notities ing drukt winst van Lnilever Teleurstellend resultaat bij Philips tabak Doorberekening van kost ensti j gingen beurs van amsterdam beurs overzicht S C H E E F S T IJ D I N G E N Hoofdfondsen hoger Goede resultaten Bredero hoger Lagere winst bij Metaverpa Scheveningen koopt werf in Druten PILOOT STORM TEKKO TAKS W aterhoovten INTERIM-DIVIDEND KLAP Fagina 2 DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 75 „Trek je er niets van aan. Ik zal doen wat ik kan. Ik moet het opgeven bij de jachtopziener. Hij zal waar schijnlijk komen kijken, maar ik denk wel dat hij het hert bij jou laat. Als mevrouw Norton hem dan hier wil houden, als het niet te veel gevraagd Is". „Hij kan hier blijven, als jij hem te eten geeft, Howie". „O ja, dat zal ik doen, mevrouw Norton. Natuurlijk!" Moore had een desinfecteermiddel uit zijn tas gepakt, gaas en een lapje. „Dit gaat pijn doen, Howie. Als je er niet tegen kunt, kun je beter buiten wachten". Even aarzelde Howie, toen zei hij: „Dat kan ik niet doen, dokter Moore. Ik veronderstel dat hij weet dat ik zijn vriend ben. Ik kan hem niet al leen laten". „Goed. Ik zal zo vlug mogelijk wer ken". Het hert schokte en rolde en lag toen stil. „Nu de andere kant. Nee, niet optil len. Ik zal hem aan zijn poten om draaien, pak jij zijn kop". Toen het klaar was, zei Ianthe. „Kom mee naar binnen om warm te worden, dan krijg je een stukje cho coladecake". „Ik geloof niet dat ik hem voorlopig alleen kan laten, mevrouw Norton. Hij zal angstig worden in die vreemde schuur". „Goed, wees maar niet bang, ik breng de cake wel hier, gelijk met een kopje koffie". Toen de keukendeur achter Moore en Ianthe dicht was, zei ze: „En wil Perkins nou een chirurg van die jon gen maken?" „Hij is er beslist niet geschikt voor". „Maar toch zul je moeten toegeven dat hij ondanks zijn zenuwen en ang sten moedig is. Wil je ook een stukje ohocoladecake, Ed?" „Nee, dank je wel, maar straks wil ik even met je praten". Zij keek hem even bang aan, zei niets, maar haastte zich een beetje met het snijden van de cake en de koffie. Toen de koffie klaar was zette zij de pot op het blad met de cake en het kopje. Hij hield de deur voor haar open, ging verder voor en hield ook de buitendeur open. Hij keek haar na toen zij naar de schuur liep, terwijl hij erover nadacht dat de buitendeur in deze tijd van het jaar gegrendeld zou moeten zijn... Toen zij terugkwam, ging zij bij de keukentafel zitten, zij wachtte en zei niets, terwijl haar omfloerste, mooie ogen hem aankeken. Hij keek op haar neer, wenste dat hij haar kon berei ken met de deernis die hij voelde. Tenslotte zuchte hij en zei: „De kwaal van Nat is teruggekomen, Ianthe". Hij dacht dat zij wilde spreken. Zij hijgde en snikte. Met haar ogen nog op hem gericht, trok zij de trui uit met vlugge, schokkende bewegingen, alsof zij hem van haar lichaam wilde scheuren, maar hij dacht wel dat zij niet besefte wat zij deed. Hij zei: „Ianthe!" Hij wachtte tot zij tot zichzelf was gekomen en hij er zeker van was dat zij zou begrijpen wat hij zei. „Ik wil Nat naar het ziekenhuis doen" „O nee, Ed, nee!" „Het is het beste voor hem". „Ik weet dat ik voor hem kan zor gen. Ik kan een verpleegster nemen om me te helpen. Laat hem in zijn eigen huis blijven". „Dat zou niet verstandig zijn. Het is beter..." „Denk maar niet aan mij..." „Je moet goed begrijpen, Ianthe, dat hij nu kan gaan lijden, en dat leiden kan in het ziekenhuis vermin derd worden". De telefoon rinkelde en Moore zei: „Ik neem wel aan. Dat zal Edna zijn. Ze licht me in over de