Volendam te lief voor Hughes schreeuwde Go Ahead naar zege FC Utrecht en Sparta sloten akkoord Feijenoord had het niet zo gemakkelijk tegen Excelsior: 4-2 DWS verloor van MVV: 2-0 Totozoals het moest Stand van zaken erk, allemaal hetzelfde merk.'t is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. HS en NAC deelden punt Duitse Lotto SPORT IN 'T KORT Schakers wonnen Winst FC Basel „Schakel de ziel van het elftal uit en je hebt de halve winst in handen", moet trainer Robert Heinz van AZ '67 voor de wed strijd tegen ADO hebben ge dacht. Middenveldspeler De Jong kreeg in het tactisch goed uitgekiende Lia Does negende plan van de kalende Duitser de opdracht om Schoenmaker uit te schakelen. De kleine Alk maarder heeft zich daar uitste kend aan gehouden. Hij gaf de „spielmacher" van ADO geen centimeter ruimte, waardoor de Haagse aanval aanzienlijk aan kracht verloor. MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 FC TWENTE OVERKLAST HAARLEM HAARLEM Wat Haarlem vorige week op Spangen tegen Sparta nog geluk te» ging gistermiddag tegen FC Twente grandioos de mist in. In de achterhoede kon Haarlem de zaak door het mobiliseren van een veelvoud aan verdedi gers redelijk afgrendelen, maar in een thuiswedstrijd is een dergelijke uit gangspositie onverkoopbaar. Twente had dan ook bijzonder weinig moeite om de ruimte, drie werd geboden, afdoende uit te buiten. Toen Jeuring na een mis greep van Paternotte, uit een voorzet van Willy van der Kerkhof, volkomen vrij 0—1 kon scoren, was de zaak in feite al definitief bekeken. Temeer daar de Enschedeërs die na het Turkse avontuur geen moment van matheid vertoon den individueel en als elftal het slecht georganiseerde Haarlem volledig over klasten. NIJMEGEN In een bijzonder ma tige wedstrijd heeft NEC een regelma tige overwinning behaald op een veel te lief spelend Volendam. Toch zag het er de beginfase van de wedstrijd niet naar uit, dat de score 7,0 hoog zou uit vallen voor de Nijmegenaren. Volendam had het initiatief in han den en na vier minuten had het al 10 voor de gasten kunnen zijn, als Bond in vrije positie eerst niet had gewacht tot De Bree in zijn buurt kwam en in tweede instantie Mellaard niet de bal van de doellijn had gekopt. Pas na tien minuten ontstonden de eerste gevaarlijke situaties voor het doel van de voortreffelijke Volen- dam-doelman Ruiter. Hoewel de Nij meegse aanvallen zwak werden opge zet, ontstonden toch vele kansen. Bin nen het half uur stond NEC op 20. Toen na de hervatting invaller Hoog land een strafschop zag gekeerd door doelman De Bree, had het verweer van Volendam verder weinig meer te bete kenen. In een vrij laat stadium benutte NEC nog twee van de talloze kansen. NEC: De Bree; Mellaard, Pijs, Eggen- kamp en Cornells; Bonnen, De Jong en Dekker; Janssens, Davidovic en Jen- drossek. Volendam: Ruiter; Zwarthoed, Jan Jonk, Jackie Jonk en Kras (Hoogland); J. Pelk, De Boer en Plat; Majoor, W. Bond en W. Mühren (Hans Jonk). Scheidsrechter Godding; toeschou wers 8.000. Holland SportNAC 00 Ajax—PSV1—0 HaarlemFC Twente04 FC Utrecht—Sparta 1—1 FeijenoordExcelsior 42 Go AheadTelstar 31 NECVolendam 40 MW-DWS 2—0 AZ '67—ADO1—1 1) ADO 10 8 2 0 18 2a— 5 4) Feijenoord 10 7 2 1 16 23— 6 2) Sparta 10 6 4 0 16 17— 6 5) FC Twente 10 6 3 1 15 14— 3 3) PSV 10 6 2 2 14 21— 5 6) Ajax 10 5 3 2 13 16— 6 7) FC Utrecht 10 5 2 3 12 18—17 8) NEC 10 3 4 3 10 18—11 9) MW 10 3 3 4 9 8—10 (11) Go