Péchiney maakt landbouw en veeteelt 3 km ver onmogelijk Nederland wil zijn rundvleesproduktie flink verbeteren Philip Morris Stadsgewestraad krijgt belangrijke taken Lardinois in Tweede Kamer: Prijsaanpassing landbouw kan zonder bezwaar "Kalief r\4rdonck Heildronk Amsterdamse politie vindt uitkering f600 te weinig Reacties op verhoren kinderen verbazen justitie Protest te<*en Zaan verviiili on door Ho nis 25-1.75 INWONER VAN „HET E>ORP" SCHREEF AUTOBIOGRAFIE RAPPORT OVER VLISSINGSE A Vlaamse meesters in v échte ~"W graan-genever die is van verhoeven! VERHOEVEN cDeklantfc bjj Con&Verdonck Lewenstein nv Burgemeester in bedrijfsleven JAAR GEËIST VOOR BANK- OVERVAL Kikvorsen in de ruimte VERZWARING NAAKTFOTO'S IN MINLLOVE UITBREIDING AANTAL PROEFBOERDERIJEN MOTIE FRUITTEELT JACHTEXAMEN Meer naaimachine voor uw geld. VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 AMSTERDAM De centrale van Politie-Organisaties (CPO) in Amster dam vindt een extra uitkering van zes honderd gulden voor de overbelasting van haar leden beslist onvoldoende. Dat is de ministers van justitie en binnenlandse zaken in een telegram meegedeeld. De Amsterdamse afdeling van de CPO heeft er verder op gewezen dat de bestaande onrust onder haar leden ern stig is toegenomen naar aanleiding van een krantenbericht over de compensa tieuitkering. Er is bij de bewindslieden op aange drongen maandag tijdens de onderhan delingen met de politieorganisaties tot een aanvaardbare vergoeding te komen. „De verzwaring van de politietaak in Amsterdam is zo groot dat een vergoe ding van zeshonderd gulden beslist on voldoende is. Als je dat bedrag door twaalf deelt, zal iedereen dat kunnen begrijpen. Wij hebben er overigens alle vertrouwen in dat de organisaties een aanvaardbaar akkoord zullen berei ken", aldus een bestuurslid van de CPO in de hoofdstad". De woordvoerder zei tot slot geen voorstander te zijn van een hogere uit kering voor de leden van het Amster damse politiekorps alleen. „Wij hebben het met het telegram willen opnemen voor het gehele Nederlandse politieper soneel", merkte hij op. AMSTERDAM De Amterdamse of ficier van justitie, mr. J. Abspoel, is verbaasd over de reacties op het ver hoor door de kinderpolitie van een twaalfjarig meisje en een dertienjarige jongen. Vijfenzestig naaktfoto's van het tweetal staan in het boekje „Mini- love", dat is uitgegeven door Guus Dijkhuizen (Gandalf). Mr. Abspoel zei dat het tweetal el kaar op dusdanige wijze vasthield, en dat zij in zulke standen waren gefoto grafeerd, dat het ernstige vermoeden bestond dat er ontuchtige handelingen waren gepleegd. „Men vindt het blijkbaar erger dat een kind door de kinderpolitie van school wordt gehaald om te worden verhoord, dan dat een kind van een dergelijke leeftijd gebruikt wordt om op zo'n manier te poseren. Dat verho ren is niet zo schadelijk als het pose ren". Degenen die de kinderen tot dit pose ren hebben aangezet, maken zich schul dig aan het bevorderen van ontucht, al dus de officier. Het zich doen uitkleden •n poses aannemen op zichzelf is al on tuchtig. De officier zei het ernstige ver moeden te hebben dat hier misbruik was gemaakt van de ouderlijke macht. De civielrechtelijke kant van het on derzoek is gebaseerd op artikel 269 van het burgerlijk wetboek; ontzetting uit de ouderlijke macht op grond van misbruik daarvan. De rechtbank kan van mening zijn, aldus de officier, dat als men zijn kinderen misbruikt voor dergelijke foto's, dit een aanleiding voor ontzetting uit de ouderlijke macht kan vormen. Mr. Abspoel vond de zaak echter niet zo urgent, dat hij al maatregelen heeft genomen om de kinderen toe te ver trouwen aan de kinderbescherming, hetgeen mogelijk is volgens artikel 272 van het burgerlijk wetboek. O KOOG AAN DE ZAAN Het comité Leefbaarheid