Linder: „Tempo en lange pass, dat ligt ze niet" Zeg, band-boy, NOU, gebruik dan óökAgfa Magneton band Jèeslnb. Michels liet Ajacieden voorzichtig spelen Panters gelijk ondanks handicap WK hockey kost ruim half miljoen Gebr. Pettersson wonnen Trofeo Ba race hi 111 II BENDER Monsterzege van TTC op Gispen 5 échte graan-genever die is van verhoeven! VERHOEVEN Voetbal programma Kampioenen bij DVSA Leerlingen vrij na bomalarm Volleybal Zesdaagse Frankfort Moeilijkheden rond kunstijs baan Groningen Nederlaag tafeltennissers DVSA naar Brederodes Ruimtevaart in Europa nog chaos MIDDELPUNT Uwe Seeler met de dood bedreigd en nergens anders! COMMENTAAR SPORT IN 'T KORT VEEL MOEILIJKER KAMERBREED STEREO Fiseher naar Palma Gevan^enisoproer in Auburn DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 BOEKAREST Toen ik hier drie weken geleden was", zei een stralende Kurt Linder in de catacomben van het stadion van de 23e augustus, „om een compe titiewedstrijd van Steaua te zien was het me al heel snel duidelijk: tempo en de lange pass, dat ligt ze hier niet. De Roemenen spelen altijd kort en dan zoveel mogelijk door het centrum. Van daar dat wij hier op tempo hebben gespeeld en zoveel mogelijk lange passes gebruikten". „Natuurlijk", gaf hij eerlijk toe, „die eerste vijftien minuten zijn we goed weggekomen. Die bal tegen de paal had er ook in kunnen gaan. Maar daarna waren er eigenlijk geen moeilijkheden meer. Ik heb u gezegd, in Boekarest moesten we de initiatieven nemen. Je kan hier nu eenmaal niet alleen verdedigend spelen en dat is gelukt, zonder meer. We kre gen het middenveld, Wietse Veenstra had de kans ook zijn aanvallende taak goed uit te voeren". Inmiddels dreigden drie- charmante itewardessen van het Transavia-toestel, dat PSV naar Boekarest had gevolgen en die met veel moeite het cordon van zwaar bewapende militairen waren ge passeerd, bezit te nemen van de Eind- hovense kleedkamer. En passant werd scheidsrechter Finney, die nonchalant de badkamer uitstapte, bijna verrast. Ijlings moest de Brit zijn argeloos om geslagen kamerjas dichtknopen. Kurt Linder maakte een voorlopig einde aan de opmars van de meisjes, die toen postvatten tussen kleedkamer en dou cheruimte en elke speler rijkelijk be loonde voor de prestaties op het speel veld geleverd. Een voorstel van Linder om de in het vliegtuig aanwezige champagne naar het hotel van de spelers te laten bren gen om het overwinningsfeest waardig te vieren vond snel gehoor. Met woorden, slechts de vrouw eigen, spraken zij Peter Kemper mued in. „Ik zag het aankomen", zei de sympathieke Eindhovenaar, „we liepen tegen elkaar op. In het moment van de sprong wist ik dat we elkaar zouden raken, Maar wat kan je dan nog doen?" „Eerlijk gezegd", lachte La2ar Rado- vic, „het eerste kwartier was moeilijk. Ik had zelf op zo'n 2-1 zege gerekend. Toen we die eerste periode door waren, werd het me duidelijk, dat we moeite loos zouden winnen. We hebben echt niet op volle kracht gespeeld. Dat was niet nodig". Wietse Veenstra, maker van twee doelpunten, stond lange tijd in het mid delpunt van de belangstelling. „We wisten, dat het in het begin moeilijk zou zijn. Met de rust was het- eigenlijk al beslist. Er zat effect in het schot en daardoor is Suciu waarschijnlijk ver rast. We hebben ze gedegradeerd. Dat zou je kunnen zeggen". Coach Stefan Covaci, die snel na af loop