Gezin De Leeuw weet het niet ineer België s zorgen Mysterie-avond Tom Poes de en erf- pachter D. ROELLPRIJS VOOR O. TREUMANN Rembrandt kwam niet boven het half miljoen fil' Urker haven en bosbouw Zondag rugby programmaos „Open deur"nieuwe vorm met nieuwe medewerkers SPANJE BUSJE EENZAAM VPRO-Nederland 1 Tros-Nederland 2 MARTEN TOONDER STRIP AUTOVERKEER iN RARCELONA SNELLER DOOR COMPUTER DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 MET VIJF KINDEREN WONEN IN EEN HUT (Van een onzer verslaggevers) ZEIST Verscholen achter de Itruiken, onder door het geweld van de novemberstorm doorzwiepende bomen, ligt de hut. Ver van de weg en de paar langs die weg staande villa's en bun galows, alsof het uit boomstammen en rietmatten bestaande gebouwtje zich schaamt voor zijn aanwezigheid. Hij is niet groot, die hut: amper drie bij zes meter. En hij heeft zolang leeg en on opgemerkt in het bas gestaan, dat de twee ramen alle glas uit de sponningen verloren hebben. Een zorgzame hand heeft die ramen nu zorgvuldig dichtgeplakt met vellen piastic. Want de hut is niet meer leeg. Sinds veertien dagen staan er bedden op de betonnen vloer, en een kinderle- dikantje. Sinds veertien dagen klinken er tussen de rieten wanden kinderstem men, huilt er een baby, probeert een jonge vrouw er voor haar gezin te zor gen. Sinds veertien dagen „wonen" hier een vader, een moeder en vijf kinderen. In een houten hut in het bos, zonder waterleiding, zonder elektriciteit, zon der stookgelegenheid, zonder wastafel, zonder toilet. In het luxe villadorp Zeist, in de welvaartsstaat Nederland, 1b november 1970. In de hut, terwijl de opstekende no vemberstorm door de kieren van de met rietmatten bedekte houten wanden blaast, vertelt mevrouw Klazina de Leeuw-Jansen, 34 jaar oud, haar ver haal. het verhaal van mensen, die wat pech.hebben gehad, die misschien iets te „makkelijk", zoals ze zelf zegt, be paalde besluiten nemen, maar die nu, met hun vijf kinderen, bekneld zijn ge raakt tussen de raderen van die wel vaartsstaat, die weinig op heeft met in dividualisten, vooral als ze misschien niet helemaal in het bestaande patroon passen. Haar man. Johannes de Leeuw, 31, had een schoonmaakbedrijfje in de Achterhoek, totdat hij moeilijkheden kreeg met de belastingen en zijn zaak verkocht had. Gewend zelfstandig te zijn begon hij opnieuw een eigen zaak: een discotheek in Terborg. Die disco theek liep wel goed, zo goed zelfs, dat hij een grotere soortgelijke zaak in Hengelo kon gaan beginnen, maar na een tijdje, juist toen hij wat geld gesto ken had in de uitbreiding en de ver bouwing van zijn zaak, begonnen de moeilijkheden opnieuw. Dit keer niet door een belastingkwestie, maar omdat de man, van wie hij een gedeelte van een pand gehuurd had, de huur niet overmaakte aan de eigenaar van het pand. De eigenaar zette de huurder er uit, en De Leeuw, die onderhuurder was, raakte meteen zijn zaak kwijt. Klaziena de Leenen met de 2- jarige Natascha voor de deur van de hut. De ramen zijn dichtgeplakt met plastic, maar veel wind en kou houdt dal niet tegen. Hier naast de drie kinderbedjes dicht tegen elkaar geschoven, omdal ze er anders niet in kunnen. In het ledikantje in de hoek ligt baby Anoeschka. „Mijn man had toen genoeg van Ne derland," vertelt zijn vrouw nu. „We besloten naar Spanje te gaan, waar wij, naar we dachten, een nieuw bestaan zouden kunnen opbouwen". In Spanje aangekomen, bleek dat ze daar moeilijk opnieuw een discotheek .op konden zet ten. „In Palma, waar we heengegaan wa ren, konden we alleen in het toeristen seizoen goed draaien", verklaart ze. „Maar dat betekende, dat we in drie maanden genoeg zouden moeten verdie nen om het hele jaar met het gezin rond te komen. Daarom ging mijn man bij een bouwondernemer, die tevens in appartementen handelde, werken. Dat ging een tijd goed, tot die bouwkerel over de kop ging. En toen stond ook mijn man weer op straat." Met de winter in zicht bleek dat ook In Spanje, dat praktisch ook geen so ciale voorzieningen telt, zeker