Veenendaler - op verdenking meineed - gearresteerd 1 Vlaer&Kol. Uw vertrouwde adviseur. Ook voor verzekeringen. Autorijden is vaak een sleur. Toch is dat niet nodig. VAN DER KOLK Veenendaal N.V. Herman Suydendorp: „Ik heb altijd al keeper willen worden" VLAER KOL Daders van inbraak bij Stenman gepakt Utrecht won volleybal toernooi Ford Capri vanaf f 8.366,- Tijdens rechtzitting Botsing met 2 gewonden Films over bescherming van natuur Burgerlijke - stand S.G.P. houdt vergadering AMERONGEN PUBLIEK LEERSUM KERKEWIJK 128 - VEENENDAAL - TEL. 08385- 12244 HOCKEY VOETBAL DONDERDAG 12 NOVEMBER 1970 „Keeper worden was het enige dat ik wilde. Als we in de buurt voetbalden met de jongens was ik altijd keeper". Aan de eerste wedstrijd heeft hij ziet zulke prettige herinneringen. „Ik dacht, dit is de kans om te laten zien wat je waard bent en ik zal jullie wel even laten zien wat ik ervan kan. Ik was erg overmoedig en dat heb ik wel geweten. De eerste hoge bal op het doel (ik dacht, die pak ik wel even), werd een doelpunt en de tweede voorzet miste ik half en de bal werd achter de doellijn gewerkt. Wat een blunders". ARNHEM Gisteren werd tijdens de zitting van de Arnhemse politierech ter. een getuige op verdenking van meineed gearresteerd. De officier ging hiertoe over omdat in deze zaak de te genstrijdige verklaringen niet van de lucht waren. Het ging om een mishan deling van een zekere K. J. V. uit Vee- nendaal, die door een of twee mannen, thuis in zijn bed zou zijn geschopt en geslagen. De beide verdachten, de 22-jarige fabrieksarbeider J. S. uit Vee- nendaal en de 38-jarige R. L., van be roep betonwerker, wonende in Ede. fungeerden ook als getuigen in eikaars zaken. S. verklaarde onder ede dat hij niet gezien had, dat L. in de woning aanwezig geweest was. De aanleidng voor de mishandeling, was een ruzie, die ontstaan was op het verlovings feestje van S. De man die later in zijn bed zou worden afgetuigd, zou 's a- vonds S. met een stuk hout hebben be werkt. Na afloop van het „feestje" gin gen de beide mannen samen in een au to naar het huis van K. J. V. De beton werker verklaarde ter zitting, dat hij niet uit de auto was geweest. S. had gezegd even een boodschap te moeten doen. Na ongeveer tien minuten kwam hij terug, waarna ze gezamenlijk naar het huis van L. reden. Er was echter een verklaring van een getuige, die toen L. thuis kwam, hem had horen zeggen: „Zo, die heeft zijn portie wel gehad". Deze verklaring plus de verkla ring van de vrouw van de mishandelde, die ook gisteren zei dat S. en L. samen binnen gekomen waren, en direct naar de slaapkamer waren doorgelopen, was volkomen in tegenspraak met verda^h- te's verhaal. Daarbij kwam nog de ver klaring van K. J. V., die wakker was geschud door L., terwijl S. toekeek. Ook de buren hadden twee mannen ge zien. Al deze feiten, deden de officier van justitie besluiten om de getuige L. een verklaring te laten tekenen, waar door hij zijn verhaal nogmaals beves tigde. De officier verzocht de Arnhemse politie om de meineed te onderzoeken. De zaken van de beide mannen worden tot een nader te bepalen datum aange houden. VEENENDAAL De 66-jarige wiel rijder A. v.d. H. uit Veenendaal en de zeventienjarige bromfietser J. D. uit Scherpenzeel kwamen woensdagmiddag in het ziekenhuis terecht na een bot sing op het Boompjesgoed. Het ongeluk gebeurde toen de wielrijder plotseling naar links uitweek. Hij kreeg een her senschudding en een hoofdwond. De bromfietser brak de linker pols. In de geest van het Natuurbescher mingsjaar 