ophaven dacht ik Z& tm- - WKt ma. SK imping hij natuurbad Ouwehand *-■ - l. De Rietvoorn pootte vis Predikbeurt Siit komt 21 november Eerste prijs voor EHBO junioren VALLEI? Belt u dan even a.u.b 10550 "-«J; 11079 Collecte Oud ambacht weer tot leven in Amerongen Geen buit voor schoolkraker Heropening bibliotheek op 20 november RECORD-AANTAL INZENDINGEN OP VKPV-SHOW Voorzitters hamer CHU overgedragen Bol-pijl-rit van MAC succes J f. 'X I deur vele weg bij baar. af, waar dit de gemeente 'het is een zijstraat artseweg, beter bekend /enkamp. voorstellen dat ik als gelijks met 20 kinderen i optrek, enkele vragen wil de gemeenteraad van Rhe- n.a.v. de opmerkingen van 15. Pieters in de Rijnpost van verschillende gemeenten, die voorzieningen van dit kamp be- zijn, werkelijk hun morele fehtingen t.o.v. hun inwoners ver ft, mag het kamp dan in zo'n de- ele toestand verkeren? tte het zoveel geld en planning /de afgelopen zomer de asfaltering en wij als bur- mensen te nemen EiT mogen wij van het uitgaan, dat we er weinig nen doen, omdat de mensen in mindere mate meewerken? '5. Zou het na een twintig jarig be staan van het kamp niet toch te pro beren zijn op z'n minst de sanitaire voorzieningen afdoende te maken? 6. Mogen we in deze tijd van inspraak en medezeggenschap de (vaste) kamp bewoners buiten onze (vage) planning van een regionaal w.w. kamp houden? 7. Is het werkelijk verantwoord alle voorzieningen uit te stellen jaar in jaar uit in afwachting van het regio nale centrum, dat geen enkele gemeen te graag binnen zijn grenzen heeft? Tenslotte is het niet uit nieuwsgierig heid, dat ik deze vragen stel. Maar u zult kunnen begrijpen, dat de opvoe ding van de kinderen op school zeer moeilijk blijft als ze thuis niet onder normale omstandigheden kunnen leven. Daarom zou ik gaarne een duidelijk antwoord op deze vragen willen verne men. Met hoogachting, W. F. Moolenaar. Prins Willem Alexanderpark 266 Veenendaal be- ..vigeen er ,.1s medege- dat teil behoeve in de Rijn bij ho- its Oever" door het re- :hap „In- en Lekoevers" nu Ie nodige kreden zijn uitgetrokken. Tot welke hoop deze kredieten gaan blijkt nergens t, maar aangenomen wordt dat nu an toch eindelijk op verwezenlijkingan het plan mag wor den gerekend. Nogmaals wot erkend, dat zowel de stichting „Bergid" als Natuurbad Ou wehand, kampe met grote moeilijkhe den bij de expitatie van hun zwem baden. „Nu er eeds meer zwembaden in de omgevin worden geëxploiteerd zijn zij aangeezen op de zwemlust van een bepster aantal personen, hetgeen de expitatie, die voor zwem baden nooit bzonder florissant kan zijn, nadelig bavloedt", aldus de nota. „Vandaar dat eide exploitanten naar vormen zoeker om binnen het kader van de planol?ische bestemming van ■P ■v.:,,:- - xï:':VVfrtVm T'': - -CX».i rjr - - - "V. - ^5» VEENENDAAL Het viswater van d« hengelsportvereniging „de Riet voorn", het Spinnemeer in Ederveen en de vijvers in het stadspark in de „En gelenburg" kreeg gisteren een visinjec- tie. In het Spinnemeer werd 300 kg voorn en brasem aan het natte element toevertrouwd en in de vijvers van het stadspark verdween 400 kilo van deze vissoorten onder water. VEENENDAAL Geref. Gem. (sy nodaal) woensdag 18 november 14.30 en 19.30 uur ds. Van Ravenzwaaij uit Arn hem (Dankdag voor het gewas). AMERONGM Sint Nicolaas zal zaterdagmidda a.s. vanaf het bordes van het gemeatehuis de kinderen toe spreken. Omsteeks twee uur arriveert hij daar, na o een bijzondere manier zijn intocht t< hebben gehouden. Het gezelschap wedt begeleid door leden van de pas pgerichte ponyclub. De muziekverenigig Ons Genoegen zal wat vrolijke luziek blazen en tracta- ties zullen de.niddag voor de kinderen tot een waar ieest maken. Een bijzon dere bezigheic voor Sint Nicolaas is de opening van ?en kindermiddag in het Dorpshuis. Ale Amerongse kinderen tot 12 jaar vorden daarvoor uitgeno digd. Voor de ze:de maal zal deze middag ook de grote A worden uitgereikt aan die inwoner \an Amerongen, die zich in het afgelopen jaar bijzonder verdien stelijk gemaakt heeft voor de hele be volking. Politieke doeleinden, groepsbe lang of eigen belang staan buiten dt beoordeling. De onderscheiding met wat er bij hoort, wordt op het bordes van het