DR. FADRHONC GEKWELD DOOR TAL VAN ZORGEN Lichte blessures v. HanegemRijnders, Veenstra en Strik Chinees sprong 2.29 m. hoog Beste hoog springers Herrera ontslagen 11 Je proeft wat je rookt! .dat is Samson halfzwaar, een leeuw van een shag. Meer baden dicht in België Kaminke niet naar AGOVV Post viel terug Studiedag over nota „Sport '70 Jl DRESDEN De coach van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, dr. Fadrhonc, keek in hotel Newa te Dresden, waar de Nederlandse ploeg ver blijft, allesbehalve vrolijk. NIET BIJEEN REALITEIT NIET RIJP OPSTELLINGEN UITBLINKER Thuis Is Voor ledereen Anders. De shag waarbij een man zich man voelt. Eerlijke tabak, puur en pittig. Shag die je werkelijk proeft, elke keer als je opsteekt. Een lange draad, dus prettig draaien. En meer dan veertig sigaretten üit één pakje. Dat is Samson halfzwaar. Gewoon de lekkerste shag! DINSDAG 10 NOVEMBER 1970 De voormalige Tsjech thans gena turaliseerd tot Nederlander werd ook gisteren gekweld door zorgen. Welke formatie moet hy morgenavond in het Rudolf Harblgstadion, waar 35.000 toe schouwers een plaats kunnen vinden, tegen de Oostduitsers het veld instu ren? Licht geblesseerd zijn op het ogen blik Van Hanegem, Renders. Veenstra en Strik. Het wordt voor dr. Fadrhonc een kwestie van erop of eronder. Een ne derlaag, na het gelijke spel van 1-1 te Rotterdam tegen Joegoslavië, betekent uitschakeling in het toernooi om de Eu ropese titel voor landenploegen. Het spelen van de twee wedstrijden tegen Luxemburg en de returns tegen Joegolavië en Oost-Duitsland vormen dan niet meer dan het vervullen van een formaliteit. Dr. Fadrhonc weet het nog niet, hij wikt en hij weegt. Pas vanmiddag laat, na een lichte training, of morgen zal hij de opstelling bekendmaken. Evenals trouwens zijn Oostduitse collega Busch- ner, die zich op het ogenblik met zijn manschappen voorbereidt in het op tweehonderd kilometer van Dresden gelegen Jena. Het Oostduitse elftal komt pas enkele uren voor de strijd in Dresden - qua inwonertal na Oost-Berlijn en Leipzig de derde stad van de DDR. Gisteren werd er door de Oranjekan didaten niet getraind, 's Avonds werd alleen maar de arena verkend waar morgen het antwoord op de vraag zal worden gegeven of wij het Nederlandse voetbalelftal nog wel au sérieux moe ten nemen. Want is het Nederlandse to- pelftal nog wel een afspiegeling van het vaderlandse topvoetbal? Als wij kijken naar de voorbereiding op een interland, dan moeten wij die vraag ontkennend beantwoorden. Dr. Fadrhonc heeft geen gelegenheid gehad zijn spelers voor enige tijd bijeen te krijgen. Hij heeft destijds gesmeekt om de zo belangrijke bekerwedstrijd van afgelo pen zondag in Eindhoven tussen PSV en Feijenoord uitgesteld te krijgen. Dit om de Oranjekandidaten van beide clubs rust te gunnen voor de sleutel- wedstrijd, die de ontmoeting met de Oostduitsers in feite toch is. Het sectiebestuur betaald voetbal wees het dringende verzoek van dr. Fadrhonc af. Het liet toen blijken, het landenvoetbal op Europees topniveau kennelijk niet zo belangrijk te vinden. De bondscoach over de medewerking, die hij bij het samenstellen en de voor bereiding van het nationale elftal krijgt: „Ik moet de realiteit, die voor mij hard is, wel accepteren. Of ik dat nu leuk vind of niet. Een van mijn grootste teleurstellingen was het op nieuw niet beschikbaar zijn van Cruyff, wiens vrouw een baby verwacht." De