niet voor buitenlanders, geen rooskleurig voor uitzicht. Johannes en Klaziena de Leeuw zetten daarom Saskia van 12, Pomona (9), Astrid (5), Natascha (2) en baby Anoeschka (nu tien maanden) in hun Volkswagenbusje en reden weer naar Nederland. „Een huis hadden we natuurlijk niet meer, en daarom gingen we naar mijn schoonmoeder, die een flat in Zeist heeft. Daar konden we wel even loge ren, maar ga eens met vijf kinderen en vier volwassenen op een driekamerfla- tje zitten. Mijn schoonmoeder, die toch al bijzonder nerveus is, kon er absoluut niet tegen. Maar wat moesten we in vredesnaam anders?" Natuurlijk probeerden De Leeuws onmiddellijk in Zeist woonruimte te krijgen. Maar aangezien de heer des huizes niet economisch gebonden was aan de gemeente, had hij geen schijn van kans. Omdat na een paar weken de toestand in de flat onhoudbaar was, kraakten ze op advies van een paar bevriende Utrechtse studenten in Utrecht een al geruime tijd leegstaand huis. Nauwelijks had het gezin zich daar geïnstalleerd, of de Utrechtse poli tie kwam hen op straat zetten. En om dat Johannes de Leeuw ook geen eco nomische binding met de gemeente Utrecht had, kon en wilde geen enkele instantie hem daar ook helpen. AMSTERDAM De door het Prins Bernhard Fonds in 1963 ingestelde Da vid Röelprijs, groot 10.000, zal dit jaar worden toegekend aan Otto Treumann, als bekroning van zijn prestaties op het gebied van de affichekunst. De jury ging uit van de overweging dat onder de belangrijke prijzen, die de laatste jaren aan Nederlandse kunstenaars zijn toegekend op vele gebieden van de beeldende kunst, nog geen de affiche gold. De uitreiking van de prijs zal plaats vinden op 26 november in het Rijksmu seum te Amsterdam. Een tentoonstel ling van werk van Otto Treumann, waarvan ook zijn door de David Röell- prijs te bekronen affiche-oeuvre deel uitmaakt, zal van 21 november tot 3 januari in het Stedelijk Museum te Amsterdam plaatshebben. NEW YORK In de kunstgalerij Parke-Bernet in New York is een hon derdtal kunstwerken van bekende meesters geveild. De totale opbrengst bedroeg bijna 4,3 miljoen gulden, be hoorlijk minder dan waarop de geza menlijke werken waren geschat. Oorzaak daarvan was vooral het „Portret van een soldaat" van Rem brandt, dat als klapstuk van de veiling moest dienen maar waarvoor slechts 540.000 gulden werd geboden, minder dan dc helft van de minimum-vraag prijs. Het schilderij werd niet verkocht. „Mijn schoonmoeder wilde ons toen niet meer in haar flat herbergen", ver telt mevrouw De Leeuw. „Ze kon het niet meer aan en ze was bang dat als ze ons opnam, we helemaal voorlopig geen kans meer op een woning zouden krijgen. Alleen de kinderen mochten 's nachts bij haar slapen. Wij hebben toen een paar nachten zelf in ons busje gebivakkeerd. Mijn man had inmiddels een baan gevonden bij een benzine pompstation, zodat we nu wel econo misch aan Zeist gebonden waren. Toch kregen we geen woning. Toen herin nerde ik me deze boshut, die jaren ge leden door een schilder 's zomers werd gebruikt als atelier. In arren moede zijn we hier toen maar ingetrokken, maar wanneer we hier lang moeten blijven zitten zie ik het helemaal niet meer. De toestand is vooral voor de kinderen hopeloos." Die toestand is inderdaad hopeloos. In de kleine ruimte van de hut, die alleen maar te bereiken is langs een smal, modderig voetpad, staan een kin- derledikantje, drie bedden, een klein tafeltje, een rieten stoel, een klein pe troleumkacheltje en een paar kosten. Daarmee is de ruimte totaal gevuld. Als het avond wordt, wordt er een matrasje op de kisten gelegd en nog een matras op het enige open plekje vloer. Daar liggen de twee oudste meis jes. De ouders slapen in een smal, een persoons bed. Gekookt wordt op een klein kam- peerbutagasstelletjc. Het bos moet noodgedwongen gebruikt worden als toilet. Iedere avond, als hij van zijn werk komt, neemt Johannes de Leeuw een jerry-can water mee, want water leiding of een pomp is er niet. Een stormlantaarn en een zaklamp zorgen 's avonds