Bankroof haalt amper nog de voorpagina Overval wordt gewoon Straks komen de voetbalfans weer aan hun trekken Tom Poes en de erf- pachter In Spoon River" klinken stemmen uit het verleden „Bindingen" MORGEN Niet zo erg als in Roemenië.maar.... bekroond televisiespel programmaos MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN WOENSDAG 4 NOVEMBER 1970 Op 15 oktober 1965 verdween uit de Amro-bank in Tilburg op klaarlichte dag een bedrag van negenhon derdduizend gulden. Deze spectaculaire bankoverval was het begin van een lange reeksdie tot begin deze week het getal 130 bereikte. Bij deze overvallen viel één dode en werden negen mensen gewond. l)eze opsomming geeft niet alleen aan dat het geweld toeneemtmaar ook dat de bankroof een der ernstigste geweldmisdrijven van deze tijd is. De directeur-generaal van politiemr. W. J. van Eijkerngeeft in bijgaand interview zijn mening over het toenemende geweld. Enkele vragen over de handhaving van de openbare orde en het optreden van de politie onder verantwoor delijkheid van de burgemeester liet de heer Van Eijkern liever onbeantwoordomdat zij op het terrein van de minister van binnenlandse zaken liggen. Bank- en roofovervallen behoren tot de diep in de rechtsorde insnijdende vormen van geweldpleging, adus mr. W. J. van Eijkern, directeur-generaal van het ministerie van justitie, hoofd van de directie politie. In een gesprek over de toenemende gewelddadigheid en de bestrijding daarvan zegt hij: „Het frappeert mij dat de geweldscriminaliteit tegenwoor dig als een normaal verschijnsel wordt aanvaard". SCHOKKEND „Een van de schokkende dingen", al dus mr. Van Eijkern, „vind ik de be trekkelijke gelijkmoedigheid waarmee bankovervallen worden opgenomen. De openbare mening staat er niet meer zo geïnteresseerd tegenover. Het is nauwe lijks nog voorpagina-nieuws. De men sen maken zich er niet meer druk over. Men is er aan gewend geraakt". „Het wereldbeeld van de doorsnee burger is ook veel meer uit geweldda den opgebouwd. Conflicten die zich hoofdzakelijk in woorden en discussies afspelen en in stille acties zoals bij voorbeeld het boycotten van colleges door gewoon weg te blijven en stakin gen van hoogleraren, komen via de t.v. op de mensen af als een geweldige knokpartij. Bij het in beeld brengen worden alleen de gevechten en scher mutselingen op de campus vertoond, waardoor een heleboel mensen niet an ders weten dan dat het conflict alleen uit vechten bestaat. De associatie met gewelddadigheid is dan wel heel sterk". Mr. Van Eijkern wordt op zijn post dagelijks geconfronteerd met de toene ming van het geweld. „De statistieken zijn in dit opzicht de laatste jaren als een pijl omhoog ge schoten" zegt hij. „Bij iedere bankover val wordt geweld gebruikt, al komt het gelukkig niet altijd tot schietpartijen. Er wordt in eerste instantie alleen met geweld gedreigd, maar op. zo'n manier, de mensen die daéitaan blootgesteld *ijn, de redelijke verwachting hebben dat er geweld tegert hen zal worden gebruikt als ze niet onmiddellijk doen wat van hen geëist wordt. Van de 131 bankovervallen die sinds de eerste grote overval op de Amro- bank te Tilburg in 1965 tot begin van deze week gepleegd zijn maakten de overvallers slechts in drie gevallen géén gebruik van wapens. Bij 97 over vallen werden wèl vuurwapens ge bruikt; machinepistolen. Een kassier kreeg peper in het gezicht gegooid". Er is een deskundige schatting dat het totaalbedrag dat bij bankovervallen is geroofd drie en een half miljoen gul den bedraagt. GEWONDEN Bij al deze overvallen werd één ban kemployé gedood en zijn negen mensen gewond. Bovendien raakten in 1969 drie daders