Twente loo Dynamo ZagrebSparta tegen Bayern München Loting Runners Up Clay op 7 december tegen Bonavena Keizer in terug selectie Ajax moet zich in de Europese top opnieuw waar maken Neeskens toegevoegd FC Antwerp wint protest Tafeltennissers verloren T otoïst Nederlaag Bett\ Stöve Roemeense pers prijst PSV OVERGANG ONRUSTIG STERKER BEZET Jacklin Britse sportman van "l jaar Doping bij wielrenners ANDÉR AJAX Atletico Madrid in kwartfinale Westduitse zege in zesdaagse Frankfort OPDRACHTEN NIET MÉÉR Lichte sigaartjes. Zacht prijsje. In verpakking van 10,20 en 50 stuks. Tijdelijk bovendien: gezellige old-timer bokaal a 50 stuks. VRIJDAG 6 NOVEMBER I9T0 ROTTERDAM Trainer Georg Kessler van Sparta heeft zijn zin gekregen. De Rotterdamse voetbalclub zal in de derde ronde van het toernooi om de Runners UP-Cup moeten aantreden tegen het sterke Westduitse Bayern Mün chen. Dit heeft de loting, gisteren in Londen gehouden, uitgewezen. FC Twente, de andere Nederlandse vertegenwoordiger in dit toernooi, lootte tegen Dynamo Zagreb. LONDEN De loting voor de derde ronde van het voetbaltoernooi om de Runners Up Cup had het volgende re sultaat: ArsenalBeveren Waas Dynamo ZagrebFC Twente Leeds UnitedSpartak Praag AnderlechtVitoria Setubal HibernianLiverpool Spartak TrnavaFC Köln Pecsi Do/saJuventus Bayern MünchenSparta De wedstrijden voor de derde ronde moeien vóór 31 december zijn afge werkt. De ecrstegenoemde clubs spelen eerst op eigen terrein. BRUSSEL Standaard Luik is twee punten kwijtgeraakt. De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft namelijk een protest van FC Antwerp, dat vorige week met 20 van Standard Luik ver loor. toegewezen. Standard zette tien minuten voor het einde van deze wedstrijd een buiten landse speler in. De reglementen schrij ven voor. dat er slechts drie buitenlan ders in een team mogen worden opge steld. Het protest dat FC Antwerp na afloop indiende, werd toegewezen. De uitslag werd gewijzigd in een zege van 50 voor FC Antwerp. Bovendien word de vereniging uit Luik een boete opgelegd. Door deze beslissing verspeel de Standard ook de met Anderlecht ge deelde eerste plaats in de competitie. S'andard Luik heeft beroep aangete kend tegen de uitspraak van de Belgi sche Voetbalbond. TORQUAY Betty Stöve heeft in de kwartfinale van het toernooi op over dekte banen in 1 Torquay, dat meetelt voor de Dewarcup, verloren van de Britse Ann Jones. De setstanden waren 3-6. 0-6. In de kwartfinale van het dub belspel moesten Betty Stöve en haar Franse partner Frangoise Durr met 1-6, 6-4 en 3-6 buigen voor het Britse dub bel Ann Jones/Virginia Wade. SUB OTIC A Op de eerste wedstrijd dag van de open Zuidslavische tafelten- n -vpioenschappen in Subotica heb ben het Nederlandse here*- en dames team verloren. Het he< i verloor van Roemenië met 0dames gingen met dezelfde cijft. onder legen Japan. BOEKAREST Unaniem prij zen de Roemeense donderdag kranten het spel van PSV in de wedstrijd tegen Steaua Boekarest, die de Eindhovenaren zo opper machtig met 3-0 wonnen. Het blad ,,Sportul" schrijft: Eindhoven speelde bijzonder ze ker en liet een serie prachtige combinaties zien. Steaua werd vol komen overklast op eigen veld". Romania Liberia" stelt, dat het bij Steaua voornamelijk ontbrak aan tactisch inzicht. Men stelt de ambitie van PSV. dat ,,een model wedstrijd afleverde"ten voor beeld. Ook het dagblad ..Scinteia" liet zich lovend uit over PSV. „De Ne derlanders beschikten over een grote mate van zelfvertrouwen. Ze beheersten de wedstrijd volko men". Over de speeldata de derde ronde moet voor 31 december zijn afgewerkt moet nog worden onderhandeld. Zo wel Sparta als FC Twente speelt eerst een uitwedstrijd. Na de primitieve voetbaltoestanden in het zo rustige Noordierse Coleraine, waar geen soldaten en politie-agenten te zien waren en waar ook geen bom men ontploften zoals in de hoofdstad Belfast dus nu voor Sparta een club uit de drukke Beierse hoofdstad met een prachtige accommodatie. Sparta komt tegenover een tegenstander, die het niet zozeer moet hebben