voor de verlichting, voor de ramen gespannen plastic moet de regen buitenhoudcn. Baby Anoeschka moet de hele dag in haar ledikantje blijven lig gen. Er is geen ruimte voor haar om op de grond te kruipen of om een box neer te zetten. De kleren van het gezin zijn zo goed en zo kwaad als het gaat opgeborgen in de Volkswagen. De dichtstbijzijnde winkel is meer dan 2 kilometer ver weg.... Klaziena de Leeuw zit de hele dag met haar kinderen alleen in het bos. Haar man werkt hard. Hij wil zoveel mogelijk geld proberen te verdienen om opnieuw te beginnen. Van 's mor gens negen uur tot 's avonds acht uur, ook zaterdag en zondag, is hij bij zijn benzinepomp. En als hij 's avonds thuiskomt, kan hij alleen maar fluiste rend praten met zijn vrouw, omdat in de kleine uit één vertrek bestaande hut zijn kinderen proberen te slapen. Tijdens haar lange, eenzame dagen in het herfstbos probeert Klaziena de Leeuw nog iets van van haar „woning" te maken. Ze heeft een paar platen aan leven de wand geprikt, de zaak zo netjes mo gelijk opgeruimd, een paar kinder- spaaltjes netjes naast elkaar op een kist gezet, de kopjes o op een rijtje op het tafeltje. Sortief gekpleed, het gezicht licht opgemaakt, schenkt ze een beetje water uit de jerry-can, zet een kopje koffie, presenteert ze fotograaf en jour nalist een koekje, probeert ze kram pachtig de illusie van gasten en gast vrouw in stand te houden. Maar de werkelijkheid van het armzalige onder komen is te schrijnend, en de paniek breekt door in haar stem als ze zich afvraagt: „Er moet nu toch wel gauw een oplossing komen. Want als we hier de wintermaanden zouden moeten zit ten Het bureau huisvesting van de ge meente Zeist probeert nu alle mogelijke moeite te doen, het gezin De Leeuw te helpen. Maar ook in Zeist liggen de huizen voor gezinnen met vijf kinderen niet voor het opscheppen. En totdat er een oplossftig gevonden is zal Anoeschka de Leeuw in haar bedje in de hoek van de boshut moeten blijven liggen, omdat er voor haar geen plaats is om in de box te spelen, zullen haar zusjes op de grond of op een kist moeten slapen, zal Johannes de Leeuw iedere avond twintig liter water voor zijn gezin mee naar „huis" moeten sle pen en zal zijn vrouw, als het haar allemaal te veel wordt rondjes te blij ven lopen door het bos rondom de hut, om er „even uit te zijn". En op dc deur van dit hut, waarin ze als ze er nog veel langer moeten ..wo nen" langzaam maar onvermijdelijk zullen verpauperen, heeft Klaziena de Leeuw in een opwelling van galgenhu mor een stuk van een affiche geplakt. Met grote letters staat erop: „Wij nodi- cn u uit, het avontuur van de mens te De titel van de song „Y'a des indiens partout" Overal zijn Indianen, is tevens de titel geworden van de „Notities over België" die de VPRO vanavond op het tv-scherm brengt. Die wat merkwaardige titelkeuze is tekenend voor het programma: het is niet de geijkte reportage over een land en zijn bewoners maar zoals de VPRO het zelf zegt: „België vezien door de (gekleurde) ogen van Hans Keiler en cameraman Mat van Hensber- gen". Een programma dus op dezelfde manier opgezet als de film die Keiler vorig jaar maakte over Ierland („Er gaat elke dag een boot") en de film over Zwitser land cföe ook dit seizoen nog op het scherm zalkomen. Ter toelichting schrijft de VPRO: „Bestaat België eigenlijk wel? Of is het een land be dacht door de tekenaar van Kuifje? Want Kuifje is de bekendste Belg en Kuifje bestaat niet. Volgens Keiler zijn het eigenlijk twee over elkaar geschoven landen, waarvan het ene het gevoel heeft dat het onder ligt. Wel bestaan: Koning Boudewijn, processies, frietkra men, Koningin Fabiola, cafés, kermis, de econoom Er- nest Mandel, de Ardennen, Vlamingen, arbeiders, zie kenauto's, affiches, Walen. En zoals de autoradio al laat horen: overal zijn Indianen!" Het programma duurt vijf kwartier en vult dus doende een groot deel van deze VPRO-avond op Nederland I. Terecht want al mag Keiler dan België „met gekleurde ogen" hebben bekeken hij heeft het well