van Steauna-PSV weer op de tri bune zat en naar de wedstrijd Dina- mo-Liverpool voor het toernooi om de Runners Up-Cup keek, was ook nu de sportieve verliezer. „Naar de kansen genomen, die we hebben gehad, ben ik verrast", zei hij. „Drie keér hadden mijn spelers moeten scoren. Het duurde en dat is altijd zo gewoon te lang voordat er geschoten werd. Na die 2-0 was de wedstrijd eigenlijk afgelopen. Ik geloof zeker dat PSV, als het zo speelt als tegen ons, internationaal veel verder kan komen". De mogelijkheid, dat de Roemeense ADVERTENTIE is uw kamer minder dan de studio's van Hilversum I Hilversum H Hilversum m Radio Luxemburg Radio Veronica R.T.B. B.R.T.? AGFA-GEVAERT HAMBURG „Je vrouw, je kin deren en je huis gaan de lucht in", staat er in een brief, die de beken de Westduitse voetballer Uwe See ler heeft ontvangen. De anonieme afzender stuurde de brief naar het kantoor van de Hamburger SV. Volgens de auteur van de brief is Seeler een corrupte zakenman en niet het sportieve idool waar voor zijn aanhangers hem houden. In de dreigbrief werd een termijn van 177 dagen gesteld, waarbinnen de misdaad zou worden begaan. De termijn loopt op 1 april 1971 af. Seeler heeft de politie gevraagd een strafvervolging in te stellen tegen de onbekende briefschrijver. Uwe Seeler is al eens eerder be dreigd, maar deze keer vat de Hamburger het dreigement serieus op. ,Ik ben niet bang, doch in dit geval moet ik met alles rekening houden en mijn gezin beschermen. Wie weet waartoe deze onbekende in staat is", zei Uwe op zijn 34e verjaardag, die in verband met de dreigbrief niet zo'n feestelijk ka rakter had. pers aanmerkelijk feller kritiek op het spel van Steaua zal leveren, dan na de ontmoeting in Eindhoven, sloot ook Co vaci allerminst uit. „Integendeel, de mensen hebben niet gekregen wat ze gewild hebben. Bovendien zijn ze nu zelf getuige geweest van de wedstrijd. Maar ja, zo lang wij Roemeens voetbal blijven spelen, komen we er niet. Dat is lopen en nog eens lopen met de bal. We hebben te weinig internationale routi ne. We konden eenvoudig niet meer druk op PSV uitoefenen. Daar hebben mijn spelers de klasse niet voor. PSV speelt veel professioneler en liet ons daardoor ook geen ruimte". „Of ik die 3-0 verwacht had", besloot hij lachend, ondanks zijn zorgen, „eerlijk, nee. Maar u toch ook niet- -" ADVERTENTIE n.v. "uw betrouwbare interieur-adviseur" Deventer: Broederenstraat '2-38 Zutphen: Beukeratraat S7-!» Almelo Enschede Hengelo BAZEL Ajax heeft, ondanks een voorsprong van 30 uit de eerste wedstrijd, geen risico's genomen. Michels liet zfjn ploeg in feite met vtff verdedigers spelen, van wie vier mandekking op de Zwitserse aanvallers moesten toepassen en de laatste als vUfde eventuele gaten had te stoppen. Van de v(jf man die overbleven, had hU er drie (Swart, Mühren en RUnders) op het middenveld geposteerd en ble ven er slechts twee spitsen over (CwUff en Keizer). Van Dijk was aan deze speel wijze opgeofferd. „Die tactiek", stelde Michels, „was gericht op de gedachte, dat Basel zou aanvallen en op de wetenschap dat je geen risico's mag nemen. Ik geloofr dat deze speelwijze goed is geweest. Meer en betere kansen dan wij in de eerste speelhelft hadden kun je gewoon niet krijgen. Na het doelpunt van Basel mocht ik mijn opzet niet veranderen omdat de tegenpartij na die voorsprong in de verte nog iets groters