds. P. Assenbergh kon namens de Centrale kerkvoogdij het kerkelijk centrum door de voorzitter van de kerkvoogdij worden overgedragen. Hierbij sprak hij de wens uit, dat „De Hoeksteen" in overdrachtelijke zin zijn diensten aan de Hervormde gemeente zal bewijzen. Als praeses van de kerkeraad van wijk De Engelenburg kon ds. A. Vroe- gindeweij het kerkelijk centrum aan vaarden, waarbij hij graag in de prak tijk het wijkcentrum als werkcentrum wilde betitelen. Door een negental jonge gemeentele den, werd aan ds. Vroegindewij een avondmaalstel aangeboden. Bejaarden van het bejaardencentrum „De Enge lenburg" konden na een grote inzame lingsactie, waarbij zij geassisteerd zijn door een damescomité, zorg dragen voor een totale keukenuitrusting. De officiële opening werd gevolgd door een eerste kerkdienst in „De Hoeksteen", waarin ds. A. Vroeginde- weij voorging. LEERSUM Op zaterdag 14 novem ber wordt in Veenendaal opgevoerd de operette „Das Land des Lachelns". De Flaraliavereniging Leersum is er in ge slaagd kaarten voor deze uitvoering te krijgen, tegen de geringe prijs van 2,50 per persoon (bus inbegrepen). Mensen die van operettes houden heb ben hier een kans om voor een spot prijs een mooie avond te hebben. Opgaven spoedig bij de heer De Wit, Half eiken 7, Leersum. VEENENDAAL Vrijdagmiddag heeft in de aulb van de Chr. Technische Talma school de heer A. v.d. Craats na 15 jaar afscheid genomen als conciërge. Bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, heeft bestuur en directie van de Tal maschool hem tijdens een ongedwongen afscheidsreceptie doen blijken zeer veel waardering te hebben voor zijn lang niet gemakkelijke taak, die hy steeds trouw vervuld heeft. W Autobanden-import, Laan der Techniek, Veenendaal. telefoon 08385 - 19151, Namens het bestuur sprak dhr. Kroesbergen de scheidende conciërge toe. Hij legde de nadruk op het feit, dat van de ene op de andere dag het werk plotseling ophoudt. „Dat zal een eigenaardige belevenis voor U zijn, en ik adviseer U dan ook niet he lemaal op uw lauweren te gaan rusten, maar iets om handen te nemen. De heer C. Th. Kroes sprak namens de directie en memoreerde het feit dat de heer v.d. Craats gedurende een lange periode de verbindingsman is geweest tussen acht gebouwen waarin de tech nische school in het verleden was on dergebracht. „U was ook nimmer onder de indruk van welke verhalen dan ook, die leerlingen ophingen bij het te laat komen. Vele volwassenen in Veenen daal hebt U als leerling in de kraag gepakt, maar waarschijnlijk zullen ze echt wel eens terugdenken aan de stip te orde die U door Uw handelwijze wist te handhaven". Van het bestuur ontving de heer v.d. Craats een gouden horloge, terwijl de heer Kroes hem een jaarabonnement op de leeszaal overhandigde. Ook de leer lingen waren vertegenwoordigd en na mens hen bood men symbolisch een kippenhok met levende have aan. De heer J. Hessels Mulder sprak tenslotte namens 'de personeelsvereniging en stelde naast de vele min-punten die bij een afscheid aanwezig zijn, het 65 te ken. „Deze plus betekent voor U ge zondheid, rust en wij hopen dat U daar nog lang van kunt genieten". Een foto toestel onderstreepte deze woorden, waarna de nieuwe conciërge de heer Van Wijk een hartelijk welkom werd toegeroepen. De bijeenkomst had ver der een ongedwongen en gezellig ka rakter, waarin leerkrachten en perso neel gelegenheid kregen afscheid van het echtpaar v.d. Craats te nemen. SCHERPENZEEL De Vrije Evan gelische Gemeente in Scherpenzeel houdt weer een driedaagse Marana- tha-Conferentie. De data zijn zondag 8, maandag 9 en dinsdag 10 november. Het algemeen onderwerp is: „Goddank er is nog hoep voor deze wereld". De leiding is in handen van ds. W. E. van Petegum en de bijeenkomsten vinden plaats in het verenigingsgebouw aan de Molenweg.

De Vallei | 1970 | | pagina 3