Melk ter compensatie van slechte ontbijtgewoonten Jeugdbende Scherpenzeel nu opgerold Reeks van diefstal en vernielingen Raad met melk meer, met griep minder mans Scheepjes wol 2 blijft bij ontkenning van contact met Neveda Ivnaan kree» sniit van die tal Arrestaties voor diefstal van koper Gevonden en verloren Orie beiaarden- koren zingen in Cunerakerk Belt u dan tvon e.u.b. 10550 *r,£Z 11®79 Moeder en kind aangereden NCVB houdt vergadering Speciale stand voor kinderzegels C-. 11 Jmfit" E.O. Gunning Zang W andversiering Muziekavond Oliehollen Actief Perspectief Hinderlijk Praktisch Gehoon Orgelfonds Missenfonds Jubileum Brandpreventie Achterstand Beroepen Hervorming VAN WOUT BLAUWKOUS ROMPSLOMP KWEKERIJ STOKPAARDJE Jongens wilden auto kopen BROMMERS LEIDSCHE: TOCH FUSIEGESPREK Hoofdstraat 90 - Veenendaal VRIJDAG 6 NOVEMBER 1*70 „Het zal mij verder ook een gloeien de rotzorg wezen" zei de man mi stroostig, terwijl hij achteloos uit de vrije hand een carambole trachtte te maken met een biljartbal die hij toe vallig binnen z'n bereik had. De an dere vier volgden met hun blikken het ivoor tot het via een aantal ban den tot stilstand kwam. „Het heeft totaal geen nut om het nog 'es te proberen" vervolgde de spre ker, daarmee niet zozeer doelend op het onproduktieve van zijn worp als- wel op de aanwezigheid van het vijf tal in het horeca-zaaltje. „De in spraak-gedachte leeft niet. Onder mekaar hebben ze een grote bek. Langs de straat en op de fabriek, maar als je ze vraagt om voor het front te komen dan laten ze 't af we ten". Ze hadden 'rt een beetje afgekeken van een aangrenzende gemeente, waar een aantal verschillende gekleurde raadsbroeders bij elkaar waren gaan zitten om het volk aan te horen. Goed, het had er hiet storm gelopen, maar toch hadden ze één op de zes honderd zielen (met bijbehorende li chamen vanzelfsprekend) binnen de muren gekregen van het pand waar de hearing zich afspeelde. Zelfs poli tieke groeperingen die er het nut niet van inzagen om een zetel in het panel warm te komen zitten hadden zich meer of minder laten afspiegelen tus sen het gezagloze kiezersvolk en dat was toch wel een opmerkelijk succes, hadden ze vastgesteld. Een voorbeeld, dat het navolgen waard was, maar dan in een andere opzet, want ze wisten maar al te goed dat de dorpelingen niet bij hun passieve welvaartsverschijnselen vandaan wa ren te branden. Alleen bij calamitei ten van enige omvang kwam het volk in redelijke getale in de benen, maar niet voor iets van politieke strekking. Maar daar stond tegenover dat de kies vereniging leefde en wat dat aanging konden ze zich als „Gemeentebelang" onbetwist in de grootste achterban verheugen. Als het op stemmen aan kwam dan mochten ze met hun bil jetten achter de meeste ramen. Ze hingen er altijd beter bij dan „Alge meen belang" van Jongekees en „Plaatselijk belang" van Tettero. En voor de verkiezingspot sleepten ze ook heel wat bij mekaar. Veel meer dan de anderen. In de loop van de jaren hadden ze een ontzagwekkende lijst van aanhangers gefokt en het was toch de moeite van het proberen waard om eens oog in oog met elkaar kiezer en gekozene af te tasten wat er onder het volk leefde? Of er wat uit zou komen was een tweede. Dat was ook niet het be langrijkste. Als het volk maar zou kunnen zien dat ze d'r wat aan deden. Dat ze meer vooruit streefden dan de sufferd van de andere