„Alsde camera begint te draaien klappen ze dicht. Vara èn Dorus jubileren helpt bi] griep i Signaal van eigentijdse voor minnaars muziek Subsidie-zorgen kwellen Nederlands muziekleven Tom Poes de en erf- pachter Regisseurs en interviewers: De Nederlander heeft moeite met zijn optreden voor de tv Dicht klappa Ook de beroeps RONOtities KRO brengt zes shows van Johnnv en Rijk VANAVOND MORGEN Contact programma os TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 Ham de Graaf had een televisiege sprek voor het programma Achter het nieuws beëindigd, toen de ge- mterviewde hem vroeg: „Voor wel ke krant schrijft u?" Hans de jraaf al 8 jaar bij de VARA heeft daarna nog eens uitgelegd dat het gesprek via de televisie zou wor den uitgezonden. Hij maakte duide lijk waarom de cameraman, van wie verondersteld werd dat hij foto's maakte, bij hem was. Veievisieverslaggevers krijgen herhaal delijk bovenstaande vraag te horen. Blijkbaar is de televisie voor vele Nederlanders nog een vreemd en on wennig medium om mee te werken. Toch kent Nederland sinds 1953 de telévisie. De dertien miljoen mensen beschikken naar schatting over ruim drie miljoen kijkkasten. In de meeste gevallen zal het contact als kijker met het medium televisie zonder slag of stoot zijn gegaan. De intimitiet van de huiskamer bleef ge handhaafd, alleen kwamen er een of meer bezoekers per avond de kleine ruimte vullen. Het contact met de te levisie voor de camera's is een moei zamer proces. Dat is te zien aan het gezicht van een nieuwbakken politi cus dat is te merken aan het kram pachtige optreden van de deskundige in een televisieforum. De programmamakers in Hilversum houden rekening met de onwennig heid van vele mensen met het me dium. Zij doen doorgaans alle moeite om de politicus of de deskundige zo goed mogelijk op hun gemak te stel len in de studio Bgeeth Scherphuis in dienst bij de N.O.S. en vijftien jaar bij de televisie vindt dat de onwennigheid van de Nederlanders in televisiestudio's wel meevalt. „Er wordt niet zo veel ge stotterd. Je nodigt iemand uit om over het onderwerp te praten waarin hij deskundig is. Dat mensen bij straatinterview'* niet weten wat zij moeten zeggen, lijkt me logisch. Ik ▼ind het onzinnig om mensen zo maar op straat naar hun mening te vragen". /an van Hillo, regisseur-producent bij de N.C.R.V., werkt sinds tien jaar- met het medium televisie. „Niemand hoeft op het scherm af te gaan. Ge beurt het toch, dan is dat de schuld van de interviewer. Je kunt niet met iemand een diepgaand gesprek heb ben als er geen enkele relatie be staat". Meestal ken je de man, die je gaat interviewen niet persoonlijk. In de studio zie je hem voor het eerst. I>an zorg ik dat ik mij heb voorbe reid en praktisch zoveel mogelijk over hem weet. Dan pas kun je een relatie opbouwen". 19n van Hillo heeft vier jaar geleden veel succes gehad met zijn interview met prins Bernhard. Het was het eer ste gesprek waarin iemand van het koninklijk huis openhartig over zijn problemen sprak. Critici noemden de televisie-uitzending een voorbeeld van een hard interview. „Prins Ber nard had nooid zo openhartig gespro ken als hij mij niet vertrouwd had. De man die je als interviewer niet vertrouwt blijft nerveus en afwe rend". Hans de Graaf: „Elke dag gebeurt het dat menesen dichtklappen als de lich ten aangaan en de camera begint te draaien. Zijn zij van nature vlotte sprekers, dan beginnen zij opeens te stotteren. Zij weten soms niet meer wat zij moeten zeggen". Volgens Hans de Graaf hebben Neder landers niet leren spreken in het openbaar. „Op de lagere scholen, maar ook herinner ik mij op de middelbare scholen moest je met een