„Van uitgewoond huis tot erg sfeervol schoolgebouw" W oonwagenbe woner s pleegden koperdiefstal in Amerongen Te zwaar parcours in Driebergen Gehandicapte moet geheel als mens aanvaard worden ICHTHUS-MA VO II OFFICIEEL GEOPEND Gemeente voteerde 3,5 ton mm Marokkaan bedreigt ploegbaas Schoolhoofd, A. Visser naar "t Harde Voorzitter Philadelphia W. Bulsink: IVog geen arrestaties Snoep zieke inbreker bij Stenman N.Y. Ds. Jellema gaat met emeritaat Hoentjes zoeken bescherming Griepprik voor ambtenaren Getrapte Trap Predikbeurt Geslaagd Opbrengst collecte Weer vervuiling van vijvers in Schrijverspark Wielerveldrit BURGEUJKE STAND Belt u dan «ven a.u.b Candia houdt kaartavonden EDE VEENENDAAL - „Ik ben er bijzonder dankbaar voor dat men van een uitgewoond een erg sfeervol en gezellig schoolgebouw heeft weten te maken". Woorden van ds. Wisger hof, praeses van het bestuur van hervormde mavo-scho len in Veenendaal, die gis termiddag in een bomvolle recreatiezaal van de chr. Ich- tus-mavo II aan de Geerse- weg voorheen de VGLO- school het schoolgebouw ,F i officieel opende. VERHINDERD LEERLINGEN SIGNIFICANT VOORZICHTIG Moeilijk De gemeente Veenendaal voteerde y/2 ton om de VGLO-school, die in Veenendaal geen levensvatbaarheid had, geschikt te maken als gebouw voor de Ichtus-MAVO II en gister middag bij de officiële ingebruikne ming bleek dat dat geld voortreffelijk is besteed. De docenten en 166 leerlingen van genoemde onderwijsinstelling zijn ge huisvest is een bijzonder goed geoutil leerd en qua indeling en inrichting warm aandoend gebouw waarin onder meer zeven leslokalen, een recreatie zaal, een fraaie bibliotheek, een geheel vernieuwde garderobe en een directie-, leraren- en stencilkamer zijn geprojec teerd. Ook is er in het gebouw een ge luidsinstallatie aangebracht die een scala van mogelijkheden biedt. De trots zweefde gisteren als het wa re door de chr. Ichthus-mavo II. Een groot aantal vertegenwoordigers van de gemeente Veenendaal, de onderwijswe reld en de centrale kerkeraad gaf acte de présence tijdens de officiële inge bruikneming van het vernieuwde ge bouw. Onder hen bevonden zich onder meer de wethouders van de gemeente Veenendaal, een inspecteur van het mi nisterie van onderwijs, de heer L. Pie per, oud-wethouder Ant. de Ruiter, ds. S. P. van Assenbergh namens de cen trale kerkeraad, de conrector van het CLV en een aantal directeuren van scholen uit Veenendaal en omgeving. Het speet ds. Wisgerhof, die een ope ningswoord sprak nadat de bijeenkomst was geopend met psalmgezang, het voorlezen van een bijbeltekst en gebed, dat inspecteur v.d. Bosch, die vanaf het begin de verbouwing van de voormali ge VGLO-school van nabij heeft mee gemaakt en adviezen heeft uitgebracht verhinderd was deze middag. Namens hem was aanwezig de heer L. Pieper die het werk van de heer Van de Bosch had overgenomen. De voorzitter van het bestuur van hervormde mavo-scholen heette de aanwezigen hartelijk welkom en daar bij noemde hij speciaal nog eens oud-wethouder Ant. de Ruiter die veel werk heeft verzet om te tonnen, die nodig waren voor de verbouwing, bij elkaar te krijgen. Ds. Wisgerhof: „De Ruiter zei mij wel eens: er is geen cent en we krijgen ook geen cent, maar het geld kwam er toch. We weten niet waar hij het vandaan heeft gehaald, maar de vernieuwing is