FC Basel rekent niet op mogelijkheid van revanche MAAR 4JAX IS ER NOG NIET GERUST OP Suurbier is ziek Sparta in modderpoel tegen Coleraine Sperziebonen M5 3 Stukken Mars Zuurkool Champignonsoep J03 79 Palingworst 5f4§ Doperwten FijnhtfoS Deze Week Letterzegel N voor 50 ct. Roomboterletter 67 Koersen Hilversum Kaminke gast speler bij AGOVV Directeuren in Frankrijk met 65 eruit Kwaliteit te kust en te keur Raak Sinas J78" 69 Choc. Letters 89 Snoepmelange 1" Kleutertaai 99 Speculaas Wï 98 Amstel Pils Bona Te «en Duitsers 3 jaar geëist voor winkel- overval Duitse ploegen succesvol in Runners Up-Cup Daggeld weer op 6% pet. I AGE ANGST Lichte sigaartjes. Zacht prijsje. In verpakking van 10,20 en 50 stuks. Tijdelijk bovendien: gezellige old-timer bokaal a 50 stuks. MET ONSPORTIEF AKKER CHAMPAGNE WOENSDAG 4 NOVEMBER 1970 BASEL Vlet toHe teugen genoot het propere Basel gisteren van een zomerse toegift. Vfaar zelfs een temperatuur san rond de twintig graden bleek ruim on voldoende om Helmut Renthaus. de wat kribbig uitgevallen oefenmeester van FC' Basel, te ontdooien. Ondanks die weldadige voorjaarszon trokken hij en zijn spelers zich in Kheinfelden, een kerngezond oord op twintig km afstand van de stad. zorgelijk terug in hun vertrekken en zij weigerden vastberaden om met wie dan ook van gedachten te wisselen over het Europa Cup-voetbal in het algemeen en over het duel FC' BaselAjax ki het bijzonder. t Kortom de stemming onder de weinig toeschietelijke voetballers van Ben- thaus leek wat gedrukt. Toch bewaren zij aan hotel Schiff, een geruisloos functionerend etablissement aan de boorden van de daar erg haastige Rijn. heel mooie herinneringen. „Want", zo onthulde Bazels blozende coach Rudolf Wirt* gisteren, „alle keren dat we ons BASEL Ajax heeft gisteren het St. Jakobstadion geïnspecteerd met een bleke zorgelijke Willem Suurbier in de gelederen De rechterverdediger van het Amsterdamse team werd gekweld door angina. „Ik voel me knap bedonderd", zei Suurbier. „Maandag ben ik vroeg naar bed gegaan en nu heb ik nog hoofdpijn gekregen ook". Cluberts Rolink meende, dat Suur bier voor de wedstrijd tegen Basel op geknapt kan zijn. „Ik weet alleen niet of hij teveel verzwakt zal zijn". Coach Michels schoof alle problemen een dag op. „Ik weet op de dag van de wedstrijd pas of Suurbier kan spelen". HILVERSUM De voornaamste dra verij, gisteravond in Hilversum, werd verrassend gewonnen door Beachcom ber, die bekwaam werd gestuurd door Joop Verhaar. Er waren meer sensaties, zoals de zege van lnneke Pluto vóór Impish Hanover en Issue Volann Eerst daarna passeerde favoriet Ike Hollandia de eindstreep. Dat betekende een trio-uitbetaling van 18.086,40 voor I, De uitslagen waren: Lovely lngridprjjs, eerste afdeling: 1. Junibes B. (H. J. Pools) 1.30,3; 2. Jung- frau; 3. Johannes Trix. Tot.: winn. 5,70; pl. 1,80. 2,40 en 1,90; kopp 5.90; cov. 5,20. Lady Westlandiaprjjs: l. Inneke Pluto (J. W. Hoejenbos) 1.31,4; 2. Impish Hano ver; 3. Issue Volann. Tot.: winn. 9,90; pl. 3,70, 8,30 en 4,10; kopp. 47; cov. 32.70; trio 16.086,40 Lambert Bakerprijs, eerste afdeling: 1. Hoss Westlandia (G. W. van Eikelen- borg) 1.27.3; 2. El Dorado: 3. Hornblower. Tot.: winn. 3,70; pl. 1,50, 4,20 en 1,90; kopp. 10,90; cov. 38,50. Lukey Lukeprjjs: 1. Hans (B Dapper jr.) 1.28,4; 2. Heliotoop R.; 3. Hetty Hano ver. Tot.: winn. 1,90; pl. 1,20, 1,50 en 1,60; kopp. 4,90; cov 4,40; trio 41,70. Lady Bondprjjs; 1. Beachbomber (J. M. Vóórhaar) 1.25,7; 2. Calumet Bulba; 3. Faith Holandia Tot.: winn. 17,50; pl. 3,70, 1,90 en 1,60; kojJp. 11,50; cov. 4,50 De totale omzet bedroeg 269 472, Lucieprijs: 1. Iwan H. H. J. Pools) 1.31,3; 2. Enterprice; 3. Irma van Double. Tot.: winn. 24,pl. 7,90. 