hoogrode kleur voor de klas een lesje opzeggen. Dat was alle spreekvaar digheid, die je kreeg". Aad van den Heuvel, al tien jaar bij Brandpunt: „Elke keer als ik in het buitenland ben valt het mij op dat de mensen er in staat zijn een behoorlij ke volzin te produceren. Nederlan ders hebben niet geleerd te spreken. Dat is wel duidelijk". Jan van Hillo: „Met name de academici zijn in Nederland niet in staat in verhouding met Engeland of Frank rijk belangrijk e zaken via de me dia over te dragen Hoogleraren mis sen de capaciteit om iets helder en duidelijk uiteen te zetten. Zij blijven voor de camera's doceren". Aad van den Heuvel denkt dat er nog een ander aspect meespeelt: „In Ne derland horen de academici tot een bepaalde clan. Je ziet ze denken: Wat ik nu zeg, krijg ik morgen op mijn brood. Zij zijn geweldig geremd in hun optreden. Ik heb de indruk dat men in de Verenigde Staten meer ge wend is aan openheid ook in die kringen, Jan van Hillo betrekt het televisie-optreden van de politici in het gesprek. „Het is een vreemde si tuatie dat de nieuwe minister-presi dent van een nieuw kabinet helemaal gecoacht moet worden voordat hij voor de televisiecamera's dan kan verschijnen. De president in de Ver enigde Staten is min of meer ver plicht eerst jarenlang de clown uit te hangen op verkiezingstournees. Hij wordt mede gekozen door zijn optre den in het openbaar. In Nederland niet. Dat kan je iedere dag merken". Toch vindt Aad van den Heuvel dat politici geen les moeten nemen in het optreden voor televisie. „Laat ze toch zichzelf zijn. Soms zit een poli ticus star in de camera te kijken. Je ziet dat die man bezig is met zijn lichamelijke sores. Waarschijnlijk omdat de achterban gezegd je moet dit doen of je moet dat doen". Volgens drs. W. J. M: Evers, reeds vijf jaar verbonden aan behet instituut voor massacommunicatie aan de Nij meegse universiteit, zit de moeilijk heid van de meeste mensen juist in het zichzelf zijn. „Maar weinig men sen hebben zo'n grote persoonlijk heid, dat zij hun visie aan de regis seur van een televisieprogramma kunnen opleggen. Wim Kan bijvoor beeld zal zichzelf blijven, ook op het televisiescherm. Het is misschien een slecht voorbeeld omdat cabaretier Wim Kan nooit voor de televisieca mera's wil verschijnen! Veel mensen hebben het idee dat er nmet hen en met hun mening gemanipuleerd wordt. Volgens mij terecht. Een tele visieregisseur probeert i n zijn pro gramma iets te bewijzen, een bood schap mee te geven. Al is het soms alleen maar om de film spannend te houden, dat de mening van de geïn terviewde niet overkomt zoals hij dat gewild zou hebben. Volgens de psycholoog speelt bij de huiver voor het medium televisie nog iets mee. „Als overblijfsel van het Calvinistische cultuurpatroon scha men vele mensen zich voor hun eigen gestalte. Zij willen niet graag te kijk staan. Zij blijven liever in de 'scha duw. Dat kan natuurlijk niet in het volle licht in een televisiestudio". Aad van den Heuvel herinnert zich als typisch Nederlandse uitdrukking in dit verband. Doe maar gewoon, dan doe je al gék genoeg. Toch meent hij in de tien jaar dat hij met het me dium televisie werkt steeds vaker ontspannen mensen voor de camera's waar te nemen. „Een verkeerd woord op het beeldscherm kost hun de eeu wigheid niet meer. Zij leren met ra dio en televisie te leven. Zij staan reëler tegenover de massamedia dan jaren geleden". vond zal er in de VARA-stu- dio een concert met eigentijdse mu ziek wo.Jen gegeven, dat te zijner tijd zal worden uitgezonden in het NOS-radioprogramma „Signaal, mu ziek van eigen tijd". Het zal voor de eerste maal zijn dat een dergelijk concert in Hilversum