Achttien maanden geëist tegen „meester"-inbreker Liendens echtpaar in het goud i oosten Vader blijkt 99beregoed Rhederlaag de Kaag van 'Truien om j Om te drage: wilt. Warm het nodig is. Alt! luchtig. T Rode Kruis reikt penningen uit Burgeroorlog in Irak BURGELIJKE STAND EDE Inbrekersbende opgerold TWEE TON BUIT BIJ 60 INBRAKEN BURGERLIJKE STAND V Hoofdstraat, Vaanendaa WOENSDAG 4 NOVEMBER 19/0 SCHERPENZEEL De afdeling Scherpenzeel van het Rode Kruis houdt woensdag 11 november in gebouw Fila- lethes een openbare vergadering. Er worden dan 48 Landsteiner penningen uitgereikt (brons) aan degenen die vijf maal een halve liter bloed hebben afge staan. De vergadering begint om acht uur. RHENEN Toen een jaar gele den in Ouwehands Dierenpark een ijsbeerjong werd geboren, gebeur de dat in volledige afzondering van het mannetje. Die was al een maand vóór de bevalling apart ge zet, omdat men niet het risico wil de lopen, dat vader zijn jong zou doodbijten. Nu de kleine al flink uit de kluiten is gewassen moest het er op zekere dag van komen, dat de familie weer werd herenigd. Reeds lang geleden was er een mogelijkheid geschapeq dat vader en jong elkaar via een een spe ciaal vervaardigde half-open wand konden besnuffelen, maar méér ook niet. Begin van deze week werd tot de grote stap besloten om de vader tot moeder en jong toe te laten. Voor alle zekerheid hadden de oppassers wat rotjes in hun zakken gestoken, om bij eventuele aanvalspogingen van de vader te kunnen ingrijpen met wat knal effecten. Veel meer kun je in zo'n geval niet doen, omdat je als mens moei lijk tussen die kolossale poolbewo- ners kunt gaan staan om ze uit el kaar te halen. Maar de rotjes be hoefden niet te worden ontstoken, want vader stapte bij zijn familie binnen alsof hij er niet bij was weg geweest. Hij accepteerde zijn doch ter volledig. Ijsberen werpen om de twee jaar één of twee jongen. Bij Ouwehand hoopt men nu volgend jaar op nieuw ijsbeertjes te kunnen begroe ten. CAIRO Terwijl er een machts strijd in de regerende Ba'ath-partij aan de gang is, zijn er tussen Iraakse troe pen gevechten uitgebroken, zo meldt het gezaghebbende Egyptische dagblad Al Achram. Het blad zegt dit vernomen te hebben van reizigers uit Irak. Er zou een bataljonscommandant ge sneuveld zijn toen hij zich de toegang tot Bagdad wilde verschaffen. Er wordt niet gemeld hoeveel troepen bij de ge vechten betrokken zijn. Vorige week vrijdag begon de Arabi sche (specialistische) Ba'ath-partij aan de tiende internationale (Panarabische) conferentie. De conferentie is bedoeld om de onenigheden in de partij op te lossen, die onder anderen zijn voortge komen uit de Jordaanse crisis in sep tember. ARNHEM Twee jaar en zes maan den gevangenisstraf eiste gisteren offi cier van justitie mr. J. Pieters voor de rechtbank in Arnhem tegen de 28-jarige autohandelaar Jan K. uit Stokkum bij Bergh, de meester-inbre- ker die samen met zijn plaatsgenoot Theo W. (22) door heel Nederland zo'n zestig meerendeels succesvolle inbraken pleegde, waarbij de totale buit ruim twee ton heeft belopen. Het huzarenstuk van het tweetal, zo langzamerhand doorkneed in het „vak", was het openbranden van de C. en A. kluis in Doetinchem. Ze maakten er honderdtienduizend gulden buit, nadat ze in alle rust uit een garage in de buurt een perfect uitgeruste snijbran- derapparatuur