kamer". Hij liep vlug naar de hal, zij draai de zich om naar de tafel, zette haar ellebogen erop en steunde haar hoofd in haar handen. Toen Moore in de keuken terug was, kwam zij overeind. Moore zei: „De kamer is klaar. Geen uitstel, Ianthe. Maak hem klaar en rijd hem naar het ziekenhuis. Ik zie je daar wel". Zij stond een ogenblik roerloos alsof zij de betekenis van de woorden niet begreep, daarna liep zij naar de hal. Toen zij langs hem liep, klopte hij zacht op haar schouder. Zij draaide haar hoofd om, maar bleef doorlopen. Hij kwam er zelf wel uit, stapte in zijn jeep en reed weg. Ianthe ging naar boven, zij stond in de deuropening en keek naar haar man, zij zag dat hij over een open bureaula gebogen stond en er een hemd uit haalde. Haar hele leven zou zij zijn blik niet vergeten. „O, Nat..." Zij lipe op hem toe. Hij legde het hemd neer en stak zijn armen naar haar uit. Zij verborg haar gezicht aan zijn schouder en hij hield haar stevig vast. Zijn kin russte op haar haar; 1 zijn lippen bewogen zonder geluid te geven, telkens opnieuw, en hij bracht zijn gezicht dicht bij het hare. Zij voelde dat hij beefde. Na een poosje duwde hij haar zacht weg en hield zijn gezicht verborgen. Hij pakte het hemd en legde het op het bed, vouwde het langzaam en on zeker open, alsof hij niet meer wist hoe het moest. Zij keek naar hem en een stem in haar schreeuwde, zonder geluid. Na een poosje zei ze met zach te, verstikte stem: „Laat me je hel pen, Nat". Hij schudde zijn hoofd en lachte zwak naar haar en zij begreep dat hij dit zelf wilde doen, omdat het I de laatste keer was. Hij trok zijn hemd aan en zijn ver dere kleren, zelfs zijn horloge deed hij aan en elke beweging kostte hem moeite, het leek wel alsof alles wat hij aanvatte door hem niet afgemaakt i kon worden. Hij keek niet om zich p heen, zelfs niet toen hij klaar en aan- I gekleed was. Hij vermeed naar de voorwerpen in de kamer te kijken, ook al was het de laatste keer. Hij liep zo vlug mogelijk weg en zij volg de hem. Beneden in de hal opende hij de kast onder de trap en haalde zijn jas eruit, maar hij kon hem niet aankrij- gen en zij hielp hem, haar hand voel de hoe mager hij op zijn schouders was geworden. De jas hing als een zak om zijn lichaam. Zij zag het en vond het verschrikkelijk, want nu pas besefte zij dat hij meer veranderd p was dan zij had vermoed. De afstand tussen hen was intussen ook groter en groter geworden. Zij huilde nog steeds inwendig, voelde dat zij te kort was I geschoten. Hij haalde zijn hoed van de plank en zette hem op. Zij keek naar wat hij deed, alsof het niets an- ders was dan andere keren dat hij het huis verliet, maar zij wist dat hij haar ogen ontweek. Met zijn arm om f haar schouders verliet hij het huis. Het was alsof hij haar leidde. (wordt vervolgd) 4571. Toen Sandra haar korte verslag gedaan had, knikte Arend somver, terwijl hij zijn blik over het weelderige panorama buiten de grot liet dwalen. „Zo, hier zitten We dan", stelde hij mismoedig vast. „En ik ben nog steeds niet achter de diepere betekenis van dit alles gekomen! Materie-transmitters, interplanetaire de portatie, een vernield laboratorium, vijandige planten en dieren, een reusachtig beeld en een verre stad, maar van mensen geen spoor!" Sandra die de dingen altijd maar liever op hun eigen, vertrouwde plaats zag, viel hem gretig bij: Ach, het heeft niets om het lijf. Laten wij maar liever gauw terugkeren naar onze eigen wereld en onze collega's. Als we te lang wachten, krijgen we daar misschien geen kans meer toe!" Doch haar verloofde schudde het hoofd en sprak gedecideerd: „Neen, nu ik eenmaal hier ben, wil ik een bezoek brengen aan de stad, die ik in de verte heb zien liggen. „Dan laat ik je niet alleen gaan. Ik wil je niet weer uit 't oog verliezen. Kom, dan lopen we erheen!" sprak Sandra en stapte resoluut de grot uit. 45. Terry bleef net zo lang naar boven kijken, tot alle kajongs weer netjes aan de takken hingen en de bomen er precies weer zo uit zagen als toen hij hen ontdekte.