TELEURSTELLEND SPEL VAN NEDERLANDERS Henry Cooper (36) ontnam Urtain zwaargewicht titel Uitslagen draverijen Jeugdploeg op snelheid geklopt Pak Snelrijst J0£ 89 100 Grams Repen $Z Halve Perziken 14$ 1»Ï8 Saks. Leverworst Koffiemelk 139 Kwaliteit te kust en te keur Flacon Teakolie Letterzegel T voor SO cent Roomboterletter TT 71 69 Erwtensoep Dr.Oetker Bakmeel CIRCUIT VAN ZANDVOORT VERDWIJNT Fighting Mack in Nederlandse boksring Okker en Laver uitgeschakeld Ajax en Cruvff zoeken naar overeenstemming Snel achter Opnieuw Deze week bij de boodschappen Zo spaart u voor 'n echte Vraag uw Centra-winkelier de gratis letterspaarkaart met alle informatie. WOENSDAG II NOVEMBER 1970 JONG ORANJE KREEG SNELLE K.O. VAN OOSTDUITSE JEUGD ERFURT Na de glanzende triomf op Joegoslavië (5-2) is Jong Oranje in zijn tweede wedstrijd in hel toernooi 0111 de Europese beker voor jeugd-landen- learns in Erfurt met 3-1 door Oost-Duitsland nadrukkelijk verslagen. Via een wervelend openingsoffensief schoot Mosert met twee gave treffers in acht minuten vrijwel alle illusies van Jong Oranje aan scherven. Een tegentreffer van Van der Kerkhof, die weer alle mogelijkheden opende, werd volledig teniet gedaan toen doelman Schrijvers een strafschop veroor zaakte. welke door Seguin in een doelpunt werd omgezet. In de tweede helft kwamen beide elftallen nauwelijks meer aan voetballen toe. Het Georgi Dimitroff-stadion in Er furt bood op de kille novemberavond een fantastische aanblik. Vier schuin naar voren getrokken lichtmasten wier- kleurde tartanbaan omzoomde het kortgeschoren grasmat. Een bruinge- kleurde tartanbaan omzoomde het strijdperk, waar Jong Oranje het elftal van de Oostduitsers zou pogen te weer staan. Het tactisch concept van coach Siem Plooyer was volledig afgestemd op de aanval. „Ik heb", zo zei hij, ,de jongens opdracht gegeven om aanvallend te spelen". De 4-2-4 opstelling, die hij had gecreëerd, onderstreepte zijn opdracht. Gokte Plooyer op een vroege treffer voor Nederland, linksbuiten Mulders van PSV kreeg de speciale opdracht mee om in nood assistentie te verlenen op het middenveld. Het gewaagde strijdplan van de Nederlandse formatie hield, tegen de te verwachten stormloop van de Oostduitsers, wel het nodige ge vaar in. Afgewacht diende te worden of enkele, zondag alles gevende, spelers tijdig waren hersteld, waardoor het overschakelen op andere linies geolied zou verlopen. Na het spelen van de beide volkslie deren in doodse stilte aangehoord en het werpen van bloemen in de matig bezette tribunes, kreeg het Nderalndse team reeds in de tweede minuut een bittere pil te slikken. Rechtshalf Weise snelde door de defensie van Jong Oran je. Doelman Schrijvers tastte mis op diens korte voorzet, waarna Mosert hard in een verlaten doel knalde: 1-0. Het was een fikse dreun, die door Jong Oranje goed werd verwerkt. Na felle acties werd de Oostduitse doelman Schneider met harde schoten van Dey- kers en Boskamp getest. Het was een speldeprik vergeleken bij de volgende actie van de in wit-blauw gestoken jeugd van Oost-Duitsland Na twee mis sers Weimar en Hildebrand trapten over de bal werd de strakke pass van Heidler door Mosert opnieuw, nu met een onhoudbare kogel afgerond: 2-0. En dat na acht minuten. Nog bleek Nederland niet aan een knockout toe. Na tien minuten werd de eerste goed 1 gerichte tegenstoot uitgevoerd. Bos kamp bracht de bal snel o p. Verdediger Egel tastte mis, waarna René van de Kerkhof een