wordt gehou den. Tot nu toe werden de concerten gegeven in de Kleine Zaal van het concertigebouworgest in Amsterdam. Het idee, radio-opnamen van ei gentijdse muziek te gaan maken ontstond omstreeks 1964. Men begon toen op bescheiden schaal met inci dentele studio-opnamen, o.a. van het Haags Ensemble voor Nieuwe Mu ziek o.l.v. Eli Poslavsiki, de Societa Camemtica Italiana, het. Kontars- ky-duo en de Japanse pianist Yuji Takahashi. Gezien het gebrek aan openbare concerten met eigentijdse muziek dat er, ondanks de bemoeie nissen van instellingen als Gaudea- mus en de Stichting Nieuwe Muziek bestond, rees de gedachte, de ra dio-opnamen te maken in aanwezig heid van een uitgenodigd, geïnteres seerd publiek. Bij de muzikale lei ding van de NCRV, die in die tijd het programma „Signaal" uitzond, werd dit plan met enthousiasme ontvangen en op 3 november 1965 werd het eerste „Signaal''-concert gegeven. De concerten werden aanvankelijk gegeven in de Doelenzaai in Am sterdam. waar een indrukwekkende rij van binnen- en buitenlandse spe cialisten op het gebied van de eigen tijdse muziek optrad. Toen deze zaal in 1967 gesloten werd viel de keuze op de Kleine Zaal van het Amster dams Concertgebouw voornamelijk omdat hier de mogelijkheid voor stereo-opnamen aanwezig was. De vaste kern van het publiek was in middels tot ongeveer 250 mensen ge groeid. Sinds 1968 worden de „Signaal"- concerten door de NRU en later de NOS-radio uitgezonden. In het sei zoen 1970-1971 zullen zij worden op genomen in de nieuwe concertstudio in het VARA-gebouw. Een dergelij ke ruimte biedt uiteraard meer op name-technische mogelijkheden dan welke concertzaal ook. De plannen voor het komende seizoen omvatten onder meer opnamen van de groep „Mout of Hermes" uit Londen, een programma met Heinz Holliger en Vinko Globogar, de sopraan Dorothy Dorow, het Parrenin-kwartet, het koor van de „Schola Cantorum" uit Stuttgart en Ton Hartsuiker met het Radio Blazerensemble in grote be zetting. Zij, die regelmatig uitnodigingen voor de „Signaal"-concerten willen ontvangen, kunnen onder het motto „Signaal-concerten" naam en adres toesturen aan de Dienst Radio Pro gramma NOS, Muziekafdeling, Postf bus 10, Hilversum. „Het amateuristische muziekleven in Nederland is al sinds lange tijd niet meer in staat zichzelf te bedruipen. Dit betekent dat de honderden ama teurmuziekgezelschappen die weke lijks hun repetities houden en meer malen per jaar hun uitvoeringen ge ven, voor hun activiteiten afhanke lijk zijn van de steun van gemeenten en Rijk. De manier waarop men •ubidie krijgt verschilt nogal eens per gemeente: ook zijn in de loop der tijd verschillen gegroeid in sub- •idieomvang tussen verschillende •oorten amateurmuziekbeoefeoing. Al met al is het subsidiebeleid een nogal duistere aangelegenheid!" Met deze weinig opwekkende zinnen beginnen de drie samenstellers van het NOS-programma „Inzet" hun kanttekeningen die zij hebben ge plaatst bij de drie programma's (op drie achtereenvolgende zaterdagen, vanmiddag te beginnen) over de sub sidiëring van amateurgezelschappen. Ze lichten hun somberheid verder als volgt toe: Het onderscheid tussen recreatie en vorming dat het Rijk hanteert als kriterium voor „Het is, behalve re creatie in zijn uitgangspunt, oole zeer verwarrend op het moment dat er in een bepaalde gemeente een muziek school komt. De vorming die dan door het amateurgezelschap geboden wordt komt dan een beetje in de lucht te hangen en daarmee de basis zijn van subsidie. Verschillende ge meenten subsidiëren per uitvoering, waardoor het voor verscheidene ama teurgezelschappen bas zijn is om zo veel mogelijk uitvoeringen te geven. Een