Niet AOW, maar WAO Vrije Partij uit DS V allei-jour naai Kantongerecht Wageningen Ruim duizend gulden boete voor rijden in „sloopauto" Brandweer proefalarm Eigenaar in paniek bij aanhoren van de eis TERZAKE Sint is er BURGELIJKE STAND Amerongen at veel oliebollen Bij oversteken aangereden Gevonden in Eist Deze sticker op een auto zegt: tot op een honderdste millimeter nauwkeurig uitgelijnd, gebalanceerd. Elektronisch. Abi heeft er de apparatuur voor. Tjoent camber, caster, toespoor, uitspoor exakt volgens voorschrift van de fabrikant. En u hebt vlakbij. Dus... Bejaarden- middag in „Rehoboth" Voorlichting over „Friese vlag''' VALLEI? Belt u dan aven a.u.b. 10550 Aangeschoten automobilist maakte brokken Vacature in CBTB-bestuur RHENEN PETOET Andere beheerder in „De Uithof' MAANDAG 16 NOVEMBER 1970 RHENEN Zaterdagochtend in alle vroegte vond in Rhenen een brandwee roefening plaats in regionaal verband, aaraan werd deelgenomen door de brandweerkorpsen uit de gemeenten Rhenen, Wageningen, Veenendaal, Ren- kum en Ede, aangesloten bij de regio %uid-West Veluwe. Verondersteld werd dat er op het in dustrieterrein in Rhenen, gelegen tus sen de Grebbeweg en de Zwarteweg een grote uitslaande brand van ernstige omvang was uitgebroken, waarvoor fehenen niet alleen assistentie vroeg van het korps Eist en het korps Ach terberg, maar ook van de brandweer korpsen uit genoemde regio. Dit proefa larm moet worden gezien als een pro beersel in het kader van de ophanden zijnde samenwerking van de brandwee reenheden in regionaal verband. Ingezet werden uit de gemeente Rhe nen 4 eenheden, uit Wageningen 2 een heden, uit Ede een ladderwagen met *en commandowagen, uit de gemeente enkum 2 eenheden en uit Veenendaal 2 eenheden. Ook de blusboot van de Wageningse brandweer was ingezet. De hoofdzaak van deze bijstandsoefening was te meten hoe lang het duurt voor dat het alarm wordt gegeven in een bepaalde gemeente tot de tijd waarop de deelnemende korpsen ter plaatse zijn en ter plaatse water geven. De centrale post was ingericht in het café „Viaduct". Volgens de heer J. Meijer, commandant van de vrijwillige brand weer in de gemeente Rhenen, kon van een buitengewoon geslaagde oefening worden gesproken, die voor de toe komst veel perspectief biedt in het ka der van de brandbestrijding in de regio Zuid-West Veluwe. RHENEN Geboren: Sylvia Rijntje Gijsberta, d.v. E. Doornkamp en E. J. Huntelerslag; Roland, z.v. W. A. van Doorn en J. F. van Willigenburg; Eg- bert Simon, z.v. A. S. Zwart en J. W. Lelievelt; Dirk Erik, z.v. H. W. Buijs en C. E. van der Meijden (Veenendaal); Jan Willem, z.v. T. van Willigen en H. Verbeek; Stanley, z.v. A. Akkerman en E. Wagensveld; Johanna Nela, d.v. .P Kok en N. W. van den Brink; Camille Jaap Pieter, z.v. H. H. H. Janssen en T. M. Egberts. Gehuwd: H. van Gessel (Echteld) en W- Pitlo; C. J. G. Vogelaar en C. J. Bleijenberg; G. van der Kolk (Wage ningen) en P. A. Hensen; M. Kraaij- kamp (Apeldoorn) en D. Baars. Overleden: Johanna Verwoert, 81 jr., geh. gew. met J. de Jong; Cornelia Ger- dina Bolderman, 69 jr., (Veenendaal); Magdalena Jozina van de Sande, 78 jr., geh. gew. met J. D. Bareman (Ameron- gen)Willem Hendrik van Verseveld, 36 jr., echtg. van D. W. A. de Weerdt. Elders geboren: (te Wageningen) Mi- scha Camiel, z.v. C. L. N. Schavemaker en M. V. Rongen. Elders overleden: (te Utrecht) Annig- 1e Zaal, 80 jr., echtg. van J. Alberts; (te Wageningen) Maria Cornelia van der Lecq, 79 jr. AMERONGEN De oliebollenactie ten behoeve van het Jeugdwerk, geor ganiseerd door de Jeugdcommissie der Hervormde gemeente heeft van f1500,82 opgebracht. WAGENINGEN