nanciele notities Doetinchemse Ijzer gieterij samen met Vulcanus Vaassen UITGIFTE NIEUWE STAATSLENING beurs van beurs overzicht Geen gevolgen voor de ruim 800 werknemers D.I.F. sterker uit crisis dakfondsen"' WINST KLM STEEG MET 11 PROCENT Beschikbaar vermogen van MijBEB 25 min. Lagere winst hij Wijers Hearing over samengaan Rijn-Schelde en Verolme Ballast-Nedam bouwt steiger voor Shell ACF verwacht heter resultaat Olies verder omlaag, staalfondsen in reactie PILOOT STORM TEKKO TAKS EFFICIËNTER Pagina 2 ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 „Zijn vrouw komt ook mee. Wij gaan naar een vriendin waar we een soort picnic krijgen". „Ken ik die vriendin?" „Dat vermoed ik niet. Zij heet May Turner". „O, die jonge vrouw die de. ant- woorddienst bestuurt. Als het een pic nic is, dan kan ik me natuurlijk zon der bezwaar aansluiten. Ik zou het bijzonder waarderen als u dat in orde kon maken". Whitall begon zijn pijp langzaam in een asbak uit te kloppen. David keek met afkeer naar de stinkende as, zuchtte vastberaden en greep de tele foon. Het was stil in de stad omstreeks etenstijd, er vielen zacht wat sneeuw vlokken. David stopte zijn handen met handschoenen in zijn zakken en trok zijn schouder op. „Dit noemt een van mijn patiënten nu zwarte kou". „O-, dit is nog niets, wacht maar af'. Whitall droeg donzige grijze hand schoenen waarin zijn lange vingers wel rupsen leken. Grijze, wollen handschoenen en smekende bruine ogen. Die kerel zag er als een knul uit. David kon zijn gedachten niet voor zich houden. Die handschoenen leken het wel uit te lokken. Maar zijn vloek was toch onhoorbaar voor Whi tall die intussen al weer tergend lang zaam aan het praten was. „Volgens mij weet de stad nog helemaal niet hoever de geneeskunde al gevorderd is. De mensen hebben er geen idee van wat er in een stad als deze zou kunnen gebeuren. Zelfs een goed geïnformeerd man als Stoner weet het niet en Moore, omdat hij er waar- schijnlijk te dicht op zit, weet hele maal niets. Nu, zoals ik zie, moet de stad zich er eerst bewust van worden wat er ontbreekt. Dat is een zaak van opvoeding, en...". „We gaan deze trap op", zei David. Dokter Barlow was al aangekomen. „Mijn vrouw is in de keuken", zei hij, terwijl hij de wollen hand van Whi tall neutraal schudde. Om May te be groeten deed Whitall eerst zijn hand schoen uit. Ze zei: „Hoe maakt u het?" Op haar lichte manier, en ter wijl hij zich uitputte in beleefd- heidsfrazen, dat hij het zo prettig vond te mogen komen, keek zij als een kind naar hem, plechtig verbaasd. Barlow zei zacht tegen David: „Je kunt de bureaucraat aan de symptomen her kennen, net als bij een ziekte". Whitall loste het probleem van zijn jas 9P door die aan David te geven. Daarna trok hij een stoel naar het midden van de kamer, en ging erop zitten in afwachting van het partijtje. Barlow maakte drankjes klaar op een tafeltje in de hoek. Hij rammelde met het ijs in de kan. „Martini, meneer Whitall?" „Nee, Scotch graag". „David, je hebt vanavond geen dienst..." „Ja, ik wil er een. Martini, graag". „Hier is Etnily". David draaide zich om en zag een forse jonge vrouw met een schort. Haar steile zwarte haar was samenge bonden, haar ponny hing bijna tot over de rand van haar donkere bril. Hij vroeg zich af of zij zich opzette lijk zo verborg achter bril en haar. Toen hij nauwkeuriger keek, zag hij