gerealiseerd". De voorzitter bedankte de ex-wet- houder hiervoor. Ook de architecten, aannemers en onderaannemers vergat hij niet. „Zü hebben er een sfeervolle school van gemaakt die de toets der kritiek kan doorstaan," aldus ds. Wisgerhof die verder onder meer zei dat de nieuwe schoolleiding onder dezelfde vlag gaat varen als de Ichthus-mavo 1, waarvan de nieuwe school werd in 1962 afge splitst. „We zullen ons door hetzelfde beginsel laten leiden", aldus de domi nee tot slot, daarmee, wijzend op de „Ichtus" (is vis), een oud christelijk symbool. Inspecteur L. Pieper feliciteerde hier na bestuur en docenten met de inge bruikneming van het gebouw, waarbij Onder het grote aantal genodig den bevonden zich onder meer wethouder M. Bastmeyer en ds. S. P. van Assenbergh (op voorgrond) hij aantekende dat hij de leerlingen of althans een deel daarvan miste. „Die zou ik namelijk ook graag geluk gewenst hebben", aldus de heer Pieper, „want de school is uiteindelijk voor hen." Het feit dat de VGLO definitief mavo was geworden is volgens hem typerend voor de grote veranderingen die in het mavo is in een turbulente stroomver snelling terechtgekomen", zo hield hij zijn gehoor voor, „en er is grote onze kerheid in deze sector ontstaan". Hij hoopte echter dat de nieuwe school „gewoon eens heel rustig echt mavo zou kunnen zijn". Namens de centrale kerkeraad bood ds. Van Assen bergh daarna zijn gelukwensen aan. Deze benadrukte nog eens dat het christen zijn moet doorklinken in het onderwijs. Ook het hoofd van de Kon. Juliana- school, de heer J. G. Thoomes, kwam V «y&w*;. H--' V*. Ds. Wisgerhof tijdens zijn ope ningswoord. VEENENDAAL In het afgelopen weekeinde heeft een snoep- en rook- lustige Inbreker zijn slag geslagen in de kantine van het Stenman bedrijf aan de Schoolstraat. Hjj wist zich toegang tot het pand te verschaffen door een ruit uit de spon ning weg te nemen. In de kantine brak hij een frisdrankenautomaat, een vitrine en een koelkist open. Ook werd een be drag van 25,- aan kantinegeld meege nomen. Aan sigaretten en sigaren wordt voor een bedrag van tachtig gulden ver mist. Verder kan Stenman N.V. een hoe veelheid snoep en rookwaar afschrijven die door de dief in de kantine over de grond werd gegooid en vertrapt. De recherche stelde een onderzoek in. De inbraak heeft plaats gevonden tussen vrijdagavond en maandagmorgen. nog even naar het spreekgestoelte om bestuur en docenten te feliciteren met het vernieuwde gebouw. In zijn vlotte spech merkte hij nog evn significant op dat hij hoopte dat ook zijn school spoedig aan de beurt zal komen bij de gemeente Veenendaal. Directeur G. Verheul werd aan het slot van de toe spraak door hem in het zonnetje gezet, De directeur van de chr. Ichthus- mavo trad als laatste spreker op. HU gaf een uitvoerig overzicht vanaf '62 het jaar waarin de Ichtus-school werd gesplitst. Aanvankelijk kregen de leer lingen van zijn school elders onderdak, maar later kwam er ruimte vrij in de toenmalige VGLO-school, die in 1968 helemaal in gebruik kon worden geno men door de Ichthus-mavo II. Het gro te gezelschap genodigden maakte aan het eind van de middag een rondgang door de verbouwde school, die uitste kend is ingericht. LEERSUM Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is door de provinciale kerkvergadering van Noord Brabant en