ziet schitte ren en daaruit een extra kracht put. Daarom zijn wij de tweede helft weer voorzichtig begonnen. Je moet rekening houden met de lucht en de conditie van de spelers. Je moet voorkomen dat je elftal op een gegeven moment dood komt te liggen. Ik had mijn spelers dan ook geadviseerd te profiteren van ieder moment dat de gelegenheid werd gebo den tot rust te komen". De spelers vonden over het algemeen dat Basel niet beter was dan in Am sterdam. Suurbier over Basel: „In hun verdediging hadden zij de zaak wat be ter georganiseerd, maar nu moesten ze het hele middenveld vrijlaten. Zij kon den niet het een en ook het ander doen, vooral niet omdat zij ook nog tot iedere prijs wilden aanvallen." Suurbier over de strafschop: „Toen ik die Zwitser aanviel, hield ik rekening met de mo gelijkheid dat plotseling een man ach ter mij zou opduiken. Nadat de bal was gespeeld, draaide ik mij om, rekende ik op de man die achter mij zou staan. In die draai kreeg ik toevalling de bal te gen mijn arm." Scheidsrechter Barret: „Doordat ik er vlakbij stond, zag ik het. De speler van Ajax brak, terwijl hij met zijn lichaam wegdraaide, de baan van de bal met zijn arm. Hij deed dat in het strafschopgebied en ik kon dus niets anders doen dan een strafschop geven." In het begin van de wedstrijd was Basel nog dichtbij een strafschop toen Hulshoff Balmer vasthield. Barret: „Ik floot onmiddellijk voor de overtreding, die buiten het strafschopgebied was be gonnen. Dat de Zwitser ook nog in het strafschopgebied is vastgehouden, om dat hij was doorgelopen, veranderde treding een grensgeval was, heb ik nog daar niets aan. Doordat de eerste over- even naar mijn grensrechter gekeken, maar die gaf ook aan dat de vrije schop buiten het strafschopgebied was". Die kleine incidentjes telden nauwe lijks in het beeld van de wedstrijd waarin de heer Barret overigens 41 keer floot voor zelden ernstige overtre dingen. Veel meer bepalend voor het beeld was de speelwijze van een te rus tig Ajax. Nico Rijnders: „Wij mochten geen risico nemen. Wij moesten bou wen op opkomende middenvelders. Pas na ons eerste doelpunt wist Basel kans loos te zijn en toen ging het allemaal Cl Het Nederlandse b-damteam, dat zondag 22 november in Eindhoven tegen België uitkomt, is als volgt samenge steld: v. Heerde (A'dam), Toet (Scheve- ningen), Vos (Westbroek), Bastianet (A'dam), v. Tilborg (Tilburg), Blom ('s-Gra venpolder), Holst (Rhoden), Klein- rensink (Wageningen), Kolk (Gronin gen) en Lacroix (Noorbeek). 0 Het gehele bestuur van de Tsjechi sche voetbalbond is woensdag zonder opgave van redenen afgetreden Er is een commissie ingesteld, die het over koepelend orgaan voor 17 november een nieuw bestuur moet voorstellen. Sinds de wereldkampioenschappen in Mexico rommelt het in het Tsjechische voetbal. Trainer Marko werd ontslagen en 20 internationals geschorst. veel gemakkelijker". Barry Hulshoff: We hebben verdedigd, maar niet mat gespeeld. We zijn geregeld uit onze verdediging naar voren gekomen, om dat de voorsprong van 30 ons een ze kere veiligheid had gegeven. Nadat het 10 was geworden, moesten wij toch weer wat inhouden." Gerrie Mühren: „Dit soort wedstrij den is veel en veel moeilijker dan de competitiewedstrijden zoals tegen PSV, Sparta en FC Twente. Het blijft Europa Cup. Basel had in twee jaar niet verlo ren op eigen terrein. Wij waren Trna- va, waar