dat zij een aardig, ernstig en intelli gent gezicht had. Zij maakte een zelf verzekerde indruk, leek iemand die zich niet graag gaf. Whitall zei: „Ik ben blij kennis te kunnen maken", en David lachte hard, want Emily stak een hand naar hem uit en aan haar pols hing een dun gouden kettinkje met een Phi Beta Kappa-sleutel er aan. Een vlugge zijdelingse blik toon de hem, dat May het ook gezien had en ook lachte. Misschien vormde dit groepje door de aanwezigheid van Whitall wel een eenheid, ofschoon zij betrekkelijk vreemd voor elkaar waren. Nu was er begrip, bijna intimiteit. Emily gaf May haar Martini en ging naast haar op haar bed zitten. David die zag dat de twee dames klonken, vond Emily de juiste vriendin voor 'May, en hij was er zich niet bewust van dat hij zich met May's zaken bemoeide. Hij schrok op uit zijn gepeins toen hij Ted Barlow hoorde zeggen: „En een ander voordeel van de stedeling, meneer Whitall, is dat hij geen avondspreekuur heeft en een van de ze" hij stak zijn glas op „kan nemen, als hij daar zin in heeft". „Zeker een punt, als het iets voor je betekent..." En David dacht: Oooh, hij weet niet dat Ted grapjes maakt! „Maar om terug te keren tot waar wij het over hadden, dokter" de pijp was weer in Whitalls hand, de steel priemde in Barlows richting „ik kan u zeggen dat over tien jaar de dingen zo veranderd zijn, dat ze totaal niet meer op de huidige toestand lij ken". David zei: „Denkt u?" Hij liep naar de kan met Martini. Terwijl hij de glazen vulde, lachten de twee dames op het bed naar hem alsof zij het prettig vonden even met het luisteren te pauzeren. „Jullie beschouwen de zaak van ju- lie persoonlijk uit? Niet zo geïsoleerd als oudgedienden als dokter Ladd, of zelfs dokter Moore. Jullie willen meer met elkaar samenwerken en specialis ten gebruiken. Er komt een polikli niek in Haddon waar jullie allemaal terecht kunnen. Jullie kunnen elkaar consulteren als je er zin in hebt. Over tien jaar is die samenwerking er en hoef je minder alleen te beslissen". „Hoezo?" Het waakzame oor van., David hoorde dat Barlows stem strijdlustig klonk en hij geloofde een uiterst conservatief dokter te horen. „Er is al iemand die zich met de ge neeskunde bemoeite. Dat is de rege ring, de staat en het bestuur". „Als u controle bedoelt die onze vrijheid beperkt, dan..." „Dat beddbl ik niet". De stem van Whitall klonk geprikkeld. „Ik verbaas me over u". Lichtgeraakt vervolgde hij„Direct begint een van jullie al te prat,en over de sluipende socialisatie van de geneeskunde". „Dat is het precies..." „Laat me alsjeblieft uitspreken". De krakende stem verdween naar hogere regionen en de steel van de pijp sneed door de lucht alsof hij kwaad moest afweren. „Neem nou, dokter Ladd. Hij praktiseert nog op dezelfde manier als toen hij begon. Hij heeft dezelfde uit- 1 '!'e draagt hij voorname lijk in zijn tas mee. Jullie hebben le ren omgaan met een uitrusting voor onderzoek en behandeling, die jullie onmogelijk ineens over boord kunnen zetten als je alleen praktiseert. Jullie vormen dus een groep in de geest van het gezondheidscentrum, de polikliniek, en jullie leggen botje bij botje, de stad geeft liefdadigheidsdiners om aan geld te komen en jullie kopen een röntgenap- paraat en verdere uitrusting. En dat is niet genoeg. Jullie zullen een in strumentarium nodig hebben dat zo duur is, dat de kleine