Concentraties van ozon zijn gevaarlijkste vorm van verontreiniging Ik zal handhaven Na twee en een half jaar kan Jan Gerrits zeggen: Wiskunde voor ouders Tom Poes de en erf- pachter Saskia en Serge in Veere Grenzen VANAVOND Zoeklicht op landschapbouwer Eurolight in Hannover programmaos MORGEN LASSEN KAPITEIN KOPERMIJNEN Rijnmond CANADA CVK/IKOR wil bijdragen aan oplossing van gezagscrisis Onvoldoende MARTEN TOONDER STRIP MOODY BLUES IN JAM DONDERDAG 12 NOVEMBER 1970 SFEER IN KIBBOETS IS ZONDER MEER ENORM Twee en een half jaar geleden ging hij er heen. als ex-toeristenman van VVV-Oostveluwe en alleen. Nu is hij net terug, mét zijn Zwitserse vrouw. In een kibboets in Israël zat hij. Waar om? „Je hoort er over, je leest er over, je bent geïnteresseerd in het experi ment", zegt Jan H. Gerrits, 31 jaar. baard, ribfluwelenpak. „Israël was nummer twee, het doel was de kib boets. Als die kibboets ergens anders had gelegen was ik d&arheen gegaan. Als ik het Amsterdamse Apollopa- viljoen binnenkom waar we afge sproken hebben zit hij met zijn 23- jarige vrouw Claudia Gerrits-Taschler uit Winterthur helemaal vooraan. Een echtpaar sinds een maand. Getrouwd op het Nederlandse consulaat in Haifa. Waarom op dat consulaat? „Israël kent alleen het huwelijk in de synagoge en dat is uiteraard alleen voor Joden", zegt de heer Gerrits. „En de consul mag weer geen Joden trouwen, ook niet als het Nederlanders zijn. Dus moesten eerst onze doopbewijzen worden over gelegd. Toen kon het". In groningen werd Jan H. Gerrits ge boren, in Buitenveldert is hij nu tijde lijk bij zijn ouders. En waar zat hij nou precies, die tweeeneenhalf jaar? „In de kibboets Chulata, veertig kilo meter ten noorden van Tiberias", ver telt hij. Een bevolking van ongeveer vierhonderdvijfitg mensen, de kinderen Inbegrepen. In het eerste begin op een kamer met 3 andere volontairs, na een tijdje een eigen kamer met douche. „Een soort vrijgezellenflat in een houten ba rak", verduidelijkt Jan H. Gerrits. Hij begon er in de boomgaarden als chauffeur van een jeep („Ik was vrijge steld van appelen plukken"), maar hij werkte er later ook als tractor-chauf feur. „En toen ik wat meer in de gara ge kwam merkten ze, dat ik kleine re paraties zelf kon uitvoeren. Zo ben ik in de smederij terecht gekomen, lassen. En ik ben er zelfs nog chef geworden ook. Ik repareerde landbouwwerktui gen en van allerlei zaken uit de kib boets zelf, zoals wasmachines". Salaris in de kibboet^? Neen. wel een zakgeld van dertig gulden in de maand. Maar als Jan H. Gerrits een overhemd nodig had of schoenen, dan kreeg hij dat gratis. Eten en wonen? Hij betaalde er geen cent voor. Sigaret- teh, koffie, bier, tandpasta of tanden borstel? Gratis in de kibboets, die ze venhonderd hectare agrarisch bedrijf omvatte. Vooral Israëliërs woonden er, het merendeel uit Europa, zoals Tsjechen, JAN H. GERRITS met zijn Zwitserse vrouw Claudia: „In Is raël luistert iedereen naar het nieuws van de radio, want iedereen heeft een familielid in het leger. Maar zo' n kibboets ga je pas waar deren, als je die ter plaatse leert kennen. Overigens, hier denkt men dat half Israël uit kibboetsen be staat. In feite woont maar vier of vijf procent van de bevolking in zo'n kibboets". Russen eh Polen. Maar ook Joodse Al gerijnen. „De Israëliërs moeten eens per jaar een tijd in militaire dienst", vertelt de heer Gerrits. „En dan merk je ineens dat de vrachtrijder kapitein in het le ger is. Omgekeerd ook. Een man die ik kende als luitenant-kolonel kwam terug in de kibboets en stond daar de volgen de dag weer met de verfkwast in de hand. Dat geeft een geweldige sfeer". Eén keer in de w'eek film en verder een kamer om televisie te kijken. Dat is