- Dan liet hij zijn blik langs de stam naar omlaag glijden en merkte toen, dat hij de wortels en takken op de grond haast niet meer kon zien. Het was donker gewor den. In de tropen is nu eenmaal geen schemering zoals wij die kennen en valt de duisternis altijd vrij spoedig in. Nu het zo ver was, herinnerde Terry zich dit ook wel uit de schoolboekjes van vroeger, maar daar schoot hij nu niet veel mee op. Hij liep strompelend en tastend in de richting waar hij het kamp vermoedde. En ja hoor, hij was op de goede weg. Daar stond dat bosje hoge donkere bomen, dat hij zoeven ook gepasseerd was. Het was nu werkelijk aardedonker en Terry voelde zich niets op zijn gemak. Plotseling stond hij met een ruk stil en klopte het hart hem in de keel. Vlakbij hoorde hij duidelijk een zacht geritsel. DEN HAAG De onderlinge levens verzekering-maatschappij ,,'s-Graven- hage" heeft, naar zij meedeelt, in 1969 zeer gunstige resultaten behaald. Nieu we verzekeringen werden afgesloten tot een bedrag van 140,3 miljoen. Afge voerd werd 53,6 miljoen, zodat de toeneming 86,6 miljoeii was. Ultimo 1969 was het totaal verzekerde bedrag ruim 1.050 miljoen. De premie-reser ve eigen rekening is thans 174.1 mil joen. Het premie-inkomen in 1969 be droeg 21.3 miljoen. Na afschrijving en een toevoeging van 364.236 aan de extra reserve blijft 2,3 miljoen beschikbaar als bij drage voor de winstverdeling over het 5-jarige tijdvak 1966-1970. Over 1968 was deze bijdrage 1.6 miljoen, zodat thans reeds voor verdeling beschikbaar is 6.25 miljoen. Over het 5-jarige tijd vak 1961-1965 was het bedrag der, te verdelen winst 4.7 miljoen. De ex- tra-reserves bedragen thans 17 mil joen of ruim 9.7 pet. van de premie- reserve eigen rekening. UTRECHT De directie van de Verenigde Bedrijven Bredero N.V. deelt mee dat niettegenstaande de invloed van de recente loonontwikkelingen het resultaat over 1970, onvoorziene om standigheden verder voorbehouden, iets hoger zal zijn dan over 1969. De netto-opbrengst inclusief deelne mingen over 1969 bedroeg 15 miljoen, de nettowinst 5,2 miljoen. Er werd een dividend uitgekeerd van 24 pet. MAARTENSDIJK De door N.V. Metaverpa geplande omzetverhoging voor 1970 (noodzakelijk in verband met kostenstijging en geldontwaarding) is niet gerealiseerd. In de eerste negen maanden onder ging de omzet een daling van welis waar slechts 2 pet. in vergelijking met dezelfde periode in 1969, maar dit bete kent een grotere teruggang in de winst, aldus een tussentijdse mededeling. De export naar de Verenigde Staten onderging een nadelige invloed van met name de Japanse en Duitse concurren tie. Dank zij nieuwe technische ontwik kelingen verwacht de directie de terug gang in de laatste maanden van het lopende jaar voor een deel te kunnen compenseren. Waterhoogten van hedenmorgen: Kon- stanz 345 -*-1; Rheinfefdetl 218 1; Straatsburg 238 4: Piittersdorf 373 9; Maxau 426 +11; Plöchingen -128 2: Mannheim 234 onv.; Steinbach 152 12; Mainz 251 +2; Bingen 164 1; Kaub 173 +1; Trier 244 —16; Koblenz 190 +3; Keulen 169 6; Ruhrort 382 10; Lobith 1032 +9; Nijmegen 818 16; IJsselkop 