Limburg met ingang van 17 november emeritaat verleend aan ds. H. A. Jellema, predikant van de hervormde gemeente van Giessen en Rijswijk in de classis Heusden in de kerkprovincie Noord Brabant en Lim burg. Hette Anna Jellema diende onder meer van 1937-1940 de Hervormde kerk te Leersum. Ds. Jellema zal zondag 15 november zijn ambt neerleggen en afscheid ne men van de Hervormde gemeente van Giessen en Rijswijk in de classis Heus den. Na zijn emeritaat zal ds. Jellema zich metterwoon vestigen te 't Waal in de provincie Utrecht. RHENEN Een groot aantal water hoentjes heeft Ouwehands Dierenpark opgezocht om daar naar alle waarschyn- lqkheid bescherming te zoeken tegen de in aantocht zUnde winter. Op alle vyvers van het park worden de vogels momen teel aangetroffen, zelfs in de v(jver van het woonhuis van de directeur. De waterhoentjes huizen normaal in groten getale op de „Blauwe Kamer", het vogelrijke gebied aan de voet van de Grebbeberg. De watervogels zijn in het geheel niet schuw en gedragen zich in de dierentuin, waar voedsel genoeg te vinden is, alsof ze er al jaren bivak keren. Naar de heer Ouwehand zich kon herinneren werden de eerste water hoentjes op de dierentuin van de Greb beberg gesignaleerd in 1968. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal overwegen om het gehele gemeentepersoneel te la ten inenten tegen griep. Per circulaire hebben zij het personeel gepolst of het voor een inenting voelt of niet. Het aan bod van B. en W. is geheel vrijblijvend. De medewerkers van de gemeente be slissen persoonlijk of het wel of niet gebeurt. De kosten komen voor rekening van de gemeente. Als motivering voor het verzoek hebben B. en W. aangevoerd dat in de wintermaanden vooral in december en januari tallozen door de jaarlijks terugkerende griepepidemie worden overvallen, en daardoor voor een of twee weken uit de roulatie zijm Een dergelijk massaal ziekteverzuim kan volgens B. en W. verstrekkende gevolgen hebben voor het goed func tioneren van de gemeentelijke diensten. RHENEN Eén van de beide zogenaamde Trapvogels in de Rhe- nense dierentuin moest worden op genomen in het dierenziekenhuis „De Wagenrenk" in Bennekom voor een behandeling door dieren arts dr. Gouda Quint. De Trap had waarschijnlijk een trap gekregen, want hij liep kreupel doordat hij gewond was geraakt aan één van de poten. Inmiddels is de vogel weer terug in het dierenpark en het ziet ernaar uit, dat de verwon ding geheel is genezen. De Trappen behoren tot de vo gels van de orde der Otididae. De grote Trap (Otis tarda) of trap gans is de grootste Europese land vogel. Het vernieuwde gebouw aan de Geerseweg dat nu chr. Ichthus- mavo II heet. VEENENDAAL Predikbeurt Geref. Gem. (syn.) donderdag 12 november 19.30 uur Ds. De Ridder uit Nunspeet. Geref. Gem. (in Ned.) woensdag 11 november 14.30 en 19.30 uur (Dankdag voor gewas). VEENENDAAL Voor het in Den Haag afgenomen examen voor radio officier ter koopvaardij slaagde de heer J. van de Nadort te Veenendaal. DODEWAARD De opbrengst van de landelijke collecte voor het gehandi capte kind passerde in Dodewaard voor de eerste maal de duizend gulden. Vorig jaar bracht deze collecte 963,86 op, dit jaar bedroeg de opbrengst 1080,54. Als collectrices fungeerden leden van de Chr. Plattelandsvrouwenbond en de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Het