gewond bij een bankoverval. De volledige statistieken omtrent de ban kovervallen staan elders op deze pagi na. „Deze vorm van geweldpleging staat •terk in de aandacht bij de politie. Het oplossingscijfer van de bankovervallen li zeer hoog: meer dan twee van de drie overvallen. Van de 131 bankover vallen zijn er reeds 86 opgelost. Het aantal misdrijven tegen de open bare orde (waartoe ook lokaalvrede breuk behoort) is ten opzichte van 1964 meer dan verdubbeld. Dat is een veel grotere toename dan bijvoorbeeld de moorden en moordaanslagen, die een relatieve stijging van 25 pet. ondergin gen, wat een grotere absolute stijging van het aantal gevallen inhoudt. Toch is dat een vrij constant gegeven ten opzichte van de andere vormen van ge weldscriminaliteit". Mr. Van Eijkern is niet optimistisch over het aantal mishandelingen dat geen spectaculaire stijging vertoont. Bedacht moet worden dat het gaat om gevallen die ter kennis van de poli tie gekomen zijn. „Wij hebben de in druk dat minder vaak aangifte van mishandeling wordt gedaan, terwijl er toch hier en daar wel aanwijzingen zijn dat de handen over het algemeen wat losser zitten". „Wij krijgen ook steeds meer te ma ken met nieuwe vormen van geweld. Zelfs bij de eenvoudige verkeerscontro les valt een toeneming van het geweld te constateren. Het is al enkele malen voorgevallen dat automobilisten die worden aangehouden niet stoppen, of op de politie inrijden". Een aantal vragen, betrekking heb bend op de bestrijding van rellen, meende mr. Van Eijkern niet te moeten beantwoorden. TAAK POLITIE Voorzover het om vragen ging aan gaande de uitvoerende taak der politie, zei de directeur-generaal, dat naar het inzicht van de beide ministers (justitie en binnenlandse zaken) ordehandhaving en criminaliteitsbestrijding de taak van de burgerlijke politie is. „Er is nog zo veel dat speciale aandacht behoeft. Ik denk nu aan een tbak van de politie die tot dusverre niet zo geweldig de aan dacht heeft gehad, maar die steeds be langrijker wordt, n.l. het vreemdelin gentoezicht. Dat groeit uit tot een zeer uitgebreide taak van de politie. In de algemene politietaak valt een heel scala te onderscheiden. Dat loopt van het gewone surveilleren en verba liserend optreden tot de opsporing en aanhouding van plegers van ernstige misdrijven. Daar zit ook het optreden bij ordeverstoringen in. De Politiewet voorziet in verschillende vormen van bijstand. De eerste overgang naar an dere bijstandskorpsen is de marechaus see. Optredend bij ordehandhaving is het meer een politiekorps. Maar er kurmen ook militairen te hulp geroepen worden als de nood aan de man komt. Niemand hoopt dat dat ooit nodig zal zijn." Acht u de maatregelen die nu getrof fen kunnen worden voldoende? Is het misschien de bedoeling het aantal mo biele eenheden uit te breiden? „De hele geweldsbestrijding is een zaak van voortdurende aandacht. Wij moeten proberen de ontwikkelingen op dit gebied bij te houden. Als er vol doende personeel ter beschikking was, zouden wij het aantal mobiele eenhe den bij de rijkspolitie misschien wel uitbreiden. Handhaving van de openbare orde moet gebeuren uit de achtergrond van de normale uitoefening van de politie taak. Met brigades die geen andere taak hebben dan rellen bestrijding kweek je mensen die alleen komen met de idee: als wij er aan te pas komen moet er flink geknokt worden. Dat is een foute instelling". PARAAT Over de paraatheid van de politie in het algemeen zei mr. Van Eijkern: Op het gebied van de recherche, de verbindingen en op tal van andere ter reinen groeit een steeds grotere samen werking en coördinatie. Het feit dat er zoveel