wel zo ongeveer het vertier in een kibboets. "Maar je ziet er machtige dingen", zegt Jan H. Gerrits. „Je ziet hoe jonge lui van alle kanten van de wereld uit een soort verkrampt cultuurpatroon daar verschijnen en vanzelf na een paar maanden in de kibboets vrijer worden. Dikwijls jonge mensen met moeilijkheden met zichzelf of thuis en ze knappen helemaal op in zo'n kib boets". Claudia Taschlr was boekenverkoop- ster in Winterthur in Zwitserland en zij kwam met een jonge groep Zwitsers voor drie maanden naar de kibboets Chulata. Maar ze bleef er zeven maan- DEN HAAG De luchtverontreini ging van 12 en 13 oktober in het gebied van Rijnmond kan verschillende oorza ken hebben gehad. Een vrij hoge con centratie stikstofdioxyde, bijvoorbeeld, die op 12 oktober eerst in de ochtend werd waargenomen in Vlaardingen en enkele uren later in Rotterdam. Of een ongewoon hoge concentratie ozon die op die dag laat in de ochtend en 's middags werd gemeten in Rotter dam maar niet gemeten kon worden in Vlaardingen omdat daar geen appara tuur voor het afzonderlijk meten van ozon in de lucht beschikbaar is. Deze kijk op de oorzaken van de alarmtoestand van 12 en 13 oktober verschaft ir. H. Zeedijk in het Che misch Weekblad van deze week. Een hoge concentratie zwaveldioxyde boven Vlaardingen kan volgens ir. Zee dijk niet het goede motief voor het af kondigen van de alarmtoestand voor het gehele Rijnmondgebied zijn ge weest. Op sommige plaatsen in dat ge bied was de lucht op 8 oktober meer met zwaveldioxyde verontreinigd dan op 12 oktober welke plaats in dat ge bied ook, met inbegrip van Vlaardin gen, waar op 12 oktober een school werd gesloten wegens klachten van leerlingen. Die klachten waren: prikkeling van de slijmvliezen in mond en keel en van de ogen, en hoofdpijn. En dat zijn vol gens ir. Zeedijk nu precies de ver schijnselen die gepaard gaan met een hoge concentratie ozon in de lucht. kubieke meter lucht dicht benaderd. Die meting werd verricht door de Keu ringsdienst van Waren op de Baan in het centrum van Rotterdam. Dr. L. A. Clarenburg, staffunctionaris milieuhygiëne van Rijnmond, wilde zich gisteravond liever niet uitlaten over de mededelingen van ir. Zeedijk over de maximale concentratie ozon die toelaatbaar is. „Ik heb niet alle cijfers in mijn hoofd", zei hij. Wel achtte hij het mogelijk dat ir. Zeedijk „een zeer bekwame elektro- chemicus, maar zeker geen deskundige op het gebied van de milieuhygiëne" maxima die voor bedrijfsruimten gel den en maxima voor de buitenlucht met elkaar had verward. Dr. Clarenburg was niet verrast door het pleidooi van ir. Zeedijk voor uit breiding van het meetnet met meetpos ten voor ozon en stikstofdioxyde. „Het is bekend dat aan zo'n uitbreiding wordt gewerkt", zei hij. „Er komen meetposten bij voor zowel ozon en stik stofdioxyde als stikstofoxide". Ozon wordt inderdaad niet afzonder lijk gemeten in Vlaardingen, aldus dr. Clarenburg. Maar dat is volgens hem ook niet nodig omdat uit meting van ozon en andere luchtverontreinigingen samen, die het KNMI in Vlaardingen verricht, gegevens over de aanwezig heid van ozon in de lucht zijn af te leiden. Dat is ook gebeurd op 12 oktober. En men kwam toen tot de conclusie dat de ozonconcentratie hoger dan tweehon derd microgram per kubieke meter lucht moest zijn geweest. den, vanwege Jan H. Gerrits, die van haar tenslotte mevrouw Gerrits maak te. Terug naar Europa was nog niet eens zo eenvoudig, want tenslotte moest de reis betaald worden en in de kibboets verdienden ze niks. „Toen ben ik vier maanden gaan werken in de kopermijnen van de Ne- gev-woestijn, dicht bij de havenplaats Eilat", zegt de heer Gerrits. „Boven gronds, weer: lassen. Ik verdiende er achthonderd