Ahead 10 3 3 4 9 9—13 (10) Holl. Sport 10 2 4 4 8 8—12 (12) DWS 10 2 3 5 7 8—16 (13) Telstar 10 2 3 5 7 14—22 (15) NAC 10 2 3 5 7 11—19 (14) Haarlem 10 1 4 5 6 9—17 (17) Excelsior 10 1 3 6 5 11—23 (16) Volendam 10 2 1 7 5 8—21 (18) AZ *67 10 0 3 7 3 5—24 Tijdens het congres van de internatio nale turnbond in Ljubljana is zaterdag besloten de strijd om de wereldkam pioenschappen 1974 in de Bulgaarse plaats Varna te houden. De wedstrijden voor de Europese kampioenschappen da mes zullen volgend jaar in Minsk plaats vinden en voor heren in Madrid. DEVENTER Trainer Barry Hughes heeft zondag Go Ahead naar de tweede zege op eigen terrein toegeschreeuwd. Telstar, dat overigens beslist niet minder speelde, werd met 3—1 verslagen. Toen Hughes eindelijk zijn stembanden rust gunde, was hij duidelijk meer gelukkig dan tevreden. Go Ahead kwam de zege wel toe, maar de overwinning met twee doelpunten verschil was een te ruime beloning voor het vertoonde spel. Telstar miste schutters in de voorhoede om de zwak spelende Colin Wihers te verrassen. Go Ahead nam het initiatief. Reeds in de vierde minuut kwam de Deventer ploeg door een doelpunt van aanvoerder Somer op 10. Na deze overrompelende start viel de thuisclub iets terug, maar na de hervatting tikte Hoekema de bal uit een voorzet van Geels langs Van der Meeren (2—0) Twaalf minuten later werd het zelfs 30. Het was opnieuw Hoekema, die de Telstar-doelman passeerde. Go Ahead trok zich daarna terug in de verdediging. Uit een vrije trap (wegens hands van Warnas) schoot Telstar-aanvoerder Van Egmond keihard langs het muurtje in het doel (31). De Kort (Telstar) kreeg nog een officiële waarschuwing wegens veelvuldig hard aanvallen van de doelman. Go Ahead: Withers; Kolkman, Warnas, Somer en Koenders; Smid, Geels en Van der Ley (Geestman); Hoekema, Verdonk en Veenstra. Telstar: Van der Meeren; Driessen, Zwaan, Van Wijngaarden en De Wit; Man- ders (Bond). Van Egmond en Stanic (Lecherman); De Kort, Fens en André. Scheidsrechter Corver; toeschouwers 6500. UTRECHT Een tot op de laatste plaats bezet Utrechtse stadion heeft de FC Utrecht in een hard, maar uiterst sportief duel een gelijk spel van 1-1 zien bereiken tegen Sparta. Dit gelijk spel ls een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen, want voor rust was het Utrecht, dat de toon aan gaf en in de tweede helft was Sparta duidelijk sterker. Overigens heeft de FC Utrecht in de eerste helft heel wat meer kansen ge had dan Sparta daarna. Keer op keer was het uitblinker Nieuwenhuys, die zijn ^voorhoede aan het werk zette, en de in eerste instantie nogal moeizaam ingrijpende defensie van de Rotterdam mers kende in deze fase veel proble men. Tot de 32e minuut werden deze opgelost, hoewel Theunissen, Olsen en Groenendijk heel dicht bij een treffer waren geweest. Steeds stond Doesburg op de goede plaats of wachtten de Utrechters te lang met schieten. Een doorbraak van Nieuwenhuys was de aanleiding tot een door John Steen Ol sen onhoudbaar voor Doesburg inge schoten bal. Sparta was somé gevaarlijk dicht In de buurt van het doel van de FC Utrecht, omdat de defensie van de thuisclub wel erg veel risico nam met opdringen. Na rust werd het voor de thuisclub steeds moeilijker. Het beter spelende Sparta bleef een voortdurende druk uitoefenen en hoewel het nog bij na een half uur duurde voor de gelijk maker werd gescoord, kansen daartoe waren er genoeg. Nol Heijerman