4.90 en 2, kopp.: 18.80; cov. 11.40. La Charmeuseprijs: 1. Hofnar (J. Wa genaar jr.) 1.24,9; 2. Fabiola Spencer; 3. Dora Harvester D. Tot.: winn. 2,40; pl. 1,40. 2,40 en 2,20; kopp. 5,90; cov. 9,50. Lucky Surprise-prijs. 2000 m: 1. Fay- con D (A. .1. Mollema) 2.52,1, 1.26.1 ;2. Hilda O; 3. Heros Tot.: winn. 7,40; pl. 2,20, 1,40 en 2,80; kopp. 3,70; cov. 7, Lambert Baker-prijs. 2000 rp: 1. Guy Volann (G. W. van Eykelenborg) 2.54,8, 1.27,4; 2 Fira Beroona; 3. Grace Rodney Tot.; winn. 13,10; pl. 3,20, 3,10 en 3,10; kopp. 15,30; cov. 8,50: trio 420,40. Lovely Ingridprjjs (2e afdeling): 1 .Jes- sico (A. Niemeven 2.16,8, 1.31,2: 2. Jelle van de Lente; 3. Julia B. Tot.: winn. 5,50; pl. 2,30, 2,50 en 2,6ü; kopp. 9,40; cov. 5,60. ALKMAAR Drie jaar gevangenis- atraf heeft de officier van justitie, mr. J. Andreae, te Alkmaar gistermorgen geëist tegen twee jonge Duitsers, die worden verdacht van een poging to( gewapende roofoverval bij juwelier Ibink in Alkmaar. Dat de overval, waarbij een schot uit een alarmpistool werd gelost, mislukte, is te danken aan een gillende verkoper. Hij rende verschrikt naar een zij- ingang om om hulp te roepen, waarop de overvallers de benen namen. A. S. (21) en J. S. (19) waren samen met Th. O. H. (21), G. C. H. F. (22) in juni de Nederlandse grens overgeko men, speciaal om een overval te plegen, zoals zij tegenover de rechtercommissa ris hadden verklaard. Na het mislukken van de roofoverval vluchtten zij met de auto naar Berger., om zich wat te verfrissen in het zeewa ter. Terug bij de auto werden J. S en A. S. gepakt. De twee anderen vlucht ten het duinterrein in. Zij zijn later in Duitsland gearresteerd en zullen daar voor de rechter moeten verschijnen. hier op belangrijke wedstrijden hebben voorbereid, hebben we ook gewonnen. Daarom zijn we hier al drie jaar vaste klanten. Zulke dingen lijken misschien niet zo erg belangrijk, maar voetballers zijn daar heel erg gevoelig voor". FC Basel, dat vanavond in het keuri ge, maar nauwelijks tot de verbeelding sprekende St. Jakobstadion aan een ho peloos lijkende opdracht begint, heeft op eigen terrein een nogal onheilspel lende reputatie opgebouwd. ..We heb ben hier", zo verzekerde Wirtz. „het beste publiek uit heel Zwitserland. De mensen zijn verschrikkelijk enthousiast en waar we ook naar toe gaan, er zijn altijd wel drie- of vierduizend suppor ters, die met ons meereizen. En dat is ook wel te horen ook. Ik verwacht, dat er ten minste dertigduizend toeschou wers naar Basel-Ajax komen kijken". Een bliksemonderzoek leerde gisteren echter, dat er nog maar veertiendui zend kaarten zijn verkocht, inclusief de tweeduizend kaarten, die Ajax in Ne derland heeft rondgestrooid. Weliswaar kan het zachte weer vanavond nog heel wat mensen naar het stadion lokken, maar uit de geringe belangstelling, die er bestaat, kan men toch veilig conclu deren, dat niemand in Zwitserland er nog in gelooft, dat FC Basel Ajax in serieuze moeilijkheden zal kunnen brengen. De vage angst der Ajacieder, nog steeds huiverend van ellende, wafineer ze terugdenken aan het Tsjechoslo- waakse Trnava. waar ze tegen Spartak bijna hun voorsprong van 3—0 ver speelden, lijkt dan ook ongegrond. Ze ker nu het vrijwel vaststaat, dat Johan Cruyff zal acteren op de Europa Cup-piste. Ajax moet vanavond zelfs in staat zijn FC Basel voor de tweede keer tot capitulatie te dwingen, want niet alleen het verschil in klasse tussen de beide ploegen, maar ook het verschil in aanpak is veel te groot om een sen sationele ontwikkeling in Basel moge lijk te maken. Zo zijn de Zwitsers zich bijvoorbeeld in Amsterdam wezenloos geschrokken van de animo, waarmee de Ajacieden APELDOORN lie Zwitser Wolf gang Kaminke speelt zondag a.s. bij AGOVV jnee ah gastspeler in de oefen