gulden schoon". „Ik woonde voor twee en ik at voor één gulder. per dag, dus ik kon, zeven honderd gulden per maand overhouden. En ik werkte veertien dagen continu en nam dan een lang weekeinde en reisde twaalf uur naar de kibboets, waar Claudia was". Met de boot van Haifa naar Genua, toen met de trein naar Zwitserland, voorgesteld aan de ouders van zijn vrouw en nu in Amsterdam. De toe komst? „Tien november gaan we weg, naar Zwitserland", zegt Jan H. Gerrits. „Mijn vrouw gaat werken in haar oude beroep en ik ga voorlopig, jawel, las sen! Volgend voorjaar denken we naar Canada te gaan. Kijken hoe het uit pakt". NAARDEN De ouders van de leerlingen van het Goois Lyceum te Bussum gaan terug naar de schoolbanken om hun kennis van de wiskunde bij te schaven. De oudercommissie van het Lyceum heeft voor de ouders een cursus moderne wiskunde belegd, die drie lessen omvat. De oudercommissie is van oordeel dat de wiskunde de laatste jaren zo sterk veranderd is dat vele ouders deze niet meer zodanig beheersen dat zijn hun kinderen daarbij kunnen helpen, zelfs niet wanneer deze in de eer ste klas zitten. Er hebben zich reeds 106 ouders voor de cursus aangemeld. Na de documentaire tv-serie over sterven, dood en nabestaan die dit voorjaar werd uitgezonden, staan CVK/IKOR nu klaar met een nieu we serie in deze Vragenreeks: vijf programma's die onder de titel „Ik zal handhaven" gewijd zijn aan de crisis van het gezag in Nederland. In het informatiebulletin van het IKOR lezen we er dit over: „Overal zien wij tegenwoordig het gezag uitgedaagd worden: op straat, in het onderwijs, in de bedrijven, in het leger. Ouders verliezen hun ver trouwde greep op de kinderen. Het gezag, dat de gevestigde orde wil handhaven, verdedigt zich. Hoe lan ger hoe meer brengt het op de hel ling raken van gezag en orde de ge moederen in ons land in beweging. Er groeit een politieke spanning uit die. naar het zich laat aanzien, mede haar stempel zal zetten op de Twee de Kamerverkiezingen in 1971. Daarbij openbaart zich een ten dens tot het tegenover elkaar staan van bevolkingsgroepen in verdeelde kampen waartussen geen communicatie, geen begrip meer mogelijk is. Dit kan, wan neer wij het niet in andere banen weten te leiden, resulteren in een verscherping en verbozing van de algemene levenssfeer, tot wat men zou kunnen noemen onchristelijke houdingen tegenover de mede mens, tot haat en uiteindelijk tot geweld. Als kerkelijke zendgemachtigden willen wij met de serie „Ik zal handhaven" het medium televisie dat door sommige mede-verantr woordelijk wordt gesteld voor de ondermijning van gezag en orde gebruiken als een bijdrage tot span ningsvermindering en tot een begin van oplossing van deze steeds be nauwender wordende problematiek". Uit het artikel van ir. Zeedijk blijkt verontrusting over het feit dat het luchtmeetnet voor Rijnmond te weinig gegevens verschaft over verontreiniging van de lucht. Dat meetnet is naar zijn mening „onvoldoende... om in een aan tal gevallen de oorzaken van overlast op te sporen". Ir. Zeedijk schrijft daarover: „Hier voor zou hel nodig zijn een meetnet uit te rusten met apparatuur geschikt voor het meten van andere componenten van luchtverontreiniging naast zwavel dioxyde. Als eerste in aanmerking ko mende stoffen kunnen dan genoemd worden stikstofdioxyde, maar vooral ozon". Van de genoemde verontreinigingen is ozon volgens de mededelingen van ir. Zeedijk het gevaarlijkst. De maximaal toegelaten concentratie ozon, 200 micro gram per kubieke meter lucht, werd in Rotterdam tijdens de alarmperiode op 12 oktober tussen half twee en half drie met een meting van 187 microgram per 7028 Joost was intussen in de kel der afgedaald, en, bijgelicht