gezetelde belangen. En daar was het op uitgedraaid? Het plaatselijke perswezen, in de persoon van de notarisklerk die free lance het wekelijkse nieuwsmedium vol medi teerde, was na een half uur beleefd heidshalve afwachten vertrokken. Daar kon niet veel meer dan een ver nietigend verslag uitkomen. Mis schien dat de drie pilsjes die ze hem in de gauwigheid hadden laten ingie ten nog als verzachtende omstandig heid konden werken. Nu waren ze nog met z'n vijven over. Hetzelfde aantal waarmee ze zich hoopvol gestemd achter de forum-dis hadden geschaard. Twee gekozenen en drie fervente kiezers, die eigenlijk tot het bestuur konden worden gere kend hoewel ze zich in feite nimmer in zo'n vaststaand verband hadden geformeerd. Dat vonden ze ook maar overbodige omslag, als een partij be schikte over een gehaaide collectant een aanplakker en een vervoerdei van hulpbehoevenden naar het stem lokaal. „Ik begrijp niet" zei de fractievoorzitter j „dat hier niet lukt, wat ze daar wel redden. Het zit er toch in. Alleen komt het er hier niet uit". Maar ja, vervolgde hij. ..'aten we eerst: 'es afwachten wat er daar uitkomt. Een welzijnsbelasting schijnt er ook j niet in te zitten". Wout Blauwkous VEENENDAAL Louter en alleen door de afwezigheid van agendapunten van grotere importantie was de Veenendaalse raad gisteravond niet melk meer mans. In letterlijke betekenis ging dat gevleugelde reclamewoord voor de raad zeker niet op omdat maar liefst twee wethouders en drie raadsleden óf geveld waren door de griep óf andere beslommeringen hadden. Alles wat het vijftal afwezigen miste was de behandeling van de schoolmelkvoorziening waarover echter lang geen eenstemmigheid bestond. Het voorstel van gemeentewege de schoolmelkvoorziening in Veenendaal van de grond te brengen door per liter vier cent te subsidiëren werd door de heer C. Visser (CH) met gejuich be groet. Het verbaasde hem evenwel dat nog niet alle scholen tot de melkvoor- ziening wilden overgaan. Hij hoopte dat de dag zouden leggen als de tien kleu- de ouders hetzelfde enthousiasme aan terscholen, de tien lagere scholen en de vier scholen voor voortgezet onderwijs die om deze voorziening hadden ge vraagd. „Ik hoop dat iedere school en iedere ouder zal gaan inzien dat melk op school altijd nog beter is dan de kinderen volstoppen met snoep en fri tes vooral met het oog op de veelal slechte ontbijtgewoonten in de meeste gezinnen", aldus de heer Visser. De heer C. G. Mijnders (SGP) vertel de dat zijn fractie nu eens niet tegen deze vorm van subsidiëring was al kon hij niet nalaten op te merken dat de verantwoorde voeding primair een taak van de ouders is. De heer B. van Remmerden (PvdA) had persoonlijk de indruk dat Veenen daal met de verstrekking van melk in flessen achterloopt. Flessen gaven vol gens hem organisatorisch en admini stratief veel rompslomp die ondervan gen zou worden met de verstrekking in kartonverpakking. Hij vroeg de wethouder van onder wijs na te gaan of de melkleverantie ook in weggooiverpakking te realiseren is. Het socialistische raadslid meende verder te weten dat in Leersum de melk goedkoper wordt geleverd dan de 68 cent die men er in Veenendaal voor vraagt. Ook mevr. Buddingh-De Vries Lentsch (VVD) achtte de samenstelling van het voedselpakket primair voor de verantwoording van de ouders. „Ik vraag me af, is er wel behoefte aan en is melk wel zo