ziekenhuizen er niet meer voor kunnen zorgen een uitrusting die ook specialisten nodig maakt om er mee om te gaan. Jullie en ook jullie patiënten moeten meer en meer een beroep doen op dergelijke mogelijkheden". ftA/«5W 4573. Naarmate de grootste der twee zonnen lager zonk, kreeg de hemel een onwaarschijnlijk violette kleur en werd het daglicht beduidend minder. „De kleinere, rode zon blijft steeds in dezelfde positie en zal dus wel als nachtpitje dienen", meende Arend. „Echt donkere nachten kent men hier op Durna dus vermoedelijk niet, hoogstens een rose schemer". Doordat zij de blikken omhooggericht hadden zagen Arend en Sandra opeens een tweetal reusachtige vogels opstijgen uit het aan- grensende woud en koers zetten naar de ondergaande zon. Piloot Storm staarde tegen het licht in naar de kleiner wordende silhouetten, tot zijn ogen er pijn van deden, terwijl hij mompelde: „Ik dacht werkelijk een ogenblik dat het vogels met mensenlijven waren; maar dat kan natuurlijk niet". Sandra lachte en wees vooruit. „Kijk, daar ligt de stad. We zijn er bijna". 47.Terry had het gevoel dat hij liep voor zijn leven. Maar het was zo ontzettend donker, da hij niet kon zien waar hij zijn benen neerzette en drie tellen later al op zijn neus lag. „De Orang-Pendek!" ging het door zijn hoofd, terwijl hij als een duveltje uit een doosje over eind schoot en zijn vlucht vervolgde. PATS! Daar lag hij alweer. Dit keer durfde hij niet weer op te staan, bang als hij was 'n harige hand te voelen die hem in z'n nekvel grijpen zou. En roepen? Nee, dat durfde hij hele maal niet. Liggen was het enige wat ging en dat, omdat hij nu toch eenmaal lag. Hoe lang hij daar gelegen had, zal Terry nooit kunnen zeggen, maar plotseling zag hij lantaarnlicht en hoorde hij de stem van Tekko. „Hier! Hier ben ik, Terry! schreeuwde de gevallen vluchteling terug. „Ik ben door een Orang-Pendek achterna geze ten!" Met een paar stappen was Tekko bij hem en sloten de vrienden elkaar in de armen. „Wat klets je toch?" suste Tekko. „Orang-Pendeks zijn hier nog niet". AMSTERDAM De vertrouwenscri sis, die ontstond rondom enkele beheer maatschappijen van zg. „Dakfondsen" heeft de ontwikkeling van Dutfch Inter nationals Fund (DIF) niet geschaad. Het aantal geplaatste aandelen is in het boekjaar 1969/1970 met ruim 9 pet. gestegen tot 372.180. Het eigen vermo gen verminderde van 58,7 min op 31 mei 1969 tot 53,2 min. Deze daling is de resultante van een bedrag van 4,8 min, dat ter belegging beschikbaar kwam door plaatsing van nieuwe aan delen en het lagere koersniveau van de Nederlandse internationale aandelen waarin het DIF de toevertrouwde mid delen belegt. De intrinsieke waarde van het DIF-aandeel daalde dan ook van 172,41 per 31 mei 1969 tot 143,06 per 31 augustus 1970, aldus het jaarverslag. Het geconsolideerde netto-inkomen van DIF bedroeg in het afgèlopen boekjaar 2,16 min (v.j. 1,73 min). Voorgesteld wordt het dividend vast te stellen op een bedrag gelijk aan het interim-dividend ad 5,60 per aandeel van nominaal 50 (v.j. 5,04). Op basis van de samenstelling van de portefeuille op dit ogenblik en van de vooruitzichten van de betrokken onder nemingen mag voor het lopende boek jaar een verdere verhoging van het di vidend worden verwacht. DOETINCHEM/VAASSEN De Doetinchemse Ijzergieterij N.V. gaat fu seren met de Nederlandsche Ijzergieterij Vulcanus te Vaassen. De bedrijven zullen op een zodanige wijze worden samengevoegd dat het personeel er geen nadelige gevolgen van zal ondervinden. Het personeelsbestand van Vulcanus bedraagt 518 en dat van de D.