harmonie en een fanfare uit Limburg komen op die manier op 40 tot 50 uitvoeringen per jaar! Het Rijk subsidieert pas als de gemeente subsidieert dat is het principe van de zogenaamde aanvullende subsidie, subsidieert betekent dat men óf dub bel gesubsidieerd wordt óf helemaal niet. Volgende moeilijkheid: de Bond voor ADVERTENTIE I Harmonie en Fanfare Orkesten han teert in zijn veelvuldige concoursen een klasse-systeem met promoveren, terugvallen en Harmonie blijven ook hiervan is de hoogte van de sub sidie afhankelijk gemaakt." Stof te over dus voor drie uitzendingen. In. de derde (op zaterdag 21 novem ber) zal er een discussie gevoerd worden tussen vertegenwoordigers van het Rijk, gemeenten en amateur gezelschappen. En om de Nederlandse muziekminnaars dan maar ineens alles te vertellen wordt zondag, in de pauze van het concert door het Concertgebouwor kest, de luisteraar geconfronteerd met soortgelijke zorgen uit de werëld van de beroepsmusici. Om vijf over drie zullen bestuur, directie en leden van het Concertgebouworkest niet el kaar discussiëren over onder meer de voorstellen tot financiële gelijkscha keling van de landelijke symfonie orkesten. de spreiding van onder meer: artistieke verantwoordelijkheid ..concentratie in een aantal centra en de vorming van een mobiel ensemble, verantwoordelijkheid, concentratie Jaap Geraedts. In het Gelders programma van de RONO wordt op maandag 9 novem ber een gesprek uitgezonden over het Winterswijkse dialect. In de rubriek „Door taal tot leven" heeft dr. H. En tjes daartoe een gesprek met de heer G. H. Deunk uit Otterlo die dit woor denboek in samenwerking met het Nedersaksisch instituut te Groningen heeft samengesteld. Het sportpro gramma „de minimarathon" zal dit keer een gesprek bevatten over het zwemmend redden in Gelderland. Sietse Hielema heeft daarover een gesprek met de heer Schimmel in I Apeldoorn. In het programma van woensdag 11 no vember wordt een meditatie in de streektaal uigezonden. die wordt ge houden door ds. G. W. van Dunne- wold, Luthers predikant in Doetin- chem. In hetzelfde programma wordt een Betuwse brief uitgezonden van Willy van Oss en kan het jeugdpro gramma worden beluisterd. Op vrijdag 13 november wordt aan dacht geschonken aan de vorming in de vrouwenverenigingen op de NW Veluwe. Ria Spenkeling heeft over dat. onderwerp een gesprek met mevr. Van Giffen uit Ermelo. In het I programma-onderdeel „Van wiedaf en dichtebi'j'Meesrt Martien Haffmans een tekst van Jac. Gazenbeek en schrijft Henny Derksen een Betuwse brief. Het Gelders programma kan worden beluisterd op golflengte FM 96.2 of kanaal 31 en wel op maandagavond tussen 18.30 en 19.00 uur, op woens dagavond tussen 19.00 en 19.30 en op vrijdagavond tussen 18.30 en 19.00 uur. Het Zweites Deutches Fernsehen en de KRO-televisie hebben over eenstemming bereikt over de co- produktie van zes televisieshows van 50 minuten in kleur met John ny Kraaikamp en Rijk de Gooyer. Deze shows, waaraan artiesten van internationale faam zullen meewer ken. worden geregisseerd door Bob Rooyens. De opnamen, in de televisiestu dio, op lokatie in Nederland en in Duitsland, nemen begin december een aanvang. De shows worden in het Nederlands opgenomen. Het Zweites Deutsches Fernsehen neemt de shows in het Duits op. De Johnny en Rijk shows, waar van de eerste op vrijdagavond 14 ja nuari via Nederland 1 wordt uitge zonden, zullen eenmaal per maand op de vrijdagavond te zien zijn. De laatste show wordt op 4 juni uitge zonden. De Duitse televisie zendt deze zes shows in het najaar van 1971 uit. De VARA viert dezer dagen haar 45-jarig bestaan we hadden er maandagavond de voortreffelijke