895 +10; Eefde (IJssel) 467 15; Deventer 356 14; Monsin 5458 +6; Borgharen 3915 +18; Bel- feld 1100 3; Grave (beneden de sluis) 502 —6. ROTTERDAM Ondanks een opmerkelijke stijging van de verkopen is de winst van Unilever over het derde kwartaal teruggelopen van f 181 miljoen vorig jaar tot f 178 miljoen dit jaar. Ook voor het vierde wordt een teruggang verwacht vergeleken met 1969. Oorzaak van de daling is de koste- ninflatie en de ongewoon hoge prijzen van grondstoffen voor margarine, spijs- vetten en oliën. Een verdere stijging van de winst op wasmiddelen en van die van de United Africa-Groep van Unilever werd grotendeels teniet ge daan door lagere winsten bij andere ar tikelen, waarbij margarine in de daling voorop liep. In het derde kwarUal stegen de ver kopen van 5,42 tot 6,33 miljard of met bijna 17 procent en in de eerste negen maanden van dit jaar van 16,23 tot 18,46 miljard. Voornamelijk door een hogere rentelast is de geconsoli deerde winst over het derde kwartaal gedaald van 181 tot 178 miljoen en over de eerste negen maanden van 522 tot 516 miljoen. De druk op de winstmarges zal ook in het vierde kwartaal blijven bestaan, zodat het bestuur het niet uitgesloten acht dat bedrijfswinst en winst toeko mend aan aandeelhouders lager zullen zijn dan vorig jaar. Over het boekjaar 1970 zal een inte rimdividend worden uitgekeerd van 2,51 per aandeel van 20,- en bij de Britse tak van het concern van 10 1/2 pence per aandeel van vijf shilling. Vo rig jaar bedroegen de vergelijkbare in terimdividenden 2,52 respectievelijk 10 1/2 penoe. Zij zullen op 11 december worden uitgekeerd. Een vergelijking van de resultaten van de Nederlandse en de Britse tak van Unilever leert, dat de teruggang vooral de Nederlandse tak betreft. Hier steeg in het derde kwartaal de omzet met 19,8 procent, maar liep de winst terug met 19,2 procent. Hierdoor is de verbetering die Unilever N.V. in het tweede kwartaal heeft laten zien, volle dig teniet gedaan. Over de eerste negen maanden toont de omzet van Unilever N.V. een stijging van 15,8 procent en liep de winst met 8,1 procent achteruit vergeleken met vorig jaar. Een bijzonder sterke voor uitgang toont de Britse tak van Unile ver. In het derde kwartaal steeg de omzet bij Unilever Ltd. met 13 procent en veroeterde de winstmarge zodanig dat de geconsolideerde winst met 37,5 procent omhoog schoot. Hier is de opgaande lijn van het tweede kwartaal met elan voortgezet en wel zodanig, dat ondanks een fikse teruggang in het eerste kwartaal van dit jaar de omzet over de eerste negen maanden van Unilever Ltd. met 11,2 procent omhoog ging en de geconsoli deerde winst een stijging vertoont van 12,6 procent. Uit deze vergelijking blijkt overdui delijk welk een klap de winstmarges door de kostenstijging en de stijging van de grondstoffenprijzen hebben ge kregen voor de groep van maatschap pijen die onder de Nederlandse tak van het concern vallen. De verbetering op het gebied van wasmiddelen heeft in Engeland een grotere invloed gehad dan elders. Daar bij komt dat nu de groep United Africa onder de Britse tak valt, en de planta ges betere resultaten te zien hebben ge geven, dit voor Unilever Ltd. extra doorwerkt. VELDHOVEN NV Tabaksindustrie vii. Ge-brs. Philips heeft in 1969 een verlies geleden van bijna f 1 min. In 1968 bedroeg het verlies f48.374. Over het eerste halfjaar 1970 werd een half miljoen verloren. Het jaarverslag schrijft de vermin derde omzet van de Nederlandse siga- renindustrie over het eerste halfjaar van 1969 tot aan de invoering van de