Zaanstreek heeft bij Ge deputeerde Staten van Noord-Holland schriftelijk geprotesteerd tegen de ern stige vervuiling van het Zaanwafer door de fabrieken van Honig n.v. De brief noemt Honig een der grote, zo niet de grootste vervuiler van het water van de Zaan. De maatregelen welke de fabriek heeft getroffen om de vervuiling te verhinderen of minstens te verkleinen, worden onvoldoende ge noemd. Het comité verzoekt het college van G.S. alles in het werk te stellen om Honig te dwingen het afvalwater naar deee eisen des tijds te zuiveren. Honig heeft tegen de „lichtvaardige en kwetsende beschuldigingen" gepro testeerd. De fabriek bestrijdt dat er Ie afgelopen jaren niets aan de zuivering gedaan is. Men betaalde de afgelopen vier jaar niet alleen ruim anderhalf miljoen aan heffingen, maar ook enkele miljoenen aan vervuilingsbestrijding. De door het hoogheemraadschap ge wenste waterzuiveringsinstallatie kan niet op het te kleine fabrieksterrein worden aangelegd. Het wachten is op de bouw van de gemeentelijke zuive ringsinstallatie waarop Honig haar af valwaterleidingen zou kunnen aanslui ten, aldus de fabriek. VLISSINGEN De aluniinium- fabriek Péchiney in Vlissingen-Oost (Sloe) vormt geen bedreiging voor de menselijke gezondheid. Voor het wo nen in de onmiddellijke nabijheid zou het bedrijf echter wel enig gevaar kunnen opleveren. Rechtstreekse gevolgen voor de ge zondheidstoestand van de dieren zijn te verwaarlozen. Door het in de lucht brengen van fluorwaterstof zal schade ontstaan aan alle planten, die daar gevoelig voor zijn. Dit zijn enkele conclusies uit een omvangrijk rapport, uitgebracht door de technische werkgroep Péchiney (waarin rijk, provincie en gemeente Vlissingen), over de aard en de uit werking van de fabriek. De belangrijkste afvalstoffen van Péchiney zijn fluorwaterstof, fluori den in deeltjesvorm en koolmonoxyde. Volgens het rapport zullen ook aan zienlijke hoeveelheden zwaveldioxyde (Van een onzer verslaggevers) WAGENINGEN Nederland wil een grotere bijdrage gaan leveren in het chronische rundvleestekort bin nen de EEG met als gevolg, dat over heid en bedrijfsleven bereid zijn heel wat meer geld in het wetenschappe lijk onderzoek ter verbetering van de rundvleesproduktie te steken dan tot dusver het geval was. Naast het feit. dat daardoor het aantal regionale proefbedrijven in ons land kan wor den uitgebreid, zal voor deze bedrij ven ook een duidelijke specialisatie worden doorgevoerd. Zo zal de proefboerderij De Vlierd in Bruchem een nieuwe taak krijgen. Hier wordt een speciale rundvleesaf deling een investering van twee ton gebouwd, waar de mogelijkhe den om de vleesproduktie aanmerke lijk te stimuleren zullen worden on derzocht. De proefboerderij in Bruchem res sorteert onder de afdeling regionaal onderzoek van het Proefstation voor de Rundveehouderij in Wageningen. Het hoofd van die afdeling ir. H. Tho mas is van mening dat het streven van de overheid de vleesproduktie te bevorderen geleidelijk ten koste zal gaan van de melkproduktie. „Voor de boer die de keus heeft tussen het houden van melk- of mestf- vee, levert op dit moment de melkerij nog het meeste profijt op. De prijs verhoudingen tussen melk en vlees zijn dan ook bepalend voor de ont wikkeling van de vleesproduktie. Uit breiding van de mestveestapel is nu nog eigenlijk alleen te verwachten in de akkerbouwgebieden of aan de rand daarvan, omdat het bouwland afval oplevert dat als voer voor het vee ge bruikt kan worden. We zijn dan gelijk beland bij de eerste vraag, waarop het proefbedrijf in Bruchem een ant woord op wil gaan vinden, namelijk: wat is het beste voersysteem om een kwalitatief zo goed mogelijk produkt te krijgen." In Bruchem, waar het huidige proefbedrijf vanwege de nieuwe opzet onder meer zal worden uitgebreid met een