harde realiteit, waarop dr. Fadr honc doelde, is het nog meedoen van Ajax, PSV, FC Twente en Sparta in de Europese bekertoernooien. Fadrhonc: „Natuurlijk vind ik het prachtig dat de Nederlandse topclubs nog in die be langrijke toernooien zitten. Maar het maakt mijn werk er niet gemakkelijker op. Ik kan mij best indenken, dat die clubs niet op de eerste rij staan om de spelers af te staan voor het Nederlands Met een uur vertra ging vertrokken de spelers van het Neder lands elftal gisteren van Schiphol naar Oost- Duitsland. Keizer van Ajax was er weer bij. Links van hem Van Ha- negem (Feijenoord), rechts Klijnjan (Spar ta). elftal. Maar men mag ook mijn proble men niet vergeten. Ik moet nu eenmaal rekening houden met de wensen van de leveranciers van die Oranjekandidatefi\ En ik wil het contact met de trainers van die vereni gingen niet verliezen. Het moet alle maal in een prettige sfeer verlopen, zonder dat er botsingen komen." „Om een voorbeeld te geven: ik had graag René van de Kerkhof van FC Twente in de A-selectie opgenomen. Maar trainer Rijvers vond dat niet goed; hij achtte hem daar kennelijk nog niet rijp voor. Nou, dan doe ik zoiets niet." „Een ander voorbeeld: ik zag iets in Neeskens van Ajax en heb uiteraard contact gezocht met trainer Michels. Ofschoon Neeskens nog erg jong is ik geloof negentien jaar had Michels er desondanks geen bezwaar tegen. Kijk, daarom heb ik die jongen wel in mijn groep opgenomen want hij barst van het talent." Pluspunt voor de bondscoach was het weer beschikbaar zijn van de Ajacied Keizer, die, zoals bekend, liever niet meespeelde in Rotterdam tegen Joegos lavië. Een tegenstander, die bij de Am sterdammer nare herinneringen opwekt want hij werd enige jaren geleden in wedstrijd tegen de Joegoslaven wegens natrappen het veld uitgestuurd. Ook Drost van FC Twente bleek weer te kunnen worden opgenomen in de slec- tie. Drost ,kon tegen de Joegoslaven we gens een blessure niet meespelen. De Ajacied Suurbier, die dr. Fadrhonc voor de interland tegen Joegoslavië heeft laten vallen omdat hij niet in zijn concept zou passen, is er eveneens weer bij. Uit een en ander valt af te leiden, dat het Nederlandse elftal er straks als volgt uit zou kunnen zien (mits de ge blesseerden genezen zijn): doel: Van Beveren (PSV); achter: Suurbier (Ajax), Strik (PSV), Israel (Feijenoord) en Drost (FC Twente); midden: Veen stra (PSV), Van Hanegem (Feijenoord) en Jansen (Feijenoord); voor: Pahlplatz (FC Twente), Klijnjan (Sparta) en Kei zer (Ajax). Het door ruim vijfhonderdduizend in woners bevolkte Dresden, dat tijdens de Tweede Wereldoorlog voor 85 pro cent werd plat gebombardeerd, schijnt voor het komende treffen nog niet warm te lopen, ook al bezit de stad volgens Oostduitse sportjournalisten het fanatiekste voetbalpubliek uit de DDR. In Oost-Duitsland rekent men op een zege voor „die Mannschaft". Nederlands bondscoach dr. Fadrhonc: „Ik geloof in mijn jongens. Ze zullen, net zoals tegen Joegoslavië in Rotter dam, met inzet van al hun krachten ertegenaan gaan." BRUSSEL Maandag zijn in België opnieuw twee zwembaden gesloten na dat zaterdag het gemeentebestuur van Antwerpen alle zwembaden in de stad tot nader order had doen sluiten. Nu is ook het zwembad in Mortsel gesloten en de dienst voor volksgezond heid van de provincie Antwerpen heeft een onderzoek van het zwemwater be volen. Verder is het bad in de gemeente