BTW. De afleveringen van de totale sigarenin- dustrie waren in het tweede halfjaar 1969 ongeveer zes miljoen stuks lager dan in de overeenkomstige periode van 1968. De ontwikkeling van de afzet in de sigarenindustrie in de afgelopen vijf jaren is bijzonder teleurstellend ge- wees. Een vergelijking van de perioden januari 1965 tot en met juni 1966 en jauari 1969 tot en met juni 1970 laat zien dat het gemiddelde per halfjaar is gedaald met ruim 14 PCT. Grote siga- Uit een stuk van het kabinet blijkt, dat het kabinet heeft besloten een alge mene prijsmaatregel af te kondigen in de vorm van een calculatievoorschrift. Met deze maatregel wordt de doorbere kening van kostenstijgingen in de prij zen beperkt tot de stijging van een aantal met name genoemde externe kosten en tot de extra loonuitkering, die voor werknemers Is voortgevloeid uit het akkoord van 1 september jl. De doorberekening van laatstgenoem de kostenstijging mag ten hoogste drie procent der loonkosten op jaarbasis be dragen. De maatregel heeft een beperk te geldigheidsduur, zij vervalt met in gang van 16 maart 1971. De maatregel is bekendgemaakt in de Staatscourant van 4 november a.s. en zij zal 5 novem ber a.s. in werking treden. Kleine vaart Amyntas pass. 4 Vlissingen; Bram 31 Dublin; Calchas pass. 4 Kp Finisterre; Coccinelle 4 vn Cadiz nr R'dam; Helios 31 vn Gunness nr Plymouth; Imke póss. 3 Firth of Forth; Martinistad 2 Cardiff; Philetas 4 Malta; Risa Paula 3 900 m zw Azoren; Schiehaven 4 vn Duinkerken nr Casablanca; Thaletas 3 50 m o Gibraltar Vega 3 Delfzijl; Wedlooper 3 Amster dam. Grote vaart Abida 3 30 z vn Sumba eiland; Achil les 3 700 zw vn Azoren; Acmaea 3 Ham- ble; Alkmaar 3 440 z Midway; Aristote- les 4 Curagao; Bali 4 400 o St. Helene; Balticborg 4 vn Delfzijl; Bovenkerk 3 East London; Calamares 4 Armuelles; Camitia 3 400 zo Bermuda; Capisteria 3 65 zw vn Socotra; Capulonix 4 Kharg Island verw.; Ceres 3 Paramaribo; Chevron Naples 3 270 z Monrovia; Cra nia 4 Kingston; Dallia 3 voor Dakar; Daphne 4 Mena verw.; Diloma 3 810 zo Tokio nr Wilmington; Domburgh 3 vn R'dam nr Harwich; Forest Lake 4 Los Angeles; Gaasterdijk 3 Hamburg; Ga- nymedes 3 vn Santo Domingo nr San- juan; Geeststar 3 110 zw Santa Maria; Gulf Hansa 3 Bantry; Gulf Hollander 3 320 wzw Casablanca; Gulf Italian 3 120 Kaapstad; Gulf Swede 4 Hamburg; Katsedyk 3 310 o Miami; Kelletia 3 130 o Cape Hatteras; Khasiella 3 Curacao; Koningswaard 3 160 o Puerto Rico; Ko- pionella 4 Lewisporte; Koudekerk 3 250 zzw Barcelona; Krebsia 3 600 zw Ber muda; Kreon 3 vn Guanta nr Port of Spain; Kylix 3 pass. Cape Wrath; Ladon 4 R'dam; Leuvelloyd 3 870 ozo Mauri tius; Loirelloyd 3 400 zw Galapagos eiland; Madisonlloyd 3 vn Penang nr Colombo; Marnelloyd 4 440 wzw Maldi- ven eiland; Medon 3 930 w Azoren; Memnon 4 New York; Merseylloyd 3 200 ozo Saigon; Merwelloyd 3 Kaapstad; Metula 3 75 no Durban; Moerdijk 4 Stockton; Montferland 4 B. Aires; Ne der Eems 3 135 zo L. Marques; Over- ijsel 3 t.a. Madras; Palamedes 3 400 w Land.send; Philippia 3 Hamburg; Pur- merend 4 Bandarmahshahr verw.; Rondo 3 240 nw Kaapstad; Rotterdam 3 Rhodos; Rotti 3 Colombo; Schielloyd 3 120 zw Freetown; Seinelloyd 4 R'dam; Senegalkust 3 vn Bordeaux nr Dakar; Sinon 3 40 zw Cadiz; Utrecht 3 vn Oackland nr Ambon; Vitrea 3 vn Pun- ta Cardon nr Septiles; Vlieland 3 570 o New York; Vlist 3 380 n Midway eiland; Westerkerk 3 570 nw Walvisbay; Wisse- kerk 3 vn Marseille nr Nacala; Zaan- kerk 3 New Castle; Zaanland 3 50 no vn Ouessant; Zarla 3 90 zo vn Kuria Muria eiland. Van de doorberekenbare kosten per