gezond gezien de resul taten van recente onderzoekingen". Wethouder G. v.d. Berg (SGP) had uit publikaties de wetenschap dat melk op school bijdraagt aan de intellectuele prestaties van de kinderen. Hij deed de belofte bij de melkfabriek na te gaan of leverantie in kartonverpakking mo gelijk is. De hogere prijs verklaarde hij doordat de melk wordt geleverd in kleine (kwart) eenheden. Nadat melkdeskundige de heer Van door de heer Hendriks was gesugge reerd. Ook al omdat er weinig andeie schokkende onderwerpen op de agenda stonden liet de voorzitter drs. L. L. Coï- ni een soort algemene beschouwing houden over kinderspeelplaatsen en aan welke veiligheidsvoorwaarden deze moeten voldoen. Het D'66-raadslid pleitte voor „piasvijvertjes" en zand bakken met „zacht zand" in plaats van klimtoestellen op het terrein van de kleuterschool „de Blokkendoos". „De kinderen kunnen hun fantasie daarmee beter uitleven", aldus de heer Coïni, die evenwel geen gehoor kreeg. Bij het laatste agendapunt, de over dracht van de kwekerij aan de Munni- kenweg, aan het Instituut voor werk voorziening Zuid-Oost Utrecht vertelde wethouder M. Bastmeijer (CH) nog dat de deelnemende gemeenten best nog wat meer kwekerij produkten kunnen afnemen dan ze thans doen. In zijn antwoord aan de heer H. van Manen (AR) merkte de wethouder tenslotte nog op dat er op de kwekerij wel dege lijk wordt gewerkt volgens een pro gramma om te zijnertijd ook bomen voor bijvoorbeeld het stads- en sport park „de Groene Velden" te kunnen le veren. Voor de rest hield de raad het kruit droog voör de behandeling van de be groting 1971 die op 17 en 19 november ter sprake zullen komen. C. G. Mijnders (SGP) voor subsidie VEENENDAAL Een 11-jarige jon gen heeft tegenover de politie bekend dat hij in het Valleibad een horloge heeTI. ontvreemd. Hij kwam ermee naai het politiebureau met de mededeling dai hij he: op de Prins BTnhardlaan had gevonden. Intussen was a! aangiftr ged'T.n *vn ve. rdeMjke dief? adu de knaan werd aan de tand g« Hij legde uit dat hij het horloge het zwembad had gevonden, en hei nad meegenomen. Later kreeg hij er spijt van, en ging naar de politie. Wethouder M. Bastmeyer (CH) meer ajnemen SCHERPENZEEL Gevonden voor werpen: Vergulde armband, blauw jromfietstasje merk Honda, jongens jack met cap, portemonnee met 50,- bril met donker montuur, 100 meter ood nylontouw. Verloren voorwerpen: Zwarte lak-kin- lerschoentjes, groen notitieboekje, ;roene tas (pukkel), kindermutsje. 6 parkieten, gouden kettinkje met gra- \aatje, verguld horloge met zwart bandje, bruine valhelm, damesporte monnee met inhoud 12,50, bruine por temonnee met inhoud 26,- en betaal- oas, gymnastiekpakje. RHENEN Drie bejaardenkoren zullen dinsdagavond 10 november in de Cunerakerk een zangavond verzorgen onder leiding van de heer C. Budding uit Veenendaal. Het zijn de zangkoren uit het bejaar dencentrum „de Tollekamp" uit Rhe- ïen, het bejaardencentrum „de Enge- enburgh" uit Veenendaal en het be iaardenkoor uit Scherpenzeel. Ter afwisseling zullen enkele so- )raan-soli ten gehore worden gebracht. Tedewerking verlenen mevrouw Bui- nk-Landman uit Zwartebroek en ds. Goldschmed:-r E-- zal geen entree worden geheven. Ter bestrijding van de onkosten zal een collecte worden ge houden. B. van Remmerden (PvdA) in karton Deelen (SGP) nog zijn visie had gege ven, werd zonder hoofdelijke stemming