ÏJ.G. 280. De vakorganisaties, de ondernemings raden en het personeel zijn gistermiddag op de hoogte gebracht. De man die de samenwerking tussen beide bedrijven heeft bewerktstelligd, is de heer R. Schootstra, directeur van de Aluminium Industrie Vaassen N.V. De heer Schootstra trad in mei van dit jaar in dienst bij de Aluminium In dustrie. Hij bleef daarnaast directeur van de Doetinchemse Ijzergieterij en was ook nog gedelegeerd commissaris van Gieterij Doesburg N.V. Zijn direc teursfunctie bij de Doetinchemse Ijzer gieterij legt hij over enkele weken neer. Schootstra heeft zijn van de Hoogovens ontvangen opdracht de Doe tinchemse Ijzergieterij onder te bren gen waar deze het beste thuis hoort volbracht. AMSTERDAM De KLM heeft in het derde kwartaal een nettowinst ge boekt van 61,3 miljoen vergeleken met 55,1 miljoen vorig jaar in dezelf de periode, een verbetering van ruim 11 procent. AMSTERDAM Wat betreft de po sitie van de maatschappij tot belegging en beheer Mijbeb NV op 30 september dit jaar heeft de directie medegedeeld dat volgens voorlopige gegevens het voor aandeelhouders beschikbare ver mogen, exclusief de inkomsten van het lopende boekjaar, ca 25 min bedroeg. Per aandeel bedroeg deze waarde 756 pet. tegen 697 pet. per 30 juni 1970 en 800 pet exclusief 24 pet. dividend per ultimo 1969. Sedert 1 juli 1970 is een aantal perce len verkocht voor totaal 184.300 bij een taxatiewaarde van 135.000. Indien dé opbrengst van verkocht onroerend goed daar niet opnieuw in zou worden belegd, zou vennootschapsbelasting worden geheven over de bij verkoop van onroerend goed behaalde boekwin sten. Met deze belasting is geen reke ning gehouden. Met de mogelijke fiscale consequen ties van de wet op de vennootschapsbe lasting 1969, welke op 1 januari 1970 van kracht werd, is evenmin rekening gehouden. AMSTERDAM De Amsterdamse Ballast Beton- en Waterbouw NV, on derdeel van de Ballast-Nedam Groep NV, heeft van Shell Nederland Chemie NV opdracht gekregen voor de bouw van een goederensteiger aan de Moer dijk in de gemeente Klundert. De aanneemsom van het werk be draagt bijna 2,3 miljoen gulden Het wordt een 140 meter lange en 30 meter brede steiger, die een uitbreiding vormt van een steiger (90 m lang en 30 m breed), die „Beton- en Waterbouw" al in uitvoering heeft. De nieuwe wordt een goederensteiger, die bestemd is voor het lossen van goederen en zwaar ma terieel. De steiger moet in de tweede helft van 1971 gereed zijn. De omzet groeide met 16 procent tot 385 miljoen en de bedrijfskosten ste gen met 17 procent tot 318 miljoen. Bij een toeneming van de produktie met 23 procent ging het vervoer met 22 procent omhoog, zodat de gemiddelde beladingsgraad een fractie is verslech terd. De inkomsten uit het vervoer geven een stijging van slechts 14 procent te zien. Voor een groot deel is de ver- voersgroei dus behaald bij de goedko pere reizen (chartervluchten). Over de maanden april tot septem ber, de eerste helft van het lopende boekjaar 1970/'71, bedroeg de winst 87,0 (v.j. 76,4) miljoen of 28,03 (v.j. 27,43) per aandeel. De vooruit gang is geheel te danken aan de ver koop van twee DC-8 toestellen, hetgeen