eenheid produkt of per dienstverlening volgt hier een opsomming. Hierbij wordt opgemerkt, dat kostenstijgingen mogen worden doorberekend, terwijl kostendalingen in de prijzen tot uit drukking moeten worden gebracht. Die opsomming heeft betrekking op: de in koopprijs van eindprodukten, grond- en hulpstoffen en halffabrikaten. de vrachtprijzen, de advertentietarieven, de prijs van door derden verrichte on derhoudswerkzaamheden, de tarieven en retributies van overheidsdiensten, de omzetbelasting, motorrijtuigenbelasting, alsmede invoerrechten en accijnzen, de afschrijvingskosten per jaar op nieuwe investeringen anders dan ter vervan ging van produktiemiddelen. Voorts zijn thans doorberekenbaar de kosten voor zover niet reeds per 3 november in de prijs begrepen die op jaarbasis gevormd worden door de toekenning van de extra loonuitkering over 1970 voor werknemers, overeen komstig het op 1 september gesloten akkoord. Onder deze bijzondere loon kosten zijn begrepen de sociale verze keringspremies. Doorberekening kan geschieden tot ten hoogste zes procent van de loonkosten, wederom met inbe grip van de sociale verzekeringspre mies, over het eerste half jaar van 1970. Voor de doorberekening van de hier voor genoemde kostenstijgingen is 3 november 1970 als peildatum gekozen. In de gevallen, waarin een prijzenbe- schikking van kracht was, dient als ba sisprijs te worden genomen de prijs, die ingevolge die beschikking op die datum als hoogst toelaatbaar gold. In andere gevallen geldt als basis de prijs, die op genoemde datum werd of zou zijn bere kend. Voor aannemingssommen in langlo pende bouwcontracten is in de maatre gel een afzonderlijke regeling getroffen met het oog op de met de stichting raad van bestuur bouwbedrijf getroffen risi coregeling. De afkondiging van de nieuwe maat regel maakt het mogelijk, de thans van kracht zijnde prijzenbeschikkingen in te trekken. Uiteraard kan ook de be schikking melding prijsverhogingen goederen en diensten 1970 komen te vervallen. De maatregel is niet van toe passing op transacties op veilingen, beurzen of markten en bepaalde daar mee op een lijn te stellen verkopen. (Slotkoersen vao gisteren) Fonds Vorig* 1st* oot A.K.Z.O. 80.7 81.9 Alg. Bank Ned. 226 230.2 Amrobank 51 53 Amsterdam Rubber 42.5 43.5 Deli Mij eert. 64.2 63.6 Dordtsche Petrol. 936 945.5 Heineken's Bier 218.5 223.5 H.A.L. 93 92.5 Hoogovens nr. c.v.a. 79.5 80.8 H.V.A.-mijen ver 58.5 58.1 K.L.M 152.5 155.5 Kon. Petroleum 151.3 153.2 K.N.S.M. nat bez. 92 93 Nat Ned. cert. 78.2 78.7 Phs. v. Ommeren eva 295 299.5 Philips gem. bez. 56.3 57.9 Robeco 223.8 225.2 Rolinco 172.3 173 Scheepvaart Unie 89 90.2 Unilever c.v.a. 95.5 97.7 Ned. 25 j. '69 8 100.1 100.5 Ned. 25 j. '70 8 100.4 100.8 Ned. '70 15 j. 8 100.5 100.5 Ned. 7 J. '69 8 102.3 102.5 Ned. dollarl. '47 3 89.2 89.2 Ned 7 j. '70 8 101.9 101.9 BNG '67-1-2 62 91.55 87.8 Ned. •69 74 95.1 95.3 BNG '68-1-2 62 90.9 87.1 Ned. '66- 1 7 91.4 91.4 BNG '67-1-2-3 64 87.85 85»/4 Ned. 1966-2 7 91.1 91.4 BNG won. bl. '57 6 85.8 90.5 Ned. '69 7 91.1 91.2 BNG '65-1 6 83.7 85.7 Ned. '68- 1 64 86.3 86.4 BNG '58-1-2-3 42 81.1 79.4 Ned. '68-2 64 86.1 86.3 id. 30-jar. '58/'59 44 78.i 78.4 Ned. '68-3 64 86 86.2 Bk. mid. kred '66 7 97.7 97.6 Ned. '68-4 64 86 86.2 Nat Inv.b. '65 52 89V« 89.1 Ned. '66 62 871/* 87.35 Ft. Gron. h.b dw. 6 96.8 85 Ned. '67 6i 84.4 84.6 Alb. Heijn '55 4 Ned. '67 6 83.1 83 Brit Petrol '66 72*/» 96.3 96 Ned. '65- 1 52 84.8 84.9 Bijenkorf Beheer 6 97 179 Ned. 1965-2 52 84.45 84.55 Co-op r.spaarbr 179 96.9 Ned. '64- 1 52 82»/« 