besloten de schoolmelkvoorziening per 1 januari 1971 van start te laten gaan. Mevr. Buddingh wenste aantekening tegen te zijn. De aanbieding van de exploitatiere kening 1969 van het gemeenschappelij ke woonwagenkamp deed de heer M. G. H. Hendriks zijn stokpaardje bestijgen waarbij hij opmerkte geen enkele ver antwoording op dit punt te willen dra gen. Hij zette een levensgroot vraagte ken bij de kwalificatie goed sanitair en goede hygiënische toestand in het kamp aan de Middelbuurtseweg. Toen hij doorgalloppeerde sneed de voorzitter hem de pas af door op te merken, dat een aantal gemeenten in deze regio nog niets definitiefs heef' vernomen van hun verzoek om aan sluiting bij de regio Arnhem. Hij voegde hieraan nog toe dat de ophef fing van het kamp te zijner tijd geen koude en kille sanering wordt zoals voor Voonotidool s Zotord. v. 16.30-17.30 Voor Rhonon 3328 Nwo Voonondoolfowog I59 VEENENDAAL Een driejarig jon getje, Hendrik H. is gisteren in bewus teloze toestand en met een hersen schudding opgenomen in het Juliana- ziekenhuis, nadat hij bij een aanrijding op de Kerkewijk was gevallen toen zijn moeder op de fiets door een .brommer werd aangereden. De 16-jarige bromfietser J. G. pas seerde moeder en kind. Hij raakte de linker arm van de vrouw, die daardoor de macht over het stuur verloor. De vrouw liep schaafwonden aan handen en gezicht op. RHENEN De afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond vergadert woensdag 11 november in gebouw „Ire ne", aanvang 7.45 uur. Als spreekster fungeert mevrouw Hommes-Brouwers, fysio-therapeute te Arnhem, die het onderwerp „De plaats van de fysio-the- rapie in de geneeskunde" zal behande len. Gasten en nieuwe leden zijn wel kom. AMERONGEN De rijkspolitie ij? de daders vdn de grdt'e köperdiefsttil, die in de nacht van woensdag op donderdag werd gepleegd, op sfróoïv Et* wérden een paar arrestaties verricht? De buit, koperdraaisel ter waarde van tiendui zend gulden, op brutale wijze geroofd van de schroevenfabriek Sanajo en ver voerd in busjes, gestolen van de confec tiefabriek De Beer, is teruggevonden. De politie denkt vandaag het onder zoek af te sluiten. SCHERPENZEEL Na maanden speurwerk heeft de Scherpenzeelse rijks politie een jeugdbende opgerold. Het zijn vier jongens in de leeftijd van 13 tot 16 jaar. Zij werden gezocht wegens een lange rij diefstallen en vernielingen. Hun aanhouding werd mogelijk toen een van hen op heterdaad werd betrapt toen hij een radio uit een auto wilde stelen. De eigenaar van de auto wilde de jongen naar de politie vervoeren, maar onderweg sprong de knaap uit de auto. De man kon echter een goed signale ment geven, en dat leidde tot arresta tie. Uit de verhoren bleek dat de jongens afgelopen zomer verscheidene vernie lingen in en om het Scherpenzeelse zwembad pleegden. Daarnaast hielden zij zich bezig met diefstal, waarbij zij zich vooral op portemonnees concen treerden. Vorige week gooiden zij ook de ruiten van Huize Scherpenzeel in. Hetzelfde zouden ze hebben gedaan met het publicatiehokje bij het gemeente huis, en de fabriek Controlasco. In de VEENENDAAL Ook dit jaar zul len de kinderzegels weer verkrijgbaar zijn aan een speciale stand in het post kantoor. De afbeeldingen van de zegels heb ben betrekking op de blokken uit de blokkendoos. De collectie kaarten die de schoolkinderen in september aanbo den was beperkt. Maar