uitvoering van „De heks van Haar lem" van Fred er ik van Eeden aan te danken en ook deze VARA-za- terdagavond belooft een feestelijke avond te worden, als radio en tele visie overschakelen naar De Meer paal in Dronten, waar topartiesten de herinnering aan 45 jaar levend zullen houden. Maar deze avond is niet alleen een juibileumavond van de Vara, het is ook die van Doms, de creatie die Tom Manders 15 jaar geleden schiep toen hij zijn programma „Geef me de ruimte" ten doop hield. Dorus is niet in Dronten hij maakt met zijn al niet minder beroemde „hoest- NEDERLAND I 11.00-12.00 KRO RKK: Eucharistie viering. 15.00 NOS: Journaal. 15.02 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 (K) The Borderers, serie. 16.15 (K) Openbaar Kunstbezit. 16.30 (K) Finale Rugby League World Cup Leeds. 16.55 Toto-uitslagen. 17.00 CVK IKOR: Eurovisie: Oecu menische Jeugddienst Duis burg. 7024 De storm wakkerde aan, en te gen het vallen van de duisternis loeide hij met orkaankracht om de torens van Bommelstein. Zwarte wolken joegen langs de wassende maan, en de laatste bladeren werden van de bomen gerukt. Uit het oude bouwwerk scheen echter een vriendelijk licht naar buiten en een toe vallige voorbijganger had het geluid van opgewekte stemmen en het rinkelen van kostbaar vaatwerk boven de windvlagen uit kunnen waarnemen. Heer Bommel had die avond enkele gasten op de maaltijd genodigd en omdat het de markies de Cantecler en burge meester Dickerdack waren had Joost erg zijn best gedaan. „Een voortreffelijk wijntje, amice. Wer kelijk!" sprak de edelman goedkeurend „Het verwarmt het bloed op een kille dag als deze. en bovendien wekt het spi rituele gedachten op. Ik overweeg straks bij de port een gedicht te zeggen. De port is van dezelfde klasse als deze drank. neem ik aan?" „Oho. iets heel bijzonders!" zei heer Bommel. „Ik heb van mijn goede vader een mooie kelder geërfd, al zeg ik het zelf". „Wat zegt u van dit flesje?" vroeg Joost fluisterend. „Nee, niet deze", zei heer Ollie. „De voprvaderlijke port uit het vat in de kei der, als je begrijpt wat ik bedoel". „Zeker wel", mompelde de bediende, Ni hij spoedde zich de kamer uit.. bui op wielen" een tour door Neder land. Achtereenvolgens bezoekt hij de vliegtuigclub Twente in. Ensche dé, het woonwagencentrum De Kie vit in Ridderkerk,» een antislip school in Zandvoort, een popfestival in Rotterdam, een carnaval In Breda en dan een speciaal bezoek aa<n Het ty Blok. Gegarandeerd dat het van avond (op Nederland 2 tussen 20.20 en 21.00 uur) een dolle boel wordi met Dorus in jubileumstemming Daarna dan de feestavond ii Dronten. Bij de samenstelling var het programma heeft regisseur Ber de Jong gezocht naar een mogelijk heid om in het verleden terug ie blikken zonder in „antikwiteiten" te vervallen. De keus is tenslotte ge vallen. allereerst op het Vara Dan- sorkest, dat tenslotte een voortzet ting is van de aloude Ramblers. Bij het Vara Dansorkest zingen Jany NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 (K) Swiebertje...! TV-serie voor de jeugd. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NCRV: Zeskamp Sport 21.35 De kleine Zielen. TV-feuille- ton. (afl. 5 - herh.) 22.50 Hier en Nu: actualiteitenru briek. 23.15 Avondzang. 23.25-23.30 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 EO: Daad bij het woord: quiz op het gebied van kennis van de Bijbel en Israël. 19.27 (K) Gespiegeld in Kerkeglas: film, omlijst door gewijde mu ziek. 19.44 Nader bekeken. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Dorus: Geef me de ruimte!: amusementsprogramma. 21.00 Mijlpaal in de Meerpaal: 45-jarig Jubileum programma, met een greep uit zang en mu ziek vantoenennu. 