hadden gehaald (wat ze eerder in een andere garage vonden be- o RHEDEN Gebruik makend 'van de afsnijding van twee IJsselbochten en van toekomstige zand- en kleiwinning zal in de nabijheid van Rheden in de komende tien jaar vlak tegen de Ve- luwse bossen een waterrecreatie-pro ject ontstaan, dat met zijn oppervlakte van 1000 hectare te vergelijken zal zijn met de Kagerplassen. Door zijn veel gevarieerder opzet zal de betekenis van dit watersportcen trum, dat de naam Rhederlaag kreeg, voor het oosten van het land en ook voor het aangrenzende Duitse gebied dat van de Kaag echter nog overtref fen. Het door de Ned. Heide Mij in op dracht van de gemeente Rheden en An- gerlo uitgewerkte plan, dat overigens nog in de discussiefase verkeert, gaat uit van ruimte voor 20.000 dagrecrean ten omstreeks 1980. Er komen vijf tot zes jachthavens, verscheidene zwem plaatsen met een totaal 4.2 hectare „strand", speciale visvijvers en een na- tuurbeschermingsgebied, dat slechts in beperkte mate toegankelijk zal zijn, al les op, rondom en aan een complex van plassen, die onderling met elkaar ver bonden zijn en een vrije invaart hou den vanaf de IJssel. Er is op gerekend, dat de plassen zdtael voor kleinere als grotere schepen bevaardbaar zullen zijn. In de jachthavens is ruimte ge pland voor 1300 boten. Langs de oevers zal over 17 km aanlegmogelijkheid ge schapen worden. Het dorpje Giesbeek heeft in deze opzet een toekomstige functie gekregen als speciaal water sportcentrum, o.a. met jachthaven, bo- tenloodsen, wandelpromenade, zeil- school, en restaurant. viel niet) en van de aanwezige textiel- goederen een tent bouwden om voorbij ganger^ niet op te schrikken door het licht van het branden. „Leerling" Theo W., tegen wie een jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk werd geëist, mocht datmaal van de meester voor het eerst zelf de brander hanteren. „Hij had er al vaak genoeg bij gestaan", al dus de officier. „Vandaar dat het die keer zo'n lelijk gat werd." Legio waren verder de ritten van het tweetal. Zo kwamen ze een keer met een naar hun zin te kleine buit uit Heemstede terug toen ze besloten bij wijze van troostprijs in Bergh de kluis van zuivelhandelaar G. te Boekhorst te kraken. Buit: 32.000 gulden. In Bosmeer gingen ze naar de garage van de bekende rallyrijder Dries Jet ten, nadat ze in een autoblad gelezen hadden dat die zulke mooie accessoires verkocht. Behalve dat haalden ze er 9000 gulden uit de kluis. Ook die werd opengebrand. Zo doorkneed, zo dood kalm raakte het tweetal dat ze na een succesvolle operatie in Venray eerst in alle rust een kop koffie zetten alvorens huiswaarts te keren. Zo groot ook was hun beroepstrots dat ze bij de NV Vo gelenzang in Zetten inbraken omdat het hun eer te na was dat ze eerder in Zetten een keer een kluis niet open hadden kunnen krijgen. „Op het laatst waren ze door het dolle heen", aldus mr. Pieters. Het was de sensatie en de zuchf de saaiheid thuis te compenseren, dat ze er op uit gingen, hadden de bei de mannen gezegd. Maar mr. Pieters vond in de verhalen ook terug dat K. niet zo erg goed verdiende in de auto handel. Hij wilde wel eens een goede slag slaan om grond te kunnen kopen en een huis te kunnen bouwen. „Hij had wel degelijk een doel voor ogen", aldus de officier, die het bovendien een kwalijk punt, vond dat