wij nog maar net overeind gebleven waren, nog niet vergeten, ik vind het heel knap dat wij hier met 21 hebben gewonnen". Johan Cruijff: „Basel is geen zwakke tegenstander. Er werd in de verdediging met een conse quente mandekking gespeeld, maar wij waren erg goed. Het ging mèt mijzelf alweer veel beter dan in de wedstrijd tegen PSV. Ik werd lang zo moe niet als die vrijdagavond." Piet Keizer: „Die mandekking van Basel was veel scherper dan in Am sterdam, maar de speelruimte die we kregen was in feite even groot. Zij heb ben zonder remming aangevallen, maar konden daardoor op het middenveld de gaten niet vullen. Ik vind dat wij daar van goed hebben geprofiteerd". J VEENENDAAL De herenformatie van Panters heeft het in de sporthal De Dreef te Utrecht bijzonder moeilijk ge had tegen de reserves van SOS/DPC. Het moest aantreden zonder drie vaste spelers uit de basisopstelling, maar het heeft zich tegen nummer 2 op de rang lijst dapper verweerd. Het werd een goede partij volleybal, waarin Panters verrassend een 12 voorsprong kon nemen, maar na ruim anderhalf uur vechten werd het toch een gelijk spel (2—2). Bij Panters ontbraken door blessures etc. drie vaste spelers, nl. Hedda Buys, Timo Kroes en Gert Bovenschen. Wis selspeler Dirk van Bekkum en invaller Henk Witters moesten de moeilijke taak van aanvallers op zich nemen en na een aarzelend begin verweerden zij zich in de loop van de strijd prima. De eerste set werd moeilijk voor Panters. SOS/DPC nam qen kleine voorsprong van 52 en 118, maar daarna kwam Panters furieus terug. De spelverdelers Herman Leusink en Dick Bovenschen lanceerden Thedo Tuinstra heel goed, die in deze fase van de strijd excelleer de. Na 1312 werd het 1314 voor Panters en even later won Panters de set met 1315 (01). In de tweede set kon SOS/DPC enke le van zijn goede aanvallers vooral in het midden van het net bijzonder goed lanceren, waardoor de defensie van Panters voor grote problemen werd ge steld. Via de tussenstanden 106 en 118 trok SOS/DPC aan het langste eind en de stand was weer gelijk. (11). In de derde set een zeer verbe ten gevecht. Naas Theo Tuinstra, mengde Roel Sipkema zich nu ook sterk in de aanval ondanks een verve lende rugblessure. Panters nam na lan ge tijd een kleine 68 voorsprong, maar SOS/DPC knokte terug naar 98. Ineens waren daar weer de vloeiende combinaties bij Panters, afgewerkt door eerdergenoemde aanvallers. Het werd 912 en door een sterke eindsprint won Panters deze set met 1015 (12). De vierde en laatste set werd de meest enerverende. Panters nam eerst een 4—7 voorsprong, waarna SOS/DPC dat spectaculair doordrukte met kei harde aanvallen en dan ook tenslotte deze set verdiend met 1512 naar zich toe trok. Deze 22 eindstand gaf de verhouding goed weer, want het was van beide partijen een sterk gespeelde wedstrijd; twee koplopers in deze eer ste klas volkomen waardig. Ook dames 2 speelde in De Dreef. Zij wisten tegen USS 4 een 0—2 voor sprong te namen, maar moesten ten slotte ook met een 22 gelijk spel ge noegen nemen. MAURIK De Maurikse afdeling van „Jong Gelre" organiseert zaterdag 7 november een dansavond in zaal Blokstra. De aanvang is acht uur. ADVERTENTIE 'n zuiver natuurprodukt zacht smaakvol exclusief Als u iets goeds wilt onder de kurk, vraag uw slijter dan Verhoeven- jonge dubbele graan-genever. AMATEURS le klas C: Drachten-Zwaagwesteinde. le klas F: de SterCaesar Spel. Irene—MKC HeerAlmania. ZATERDAGVOETBAL le klas A: IJsselmeervogelsTer Leede DOTO—Zwart Wit'28 Quick BoysNoordwijk Kozakken BoysHeerjansdam SHOde Zwerver, le klas B: HuizenDOVO NunspeetHarkemase Boys, WVF—Be Quick'28 SVZWSpakenburg, GVW-WHC. 2e klas A: Rijnsburgse BoysZuidvogels, 's-Gravenzandse SV—Arnemuiden, Excelsior MHBSS, de MeeuwenCSVD, RijsoordNEO'25. 