in de stand heeft men keuze te over, o.a. Kerst- en Nieuwjaarskaarten in verschillende «fe.nnife zijn tev .eerste-dagenveloppen, verkrijgbaar. De stand is geopend van 9 tot 12 uur op de volgende dagen: 10-13 november; 23-27 november; 30 november tot 4 de cember; 7-11 december; 14-16 decem ber; 21-24 december; 28-31 december, fietsenstalling van WSB werden brom fietsen beschadigd, en er werd zand in benzinetanks gegooid. Onderdelen sloopten de jongens eraf. Ook het gymnastieklokaal aan de Beukenweg was diverse malen het doel van de bende. Uit het kleedlokaal sta len zij portemonnees. Geld verdween voorts uit auto's die bij de kerk gepar keerd stonden. In Bameveld stalen de knapen drie bromfietsen, die zij later verkochten. Hun wordt nog een groot aantal andere bromfietsdiefstallen ver weten. Volgens de politie waren de jongelui voor een auto aan het sparen. Een deel van het geld heeft men weten te ach terhalen. Na het verhoor konden de jongens met hun ouders mee naar huis. Zij bekenden ook nog zo nu en dan bromfietsen uit schuren en boxen te hebben weggehaald om er op te gaan rijden, en bij gebouw Filalethes een meisje te hebben lastig gevallen en haar bromfiets vernield. RENSWOUDE In Renswoude is vorige week bij een collecte voor het gehandicapte kind duizend gulden bij eengebracht. De bouw van het hervormde ge meentecentrum in Leersum is ge gund aan de laagste inschrijver, de fa. J. Legemaat. Ds. B. Koole heeft aan dit bericht nog een opwekking voor de gemeente gekoppeld met als voorbeeld een gemeentelid dat zijn salarisverhoging van 500 gulden he lemaal aan de kerk toeschoof. „Wie volgt?" vraagt ds. Koole. „Als allen nu eens echt mee gingen doen wat zou er dan plezierig verder gewerkt kunnen worden. En met „allen" bedoel ik dus ook: Jan Kerkcent, Annie Pietlut, Kees de Dwarsligger, Leen de Beterwetert, Ali Mopperpot en niet te vergeten Janus Gladjanus." Het zingen in de hervormde kerk in Renswoude op zaterdagavond gaat goed. Zo goed, dat men er mee door gaat. Iedere zaterdagavond van kwart over- zeven tot kwart voor acht. Dank zij de financiële hulp van de gemeente kon men de hervormde verenigingsgebouwen in Ederveen van binnen een flinke opknapbeurt geven. Wat hier en daar nog ont breekt is iets aan de wand, zoals bijbelse voorstellingen. Wie op dat gebied iets te missen heeft kan het kwijt aan de kerkvoogdij. In de hervormde Andrieskerk te Amerongen wordt a.s. dinsdagavond een muziekavond gehouden. Mede werking verlenen de chr. gemengde zangvereniging te Bunnink, het her vormde kerkkoor te Wijk bij Duur stede, beide o.l.v. van Miek van Rheenen, het Andrieskerkkoor o.l.v. Joh. C. Meischke en Jan Wijkhuizer orgel. Morgen zullen Amerongen en O verberg weer worden „over stroomd" met oliebollen. Verant woordelijk hiervoor zijn de her vormde jongelui, die de opbrengst niet kunnen missen voor de exploi tatie van De Uithof. Zowel vrouwen als mannen van de hervormde gemeente te Ameron gen zijn actief. De dames voor een verloting die momenteel draait en de heren met een oud-papier-actie. Alles om de kerk in stand te hou den. De gereformeerde jeugdclub „Per spectief" in Rhenen zal het interieur van het jeugdgebouw „Antenne" gaan veranderen. De commissie van beheer gaf hiervoor toestemming, zij het niet unaniem van harte. Enkele leden vroegen zich af of het voor de andere jeugdclubs nog wel prettig zou zijn