fraaie eindbedrag werd mede bereikt dank zij de spontane medewerking van verschillende industrieën en bedrijven uit Dodewaard en naaste omgeving. AMERONGEN Woonwagenbe woners uit het kamp Eindhoven heb ben vorige week in de nacht van woensdag op donderdag bij schroeven- fabriek Sanajo in Amerongen de zeer brutale koperdiefstal gepleegd, waar bij koperdraaisel ter waarde van ruim 10.000 gulden werd buitgemaakt. Het materiaal werd vervoerd met enkele VW-busjes die werden gestolen bij de buurman van Sanajo, confectiebedrijf De Beer. In nauwe samenwerking met de Eindhovense politie heeft de Rijkspoli tie van Amerongen de daders kunnen achterhalen. De woonwagenbewoners, VEENENDAAL De tweeëntwintig- jarige Marokkaan M. M. R., die bij een van de plaatselijke bedrijven zijn ploeg baas bedreigde, zit sinds gisteravond in een cel van het politiebureau. De gast arbeider die het niet zo nauw nam met de werktijd kreeg hierover aanmerkin gen van een ploegbaas. Hij was daar over zo verbolgen dat hij aankondigde de volgende dag met een wapen op zijn werk te zullen verschijnen om de ploeg baas overhoop te schieten. De polijie overweegt de man uit te wijzen. VEENENDAAL Weer is een geval van vervuiling van de vijvers in het Schrijverspark geconstateerd. Enige we ken geleden was dat het geval toen blus water van de brand bij Firet N.V. via de riolering in de vijvers terecht MWam. Wie nu als boosdoener kan worden aan gemerkt wordt onderzocht door de recherche van de gemeentepolitie. die nog niet zijn gearresteerd, zijn naar alle waarschijnlijkheid betrokken bij een aantal andere koperdiefstallen in het zuiden van het land. „Wij hebben in deze brutale diefstal bijzonder snel succes geboekt", aldus gisteren een woordvoerder van de Rijkspolitie Amerongen. „Een dag na de inbraak werden in Brabant zowel de buit als de gestolen busjes teruggevon den." De daders hadden het draaisel al doorverkocht. Tijdens het vervoer werd de nieuwe eigenaar van het materiaal door de Eindhovense politie aangehou den. De busjes werden teruggevonden in de bossen van Son. De daders houden domicilie op het woonwagenkamp in Eindhoven, een volgens de politie levensgevaarlijk ter rein waar veelvuldig wordt geschoten. De Hermandad moet voorzichtig te werk gaan bij de aanhouding van de daders. Men verwacht dat de arresta ties echter nog deze week kunnen wor den verricht. Een Amerongse politieman heeft eind vorige week in Eindhoven, samen met collega's van de plaatselijke politie, de zaak verder onderzocht. Hij verklaarde gisteren: „De aanhouding van de da ders vereist bijzonder veel tact, want het is daar een wilde vertoning in het kamp. Vele van de ongeveer tachtig wagens die er staan zijn doorzeefd met kogels..." OCHTEN Op zaterdag 14 novem ber wordt in het bejaardencentrum Elim in Ochten van twee uur 's mid dags tot 's avonds acht uur een bazaar gehouden. De materialen, die te koop zijn, zijn in het afgelopen jaar vervaar digd door de handwerkclub van het be jaardentehuis. Met de opbrengst van de bazaar zullen weer nieuwe materialen gekocht worden en anderzijds zal het overschot aangewend worden voor de ontspanning van de bejaarden. Tijdens de bazaar wordt eveneens een verloting gehouden, waarvan de trekking om acht uur 's avonds is. VEENENDAAL De heer A. Visser hoofd van