ten slotte wist in een panieksituatie voor het doel van Van Ledden de juiste richting te vinden. FC Utrecht: Van Ledden; Van Oude- nallen, Van Stijn, Langerak en Blaauw; Hildebrand, Olsen en Nieuwenhuys (Cote); Groenendijk, Theunissen en Van den Merkt. Sparta: Doesburg; Venneker, Ter Horst, Eijkenbroek en Visser; Heijer man, Walbeek en Van de Veen; Kowa- lik, Klijnjan (Koudijzer) en Kristensen. Scheidsrechter Brouwer; toeschou wers 22.000. DEN HAAG Voor clubs als Hol land Sport en NAC is het, als de vorm in het zondag op Houtrust gespeelde duel maatgevend is voor hun capacitei ten, de beste oplossing elkaar aan de punten te helpen. Nu had Holland Sport uit deze wedstrijd tenslotte op eigen terrein wel meer willen halen, maar dat was tegen de zwaar versterk te verdediging van NAC niet haalbaar. De spelopbouw liep overigens veel, zo niet alles, te wensen over. De weinig beweeglijke spitsen Roggeveen en Van Maurik waren niet aanspeelbaar en hadden weinig meer in te brengen dan lichaamskracht. Middenveldspelers Van der Bol en Milic beheersten de situatie in het geheel niet, zodat alle gevaar moest komen van de ijverige Roodnat en invaller Van der Vaart. Maar zij konden alleen niets uitrichten, daar de eens zo doortastende Roggeveen vanuit zijn gekrompen actieradius vrijwel niet, dan foute passes afgaf. Verdediger Val- kenhoff was met schoten uit de derde linie nog het gevaarlijkst. NAC-doel- man Kitzmann maakte echter een zeke re indruk. NAC kon zich nog verschuilen achter het voor uitspelende clubs tegenwoor dig gebruikelijke excuus uit te zijn op een gelijk spel. Maar voluit aanvallend hadden de Bredanaars waarschijnlijk nauwelijks meer mogelijkheden gekre gen dan de enkele kansen, die nu ont stonden, voornamelijk nog door fouten in de defensie van Holland Sport. In de tweede helft werd er deels door het streven naar versterking deels door blessures Roodnat liep een lichte hersenschudding op driftig met in vallers gewerkt, maar de wedstrijd bleef kleurloos en zwak. Holland Sport: Louwerens; Valken hof f; Kronshorst; Van der Heide en Dorjee; Van de Vaart; Van der Bol (Muller) en Milic; Van Maurik; Rogge veen en Roodnat (Bolleboom). NAC: Kitzmann; Van Gorp; Vermeu len; Graaumans (Delmotte) en Bakker; Bouwmeester jr.; Pogrzeba (Van den Dries) en Guaars; Bish; Visschers en Brouwers. Scheidsrechter Boogaerts; toeschouwers 5000. VLISSINGEN Nederland heeft de schaakontmoeting tegen Engeland met 11,5 tegen 8,5 punt gewonnen. De eerste dag werd afgesloten met een gelijke stand: 5-5. Zondag scoorden de Neder landers 6,5 punt tegen de'Engelsen 3,5. De enige speler die zijn twee partijen won was Jan Hein Donner. Kuypers verloor twee maal. Toch duurde het nog tot de tweede helft, voordat opnieuw Jeuring goed gelanceerd door de voor Ten Donkelaar ingevallen Streuer Paternotte met een kopstoot kansloos liet. Hoe groot de Twente-overmacht wel was, wordt wellicht het best geïllu streerd door het feit, dat Van der Vall na een onnodig handsgeval van Hou ben het zich kon permiteren een strafschop te missen, voordat Haarlem nog verder werd teruggewezen. Het opofferen van een verdediger (Van Breevoort) voor een aanvaller (De Goede) bij Haarlem werd door Twente uitstekend afge straft. Haarlem: Paternotte; Wenting, Hou- ben, De Haan, Koopman; Van Duffelen, Burgers, Van Breevoort (De Goede); Van Nee, De Wolf en Boszhard. FC Twente: Schrijvers; Van Iersel, Drost, De