van een enorme wilskracht en hard zwoegen, maar meer van de verfijnde tactiek, techniek en hogere snelheid. Bayern München is de ploeg met het beroemdste „middenrif", zoals Georg Kessler het uitdrukte: doelman Sepp Maier, middenveldspeler Franz Becken- bauer en spitsspeler en goalgetter Gerd Müller. Tegen deze club met een zeer rijke internationale ervaring mag Sparta dan gaan spelen ten einde zelf een ervaring rijker te worden. Kessler is er blij om. Hij heeft namelijk voor Sparta een soort tweejarenplan opgesteld. Hij wil van Sparta een echte grote club in de oude betekenis van het woord maken. Een club ook, die een eerste elftal op de been kan brengen dat attractief en dus ook aanvallend speelt. Kessler: „We zijn nu in de overgang speriode aangeland. Ik geef zoveel mo gelijk reeds opdracht zowel thuis als uit aanvallend te spelen. Met dat at tractieve aanvallende spel zullen we eerst eens moeten trachten meer pu bliek te trekken en ten tweede een top positie te bereiken. Dat zal niet gemak kelijk zijn. maar het is de enige manier om gezond betaald voetbal te bedrij ven". Het zwakke Ijslandse Akraness en NEW YORK Cassius Clav zal op 7 december uitkomen tegen de Argentijn Oscar Bonavena. Het gevecht, dat ten hoogste vijftien ronden zal tellen, wordt gehouden in de Madison Square Garden te New York. Clay, die mogelijk in februari tegen de huidige wereldkampioen Joe Frazier zal boksen, acht een gevecht voor dat tijdstip noodzakelijk om zijn conditie en wedstrijdervaring op te voeren. Joe Frazier zal zijn titel op 18 no vember in Detroit verdedigen tegen de halfzwaargewichtkampioen Bob Foster. De televisie-uitzending van het ge vecht tussen Cassius Clay en Jerry Quarry heeft meer dan drie miljoen dollar opgebracht. De beelden van het gevecht werden via een gesloten circuit in 205 zalen in de Verenigde Staten en Canada uitge zonden. Clay toucheert een miljoen dol lar van dit bedrag en zijn tegenstander Quarry strijkt een half miljoen op, wat meer is dan hij tot nu toe in zijn loop baan heeft verdiend. CASSIUS CLAY conditie ADVERTENTIE het iets sterkere Noordierse Coleraine waren de eerste kleine „tentamens" voor de Spartanen. Tentamens, waarbij ze nog niet helemaal klinkende cijfers behaalden. De ploeg speelde als geheel nog te onrustig. Wel zat er iets meer lijn in de opbouw dan in het verleden dikwijls het geval was. De confrontatie van FC Twente met Dynamo Zagreb, wordt door trainer Kees Rijvers omschreven als een ..ui terst lastig karwei". De voorkeur van de Enschedese oefenmeester was duide lijk uitgegaan naar clubs als Ander lecht, FC Köln of Bayern München. „Niet dat die clubs gemakkelijker zou den zijn geweest", aldus Rijvers, „maa voor het publiek waarschijnlijk interes santer". „Het toernooi om de Runners Up-Cu is inmiddels in een fase gekomen, da er van zwakke tegenstanders gee sprake meer is. Als je het mij vraagt" aldus Rijvers, „is dit toernooi sterke bezet dan dat voor de bekerwinnaar: Bekijk de lijst van de laatste zestier maar eens. Het zijn toch geen misselij ke tegenstanders, die zijn overgeble ven". Het ligt in de bedoeling van FC Twentes-trainer om dit weekeinde ai naar Joegoslavië te reizen. „Tenslotte weet ik nauwelijks meer van de club dan dat het vorig jaar in de kwartfina les voor de Europa Cup werd uitge schakeld door Schalke '04 en dat het nu de Hamburger SV heeft gewipt. En dat zegt toch wel iets". ZEIST De Ajacied Piet Keizer is teruggekeerd in de selectiegroep voor het Nederlandse voetbalelftal, dat woensdag 11 november te Dresden uit komt tegen Oost-Duitsland in de voor ronden van het Europese voetbalkam pioenschap voor landenteams. Zoals be kend, bedankte de Amsterdammer voor de invitatie van bondscoach dr. Fadr- honc voor de vorige ontmoeting op 11 oktober te Rotterdam tegen Joegoslavië Ook weer in de groep zijn opgeno men Suurbier van Ajax en Drost van FC Twente. Bij de kandidaten voor het Oranje elftal de ploeg wordt pas in Dresden bekendgemaakt is één speler die nog niet eerder voor het oranjeshirt in aan merking