Kalmerende middelen doen rijvaardigheid verminderen Dan rijd je zomaar tegen een boom op JOH AN DE JONGSTE WON FILM WEDSTRIJD Woefs en Lamaars in revisie erf- OP DE VROUW AF via radio en tv Toni Poes en de pachter 5) Groter probleem dan drugs D* B NCR V herbaalt documentaire VANAVOND Fotografie via schoolradio MORGEN programmaos AUTOMOBILIST Reportage van N A V O-parlement RESOLUTIE MARTEN TOONDER STRIP Minister Roolvink in Radio Actief MAANDAG 9 NOVEMBER 1970 HAAG In het Nederlandse verkeer vinden elk jaar tiental len mensen de dood doordat automo bilisten geneesmiddelen hebben ge bruikt die hun rijvaardigheid vermin deren. Dat valt (nog) niet uit statistieken af te lezen, maar het is de stellige indruk van de arts-farmacoloog dr. F. A. Nele mans. Vanuit die Indruk wil hij er bij de weggebruiker (en bij de arts) in pompen dat ze voorzichtig moeten zijn met medicijnen. Hij ziet hier een groter probleem dan wat als het drugprobleem pleegt te worden betiteld. ..Veel van de moderne kalmerende middelen zijn levensgevaarlijk voor de automobilist." is de conclusie die hij uit de bestudering van de dossiers van een reeks verkeersongelukken heeft getrok ken. „Bij experimenten blijken proef personen na het innemen van deze middelen alles normaal te doen, maar de moeilijkheden doen zich pas voor als er niet de spanning van een experiment of van een ongewone verkeerssituatie is." Als karakteristiek voorbeeld vertelt hij van de gebruiker van Librium die op een druilerige novembermiddag met de auto van Den Haag naar Antwerpen moest rijden. Hij kwam in de Maastunnel in Rot terdam in een opstopping te zitten: daar reageerde hij goed op. Tussen Rotterdan en Dordrecht reed hij zelfs zonder moeilijkheden over het stuk waar het verkeer door een opbreking over één baan werd geleid. Maar toen hij na Dordrecht eindelijk de ruimte kreeg op de rijksweg, reed hij na drie kilometer tegen een boom. „Je krijgt bewustzijnsdalingen", meent dr. Nelemans. ..Als je gewoon van vermoeidheid achter het stuur in slaap valt. trap je vlak voor het onge luk gebeurt meestal nog op de rem of probeer je je stuur om te gooien, maar na het gebruik van deze middelen piet. Dan rij je zomaar pats boem tegen •en boom of de sloot in". „Een bevriende psychiater had een dergelijke ervaring met studenten die kalmerendd kalmerende middelen ge bruikten. Zolang hun studie hen boeide, hadden ze geen last. maar zodra ze bij een saai stuk in hun boek kwamen, vielen ze zonder meer in slaap". In de Verenigde Staten is een onder zoek verricht naar vrachtwagenchauf- F. A. NELE MANS54-jarig irts-farmacoloog. is hoofd van de werk groep klinisch genees- niddelenonderzoek van rNO, die de waarde van geneesmiddelen oor de praktijk onder zoekt. Hij is bovendien privaatdocent klinische armacologie aan de Rijksuniversiteit in de rad Utrecht. Als vast beëdigd des- undige van de justitie verschijnt hij vaak op terechtzittingen als hei gaat om de uitwerking van vergiften of de in vloed van alcohol en medicamenten op de automobilist. Zo trad hij onder meer in het proces tegen de Haar lemse rechter mr. Ram- bonnet als deskundige op. feurs die deze middelen gebruikten. Zij bleken tien keer zoveel ongelukken te maken als hun collega's en nog ernsti ger ongelukken ook. ..Het gevaarlijke is. dat deze midde len niet waarschuwen", legt dr. Nele mans uit. „De klassieke zenuwstillende middelen vereoorzaken een gevoel van sufheid, maar dat doen deze moderne preparaten niet. De gebruiker denkt dus dat hi j nergens lavvan heeft" Dr. Nelemans gelooft dat het gebruik van kalmerende middelen nog wel zal toenemen en dat een stijging ook on ontkoombaar is, omdat onze moderne maatschappij steeds meer mensen spanningen geeft die zij niet af kunnen