niet te missen kans kreeg. De blonde topscorer van FC Twente faalde niet: 2-1. Er volgde een aantrekkelijk duel met sterk wisselende mogelijkheden. Heftig tumult ontstond, toen doelman Schrij vers de doorgebroken Weise bij zijn be nen greep. Alle protesten hielpen niet. D Italiaanse grensrechter wees onver biddelijk, na het raadplegen van zijn grensrechter, naar de stip. Seguin velde het harde vonnis: 3-1. Geprikkeld Oranje nam revanche. Maar niet op een prettige manier. René van de Kerkhof torpedeerde doelman Schneider en mocht vervolgens blij zijn dat hij door Angonese niet van het veld werd gestuurd. Harde overtredingen volgden elkaar in snel tempo op. Boskamp liet Mosert hinken, Schu- Verwarde situatie voor het Nederlandse doelwaar de Oostduitser Weise probeert, zich tussen Schneider (links} en Hildebrand door te wringen. lenburg blesseerde Spartaan Visser. Toch kwam Jong Oranje weer bij een reële mogelijkheid. Uit een voorzet van Van de Kerkhof kopte Van der Veen slechts millimeters naast. Vervolgens ontkwam Oranje nogmaals aan een doorboring. Heidler schoot wel raak, maar de treffer werd wegens buiten spel afgekeurd. Kort voor de pauze plaatste Jong Oranje bijna een doeltreffende tegen stoot. In kansrijke positie zond Hoeke- ma de bal echter voorlangs het doel. Na tien minuten in de tweede helft doelman Schneider was vlak voor rust vervangen door Hoffmann ont- LONDEN Ondanks de voor een profbokser toch al respectabele leeftijd van 36 jaar is Henry Cooper er toch in geslaagd voor de derde maal in z(jn carrière Euro pees kampioen in het zwaargewicht te worden. Bjj het begin van de negende ronde staakte de Franse scheidsrechter Bernard Mascot het gevecht, omdat het rechter oog van titelhouder José Manuel Ibar, beter bekend onder z(jn bijnaam Urtain, volledig dicht zat. De 14.000 toeschouwers in de Empire-pool in Londen, die ondanks de gepeperde toegangsprijzen van twee tot vijfentwintig pond reeds lang van tevoren was uitverkocht, gaven „Enery", zoals Cooper in zijn land ge noemd wordt, een daverende ovatie. In de voorgaande acht ronden had Cooper zich duidelijk de technisch be tere bokser getoond. Cooper kwam ove rigens in de eerste ronde al direct in gevaar toen de wild aanvallende Span jaard met een kopstoot een van de zeer kwetsbare wenkbrauwen van de Brit openhaalde. Cooper's broer en trainer Jim slaagde er echter in de wond te dichten. Urtain maakte zich overigens herhaaldelijk schuldig aan werken met het hoofd. Hij kreeg dan ook in de achtste ronde een openbare waarschu wing wegens kopstoten. Urtain, die met zijn 88,5 kg. precies twee en een halve kilo zwaarder was dan zijn uitdager, had alleen in de zevende ronde licht voordeel. Alle andere ronden waren duidelijk voor Cooper, die met zijn ge vreesde linkse keer op keer goed door kwam. Cooper, die op 24 februari 1964 voor d* eerste maal Europees kampioen Jn het zwaargewicht werd door een over winning op punten tegen zijn landge noot Brian London, heeft zijn titel tweemaal verloren door een beslissing van de Europese Boks Unie (EBU). De eerste maal was dat in november 1934 toen hij van de titel vervallen werd verklaard omdat hij zijn kampioensgor- del niet binnen de vastgestelde tijdsli miet verdedigd had. Op 18 september 1968 werd Cooper voor de tweede maal Europees kampioen nadat titelhouder Karl Mildenberger in Londen in de achtste ronde werd gediskwalificeerd. Een jaar later moest de Brit zijn titel opnieuw