Merksem dichtgegaan. Deze sluitingen houden verband met de sterfgevallen die zich de laatste tijd hebben voorgedaan onder kinderen in Antwerpen en omgeving. Zoals bekend zijn deze kinderen bezweken aan een vorm van hersenvliesontsteking waar van men vermoedt dat de besmetting wordt voortgebracht door een in de ba den voorkomende amoebe. PEKING Aangemoedigd door 'n menigte van 80.000 bezoekers, die de recordpoging begeleidden met 't scan deren van de gedachten van voorzitter Mao Tse Toeng heeft de Chinese at leet Ni Chih Chin in het Stadion van de Arbeid in Changcha (provincie Hoenan) bij het hoogspringen een hoogte overwonnen van 2.29 meter. Dat is één centimeter meer dan het wereldrecord, dat de Rus Valeri Bru- mel in 1963 vestigde. De prestatie van de Chinese atleet zal niet als wereldrecord kunnen worden erkend, omdat Communistisch China zich in 1964 uit de Internationale Atle- tiekfederatie terugtrok en nimmer de wens te kennen heeft gegeven erin te willen terugkeren. Volgens het Chinese persbureau Nieuw China reciteerde de menigte Mao's woorden: „Wees resoluut, vrees de ontberingen niet, overwin de moei lijkheden tot aan de uiteindelijke over winning". toen Ni Chih Chin zich ge reedmaakte voor zijn tweede poging, die hem over de op 2.29 meter liggende lat zou brengen. Tevoren had hij ach tereenvolgens 1.98 meter. 2.03 meter, 2.13 meter, 2.18 meter en 2.24 meter ge sprongen. Ni Chih Chin, die vier jaar geleden reeds een hoogte bereikte van 2.27 me ter, is merkwaardigerwijs precies even oud als zijn Russische tegenstrever Va leri Brumel. Beiden werden geboren op 14 april 1942. Ni Chih Chin is afkomstig van de provincie Fou-Kien. maar woont in Peking, waar hij sinds 1965 student is in de lichamelijke opvoeding. Hij is 1.84 meter lang en weegt 73 kilo. Ook in andere takken van sport is hij een uitblinker. Zo heeft hij de 100 me- APELDOORN De Zwitser Wolf gang Kaminke zal niet door AGOVV worden gecontracteerd. Beide partyen konden geen overeen stemming bereiken over het transfer bedrag. DEN HAAG De ranglijst van de hoogspringers, ziet er na de sensatio nele sprong van de Chinees Ni Chih- Chin met 2.29 meter, nadat de Ameri kaan George Horine in 1912 voor de eerste maal de twee meter (2.01) pas seerde, als volgt uit: 2.01 meter: George Horine (VS) 1912 2.02 meter: Edward Beeson (VS) 1914 2.03 meter: Harold Osborne (VS) 1924 2.04 meter: Walter Marty (VS) 1933 2.06 meter: Walter Marty (VS) 1934 2.07 meter: Cornelus Johnson (VS) 1936 2.07 meter: Dave Albritton (VS) 1936 2.09 meter: Meivin Walker (VS) 1937 2.11 meter: Lester Steers (VS) 1941 2.12 meter: Charles Dumas (VS) 1956 2.16 meter: Juri Stepanov (Rus) 1957 2.17 meter: John Thomas (VS) 1960 2.22 meter: John Thomas (VS) 1960 2.22 meter: John Thomas (VS) 1960 2.23 meter: Valeri Brumel (Rus) 1961 2.24 meter: Valeri Brumel (Rus) 1961 2.25 meter: Valeri Brumel (Rus) 1961 2.26 meter: Valeri Brumel (Rus) 1962 2.27 meter: Valeri Brumel (Rus) 1962 2.28 meter: Valeri Brumel (Rus) 1963 2.29 meter: Ni Chih Chin (Chi) 1970 De ranglijst aller tijden heeft ook een wijziging ondergaan: 2.29 m.: Ni. Chih Chin (Chi) 1970 2.28 m.: Valeri Brumel (Rus) 1963 2.24 m.: Dick Fosbury (VS) 1968 2.23 m.: John Thomas (VS) 1960 2.23 m.: Kestukis Schaoka (Rus) 1970 2.22 m.: Ed Carruthers (VS) 1968 2.21,5 m: Bill Elliott (VS) 1970 2.21,5 m.: Reynaldo Brown (VS) 1970 2.21 m.: Clarence Johnson (VS) 1967 