2e klas B: ASWH—NDSM HCSCWoudrichem ZwaluwenAmstelveen SIZO—RVVH VRC—NSW WEST 3e klas B: Altius—DOSC NSCWartburgia Boys-Sparta (N) SpartaanSSVU DESTO—DVS'33 Veluwse BoysSprata (N) de GeuzenSportlust'46. 3e klas A: Lunteren—Elburger Sportclub AZSVOlympia'28 SKVBennekom DTS'35OWIOS VIOS V—Hatto Heim 't Hardede Merino's 4e klas A: HarskampDVOV RedichemSparta'57 Blauw Geel'55—PGEM KesterenOtterlo ApeldoornOstrabeke 4e klas B: YW—de CJV'ers GramsbergenDESZ CSV'28HTC OeneStaphorst DKBWilhelmina SSS. 4e klas C: ABNJonathan CSV Vitesse—VVOP SDCPde Musketiers Terschuurse BoysHierden Flora BoysBloemenkwartier LAHORE Het eerste wereldkam pioenschap hockey, dat van 10 tot en met 21 februari van het volgend jaar in Lahore wordt gehouden, zal de Pakis taanse bond een miljoen roepia (ruim BERGAMO De 29ste editie van de „Trofee Baracchi", een tijdrit over 106 km voor tweemans-equipes, is gewon nen door het Zweedse koppel Gösta en Thomas Pettersson. Met hun gemiddelde snelheid van 47.453 km per uur vestig den zij een nieuw record. Het oude re cord van 46.913 km/u stond sinds 1958 op naam van de Italianen Ercole Bal- dini en Aldo Moser. De 36-jarige Moser was er nu weer bij, maar hij bracht het met zijn land genoot Pietro Guerra niet verder dan de tiende plaats. De grote favorieten voor de eindoverwinning waren de Ita lianen Gimondi en Motta, die dank zij een overrompelende start halfkoers een voorsprong hadden van 36 sec. op de gebr. Pettersson. Toen bleek dat zij te veel van hun krachten "hadden gevergd. Na 76 km hadden zij een achterstand FRANKFORT Het Westduitse kop pel Schulze/Peffgen heeft op de vijfde dag de leiding behouden. De Nederlan der René Pijnen en de Westduitser Kemper bezetten de vierde plaats. Stand: 1. Schulze/Peffgen (W.-Dld.) 238 punten; 2. Sercu/Seeuws (Belg.) 152 pnt.; 3. Bugdahl/Van Lancker (W.-Dld./ Fra.) 101 pnt.; 4. Kemper/Pijnen (W.- Dld./Ned.) 80 pnt.. Op een ronde: 5. Renz/Tschan (W.-Dld.) 192 pnt.; 6. Ol denburg/Bennewitz (W.-Dld.) 177 pnt. van 1 min. 34 sec. op de sterk rijdende Zweden, en lagen de Denen Ole Ritter en Leif Mortensen op 1 min. 36. De teleurstelling voor het Italiaanse publiek werd nog groter toen Gimondi en Motta in .de slotfase nog werden overvleugeld door de Belgen Herman van Springel en Willy in 't Ven, die be slag legden op de derde plaats Uitslag: 1. Gösta en Thomas Pettersson (Zwe.) in 2 uur 14 minuten en 1 sec.; 2. Ole Ritter-Leif Mortensen (Den.) 2.15.46; 3. Herman van Springel-Willy in 't Ven (Belg.) 2.17.17; 4. Felice Gimondi-Gianni Motta (Ita.) 2.18.42; 5. Noel v. Thygem- Emile Vekemans (Belg.) 2.18.47; 6. Gui- seppe Rosolen-Mauro Simonetti (Ita.) 2.20.13; 7. Adriano Pella-Guido Vercelli (Ita.) 2.23.13; 8. Louis Pfenninger-Ber- nard Vifian (Zwits.) 