opgeven, omdat hij een menis cus-operatie moest ondergaan. Voor José Manuel Ibar was de neder laag tegen Cooper de tweede uit zijn carrière. De Spanjaard, die in zijn par tijen, meestal tegen tweederangs tegen standers, een reputatie als knock out specialist had opgebouwd, werd op 3 april van dit jaar Europees kampioen door een overwinning op de Duitser Peter Weiland. Urtain, die tegen Cooper zijn 36e partij bokste 33 eindigden in een knock out overwinning had en kele maanden geleden voor de eerste maal de ring met een nederlaag verla ten toen hij tegen de Italiaanse zwaar gewicht Alfredo Vogrig wegens te laag stoten werd gediskwalificeerd. Cooper bokste dinsdag in de Empi re-pool zijn 53e gevecht ais prof. Hij won voor de 39e maal en bleef daar door vier jaar lang zonder nederlaag. Onder de 14.000 toeschouwers in Lon den bevond zich ook de Westduitser Jürgen Blin, die op 23 juni van dit jaar in een titelgevecht in de arena van Barcelona als eerste bokser een volledi ge partij tegen Urtain overeind bleef. Blin is door de EBU aangewezen als officieel uitdager van de winnaar van het gevecht tussen Urtain en Cooper. Urtain kreeg voor de partij tegen Coóper een beurs van bijna 380.000 gul den. Cooper moest tevreden zijn met een bedrag van bijna eehkwartmiljoen gulden. HILVERSUM De leerling-pikeurs stuurden gisteravond in het grote num mer van de avonddraverijen elf Neder landse paarden die ieder al minstens 35.000 gulden hebben gewonnen. Het werd, eindelijk, toch weer eens een zege voor de twaalfjarige Zeven- klappr, die opvallend beheerst gemeend door leerling J. M.. Kroon, nu geen hal ve baan wegliep maar na de leiding genomen te hebben rustig op kop bleef. De internationale sprint was natuur lijk voor Wagenaars Ingrid Hanover, die naar de twintig overwinningen in dit jaar snelt. De forse Grand Geste gaf uitstekend partij, beloond met een tweede plaats voor de ook verrassend vooraan eindigende Doriethe J. De uitslagen Lance areta-prijs: 1. Ida Polsbroek (J. Wagenaar) 1.30.9; 2. Isnathan; 3. Iro- na. Winn. 3,50; pl. 2,10, 13,70; koppel 10,80; cov. 6,-. Larry-prijs: eerste afd.: 1. Heno Vic toria (J. Geluk) 1.29.0; 2. Helon; 3. Ico R. Winn. 4,20; pl. 1,90, 1,70. 2,10; koppel 7,90; trio 154. Lelie h-prijs: 1. Fiasco Akerendam (P. Koppejan) 1.27.5; 2. Hyacint; 3. Flamingsgold. Winn. 10,20; pl. 1,70, 5,30, 1,60; koppel 15,30; cov. 5.-. Lidin-prijs: eerste afdeling 1. Hom- blower (B. de Vries) 1.24.3; 2. Hielke D; 3. Fleche en Fouska P (Dead Heat). Winn. 7,30; pl. 2,50, 2,40. 2,-, 3,30; koppel 10,50; cov. 4,90. Lector Plutoprijs: 1. Hans (B. Dapper jr) 1.26.3; 2. Ilona; 3. Hispano. Winn. 2,20; pl. 1,40, 2,10, 3,-; koppel 4,50; cov. 6,80; trio 146,-. Linardprijs: 1. Zevenklapper (J. Kroon) 1.22.8; 2. Fillette Six; 3. Dyveke D. Winn. 9,10; pl. 2,30, 1,30, 3,20; koppel 18,-; cov. 4,80. Wagenaar jr) 1.23.2; 2. Grand Geste; 3. Ley ra-prijs: 1. Ingrid Hanover (J. Doriethe J. Winn. 1,60; pl. 1,30, ƒ2,90, 4,-; koppel 5,50; cov. 7,60. Lidin-prijs: (afstand 2020 m) tweede afdeling: 1. Double's Dochter (H. J. Pools) 2.56.-, 1.27.1; 2. Grace Rodney; 3. Handy Mac. Winn. 7,70; pl. 1,90, 1,40, 3,50; koppel 17,50; cover 3,50. Lisetteprijs: 2420 m: 1. Fluitlijster S. (J. R. de Boer) 3.27.2, 1.24.9; 2. Dora Harvester D; 3. Dora Williams. Winn. 4,40; pl. 2,90, 3,-. 