de Juliana van Stolberg school heeft een benoeming aangenomen als hoofd van de chr. lagere school te 't Harde. De juiste datum van zijn vertrek is nog niet bekend maar waarschijnlijk is deze 1 maart of 1 april van het volgend jaar. De heer Visser is tevens raadslid en fractievoorzitter van de CHU in de Vee- nendaalse gemeenteraad. Als opvolger op de lijst staat de heer B. van Hal. VEENENDAAL Op een, voor een le wielerveldrit van de gezamenlijke Midden-Nederland-Competitie, te zwaar parcours in Klein-Zwitserland te Driebergen, georganiseerd door „Het Stadion", begonnen de veldrijders aan een competitie, die 8 ritten omvat en voor de veteranen nieuwelingen, ad- spiranten en amateurs is opgezet. Op deze le dag waren er al enkele uit schieters, vooral J. Verkerk (bij de nieuwelingen) en A. Verbeek (bij de amateurs). Bij de veteranen was Gerrit Rutten- berg natuurlijk weer de grote man, ook al reed hij een verkeerde weg in, waar door hij achter de renners kwam, die hij al achter zich had gelaten. De grootste pechvogel was wel Job Schaafsma, een kanshebber bij de nieu welingen, die een defecte derailleur kreeg en al in de le ronde moest opge ven. De „Amersfoort"-vertegenwoordi- gers deden het lang niet slecht en voor al Wim van Middelaar gaf goed partij. De troeven Max de Vries, Henk van Velzen en Matthijs de Koning namen helaas nog niet deel. Uitslagen: Veteranen: G. Ruttenberg (T.) 13,5 km. in 40,40. (7 p.); H. v. Dijk (St.) 6 pnt.; A. Emo (V.) 5 pnt.; H. Spronk (St.) 4 pnt.; D. Vroege (J. v. A.) 3 pnt.; J. Bos (V.) 2 pnt.; F. Bos (Ad.) 1 pnt. Adspiranten 10 km. in 32,21: J. Groenewegen (Ad) 10 pnt.; H. Pouw (Ad.) 9 pnt.: G. Vink (A'F) 8 pnt.; H.Fruijk (Ad.) 7 pnt.; H. Pellikaan (JvA) 6 pnt.; H. Jagers (V.) 5 pnt.; C. Roeloffs (A'f) 4 pnt.; B. v. d. Bie (V.) 3 pnt.; P. de Jong (St.) 2 pnt; H. Badenbroek (A'f) 1 pnt.; W. Harder (Ad.) 1 pnt. Nieuwelingen: 13,5 km. in 39,06: J. Verkerk (V.) H) pnt.; G. Janmaat (Ad.) 9 pnt.; J. Smits (St.) 8 pnt.; P. Kuijpers (A'f) 7 pnt.; E. Smit (A'f) 6 pnt.; P. Sluijs (St.) 5 pnt.; J. Galesloot (Ad.) 4 pnt.; F. Diepeveen (V.) 3 pnt.; H. Smit (St.) 2 pnt.; D. Meischke (St.) 1 pnt.; J. Bakker (Ad.) 1 pnt.; H. Peet (Ad.) 1 pnt. Amateurs: 21 km. in 59,14: A. Verbeek (Ad.) 10 pnt.; W. v. Mid delaar (A'f) 9 pnt.; J. Smit (Ad.) 8 pnt.; C. Albert (T.) 7 pnt.; J. v. d. Broek (T.) 6 pnt.; T. v. Tol (Ad.) 5 pnt.; A. v. d. Ploeg (T.) 4 pnt.; G. v. d. Hoef (T.) 3 pnt.; A. Tukker (J. v. A.) 2 pnt.; G. v. 't Klooster (A'f) 1 pnt.; C. v. Wijk (V.) 1 pnt.; W. v. Putten (V.) 1 pnt. Verenigingsklassement: „De Adelaar" 56 pnt.; „Amersfoort" 36 pnt.; „De Volharding" 30 pnt.; „Tem po" 28 pnt.; „Het Stadion" 27 pnt.; „Jan van Arckel" 11 pnt. VEENENDAAL „Een dove mag niet gevloekt en een blinde geen strui kelblok op zijn pad gelegd worden", hield gisteravond de heer W. Bulsink, voorzitter van de afdeling Veenendaal van Philadelphia, zijn gehoor in de au la van de christelijke technische school voor. De vereniging die zich al gedu rende een twintigtal jaren bezighoudt met de zorg voor zwakzinnigen, was bijeen gekomen om te luisteren naar de geneesheer directeur van de observatie kliniek de Ederhorst, dr. G. Kuipers. Deze sprak over de ontwikkeling in de zorg voor geestelijk gehandicapten. Voorzitter Bulsink maakte van de ge legenheid gebruik