serieus gedaan en het is zeker niet overbodig als wij proberen eens wat meer van onze zuiderburen en hun grote problemen te begrijpen. De Tros biedt vanavond op Nederland 2 zijn kijkers „De mysterieuze formule" als avondvullend programma het zijn namelijk twee bijeen horende afleveringen van de serie „De dief van Washington" en ze worden achter elkaar uitgezonden met als onderbreking de quiz voor autorijdende echtparen „Wegwezen". In het pers bulletin zegt de Tros „van mening te zijn dat het te verantwoorden was om zo'n belangrijk deel van de avond voor de Dief van Washington te reserveren, door dat deze zeer spannende delen direct met elkaar zijn verbonden en een scheiding van een of twee weken die spanning voor een groot deel zou hebben verbroken. Hetzelfde geldt voor de volgende aflevering (op 26 no vember) die eveneens uit twee delen bestaat. Op 10 december zendtde Tros weer een enkele aflevering uit die tevens de laatste van deze serie zal zijn." Voor de liefhebbers vast het volgende om in de stem ming te komen: in de eerste aflevering krijgt Alexander Mundy (als altijd gespeeld door de Amerikaanse acteur Robert Wagner) de opdracht van Noah Bain een formule te stelen van Muenster von Wolfgang, een oude rijke zonderling, voordat deze hem kan verkopen aan een vijandige regering. Daar de toegang tot het verblijf van Von Wolfgang nogal wat moeilijkheden zal opleveren is de eerste stap die Mundy onderneemt bevriend te wor den met het vriendinnetje van Von Wolfgang Dodie Du bois een welgevormde maar weinig getalenteerde actri ce. In het tweede deel rijst dan bij Mundy het idee dat Dodie's vroegrijpe broertje van twaalf, Herbie, er waar schijnlijk ook iets mee te maken heeft. De reeds tien jaar levende wens van de gemeente Urk om de haven uit te breiden teneinde de groeiende Noordzeevloot te kunnen bergen is een van de onderwerpen uit het programma „Van Gewest tot Ge west" dat de NOS-televisie van avond van 19.09 tot 19.49 uur via Nederland 2 uitzendt. Dit havenplan is in een impasse geraakt. Redacteur Thijs Zijda had hier over gesprekken met de gedeputeer de voor Economische Zaken van Overijssel, de heer H. H. Schoenma ker. de voorzitter van de Nederland se Vissersbond, de heer Klaas Hoek stra en de heer K. L. Koffeman. raadslid van Urk. „Van Gewest tot Gewest" bevat voorts een reportage van G. Oskamp over de problemen rondom de ex ploitatie van bosgebieden. De vraag is of het voor particulieren nog mo gelijk is bosgebieden in stand te houden. Onder meer wordt een ge sprek gevoerd met de heer D. de Jonge, socioloog te Delft. De NOS-televisie zendt zondag a.s. 16.30 tot 16.55 uur via Nederland 1 een reportage in kleur uit van de zaterdag 7 november in Leeds te spelen finale van de Rugby World Cup Series, die van 21 oktober tot en met 7 november werden gehou den. Commentator is Hans Brian. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Woefs en de l^a- maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 VPRO: Betty Boop, tekenfilm. 19.10 (K) Zienderogen: een program ma van de Kleine Waarne ming. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VPRO: Was er nog wat?: reac ties op het nieuws. 20.30 Be Big, film met Laurel en Hardy. 20.55 (K) Overal zijn Indianen, noti ties over België. 22.10 Amusementsprogramma met liedjes op muziek van Jerome Kern. (Programma van de BRT). 22.40 NOS: (K) Journaal. 22.45-23.15 TELEAC: Dammen voor beginners - les 7 - herh. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 7022 Heer Bommel en Tom Poes za ten bij de knappende haard en luister den naar het geloei van de storm in de schoorsteen. „Er gaat toch maar niets boven het leven van een heer", sprak heer Ollie tevreden, „uiten woedt het noodweer, maar binnen is het warm en gezellig, wat jij. jonge vriend?" Op dat moment rukte een huilende windvlaag het venster open, zodat de mijmerende heer plotseling temidden van het gewoel der elementen zat. Geschokt rees hij overeind om zich door het om waaiend huisraad heen naar het raam te spoeden. „Dat is de schuld van Joost!" riep hij klagend in de gierende tocht. „Hij heeft het haakje er niet goed op gedaan! On verantwoordelijk! Met dit weer kan er allerlei griep naar binnen waaien". Het was echter geen griep, doch Kwc- tal, die op zijn mantel naar binnen zeilde. „Boos weer", zei het ventje, nadat het op de grond zijn evenwicht hervonden had. Heer Bommel stond een ogenblik onthutst te kijken, doch toen vermande hij zich en sloot tussen de wapperende gordijnen het venster. „Hoe komt dat zo?" vroeg hij geschokt. „Bent u weggewaaid, bedoel ik?" „Dat niet", hernam de dwerg. „Ik ben op weg naar het zuiden, want de gure tijden breken aan. Maar voordat ik ver der ga wil ik de reus Bommel iets ge ven Iets om hem te helpen in de slechte tijden, die komen gaan. Want zijn denk raam is wel groot, maar van sommige zaken heeft hij geen weet". Na het overlijden van ds. Gé Klijn heeft binnen de programmastaf van het IKOR intensief overleg plaatsge had over de eventuele voortzetting van de Open Deur-uitzendingen, een radioprogramma dat op de zondag morgen vele luisteraars telt. Het stond wel vast dat ds. Klijn, die 20 jaar achtereen dit programma heeft gemaakt, onvervangbaar was. Aan de andere kant meenden velen, dat dit programma toch in een duidelij ke behoefte bij veel mensen voorzag, namelijk om vanuit het Evangelie een bijdrage te leveren tot verhelde ring van knelpunten bij het samen leven van mensen in hun alledaagse situaties. Om een definitief plan te laten rijpen werd een interim-periode in gelast, waarin ds. G. E. Zevenbergen en Frits Mehrtens aandacht schon ken aan de religieuze song en de jeugd. Die periode is nu afgesloten. Zondag wordt een eerste „Open Deur" uitgezonden in een nieuwe vorm, van 11.40-12.00 uur via Hil versum II. In die uitzending wordt het pro bleem aan de orde gesteld van de onverdraagzaamheid van de samen leving tegenover groepen die „an ders" zijn of „anders" doen. De pro bleemstelling gebeurt nu niet in de vorm van een spelletje, maar door een reportage van een situatie, waarin het probleem zich in de wer kelijkheid voordoet. De inleider van de uitzendingen, aan,wie de luisteraars ook hun brie ven kunnen sturen is ds. R. Zuur mond. Hij vormt samen met o.a. Ds. R. F. Snow, Jac Roos en Jan Stroes 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Van gewest tot gewest. 19.49 Tips van het Nat. Bureau voor Toerisme. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 TROS: (K) De dief van Wa shington (I), TV-fiJm. 21.10 (K) Wegwezen, quiz voor auto rijdende echtparen. 21.40 (K) De dief van Washington (2), TV-film. 22.30 IKOR/CVK: Glimlachen om de Banvloek, gesprek. 23.00 NOS: (K) Journaal. 23.05-23.35 TELEAC: Onze landbouw nu en straks - les 2 (herh.). DUITSLAND I (Reg. progr. NDR: 18.00 (K) Infor matief progr. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nord- schau-magazine. 19.26 (K) Graf Yos- ter gibt sich die Ehre, tv-serie. 19.53 Programma-overz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 (K) en 12.10-12.35 School televisie. 18.00 (K) Pater Brown, tv-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute met nieuws. 19.25 (K) Jeugdprogr.). 20.00 (K) Journaal en weerber. 20.15 (K) Weg vopi Fenster, tv-spel. 21.40 (1Ct Documehtaire film. 22.25 (K) Jour naal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Act. en muziek. 18.40 (K) Documentaire film. 19.10 (K) Budd- has Geburtstag, tv-spel. 19.45 (K) Nieuws, act. en weerber. 20.15 (K) Europees Schlager Festival. Aanslui tend: Nws. 21.45 Discussiepr. 