Soepel De Merino's in rol van „killer": 4-2 overwinning Nunspeet ging knock-out Musketiers in ademnood Hemur Enge boekte een kleine zege Candia was nergens Nederlaag voor Panter-dames tegen Union MC Machteloos Scherpeiizeel ten onder GWV IN 2e RONDE RHC oefende VRC na half uur uitgebekerd Trotse elf van Teunissen Hersenschudding DOVO-keeper ln verlenging bekerduel: Handbal Koribal Bestuur vertoornd over koribcduitslag Klaverjassen Volleybal TREUZELEN EER MAANDAG 16 NOVEMBER 1970 RHENEN Het eerste team van de Rhenense Handbal Club speelde twee oefenwedstrijden tegen Amersfoort en BDC. Omdat het competitie-programma van RHC een beetje vreemd in elkaar zit, moest de club noodgedwongen twee oefenwedstrijden spelen om de drie we ken rust te doorbreken. De ontmoetin gen vonden plaats in de Amersfoortse sporthal. De eerste strijd, tegen BDC, bracht enkele moeilijke situaties voor de ver dediging van RHC, die voor het eerst met de verdediging experimenteerde. Vooral door dit experiment, dat toch wel geslaagd mag worden genoemd, ontstonden er kansen voor de mensen van BDC, maar de RHC-aanval speelde sneller dan normaal, en schiep meer kansen zodat RHC toch bij bleef. De eindstand was 85 voor BDC. In de tweede wedstrijd bereikte de aanval van de Rhenenaren meer dan in de eerste ontmoeting. A lhoewel RHC ook van Amersfoort verloor (87), kan het toch terugzien op geslaagde oefen wedstrijden. De dames wonnen hun tweede competitiewedstrijd met 64 van Attila. VEENENDAAL Eersteklasser Nunspeet die onlangs DOVO in eigen huis een gelijk spel afdwong, is zaterdagmiddag onteerd door derdeklasser De Meri no's. Op een zwaar veld aan de Wageningselaan zegevierde De Merino's met 42 over een op volle oorlogssterkte spelend Nunspeet en daarop waren trai ner, spelers en bestuursleden van de Veenendaalse vereniging na afloop bijzon der trots. Gepaste trots, want een soepel spelend De Merino's toonde aan dat er van klas- severschil in deze bekerwedstrijd geer enkele sprake was. In de eerste helft ging Nunspeet al knock-out. De driemansvoorhoede van De Merino's (Henk van de Berg, Tonny Nagel en Andries Aartse) zette de gasten op een 30 achterstand en in de tweede helft, ^aarin Nunspeet fel attaqueerde, verdedigde het die voorsprong met succes. Met een 42 stand op het scorebord werd het interessante bekerduel afgesloten. Voor de eerste maal haalden de Veenendalers daarmee de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker. Nunspeet heeft de Merino's nogal on derschat. Met een experimentele opstelling van de „vaste krachten" trad het de Vee- nndalers tegemoet, doch de gasten hadden er geen rekening mee gehouden dat de Merino's wel eens voor een grote verrassing kon zorgen. Snel gingen de Veenendalers van start en na tien minuten nam het al een voorsprong. Keeper Van de Haar die met name in de tweede helft feno menale reddingen verrichtte, trapte uit, met een omhaal lanceerde Nagel Nagel Henk van de Berg en de snelle rechts buiten versloeg de Nunspeet-goalie met een schot in de rechter-benedenhoek (1-0). Drie minuten laterwerd het 2-0. Henk van de Berg nam een vrije trap, waaruit Andries Aartse verraderlijk in kopte. Nunspeet was aangeslagen en moest voor de rest van de eerste helft duide lijk de eer aan de gastheren laten. De Merino's bouwde fantasierijk zijn aan vallen op en herhaaldelijk kwam het doel van Nunspeet in gevaar. De enkele tegenstoten van Nunspeet leverden voor de sterke Merino's- defensie (Veenhof, Van Ginkel, Van Kruistum en Henny de Roos) geen gro te problemen op. De Roos had in de eerste helft zelfs gelegenheid- genoeg om zijn offensieve collega's bij te staan. Tien minuten voor rust kopte Nagel de stand naar 3-0. Aartse bemachtigde de bal toen de defensie van Nunspeet treizelde en gaf een voorzet, waaruil de kleine Nagel vallend inkopte. Witteveen kreeg vlak voor het rust- signaal een prachtige kans om wat van de achterstand af