een boekwinst van 12,4 miljoen ople verde. Schakelt men deze bate uit, dan is het bedrijfsresultaat praktisch onve randerd gebleven. In de eerste helft van het boekjaar bedroeg de omzet 698 (v.j. 605) mil joen en kwamen de kosten op .612 (v.j. 519) miljoen. Op de aandelen KLM zal een tussen tijds dividend van onveranderd vier gulden worden uitgekeerd. AMSTERDAM De omzet bij J. P- Wyers industrie- en handelsonderne ming nv heeft in het boekjaar 1969/1970 niet de hoogte gehaald, welke het be stuur had verwacht. De marges stonden onder druk en er moet dan ook reke ning worden gehouden met een lagere winst, zo heeft drs. A. Mallee, lid va.n de raad van bestuur donderdag meege deeld tijdens een buitengewone aan deelhoudersvergadering. Details kon de heer Mallee nog niet verstrekken. Deze zal hij zo mogelijk meedelen op een tweede buitengewone vergadering die op 26 november zal plaatsvinden. Wat de vooruitzichten betreft merkte de heer Mallee op dat indien de huidige situatie zich voortzet het er voor de omzet niet slecht uitziet. Van een groei in de detailhandel is echter geen spra ke. Per eind september had het bedrijf 110 mensen minder in dienst (1430). De extra loonbetaling van ƒ400,- heeft het bedrijf 750.000 gekost. Ook werd mee gedeeld dat Wyers-België thans het break-point heeft bereikt. Aan het begin van de vergadering deed de president-commissaris prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen enkele medede lingen over een ophanden zijnde reor ganisatie. Een organisatiebureau heeft de top doorgelicht. De consequenties van dit onderzoek zijn veranderingen in de top. Enkele directeuren verdwij nen en de raad van commissarissen zal worden verjongd. Het bureau is nu be zig met een tweede onderzoek naar de marktpositie, de kosten en de vestigin gen van Wyers. In november 1968 werd de Doetin chemse Gieterij onderdeel van het Hoogoven-concern, waarin dat bedrijf volgens Schootstra niet paste. Hoog ovens heeft de laatste jaren aanzienlijk geïnvesteerd in de D.IJ.G., maar besloot toch op voorstel van Schootstra de gie terij af te stoten naar de Hole-groep waartoe de Vaassense gieterij behoort. Volgens Schootstra hebben de gieterij en eenzelfde stijl en standing en passen ze uitstekend bij elkaar. Vaassen maakt verschillende soorten gietijzer, terwijl Doetinchem sterk is in het grijze gietij zer. Ogenschijnlijk verandert weinig bij beide gieterijen. Door pakket-uitwisse ling en door het maken van grote series kan men echter aanzienlijk efficiënter werken. Schootstra, die een jaar gele den van zich deed spreken toen hij van de regering opdracht kreeg om Ubbink- gieterij te Doesburg weer gezond te maken een opdracht die hij uitste kend vervulde meent, dat de giete rij-wereld nog lang niet uitgefusioneerd is. „Of al die fusies verwezenlijkt wor den hangt af van de aandeelhouders. Zeker is dat de samenwerking tussen Vulcanus en D.IJ.G. stimulerend zal werken. Beide gieterijen behoren met hun achthonderd man personeel samen tot de grootste groepen van .Nederland. De hoofddirectie zal binnenkort ge voerd worden door de directeur Vulcanus. Schootstra trekt zich dan he lemaal terug om zich te wijden aan zij» taak de managementproblemen bij d« aluminiumindustrie op te lossen. ROTTERDAM Voordat de scheep»- bouwcommissie-Winsemius de minister van Economische Zaken een advies over het al of