verschillende korpsen zijn die in principe, autonoom en autarchisch.zijn (zelfbeschikkend) geeft natuurlijk ren- dementsverlies in de communicatie. Wat de rijkspolitie betreft wordt voortdurend gezocht naar vergroting van het rendement. In alle districten worden thans centrale meldkamer sin- gericht die dag en nacht bereikbaar zullen zijn. Reeds werkt de gecombi neerde nachtelijke surveillance, die zich uitstrekt over het gebied van meer dan één groep. De patrouilles worden uit de samen werkende groepen samengesteld. In dit verband komt ook het 0011 alarmsy steem ter sprake, dat nu al in een deel van Brabant met succes werkt. Maar het is meer dan alleen een telefoonaan sluiting. Er zit een hele organisatie achter en niet alleen een meldkamer. Daarnaast mag van de bevolking ge vraagd worden, dat zij meewerkt het aantal misdrijven te beperken. Er zul len te beginnen op 18 november a.s. op de t.v. daaromtrent aanwijzingen wor den gegeven. Met de bankiers is over eengekomen, dat zodanige maatregelen zullen worden getroffen, dat bankover vallen zinloos worden. In Duitsland is de bankbeveiliging bij de wet geregeld. Sindsdien is het aantal overvallen daar door de getroffen maatregelen sterk af genomen. Hier namen ze toe. Er wor den hier nogal wat bankovervallen door buitenlanders gepleegd. Vooral in de grensgebieden". Volgens de by het ministerie van Justitie bijgehouden registratie hebben in de periode van 1 januari 1965 tot 26 ok tober 1970 in totaal 131 overvallen op banken en soortgelijke geldinstituten (inclusief geldtransporten) plaatsgehad. In 37 van de 131 gevallen bleef het bij een poging tot misdrijf. De registratie geeft het volgende beeld: JAAR 1965 1966 1967 OBJECT 2 banken 2 postkantoren 7 banken 2 postkantoren 1 geldtransp. 4 banken 2 postkantoren 1 Soc. Vz.Bank 1 geldtransp. OVERVALLEN (aantal) (opgelost) 10 SLACHT. OFFERS 1 employé gewond voorbijganger gewond JAAR OBJECT 1968 20 banken 4 postkant. 7 geldtransp. 2 stationsknt. 1969 33 banken 5 postkant. 9 geldtransp. 1 stationsknt. 1970 21 banken 4 postkant. 2 geldtransp. 1 stationsknt. OVERVALLEN (aantal) (opgelost) SLACHT OFFERS 3 employés gewond 33 23 1 employé ge wond, 1 em ployé gedood, 3 rovers gewond 48 30 1 employé gewond 1 cliënt 28 15 gewond. Zo erg als in Roemenië is het vandaag in Nederland niet: in het land van Steaua Boekarest, U.T. Arad en Dynamo Boekarest worden de kijkers vandaag vergast op zes uur televisie-voetbal. Niet eens zo bijster interessant meer want de drie clubs staan samen nu hun wedstrij den met 100 achter. Waarbij de 04 van Steaua tegen ons PSV voor de Nederlanders het meest in teressant is. Laten we, voor wat Nederland be treft, met PSV beginnen, want dat speelt het eerst op het moment dat Wie vanavond niet naar het voet bal wil kijken, kan zijn hart ophalen aan een televisiespel dat vooral in Engeland grote opgang heeft ge maakt. Het is de eenakter „Bindin gen", geschreven door Roger Smith en door de BBC onderscheiden als het beste korte tv-spel van het jaar 1969. Roger Smith nam tot thema van zijn spel, het moordend begrip, dat de mens pleegt te ontmoeten als hij schijnbaar gezond en gelukkig in een morele crisis verkeert. Een crisis, die extra diep wordt omdat de jonge Anglicaanse dominee Bob Hanley (gespeeld door Joop Admi raal) niet alleen zijn bindingen met zijn omgeving verliest, maar zelfs die met God. Vivian Haniey, de moeder van Bob wordt gespeeld door Heieen Pimentel. .Ten slotte ziet men Frans Vorstman in de rol van George Hanley. Van de auteur Roger Smith (35) is bekend, dat hij is opgegroeid in een arbeidersmilieu in Catford, dat wil zeggen in het zuiden van Londen, en een beurs won voor de universiteit van Oxford. Hij was enige tijd als dramaturg verbonden aan de BBC in het bijzonder voor de „Wednesday plays". Smith heeft diverse televi siespelen op zijn naam staan, waar van de meeste een sterk sociale in slag hebben. Hij schreef het script voor de film „Up the junction" en werkt momenteel aan een nieuw filmscenario. Het spel „The Bind" werd vorig jaar door de BBC uitge zonden. 