door een kaars, trad hij nu op enige grote vaten toe die daar op hun stutten rustten. Zorgzaam zocht hij een lege fles uit en hield die onder een van de kranen. „Het is héél betreurenswaardig om zo port te moeten serveren", sprak hij tot zichzelf. „De drank is niet gechambreerd en heeft geen tijd om na het tappen tot rust te komen. Wat zal de markies er wel niet van zeggen Hij opende de kraan en liet de rode straal voorzichtig in het glaswerk lopen, er voor zorgende dat er geen drupje ver loren ging. „Trouwens", hernam hij, „de komst van die oude dame zal ook al storend op de spijsvertering werken, wanneer ik zo vrij mag wezen. Hier kan niets goeds uit komen..." Op dat moment klonk er een dof ge rommel onder de keldervloer, en een trilling voer door het gebindte. Joost richtte zich haastig op en wierp een onge ruste blik om zich heen. „W-wat is dat?" mompelde hij met bevende lippen. „Z-zou d-dat een aard beving zijn? Ik kan beter naar b-boven gaan..." Maar daar kreeg hij de tijd niet voor. De tegels waarop hij stond, werden met grote kracht omhoog gedrukt, zodat hij zijn evenwich verloor en dreunend ter aarde stortte. Voor zijn uitpuilende ogen viel het vat van zijn steunen, en terwijl de kostelijke port kletterend in de ont stane scheuren verdween, doofde de kaars. met beelden van de commando opleiding in het zuiden des lands. Ook in de volgende vier afleverin gen zullen beschouwing en illustra tie elkaar blijven ondersteunen. Daartoe zullen niet alleen documen taire filmbeelden uit de Nederlandse samenleving worden gebruikt maar zal men ook grijpen naar het rollen spel omdat dit, naar de mening van de programmamakers, de kijker de mogelijkheid geeft tot identificatie met bepaalde problemen rond de ge zagscrisis. Bovendien wil men via het rollenspel proberen door te sto ten tot een nieuw gedrag en tot een nieuwe ethiek door alternatieve vor men van gedrag met elkaar te con fronteren. Men heeft voor deze rol lenspellen de medewerking ingeroe pen van drs. Kees Degenkamp van het Instituut voor Klinische en In dustriële Psychologie te Utrecht. De programma's zijn ook nu weer samengesteld en geregisseerd door dr. Peter Hofstede, in samenwerking met Hedda van Gennep en Wil Hel- lenthal. Het programma „JAM" waarmee de Tros vanavond (voor de eerste maal in dit seizoen) het programma opent op Nederland 1, bestaat in z'n geheel uit het optreden van The Moody Blues op 23 oktober jl. in het Amsterdamse Concertgebouw. Zij spelen voornamelijk nummers uit hun nieuwste album „A Question of Balance." Oorlogsgeweld en watersnood hebben in de afgelopen kwart eeuw het landschap in grote delen van zuidwest-Nederland ingrijpend ver anderd. In de plaats van het land schap dat in een eeuwenoude wis selwerking tussen de krachten van de natuur en de mens was ontstaan moest in korte tijd iets volledig nieuws worden geconstrueerd. Een van de mensen die zich daarmee hebben beziggehouden is de heer R. J. Benthem, hoofd staf van de afde ling Landbouwschap van Staatsbos beheer en voorzitter van de land schapscommissie van de Internatio nale Unie voor Natuurbescherming. Naar aanleiding van de uitreiking van de Europese Prijs voor Natuur bescherming in Straatsburg aan de heer Benthem zendt de NOS-televi- sie op donderdag 12 november van 19.09 tot 19.49 uur via Nederland 2 in het programma „Van Gewest tot Gewest" een reportage uit van Rob van Hoek over dit onderwerp. In dezelfde rubriek kan men voorts een reportage zien van Jan de Roode over het herstel en de con servering van oude boerderijen In Brabant. Dolf van der Linden, de dirigent van het Metropole Orkest van de NOS is deze week gestirigent van het Radio-Orkest van de Norddeut- scher Rundfunk. In