in zijn inleiding wat uit te weiden over de positie van de geestelijk gehandicapten in de maat schappij. Vooral in Veenendaal was er veel tot stand gekomen dat het licha- voor Veenendaal ,7.3010550 Van 17.30- 1 "J 079 19.30 uur MWIi' 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 melijk welzijn van veel in hun geeste lijke ontwikkeling gestoorde kinderen ten goede kwam. Maar er moest ook een mentaliteitsverandering komen ten aanzien van de aanvaarding van de ge handicapte als mens. Dus niet alleen zorg „naar lichaam", maar ook „naar de geest". Vaak overkomt het mongo len, of anders types zwakzinnigen nog in autobussen of op straat door zoge naamde normale mensen, vaak kinde ren, geplaagd, bespot of zelfs opgehitst te worden. De heer Bulsink was het er eveneens niet mee eens dat geestelijk gehandicapten steeds getutoyeerd wer den. Hij verwees naar het citaat uit Leviticus, waar ook stond te lezen dat iedereen die onnodig overlast bezorgde, in casu de gehandicapten (doven, blin den enz.,) vervloekt was. Een mentali teitsverandering was dus een christelij ke eis. Veel was tot stand gekomen, de heer Bulsink noemde de „Lonas", maar er moest meer gebeuren. Een collecte met een opbrengst van tachtig mille, was mooi, maar slechts één zijde van de medaille. Het werk in Veenendaal was rijk gezegend, maar er moest wel doorgewerkt worden, besloot de voor zitter. Het zestigtal ouders van geestelijk gehandicapte kinderen kon daarna luis teren naar een toespraak van dr. Kui pers over de ontwikkelingen in de zorg en begeleiding, in het bijzonder in de observatiekliniek de Ederhorst. Het werk had een enorme vlucht genomen. Twintig jaar geleden dacht bijna nie mand aan deze zorg en thans houden zich met dit werk bezig specialisten als neurologen, fysio-therapeuten, encefa- lografici, voedingsdeskundigen, pedago gen en nog veel meer zwaar gestudeer de mensen. De zorg voor de geestelijk gehandicapte vergt veel tijd en inspan ning. Het onderzoek is moeilijk, kost baar en vraagt veel tijd, aldus dr. Kuipers. De opvoedkundige begeleiding is vaak te zwaar voor een ouderpaar en daarom verdient het de voorkeur een kind onder te brengen in een inrich ting, waar het meestal gelukkiger is dan thuis. Ouders bevinden zich vaak in een positie van vergeeflijke onmacht. Meer kinderen vragen een deel van de aandacht op, waar één gehandicapte uitzonderlijke zorg eist. Verwenning en veel te hoge eisen eindigen soms in zeer teleurstellende ervaringen. De heer Kuipers wees de ouders erop dat de opvoeding van gestoorde kinderen veel subtieler moet zijn dan die van de an dere spruiten die over een bepaald af- weervermogen en over een zekere her stelkracht beschikken, waardoor ze op voedkundige blunders kunnen verwer ken. Zwakzinnigen vragen een speciale begeleiding. Ze denken alleen maar concreet bijvoorbeeld. De zelfstandigheidstraining is het moeilijkste onderdeel van de opvoeding van het opgroeiende zwakzinnige kind, meende dr. Kuipers. De oefening kon eigenlijk alleen maar op verantwoorde wijze in een kliniek als de Ederhorst geschieden. In tegenstelling tot anderen meende de heer Kuipers dat de kinde ren niet zo lang mogelijk thuis gehou den moeten worden. Aan de hand van de resultaten van onderzoeken moet de beste weg worden uitgestippeld. Zo'n eerste onderzoek moest eigenlijk