stallencomplex, zal bovendien worden geëxperimenteerd met de huisvesting van het vee om een zo goedkoop en efficiënt mogelijke stal ling te bereiken. Daarnaast zal men zich gaan bezig houden met het onderzoeken van de relatie tussen de huisvesting en het voedersysteem. Ir. Thomas: „Ons uitgangspunt bij alles blijft een zo rationeel en econo misch mogelijke vleesproduktie te verkrijgen. Zo zijn er nieuwe vlees rassen ontwikkeld door kruisingen. Een vraag die ons interesseert is bij voorbeeld of de nakomelingen daar van sneller groeien dan het bekende zwarte- en roodbonte vee". Dat het bedrijfsleven geïnteresseerd is in het project in Bruchem blijkt niet alleen uit het feit, dat voor deze ADVERTENTIE de luxe vau internationale goede smaak sector een bijdrage van 120.000 is geraamd, maar ook uit de belangstel ling die de Provinciale Raad voor Be drijfsontwikkeling ervoor heeft. Deze raad is nauw betrokken bij het initia tief tot het creëren van het rund- vlees-produktie-onderzoek en zal dan ook vertegenwoordigd zijn in een nieuwe stichting, die het gehele on derzoek zal gaan dragen. Het ontwikkelingsfonds voor de landbouw heeft ook al enige projecten opgezet om de rundvleesproduktie te stimuleren, maar, constateert ir. Tho mas, „dit ligt toch weer op een ander vlak. Het fonds wil nieuwe ontwikke lingen, die in de praktijk bruikbaar lijken en waarvan voor de boer de risico-factor klein is, stimuleren. Dat is in feite de tweede stap van het werk dat wij willen doen. Wij beper ken ons tot het onderzoek met daarbij het risico dat het geen resultaat ople vert..." Het proefstation voor de rundvee houderij, dat in de Flevopolder wordt gevestigd, krijgt eveneens, een afde ling voor de mest veehouderij, die een oppervlakte zal beslaan van 40 ha. Het onderzoek daar en in Bruchem zal vanuit Wageningen worden ge coördineerd. Ir. Thomas tenslotte: „Het geheel moet op elkaar aanslui ten. A adnubbel werk hebben we na tuurlijk niets..." en koolzuur worden uitgespoten. De technische werkgroep zegt. dat nog niet alle gevolgen van schade in de landbouw zijn te overzien. Wegens opname van fluor in het voer is te verwachten, dat plantene- ters voornamelijk herkauwers daarvan nadeel zullen hebben. In een straal van twee tot drie kilometer rondom de fabriek zal het gras onge schikt zijn voor dieren, die daar ver scheidene jaren zullen verblijven. Bij het kweken van gewassen, aldus het rapport, zal rekening moeten wor den gehouden met de aanwezigheid van fluor. Een regelmatig onderzoek naar het fluorgehalte van de gewas sen wordt bepleit. Uit een bijdrage aan het rapport van deskundigen op het ministerie van landbouw en visserij kan worden afgeleid, dat in een zone ongeveer drie kilometer van Péchiney het ui toefenen van landbouw, tuinbouw en veeteelt onmogelijk zal zijn. In een tweede, niet nauwkeurig te begrenzen zone, zal alleen uitoefening van bepaalde takken van landbouw, tuinbouw en veeteelt kunnen geschie den. Buiten deze zones zal bedrijfsui toefening mogelijk zijn, zij het dan met de kans op incidentele schade. LONDEN De veiling van 106 schil derijen van moderne Vlaamse meesters heeft bij Sotheby's een bedrag van 160.270 pond opgebracht. Het was de eerste grote veiling van moderne Vlaamse meesters buiten Bel gië. Sotheby-directeur Per Wilson was zeer voldaan over het resultaat. De hoogste prijzen werden gemaakt door drie werken van René Magritte „Le Géante", geschilderd in 1935. en het bezit van de heer J. Iikx uit Brussel, werd voor 24.000 pond (kwart miljoen) door een anonieme particuliere verza melaar gekocht. Sotheby's kon niet meedelen of de verkoper de coureur Jacky Ickx was. De Britse verzamelaar W. II. Melly betaalde 8.600 pond voor „L'abre Sa vant" uit 1934 en „La belle lurette" werd voor 8.500 pond door een anonie