7021 Kwetal spoedde zich de grot uit en de rookwolken uit de kookpot kolkten hem na. „Tot ziens", riep de oude dame, die hem uitliet. „Als je het volgend voorjaar terugkomt zal hier veel veranderd zijn! Mijn jongen zal er een heel ander land van maken wanneer hij het in zijn bezit krijgt. En dat zal gebeuren, want de erf pacht wordt natuurlijk niet op tijd be taald. Hèhèhè!" Haar kakelend gelach vermengde zich met het gieren van de wind, en Kwetal voelde zich lang niet op zijn gemak toen hij door de kloof naar het zuiden liep. „Die erfpacht", mompelde hij. „Wat kan ze daar mee bedoelen? Het is iets van heel lang geleden, en ik heb zo het idee, dat het iemand aangaat, die ik goed ken. Als ik nu maar een beter geheugen had. Maar mijn denkraam is even toch tig als dat Waaigat, en de herinneringen worden er gemakkelijk uitgeblazen..." Op dat moment wakkerde de wind plot seling aan, zodat het ventje in een loeien de stormvlaag werd opgenomen en op zijn mantel de kloof uitwoei. „De kloen is opengegaan", stelde hij vast. „Storm uit het noordwesten; dat helpt om naar het zuiden te komen. Met deze windkracht kan ik over een half uurtje Bommelstein passeren, en dan..." Hier onderbrak hij zijn gedachtengang, en er verscheen een frons boven zijn ogen. „Bommelstein!" sprak hij tot zichzelf. „D&t is het! Het gaat over Bommelstein! Dat is in gevaar". Daar zag het echter nog niet naar uit. Het oude slot stond sterk en zwaar in het noodweer, en behalve enkele dakpannen die van de torens woeien, was er niets dat op gevaar duidde. Maar we zullen zien. u dit leest weet u de uitslag al en hebt u misschien het verloop via de radio al gehoord. Wie het allemaal nog zien wil kan om zes uur van avond zijn tv-toestel inschakelen en (hopelijk) de Eindhovense vreugde meebeleven met Theo Reitsma die in Boekarest commentator is. Om vijf voor acht begint de voet bal-hoofdschotel: FC Basel tegen Ajax voor een plaats bij de laatste acht in Europa Cup I. Een wedstrijd waarin men vermoedelijk voor het eerst sinds lange tijd Johan Cruyff weer over het veld kan zien dartelen voor velen een extra attractie. Ajax begint met een 30 voorsprong dus er is alle kans dat Herman Kuip hof zijn club naar de volgende ronde kan bejubelen. Na een half uur rust beginnen we dan opgewekt aan de volgende wed strijd: FC Twente tegen het Turkse Eskisehirspor, een samenvatting van deze strijd om Europa Cup III te ver zorgen door Coen Verhoef. Kijk er met dankbaaheid naar, want dank zij het uitverkochte huis van de Twente naren kon de KNVB toestemming ge ven voor deze rechtstreekse uitzen dingen. Maar wat dat betreft wach ten we maar rustig (of gelaten!) de besprekingen af tussen NOS en KNVB over deze materie. Er is nog een voetbalwedstrijd, na melijk de uitwedstrijd van Sparta te gen het Ierse Coleraine om Europa Cup III maar daarvoor vermeldt het NOS-programma niets. Wie nog niet mmÊKhmmk Cruyff de attractie genoeg van voetbal heeft, zal trou wens ook via de Duitse tv nog wel aan zijn trekken kunnen komen, want vanavond speelt ook Borussia Mönchengladbach tegen Everton (Cup I) en de FC Köln tegen Fioren- tina (Cup III). Over de juiste uit- zendgegevens hiervoor beschikken we niet. Van de Amerikaanse