al plaatsvinden voor de leerplichtige leef tijd wordt bereikt. Dan kunnen tijdig de mogelijkheden en de onmogelijkhè- den worden bepaald. De waarheid kon dan wel eens hard aankomen, maar op den duur was die beter te verdragen dan een schrijnende onzekerheid. Op het gebied van de voeding waren ook belangrijke ontdekkingen gedaan. Door voeding kunnen, door erfelijke factoren bij bepaalde mensen, bescha digingen van de heresenen ontstaan. Is die erfelijke aanleg bekend, dan kan de beschadiging voorkomen worden. In de pauze werd een bestuursverkie zing afgewerkt. Met ruime meerderheid werden de heren D. Valkenburg en D. Meyer herkozen. De bijeenkomst werd besloten met een interessante discussie tussen ouders en dr. Kuipers. RHENEN De Sportvereniging „Candia '66" organiseert evenals vorig jaar in haar clubgebouw op het gemeen telijk sportpark kaartavonden en wel vrijdags om de veertien dagen. De eerste avond werd reeds gehouden op 6 no vember. De eerstvolgende avond is gepland op vrijdag 20 november a.s. De avonden beginnen om acht uur. Er wordt gekla verjast en gejokerd. Geboren: Hendrikus J., z.v. H. J. G. van den Top en T. J. Meurs; Alida M. J., d.v. G. Roskam en W. H. Methorst; Anidré, z.v. J. W. van Harskamp en A. van Veen; Gerritje, d.v. P. G. Harde man en G. Nab; Arne, z.v. C. F. Musch en A. I. Marinus; Sabine S. J. M., d.v. G. J. Bosch en B. H. J. Bekker; Maar ten, J., z.v. J. Kleinjan en C. K. van der Linde; Miranda, d.v. W. Weigraven en C. A. van Geffen; Johanna, d.v. G. J. Remmelink en H. J. Pol; Wemand A. W., z.v. R. M. J. M. Hoefsloot en H. C. van Steijn van HensbroekLammert L., z.v. H. Verschoor en H. Schouten; Zülal, d.v. I. Kizilyazi en D. Koldakoc; Evert J., z.v. D. J. van Dijk en G. Bos; Johannes, z.v. M. Hol en C. Verwoert; Carolien, d.v. A. J. Blocks en C. A. S. Koedooder; Herman S., z.v. H. T. J. B. Backer en B. H. van den Berg; Sandra D., d.v. R. Vogelenzang en D. Slotboom; Hendrika, d.v. W. van den Berg V: Stomphorst; A. Nijhof; Willem, z.v. G. Bouw en J. Stimphorst; Eel co, z.v. R. Roeten en M. Ouderdijk; Martin, z.v. C. Teunissen en G. Soil ie; Aalbert, z.v. A. van de Munt en S. Hardeman; Gijsber- tha, d.v. G. Broekhuizen en G. G. van de Vliert; Johanna C. A., d.v. G. Meijer en A. Schoonderbeek; Monique, B., d.v. J. Hendriksen en A. van Veldhuijsen; Claudia, d.v. G. J. Klok en C. E. Bijl; Geralda, d.v. G. J. Klok en C. E. Bijl; Erwin E. J., z.v. E. van Kranen en T. E. Menger. Overleden: Alida J. Schrijver, e/v F. W. Hoefakker, geb. 3 mei 10; Marinus van den Brink, geb. 11 mrt. 96; Gerar- dus P. J. Monker, geb. 20 feb. 86; Hen drika A. van Kooten, e/v W. van Doorn, geb. 10 feb. 33; Rika Sukkel, e/v J. Ver steeg, geb. 28 mrt. 92; Willem H. van den Brink. geb. 15 mrt. 04; Bernardus Schaap, geb. 7 dec. 96; Cornelis J. de Schipper, geb. 19 mrt 97; Pieter van Silfout, geb. 4 jul. 98; Trijntje de Lang, e/v C. M. Kerkeling, geb. 5 jan. 91; Ma ria P. J. Willemse, geh. gew. met J. van Dalen, geb. 14 apr. 97; Maasje van Lut- tikhuizen, e/v H. van Roekei, geb. 10 dec. 00; Petronella Ariese, e/v M. van Zuijdam, geb. 25 okt. 05; Frouke Haar- brink, geh. gew. met N. A. Budding, geb. 12 jul. 83; Teuna A. Baardwijk, e/v C. van Noordennen, geb. 28 sept. 99; Everdina Meurs, e/v J. van Ooijhuizen, geb. 9 jun. 99.

De Vallei | 1970 | | pagina 7