22.30(K)IkzoekX:detective-spel- 22.30 (K) Ik zoek X: detective-spel - programma. 23.20 (K) Monty Pythons vliegende circus: Kamelen turven, sati risch programma. 23.50-23.55 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Reg. progr. NDR: 18.30 (K) Mei:. Freund Ben, TV-serie. 19.00 (K) Ac tualiteiten 19.15 (K) Amusement sprogramma. 19.58 Programmaover zicht. WDR: 14.30-14.55 (K) Week journaal. 18.35 (K) Professor Baltha zar. TV-serie. 19.00 (K) Hier und Heute met nieuws. 19.35 (K) Filimre- weerbericht. 20.15) (K Circus-pro- portage.) 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Circus-pro gramma. 21.35 (K) Trekking lottoge tallen. 21.40 (K) Journaal en weerbe richt. Aansluitend: Het woord voor de zondag. 22.00 Die Todesstrahlen des dr. Mabuse. Duits-Frans-Ita- liaanse speelfilm. 23.30 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.45 (K) Walt Disney's bonte we reld. TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, weerbericht en weekkroniek. 20.15 (K) SpeLprogramma. Aansluitend: Nieuws. 21.45 (K) Sportprogramma. 23.00 (K) Nieuws en weerbericht. 23.05- ca. 0.10 Eine Frau ohne Be- deutung, TV-spel. Bron en Marcel Thielemans. Een an der orkest, dat al een kwart eeuw met de Vara verbonden is, maar niettemin nog volop in de belang stelling staat, is Mal ando's Tango- rumba Orkest. Dan zijn er The Mil lers, terug van weggeweest. Solisten zijn Sanny Day en Suzy Maller. Leen Jongewaard gaat nog één keer zijn nu al legendarische opa uitbel den; de duo's Hetty Blok en Joop Vischer junior en Cor Lemaire en 'an Blok zijn niet los te denken van le familie Doorsnee. Ook jeugdsen- iment is Charles Trenet, een naam die geen verdere toelichting behoeft. Men denke slechts aan successen als Boum, La Mer, II pleut dans ma Chambre en Y'a de la Joye. Verte genwoordigers van de nieuwe jeugd zijn de Haagse Popgroep Goldert Earring en de vrouwelijke folksdn- ger Julie Felix. 18.00 Wilde Ganzen 18.20-18.50 TELEAC: Dammen voor beginners (8). 18.55 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 19.00 CVK IKOR RKK: Bijbelserie! ling voor kinderen. 19.05 CVK/IKOR: 19.05 Projekt 2: jongerenprogr. 19.30 KRO: (K) Daktari jeugd-serie. 20.20 NOS: (K) Journaal. 20.25 KRO: (K) Avocaat Judd, serie 21.15 (K) Miniatuur van Wedekind. lit. cab.progr. 21.40 (K) Gamma: Rituelen ter te rechtzitting. Progr. over feilen van ons strafproces. 22.20-22.25 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.55 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 19.00 (K) Journaal. 19.05 Fabian van Fallada jeugdfeuil- leton (6). 19.30 Studio Sport I. 20.20 (K) Panoramiek: achtergron- dinf. over gebeurtenissen in binnen- en buitenland. 20.45 (K) Dubbeldekkers, serie. 21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) De Onvergetelijken: ge sprek met Paul Schuitema. 22.25-22.30 (K) Journaal. DUITSLAND I 9.30 Nieuws. 9.35-10.20 Sportjuor- naal. 10.30 (K) Progr.overz. 11.00 (K) Kinderprogr. 11.30 (K) Filmdocu ment, 12.00 Der Intern. Frühschop- pen. 12.45 (K) Weekjournaal. 13.15 (K) Regionaal weekjourn. 14.45 (K) Kinderprogr. 15.15 (K) Rauchende Colt. serie. 16.00 (K) Progr. rond Hamburg. 16.30 Einer fehlt beim ,Kurkonzert, film. 17.45 (K) Verkie zingen statenverg. Hessen; Sport - journ. Wereldspiegel. 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 (K) Krebs- station, serie. 21.30 (K) Verkiezingen statenverg. 22.00 (K) De Herb Alpert Show. 23.00 (K) Journaal en weer ber. 23.05 Sportrep. DUITSLAND II 10.30 (K) Progr.overz. 11.00 Med. gespr. 11.30 (K) Rep. 12.00 Volksmuz. 12.50 Wetensch. comment. 13.00 (K) Actualiteiten en muz. 13.30 (K) Aufklarung für Kinder, serie. 