om in het gebouw te ver blijven, anderen vonden dat het ge bruik voor andere doeleinden door de verbouwing zou worden beperkt, o.a. voor recepties en rouwdiensten. niet zijn durft de commissie de ver antwoordelijkheid niet langer te dragen. Alle voorzieningen met inbegrip van nog enkele sanitaire zullen minstens 8000 gulden vergen, een bedrag waarover men zonder extra steun van de gemeenteleden niet de beschikking heeft. Het is nog steeds hommeles mei de jeugd in de Vredeskerk. Volgens de consulent van deze hervormde wijk te Veenendaal, ds. A. Vroegin- deweij, komen er nog steeds klach ten over het opgeschoten volkje dat op zijn eigen en kennelijk voor de andere kerkgangers hinderlijke /li pliptl wij ze de kerkdiensten doorbrengt1 Ds. Vroegindeweij wijst in de eer ste plaats op de verantwoordelijk heid van de ouders, die er voor kun nen zorgen dat men gezinsgewijze in de kerk gaat zitten. De Veenendaalse hervormde ds. A. Vroegindeweij zal spreken op een propaganda-avond van de Evangeli sche Omroep die vanavond in de Oude Kerk te Ede wordt gehouden. Ds. Vroegindeweij is lid van het be stuur van de omroep. Verder verle nen medewerking ds. H Tien en ds. P. Bouw. resp. geref. en herv. predi kant te Ede, het hervormd zangkoor „Jubilate" o.l.v. Fulps van Valstar en de organist Jan van Rossem. De „noodkreet" van ds. Th. Fer- werda aan zijn gereformeerde broe ders in Veenendaal heeft ruim ge hoor gevonden. Vijf mannenbroeders zullen in het vervolg in georgani seerd verband de tuin van de Petra- kerk onderhouden. Zij verdienen daarmee 2000 gulden per jaar voor de commissie van beheer. Het nieuwe hervormde wijkcen trum „De Hoeksteen" in de woon wijk De Engelenburg te Veenendaal heeft nog geen orgel. Om het geld hiervoor bij elkaar te brengen zal een fonds worden gevormd. Aan het eind van deze maand worden acties voor dit orgelfonds gestart met een verkoopdag en een bazaar. Voor de doopvont en het avond- maalsbel is inmiddels 5300 gulden binnengekomen, zodat er nog een te kort is van 500 gulden. Tot koster van „De Hoeksteen" is benoemd de heer B. van Vlegen, die in verband daarmee heeft bedankt als notabel. De Veenendaalse katholieken kun nen de missen aan huis „bestellen". Deze maand gaan collectanten van het missenfonds rond om bij de pa rochianen op te nemen welke missen zij gelezen willen hebben in 1971. Uiteraard moet hiervoor een bijdra ge worden betaald, welke op ver schillende manieren kan worden voldaan. Uit de opbrengst worden o.a. de salarissen van de pastores betaald. Onder het motto „Zo zou het kun nen" wordt vanavond in gebouw ..De Urthof" te Amerongen een bij eenkomst gehouden voor jongeren van 17 jaar en ouder, jeugdouderlin- gen en andere belangstellende her vormde en gereformeerde gemeente leden. Er zal gesprogen en gediscus sieerd worden over de practische mogelijkheden om te dienen, nadat een korte inleiding over de diakonie het wezenskenmerk van de ge meente is gehouden. De uitnodiging tot deze bijeen komst gaat uit van hervormde en gereformeerde provinciale instanties op het gebied van jeugd- en diako- naal werk. De commissie van beheer van de gereformeerde kerk te Veenendaal is tot de conclusie gekomen, dat de brandpreventie in „De Soos" het jeugdgebouw gevestigd in de voor malige pastorie naast de Brugkerk alles te wensen overlaat. Direct noodzakelijk zijn