reageren. Gedeeltelijk uit zich dat in een nog steeds snel stijgend alcoholge bruik en in een toenemend illegaal ge bruik van verdovende middelen. Maar een belangrijk deel zoekt verlichting via het recept van de dokter voor kal merende middelen. Daarbij staat voor dr. Nelemans vast dat er te veel geneesmiddelen worden voorgeschreven. ..Vaak zetten de pa tiënten de arts echter onder onredelijke druk om maar iets te krijgen. Voor een arts is dan het voorschrijven twintig seconden werk, het niet-voorschrijven kost een half uur praten en het op en en andere manier iets aan het probleem van de patiënt doen en dat is vaak niet mogelijk eist misschien wel een dag. En een dag telt voor de huisarts maar 24 uur". Er mankeert wel wat aan de kennis die de artsen hebben van de middelen die zij voorschrijven. Voor het dit jaar in Amsterdam gehouden congres van de internationale bond van verenigin- VLAARDINGEN Johan de Jongste, leerldng vierde klas van het Groen van Prinsterer Lyceum in Vlaardingen, is 150 gulden en een gouden legpenning rijker. Zaterdagmorgen kreeg hij tot zijn enorme verbazing in het Utrechtse Jaar beursgebouw deze prijzen in de handen gedrukt omdat zijn filmpje „Contagium" bekroond is in de nationale filmwed- •trijd „Natuur in focus". Johan won zijn prijs in deze wedstrijd, die is uitgeschreven door de Stichting Recreatie in samenwerking met de Organi satie van amateurfilmclubs, in de groep deelnemers tot acht tien jaar. Zelf is hij nog maar vijftien, maar dat weerhield hem er niet van om zijn duidelijke ideeën over milieuveront reiniging (de opdracht) in een filmpje van 3V* minuut uit te beelden. „Contagium is Latijn voor bederf, verval", legt hij geduldig uit in zijn ouderlijk huis, waar zijn ouders trots meeluisteren „Aan het begin van mijn film staat de wereld vol fabrieken Er staat nog maar één boom en die wordt omgehakt door d< enige mens die nog over is". „Het gevolg is dat die man óók het loodje legt, want die boom kan nu geen giftige stoffen meer omzetten in lucht die je kunt inademen. De fabrie ken raken in verval. Alles is dood, maar later breken er weer een paar zonne stralen door. Er hl ij kt toch weer leven te komen, en op het laatst zijn alle fa brieken overdekt met bloemen". Filmen is voor Johan de Jongste een dure hobby,-die bovendien veel tijd kost. „Ik kan het eigenlijk pas in de vakantie doen, want het is druk genoeg op school. Alles doe ik zelf: regisseren, draaiboek schrijven, achter de camera geluid op nemen. Maar soms helpen er wel eens •en paar vrienden mee". In de afgelopen twee jaar maakte Jo- hon al korte speel- en tekenfilms in kleur en in zwart-wit. Het bekroonde filmpje is zijn eerste documentaire. „Bert Haanstra. Jan Schaper en Joop Geesink zijn mijn favorieten" zegt hij zander aarzelen. „Vreselijk goed wat die mensen doen". De NOS-televisie zal vanavond van 23.00 tot 23.20 uur via Neder land 1 een reportage uitzenden van de zitting van die dag van het NA- VO-parlement dat van 6 tot 11 no vember bijeenkomt in de Ridderzaal te Den Haag. Het is de eerste maal dat dit NAVO-parlement, bestaande uit 150 a 200 parlementsleden van de NAVO-landen. in Nederland verga dert. Het parlement bespreekt onder andere de aanwezigheid van Ameri kaanse troepen in Europa. Onder de sprekers zijn secretaris-generaal Brosio, de Westduitse minister van Defensie Helmut Schmidt en minis ter Luns. gen van artsen-automobilisten heeft dr. Nelemans een enquête gehouden onder duizend Nederlandse artsen. Een tamelijk groot aantal artsen bleek zelf te denken voldoende te we ten van de middelen die zij voorschrij ven, maar viel bij de controlevraag over het gevarar van een aantal met name genoemde middelen door de mand. Voor de gemiddelde arts waren geneesmiddelen