82.55 Ned Gasunie '69 74 94.7 94.5 Ned. '64 5 78.5 78.6 Ned. Gasunie '66 72 94.4 94.9 Ned. '58 44 84 83.8 Ned. Gasunie '66 64 90.8 89 Ned. '64 44 94.6 94.8 Philips dir. '51 4 95 Ned. '59 42 80.5 80.55 Pegem 1-2 1957 6 84.2 86.2 Ned. 1961 42 75.6 75.8 Pegem 1958 54 87 84.2 Ned 1963 1 42 74.6 74.7 Rott. Rijn Pijpl 52°/« 83 92.6 Ned staffed '47 34 65s/-» 65s/« K.L.M 1968 7 87 87 Ned. '51 34 90.5 90.5 K.L.M. 15-jarig 5 92 92 Ned. '53 1 •2 34 7 8s/4 78* i 4 Ned Sp.w '57 1-2 42 86 86 Ned *50 1 -2 32 66.5 66.6 A.K Z.O 42 7F 76 Ned '54 -2 32 69 68.8 Bergh Papier 44 97.2 97.5 Ned. grootb '46 3 81.65 81.5 Gelder Zonen v. 42 88.2 88.2 Grasso 52*/o 89.5 K.L.M. 52 84 Meteoor beton 53#/o 139 Ned. Middenst. B 6i 93 Rolinco f 1000 64 88 Stokvis 42 90.2 Ned cred.b. aand. b. 37 Ned Midd.bank a. 96 Slavenburg's a 2115 Albert Heijn 142.8 Arnh Scheepsb eert 135 Befo ..b" 137 Bergh/ J urg. 250-1000 183 Blijd.st. f 1000 nr eva 56 Bols Lucas 137.5 Brakke Grond Bredero 199.4 Bredero n.r.cert 196.5 Bredero ver. bedr 419 Bührm -Tetterode t 75.1 Bijenk beh n.r c.v.a 387 Bijenk beh 6pref 72.3 Calvè D Calvë D n.r c.v.a 646 Calvé pr. wo r eert Drents-Ov houth. 129 D.RU - Elsevier 1. 455 Erdal Mij wasverw. 174 174 Sim. de Wit aand. b. 289 290 Etna-Daald. Hold f Technische Unie a. 308 310 Europe CD Hotel 400 400 Tw. Kabelfahriek a 467 480 Fokker 62 60 Ubbink-Davo a. no 110 Gazelle 211 213 Unil 1000 cert 7cpr a 87.5 86.7 Gelder (van) 124 124 Ver Machinef. a 65.5 67.4 Gelder (van) pre/ Ver Nd. Uitg.bedr a. 147.7 149 Gist-Broc. 106.5 108.5 Ver. Ned. Uitg f. 18.5 18.5 Grasso 175 178 Ver. Touw c.v.a. 155.5 157 Gruyter 6 pet c. pr A 80.1 80.1 Vredestein c.v.a 90 Gruyter 6 pet c pr B 90.1 90.1 Vulcaansoord 95 100 84 Hellingman 239 235 Wegener n.r.c 76.2 76.5 Holec 157 157 Wessanen 72.5 72.9 92.5 Internatio-Mueller 54.5 56.5 Geld Tramw Mij a 88 Kluwer t. 225 227 H.B.B, bel dep. f. 795 795 90 Kon Ned Papier 162 161 Interbond Ipb f 594 595 36.8 Kon. Ned Text, cert 28.6 28.6 Vastg. bel.f part f. 470.2 471 96 Krasnapolskv I 59 60 I.K.A. bel mij. f. 171.5 174 211 K.V.T. 137 138 Unitas f 50 a. 82 82 142.8 Leidse Wol 175 175.8 Can pac. railw cert 62.85 136 Lips en Gispen cert 299 301 Int. nickel cert 47.4 47.8 136 Meteoor 285 289.5 Shell Oil Can cert 34 34.5 184 Naarden Chem. 92.1 94.5 Am.tel/tel cert 45.5 46.5 55 Naeff gebr 191 192 Anaconda cert 19.55 21 137 Nedap 176.? 166 Bethlehem steel cert 20.8 2\*U 21.5 Nelle. wed van 330 328 Chesap a. Ohio cert 45V4 46.5 197 Nijma n.r c v.a 21.5 22.2 Cities ser cert 46.35 46.4 195 Nijverdal-ten Cate 71.f 71.5 Dupont d. N. cert 119 l23'/« 417 Ov.z.gas nat.bez.v.a. f 90 89.2 Gen Electric cert 85.55 86.85 75.3 Pakhoed 77 83 Gen Motors cert 70V< 72 392 Pal the 80/ 80 Kennecott cop eert 35.9 36'/« 72 Parkhotel 500 500 Phil petroleum cert 29 Pont hout 166 167 Radio Corp. Am cert 24.15 25.2 658 Reesink en co. a 173 174 Republic steel cert 27 26s/i 127 Schev expl mij f.a 18 18.4 Shell oil cert 44 44.5 129 Schok beton aand b 178 173 Standard br 10 a cert 41.4 42.8 Schollen carl pap a 163 165 Un St. steel (10) cert 30 30.5 455 Schuppen sajetf. a. 196 196 Wool worth cert. 32.2 32.4 ren en kleine senoritas vertonen met een daling van resp. 24,5 pet en 33,8 ct een nog triester beeld. Groei van enige betekenis valt waar te nemen bij de sprietjes die in de ver geleken periode stegen met bijna 23 pet. In 1970 is geen herstel opgetreden. De afleveringen van de industrie op de binnenlandse markt lagen in de periode januari tot en met juni 1970 opnieuw 6,1 pet beneden die in de overeenkom stige periode 