wedstrijd, die de Apeldoornse tweede- divisiecluh op „Berg en Bos" tegen ere divisieclub Sparta speelt. Mocht Ka minke als aanvalsspits goed voldoen, dan zal hem een contract worden aan geboden voor de tweede transferperio de, die op 15 december a.s. begint. De 23-.jarige Kaminke, die momenteel aan de universiteit in Basel studeert, heeft enkele jaren geleden voor DOS gespeeld en is momenteel aanvalsspits in de Zwitserse eredivisieclub FC Frei burg. Mocht hij door AGOVV worden gecontracteerd, dan zet hij zijn studies in' Utrecht voort. Kaminke arriveert vrijdag per vlieg tuig in ons land en vertrekt maandag weer. ARNHEM Op 31 oktober heeft ir. J. A. Eshuis zijn functie als directeur der Koninklijke Nederlandsche Heide maatschappij neergelegd na een 32-jarig dienstverband. ADVERTENTIE Basics. 15ct, Johan Cruyff was de terreinknecht even behulpzaam bij het ophangen van een net. Of controleerde hij. of hij er de bal doorheen zou kunnen schieten0 zich in het pittige lijf-aan-lijf-gevecht stortten. „Zoals Ajax toen speelde", verzekerde Wirtz gisteren, „is in Zwit serland uitgesloten. Bij ons is het spe len en laten spelen. Zo'n consequente mandekking kennen we hier helemaal niet en die zou door de Zwitserse scheidsrechters trouwens ook niet wor den getolereerd." „Ik zeg niet, dat Ajax in Amsterdam onsportief speelde, maar wel hard. Veel harder in ieder geval dan wij gewend zijn. Dat is ook het grootste verschil tussen ons en Ajax. Die lichamelijke inzet was voor ons in Amsterdam de grootste verrassing. Onze spelers wer den er gewoon door overrompeld en vooral daardoor hebben ze één van de slechtste wedstrijden gespeeld, die ik ooit van hen heb gezien. Na die wedstrijd in Amsterdam heeft Benthaus tijdens de training alleen nog maar aandacht besteed aan de mandek king. In zo'n korte tijd krijgen ze het natuurlijk nooit voor honderd procent onder de knie, maar het staat voor mij wel vast, dat FC Basel dit keer aan zienlijk sterkër voor de dag zal komen dan in Amsterdam. En daar houden we ons voorlopig maar aan vast." COLERAINE In de propere badplaats Coleraine aan het noordelijkste punt van Noord-Ierland is vandaag iedereen vrij. Het gezamenlijk bedrijfsleven heeft hier toe besloten om de supporters van FC Coleraine, vanmiddag tegenstander van Sparta in het toernooi om de Runners Up Cup, in de gelegenheid te stellen hun favorieten naar de derde ronde te schreeuwen. Sparta krijgt het zwaar. Dat werd gisteren al duidelijk, toen de DC 9 van Martin Air omgedoopt tot „Kasteel Spangen" en op Sc hiphol uitgeleide ge daan door een ridder in onvervalst har nas wegens de slechte weersomstan digheden een kwartier boven de Noor- dierse hoofdstad Belfast bleef cirkelen. Nóg duidelijker werd het toen trainer Georg Kessler zijn keurkorps liet aan treden voor een lichte training. De Spartanen mochten het veld van de „Showgrounds", zoals hef stadion -As van FC Coleraine heet, niet betreden. Geen kwestie van onvriendelijkheid, maar pure noodzaak om het terrein te sparen. Nou ja, terrein. Het hoofdveld van ..Showgrounds" leek meer op een onge- ploegde akker. Manager Bertie Peacock onthulde, dat dit was gekomen door de barre om standigheden waaronder zaterdag moest worden gespeeld. En van zondag avond af heeft het in Coleraine con stant geregend. De Ieren doen er van alles aan om het veld toch nog in een enigszins aan vaardbare conditie te brengen. Vandaar ,V. Prijsbewijzen: i,,t rlianvinac nat' RAD nram A uit de diepvries, pak 500 gram in triopack, alleen bij Centra Vezet, pak 500 gram California, per blik MB 1 e kwaliteit, per 100 gram J^B Frisco, per blik bij de boodschappen. Zo spaart u voor 'n echte Vraag uw Centra-winkelier de GRATIS LETTERSPAARKAART met alle informatie Lang gerijpt