13.40 (K) Indian River, jeugdserie. 14.05 (K) Sechs Wilde und ein Krümel. se rie. 14.25 (K) Unser trautes Heim, serie. 14.50 Studieprogr. 15.20 (K) Nieuws en weerber. 15.25 (K) Tar- zans grösstes Abentuer. film. 16.45 Filmportret van Tanzania's presi dent. 17.15 (K)- Die leute von der Shiloh-Ranch. serie. 18.15 (K) Nieuws, weerber. en sport. 18.30 Hauptbahnhof München, serie. 19.00 Rep. landdag-verkiezingen Hessen. 19.02 (K) Sport jour. 19.45 (K) Nieuws en weerber. 19.55 (K) Sportjournaal en rep. landdag-verk. 20.15 (K) Die Journalists, film. 21.00 (K) rep. Landdag-verk. 21.30 (K) Amusem.- progr. 22.30 (K) Rep. Landdag-verk. 22.40 (K) Nieuws en weerber. 22.45-23.00 Ciavecimbelconc. HILVERSUM I KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het leven de woord. 8.15 (S) klas.muzjgr 9.00 Nieuws en waterst. 9.15 (S) klass en semi-klass. gewijde muz. (gr). 10.00 Eucharistieviering. 11-00 Nieuws. 11.02 (S) Promenade ork. balietmuz. (opn). 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconc. klass. muz. 12.40 acutuele kron. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) psalmen in nieu\ye berijming: gew.muz. met toel. 13.30 (S) NCRV-Voc. ensemble: klass. lie deren. 13.55 Poëzie-progr. NOS: 14 15 (S) Concertgeb.ork. mod. en klass.- muz. (opn.) In de pauze: 15.00-15.30 Discussie-progr.) 16.15 Wat. in Ne derland kan en moet. gastcollege CVK: )7.00 De Bijbel in.opspraak: themadienst, gevolgd door discussie. IKOR: 18.30 Zingt hei voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 (S) Ker ken in Engeland en Schotland: gew.muz. en lez. 20.00 (S) A.dams Kamerork. klaós- en mod. muz. (opn.) 20.35 Zondagavondzang: sa menzang geestelijke liederen. KRO: 21.00 (S) Muziek a Go Go: licht muz- .progr. 22.00 Kruispunt: magazine met achtergrondinformatie over kerk en samenlev. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen 22.42 De zingende kerk: muz. in de liturgie. 13.00 Audio: muz.inf. voor kenners en liefhebbers. 22.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actuali teiten. 8.18 Voor het platteland. 8.25 Weer of geen weer. (9.00 Sportmede- rielingen). 9.45 Hum. Verb IKOR: 10 00 Kinderd. 10.30 Ev. Luth. kerkd. plm. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Muz. onthaal: muz.schow. 13.00 Nieuws 13.10 De toestand in de wereld, lez. 13.19 Ra- diojourn. 13.35 Delta: informatieve show. NOS: 14.30 Progr. voor de buitenl. arb. VARA: 17.00 (S) Licht ork. met sol. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18,10 Langs de lijn II: rep. en besch. over vandaag gesp. wedstr. VARA: 18.30 Klater goud: muz. feuilleton over de won dere wereld van de spot. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een ak- tueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Radiophilh. ork. mod. muz. 20.00 Er iets aan doen: progr. over soc. aktie. AVRO: 20.30 (S) In de kaart gespeeld: verz.pl.progr. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55. (S) Voor de nacht uit.. licht pl.progr. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO 9.00 Nieuws. 9.02 Drruit: pl.pragr. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieüws. 11.02 Muz. mozaiek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vr. groeten...: verz.pl.progr. 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de lijn I sportrep. en besch. met gr.muz. (15.00 en 16.00 Nieuws.) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radio- joun. 17.05-18.00 Superclean Dream- machine. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Weekkron. 10.25 Actualiteiten en muz. 11.05 Mond nach der Oper, film. 12.45 Per- soverz. 12.55-13.30 Wereldspiegel, 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Kinderprogr. 