1969. De sigarenindustrie heeft naar wegen gezocht om dit verlies aan afzet te compenseren. Men is hierin ten dele geslaagd door versterkt de aandacht te richten op buitenlandse markten. Voor de bedrijfstak als geheel biedt de stijging in de export op dit moment nog onvol doende compensatie voor de teruggang op de binnenlandse markt. In de loop der jaren opgetreden kostenstijgingen zijn niet geheel door produktiviteitsverbete- ringen opgevangen. Door het hanteren van uiterst strenge maatregelen bij investeringsvoorstellen en het voeren van en stringente voor- raadpolitiek heeft Philips Tabak weten te voorkomen dat de schulden opliepen. Met deze ontwikkelingen als achter grond heeft Philips Tabak besloten aan sluiting te zoeken bij een groot interna tionaal concern de British American To bacco Company. Deze transactie heeft tot gevolg dat voor Philips Tabak als produktiemaatschappij het fabriceren van gehomogeniseerde tabak overblijft. Gezien de geringe perspectieven is in middels besloten deze produktie te sta ken. In de algemene aandeelhouders vergadering zal het bestuur uitvoerig meedelen hoe het zich de toekomstige status van het bedrijf voorstelt. DRUTEN Sleephelling maatschap pij Scheveningen N.V. en scheepswerf Janssen N.V. te Druten hebben besloten tot een nauwe samenwerking, waarbij „Scheveningen" een meerderheidsbe lang heeft verworven in het aandelen kapitaal van het Drutense bedrijf. Scheepswerf Janssen zal onder eigen naam blijven doorwerken en haar werkzaamheden op het gebied van nieuwbouw en reparatie van binnen vaartschepen en baggermateriaal uit breiden en intensiveren, aldus een ge zamenlijke mededeling. Het voorgaand overleg met het per soneel en de vakbonden is in goede sfeer verlopen. De samenwerking zal voor het personeel van de werf in Dru ten geen nadelige doch alleen positieve gevolgen hebben. Men zal trachten het personeelsbestand uit te breiden. Bij „Scheveningen" werken ongeveer 300 man en bij „Janssen" ongeveer 50. De directeur van de werf in Druten, de heer J. Th. Janssen, wordt benoemd tot commissaris. AMSTERDA MOp de Amsterdam se effectenbeurs hebben vanmorgen da internationale aandelen een herstel ge boekt van de verliezen die eerder deze week waren geleden. De onverwachte opleving in Wall Street had tot gevolg dat de noteringen van de internationals gisteravond naar boven zijn gegaan en vanochtend kon dat hogere peil worden gehandhaafd. Bij de start van de officiële handel werden in aandelen Kon. Olie zaken gedaan tegen 153,20, hetgeen een winst inhield van 1,80. Aandelen Unilever openden 1,30 hoger op 97,30. Direct na afloop van de beur» komen de cijfers over het derde kwar taal en met spanning kijkt de beur» naar die gegevens uit. Morgen voor de opening van de beurs komen voorts de cijfers van Kon. Olie. Aandelen Philips konden 1,30 van het verlies van de laatste dagen inlopen op 57.70 en de notering van AKZO trok 0.20 aan tot 81. Hoogovens werd ingezet op 80, wat een winst inhield van 0.30. Ook in een aantal andere sectoren van de beurs trokken de noteringen wat aan. De bankaandelen openden ho ger en Nationale Nederlanden was bij na 1 in herstel op 79. Van de scheepvaartaandelen trad Van Ommeren op de voorgrond. De koers van dit fonds ging 3.5 omhoog tot 298.5. De andere scheepvaartaandelen openden licht verdeeld. Aandelen Heineken waren 3 in herstel op 222 en de koers van KLM ging 2.50 omhoog tot 155,-. De cul tuuraandelen openden overwegend la ger. De staat.ifondsenmarkt startte met lichte koerswinsten.

De Vallei | 1970 | | pagina 2