niet samengaan van Verolme en Rijn-Schelde voorlegt zal de com missie alle belanghebbenden horen. Om dat de beleidscommissie uit de onder nemingsraden van het Verolme-con- cern ook als belanghebbende wordt ge zien zal deze van de eommissie-Winse- mius een uitnodiging voor een gesprek ontvangen. De scheepsbouwcommissie schrijft dit in een brief aan de beleidscommissie van Verolme. De verwachting is dat een dergelijk gesprek begin december zal kunnen plaatsvinden. Van te voren zullen de belanghebbenden de beschik king krijgen over de nodige stukken om de problematiek te bestuderen. Voor deze bestudering zal een perio de van minstens veertien dagen worden uitgetrokken, aldus de scheepsbouwcom missie in de brief, die een reactie is op een telegram van de beleidscommissie aan de commissie-Winsemius. In dat telegram werd ervoor gewaar schuwd dat de beleidscommissie zich te gen een eventuele fusie tussen Verolme en Rijn-Schelde zal verzetten, zolang zij de gevolgen van een dergelijk samen gaan niet kan overzien. DEN HAAG De minister van Fi nanciën heeft beste over te koers tot de uitgifte van een 8 pet. staatslening te gen een koerst van 99 1/2 pet. Het be drag van de lening wordt na sluiting van de inschrijving vastgesteld. Indien op de inschrijvingen een reductie wordt toegepast, zal deze systematisch ge schieden. Op de lening zal de eerste 10 jaren geen aflossing plaatsvinden. Daarna, te beginnen op 15 december is aflossing geschieden in 5 gelijke jaarlijkse ter mijnen. Verstekte of algehele aflossing geschieden in de eerste 10 jaren niet toegestaan. De rente gaat in op 15 december 1970, de coupons verschijnen op 15 december. De storting op de toegewezen schuldbe wijzen zal moeten geschieden op dins dag 15 december 1970. Schuldbewijzen in de nieuwe lening zullen worden afgegeven in stukken van 1.000 en 100, terijl deelneming in de lening in de vorm van schuldre gisterinschrijvingen zal kunnen ge schieden tot bedragen van ten minste 100.000. Het .ligt in de bedoeling de inschrij ving open te stellen op donderdag 19 november a.s. van 9 tot 16 uur. In schrijvingen dienen te worden inge diend door tussenkomst van een ban kinstelling of commissionair in effecten. Opneming van deze lening in de note ring ter beurze van Amsterdam en AMSTERDAM Het bestuur van ACF Amsterdam Chemie Farmacie NV deelt mede dat op grond Van de uit komsten over de eerste negen maanden van 1970, alsmede de verdere gang van zaken, de verwachting mag worden uit gesproken dat de reséltaten over 1970 hoger zullen zijn dan in 1969. De vooruitzichten van het concern voor 1971 zijn gunstig. (De geconsoli deerde winst over 1969 bedroeg 5,8 min (1968: ƒ5,1 min), waaruit een divi dend van 5,75 5,00) werd uitge keerd). oW:::**::: r;: i;-,:,/ (Slotkoersen van gisteren) Ned. 7 1. '69 8 102.6 102.35 Ned dollarl '47 3 91.60 89 Fonds Vorig» 1st» Ned 7 j. '70 8 101.95 101.9 BNG '67-1-2 62 87.8 87.8 It fier» oot Ned. '69 74 95.5 95.4 BNG '68-1-2 62 87.15 87.3 Ned. '66- 1 7 91.4 91.3 BNG '67-1 -2-3 64 85% 85.8 Ned. 1966-2 7 91.3 91.1 BNG won bl '57 6 90.30 90.4 AJK.Z.O. 80.3 79.6 Ned. '69 7 91.2 90.9 BNG 65-1 6 85.9 86 Alg. Bank Ned. 230 229.5 Ned. '68- 1 64 86.5 86.4 BNG '58-1 -2-3 42 79.4 79.5 Amrobank 51.5 51.7 Ned. '68-2 6* 86.4 86* id. 30-jar. '58/'59 44 78.4 78* Amsterdam Rubber 44 42.5 Ned. '68-3 64 86.4 86.2 Bk. mid. kred '66 7 97.6 97.6 Deli Mij eert. 63 63 Ned. '68-4 64 86.4 86.1 Nat Inv.b '65 52 89.1 89.1 Dordtsche Petrol. 