K. iedereen maar naar believen op sleeptouw nam. „Zelfs zijn meisje is een keer meege gaan, om te zien wat haar Jan in die zaken toch trok, gewoon heel rustig midden in de nacht. Ik begrijp dat niet", aldus de officier. In beide zaken wordt pas over onbe paalde tijd uitspraak gedaan; het wachten is eerst op een uitgebreid psy chiatrisch rapport over beiden. LIENDEN Op woensdag 11 no vember hoopt het echtpaar P. van Vliet-E. van Vliet-van Schaik, wo nende Vogelenzangseweg 33 te Lien- den, het gouden huwelijksfeest te vieren. De heer en mevrouw Van Vliet, respectievelijk 78 en 71 jaar. mogen zich in een goede gezondheid ver heugen. Uit hun huwelijk werden één zoon en drie dochters geboren. Er zijn 15 kleinkinderen en 4 ach ter-kleinkinderen, die allemaal met hun ouders op 13 november want dan wordt het feest gevierd naar Lienden komen. Al 46 jaar woont het gouden bruidspaar in de woning aan de Vo gelenzangseweg. Als jongeman heeft de bruidegom 13 jaar in het voermansbedrijf vanx zijn vader gewerkt, in zijn latere le ven werkte hij als los-arbeider bij diverse boeren en fruittelers. Enkele jaren ook hadden ze een kruide nierszaakje. Nadat de heer Van Vliet al een heel poosje van zijn AOW-pensioen genoot, begon hij nog met. een pata- tes-frites-zaak, aanvankelijk bij café Torenzicht en later bij café Lido. Sinds enkele jaren heeft zijn schoonzoon dit bedrijfje overgeno men. Geboren: Cornelia J., d.v. T. Smit en J. van der Klift, Hendrik, z.v. H. Cor- nelis en G. Westerman, Jan D., z.v. J. van Dijk en W. Bloemen/daal, Gijsber- tha, d.v. C. van Ginkel en G. Vlastuin, Caroline, d.v. C. van Ginkel en G. Vlas tuin, Janette, d.v. C. van Ginkel en G. Vlastuin, Martinus, z.v. J. B. Bosch en J. M. van de Rijt. Albartus, z.v. A. J. van den Brink en M. Donkersteeg, Ri chard L. C. G. z.v. L. A. van Lotringen en A. Versteeg, Melisje G. J. d.v. J. Blankestijn en A. Pol, Wilhelmina, d.v. H. van de Weerd en C. Hulstein, Frede- rik M. A. z.v. M. de Bruin en A. F. Wilbrink, Elisabeth G.. d.v. J. H. W. Leppers en G. Kroesbergen, Aartje C., d.v. W. M. Plate en E. A. van Wijk, Remco L., z.v. W. M. van Setten en M. Vlieg, Christina J. H., d.v. J. H. Koet sier en C. J. Schuringa, Johanna, d.v. H. van Roekei en F. Zandsteeg, Robert, z.v. C. Knijff en B. Geleijns, Hendrik, z.v. J. Hendrikse en .1. Groeneveld, Ste ven H., z.v. E. Hazeleger en A. van de Kieft, Renate P. S. d.v. R. P. A. Schu- man en E. J. Corton, Hendrik J.. z.v. J. van Zoelen en A. Hartman. Albertus, z.v. H. Nap en M. Verbeek, Jan A.. z.v. J. Pol en A. Butselaar, Menno C. C., z.v. H. T. Terlouw en F. C. van de Wa tering, Sylvia A., d.v. H. van Ruler en G. Brouwer, Dirk J., z.v. D. Treur en J. Oudshoorn, Dirk W. J., z.v. J. J. Tick en W. van Dam, Suzanna G.. d.v. T. Liefting en M. van de Vliert, Jannetje, d.v. E. Mouw en G. Mouw, Sander, z.v. G. J. Boersma en F. T. Spoelman, Wou ter, z.v. J. v. Beek en W. van de Munt, Jan W.. z.v. L. Toonen en A. W.,Hu- nink, Alida, d.v. H. W. Frankenhuizen en E. A. Hovingh, Ilse W. M., d.v. H. L. F. Ballast en T. J. Geurds. Ondertrouwd: N. J. Weijs en M. van de Kolk, T. Overeem en C. F. van Hoe ven, A. G. Heitink en H. Meilink, J. van Groeningen en C. W. U. Rinkel, W. F. Threels en A. C. M. Hendriksen, C. A. Cermelli en A. Kleijn, J. B. Blanken en B. G. M. Lammers, J. van Ee en H. G. van Veldhuisen. Getrouwd: H. Pol en E. Hendriksen, O. W. Stroeve en C. Gerritsen, E. Schut en M. H. Veldjesgraaf, J. J. Broere en G. A. T. Mientjes, H. Schneider en G. Bezemer, F. Heij en G. H. Brandsma. Overleden: C. Bouw, geh.gew. met J. Leijenhorst, 74 jr. vr., J. Buijsman, geh.gew. met J. Schuurman. 