1970, organiseert de vereni ging „Voor Dorpskarakter en Natuur schoon" te Leersum een filmavond over dit onderwerp, en wel vrijdag 20 no vember 20.00 uur in hotel een De te vertonen geluidsfilms „Evenwicht in de natuur en „Milieu-onderwijs op de scholen in „Zweden" garanderen een interressante avond. VEENENDAAL In samenwerking met de politie te Arnhem ï\jn gisteren twee knapen aangehouden die hebben bekend in het afgelopen weekeinde te hebben ingebroken b(j Stenman N.V. aan de Schoolstraat. Het ztfn de 17- jarige P. A. uit Kamp Overberg en de 18-jarige D. J. H. uit Arnhem. Een derde jongen in het complot W. H., eveneens uit Arnhem, wordt nog gezocht. Het duo heeft bekend zaterdag in Arnhem een auto te hebben gestolen waarmee naar Veenendaal werd gere den. Na de inbraak bij Stenman, waar circa 25 gulden en een hoeveelheid rook waar werd gestolen, reed men naar de Hoofdstraat met de bedoeling een twee de kraak te zetten. Doordat de benzine op raakte, moest men het plan laten varen. In de Zandstraat werd een andere auto gestolen, eigendom van de heer S. Na de Stenmanbuit daarin te hebben overgeladen reed men terug naar Arn hem waar de tweede auto werd achter gelaten. Deze wagen is nog niet terecht. Het tiro bewoonde een verlaten woning in de Arnhemse wijk Klarendal. De twee gepakte jongens zullen morgen worden voorgeleid voor de officier van Justitie te Arnhem. Geboren: Hendrika, d.v. J. C. van Vulpen en G. H. ter Maaten, Cornelii Johannis. z.v. G. van Dam en J. G. A, Zaaijer, te Leersum. Ondertrouwd: D. J. van Doorn, 22 jr. en A. de Haas, 20 jr.. G. den Hartog, 22 jr. en J. W. van Eeuwijk, 21 jr. Ingekomen personen: C. J. M. van der Werff van Arnhem in Burg. Jhr. H. v.d, Boschstr. 136, C. Benders van Waddinx- veen in Pr. Bernhardlaan 18, L. A. De- tollenaere en T. L. J. Detollenaere-Tak- ken van Zeist in Bergweg 18, P. Olbertijn van Rotterdam in de Post meester 9. C. M. Dhont van Amster dam in de Kievit 15, W. C. van Schup- penvan Ewijk van Driebergen in Mo lenstraat 13. F. van Ginkel—Versteeg van Veenendaal in Dwarsweg 54a. Maar sinds die tijd dit is het twee de seizoen van Herman is er het een en ander veranderd. Hij behoort nu tot de gegadigden voor het eerste team van DOVO en zit, door het roulatiesysteem, regelmatig op de reservebank om in te vallen, wanneer eerste keus Teus van Hardeveld geblesseerd mocht raken. Wanneer het gesprek op DOVO komt kent zijn enthousiasme geen grenzen. „Ik hoop nog eens als vaste keus in DOVO te spelen, want het lijkt me fijn om voor veel publiek te spelen. En wat voor publiek, onze supporters zijn ge weldig, er zijn bijna geen clubs in het zaterdagvoetbal, die zo n fanatieke aan hang hebben als DOVO. We proberen attractief voetbal te spelen; dat is leuk voor de toeschouwers. Ik ben ook voor stander van een aanvallend systeem; iedere club die aanvallend speelt krijgt publiek". Over zijn toekomst zijn de plannen vastomlijnd. Hij gaat naar het CIOS. „Er bestaat een kans, dat menden met een ClOS-diploma binnenkort ook op middelbare scholen mogen lesgeven, AMERONGEN De sportvereniging Amerongen organiseerde maandag weer het volleybaltoernooi voor heren om de grote wisselbeker. Aan het toernooi werd deelgenomen door Utrecht, Lien- den, Maarn, Leersum, Veenendaal en Amerongen (3 ploegen). Onder grote publieke belangstelling werd felle strijd geleverd. Uiteindelijk was het resultaat als volgt: Beker en wisselbeker: Volleybalclub Utrecht. 2e medaille Sportvereniging Ameron gen, team Giessen. 3e medaille Volleybalclub Maarn. 