912 900 Ned. '66 61 87.3 67.35 Fr Gron h.b dw 6 85 84.5 Heineken's Bier 218 218 Ned. '67 61 84.6 34.6 Alb Heijn '55 4 96.4 H.A.L. 91.5 89.5 Ned. •67 6 83 82.9 Brit Petrol '66 71% 96.9 96.1 Hoogovens nr. c.v.a. 79.5 78.8 Ned. '65-1 52 84.85 84.9 Bijenkorf Beheer 6 179 96.9 H.V.A.-mijen ver 58.4 58.5 Ned. 1965-2 52 84.55 84 55 Co-op r.spaarbr 179 K.L.M 150 155 Ned. *64 -1 51 82.3 32.3 Ned Gasunie 69 74 94.3 94.5 Kon. Petroleum 140.1 143.6 Ned. '64 5 78.6 78.6 Ned. Gasunie '66 71 94.7 94.5 K.N.S.M. nat bez. 91 90 Ned. *58 44 83.8 84 Ned. Gasunie '66 64 89 88.8 Nat. Ned. cert. 78 77.6 Ned. *64 44 94.7 94.6 Philips dlr '51 4 79.5 79.2 Phs. v. Ommeren eva 300 302.5 Ned. '59 41 80.55 80.6 Pegem 1-2 1957 6 86.3 86.2 Philips gem. bez. 57 56.8 Ned. 1961 41 75.7 75.8 Pegem 1958 54 84.2 84.2 Robeco 218 218.2 Ned. 1963 -1 41 74.8 74.8 Rott. Rijn Pijpl 51% 92.6 92.9 Rolinco 172 172 Ned staffell '47 34 65.8 65.8 K.L.M 1968 7 87 87 Scheepvaart Unie 88.70 88.3 Ned. '51 34 90.55 90.7 K.L.M. 15-iarig 5 92.6 92 Unilever c.v.a. 90 89.2 Ned. *53 1 •2 34 78.7 78.7 Ned Spw '57 1-2 42 86 87 Ned. 25 j. '69 8 100.5 100.2 Ned. '50 1-2 31 66.9 66.9 A.K.Z.O 42 76.5 76 Ned. 25 j. '70 8 100.6 100.5 Ned *54 1-2 31 69.1 69.1 Bergh Papier 44 97.5 97 Ned. '70 15 j. 8 100.4 100.4 Ned. grootb. '46 3 81.6 81.65 Gelder Zonen v. 42 89 89.1 Grasso 52% K.L.M. 55 Meteoor beton 55% Ned. Middenst. B 6è Rolinco f 1000 6i Stokvis 45% Ned cred.b. aand. b Ned Midd.bank a. SIa ven burg's a. Albert Heijn Arnh Scheepsb. eert. Befo „b" Bergh/Jurg 250-1000 Blijd.st. f 1000 nr eva Bols Lucas Brakke Grond Bredero Bredero n.r.cert. Bredero ver. bedr Bührm.-Tetterode t Bijenk beh. n.r. c.v.a. Bijenk beh 6% pref Calvé D. Calvé D n.r, c.v.a Caivé pr. wo r. eert Drents-Ov. houth. DJI.U. Elsevier f. Erdal Mij wasverw. 172 170 Etna-Daald. Hold. f. Europe ('1) Hotel 400 400 Fokker 60 61.5 Gazelle 212 212 Gelder (van) 125 127 Gelder (van) pref. Gist-Broc. 104.5 103.2 Grasso 177.5 176 Gruyter 6 pet c. pr. A 80.1 80.1 91 91.5 Gruyter 6 pet c. pr. B 90.1 90.1 84 83 Hellingman 225 227 -r- Holec 157 156.8 92 8 Intematio-Mueller 56 56 87 86 Kluwer f. 226 225 89 89.8 Kon Ned. Papier 161 160 36.8 36.8 Kon. Ned. Text. cert. 28 28 96 96 Krasnapolsky f. 137.5 58 210 210.5 K.V.T. 138 138 142.5 142.7 Leidse Wol 177 177.8 134 138 Lips en Gispen cert. 300 '284 136 136 Meteoor 279 283 182 181 Naarden Chem. 93 91.5 55 54.5 Naeff gebr. 190 185.5 137 134.5 Nedap 166 168 21.5 Nelle. wed van 326 325 194.5 192.2 Nilma n.r. c.v.a. 21.5 20.7 190.5 190 Nijverdal-ten Cate 70 68 409 405 Ov.z.gas nat.bez.v.a, t. 90 89.8 75 74.5 Pakhoed 78 78 386.5 388.5 Palthe 81 80 72 72.1 Parkhotel 500 500 Pont hout 167 167 640 635 Reesink en co. a. 175 173.5 125 Schev. expl mij. f.a. 18.5 18.7 129 129 Schokheton aand. b. 173 174 Schol ten cart./pap a. 170 163.5 458 451 Schuppen sajetf. a. Sim. de Wit aand. b. Technische Unie a. Tw. Kabelfabriek a. Ubbink-Davo a. Unil. 1000 cert. 7cpr a Ver. Machine!. a. Ver Nd. Uitg.bedr. a. Ver. Ned. Uitg. f. Ver. Touw Vredestein Vulcaansoord Wegener Wessanen Geld Tramw. Mij a. H.B.B. bel dep. f. Interbond Ipb f. Vastg. bel.f part f. I.K.A. bel mij. f. Unitas f 50 a. Can pac. railw eert. Int. nickel cert. Shell Oil Can cert Am.tel/tel cert. Anaconda cert. Bethlehem