6.10; koppel 9,20; cover 5,90; trio 335,30. Larry-prijs: 2000 m. 2e afdeling: 1. Hein van Polsbroek (W. C. Strooper) 2.57.0, 1.28.5; 2. Gloriant; 3. Hollyane. Winn. 4,60; pl. 2,40, 4,70, 2,-; koppel 8,10; cover 12,40. Totale omzet 284.229,-. DüSSELDORF In enkele Europese steden zijn de voorronden gespeeld van de Europese beker waterpolocompetitie. Voor de twee kwalificatietoernooien voor de finalegroep plaatsten zich de volgende acht ploegen: Ethnikos Piraeus, CN Barcelona, OSC Boedapest, Dynamo Moskou, Partizan Belgrado, Stockholm, Akademik Sofia en Mladost Zagreb (titelverdediger). snapte het Nederlandse doel opnieuw aan groot gevaar. Achtereenvolgens schoten Richter, Mosert en Weise tegen tijdig uitgestoken benen. Was het spel aanmerkelijk rustiger, Richtert bezorg de met na te trappen Visser opnieuw een pijnlijke enkel. De lange Spartaan betaalde met gelijke munt. De fysiek hardere Oostduitsers be hielden het initiatief, maar hun over wicht was toch minder nadrukkelijk dan in de eerste helft. Het spel van beide ploegen zakte naar een bedenke lijk niveau. Ook scheidsrechter Amgonese, die de voordeelregel geheel op eigen manier interpreteerde en zelfs door het matige lawaai van de vierduizend toeschou wers bleek geïmponeerd, raakte steeds slchter op dreef. Toeschouwers: 4000. Scheidsrechter: Angonese (It.) Jong Oost-Duitsland: Schneider (Hof- mann): Adresen, Zapf, Engelen, Frit- sche; Seguin en Weise; Mosert, Schu- lenberg, Heidler en Richter. Jong Oranje: Schrijvers (FC Twente); Hildebrand (FC Utrecht) Schneider (Feijenoord), Weimar (ADO) en Visser (Sparta); Boskamp (Feijenoord) en Van de Veen (Sparta); Hoekema (Go Ahead), Deijkers (DWS), René van der Kerkhof (FC Twente) en Mulders (PSV). ZAND VOORT Tijdens een bewo gen en langdurige zitting heeft de ge meenteraad van Zandvoort in de nacht van dinsdag op woensdag het principe besluit genomen het Zandvoortse cir cuit op te heffen. De beslissing werd genomen met 12 tegen 4 stemmen. Nauw hiermee verbonden was het verzoek van „Balm-Vermeulen Ontwikkeling NV" om het binnenterrein van het cir cuit te reserveren voor de bouw en ex ploitatie van het door architect A. H. Balm van het Europroject ontwikkel de project „Zandvoort, twaalf maan den zomer". De tegenstanders zagen niets in dit plan, dat tussen de 25 en 50 miljoen zal gaan kosten. Doch de meerderheid besloot voor drie jaar optie op dit ter rein te verlenen om de initiatiefnemers een kans te geven. Overigens zal na één jaar worden bekeken of de voor bereidingen snel genoeg verlopen. ERFURT Jong Oranje was aan geslagen. Sip keken de spelers, in een nauwelijks ruinite biedende kleedka mer. voor zich uit. Vooral de verde diging van het elftal had schromelijk gefaald. Het rechter verdedigingsblok Hildebrandt-Weimar werd door Rich ter en Heidler op snelheid volledig ge klopt. Kees Weimar, bij Ado volledig pas send in het team, was nuchter in zijn oordeel. „Ik wLst, dat die mannen snel waren, maar dit had ik niet verwacht. We misten duidelijk een organisator. Maar wat mag je verwachten van een team, dat maar twee dagen bijeen is?" In de Nederlandse verdedigering werd inderdaad het organisatietalent van Ajacied Neeskens node gemist. Zijn vervanger, Dick Schneider, kan men evenwel moeilijk met vee) verwijten overladen. Voor hem was het vrijwel onmogelijk de vele gaten tijdig te dich ten. Schneider: „Ik heb zoiets nog niet meegemaakt. Als ik rechts bijsprong dan viel links een gat. Voor mij is het van de Oostduitsers een grote prestatie, dat zij dit wisten te bereiken." Nederlands sterkste deel van het elf tal, de