te knabbelen toen Van Kruistum foutief terugspeelde op v. d. Haar, maar Jan van Ginkel redde op de doellijn. In de rust heeft de Nunspeet-trainer vermoedelijk nogal boos gedaan tegen zijn pupillen want een veel feller Nun speet begon aan de tweede helft. Al na enkele minuten kwam Nunspeet goed koop aan zijn eerste treffer. Witteveen, helemaal vrijstaand, gaf een wilde knal, waaruit de bal via Veenhof in het Veenendaalse doel verdween (3-1). De Merino's moest nu verdedigen en de actieve middenvelders Sander de Kleuver, Tonny de Roos en Co Verheu gen, welke laatste in de tweede helft werd vervangen door Schagen, gingen mee terug om dan via uitvallen hun frontlinie aan het werk te zetten. Nunspeet viel aan de lopende band aan, maar het kreeg weinig kansen. Bo vendien bezorgde keeper v. d. Haar de gasten een nachtmerrie, want hij redde in de moeilijkste situaties. Nunspeet werd definitief geveld door Andries Aartse. Deze strafte een foutje van Spiekstra goed af en knalde hard in (4-1). Sukkel verving hierna de geblesseer de Henk van de Berg. Nunspeet geloof de er niet meer in, maar wilde om de eer toch dichter bij de Merino's komen. Van Willigen, een speler die bij de UE FA-jeugd heeft behoord, trachtte zijn voorwaartsen aan het werk te zetten, maar De Roos gaf hem geen kans om gevaarlijk te worden. Witteveen viel vlak voor tijd uit, na dat hij nogal ongelukkig was geraakt door Jan van Ginkel. Met tien man streed de gastenploeg moedig verder en zij slaagde erin om op 4-2 te komen door Beelen, die daartoe in de gelegen heid werd gesteld door de Veenendaal se verdediging. De Merino's had een zeer verdiende zege behaald op eersteklasser Nunspeet en gaat naar de volgende ronde. Twee spelers van de Merino's staan in de belangstelling bij betaalde clubs. Dat zijn Henk van de Berg en keeper v. d. Haar. Zaterdagmiddag stonden 'er weer enkele heren langs de lijn om de verrichtingen van het tweetal te bestu deren en rapport uit te brengen aan hun „bazen". VEENENDAAL Jaap Dillen, de keeper van de A-junioren van Dovo en kandidaat voor het eerste elftal, heeft zaterdagmiddag in de wedstrijd tegen Zaanlandia een hersenschudding opge lopen toen een tegenstander bij een sli ding zijn hoofd raakte. Met een ambulance werd de jonge goalie naar huis vervoerd. SCHERPENZEEL Ondanks het feit, dat Scherpenzeel zeker een klasse beter speelde dan het bezoekende SCH uit Harmeien, moest het met een 12 nederlaag genoegen nemen. Er werd hard door de SCH-verdedi- ging gewerkt om onder de zware druk uit te komen. Na de aftrap werd Scher penzeel sterker en in de 14e minuut was het was W. Verweij die met een schuiver in de uiterste hoek doelman Vianen het nakijken gaf (10). Scherpenzeel bleef veel gevaarlijker en een doorgebroken Verweij schoot juist naast. Even later was het G. Vermeulen die een geweldig schot loste. Via de handen van de doel man verdween de bal over de lijn. De scheidsrechter wuifde echter alle pro testen van Scherpenzeel weg. In de 24e minuut maakte F. Baars met een fraai schot uit een SCH-uitval gelijk (11). Even later knalde een Scherpenzeler te gen de onderkant van de lat en de te rugspringende bal werd juist over ge kopt. In de 52e minuut werd doelman Rotte te hard aangevallen. In plaats van een vrije trap gaf de scheidsrechter een stuitbal en hierbijbeging Renes een overtreding. Uit die indirecte vrije trap scoorde T. H. Bos met een goede kopbal (12). Scherpenzeel zette nu alles op alles en overspeelde SCH volkomen. SCH had bijzonder veel geluk toen een hard schot van G. Vermeulen tegen de binnenkant paal via de voor het doel liggende doelman naast ging. Scherpen zeel bleef aandringen, maar door een groot aantal overtredingen werd de Scherpenzeelse aanvallers het scoren belet. Scherpenzeel bleek niet in staat om, ondanks het veldoverwicht, de ge lijkmaker aan te laten tekenen. LUNTEREN GWV heelt ook de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker gehaald. In Lunteren we zen de Veenendalers de gelijknamige derdeklasser gedecideerd terug (04). Lunteren zorgde voor forse tegen stand maar moest al gauw het hoofd buigen voor GWV, dat later opper machtig werd. Bij GWV was Gerard Hoedeman de sterke man. Hij speelde ditmaal op het middenveld een geweldige wed strijd en hij was het ook die GWV in de eerste helft, waarin de Veenendalers langzamerhand- sterker werden, een voorsprong gaf (01). Na rust ging Lunteren door de knieën. Piet van de Bovenkamp zorgde met een fraaie boogbal voor 02 en Marcus velde de gastheren definitief. Nadat hij op schitterende wijze 03 had laten aantekenen scoorde hij met een kopbal ook de vierde Veenendaalse treffer (04). Hardeman was in deze wedstrijd ver vangen door Leo van de Weerd, een jeugdige speler die een goed debuut maakte in de hoofdmacht van oefen- meester Baams. ELST Musketiers is zaterdag eer vol ten onder gegaan tegen derdeklas ser DVS'33 uit Ermelo. De groen-witten moesten in de verlenging het hoofd buigen, daar in sw normale speeltijd de ploegen geen kans zagen om ook maar een keer raak te schieten. DVS'33 startte in een hoog tempo en drukte Musketiers volledig in de verde diging, doch het spel van de gasten was te weinig gevarieerd om de Muske tiers-verdediging in ernstige moeilijk heden te brengen. Voor rust werd er niet gescoord, omdat de defensies de aanvallers duidelijk de baas waren. Na rust werd het een interessant duel. Musketiers durfde nu meer aan te vallen en toonde zich een volledig ge lijkwaardige tegenstander. Zelfs kreeg Musketiers enige goede kansen om de score te openen, maar zowel rechtsbui ten Kees Henzen als linksbuiten Cor Henzen bleek deze middag te traag om de acties succesvol af te ronden. De mooiste kans kreeg Teus Heikamp circa 10 minuten voor het einde toen hij alleen voor de DVS'33-doelman ver scheen. Deze redde echter fraai door bal van z'n schoen te plukken. Ook kees Kranenburg liet zich niet verrassen. De twee moegestreden team« moesten aan een verlenging beginnen van tweemaal 15 minuten. De conditie ging nu een woordje meespreken. Cor Drost werd wegens een blessure ver vangen door Cheel van Rhee. In de 10e minuut van de verlenging sloeg DVS '33 toe. Na eerst tegen de dek- lat te hebben geschoten, opende da DVS-mlddenvoor met een boogbal de score 0-1. In de tweede verlenging kon Musketiers het niet meer bijbenen en het moest toezien dat DVS'33 de score opvoerde tot 0-3. Vlak voor het einde redde Teus. Heikamp de eer nog (1-3). Door deze nederlaag is Musketiers uit- gebekerd. Sierlijke tweestrijd in de beker match MusketiersDVS '33. 0 Nunspeet in gevaar. Verdedigers schermen het doel af, terwijl hun goalie de bal uit de linkerbovenhoek slaat. Tonny Hagel, de blonde aan- valsspits van De Merino's, kijkt ge spannen toe. AMERONGEN Het eerste twaalf tal van de korfbalvereniging Hemur Enge behaalde een krappe overwinning op Doorn, die in het laatste kwartier nog in gevaar kwam. Ria Kampherbeek wist, ondanks de harde wind, met een afstandsschot Hemur Enge na een kwar tier een 10 voorsprong te geven. Wim Masselink vergrootte de voorsprong even later tot 20 en Arnold Brinkman zorgde voor een comfortabele 3—0 rust stand. Na de rust ging het in de Amerongse gelederen niet zo goed meer. Doorn liep zelfs in tot 32. Het onder de korf opererende Amerongse viertal had ruimschoots de gelegenheid verder af stand van Doorn te nemen, maar niet één van de vele kansen werd benut. De verdediging had het zwaar te verduren maar wist zich goed staande te houden. De druk werd opgevangen door het goed draaiende middenvak dat bijna alle ballen wist te onderscheppen, om die feilloos en snel naar de aanval te dirigeren. Dank zij dit werk in het mid denvak begonnen de gasten de hoop op een gelijk spel op te geven want de ploeg uit Doorn kwam niet verder dan 2 tegendoelpunten en de eindstand werd dus bepaald op 