Vries, Ten Donkelaar (Streuer); Huwe, Van der Vall, Pahl- platz, Willy van der Kerkhof, Jeuring, René van der Kerkhof. Scheidsrechter Hoppenbrouwer; toe schouwers 7.000. A Overstapje" tijdens de wedstrijd Go Ahead-Telstar. A Feijenoord - Excel- sior: Verbazing bij de Excelsiorspelers, die een muurtje vormden tegen Van Hanegem (rechts). De Feijenoorder zag kans zoveel ejject aan de bal te geven dat deze om het muurtje draaide en bijna in het doel verdween. ROTTERDAM Wereldkampioen Feijenoord is zeker niet zo gemakkelijk langs stadgenoot Excelsior gelopen als algemeen verwacht werd. Feijenoord was uiteraard veel sterker maar het speelde met uitzondering van de eerste twintig minuten, toen het ook snel 20 werd, zo ongeïnspireerd dat Excelsior zijn aanvankelijke schroom geheel kon afleggen. De eredivisie debutanten hebben vrijwel de gehele wedstrijd aanvallend gespeeld en juist daardoor kreeg Feij enoord vrij veel kansen. Zij gingen door slecht schieten en vaak zeer goed werk van doelman v.d. Roer verloren. Excelsior, dat vooral na de hervatting vaak technisch bijzonder aantrekkelijk voetbal liet zien, schoof soms moeite loos door de Feijenoord-defensie waar in de geschorste Laseroms door Schnei der vervangen werd. Twee blunders van de Feijenoord-defensie, welke door de bewegelijke Van Toledo en oud- Feijenoorder Van Toorn werden afge straft, gaven de score voor Excelsior bepaald geen geflatteerd aanzien. Het fluitconcert na afloop gold daarom ze ker de bezoekers niet. Feijenoord: Treytel; Romeijn, Israël, Schneider en v. Duivenbode; Boskamp bazel FC Basel, woensdag voor de tweede maal in het Europese cup toernooi van Ajax, heeft zondag in de vierde ronde van de competitie om de Zwitserse voetbeker met 5-1 gewonnen van Chenois, als vijfde geklasseerd in de westelijke eerste liga. Basel speelde zonder Kiefer, Reisch, Rameier en Wenger. Nadat Sundermann in de be ginfase een strafschop had gemist gaf Liechti de regionpmi in de elfde mi nuut de leiding. na beheerste FC Basel de wedstri.it:. die voor 5400 toe schouwers werd gespeeld, Steauna Boekarest, woensdag in de Roemeense hoofdstad tegenstander van PSV in het toernooi om de Europa Cup voor bekerhouders, heeft zondag in Craiova met 2-0 gewonnen van Univer- sitatea Craiova in een wedstrijd voor de nationale competitie. en Jansen; Wery, Kindvall, Van Hane gem en Moulijn. Excelsior: v.d. Roer; G. den Butter, Mühlenbruch, Tetteroo en Kleingeld; Bakker (De Boom), Libregts en A. den Butter; Kwakkernaat, v. Toledo en v. Toorn. Scheidsrechter v. Gemert; toeschou wers 38.000. I 2 3 Holl. Sport—NAC □□S HaarlemFC Twente I llxll I Utrecht—Sparta □□E) So AheadTelstar |x|| MW-DWS EDO A.Z. V-ADO □□0 HeerenveenDFC 1 Ifxll I VeendamSW I li IfXl Heracles—GVAV □□S VW—ASOW DED Fortune VI.Gooiland [x|| RBC-RCH EHUD BaronieVolewijclcers [x|| De cijfers van sporttoto 15 zijn: aan tal deeln. 781.191: Inleg ƒ1.617.840.-; prijzenbedrag 728.028,-: 1ste en 3e prijs ƒ254.810.-: 2e pr(js 182.007.-; extra prijs ƒ36.401.-. Zondagavond had zich één deelnemer gemeld met dertien goede uitslagen. De uitslag van de zaterdag gehouden trekking van de Duitse Lotto, 6 uit 49. was als volgt: 2, 11, 18. 