gemeentehuis uitgereikt. De opbrengst van de Sint Nicn1 aasac tie van de winkeliersverenigir is be stemd voor het fonds aansch; imbu- lance. De cheque zal overhandigd wor den aan het gemeentebestuur, dat de auto aanschaft. De wagen wordt straks gebruikt door de Rode Kruiscolonne van Amerongen. VEENENDAAL Tijdens de jaar lijkse rayon junioren wedstrijd van EH- BO-ploegen die in het afgelopen week einde te Amerongen werd gehouden be haalde de groep Veenendaal de eerste prijs met 171 punten. Ook de leider- sprijs ging met 64 punten naar Veenen daal. De overige ploegen klasseerden zich als volgt: Eist groep 140 leider 58; A. Berg-Rhenen 124, 55; A. Rongen 121, 54; N. Langbroek 119, 55; Leersum 97, 46; Woudenberg 96, 44. Door dit resultaat komt de Veenen- daalse ploeg binnenkort in een wed strijd uit tegen de overige rayonwin naars. hun terrein, of vooruitlopend op een wijziging daarvan, daaraan een aange paste bestemming te geven. Zo heeft de stichting „Bergbad" de bedoeling om door middel van een in fasen uit te voeren plan rond het zwembad een camping te stichten. Ouwehands Dierenpark NV streeft hetzelfde doel na. Wij kunnen voor de aan deze plannen ten grondslag liggen de gedachten veel begrip opbrengen. Hun streven past in ons beleid om mid dels het in voorbereiding zijnde be stemmingsplan voor het landelijk ge bied tot aanwijzing van enkele concen tratiepunten voor de verblijfsrecreatie te komen", aldus de nota. Dit beleid heeft ten doel de concen tratie van het massale toerisme te be vorderen in daartoe aangewezen gebie den, waardoor de zogenaamde vrije re creatie in de natuurgebieden rond Rhe- nen meer kansen krijgt. In dit licht bezien zijn B. en W. van mening, dat de campings bij de zwem baden geen inbreuk maken op de vrije recreatie. Zij delen dan ook mede beide plannen te hebben gesteund. Ten aan zien van Ouwehands Dierenpark heb ben zij daarbij overwogen, dat het na tuurgebied op de Grebbeberg door de plaatsing van caravans niet behoeft te worden aangetast, omdat de camping zal vallen binnen het reeds voor de da grecreatie bestemde gebied. Tenslotte heeft het B. en W. ver heugd, dat de tariefstelling van het re creatiepark Ouwehand thans naast het abonnementstarief ook nog in een tien- badenkaart voorziet, waardoor in be langrijke mate is tegemoet gekomen aan de daarover levende bezwaren. De directie van het park heeft het college van burgemeester en wethou ders verzekerd, dat haar beleid er op blijft gericht het zwembad dienstbaar te doen zijn aan de gehele bevolking van Rhenen. De variatie in de tarief stelling bewijst dit ook volgens B. en W. In de allerlaatste alinea over het on derwerp „recreatie" wordt gerept over voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 een derde zwembad in Rhenen. „Naar onze mening zal in verband met de groei van de gemeente en de toeneming van de vrije tijd aan de bouw van een derde zwembad in Rhenen niet zijn te ontkomen. Het tijdstip waarop dat moet gebeuren zal verder mede afhangen van de ontwikkelingen bij de bestaande zwembaden en mede moeten passen in de planning van de investeringen. „En wat dit laatste betreft, dat kon wel eens hèt grote struikelblok gaan vor men. Bovendien kan men zich afvragen of het „Bergbad" nog wel een rol speelt bij de vraag of Rhenen een derde zwembad moet hebben. Voornamelijk werd het „Bergbad" bevolkt door Vee- nendalers. In Veenendaal heeft men straks een eigen open bad, zodat daar geen behoefte meer zal bestaan aan nog eens een bad op Rhenens grondgebied. SCHERPENZEEL In de week van 16 tot 21 november zal de Scherpen- zeelse jeugd collecteren voor het natio nale jeugdfonds. AMERONGEN Dit winterseizoen organiseren de afdeling Leersum en omstreken van de vereniging tot Be vordering der Bijenteelt in Nederland en het departement van het Nut van 't Algemeen te Amerongen een cursus korfvlechten. In tien lesavonden zal de bekende korfvlechter T. van Egdom uit Veenen daal iedereen inwijden in de kunst van het vlechten met roggestro. Het mate riaal bestaat uit lang roggestro, sterk vlechtband en een vlechtnaald. Al deze benodigdheden zullen op de cursus worden verstrekt. Er zal gedoceerd worden in het maken van alle vormen bijenkorven, naai- of