de studio's van de NDR in Hannover maakt hij met dit orkest radio-opnamen van 14 verschillende werken. Solisten zijn: Herman Schoonderwalt, saxofoon; Mark Murphy, zang; en Jiggs Whig- ham, trombone. De opnamen in ste reo zullen te zijner tijd te horen zijn in het programma „Eurolight" van de NOS-radio ('s Maandags van 15.20 tot 15.59 uur via Hilversum 2). Vanavond, als het eerste deel wordt uitgezonden (tussen half elf en vijf over elf via Nederland 2) willen de makers van deze serie gaan aftasten waar „de grenzen van het toelaatbare" liggen. Daartoe geeft een generaal zijn mening over de uitholling van het gezag en ge tuigt een adspirant-generaal, die zijn uniform aan de wilgen hing, over ontoelaatbaarheid van kritiek en over de grenzen van de toleran tie. Beiden leven in het volle besef voor onze westerse waarden en voor de noodzaak van een leger. De be schouwingen worden geïllustreerd In het oude havenstadje Veere maakte de Tros een programma met Saskia en Serge, de twee Nederlandse artiesten die vooral grote bekendheid kregen door hun optreden tijdens het Nederlandse song festival 1970. Ze wonnen net niet, maar hun liedje ,,'t Spinnewiel" werd een groot succes. Vanavond (22.15-22.35 via Nederland 1) kan men hen zien, lopend door de pittoreske straatjes van Veere en varend in een botter. Ze zingen: „Luister", „Zomer in Zeeland", „Leve de kermis „Langzaamaan",,'t Spinnewiel"„Don Quichot", en „Het oogstfeest". TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 (K) NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.55 (K) NOS: Journaal. 19.04 TROS: JAM: muz. show voor de jeugd. 19.30 (K) Wat een familie!, serie. 20.00 (K) NOS: Journaal. 20.20 (K) TROS: Mission Impossible, film. 21.10 (K) Wereld op wielen: auto nieuws. 21.40 Jerry Lewis Show. 22.15 Liedjesprogramma. 22.35 (K) HIRO-Magazine. 22.35 30.000 voet lager, film. 22.41 Dawa Na Kazi, film over de Lepra Bestrijding. 22.45 (K) NOS: Journaal. 23.00-23.30 TELE AC: Dammen voor beginners (8) herh. NEDERLAND II 18.45 (K) NOS: De Woefs en de La maars. 18.55 (K) NOS: Journaal. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Van gewest tot gewest. 19.49 Tips van Nat. Bur. v. Toerisme. 20.00 (K) NOS: Journaal. 20.20 VPRO: Was er nog wat: reac ties op het nieuws. 20.30 Brats, film met Laurel en Har dy. 20.50 (K) Birma, land van soc. mili tairen en berustende monni ken, filmrep. 21.25 (K) Adam 2, animatiefilm. 22.35 CVK/IKOR: Ik zal handhaven (1): serie van vijf progr. over -crisis van het gezag in Neder land. 23.05 (K) NOS: Journaal. 23.10-23.40 TELEAC: Onze landbouw nu en straks les 3 herh. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 (K) Auf den Spuren des Bernsteins. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmanne tje. 18.55 (K) Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Graf Yoster gibt sich die Ehre, serie. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Sohooltel. 18.00 (K) Pater Brown, se rie. 18.30 Voor de kleuters. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Sie bauten ein Ab- bild des Himmels, serie). 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 (K) Das ha- fa'ich von Papa gelernt, speelfilm. 21.45 (K) Afrika 19.70, serie rep. 22.30 (K) Journ., commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muz. 18.40 (K) Rep. over koning Feisal van Saoedi-Arabië. 19.10 (K) Zurück in die Zukunft, tv-spel. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbe richt. 20.15 (K) Carnavalsprogram ma. Aansl.: News. 21.45 (K) Informa ties en meningen uit het economi sche leven. 22.30 (K) Nieuws en weerbericht. 22.40 - plm. 24.00 Ys- hockey: Polen Duitsland. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Informaties en menin gen uit het economisch leven. 