auteur Edgar Lee Masters (1869-1950), die van 1891 lot 1920 als advocaat fungeerde in Chicago, waarna hij zich geheel aan het schrijven wijdde, brengt de Avro-tv vanavond (van 20.50 tot 21.10 uur via Nederland 2) tien ge dramatiseerde gedichten uit de bun del „Spoon river anthology" op het scherm. De burgers van Spoon river, die in deze gedichten aan het woord ko men, zijn al gestorven en liggen in hun graf op de heuvel. Ze onthullen hoe de zaken tijdens hun leven nu werkelijk hebben gezeten. Het zijn zeer verschillende typen, die over zichzelf zullen vertellen. Eén ding vindt men in al hun verhalen terug, namelijk de kleingeestigheid van een Amerikaans stadje in het jaar 1915. De burgers van Spoon river zijn: Deacon Taylor (Bas ten Baten burg), Minerva Jones (Elisabeth Hoy tink), dokter Meyers (Hans Croi- set), Anne Rutledge (Jeanne Ver- straete), Walter Simmons (Jules Croiset), Searcy Foote (Huib Rooy- mans) en Archibald Higbie (Cees Linnebank). Voorts hoort men de stem van Hans Veerman. De auteur Edgar Lee Masters, die in de periode tussen de beide we reldoorlogen vooral bekendheid ver wierf als schrijver van ironisch-sati- rische, later cynische en pessimisti sche poëzie vol realistische karakte ranalyse, schreef voor zijn bundel „Spoon river" ongeveer 250 gedich ten. Voor de visualisering van deze tien gedramatiseerde gedichten zijn de bekentenissen zo abstract moge lijk op de beeld- en geluidsband ge registreerd. De vertaling van de tien gedichten had drs. A. Verkroos. NEDERLAND I 18.00 NOS: Samenvatting Steaua- PSV. 18.45 NOS: (K) De Woefs de La- maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 (K) Vrijuit: progr. over de re creatie. 19.30 IKOR/CVK/RKK: de wekelijk se informatierubr. over kerk en samenleving. 19.55 Rechtstreekse reportage eerste helft FC Basel-Ajax. 20.45 Zendtijd politieke partijen (PvdA). 20.55 Rechtstreekse reportage tweede helft FC Basel-Ajax. 21.45 Stichting Socutera. 21.50 Dubbeldekkers. 22.15 Studio Sport met o.m. een sa menvatting van FC Twente- Eskisehirspor. 22.50 (K) Eigen: tijds: Uw beurt, 'progr. over avant-gardistisch theater. 23.20-23.25 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 AVRO: (K) Geheimen der Zee: De Koraalwildernis, TV-film. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: (K) Bindingen, TV-spel. 20.50 (K) Spoon River: voordracht van gedichten. 21.10 The Fabulous Yusef: jazzprogr. 21.35 INFO: maandelijke advies- en informatierubr. 22.00-22.05 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Reg. progr.) NDR: 18.00 (K) Noordduitse cultuurspiegel. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) Zandmanntje. 18.55 (K) Nordschau-magazine. 19.26 (K) Der Fall von nebenan, TV-serie. 19.59 Progr .overz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltele visie. 18.00 (K) Informatief progr. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute met nws. 19.25 (K) Immer die alte Leier, TV-serie). 20.00 (K) Journaal en weerber. 20.15 (K) Filmrep. 21.00 TV-rechtbank. 22.30 (K) Journaal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Act. en muz. 19.40 West- lich von Santa Fé, TV-serie. 19.10 (K) Percy Stuart - Geheinistrager, TV-film. 19.45 (K) Nws., act. en weerber. 20.15 (K) Informaties me ningen. Aansl.: Nws. 21.00 Die vier- zig Irrtümer des Herodes, TV-spe]. 22.35 (K) Nws. en weerbericht. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Das Etikett, detective film. 11.45 Informaties en meningen over actuele thema's. 12.25 Aben- teuerliche Geschichten, TV-serie. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nws. 16.40 Voor de kinderen. 17.00 (K) Idem. 17.25 Filmrep. 