steel cert Chesap a Ohio cert. Cities ser. cert. Dupont d. N. cert Gen Electric cert Gen. Motors cert. Kennecott cop cert. Phil, petroleum cert. Radio Corp. Am cert Republic steel cert. Shell oil cert. Standard br 10 a cert Un St. steel (10) cert Woolworth cert. c.v.a. c.v.a. n.r.c. 290 289 308 308 475 475 106 106 86.7 87 65.5 65 147.5 148.8 18.5 18.5 155 154.5 109 120 77 72 71.3 790 790 597 598 470.2 169 169 80 78 64 64.65 48.5 48.7 33.5 33.65 45.75 46.6 20.5 19.7 21.25 21.6 46 45.4 126* 87.75 86.8 72.4 72.9 36.4 36.65 48 28.5 25.35 24* 25.25 27* 44.3 44.05 24.20 45 30 30.15 31.85 32 prospectus zal worden bevorderd. Het prospectur zal binnenkort, ver moedelijk op 12 november a.s. verschij nen. De staat heeft dit jaar tot een totaal nominaal bedrag van 775 min. aan leningen op de openbare markt uitge-, geven. Naar het zich thans laat aanzien zou het resterende tekort geheel kun nen worden gedekt uit de reserveringen op de voorinschrijfrekeningen. Een nieuw beroep op de kapitaalmarkt zou dan naar alle waarschijnlijkheid niet vereist zijn. De minister van financiën heeft ech ter toch besloten over te gaan tot de uitgifte van een nieuwe staatslening, opdat een deel van voornoemde reser veringen kan worden benut voor conso lidatie van vlottende schuld. Zijn ge dachten gaan daarbij voornamelijk uit naar consolidatie van vlottende schuld van de lagere overheid. Gezien de toe vloed van buitenlands kapitaal is een dergelijke consolidatie tevens wenselijk ter ondersteuning van het monetaire beleid. AMSTERDAM In de oliehoek werden vrijdagmorgen heel wat zaken afgehandeld tegen opnieuw lagere prij zen. In het telefonisch verkeer is tijde lijk 142.50 betaald, maar officieel werd geopend op 143.90, wat een nieuw ver lies betekent van 2,70. Daarna trad echter een verdere afbrokkeling in tot 143.30. Unilever hield zich goed, want reke ning houdend met de aftrek van 2,51 interimdividend was de notering maar 0,30 lager op 88.50. AKZO lag gedrukt op de berichten dat hèt de concurrent Bayer niet te best gaat. Men vindt de perspectieven voor de kwartaalcijfers van AKZO daarom niet erg rooskleurig. Hier werd bij opening 1,30 prijsgege ven op 79.20. Philips brokkelde 0,40 af tot 56.70 en Hoogovens was 0.60 lager op 79. KLM was ca. 5,- hoger op 155. Hier zijn de berichten over het tweede kwartaal van het lopende boekjaar veel gunstiger geweest. De staatsfondsenmarkt was in reactie op de mededeling dat een nieuwe le ning op komst is. Het betreft hier een 15-jarige 8 pet. lening tegen de koers van 9 91/2 pet. Het bedrag van in schrijving zal later bekend worden ge maakt. De inschrijving staat open op 19 november. De reacties op de staats fondsenmarkt vielen echter niet tegen en namen geen buitensporige vormen aan. De scheepvaartmarkt vertoonde voor Van Ommeren een winst van ruim 1 punt op 302. Scheepvaart-Unje opende lager maar werkte het verlies van 0.80 later weg. Kon. Boot' echter liep gaan deweg achteruit tot 89, een verlies van 2,50. Van de bankaandelen was Amrobank vijftig cent hoger op 52.10. Nationale Nederlanden ging ƒ1,- verder naar be neden op 77.50. Heineken was na een zwakkere opening in herstel en deed om 12 uur 219.30, een herstel van 1,-. Cultures waren overwegend lager met voor Amsterdam Rubber 112 punt verlies op 42.5. Voor AKZO trad later een herstel in tot 79.90.

De Vallei | 1970 | | pagina 2