19, 21 en 38. Extra getal T. Olympisch getal 5380. AZ 67 HIELD KOPLOPER ADO OP 1-1 LONDEN In het toernooi om de Richmond Trophy, dat in Londen wordt gehouden, bezet de Nederlandse kunst rijdster Lia Does na de verplichte figu ren de negende plaats. Sofia Verlaan ls 22e. De Britse Pat Dodd voert de rang lijst aan. Na de verplichte figuren is de stand 1. Patt Dodd (GB) 631,5 pnt.; 2. Ann Glad (VS) 596,3 pnt.; 3. Rita Trapanese (It) 575.7; 9. Lia Does (Ned.) 523.7; 22. Sofia Verlaan (Ned.l 449.6. Het wedstrijdbeeld verraadde geen ogenblik dat hier de laagst- en hoogst- geklasseerde club elkaar bevochten. In de eerste helft hadden de Hagenaars een licht veldoverwicht, maar de uit vallen van AZ '67 - via Liberda en Twisik, die zijn eerste competitiewed strijd in dit seizoen speelde waren beslist niet zonder gevaar. Vier minu ten voor de rust kreeg AZ '67 een unie ke scoringskans, toen Twisk plotseling alleen voor doelman Thie kwam te staan. Zijn schot ging rakelings naast. In de openingsfase van de tweede helft werden de Alkmaarders brutaler ,,we speelden op winst", zei oefenmees- ter Heinz na afloop. Toch kwamen de eerste treffer van ADO. Via een hoek schop in de 26ste minuut van De Zoete, kopte Harry Hestad attent in (0-1). AZ'67 bleek enigszins aangeslagen. De razendsnelle Liberda ontregelde keer op keer het Haagse middenveld. Vier minuten na het doelpunt van ADO bracht de Pool Sygmund Schmidt de stand op 1-1, toen hij in het strafschop gebied de bal ontfutselde van Advocaat en met een keiharde schuiver raak- I schoot. De wedstrijd had nog een grimmig slot Van der Burch van ADO en Liberda van AZ'67 kregen een waar schuwing van scheidsrechter Klaassens en er moest enkele malen worden ge stopt voor blessures. Overigens hield de spanning de 10.000 toeschouwers tot de laatste seconde op de tribunes. AZ'67: Vooys, Mol, Kabel, Van Veen en Vonk; De Jong, Twisk en Liberda; Schmidt, Tijm en Vredenburg. ADO: Thie; Van der Burch, Weimar, Mansveld en De Caluwe; Advocaat, Schoenmaker. De Zoete; Berg, Coupe rus en Hestad. Scheidsrechter Klaassens: toeschou wers 10.000. MAASTRICHT De versterking van het middenveld heeft DWS in Maas tricht niet mogen baten. Hoewel de Amsterdammers meer in het bezit wa ren van de bal, wat beter combineerden en beheerster optraden, verloren zij toch met 2-0. De doelpunten vielen in een tijdsbestek van zeven minuten hal verwege de tweede helft. MVV was gevaarlijker. Al na enkele minuten stond Brokamp oog in oog met DWS-doelman Jongbloed, die het schot van de MW-aanvaller met moeite tot hoekschop verwerkte. DWS antwoordde met een combinatie Nuninga-Flinke- vleugel-Deykers, waaruit laatstgenoem de hard inschoot. Körver tikte de bal net over het doel. Met het verstrijken van de tijd ging DWS het accent meer op de verdediging leggen. De opeenho ping van spelers veroorzaakte een kwartier na rust een chaotische situa tie. Mares bood Brokamp een kans. Deze miste, de bal belandde bij Mraz, die inschoot. Heynen, die de geblesseerde Brokamp verving, begon zeven minuten later een solo, waaruit Mares doelpunt te. DWS vocht fel terug. Nuninga werd bij herhaling gevaarlijk. Maar het doel punt viel bijna aan de andere kant, toen Prins van ruim dertig meter bui ten bereik van doelman Jongbloed te gen de paal schoot. MVV: Körver; Szefer, Herben, Qua- dackers en Pleumeekers; Prins (Den Rooyen), Bonfrère en Hoenen; Brokamp (Heynen). Mares en Mraz. DWS: Jongbloed; Flinkevleugel, Soe- tekouw, Bianchi en Pijlman; Nuninga, Vrauwdeunt, Overweg, Bonsink, Dey- kers en Seemann. Scheidsrechter Pijper, toeschouwer» 5000. ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 7