brandhaspels, brandtrappen, brandblusapparaten, noodverlichting en mensen die we ten wat hun in geval van brand te doen staat. Zolang al deze voorzieningen er Met de financiën van de hervorm de gemeente in Rhenen gaat het niet goed. Vergeleken bij vortp jaar had de kerkvoogdij in september een achterstand aan vrijwillige bijdra gen van 2300 gulden. Deze cijfers spreken des te meer voor de kerkvoogdij: erger als men weet dat de vrijwillige bijdragen voor dit jaar zijn begroot op 90.000 gulden en dat er vorig jaar met 67.000 gulden, 5.000 gulden minder binnenkwam dan in 1968. De heer Th. v. d. Willik te Rhenen is meer dan veertig jaar lid geweest van de commissie van beheer van de gereformeerde kerk. Onlangs heeft de kerkeraad uiteraard onder de nodige geestelijke en stoffelijke dankbetuigingen afscheid van hem genomen. De kerkeraad van de Nederlandse Hervormde Kerk van Ederveen heeft een beroep uitgebracht op ds. Kooien te Werkendam. Ds. Kooien zal maandag 9 november een bezoek brengen aan Ederveen en zal 's avonds om half acht voorgaan in de dienst des woords. Na de dienst is er voor de gemeente gelegenheid voor nadere kennismaking met de beroe pen predikant. Onder de titel „Hervorming" heeft ds. J. Overduin te Veenendaal het hoofdartikel in Centraal Weekblad van 31 oktober gewijd aan de ver houding Katholieken-Protestanter. De schrijver verwijst in dit artike ook naar een volgens hem uitste kend werkje van zijn vroeger» plaatsgenoot, de hervormde dr. C Graafland te Amsterdam. VEENENDAAL Het bestuur van de Leidsche Wolspinnerij nv (Neveda) heeft een communiqué verstrekt waarin wordt gezegd dat besprekingen over een fusie hebben plaats gehad met de nv Kon. Veenendaalsche Sajet- en Vijf- schachtfabriek v/h Wed. D. S. van Schuppen en Zoon (Scheepjeswol). Op de aandeelhoudersvergadering van Scheepjeswol van 26 oktober is dit ca tegorisch ontkend. De Leidsche deelt mee dat op 15 ja nuari 1969 in Leiden een gesprek is ge voerd met de Scheepjeswol-commissa ris W. A. de Jonge. Dit gesprek zou tot stand zijn gekomen op dringend ver zoek van de heer De Jonge. Ook voor dien hebben gesprekken plaats gehad over eventuele samenwerking. De heer C. C. P. de Vries, directeur van Scheepjeswol, verklaarde gisteren dat die besprekingen louter informeel zijn geweest en een persoonlijk initia tief waren van de commissaris. De ove rige commissarissen en de directie wa ren er niet van op de hoogte. „De heer De Jonge heeft intussen meegedeeld dat hij zich slechts wilde oriënteren", zei hij. De heer De Vries bleef erbij, dat Scheepjeswol nooit officiële fusiebe sprekingen met de Leidsche heeft ge voerd. „Wij zijn er momenteel ook niet In geïnteresseerd". Hij wees er voorts op dat de bedoelde gesprekken dateren van respectievelijk twee en vier jaar geleden. Hij kon geen verklaring geven van de reden waarom de Leidsche er nu op terug komt. „Wel is het zo dat de Leidsche met haar fa briek jarenlang beter heeft gedraaid dan wij, en nu is dat meer andersom, maar laten we verder alstublieft geen praatjes verkopen, maar wol..." ADVERTENTIE Kunt hem niet missen!#Zon zorgenvrije soepele rol<oll« onmisbaar In uw «artf®T0^; Plezierig om "zo maar te dra oen maar ook kreatief onder blazer, sportjasje of levendige nieuwe kleuren zijn een leest apart- Graag laten vrij u onze boelende europese mode-kollektie zien. Komt morgen eens kijken.

De Vallei | 1970 | | pagina 3