Voor het op de weg brengen van een finaal slooprijpe wa gen werd de 58-jarige Amsterdamse expeditieknecht F. B. tot totaal 1.100,- boete veroordeeld, terwijl de bestuurder van de betreffende auto de niet ver schenen Veenendaler J. J. M. (buurman van de schoonmoeder van de expedi tieknecht) zijn aandeel in de overtreding bij verstek met een week hechtenis beloond zag. Het laatste was conform de eis van de officier, die tegen F. B. zelf om een strafoplegging van 100,- boete en een week hechtenis had gevraagd. Het tweetal was op 12 juni van dit jaar met een voor f 400,- gekochte Ford Anglia op weg getogen. J. J. M. zat achter het stuur om de wagen even „uit te proberen", daar de Amsterdammer zelf de rijkunst niet machtig was. Hij had de wagen voor zijn vrouw aange schaft, maar deze had ook al niet ach ter het stuur gedurfd omdat „ze nog steeds lerende was". Het voor beiden een kort ritje, want een uur nadat de koop rond was hield een agent hen op de Veenendaalse Pal- mengrift al staande. Ter plaatse consta teerde deze een flink pakket autotech- nische gebreken: „doorgeroeste dhassis- baFken, enorme gaten in de bodemplaat, geen rem en speling in een van de voorwielen." Bovendien was de wagen onverzekerd en niet van een tijdig overgeschreven kentekenbewijs voor zien. „Hoogst onverantwoordelijk om een ander met een dergelijk vaartuig te la ten rijden", zei kantonrechter mr. A. C. van den Brand op de zitting. „Ja, ja VEENENDAAL Het 12-jarig doch tertje van de familie G. moest zater dagmiddag per ambulance naar het Ju- lianaziekenhuis worden overgebracht nadat zij op de Prins Bernhardlaan pardoes tegen een auto was opgelopen. Het meisje kwam uit cafetaria 't Noorden en keek bij het oversteken wel naar rechts maar niet naar links waar C. J. V. uit Veenendaal met zijn auto uit de richting van het centrum nader de. Zij kreeg diverse verwondingen, die in het Julianaziekenhuis werden be handeld. ELST Gevonden: blauwe dames fiets, bruine wollen das en portemon- naie met inhoud. Inlichtingen Rijkspo litie te Eist. Niet de AOW zal per 1 januari wor den verhoogd met in totaal vijf pro cent, zoals we zaterdag schreven, maar de WAO-uitkering. Het kabinet heeft namelijk besloten om voor Kerstmis de trekkers van sociale verzekeringen te laten profiteren van de loongolf van 400. Wie onder de Wettelijke Ar- beids ongeschiktheids verkering (WAO) vallen zullen daarom een uitkering in eens ontvangen. Wie een uitkering ont vangt ingevolge de Bijstandswet krijgt eveneens een uitkering ineens. ADVERTENTIE Autobanden-import, Laan der Techniek, Veenendaal. telefoon 08385 - 19151, zeer onverantwoordelijk, maar ik wou het ook niet, die ander reed", ant woordde de expeditieknecht. „Wist u niets van die gebreken af?", informeerde officier van justitie mr. J. C. Pieters. „Nee, want ik heb het ding van te voren getest en toen zat er nog geen enkel gat in de bodem", merkte de ver dachte op. „En dan dat onverzekerd rijden", stelde mr. Van den Brand, die ook ten aanzien hiervan het woord „onverant woordelijk" bezigde. „Ja, ik schrik nu zelf van de verant woordelijkheid!", kreet verdachte. „En de remmen dan, die werkten ook niet". Mr. Pieters hamerde nog even door. „De handrem deed het anders wel", riep de Amsterdammer uit. Het laatste bleek evenwel niet uit het ter plaatse opgemaakte proces-verbaal, dat op de zitting overlegd werd. De Amsterdamse expeditieknecht werd het te warm onder de voeten, doch gaf na enig aarzelen ook op dit punt toe. „Ja, inderdaad, die deed het af en toe ook niet". In zijn requisitoir stelde mr. Pieters heel nadrukkelijk doch beslist: „Eigen lijk zou ik stom van verbazing moeten' zijn in plaats van er hier nog over door te praten, maar een auto zonder rem, met doorgeroeste chassisbalken en bo demplaten zo gaar als...." „Als boter", vulde de verdachte welwillend aan. „Nee, niet als boter", vervolgde mr. Pieters, die met moeite naar het pas sende woord zocht. Na de eis van f 100,boete en een week hechtenis was de Amsterdammer danig in de war. „Wat betekent dit", vroeg hij met enig afgrijzen. „Dat u een week moet zitten, tenminste wan neer het vonnis gelijkluidend is", ver helderde mr. Van den Brand. Een heftige reactie volgde. „Ik wil de petoet niet in, maar naar huis, naar Amsterdam, mijn vrouw weet nergens wat van", riep de verdachte uit, bang om gelijk al opgesloten te worden. „Nou wacht eerst maar even af, want lk moet nog uitspraak doen", reageerde mr. Van den Brand. Na tekst en uitleg stelde hij liever „een hogere boete dan zitten" voor. Mr. Van den Brand was hem terwille en wijzigde de week hechtenis in „dui zend gulden boete", zodat het totaal op f 1.100,uit kwam. „Een ding weet ik wel zeker, bij mij moeten ze niet meer aan de deur ko men met oude sloopauto's. Voor mijn part branden ze elke wagen af!", riep hij haastig de rechtszaal verlatend. RENSWOUDE Woensdagmiddag 18 november houdt men te Renswoude weer een bejaardenbijeenkomst in ge bouw Rehoboth. De leiding berust bij beide plaatselij ke predikanten waarvan ds. Jonkers de opening en de sluiting verzorgt en ds. v.d. Peut spreken zal over het onder werp De kerk In 't verleden heden en toekomst. ELST Tijdens de maandelijkse bij eenkomst van de NCVB dinsdagavond 17 november zal een vertegenwoordiger van de Friese Vlag een voorlichting over de verschillende produkten geven. Niet alleen leden en introducees, maar alle belangstellenden zijn in gebouw Pniël welkom. AMERONGEN Ingaande 1 novem ber heeft de heer M. G. Harinck zijn functie als tijdelijk beheerder van De Uithof neergelegd. De kerkvoogdij heeft een oplossing gevonden in de aanstelling van de heer A. A. W. van Oort, eigenaar van hotel Het Rode Hert die het gehele beheer op zich heeft genomen. voor Vaenandaal 't Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenan 3328 Nwo Vaanendaalsewag 159 RHENEN Zaterdag vond de hero pening plaats van hotel, bar, restaurant „Sonvilier", ter gelegenheid waarvan de nieuwe gastheer, de heer J. C. Krul, samen met de Maitre d'Hötel de heer W. C. van 't Hart, recipieerde en bij zonder veel gelukwensen in ontvangst mocht nemen, waaronder die van bur gemeester mr. L. Bosch ridder van Ro senthal en wethouder T. van Lienden. Opnieuw zijn er in deze aloude Rhe- nense zaak moderniseringen doorge voerd. Het café en de vroegere verga derzaal lopen nu ineen, doordat de tus senwanden zijn uitgebroken. „Natuurlijk kan er ondanks deze ver bouwing vergaderd worden", legde de heer Krul uit. „Dan stellen we de zaak even anders op. Er komt trouwens nog een harmonicawand tussen, zodat er dan helemaal geen problemen meer zijn". De heer Krul gaat het accent leggen op de keuken. Hij is voornemens te gaan werken met prijzen die variëren van 3,50 tot boven de 40,per cou vert. Ook op de bovenverdieping zijn hier en daar verbouwingen doorgevoerd. Het hotel beschikt nu over 26 bedden. ELST Een beschonken automobi list, B. uit Rotterdam, veroorzaakte in de nacht van vrijdag op zaterdag nabij de steenfabriek op Remmerden een frontale botsing, als gevolg waarvan twee auto's total loss raakten en een zwaar werd beschadigd. Het ongeluk gebeurde 's nachts om ca. drie uur, toen B. na een feestavond op DELM te hebben bijgewoond, rich ting Rhenen