in het verkeer geen er- kelijk probleem; de verantwoordelijk heid voor het gaan rijden wilden de meeste artsen bij de patiënt zelf leggen. Een groot aantal artsen zou de mid delen die gevaarlijk zijn voor de rij vaardigheid zelfs ook voorschrijven als zij zouden weten dat de patiënten er tegen hun advies in mee achter het stuur zouden gaan zitten. Het congres nam een resolutie aan waarin werd aanbevolen voor te schrij ven dal de apotheker een waarschu wing plakt op elk middel dat voor au tomobilisten gevaarlijk kan zijn. De arts zou het er bovendien op het recept bij moeten zetten als hij zou willen dat de patiënt met dat middel niet rijdt; dan komt dat verbod ook op het etiket dat de apotheker op het middel plakt. Als de overheid deze aanbeveling zou overnemen, zou de justitie van veel be- wijsmoeilijkheden af zijn als iemand heeft gereden onder invloed van ge vaarlijke geneesmiddelen. Nu moet im mers altijd worden bewezen dat ver dachte/patiënt „wist of redelijkerwijs kon weten" dat het middel gevaarlijk was bij autorijden. In afwachting van de aanbevolen re geling zou volgens dr. Nelemans de pa tiënt veel vaker naar het gevaar bij autorijden moeten informeren en zou de arts ook nadrukkelijker moeten waarschuwen. „Volgens de antwoorden in de enquête zou elke automobilist die kalmerende middelen gebruikt moeten zijn gewaarschuwd, maar dat klopt in de praktijk natuurlij, k niet". De groep moderne kalmerende middelen die gevaarlijk zijn voor verkeersdeelnemers, zijn chloordia- zepoxide (voornamelijk bekend on der de handelsnaam Librium), diaze pam (Valium. Levium). nitrazepam (Mozadon, dat vooral als slaapmid del wordt gebruikt, maar dat veel langer nawerkt dan men wel denkt en voelt), oxazepam (Seresta) en me- dazepam (Nobrium). 'j Chanowski Productions in Amsterdam werkt men hard aan een verbeterde versie van de televisieserie de Woefs en de Lamaars. Na de kritiek van vele kinderen heeft men Leen Valkenier, de schrijvers van De Fabeltjeskrant, bereid gevonden zich volledig voor de Woefs en de Lamaars in te zetten. Het oorspronkelijke plan was dat Leen Valkenier enkel de ideeën leverde, maar de uitwerking van het verhaal aan iemand anders overliet. De bezwaren, die de N.O.S. tegen de kinderserie heeft, zijn in de nieuw afleveringen grotendeels weggevallen. De taal van de Woefs en de L? maars werd vereenvoudigd. Elke aflevering is een afgerond geheel. E activiteiten van de figuur Woefcas. die vele kijkers irriteerde, zijn teru; gebracht tot het minimum. Bij de N.O.S. krijgt men de nieuwe afleveringen volgende week te zie Bij Chanowski Productions verwacht men dat de verbeterde serie ovc twee weken op de beeldbuizen in de huiskamers komt. „Nu er in de tie afleveringen, die Leen Valkenier gereed heeft, veel meer humor zit ve wachten wij alleen nog maar positieve reacties. Dank zij Leen ValkenF zal de serie De Woefs en de Lamaars alsnog een succes worden", zo hoo rnen bij Chanowski Productions waar de televisieserie gemaakt wordt. Het tweede programma tn de NCRV-serie „Zeg het no zelf", dat deze omroep vanavond om 21.10 uur via Nederland II zou uitzenden, komt niet op het scherm. Deze opna me, waarin de vestiging van de Hoogovens op de Maasvlakte cen traal stond, beantwoordde niet aan het doel van de serie. Doelstellingen van de serie zijn namelijk de „bur ger" een indruk te geven van de be sluitvorming van de overheid, dui delijk te maken welke invloeden daarin meespelen en tenslotte aan te geven hoe die besluiten kunnen worden beïnvloed. Het bleek tech nisch niet mogelijk van de twee uur lange, veelal verwarde discussie eer aantrekkelijk televisieprogramrr^ van vijftig minuten te monterei Daarom is in overleg met alle be trokkenen tot het niet-uitzenden van