me verzamelaar gekocht. Andere schilderijen die betrekkelijk veel opbrachten waren een stilleven van Jan Brusselmans, dat voor 4.000 pond van de hand ging, en een land- sohap van Gustave De Smet, voor 4.500 pond. DEN HAAG Voordat minister Lardinois donderdagavond begon met zijn antwoord op opmerkingen van de Kamerleden over de landbouwbe groting, dronken de plaatsvervan gend voorzitter van de Kamer, de heer Zegering Hadders en de be windsman elkaar toe met een glas melk. Volgens de heer Zegering Had ders „het beste vocht dat er is" Het gebaar werd beloond met applaus van de ook nu weer talrijke agra riërs op de publieke tribunes. ROERMOND Staatssecretaris mr. C. van Veen (Binnenlandse Zaken) heeft donderdagavond in Roermond de stadsgewestraad Roermond geïnstal leerd. In dit gewest werken 24 gemeen ten bestuurlijk nauw samen ten behoe ve van een evenwichtige ontwikkeling van Midden-Limburg. De staatssecretaris wees er bij de in stallatie op, dat de gewestvorming in ARNHEM Hans Bergman inwo ner van „Het Dorp" in Arnhem, heeft donderdagmiddag het eerste exem plaar van zijn boek „Mijn leven, een uitdaging" aangeboden gekregen van de heer J. J. Mons, adjunctdirecteur van Zomer en Keuning te Wagenin gen, die het boek heeft uitgegeven. Van de eerste oplage van 3500 exem plaren zijn al 2000 exemplaren ver kocht. De auteur hoopte dat het boek zijn weg mag vinden naar het Neder landse volk en bijdragen tot de vor ming van een beter begrip tussen de valide en de minder valide m^s. En ook dat de bewoners van Het Dorp geaccepteerd worden als gewone me deburgers en niet als stakkerds. Burgemeester drs. J. A. F. Roeien van^-Afnhem juichte de verschijning van het boek toe. „De burger kan nu eens wat meer zien dan de buitenkant van het fraai gelegen Dorp", zei hij. In zijn autobiografie geeft Hans Berg man (28), zelf spasticus weer hoe hij zijn lichamelijke handicap heeft leren aanvaarden en ermee heeft leren le ven, en dat, zoals ieder mens, ook de gehandicapte een eigen volwaardig le ven leidt en daar ook recht op heeft. DEN HAAG De marktontwik keling hoeft, nu de overschotten van een aantal belangrijke landbouwpro- dukten in de E.E.G. sterk verminderd zijn, geen belemmering te zijn voor een prijsaanpassing. Minister Lardinois deelde deze opvatting donderdagavond aan de Tweede Kamer mee tijdens de behandeling van zijn begroting. Wel zijn er twee grote moeilijkheden: het prijspeil in Frankrijk moet volgend jaar al met acht procent omhoog we gens het aflopen van de aan Frankrijk in verband met de devaluatie toegesta ne bijzondere voorzieningen. Engeland en Denemarken, die met de EEG in on derhandeling zijn over toetreding, heb ben een lager graanprijspeil dan de EEG. Aan dr. Mansholt had de minister meegedeeld dat de Nederlandse rege ring alle bij de prijsvaststelling mee spelende factoren afwegend meent dat een hoge prioriteit moet worden gege ven aan verbetering van het inkomen in de landbouw. De wens van de geor ganiseerde Nederlandse landbouw: een prijsverhoging van gemiddeld vijf pro cent, was bij de minister niet onrede lijk overgekomen. Op nadere vragen wilde de minister niet exact zeggen aan welk percentage hij zelf dacht. Mis schien worden er prijzen met minder dan vijf procent verhoogd en andere met meer. Wel achtte de minister het een groot Nederlands belang, vooral voor de veehouderij en de zuivel, dat voorkomen wordt dat in de jaren 70 nog eens een periode van overschotten zoals in de afgelopen jaren komt. Er moet een prijsbeleid zijn dat de land bouw weer vertrouwen geeft maar dan niet een vals vertrouwen. De prijzen mogen de produktie niet zo stimuleren dat er weer overschotten ontstaan. De heer S. van der Ploeg (PvdA) diende mede namens D'66, PSP, en de groep-Aarden, een motie in, waarin ge vraagd wordt de