17.55 (K) Nws. DUITSLAND II 17.30 Nws. en weerber. 17.35 Frag menten uit Duitse speelfilms. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie: klass. en amusementsmuziek. (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Act.; 8.00-8.10 Nieuws) 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw; 9.35-9.40 Waterstanden.) NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pe dagogische rubriek. 10.20 (S) Muziek uit de Barok (opn.) KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los- Vast: gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen, t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten.) 14.05 Schoolradio. 14.30 Country en Western rubriek. 15.00 Gereformeerde middagsdienst. NOS: 15.30 Meer over minder: De stem van de sprekende minderheid. (10.00-16.02 Nieuws.) NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actuele kroniek met muzikale illustratie. (18.30-18.41 Nieuws). 19.00 NCRV-Kinderkoor. 19.15 (S) Kerkorgelconcert: klassieke en moderne muz. 19.45 (S) Muziek van het Leger des Heils (gr.) 20.00 Radio Actief: gevarieerd program ma. (22.20 Avondoverdenging; 22.30 Nieuws; 22.38 Den Haag vandaag; 22.50 Mededelingen.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II AVRO: 7.00Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Tadiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Mor genwijding. 9.00 (S) Radiophilharmo- nisch orkest, groot omroepkoor en zangsoliste: moderne muziek. 9-40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: popualir verzoekplatenprogr. (11.00-11.02 Nieuws.) 11.30 Rondom 12: program ma voor de vrouw. (Om 11.55 Beurs berichten). 12.30 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Internationale orgeldagen Rijnstreek te Arnhem: klass. muz. 13.56 Karak teristieke combinaties (opn.) Klassie ke kamermuziek. 14.30 't Is histo risch: programma over geschiedenis. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 Land der Muzen: kunstkroniek. 17.00 AVRO's Toppop. 17.30 0: jeugdprogramma. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.20 Uitzending van de Paci fistisch Socialistische Partij. 18.30 (S) De Belleman: internationale trouba doursclub. 18.55 (S) Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 19.25 De ge sproken brief. 19.30 Nieuws. IKOR: •19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.45 Mens en Bijbel. 19.50 Concilium Congres 1970. AVRO: 20.05 (S; In strumentaal trio: klassieke muziek. ■In de pauze: discussie tussen pu bliek en musici. 21.20 Het verraad, •hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.38 Radio journaal 22.55 (S) Dichter bij de mu ziek: nieuwe chansons. 23.20 (S) Mu ziek zonder podium (II): serie uit zendingen over elektronische mu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Flits een instrumentaal programma. 9.30 Muziek bij de koffie. (10.00 en 11.00 Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Pop-Slick. KRO: 13.00-18.00 KRO- op-Drie: pop-mixture. (13.00, 14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws.) Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amstelveen-Buitenvel- dert J. C. Greive te Utrecht; te Steen- wijk A. Vroegop te Grootegast en Doezum; te Tholen E. Luitjes, kan didaat te Schiedam. Aangenomen naar Almelo H. Lof vers te Eenrum; naar Wageningen H. B. v. d. Steen te Hoenderloo. Bedankt voor Vlissingen H. F. Ve- nema te St. Johannesga; voor Weesp J. C. Koolschijn te Zevenbergen; voor Katwijk a.d. Rijn J. Th. W. Quak te Koudekerk a.d. Rijn. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Delfzijl en Uithuizen A. G. Versteeg te Stadskanaal; voor Meppel.

De Vallei | 1970 | | pagina 9