deze aflevering althans niet in deze vorm van „Zeg het nou zelf" besloten. In plaats van „Zeg het nou zelf" komt een herhaling in verkorte vorm van de documentaire „Wij stinken erin...!", die de NCRV op 26 oktober uitzond. Deze kleurendocu- mentaire leverde een stroom van reacties op, waaronder een zeer groot aantal schriftelijke en telefo nische verzoeken om herhaling. Een enquête, gehouden ten behoe ve van het NOS-programma „Video" van zondag 1 november, wees uit dat deze documentaire grote indruk had gemaakt op degenen die geke ken hadden. Bovendien bleek dat dit programma bovenaan de verlanglijst stond bij degenen die om een herha ling vroegen, omdat ze niet in de gelegenheid waren geweest de zending te zien. Ook kreeg de NCRV tientallen verzoeken uit het hele land voor projectie van de film tij- TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 VARA: Coronation Street, feuilleton. 19.30 Progr. over vrouwenemancipa tie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Liza Minnelli in Olympia-theater Parijs: zang en dans. 21.10 De Gouddieven, film. 22.00 Achter het Nieuws-Special. 22.40 (K) Socutera. 22.55-23.00 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Kijken naar kinderen: wetensch. serie. 19.30 NCRV: (K) De avonturen van Tom Sawyer, serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Memorandum van een 7025 „Port uit de kelder?" vroeg de markies met een lichte frons. „Ja", zei heer Bommel. „Het is een heel mooie kelder, hoor! Daar kan men de port honderden jaren goed houden" „Honderden jaren?" herhaalde de bur gemeester ongerust. „Als het niet meer is!" riep heer Ollii uit. „Ach, er gaat toch maar niets bovei een voorvaderlijk slot, met oude traditie^ en herinneringen en zo; wat u. markies0 Toen mijn stamvader..." De bediende Joost, die óp weg was naar de kelder, kon het gesprek niet ver der volgen. Hij had de hall bereikt, en daar floot de wind zo krachtig onder de voordeur, dat alle geluiden overstemd werden. „Port uit de kelder", sprak de knecht ifkeurend tot zichzelf. „Zeer betreurens- vaardig! Hoe kan men van mij verwach- en, dat ik nu nog op gepaste wijze cham >reer, als men mij toestaat?' Op dat moment werd er op de buiten eur geklopt, en hij hield verrast de pas n. „Wie mag dat zijn, op dit uur?" vroeg hij zich af, terwijl hij aarzelend de grendel terugschoof. „Onverwacht bezoek is zeer storend nu ik mij voor deze zware opgave geplaatst zie..." Hij opende de deur op een kier, om ongewenste elementen buiten te houden Maar een sterke stormvlaag rukte hem de knop uit de hand en bolderde temid den van regen en natte bladeren aar binnen. Op de stoep stond een verwaaide gedaante, met wapperende rokken en plakkende haarslierten, die hem met een scheve glimlach aankeek. „Ik kom voor de erfpacht", riep ze met krassende stem boven het noodweer uit. dens georganiseerde bijeenkomsten terwijl aanvragen binnenkwamen van Amerikaanse en Duitse instan ties. Tenslotte kan nog worden vermeld dat de inhoud van de filmdocumen taire „Wij stinken erin...!" binnen kort in boekvorm wordt uitgegeven. Voorzover bekend voor de eerste maal in de geschiedenis van de Ne derlandse schoolradio is er mo rge- nochtend, dinsdag 1 0 november, een schoolradio-uitzending gewijd aan de fotografie (Hilversum 1, 09.40-10.00 uur). De uitzending maakt deel uit van een uit vijf pro gramma's bestaande serie Van klanken, kleuren en camera's, be stemd voor de laagste klassen van het voortgezet onderwijs. Het pro gramma over fotografie is de derde 'itzending in deze serie. Aan de hand van 20 dia's wordt de ^sstof verduidelijkt. Hieraan zijn 8 ia's toegevoegd, welke gebruikt :unnen worden bij een klassege- prek na de uitzending. In vereen- oudigde vorm zal de lesstof op 18 