subsidie voor ruilver kavelingen met i20 miljoen te vermin deren en dit bedrag ter beschikking te stellen van het ontwikkelings- en sane ringsfonds voor de landbouw en een op te richten grondbank. De minister vond de motie-Van der Ploeg een „slag in de lucht". Voor bedrijfsbeëindiging en af vloeiing, verzekerde de minister, is vol gend jaar ook zonder de door de heer Van der Ploeg gevraagde twintig mil joen ruim voldoende geld beschikbaar. De minister meent dat in 1968 en 1969 de verhouding tussen de ontwikkeling van de landbouw en die van de rest van de Nederlandse economie gunstiger is geweest dan in de afgelopen tien jaar het geval was. Het agrarisch inkomen per manjaar is in die twee jaren opge lopen. De minister zou wel wensen dat 1970 en 1971 hetzelfde beeld te zien ga ven. Hij gaf toe dat er ook boeren zijn wier inkomen terugging, maar ook meende hij dat er anderen zijn wier inkomen meer dan verdubbeld is. De minister stelde een regeling in het vooruitzicht waarbij, vooral in ruilver kavelingen, bedrijfsvergroting door middel van samenwerking tussen boe ren bevorderd wordt. Bij een steek proef is gebleken dat drie kwart van de afgevloeide boeren hiertoe besloot op grond van de leeftijd. Van het kwart dat reeds voor de pensioengerechtigde leeftijd van de afvloeiingsregeling ge bruik maakt komt weer een kwart in fabrieken terecht, en drie kwart in met de landbouw verwante beroepen. Voor de tuinbouw had de minister verschillende mededelingen. Nu de EEG-rooiregeling voor de fruitteelt aan het eind van idt jaar afloopt en een nieuwe en verbeterde regeling nog niet zo vlot van de grond komt zal hij in Brussel proberen, aan die nieuwe rege ling zonodig terugwerkende kracht tot 1 januari 1971 te geven. Vier van zijn collega's uit andere EEG-landen heeft hij hiervoor al mee. Verder overweegt hij, voor dit jaar de tegemoetkoming in de premie voor hagelschadeverzekering voor de fruitteelt van 16 op 30 procent te brengen. Dat mag echter geen prece dent voor volgend jaar worden. Zijn op voorkoming van concurren tievervalsing gerióhte steunbeleid, waarmee hij in de fruitteelt is begon nen, wil de minister tot andere sectoren uitbreiden. Hij denkt daarbij aan de glastuinbouw. Tot deze sectorsgew'ijze aanpak is hij gekomen nu het niet ge lukt is, inhoud te geven aan een EEG-steunbeleid voor de hele land bouw. De minister stond niet onwelwillend tegenover de door de heer Schuitema ker (PvdA) aangeduide mogelijkheden om tot een jachtexamen te komen zon der dat het de overheid iets kost. Hij zal er met de Jachtraad overleg over plegen. De begroting werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Over de motie-Van der Ploeg wordt dinsdag gestemd. ADVERTENTIE /w/ t /i ANNO 1792 n zuiver 'natuurprodukt zacht smaakvol exclusief ADVERTENTIE Jammer, maar we hebben geen harem voor vaste klanten (u bent ook geen échte kalief). Wel doen we alle mogelijke moeite u goed te adviseren. Welk tapijt past bij uw budget? Wat is geschikt voor uw interieur, uw smaak? Soms is zo'n keus moeilijk. (Zélfs voor 'n echte kalief.) Voor deze Kurdistan van 2.00 m x 1.40 m. Bijzonder mooi geknoopt Glanzende sterke wol. De kleuren zijn prachtig en harmonieus en blijven dat ook. Past bij uw zithoek, in de hal, maar ook bij uw open haard. Amsterdam-Leidsestraat Rotterdam-Lijnbaan Den Haag-Hoogstraat Arnhem-Gele Rijdersplein Eindhoven-Piazza Nederland door de Rijksoverheid gezien wordt als een weg om te komen tot versterking van het lokale bestuur waarbij de gemeenten in een gewest bestuurkrachtige gemeenten moeten zijn die in een gewestelijk samengaan een rol van betekenis kunnen vervul len. De taak van het stadsgewest zal in d« eerste plaats de planning van de ont wikkeling van het gewest in grote lij nen moeten omvatten. Het gewest zal