11.15 Bleibe lasse Fünf Szenen in Hes sen, tv-spel. 12.35 Documentaire over dieren. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 Journ. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (k) Kinderprogramma. 17.20 (K) Jeugd-magazine. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 16.35 Alles unter einem Dach, serie 17.00 Spielzug ist zum spielen da, serie 17.30 (K) Nieuws en weer ber. 17.35 (K) Sportactiviteiten. RADIO HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerie: klassieke en populair-klassieke muziek (gr.). (7.30 Nws.; 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nws.). 8.25 Overweging. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Voor de huisvrouw gymnastiek). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: se- mi-klassieke muziek (gr.). 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Medede lingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar...) 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Musiësta: licht gevarieerd muziek programma (opn). TROS: 14.55 (S) Concert la Carte: verzoekplaten- programma. 16.00 Nws. 16.03 (S) Dis- co-Drive-In: showbusiness op de korrel genomen. 17.00 Aktua/Sport- kompas: (Sport)-nieuws, reportages, kommentaren en muziek. NCRV: 18.00 NCRV en Bloc: actueel pro gramma met muzikale illustratie. (18.19-18.29 Politieke Partijen: Uit zending van de Boeren Partij; 18.30-18.41 Nws.; 19.00-19.21 Wereld- panorama). 19.30 (S) Kerkorgelcon cert: moderne muziek. 20.00 (S) Pro menade Orkesrt met zangsolist en licht instrumentaal kwartet. 21.00 Kunst- en vliegwerk: informatie over actuele tentoonstellingen. 21.05 (S) Waterbloemen, hoorspel. 21.45 (S) Pianorecital: moderne muziek (opn.) TROS: 22.20 Aktua-Magazine: re portages, kommentaren en muziek. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Hullen op de trap: muzikaal geïllu streerd radio-feuilleton. 23.05 Apollo XXI: een fantastisch ruimte vaart-mysterie (6). 23.30 (S) Toontje later: licht muziekprogramma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Dag met een gaat je: lichte grammofoonmuziek en re portages. (8.00 Nws.; 8.11 Radiojour naal; 8.30 De groenteman). NOS: 9.00 Internationaal Spectrumklassieke en moderne muziek (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen: populair verzoek- platenprogramma. (11.00 Nws.). 11.30 Horlepiep: volksmuziek. 11.55 Beurs berichten. NOS: 12.00 Blik op de we reld: informatief programma. 12.30 OverheidsuitzendingUitzending voor de langdbouw. 12.40 (S) Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 (S) Pianorecital: klassieke muziek. 13.40 (S) Radio Mannenkoor: Negro spirituals. EO: 14.00 Ruimte: radiomagazine met ge wijde muziek, lezingen en een korte overdenking. NOS: 15.00 (S) Aspek- ten van de kamermuziek: heden daagse kamermuziek. 15.40 Toeris- mo: toeristische informatie uit bin nen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: muziek, commenta ren, reportages, interviews, berich ten en telefonische reacties. (16.00 Nieuws; 17.55 Mededelingen; 18.00 Nws.; 18.20 De Vrije Gedachte.) VA RA: 21.00 (S) Moderne en klassieke orkestmuziek (opn.) 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 (S) Prettig Weekend: licht gevarieerd platen- programma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. NOS: 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Top-30. (13.00 Nws). TROS: 14.00 Nws. 14.03 Suzie Cream Cheese: licht platen- programma. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Muziek Boetiek. (16.00 Nws). 17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Zingende Bougie: geva rieerd platenprogramma voor auto mobilisten.

De Vallei | 1970 | | pagina 5