reed'en plotseling al slin gerend op de linkerweghelft ging rij den. De hem tegemoetkomende automo bilist S. uit Amerongen, kon niets an ders doen dan vaart minderen en de rechterwegberm opzoeken. Een frontale botsing kon hij evenwel niet meer voorkomen. De automobilist K. uit Driebergen, die achter hem reed, kon niet meer tijdig remmen en botste pardoes op zijn voorganger, waardoor de gehele voorkant van zijn auto in elkaar gedrukt werd. Behalve B. die lichte verwondingen opliep, deden zich verder geen persoon lijke ongelukken voor. SCHERPENZEEL Donderdagavond 19 november houdt de afdeling Scher- penzeel van de Chr. boeren- en tuin- dersbond een ledenvergadering in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. Op de agenda staat een bestuurs-ver- kiezing. Aftredend en herkiesbaar is M. Overvest en aftredend en niet-herkies- baar C. van Ginkel Hz. Hierna spreekt de heer H. J. Ebbers, economisch voorlichter van de CBTB over samenwerkingsvormen en bedrijf- saanpassing en financiering. RHENEN De kiesvereniging „De Vrije Partij" is niet meer aangesloten bij DS'70. Dit deelde de secretaris van de vereniging, de heer J. Lijbers mede, die eraan toevoegde, dat reeds enkele maanden geleden het besluit was genomen om zich uit DS'70 terug te trekken. Tijdens de laatste verkiezingen van de gemeenteraad van Rhenen nam de afdeling Rhenen van DS'70 deel met de Ijjst E. P. van Djjk, omdat men niet tijdig de te naamstelling van de kandidatenlijst had ingeleverd. In „De Munt" vond een ver kiezingssamenkomst plaats, waar de heer Van Stuivenberg uit Eindhoven het woord voerde. De heer E. P. van Dijk zit dus nu weer in de gemeenteraad van Rhenen als afgevaardigde van „De Vrije Partij" en niet meer als vertegenwoor diger van DS '70. Hiermee is de oorspronkelijke toestand weer in ere hersteld. De reden van deze terugkeer naar „De Vrije Partij" werd niet door de secretaris van de kiesvereniging medegedeeld. VEENENDAAL Personeel en zakenrelaties van Van Hunnik-Vos N.V. hebben vrijdagavond afscheid genomen van de oudste directeur en oprichter van het bedrijf, de hr. D. J. van Hunnik, die wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd zijn functie officieel neer legde. Om gezondheidsredenen was het voor de heer Van Hunnik de laatste jaren al niet meer mogelijk actief in het bedrijf werkzaam te zijn. Na de afscheidsreceptie van de heer Van Hunnik werden tijdens een bij eenkomst met het personeel ver schillende medewerkers in het zon netje gezet wegens een langdurig dienstverband. De heren C. van Genderen en J. Slok waren 25 jaar in dienst en kregen hiervoor een gouden horloge. De heren A. Stam, J. van Hunnik, D. van Hunnik en H. J. van Hunnik vierden hun ko peren jubileum en ontvingen onder meer uit handen van directeur J. C. van Hunnik een enveloppe met inhoud. Twee andere jubilarissen de heren M. Jordaan en L. Schoon- derbeek, die dertig jaar bij het be drijf werkzaam waren werden ver rast met een kist sigaren. RENSWOUDE Voor een goed gevulde zaal hield de muziek- en to neelvereniging „Ons Genoegen" za terdagavond haar eerste uitvoering van dit seizoen in Rehoboth. De avond werd geopend door de voorzitter de heer E. Zweers die bij zonder welkom heette de afgevaar digden van diverse zusterverenigin gen, wethouder Vermeulen en echt genote en gemeentesecretaris, de heer v. d. Hoek. Het optreden van het muziekcorps werden voorafgegaan door de drum band ondr leiding van de heer C. v. d. Linden. Hierna werd een eigen compositie gebracht van de dirigent, de heer Reynhoudt, aan het publiek werden alle instrumenten voorgesteld. Ge volgd door Alla