2.25.49; 9. Oliveiro Morotti-Rotta (Ita.) 2:26.20; 10. Aldo Moser-Pietro Guerra (Ita.) 2.26.44. een half miljoen gulden) kosten. Het eerste wereldkampioenschap voor he renteams moet niet alleen een sportief hoogtepunt worden maar ook een groot zakelijk gebeuren. Het toernooi zal gevolgd worden door de nationale paarden- en rundveeten toonstelling. Tijdens het wereldkam pioenschap zal in de omgeving van het stadion van Lahore een grote jaarbeurs worden gehouden terwijl tevens ten toonstellingen van kunstvoorwerpen en filmdagen plaatsvinden. Het hoofdveld en de bijterreinen van het stadion wor den vernieuwd. De velden zullen welis waar hard maar in elk geval volkomen egaal zijn, hebben de organisatoren be loofd, evenals tijdens de voorgaande in ternationale toernooien zullen de ploe gen ondergebracht worden in het luxueuze intercontinental hotel, waar elk team volgens zijn eigen keuken zal kunnen eten. De Pakistaans bond zal alles doen om de ploegen het verblijf zo aangenaam mogelijk te maken. De indeling van de twee groepen is reeds bekend. In groep a spelen naast West-Duitsland, winnaar van de Euro pa Cup, Frankrijk, Kenia, Argentinië en een vertegenwoordiger van het Aziatische continent. In de andere groep zijn ondergebracht: Nederland, Spanje, Australië en de twee andere Aziatische deelnemers. Tijdens de Aziatische spelen, van 12 tot en met 17 december in Bangkok, worden de drie Aziatische vertegen woordigers aangewezen. Na de finale van het toernooi om het wereldkam pioenschap zal de eerste titelhouder uitkomen tegen een elftal, dat is sa mengesteld uit de beste spelers van de overige landen. ADVERTENTIE Geluid, precies afgestemd op uit gerekend üw kamer.daar moet u Bendervoor hebben. Of u nu een komplete Hi-Fi of bijvoorbeeld een grammofoon met versterker zoekt.-. Bender vindt het perfekte voor üw kamer. Al moeten ze er verschillende grote merken voor kombineren. Al moeten ze ër speciaal voor naar uw huis om het daar te proberen maar ja, Bender heet ook niet voor niets deskundig in klank TIEL Het eerste team van de Hel se TC won met 91 van Gispen 5 uit Culemborg. De cijfers spreken duidelij ke taal over de krachtsverhoudingen in deze wedstrijd. Met een monsterzege behaalden de Tielenaren de vijfde ach tereenvolgende overwinning en bleven daardoor met afstand op de eerste plaats. Het enige negatieve in deze wedstrijd was, dat aanvoerder Teunis Heykoop zijn ongeslagen record kwij traakte door een nederlaag tegen de Culemborger Koedam. Kees Guikers en de aan een come-back werkende Hans-Peter Kort bleven ongeslagen. Tielse TC 2-Iduna 2 4—6. De Tielse reserves hebben de kans gemist om door een overwinning op Iduna weer aansluiting bij de kopgroep te verkrij gen. Twee overwinningen van Cees Zoetekouw en één van Rob Kort en Wim Helderman waren in totaal net niet voldoende om de nederlaag te ont gaan. Tielse TC 3-Insulani 5 100. Het op de 3e plaats staande Insulani was al leen naar Tiel gekomen om te proberen de dubbele cijfers te ontlopen. De Utrechters hebben zich inderdaad man moedig geweerd, wisten zelfs zes maal een 3e game te forceren, maar slaagden er niet in ook maar één partij in winst om te zetten. TTVN 1-Tielse TC 4 8—2. Tegen kop loper TT VN in Jutphaas hebben de Tielenaren eigenlijk geen schijn van kans gekregen. Merkwaardig werden de eerste en de laatste partij door de blauw-witten gewonnen, respectievelijk door S. Poortier en A. Deckers. De 8 tussenliggende partijen werden alle in 2 games door de gastheren in de wacht gesleept. SV Bat 1-Tielse TC 5 10—0. Een kou de douche voor de Tielse dames