kwam, namelijk Neeskens. De Ajacied speelde wel talrijke wedstrij den voor het jeugdelftal (16-18 jaar) en kwam ook uit in de ontmoeting van Jong Oranje met Jong Joegoslavië op 10 oktober in Eindhoven. Neeskens (19) over zijn selectie: ,£>it is een complete verrassing voor mij. Ik had nooit kunnen dromen, dat ik zo snel bij de kandidaten voor liet oranje zou behoren. Ik geloof wel, dat ik niet zal worden opgesteld maar ik vind het al geweldig om mee te gaan naar Dres den." Laseroms, die voor twee wedstrijden van Feijenoord Is geschorst, kwam om die reden niet in aanmerking voor de selectie. In de selectie voor Dresden ontbreken ook de Feijenoorders Van Duivenbode en Schneider en de ADO-er Couperus. Voor de wedstrijd op 10 november in Erfurt tegen Jong Oost-Duitsland selec teerde trainer Plooyer de volgende spe lers: Schrijvers en René van de Kerk hof (FC Twente), Bonsink, Deykers en Overweg (DWS), Hildebrand en Van der Merkt (FC Utrecht), Hoekema en Smid (Go Ahead), Mathijssen (MVV), Weimar (ADO), Van der Veen en Visser LONDEN Tony Jacklin, winnaar van het open Amerikaanse golfkam- pioenschap, is door de bond van Britse sportjournalisten gekozen tot sportman van het jaar 1970. Het is voor de tweede achtereenvol gende keer dat Jacklin is aangewezen als de persoon die het meest heeft ge daan voor de Britse sport. De Schotse atleet Ian Stewart, die al eerder werd gekozen tot atleet van het jaar 1970, werd tweede. Voor de ruiter David Broome. Tot Britse sportvrouw van het jaar werd uitgeroepen de 21-jarige amazone Mary Gordon-Watson. ARNHEM Voorzitter Van der Louw van de Arnhemse eerste di visie voetbalclub Vitesse, heeft naam gemaakt als totoïst. Drie maal achter elkaar won hij een prijs in de voetbaltoto. Eenmaal raadde hij dertien uit slagen goed. eenmaal twaalf en een keer elf. Het Arnhemse voetballegioen spe culeert inmiddels over het bedrag dat de voorzitter van Vitesse heeft gewonnen. Zelf zegt hij alleen dat hij een jaar vrij kan totoën. BRUSSEL Willy in 't Ven en Noël van Tyghem, die zondag 18 oktober in de Grote Prijs der Naties voor profs rescpectieveiyk als tweede en derde ein digden, blijken doping te hebben ge bruikt. De beide renners zijn een maand voorwaardelijk geschorst en kregen ie der een boete van 850 gulden. Zij wer den bovendien uit het klassement ge schrapt. De tweede plaats achter de Belg Herman van Springel is nu toege vallen aan de Deen Ole Ritter en derde werd de Spanjaard Luis Ocana. (Sparta), Schneider en Boskamp (Feij enoord) en en Mulders (PSV). Georg Kessler: met Bayern München. BASEL Over een maand of vier zal Ajax zijn jacht op de zestiende Europa Cup voor landskampioenen voortzetten. Anderhalf jaar geleden baanden de Amsterdammers zich in dit stadium van het toernooi via Benfica en Spartak Trnava als eerste Nederlandse club uit de geschiedenis een weg naar de finale. Ondanks de ontluisterende nederlaag tegen AC Milan (14 in Madrid) stond het toen onomstotelijk vast. dat Ajax zich een plaats tussen Europa's voetbal giganten had verworven. Ën nu de Amsterdammers zich in Basel tegen FC Basel voor de vierde keer hebben gekwalificeerd voor de kwartfinales, dringt de pikante vraag zich op, of Ajax zich pp dat niveau heeft gehandhaafd. Want het Ajax van toen verschilt in hoge mate van het Ajax van nu. Niet alleen qua spelopvatting, maar ook qua bezetting. Er zijn sinds die finale in Madrid ve le namen uit Ajax' slagvaardige selectie verdwenen. Illustere namen. De naam van Henk Groot bijvoorbeeld, wiens glanzende carrière abrupt werd afge broken door een fatale blessure. De naam van Theo van Duivenbode, de enige Nederlandse voetballer die twee Europa Cup-finales meebeleefde. En de namen van Tonnie Pronk, Gert Bals> Klaas Nuninga, Bennie Muller en Inge Danielsson. Allemaal spelers van kali ber, die om uiteenlopende redenen uit het beeld zijn verdwenen. Na het drama in Madrid heeft Rinus Michels een ander Ajax willen creëren. Hij heeft van een soms briljante, maar nogal grillige, formatie een degelijke, harde en effectieve