muari van het volgend jaar ook 'orden gebruikt in een uitzending, ie bestemd is voor de hoogste klas- en van het basisonderwijs. De uitzending is een co-produktie -an KRO- en NCRV-schoolradio en <wam tot stand in samenwerking met de Stichting Amateurfotografie in Amsterdam. Voor nadere inlich tingen omtrent de uitzending in ja nuari en/of de aan beide uitzendin gen verbonden f otowedstrijd kan men zich wenden tot de NCRV-schoolradio. Schuttersweg 8. Hilversum, of tot de Stichting Ama teurfotografie, Singel 32, Amster dam-C'., telefoon 020-62864/66995. ft De actie „Op de vrouw af', die vandaag van start gaat en ook morgen nog zal voortduren, krijgt vanavond de volle aandacht van radio en televisie. De VARA start er op het scherm mee om half acht in een uit zending die een half uur duurt, de NOS-radio neemt het om half negen over via Hilversum 2 (tot tien over tien), maar dan is ook de VARA-tv er alweer mee bezig, want de gehele uitzending van Achter het Nieuws van 22.00 tot 22.40 uur is aan deze actie gewijd. „Op de vrouw af" is een nationale actie, speciaal gericht op de vrouw. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van enkele organisaties als de stich ting „Man-Vrouw-Maatschappij", de actiegroep Dolle Mina, de NVSH en Centraal Wonen. In zo'n vijftig plaatsen in Nederland heeft men plaatselijke of regionale actiecomités bereid gevonden om gedurende de twee dagen'de grote trom te roeren voor de punten waarop deze actie zich in het bijzonder richt. Dat zijn: Aangepaste werkgelegenheid en gelijke beloning voor man en vrouw; Onderwijs en beroepsopleiding: voor jongens en meisjes gelijke mo gelijkheden: Een betere sek suele opvoeding opdat abortus zo veel mogelijk wordt voorkomen. In woonblokken en flats nu eens ruimten om gezèmenlijk te ge bruiken; voor koken, wassen, op de kinderen passen bijvoorbeeld. Over al deze onderwerpen zult u vanavond meer kunnen horen, want er is een heel legertje verslaggevers en verslaggeefsters op de been om de kijkers en luisteraars op de hoog te te houden van wat er in de diver se actiecentra alzo gebeurt. Boven dien krijgt men een aantal mini- klankbeelden te horen over onder werpen als part-time werk voor de vrouw, kinderopvang, seksuele voor lichting en abortus, en dergelijke. De Achter het Nieuws-uitzending zal plaatsvinden in studio Bellevue in Amsterdan waar het centrale ac tiecentrum gevestigd is. Minister Roolvink (sociale zaken) is donderdag in de NCRV-studio aanwezig om vragen van luisteraars te beantwoorden. In het programma Radio Actief, dat om 21.45 uur op Hilversum 1 wordt uitgezonden, zijn déze gesprekken te beluisteren. dokter, feuilleton. 21.10 Zeg het nou zelfprogr. over inspraak. 22.00 (K) D'r op en d'r an: amuse- mentsprogr. 22.50 Avondsluiting. 23.00-23.05 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Polizei- funk ruft..., serie. 18.30 (K) Actuali teiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Reg. Sportjourn. 19.26 (K) Julia, serie. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Progr. overz. Aansl: (K) Die seltsamen Me thoden des Franz Josef Wanninger. serie. 18.30 (K) Kinderprogr. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Amusement sprogramma.) 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 (K) Actualiteiten. 21.00 (K) Gev. muz.progr. 21.45 Dis cussie. 22.45 (K) Journ, comment, en weerber. 23.05 (K) Requiem. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muz. 18.40 (K) Sind Sie frei, Mademoisel- Kaiserin, serie. 19.45 (K) Actualitei- le?, serie. 19.10 (K) Der Kurier der ten en weerber. 20.15 (K) Filmrep. over Düsseldorf. Aansl.: Nieuws. 21.00 Geheimnis hinter der Tür. film. Aansl: Filmkritiek. 22.20 (K) Nieuws en weerber. 22.30-22.55 Rep. over de Amerikaanse horror-film. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journ. van gis teravond. 10.30 Rep. over Danzig. 11.15 Rep. van een ster. 12.00 Actua liteiten. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.30 Journ. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Kinderprogr .16.55 Idem.' 17.00 Idem. 17.30 De jeugd maakt haar ei gen vrijetijdsruimte. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 Lassie, jeugdserie. RADIO HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le ende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klas. muz. (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten.) 8.00 Nieuws 8.11 gew. muz. (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de huisvr. (9.00-9.10 Gymr voor de huisvr.) 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Bijb. verkennin gen. 10.15 (S) Operafragm. (gr.). 11.00 Nieuws. 11.04 Het wassende water, vervolghoorspel. 11.28 Voor de zie ken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Gev. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinb; 12.30 Nieuws; 12.41 Actua liteiten; 13.00 Raden maar...). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Pizzicato: muz. middagmagazine. (16.00-16.02 Nieuws). O verheids voorl. 17.00 Het beheer van de natuurlijke hulpbron nen In de Ned. Antillen. KRO: 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hail: Jeugd- progr. 18.19 Uitz. Pol. Partij Radika- len. 18.30 Nieuws. KRO: 18.41 Actua liteiten. 19.00 Licht ensemble en sol. 19.45 Evengelie zonder masker, lez. 20.00 (S) Mixtuur; moderne en klass. muz. (opn.). 20.50 Ons kind - onze school (3), document. 21.05 Klass. ka- mermuz. (gr.) 21.30 Ba bel: kunst- kron. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Mededelingen. 22.52-01.52 Nachtvoorstelling: Monoloog van Molly Bloom uit de roman Ulysses van James Joyce. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- gymn. 7.20 Lichte grammofoonmu- ziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal. 8.20 Lichte gr. muz. (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman) 8.50 Mor genwijding. NOS: 9.00 Redders in nood: progr. over de Kon. Noord- en Zuidholl. Redding-Mij. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleu- ters. 10.10 Arbeidsvitaminen: pop. verz.pl.progr. (11.00 Nieuws). 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw (11.55 Beurs-ber.) 12.30 Overh. voorl.: Uitz. voor de landb. 12.40 Wekelijks radio-verkeersmagazine. 13.00 Nieuws: 13.11 Radiojourn. NOS: 13.30 Spiegel van België: muz en nieuws. 14.00 Bopthema's en Swingsessions: progr. voor liefheb bers en verzamelaars van jazz uit de jaren 1935-1955. 14.35 (S) Intern, fo rum, met mod. muz. uit Hongarijë 15.00 Rubr. over het leven In de taal. AVRO: 15.10 Muziekmiddag, waarin o.m. om: 15.10 (S) Nieuwe gr.pl.; 16.00 Nieuws; 16.03 Gesprek over muz. 16.25 (S) Hedendaagse piano- muz.: 16.50 Vierde Intern. Tsjaikofs- ki Concours, Moskou (opn). 17.30 Trefpunt: discussie-rubr. voor ac tuele zaken. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 (S) Licht ork. met zangsoliste. 18.55 (S) Big Band Beat: The Sky- masters. 19.25 Paris vous parle. 19.30 Nieuws. 19.35 Gev. progr. 22.30 Nieuws. 22.39 Radiojourn. NOS: 22.25 (S) Signaal, muz. van eigen tijd (opn). 23.25 Horizon: muziek van de Derwischen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes oor de pep. (10.00 Nieuws.) 11.00 Nieuws. 11.03 Vrolijke gev. visite: icht pl. progr. (12.00-12.02 Nieuws.) 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: licht pl. progr. 14.03 Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws. 1503 Drie-draai. 16.00 Nieuws. 16.03- 18.00 Mix: 120 minu ten rijp en groen op alle toeren. (17.00-17.03 Nieuws.).

De Vallei | 1970 | | pagina 7