is lekkerder En dat is nou precies 't verschil tussen pils en prachtpils met tijdelijk gratis plantentips Per kuipje Aanbiedingen geldig t/m 7 november. Uitverkocht voorbehouden. elke r- melk of puur. 2 stuks jakte zuurtjes mgrote zak 453 gram1^ pak ca 500 gram van de b dat Kessler met zijn mannen voor de training zijn toevlucht moest nemen tot het parkeerterrein. Nog meer zorgen dus voor Georg Kessler. die volmondig toegaf, dat zijn ploeg de laatste wedstrijden op één punt ten achter is gebleven; slagvaar digheid bij het afronden van aanvallen. „Daarom is hel ook van belang, dat de mannen koelbloedig en nuchter Co leraine opvangen en proberen gebruik te maken van het technisch en tactisch overwicht". Kessler weel ook, dat de Noordieren met een geweldige inzet zullen probe ren de in Rotterdam opgelopen achter stand van 20 ongedaan te maken. ,,Z« zullen met kracht en doorzettingsver mogen proberen in het eerste half uur hun slag te slaan", zei Kessler. .Als ze erin slagen een doelpunt te maken in die periode, wordt het zeer zwaar. Dan wordt Coleraine een hel voor ons", Bertie Peacock bevestigde even later, dat zijn ploeg inderdaad die slag moet slaan. „We zullen met enthousiasme ri sico's moeten nemen. Als Sparta echter een doelpunt maakt, kunnen wij het toernooi wel vergeten. In ieder geval wordt er vanavond champagne gedron ken", orakelde hij. Kessler kan aantreden met zijn sterkste formatie, met dien verstande, dat wellicht de Pool Kowalik indien deze wederom angst toont zoals tegen FC Utrecht afgelopen zondag zal worden vervangen door Koudijzer. Co leraine zal het moeten stellen zonder doelman Edddy Crossan. die herstellen de is van een ernstige schouderblessure. Trainer Victor Hunter zal pas vlak voor de wedstrijd beslissAi of Crossan. dan wel hijzelf, het Noordierse doel gaat verdedigen. Eén ding is zeker: het contingent van veertig supporters van Sparta onder aanvoering van de al veertien jaar met de beroemde Spartapiet rondzeulende heer Heyster zal trachten de circa acht duizend aanhangers van FC Coleraine te overstemmen. Op de heenreis hebben ze al druk geoefend. COVENTRY De Engelse voetbal club Coventry City heeft woensdag avond op eigen terrein de returnwed strijd in de tweede ronde van het toer nooi om de Runners Up-cup tegen Bayern München met 2—1 gewonnen. De Westduitsers plaatsten zich echter voor de derde ronde. Zij wonnen de eerste ontmoeting met 6—1. De doel puntenmakers waren Coventry: Martin, O'Rourke; Bayern: Hönes. De ruststand was 10 in het voordeel van Coventry. Er waren 25.000 toeschouwers. In Keulen plaatste FC Köln zich als tweede Duitse club voor de derde ronde (achtste finales). Het won met 1—0 (1—0) van Kiorentina (Italië). De West duitsers hadden verrassend het eerste duel in Florence ook al gewonnen: 21. Het, doelpunt werd gemaakt door Bis- kup, die in de 35e minuut een straf schop benutte. Er waren 20.000 toe schouwers. De wedstrijd verliep niet zonder inci denten. De scheidsrechter moest het duel verscheidene keren onderbreken, voornamelijk door het onbeheerste ge drag van de 3000 Italianen onder de 20.000 toeschouwers. Met name in de 33c minuut keerden zij zich tegen de arbiter, toen deze de FC Köln een strafschop toekende, omdat Carbenetti in het strafschopgebied Rupp op onre- gelmentaire wijze attaqueerde. Een re gen van flessen daalde neer op het veld. Ook na de rust waren de gemoe deren nog zeer verhit, wat resulteerde in diverse nieuwe pauzes. Twee spelers van FC Köln raakten gewond. AMSTERDAM Het tarief voor daggeld (call money) is maandag terug gebracht op 6 3/4 pet. Vrijdag jl. trad een verlaging van 1/4 pet. op. De vcr- krapping is het gevolg van vrij grote belastingbetalingen.

De Vallei | 1970 | | pagina 14