32. Het tweede twaalftal behaalde, even eens thuis, een grote 141 overwinning op Activitas uit Maurik. Ook de juni oren waren succesvol en kwamen dank zij een 52 overwinning op S.K.F. met 2 punten terug uit Veenendaal. Zaterdag trekt het eerste twaalftal naar Driebergen om de strijd tegen Dalto aan te binden. Het tweede twaalf tal speelt om 3 uur tthuis tegen S.M.S. uit Utrecht. RHENEN Het zondagelftal van Candia '66 heeft het er tegen Baarn leljjk bü laten zitten. De Rhenenaren gingen met 6-0 ten onder. Gedurende de eerste helft ging de strtfd nog aardig gelijk op, maar na de thee was Candia nergens meer. Er was geen inzet en het tempo was zoek. ïn de eerste helft kwam Hovestad en Remerie dicht b(j een doelpunt, maar het schot van Hovestad werd door de Baarn-doelman gekeerd en Remerie stond buitenspel. Het eerste doelpunt van Baarn kwam In de vijfentwintigste minuut, toen doelman Kok volkomen werd verrast. Daarna vielen de Baarnse' doel punten met de regelmaat van de klok. „Het was een bijzonder slechte wedstrijd van onze kant," zei een boze voor zitter De Jong na afloop. „Wanneer de tegestander sterker is en onze mannen doen hun uiterste best, maar kunnen niet verder komen dan een 6-0 nederlaag, dan wil ik er niets van zeggen, maar hier was vooral na rust van onze kant totaal geen inzet en werd bijzonder slecht en tempoloos gespeeld. Het bestuur is echt wel van plan hier wat aan te gaan doen, want om een vereniging op zo'n manier naar de knoppen te helpen, daar voel ik bijzonder weinig voor." OLDEBROEK Evenals vorig Jaar heeft de derdeklasser in de voorronde om de KNVB-beker VRC uit de beker wedstrijd gewipt. Het werd een kleine 1-0 zege voor de ploeg uit Oldebroek en de Racing Club mag dankbaar zijn dat niet met gortere cijfers is verloren. Een gelijk spel zou ongetwijfeld onverdiend zijn geweest gezien het zwakke veldspel dat de Veenendalers lieten zien. Owios is voor bezoekende clubs een moeilijke tegenstander en dat bleek za terdagmiddag duidelijk. Vanaf de aan vang dicteerde OWIOS het spel en VRC moest in eerste instantie genoegen ne men met een kleine speelruimte. De beide verdedigingsgordels drongen sterk op, zodat het veld tot de kleinst mogelijke grootte werd beperkt. Voor beide ploegen betekende dit het risico van een plotselinge doorbraak. Owios hanteerde deze tactiek het meest suc cesvol en kon dat ook doen door d« voortreffelijk ingrijpende en snel opko mende backs. VRC kon geen greep op het spel krij gen en toonde maar weinig inzet verge leken bij de gastheren. Praktisch elk duel werd verloren en de schaarse kan sen voor het Owios-doel konden niet worden afgerond door de machteloze voorhoede. Het anders zo goed draaiende duo Schoeman-de Hartog presteerde niets tegen de Owios-verdediging. Het was dan ook geen verrassing, toen Owios in de 34-ste minuut de leiding nam door een prachtig schot van Vierhuis (1-0). De defensie van VRC was volkomen uit positie gespeeld en dat werd direct be nut. Even kreeg VRC de ware voetbal geest terug en dat resulteerde in de eerste en tevens laatste mooie aanvaL Hasselaar speelde de bal voor de voe ten van Schoeman, die Jan Sukkel in staat stelde de gelijkmaker te scoren, doch die knalde de bal huizen hoog over. Gert v.d. Weerdhof had al wat expe rimenten uitgehaald wat de opstelling betreft (Leo Rebergen reserve en Wim Verwoerd middenvoor) en probeerde nu de tweede helft meer kracht in het elf tal te brengen door Rebergen weer op te stellen en zelf langs de kante te blij ven. Inderdaad bleek Rebergen de eni ge te zijn die een voldoende haalds maar de rest van het elftal beperkt# zich tot het veroorzaken van vrije trap pen en talloze overtredingen. Het was eigenlijk geen voetbal meer, wat de toeschouwers zagen. Ook de vervanging van Cees Bruys door Rini v. Engelenburg veranderde niets en alleen een vrije trap van Hen ny v. Capelle die net over de kruising van paal en lat ging, was het enige wapenfeit dat het vermelden waard is. VRC is snel uitgebekerd en zal deze tweede inzinking vlug te boven moeten komen, wil tet ook in de competitie niet e droevige gevolgen gaan onder vinden. Scheidsrechter: H. Jongman. Rust- en eindstand: 1-0. 