middenlinie, met de hard wer kende Van der Veen. Boskamp en Mul ders, was in eerste instantie toch ver antwoordelijk voor de snelle achter stand. Boskamp, die de rappe Mosert aan banden moest, leggen gaf de Oost duitsers veel vrijheid, waardoor zij tweemaal raak konden schieten. BIJSPRINGEN Boskamp: „Als je een man moet dek ken dan verwacht je, dat je bij de man kan blijven. Nu moest ik van het begin af bijspringen." Openhartige coach Siem Plooyer, die van tevoren had gezegd dat hij zijn jonge spelers niet aan een systeem wil de opofferen, was bijzonder teleurge steld. ,.Ik ben vooral teleurgesteld om het feit dat de ploeg de opdracht van ROTTERDAM Fighting Mack, de Antilliaanse profbokser, die van 14 augustus 1968 tot 18 januari 1969 Euro pees kampioen in het weltergewicht was, zal op 21 december voor het eerst sinds lange tijd weer in een Neder landse ring boksen. Mack krijgt de hoofdpartij in een internationaal prof programma, dat in de Rivièrahal in Rotterdam wordt gehouden. De tegen stander van Mack is nog niet bekend. het eerste half uur, het veld moest met vertragend spel zo klein mogelijk wor den gehouden niet heeft opgevolgd. We zijn op snelheid, waar do verdediging niet tegen opgewassen was, verslagen". PARIJS De Franse titelhouder Jean-Baptiste Chanfreau heeft dinsdag avond tijdens de open tenniskampioen schappen van Parijs voor een verras sing gezorgd door in de eerste ronde van het herenenkelspel Tom Okker uit te schakelen. De als nummer vier ge plaatste Okker verloor in drie sets: 7-6, 6-7 en 4-6. De nederlaag van de als eerste ge plaatste Australiër Rod Laver was d« grootste sensatie van de eerste ronde. De 24-jarige Engelsman Graham Stillwell schakelde Laver, die geen mo ment in zijn spel kwam, met 6-3, 6-1 uit. In de tweede ronde versloeg voortf de Australiër Roy Emerson zijn landge noot Ray Ruffels met 6-2, 6-4. AMSTERDAM De ledenraad van Ajax heeft dinsdagavond een vergade ring gehad met het bestuur van de Amsterdamse eredivisieclub naar aan leiding van de moeilijkheden, die zijn gerezen met Johan Cruyff. Na afloop van de bijeenkomst gaf Ajax het vol gende communiqué uit: „De ledenraad van Ajax heeft dinsdagavond inzake de gerezen moeilijkheden met Johan Cruyff zijn volledige vertrouwen uitgesproken in het beleid van het bestuur in deze. Aan dit duidelijke vertrouwensvotum werd het verzoek aan het bestuur toe gevoegd om te trachten alsnog met Cruyff tot overeenstemming te komen. Daartoe zullen een commissie uit het bestuur en de ledenraad alsmede Ml- chels en dokter Rolink op korte ter mijn een bespreking met Cruyff heb ben, die daartoe ook zijnerzijds de wens te kennen heeft gegeven". NEW YORK De Australische ten- nisprof Ken Rosewall heeft maandag in New York het „gouden racket 1970" ontvangen. Dit symbool wordt ieder jaar toegekend aan de beste tennisser van het seizoen naar aanleiding van een opiniepeiling onder gespecialiseerde sportjournalisten in de gehele wereld.' Rosewall kreeg 97 punten, acht pun ten meer dan Laver. Behalve zijn tweede plaats op Wim bledon won Rosewall onder meer htt toernooi van Forest Hills. Centra's Prijsb ewiizen Briliant inhoud 400 gram m Superieur melk, puur of butterscotch. Per stuk k S9 uit Griekenland, per Vt blik 1e kwaliteit, per 150 gram 58 Centra, literfles 1060 gram voor 't onderhoud van uw teakmeubelen Aanbiedinger^geldigt/m^^november^jjtverko^ tijdelijk per zakje pak 500 gram tijdelijk

De Vallei | 1970 | | pagina 11