Mareia, een zeer vrolijk ritmisch stug overgaand in marstempo. Tussen de bedrijven door volgde nog het optreden van de kleintjes met een drumband van zes jongelui van ongeveer 8 10 jaar. Na een vrolijk „Long Street Dixie" werd in alle haast het toneel ontruimd voor de toneelspelers. De klucht „Een zeeman ging pas sagieren" had in de hoofdrollen E. de Waal als mijnheer Ferry Moer- have jr. en B. Veldhuizen als ma troos Arie Schellevis, in dienst bij de grote reder Moerhave. Na talrijke verwikkelingen met veel misverstanden komt- alles op zijn pootjes terecht. Sluitstuk van de avond was een verloting. De hoofdprijs, een worst- mand, kwam terecht bij de familie Denissen, die de muzikanten tijdens de wekelijkse repetitieavond met koffie laaft. VEENENDAAL Sint Nicolaas heeft zaterdagmiddag zijn intocht gehouden in Veenendaal. Het was de Goedheiligman aan te zien dat hij zich had moeten haasten om na zijn t.v.-optreden in Volendam tij dig in Veenendaal te arriveren. De Sint zag er wat verfomfaaid uit en ook de Pieten hadden hun beste kleren kennelijk voor een latere gelegenheid bewaard. Het gezelschap werd aan de Bergweg afgehaald door „Caeci- lia" en na een rondgang op het raadhuis ontvangen door burge meester P. Bode. De komst van de Goedheiligman betekende tevens de start van de St. Nicolaas actie, die de winkeliersvereniging Han del en Nijverheid" heeft uitge dacht, waarbij de baten ten goede komen aan het dienstencentrum bij de S.I.B.-flats; een actie die vooral de hoogbejaarde Sint aansprak. gaan maken over het stijlbesef van de dirigent. Hartverwarmend waswel het zichtbare enthousiasme waarmee koor en dirigent musiceerden. Het geheel werd omlijst met enke le (alweer Engelse) orgelsoli door Bob van Stempvoort: een- Gavotte van William Boyce- en de overbe kende Trumpet Voluntary van Jere miah Clarke. In zijn begeleiding paste hij zich uitstekend aan bij de rest van het programma: alles her innerend aan een tijd, waarin men zich meer om de kwantiteit dan om de kwaliteit bekommerde. Geheel in stijl werd de avond be sloten met het gezamenlijk zingen van de Rule Brittannia, zij het op een Nederlandse tekst. VEENENDAAL Enkele honder den mensen waren zaterdagavond naar de Bethelkerk gekomen om daar te luisteren naar een uitvoering van het chr. geref. zangkoor „Chri- geza" onder leiding van zijn jonge dirigent Fulps V. Valstar uit Ede. Nu plegen zangkoren in deze tijd vaak een kwijnend bestaan te lei den; des te verheugender is het te constateren dat er blijkbaar nog mensen zijn die wekelijks een avond bij elkaar komen om te musiceren, tot welk resultaat dat dan ook lei den mag. De avond werd geopend en geslo ten door de predikant ds. D. Biesma Jr. Het programma dat gebracht werd bleek grotendeels te bestaan uit Engelse koorwerken, en dan nog vrijwel allemaal uit de 19de eeuw. Hieruit zou men kunnen afleiden, ofwel dat het koor zich gespeciali seerd heeft in een bepaald gebied van de koorliteratuur (wat een inte ressante bezigheid kan zijn), ofwel dat de dirigent in zijn repertoire keuze een beetje eenzijdig is. Dat laatste nu ligt het meest voor de hand, want het zingt allemaal wel wat men noemt „lekker" en het beweegtzich doorgaans voort in een gemakkelijk in het gehoor liggende driekwarts-maat (uitzonderingen daargelaten). Bedenkelijk wordt het overigens wel als-men dan bij een van de weinige niet-19de-eeuwse werken van het programma (een werk van de 17de-eeuwer Heinrich Schütz) dynamische schakeringen gaat aanbrengen, die het bij Wagner niet slecht zouden doen. Ozo'n mo ment kan men zich met recht zorgen

De Vallei | 1970 | | pagina 3