2.21 m.: Peter Boyce (Als) 1968 2.21 m.: Valentin Gawrilon (Rus) 1969 ter gelopen in 10.6 seconden en 7.56 meter vergesprongen. Door zijn gewel dige sprongkracht is hij ook een uitste kend basketballer. Reeds op 17-jarige leeftijd sprong hij 1.95 meter hoog. In 1966 benaderde hij op een door de re gen zwaar geworden baan het wereld record van Valeri Brumel tot op een centimeter en op 12 juli van dit jaar sprong hij in Peking bij de wedstrijden ter gelegenheid van het 49-jarig be staan van de Chinese communistische partij 2.26 meter hoog. MILAAN Internazionale heeft haar trainer. Heriberto Herrera HH II maandagavond plotseling ontsla gen. Het bestuur van Internazionale gaf geen reden op voor het ontslag van de Argentijn. Er wordt vermoed dat de 3-0 nederlaag die Inter afgelopen zondag leed tegen stadgenoot AC Milan de druppel is geweest die de emmer deed overlopen. Internazionale. dat tweemaal de Eu ropa Cup I won. werd dit jaar in de eerste ronde van de Runners Up-Cup gewipt door Newcastle United. Door het bestuur werd meegedeeld dat de ver vanger van Heriberto, Gianni Inverniz- zi, voorlopig de training zal behartigen. BRUSSEL Bij de neutralisatie van vanmorgen in de zesdaagse van Brussel was het Nederlands/Franse koppel Post/Mourioux teruggevallen tot de derde plaats, met een achterstand van één ronde. In de laatste uren van de nacht van maandag op dinsdag ontston den er plotseling felle jachten. Tegen drie uur, toen een deel van de rennen al was gaan slapen, loofde een toe schouwer een grote premie uit. De strijd ontbrandde onmiddellijk. Kindt-Ronsmans, laag geklasseerd, na men een ronde voorsprong, Peelman en Vrijders volgden hun voorbeeld en ook de sterke Belgen Bracke en Seeuws. In een half uur wijzigde het klassement zich voordurend, tot bij de neutralisatie de volgende stand werd opgemaakt. 1. Stevens/Van Clooster (Bel) 128 pnt; 2. Bracke/Seeuws (Bel) 107 pnt; op 1 ronde: 3. Post/Mourioux (Ned/Fra) 143 pnt; op 4 ronden: 4. Verschueren/Baert (Bel) 121; op 7 ronden: 5. Brasseur/ Goens (Bel) 100; op 10 ronden: 6. Peel- man/Vrijders (Bel) 82; op 11 ronden: 7. Kindt/Ronsmans (Bel) 110; op 12 ron den: 8. De Bosscher/Berckmans (Bel) 108; op 18 ronden: 9. Chemello/Ranacati (Ita) 76. DEN HAAG In overleg met de Ne derlandse Katholieke Sport Federatie, heeft het dagelijks bestuur van de KVP besloten een studiedag te organiseren over de door de gezamenlijke sportor ganisaties in Nederland uitgebrachte no ta „Sport '70". De studiedag zal worden gehouden in de periode eind februari, begin maart. Met name de volgende in de sportnota voorkomende onderwerpen zullen op de studiedag worden behan deld: kader vormingswerk, financiering van accommodaties en leidinggevend werk. verhouding overheid particulier initiatief, recreatieve sportbeoefening en coördinatie van overheid sportbeleid. Eiken is eeuwenoud. Rustig en krachtig. Sfeervol en warm. Eiken verenigt al het goede dat in meubelen kan worden gemaakt. Europa Meubel bewijst het. Het hierboven afgebeelde wandsysteem is in vele uitvoeringen leverbaar. U kunt de losse elementen indelen zoals u wilt Vraag onze uitgebreide dokumentatie, ook voor de prijzen. Van de bijpassende eetkamer kost de eiken schaartafei 595.- en de stoelen Cmet tuiglederen zitting) per stuk 187.50 - UTRECHT EDE-ZUID - •frit i EOE- CENTMM STATION ARNHEM EUROPA I MEUBEL StTMk-l rWn-1 1,45

De Vallei | 1970 | | pagina 4