73 jr. vr., P. Schoeman, 71 jr. m., A. Nap, 67 jr. m., F. van Spanje, geh.gew. met W. C. C. Busch, 77 jr. vr., E. J. Hooijer, 76 jr. m., G. Mulder, 79 jr. m.. W. J. N. Meij er, geh. gew. met J. Koetsier, 80 jr. vr. AMERONGEN Geboren: te Utrecht Melanie Jannette, d.v. J. W. van Viegen en G. J. van Benthem; Gerrit Lubber- tus, z.v. A. Kroeze en J. van de Grift. Overleden: Niesje Kruiswijk, 86 jaar. Ondertrouwd: Hendrik Floris van In- gen, 23 jr. en Marijke Jeannette Blok land, 25 jr. Getrouwd: Cornelis Paul Kaasstra en Maria Magdalena Hendrika Brevé. Ingekomen: U. H. Bolwijn van Zeist, Bergweg 18, S. Vos-Rosbach van En schede, Eindseweg 9, P. M. M. Looije van Doorn, Oranjelaan 22, H. A. van Zwieten van Benthuizen, Burg. v.d. Boschstr. 6, J. van Berkel van Rijswijk, De Kievit 6, G. van Putten van Maarn, Tabakslaan 5, A. C. Wijkhuizen van Driebergen, Molenstraat 21. Vertrokken: E. van Barneveld, Burg. v.d. Boschstr. 103 naar Woudenberg, E. M. Marchal, Postmeester 1 naar Am stelveen, H. Uiterwijk, Dwarsweg 45 naar Veenendaal, F. Schoenmaker-Noor man, Holleweg 2a naar Haren, C. H. van den Berg, Drostenstraat 2 naar Putten, J. J. van Velsen, Kon. Juliana- laan 99 naar Wageningen, C. H. van Zetten. Overstraat 36 naar Veenendaal, J. B. Bulthuis, Vissersweg 40 naar Rhe- nen, C. P. Kaastra, ftederstraat 13 naar Rhenen, M. M. H. Kaastra-Brevé, Dros- testraat 1 naar Rhenen. CULEMBORG De gemeentepolitie in Culemborg heeft in samenwerking met de recherche te Utrecht een zestal inbrekers gearresteerd. De arrestanten, D. P., M. S. en B. B. uit Culemborg en de uit Utrecht afkomstige C. K.' A. S. en D. K. hebben onder meer bekend in Culemborg een tiental inbraken te heb- ven gepleegd. Ook hadden zij nog ze ven inbraken in Utrecht op hun naam staan en enkele „kraken" in andere plaatsen. De dieven hadden het veelal gemikt op stations, scholen, sporthallen, kanti nes en zakenkantoren, geldbedragen, si garetten, radio- en bandrecorderappa- ratur en ook een auto behoren tot de buit. De mannen zijn in Utrecht inge sloten en zullen voor de officier van justitie worden geleid. VEENENDAAL De naspo ringen die de Veenandaalse recher che in Leersum heeft gedaan naar de herkomst van de voorraad brom mers en bromfietsonderdelen die drie Leersumse knapen met dief stallen hadden aangelegd heeft weer succes gehad. Eerder vorige week konden na veel puzzelwerk twee in Veenendaal gepleegde bromf iets - diefstallen worden opgehelderd. In het afgelopen weekeinde konden daar nog twee gevallen aan worden toegevoegd. In een van de garage boxen van het Veenendaalse poli tiebureau puzzelt de recherche in tussen verder om net als de jongens maar dan in omgekeerde richting van alle onderdelen weer een brom mer te fabrieken. De naspeuringen worden echter bemoeilijkt omdat het drietal in veel gevallen chassis nummers e.d. hebben weggevijld. linksaayl-tricot injaoquard dessüc"~vjetaiileerd. Midden: pull in acryl jacquard met turtlcneck Rechtstrui in acryl met jacquard rand VicfocVmi tot 9 uur avooda

De Vallei | 1970 | | pagina 4