volgens de bewindsman verder zorg moeten dragen voor de juiste en tijdige realisering van dep lanning. Deze zorg kan inhouden dat het gewest bepaalde voorzieningen in het uitvoerende vlak moet treffen, die de maat van de afzon derlijke gemeenten te boven gaan en een integrale aanpak vereisen. Deze zorg houdt volgens de staatssecretaris in ieder geval ook in, dat het gewest ten opzichte van de gemeenten coördi nerend en dirigerend moet optreden. Over de samenstelling van de gewe straden zei de staatssecretaris dat de taken en bevoegdheden die in het alge meen aan gewesten worden toebedacht van zo groot belang zijn, dat in begin sel de voorkeur moet worden gegeven aan een samenstelling van de gewestra den door middel van rechtstreekse ver kiezingen. Wat dit betreft zei de be windsman voorshands nog niet te wil len fixeren en verschillende mogelijk heden nog te willen openlaten, omdat hij zich voor kon stellen dat een ge- westbeleid onder bepaalde omstandig heden meer met een getrapte dan met een directe verkiezing van de leden van de gewestraad gediend is. De staatssecretaris merkte nog op dat aan die regeling voor de gewestraden op het ogenblik op het ministerie hard wordt gewerkt. ADVERTENTIE reeds vanaf 285,- Dealerlijst op aanvraag: POSTBUS 9045 AMSTERDAM AMSTELVEEN Burgemeester D. Rijnders (62) van Amstelveen zal z'jn ambt met ihgang van 1 april volgend jaar neerleggen. Hij heeft een functie aanvaard bij een particulier bedrijf in de woning bouwsector. DEN BOSCH De officier van justi tie bij de rechtbank te Den Bosch, mr. .1. Hulleman, heeft donderdag een jaar gevangenisstraf geëist tegen de 50-jarige J. V. uit Rotterdam en d® 27-jarige A. uit Middelbeers, die er van verdacht worden op 16 oktober 1968 een overval te hebben gepleegd op de Boerenleenbank in Vessem. Op de datum braken twee overvallers bij de bank in, waarna zij van de kas sier, die te bed lag, onder bedreiging met een pistool de sleutels van de kluis eisten. De overval had geen resultaat, omdat de kluis met een uurwerkslot was gesloten, dat op 's morgens acht uur was afgesteld en alleen met een sleutel kon worden geopend die niet in het bijkantoor aanwezig was, de over vallers bonden tenslotte de kassier en zijn echtgenote op het bed vast en gin gen weg. Zowel de kassier als zijn vrouw verklaarden de beide verdachten als de daders te herkennen. Ook een spoor dat bulten gevonden was en een sorteerproef met een sleutelétuitje zou den in hun richting hebben gewezen. Beide verdachten zitten momenteel in Haarlem een straf van drie jaar gevan genis uit wegens een aantal vermogens delicten. De raadslieden bestreden de bewijs voering: zij noemden de verklaringen van de kassier Aen zijn vrouw weinig steekhoudend, het voetspoor was in een openbaar plantsoen gevonden waar ook anderen geweest kunnen zijn, en de sorteerproef heeft pas vier maanden na de overval plaats gehad, terwijl de man die het étuitje in handen heeft gehad, volgens de verklaring van de kassier handschoenen droeg. Vonnis van de rechtbank op 26 no vember. WASHINGTON De proeven met twee kikvorsen in een baan om de aar de zijn volledig geslaagd, heeft een NASA-woordvoerder donderdag meege deeld. De twee diertjes werden maan dag van het ruimtevaartcentrum Wal lops gelanceerd en zijn de afgelopen drie dagen blootgesteld aan afwisselend gewichtloosheid en de helft van de aardse zwaartekracht. De NASA heeft besloten de proef nog enige dagen voort te zetten. Het inwendige oor van de kikvorsen lijkt veel op dat van de mens en de NASA wil met deze proef ontdekken wat de oorzaak is geweest van het on wel zijn van verscheidene ruimtevaar ders op grote hoogte. De „OFO" kunst maan met de kikvorsen aan boord draait in een baan tussen 288 en 504 km hoogte rond de aarde.

De Vallei | 1970 | | pagina 11