die op één van de bovenste plaatsen mikken. De lijstaanvoerders in Benschop lieten zich echter niet in de war brengen door de Tielse charmes en gunden hun te genstandsters zelfs geen game. Arnhem, Steenstraat 54 - tel. 25408 Amsterdam Breda - Leiden Rotterdam GRONINGEN Er zijn liquiditeits moeilijkheden ontstaan bij de bouw van de 400 meter kunstijsbaan in Gro ningen, die volgens raming omstreeks half december gereed zal komen. De stichting tot bevordering van de ijssport in Noord-Nederland initiatief nemer van de bouw, heeft een groot kastekort. De aanvraag aan Provinciale Staten om garant te staan voor een le ning van een miljoen gulden, zal pas in maart van het volgend jaar worden be handeld. Om stagnatie in de bouw te voorkomen hebben B. en W. van de stad Groningen de gemeenteraad der halve voorgesteld een kasgeldlening te verstrekken van 900.000.- tot de da tum dat de provinciale garantie afkomt. De stichting dient rente en bijkomende kosten te vergoeden en is bovendien aansprakelijk vopr de terugbetaling. O ATHENE In de tweede wedstrijd voor de tweede divisie van de Europese tafeltenniscompetitie heeft het Neder lands team woensdagavond in Athene met 52 verloren van Griekenland. De eerste wedstrijd, enkele weken geleden in Dordrecht tegen Ierland, werd met dezelfde cijfers gewonnen. AMERONGEN De clubkampioen schappen van de badmintonafdeling van de s.v. DVSA leverde de volgende uitslag op: Dames: eerste plaats Mevr. A. Meij- ers, uitslag 11-1 en 11-3; tweedeplaats mevr. C. van Calck. Heren: eerste plaats S. Bos die de finale won met 15-5 en 17-15 van de heer G. van Calck, die tweede werd. De zilveren respectievelijk bronzen medailles werden aan de winnaars uit gereikt door de loco-burgemeester de heer G. J. van Barneveld. Het eerste elftal van DVSA gaat zon dag op bezoek bij Brederodes in Vianen en speelt daar om half drie. Supporters die met de bus mee wensen te gaan kunnen zich tot en met vrijdagavond opgeven aan het adres Pr. Bernhard- laan 28. Vertrek om 13.15 uur. Bredero des is een oude tegenstander van DVSA en het zal zwaar worden om de punten mee naar Amerongen te brengen. Het tweede elftal speelt om 14.30 uur te Amerongen tegen HDS 2. Het derde is vrij. Zaterdag: Het eerste elftal is vrij maar misschien komt er nog een vriendschappelijke wedstrijd. Het tweede elftal speelt om 15.00 uur uit tegen FZO 2 en het derde elftal is vrij. Jeugd: DVSA-A tegen VRC-A om 15.30 uur; DOVO tegen DVSA-A t>m 14.15 uur; DVSA-B tegen DOVO-C om 14.15 uur. Pupillen: Veenendaal- DVSA-1 om 11.00 uur en Candia 1B tegen DVSA-1B eveneens om 11.00 uur. Junioren meisjes: Tielse TC-Twenty One Up 73. Zoals gehoopt en een beetje verwacht hebben de Tielse meis jes hun Rotterdamse concurrenten met een nederlaag naar huis gestuurd. Mie- ke Arntz won weer haar 3 partijen, In ge Vermeulen kwam 2 maal tot winst en gaf de derde partij geheel onnodig uit handen na een beslissend lijkende voorsprong van 1916 in de 3e game (22-24). Marjo de Leeuw haalde één winstpartij binnen terwijl Mieke en In ge ook het dubbelspel een keer wisten te winnen. Jongens junioren: Harderwijk a-Tiel- se TC b 8—2. Programma: a.s. zaterdag in het club huis Tielse TC A-Vitac B, in Utrecht SVE A-Tielse TC B en Iduna C-Tielse TC C, in Delft Phoenix-Tielse TC (meisjes). Maandag in het clubhuis Tielse TC 2-Wilskracht 5 en Tielse TC 5-Batua 