4 e tot en met 8e werden ASC Lien- den, Sparta Veenendaal, HDS Leersum, sportvereniging Amerongen (team de Haas) en sportvereniging Amerongen (team van Wijngaarden). Tegen het middernachtelijk uur was present loco-burgemeester G. J. van Barneveld die met bewondering naar inzet, tempo en uithoudingsvermogen van de spelers had gekeken. Hij felici teerde de prijswinnaars en de sportver eniging met dit geslaagde toernooi. De wedstrtijden werden uitstekend geleid door de arbiters P. van Egdom uit Scherpenzeel en W. Haandrikman uit Amerongen. Geboren: David, zoon var J. H. Jongsma en T. A. Onink; Adrianus Maarten, zoon van C. van der Weiden en F. T. Zwiers, Leersum. Ondertrouwd: T. Lagerweij, 23 jr. te Leersum en A. Kerpel, 23 jr. te Doorn. Overleden: W. C. M. Heideman, 78 jr., ongehuwd. Vertrokken: Mevr. M. W. van Cap- pelle-Wijk, Engelberg 22 naar Baarn; Fam. A. H. Goedman, Wildbaan 23 naar Putten; Mej. G. C. van Koot, Maars- bergseweg 33 naar Amersfoort. Als u de reklame voor sommige auto's moet geloven, dan doen automobilisten niets anders dan met hun auto's over verlaten wegen scheuren. En dat terwijl autorijden een dagelijks terugkerende routine is. Naar kantoor. Winkelen. De kinderen naar school. Toch bestaat er een auto die zelfs de saaiste trip een beetje opwindend maakt. De Capri. Om te beginnen z'n beroemde uiterlijk. Die lage, lange, gladde lijn. Die u 't gevoel geeft van kracht en vertrouwen. Ook als u gewoon in een verkeers opstopping zit. Schakelen in de Capri is een plezier. De motor reageert fel. De besturing licht en nauwkeurig. En als u toevallig een beetje ruimte op de weg tegenkomt, dan zult u onder de indruk komen van de uitzonderlijke wegligging. Evenals uw passagiers. Want de Capri heeft ruimte genoeg voor 4 of 5 volwassenen en hun bagage. Verder hangt het van uzelf af hoe opwindend üw Capri wordt U kunt namelijk kiezen uit een hele serie motoren van 1300, 1500,1700,2000,2300 tot de onstuimige 2600 cc V-6 die 125 Din pk ontwikkelt. In de „L", „XL" of „XLR" uitvoering. Maar wat u ook kiest uw Capri is bijna altijd goedkoper dan andere personenwagens in die klasse. Ga 'ns een kijkje nemen bij uw Ford Dealer. Adviesprijs (ïncL BTW) af fabriek Amsterdam FORD WIJST DE WEQ SCHERPENZEEL Maandagavond 16 november houdt de afdeling Scher penzeel van de Staatkundig Gerefor meerde Partij om 7.30 uur in het ver enigingsgebouw aan de Molenweg een openbare vergadering. Spreker is de heer J. de Rooij uit Rijssen, met het onderwerp „Concessie of confessie". Na deze inleiding is er gelegenheid tot vragen stellen en tot slot van de vergadering zal de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer worden vastgesteld. Is het een voordeel om uw verzekeringen via Vlaer Kol te laten afsluiten? Bepaald wel. Als uw vertrouwensman zijn wij de schakel tussen u en de verzekeringsmaatschappij. Wij adviseren objectief welke verzekering het best op uw omstandigheden is afgestemd. Zowel op persoonlijk als zakelijk gebied. Het ligt voor de hand dat onze bankervaring een belangrijke rol speelt. Komt u hierover eens met ons van gedachten wisselen. Of het nu gaat om een levens-, brand-, ziekte- of ongevallenverzekering... èl uw assurantiezaken zijn bij Vlaer Kol in vertrouwde handen. Bankiers anno 1691 VERBONDEN MET PIERSON, HELDRING P1ERSON UTRECHT BILTHOVEN DEN DOLDER RHENEN SCHERPENZEEL WOUDENBERG WIJK BIJ DUURSTEDE USSELSTEIN VEENENDAAL „Hij komt tijd te kort aan de sport", deelt mevrouw Suy dendorp mee, wanneer haar zoon Her man voor een moment de kamer ver laat. „Hij