22.45 (K) Nieuws en weerbericht. de werkredactie voor de uitzendin gen. Veertien dagen later zullen de reacties een rol spelen in een tweede uitzending, waarin naar een oplos sing van het probleem wordt ge zocht. Automobilisten in Barcelona maken snellere en minder in spannende stadsritten dank zij een nieuw Brits verkeersregel systeem van CEC-Elliott Auto mation Ltd, waaraan een com puter ten grondslag ligt. Het oponthoud in het drukke stads centrum is daardoor namelijk drastisch verminderd. Het systeem elimineert de noodzaak van verkeersrege laars of toezicht op 115 kruis punten, omdat het zichzelf aan plotselinge veranderingen in de verkeersstroom kan aanpassen. Dm de halve seconde wordt de aan- of afwezigheid van een voertuig door de 142 strategisch onder het wegdek opgestelde detectors geregistreerd. Het systeem dat in Barcelona is geïnstalleerd is hetzelfde als dat van Madrid dat, naar ver wachting, biniten een jaar de kosten (ongeveer 330.000 pond) zal hebben terugverdiend. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Manuel, Amerikaan se speelfilm. 12.20 Kennis voor ie dereen. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nws. 16.40 (K) Voor de kinderen. 17.30 (K) Filmreportage. 17.55-18.00 (K) Nws. DUITSLAND II 16.35 Alles unter Dacli, Dick, serie. 17.00 De soc. wetenschappen. 17.30 Nws. en weerber. 17.35 (K) Sport- progr. RADIO HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie: klassieke en operettemuz. (gr). (7.30 Nws; 7.32-7.40 Act.; 8.00-8.10 Nws). 8.25 Overweging. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Au bade: klassieke en moderne muziek (gr). 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gev. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. voor land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Act.; 13.00-13.05 Raden maar...). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Musiësta: licht muziekpr. (opn.) TROS: 14.55 (S) Concert a la carte: verzoekprogr. van klassieke muziek. 16.00 Nws. 16.03 (S) Disco-Drive-In: de showbu siness op de korrel genomen. 17.00 Aktua/Sportkompas: (Sport)nieuws, reportages, commentaren en muziek. NCRV: 18.00 NCRV en Bloc: actuele kroniek met muzikale illustratie. (18.30-18.41 Nws; 19.00-19.10 Wereld panorama). 19.30 (S) Veel gevraagde gewijde muziek (gr). 20.00 (S) Metro- pole Orkest met zangsolisten: amu sementsmuziek. (Intermezzo: licht ensemble). 21.00 Kunst- en vlieg werk: informatie over actuele ten toonstellingen. 21.05 (S) Vluchtroute, hoorspel. TROS: 22.00 Act.-Magazi- ne: reportages, commentaren en mu ziek. 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.45 Huilen op de trap: muzikaal geïllu streerd radio-feuilleton. 23.05 Apollo XXI, fantastisch ruimtevaart-myste rie. 23.30 (S) Toontje lager: licht muziekpr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gymn. 7.20 Dag met een gaatje: lich te gr.muz. en rep. (8.00 Nws; 8.11 Radiojourn; 8.30 De groenteman). NOS: 9.00 Intern, spectrum: mod. orkestmuziek (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 1 0.10 Arbeidsvit.: populair verzoekpl.progr. (11.00-11.02 Nws). 11.30 Sopraan, harp, piano en fluit: mod. muz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de wereld: popu lair progr. over ontwikkelingshulp. 12.30 Overheidsvoorl.: Uitz. voor de landbouw. 12.40 (S) Lichte gr.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. 13.20 (S) Pia norecital: semi-klassieke muziek. 13.45 (S) Twee piano's: moderne muz. EO: 14.00 Ruimte: radiomaga zine met gewijde muziek, lezingen en een korte overdenking. NOS: 15.00 (S) Aspecten van de kamer- muz.: cello en piano klassieke muziek. 15.40 Toerismo: een pr. met toeristische informatie uit binnen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: muz., commentaren, rep., interviews, berichten en telefo nische reacties. (16.00 Nws; 17.55 Med.; 18.00 Nws; 18.20-18.30 Uitz. van de CPN). VARA: 21.00 (S) Om roeporkest met soliste: klassieke en moderne muz. (opn). 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.45 Act. 22.55 (S) Prettig Weekend: licht platenpr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nws). NOS: 11.00 Nws. 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Top-30. (13.00 Nws). TROS: 14.00 Nws. 14.03 Suzie Cream Cheese: licht platenprogr. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Muziek Boetiek. (16.00 Nws). 17.00 Nws. 17.02 Radiojourn. 17.05-18.00 Zingende Bougie: gev. platenprogr. voor automobilisten.

De Vallei | 1970 | | pagina 7