34ste oinuut: 1-0 (Vier huis). Conerverhouding Owios-VRC: 6-2. Toeschouwers: 250. VEENENDAAL De ontspannings commissie van voetbalvereniging Vee nendaal organiseert vanavond in de kantine op het Salamander-sportpark weer klaverjaswedstrijden, waaraan ie dereen kan deelnemen. Op deze avond, die om acht uur be gint, zijn fraaie prijzen te winnen. 9 Panters slaat een aanval van Union MC af. VEENENDAAL Zaterdagmiddag „ontving de damesploeg van Panters in de sporthal aan de Sportlaan het Nijmeegse Union MC. Het werd de beste wedstrijd van het nieuwe seizoen, want de Nijmeegse formatie, niet meer zo sterk als ver leden jaar, had bijzonder veel moeite om de punten mee naar huis te nemen. Pan ters weerde zich voortreffelijk en er was duidelijk een opgaande lijn in het spel peil te bespeuren. Het werd na bijna anderhalf uur strijd een 13 zege voor Union MC. De heren kwamen niet tussen de lijnen. Cito 3 belde ter elfder ure af, hetgeen voor de Panters-heren een regelmentaire 30 zege opleverde. De Panters-dames traden ook ditmaal weer met een gewijzigde ploeg aan. Conny de Kleuver moest deze maal in vallen en zij speelde een goede wed strijd. Helaas was hoofdaanvalster Margriet van der Grift niet helemaal fit, maar zij speelde een betrouwbare partij. In de eerste set ging het aan vankelijk gelijk op. Bij Union MC klopte het in deze beginfase nog niet helemaal, waardoor Panters de gele genheid had, zich goed op de tegen standster in te spelen. Het ging via 22 en 55 gelijk op, waarna Union het initiatief over nam. Een lange reeks harde aanvallen was te veel voor Pan ters en Union liep weg naar 511. Pan ters verloor tenslotte de eerste set met 6—15. In de tweede set speelde Panters sterker dan in voorgaande wedstrijden. Weer ging het tot 33 gelijk op. Na 47 kwam Panters terug tot 78. Maar weer waren daar ineens weer de harde aanvallen van de speelsters Janssen en Schuurmans van Union, die de Nijmeegse ploeg op een 813 voor sprong zetten. Ook ditmaal ging de winst naar Union met 815 (02). In de derde set kwam Panters furieus vechtend terug. Het voelde, dat het te gen deze tegenstandster geen ruime ne derlaag behoefde te lijden en trok ver beten ten aanval. Margriet van der Grift, Ada Siefkes en ook Wil Vink sloegen keer op keer raak en werkten de set-ups van spelverdeelster Ditty en Timy Hiensch goed af. Panters liep na 32 ineens snel weg naar 62. Union knokte terug tot 75, maar gaf daarna de moed op. Soepel draaiend snelde Panters door naar 105 en niets kon de Veenendaalsen meer afstoppen. Panters won verdiend deze set met maar liefst 155 en de stand was 21. De vierde set werd de meest enerve rende van de wedstrijd. Union had kans gezien weer rust in de ploeg te brengen en kwam beter voor de dag. Na lange tijd stond nog de stand 22 op het scorebord. Het werd 33 en 44. Na de stand 66 werd het 89 voor Union. Na enkele defensie-fouten van Panters drukte Union door naar 913. Maar Panters kwam terug. Bij de stand 1113 was alles weer moge lijk, maar de routine van Union MC gaf tenslotte de doorslag. Het won deze vierde set met 1115 en daardoor de wedstrijd met 13. Ook dames 2 had een goede dag. Het wees Cito 3 uit Zeist duidelijk terug met 30. De meisjes junioren gaven het sterke Tibra uit Woerden goed par tij, doch moesten op de valreep een 13 nederlaag incasseren. De meisjes adspiranten hadden niet veel moeite met Shot B uit Culemborg en wonnen met 30. Voor heren 2 -werd het een bijzonder prettig weekend. Het won verrassend met 31 van de Utrechtse studenten- ploeg USS 4. Henen 3 tenslotte behaal de een gelijk spel door tegen Hercules 6 met 22 gelijk te spelen. r

De Vallei | 1970 | | pagina 9