stopmandjes, fruitschalen, lectuurmanden, prulle- manden, wiegen en hondemanden enz. Het spreekt vanzelf, dat men alle ge maakte werkstukken mee naar huis kan nemen. De kosten van de gehele cursus bedragen 17,50 per persoon. In dit bedrag zijn de kosten voor het ma teriaal inbegrepen. Aan het einde van de tien lessen zal een eindles, filma vond, tentoonstelling worden gehouden. Deze cursus start op donderdag, 26 no vember in het Dorpshuis te Ameron gen. In maart 1971 wordt gestart met een imkerscursus, cursus. VEENENDAAL Inventarisatie van de schoolleiding en onderzoek van de recherche hebben gisteren uitgewezen dat er niets wordt vermist na de in braak bij de chr. Huishoudschool aan de Tuinstraat. De insluiping moet in het afgelopen weekeinde hebben plaats gehad waarbij de dief zich via een w.c. raampje toegang tot het schoolgebouw had verschaft. In een van de kamers as geprobeerd een stalen kast te for ceren. De inbreker moest het afleggen tegen de degelijke maak van de kast. RHENEN Burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal gaat vrij dag 20 november 's avonds om 7 uur de opening van de nieuwe huisvesting van de openbare bibliotheek en leeszaal aan de Groeneweg verrichten. antoor 'zal ook iedere week Veenendaal bezoeken. De mobiele kantoren worden mede in geschakeld omdat de naderende winter en zomervakanties een uitgebreide voorbereiding en tijdige reservering vragen. Bij dit mobiel kantoor kan men voor alle facetten van de ANWB dienstver lening als hulpverleningsdokumenten reisroutes, en verzekeringen terecht en beperkt door reserveringen en boekin gen. In Veenendaal staat het kantoor iedere donderdag van 10.00 tot 16.00 op de Markt. VEENENDAAL De leden van de Veenendaalse Konijnen- en Pluftn- veefokkers Vereniging gaan tijdens de drie-daagse tentoonstelling die eind de ze week in de gemeentelijke eierhal wordt opgezet een record breken. Het is namelijk nog nooit voorgekomen in de 34-jarige geschiedenis van de vereni ging, dat een katalogus kon worden sa mengesteld met 467 inzendingen. Het zijn 257 konijnen in alle kleuren, maten en rassen, 144 grote en kriel- hoenders in bonte schakeringen, 42 sierduiven en 24 fazanten en eenden. Op de dagen (en nachten) die nog res ten voordat donderdagavond de ten toonstelling voor het publiek zal wor den opengesteld zullen de leden van de VKPV de oude eierhal omtoveren in een op zichzelf staande kleine dieren wereld, waar voor de liefhebber van veel moois valt te genieten. Er zal een park met een vijver worden aangelegd om het geheel een nog fraaier aanzien te geven. Donderdagmorgen zullen vijf keur meesters met een aantal leden van de VKPV met de keuring van de honder den dieren beginnen. Als keurmeesters voor de konijnen zijn aangetrokken: de heren P. Rodenburg, Overschie; R. de Maar, Badhoevedorp; P. v. Leeuwen, Zeist. Voor de afdeling pluimvee de he ren A. de Groot, Gouda; en W. Rompel- berg, Brunssum. SCHERPENZEEL Dc heer B. Val kenburg heeft gisteravond de voorzit tershamer van de CHU overgedragen aan de heer J. v. d. Ham. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in het wijkgebouw die speciaal voor die gelegenheid was belegd. Ook werd af scheid genomen van het ex-raadslid de heer J. Bakker en de penningmeester van de afdeling de heer J. Vermeulen. De vergadering werd bijgewoond door oud-burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en burgemeester J. Heij. Eerstgenoemde vertoonde in de loop van de avond een serie dia's die hij had opgenomen tijdens zijn reis naar de West. VEENENDAAL De Bol-Pijlrit die de „MAC Veenendaal" zaterdag als iets nieuws, introduceerde is een succes ge worden. De rit was zeer eenvoudig op gezet en door iedere deelnemer met succes te rijden. De „MAC Veenendaal" hoopt nog meer van deze ritten te organiseren. Deze rit was uitgezet door de sportcom- missie. De volgende rit zal zijn op 2e Kerst dag. Uitslagen: Lijsser, De Steeg 6 str. v.d. Hoeven, Utrecht 25 str.; v.d. Bo- venkamp, Veenendaal 27 str.; Westland, Ede 34 str.; Achterberg, Veenendaal 37 str.; De Wit, Z.O. Beemster 37 str.; v.d. Bank, Soest 38 str.; J. N. de Wit, Ren- kum 40 str.; Tijseling, Veenendaal 41 str.

De Vallei | 1970 | | pagina 3