ploeg willen maken. Een ploeg, die bij uitstek geschikt was voor lucratief puntenvoetbal. Daar was moed voor nodig. Want onder zijn lei ding had Ajax tenslotte een voor Ne derlandse begrippen sensationeel hoge top gehaald en had het in Europa voor al dank zij zijn spectaculaire speltype een zekere faam verworven. Toch zette Michels onverbiddelijk het mes erin. De vraag is nu, in hoeverre hij in zijn opzet is geslaagd. Ondanks de successen van Ajax in het vorige toernooi om de Runners Up Cup en on danks de overwinningen op Nendori Ti rana en FC Basel in het toernooi om de Europa Cup I, is de positie van Ajax anno 1970 in Europees verband nog FRANKFORT De 25ste editie van de zesdaagse van Frankfort is verras send gewonnen door de Westduitsers Sigi Renz en Jürgcn Tschan. Zij zege vierden door een hoger puntentotaal voor hun landgenoten Schulze en Peff- gen. Voor de jonge prof Jürgen Tschan is het tweede zesdaagse-overwinning. Sa men met Bugdahl werd hij eerste in de zesdaagse van Berlijn. Eindstand: 1. Renz/Tschan (WD1) 538 punten; 2. Schulze/Peffgen (WD1) 330; Op twee ronden: 3. Altig/Fritz (WD1) 352; 4. Ol- denburg/Bennewitz (WD1) 264. Op drie ronden: 5. Bugdahl/Van Lancker (WDl/Fra) 3T1); 6. Kemper/Pij- nen (WDl/Ned) 276; 7. Rudolph/Seeuws (WDl/Bel) 221. De overige koppels hadden vijftien of meer ronden achterstand. MADRID Atletico Madrid heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Atletico won donderdagavond in Madrid met 3-0 van Cagliari (It). Bij de rust was de stand 1-0. Atletico had op Sardinië met 1-2 verloren. steeds onduidelijk. Hoe sterk is Ajax? Is dit Ajax ster ker of zwakker dan het Ajax van an derhalf jaar geleden? Intrigerende vra gen die ook na Basel nog nauwelijks zijn te beantwoorden. Ook niet door de spelers, die zich in het Ajax van nu hebben gehandhaafd. Piet Keizer, een van de vele Ajacieden die mag worden ondergebracht in de snel groter wordende categorie van „denkertjes over het vak", gelooft, dat het moeilijk is om de twee ploegen met elkaar te vergelijken. „Kwalitatief zijn we nu wat minder," oordeelt hij. „Maar in tactisch opzicht spelen we veel gedisciplineerder. Ajax werkt nu volgens een bepaald stramien. We krijgen meer opdrachten mee en dan wordt het moeilijk om op een ge geven ogenblik je eigen inzichten te volgen. Je persoonlijke vrijheid wordt daar door teveel aan banden gelegd. Dat is mijn mening tenminste. De praktijk zal nog moeten uitmaken wat beter is. Het is best mogelijk, dat je op het ogenblik met minder kwaliteit betere resultaten kan behalen. En het resultaat is het enige dat telt; dat beginnen ze in Ne derland nou ook wel zo langzamerhand door te krijgen. Daarom kun je nu nog moeilijk vaststellen hoe sterk Ajafc op het ogenblik precies is. Dat vraag ik mezelf ook soms af. Toen we die finale in Madrid haal den, behoorden we in ieder geval tot de vijf of zes beste clubs in Europa. Of dat nu, anderhalf jaar later, nog zo is, weet ik niet. Natuurlijk heeft Ajax zich in die periode ontwikkeld, maar dat heb ben andere ploegen ook. Hoe de ver houdingen in Europa nu liggen zal straks moeten blijken. Persoonlijk heb ik de indruk, dat we destijds wat dich ter bij de top zaten dan nu, maar je kunt dat in dit stadium onmogelijk met zekerheid zeggen." Met het uitschakelen van Nendori Ti rana en FC Basel heeft Ajax voorolpig vakkundig en redelijk overtuigend zijn plicht vervuld. Maar ook niet meer dan dat. De grote confrontatie, de confron tatie met Europa's werkelijke topclubs, moet nog komen. „En," zo zegt Barry Hulshoff, ook een van de spelers, die er zowel in Madrid als in Basel bij was, „dat is het enige waar ik nu nog mee te maken heb. We moeten het met dit elftal nog waarma ken, dat is zo. Maar het heeft geen zin om je te gaan zitten afvragen, of we anderhalf jaar geleden sterker waren dan nu. Dat is verleden tijd en het Is voor mij persoonlijk niet meer belang rijk hoe ik toen speelde. Ik moet nu mijn beste voetbal spelen. Daar gaat het om." ADVERTENTIE Basics. 15ct

De Vallei | 1970 | | pagina 15