leeft er helemaal voor en laat er alles voor staan". Herman zelf: „Ik vind sport het fijnste wat er bestaat en het bevalt me prima zo. Ik heb ook geen tijd voor andere dingen, zoals uit gaan en dergelijke dingen. Ik moet pro beren om mijn tijd zo goed mogelijk te verdelen tussen mijn studie en de sport ten het laatste jaar gaat dat wat beter. Vorig jaar heb ik het op school niet gered en moest ik een jaar overdoen, maar ik ben vastbesloten om het nu wèl te halen en dan heb ik de gelegen heid om me helemaal op de sport toe te reggen". Herman loopt met het plan rond om na set examen naar het CIOS te gaan en dan een vaste betrekking te zoeken: „Bij het rijk of in het leger als sportin- structeur, dan heb je tenminste een ze ker beroep, of als leraar op een school". Herman werd lid van VZC toen hij 9 jaar was geworden, en op dertienjarige leeftijd verdedigde hij het doel van de aspiranten. „Ik heb door het voetballen niet veel tijd meer om te waterpoloën. Ik ga nog wel trainen en wanneer ze aan mij vragen om in te vallen in een wedstrijd doe ik dat wel, maar voetbal is de hoofdzaak. In het waterpolo-team was ik ook al doel verdediger". „Hockey beschouw ik meer als een bijsport. Ik speel meestal op de buiten- f plaatsen, want dat vind ik wel lekker, hard lopen langs de lijn. Van mijn t waalfde jaar ben ik lid en toen ik vijf tien was, werd ik tot aanvoerder van het eerste team benoemd. Dat was erg gek, want ik moest als klein pikkie te gen kerels van in de dertig zeggen wat er moest gebeuren. Het daaropvolgende seizoen ben ik met dat aanvoerder-spe len dan ook gekapt, want het was een vreemde verhouding". „Ik ben veel te fanatiek voor hockey Als je er een keer hard tegenaan gaat wordt er meteen afgefloten en die ro gels van afhouden en draaien zijn hele maal waanzin. Als doelverdediger ben ik erg rustig, maar als veldspeler, ook in een voetbalwedstrijd, wil ik er veel te fel op ingaan en dat pikken ze niet. Ik ben er laatst ook uitgestuurd wegens een te zware overtreding, maar dan voel je jezelf beroerd hoor. Ik heb me vast voorgenomen, dat zoiets nooit meer mag gebeuren". „We zitten erg slecht in de leden bij de Salamanders, want de meeste leden gaan in een andere stad studeren als ze in Veenendaal van school afkomen. We moeten het voornamelijk van de import hebben, want de Veenendalers denken, dat hockey een élite-sport is, maar dat is toch echt niet zo". polo en hockey en ik houd zelf hele maal niet van voetbal. Ik vind het veel te hard en was veel te bang dat er iets zou gebeuren. Maar hij zeurde er altijd over, en toen heb ik gezegd, als je in de vierde klas komt mag je lid worden, maar ik heb het zolang mogelijk tegen gehouden". Herman meldde zich ..stiekum" aan, toen hij in de vierde klas was gekomen („We wisten alletwee hoe de zaken er voor stonden, maar we zeiden er niets over tegen elkaar") en stond na vier weken al onder de lat in het junioren A-elftal. maar dat moet ik nog allemaal infor meren". In democratisch onderwijs ziet Herman niet veel: „Dat wordt een grote rotzooi. Je moet het wel schappelijk maken met de jongens, maar als er wordt gedonderjaagd, gaan ze er maar uit. Dan zijn ze wel stil". Vastomlijnde toekomstplannen dus, waarin het aandeel sport een belangrij ke rol zal spelen. Moeder Suydendorp: „Ach ja, het is een echt sportjong". „Ik heb mijn hele leven al lid willen worden van een voetbalclub, maar dat mocht niet van mijn moeder". Moeder Suydendorp: „Ik vond, dat hij al genoeg tijd kwijt was met water-

De Vallei | 1970 | | pagina 9