16.50 Idem. 17.25 Informatief progr. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.3# muz. amusementprogr. HILVERSUM I 7.00 KRO: Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 (S) Klass. en mod. muz. (igr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Ac tualiteiten: 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvr. (9.00-9.10 Gymn. voor de huisvr. 9.35-9.40 Waterst.) 10.00 (S) Viool en piano: klass. muz. (gr). 10.15 NOS: De komende week in het NecL muz.leven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.08 Voor de zieken. 11.30 Be j aarden - progr. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 gev. progr. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v, land- en tuinb.; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten; 13.03 Ra dio-Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Folklore en Avantgarde: moder ne kamermuz. 15.00 Prot. middagd. NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland: rep. en commen. uit alle delen van het land. (16.00-16.02 Nieuws). Overh.voorl. 17.20 Grepen uit de ge schiedenis van Suriname en zijn Franse buur, deel II. NCRV: 17.30 Bloc: actueel progr. met muz. illu stratie. (18.19-18.29 uit Chr. Hist. Unie; 18.30-18.41 Nieuws). EO: 19.00 veelgevraagde geestelijke muz. 19.20 Reformatie en Reveil, lez. 19.35 Muz. intermezzo. 19.45 Geloven vandaag, le/. NCRV: 20.00 Bij de tijd: actuele informatie over ontwikkelingen in de samenleving. 20.20 (S) Radio Filh. Ork. mod. muz. (opn). 21.10 (S) Pia- norec. mod. muz. (opn). 21.40 De kerk vandaag, documentaire. 22.00 (S) Meisjeskoor en lioht instrument, sextet. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Artistiek voorkeursprogr. 23.30 (S) Deze tijd, deze muz. mod. kamer muz. (opn). 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- gymn. 7.20 lichte gr.muz. en rep. (7.33-7.38 Van de voorpag.) VPRO 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 lichte gr.muz. 9.10 Progr. voor de vrouw met verz.pl. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Beethoven 200. VPRO: 12.00 VPRO-maandag: klass.muz. met tus sen 12.00 en 14.00 nieuws en inform, over muz. 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Tobben met tape: eer, wed strijd tussen Belg. en Ned.-teams van geluidsjagers. 15.20 Eurojazz: Montreux Jazzconc. 1970. 16.00 Nieuws AVRO: 16.03 lichte Lat.- Am. muz. 16.30 Mikadoo: kinder progr. 17.30 Brabant Journ. actuele informatie over N-Brabant. plm. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Ik verbind u door. praatje. 18.30 Parade: strijdkr.progr. 19.30 Nieuws. R.V.U.: 19.35 Vrijwilligerswerk in ontwikke lingslanden. Spr. NOS: 20.05 Progr. over recente vorderingen in de we tenschap. 20.30 Op de vrouw af: schakelprogr. over vrouwenemanci patie 22.10 Sextant: radiomagazine NVSH. 22.30 Nieuws. AVRO: 22.40 Radiojourn. NOS: 22.55 (S) Licht muz.progr. met Metropole Ork. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Start, lopo Nieuws. 10.03 Popstation. (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-onradio KRO: 13.00 Nieuws. 13.20-18.00 KRO-op-Drie: pop-mix ture (14.00. 1500. 16.00 en 17.00 Nieuws.) NED. -roepen te IIERV. KERK Neerlangbroek: kand. F Luitjes te Schiedam; te Eder- veen: J. Kooien te Werkendam. 1 angenomen naar Emmercompas- cuum: H. E. Vermeulen te Gemert. dankt voor Hillegersberg. J. Smit te Soest; voor Leusden: W. Dorre- steijn te Maarssen; voor N.O. Pol der (wijkgemeente Nagele-Tolle- beek): J. Mansvelt. te Woudsend. leroepbaar: C. P. Kassenaar, kand. Albert Kuiplaan 53 te Soest. verpakking: 14 en 40 tabletten

De Vallei | 1970 | | pagina 6