2, Utrecht Insulani 2-TielseTC 1, in Culemborg Gispen 6-Tielse T C3 en in Geldermalsen Batua 3-Tielse TC 4. DEN HAAG De Amerikaanse groot meester Bobby Fischer zal uitkomen in het interzonale schaaktoernooi, dat maandag 9 november in Palma de Mal- lorca begint. Fischer neemt de plaats in van Benkoe (V.S.), die zich ten behoeve van zijn landgenoot heeft teruggetrok ken. BRUSSEL Frankrijk, Duitsland en België gaan gedrieën met Amerika on derhandelen over deelneming aan het Amerikaanse „post-Apollo-program- ma". Slechts deze drie landen gaan ook een coherent programma uitwerken voor drie zogeheten applicatiesatellie ten (een telecommunicatiesatelliet, een meteorologische satelliet en een kunst maan voor luchtverkeerscontrole), voor wetenschappelijke satellieten en voor een nieuwe Europese draagraket, de zo genaamde Europa-3 raket. Voor andere Europese landen staat deelneming aan dit Europese ruimtevaartprogramma open tot 31 december a.s. en daarna kunnen ze eventueel nog „associëren" met de dan aan het project deelnemen de landen. Dit is de uitkomst van de Europese ruimtevaartconferentie die woensdag in Brussel in een grote te leurstelling geëindigd is. Het besluit betekent in feite een vol ledige machtsgreep van de drie betref fende landen die hun Europese partners de voorwaarden voor de deelneming willen dicteren. Het betekent 'tevens, dat de unificatie van de Europese ruimtevaartorganisaties ELDO en ES- RO in juli van dit jaar, tijdens de vorige conferentie, nog optimistisch omschreven als de totstandkoming van een „Europese NASA" voorlopig vol ledig van de baan is. De Europese soli dariteit op het stuk van de ruimtevaart is volkomen verdwenen, aldus luidde woensdagavond het oordeel in Neder landse delegatiekringen, waar men ook sterk twijfelde aan het nut van een Ne derlandse aanmelding voor deze beslo ten club voor 31 december. De woensdag in Brussel gehouden ruimtevaartconferentie wordt ook ge kwalificeerd als uiterst verwarrend en irritant. AMSTERDAM Een anoniem tele foontje heeft er gistermorgen voor ge zorgd, dat de 21.000 leerlingen van de Osdorper Scholengemeenschap In Am sterdam vrij kregen. In het telefoontje werd gezegd, dat om tien uur een bom in het schoolge bouw zou ontploffen. Direct na de melding om kwart voor acht heeft de politie het gebouw van onder tot boven doorzocht. Een bom kon men echter niet vinden. Omstreeks het middaguur kon het onderwijs wor den hervat. Ook in Gouda werd gisteren een school ontruimd na een anoniem tele foontje dat er een bom in het gebouw was geplaatst. De adjunct-directeur van deze lagere technische school liet bekend maken dat de scholieren een vrije dag kregen omdat de verwarming was uitgevallen. Politie en brandweer doorzochten het hele gebouw maar vonden niets. AUBURN Ongeveer 400 gevange nen in de staatsgevangenis van Auburn in New York hebben enkele celblokken bezet en een twintigtal bewaarders en ander gevangenispersoneel als gijze laars opgesloten. Bij de onlusten in de gevangenis, die uitbraken kort na het ochtendappèl, zijn vijf bewaarders gewond. Drie van hen moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De gijzelaars zijn door de gevange nen na ongeveer 7 uur weer vrijgela ten. Een van hen moest eveneens naar het ziekenhuis. De anderen hadden een shock opgelopen maar bleken verder ongedeerd te zijn.

De Vallei | 1970 | | pagina 13