Jonkvrouwe mr. C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen een kwart eeuw onafgebroken in Tweede Kamer Andere radiopresentatie van Openbaar Kunstbezit Tom Poes de en erf- pachter „Zelfs onkruid vergaat" in de Ramspol Muziek is troef bij Pim Jacobs Flauwekul Justitie Weinig geld Niet geiwteerd Memoires RONOtities programma< >s VANAVOND Drie K.R.O.-documentaires MORGEN MARTEN TOONDER STRIP DERDE PRIJS VOOR VAN BEVEREN-FILM Duo-Bomhof TELEVISIE TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN DINSDAG 17 NOVEMBER 1970 DE FREULE: IK HEB NOG NOOIT WAT BEREIKT De freule in het zilver! In politiek Nederland is er maar één. Daarom is het ook. „dé freule": jonkvrouwe mr. C. W. I. Wittewaall van Stoetwegen. Het zilver is haar ononderbroken 25- iarig Kamerlidmaatschap, van 20 no vember 1945 af. toen zij in het „nood- parlement" werd benoemd als lid van de christelijk-historische fractie. Het was de oude Tilanus die haar in de politiek haalde, want daar zat zij niet in. Wel had zij een baantje bij de Nederlandse Christen-Vrouwen Bond, maar zij was niet eens lid van de CHU: „Het is me nooit gevraagd of ik in de Kamer zou willen en dat heb ik toen tegen Tilanus gezegd, maar die zei: Na tuurlijk heb ik het niet gevraagd, an ders had je nee gezegd." Het is allemaal begonnen op de Sta- tenlaan in Den Haag, waar Tilanus op nummer 125 woonde en de freule op 137. Zij heeft hem in de oorlog met de overvalwagen zien weghalen, om naar Vught te worden gebracht. Toen haar vader in 1941 stierf, verkocht zij het ouderlijk huis om een flatje aan de Laan van Meerdervoort te betrekken. Toen Tilanus na zijn kampperiode te rugkwam naar Den Haag, vanzelfspre kend op de fiets, wilde hij bijpraten. Dat deed hij bij de freule, die immers secretaresse van de Vrouwenbond was. „Hij heeft me ook gevraagd voor de Nederlandse Volksbeweging, die een vrouwenafdeling had, wat ik gek vond, maar ik moest daar toch maar gaan luisteren. Hij wilde me in de noodge- meenteraad van Den Haag en ik heb nog nummer vier op de lijst gestaan, maar daar ben ik toch niet in gekomen Tilanus zei toen: u zult het nog wel benauwder krijgen, u staat op de lijst voor het noodparlement. Ik vond het allemaal doodeng. Tila nus kwam het zeggen op een avond. Ik vond het vreselijk moeilijk. In de Ka mer was die eerste tijd niets om over te praten. Wel kwam er toen een nota over het regeringsbeleid en heb ik mijn maidenspeech gehouden over de poli tieke delinquenten in de kampen. Tila nus was toen veel zenuwachtiger dan ik. Ik had die anderen horen praten en dacht: Dat kan ik ook wel..." Nu loopt freule Wttewaall tegen de zeventig, en is zijeen vertrouwde fi guur in de Tweede Kamer, in de poli tiek en in de publiciteit. Zij is een van de bekendste Kamerleden. De freule heeft wel haar nuchtere kijk op de mensen en de dingen behouden, evenals haar grote, warme hart. Haar faam is die van een sociaal voelende en meele vende, maar tegelijk praktische vrouw, die zich niet met flauwekul ophoudt. Er staan geen geweldige, indrukwekkende, politieke prestaties op haar credit, hoe wel zij ontzaglijk veel heeft gedaan en een groot deel daarvan zoals dat heet achter de schermen. Haar per soonlijke invloed was sterk, als het er op aan kwam, vooral in de CHU. Ook in de Tweede Kamer heeft zij gezag verworven. Zij is nog altijd lid van het presidium en vaak heeft zij vergaderingen moeten leiden, een beet je moeilijk in die grote voorzittersstoe! welke nu eenmaal niet is gebouwd voor haar bescheiden gestalte. Een hele ge neratie van politici en staatslieden heeft zij zien komen en gaan. Van prof. Romme heeft zij eens gezegd: Hij spuwt wel vuur, maar sticht geen brand. Zo heeft zij ook haar eigen kijk op drs. Schmelzer, die straks ook weg gaat: Die nacht van hem had nooit moeten voorkomen. De freule is niet zo gauw omver te krijgen. Praktisch en zakelijk als zij is, heeft zij het nooit zo erg gehad op vrouwenorganisaties en zij neemt het de vrouwen eigenlijk een beetje kwa lijk dat zij niet voldoende, daadwerke lijke belangstelling opbrengen voor de maatschappelijke problemen. Een femi niste is zij stellig niet: „Dat hele ge donder met die Dolle Mina's! In de eer ste plaats lopen ze honderd jaar achter en verder weten ze soms niet eens waar zij het over hebben. Om nu te eisen dat de man niet langer het hoofd van de echtvereniging mag zijn, dat is al lang uit de wet! En ach, je ontkomt er toch niet aan dat een jonge vrouw met kleine kinderen gewoon niets an ders kan beginnen". In de parlementaire enquêtecommis sie heeft zij met heel haar eigen in breng veel en voortreffelijk werk ver richt: Daarop terugkijkend zegt zij: „Ik zat daar als enige vrouw en dan merkte je toch wel dat je de dingen en de mensen anders zag, soms veel meer in tuïtief. Maar ik heb daar veel geleerd, vooral onder Donker. Het was zoiets merkwaardigs, dat werk, over al die toestanden in Londen, waar we immers zelf niet bij geweest waren. Maar ons oordeel is wel zeer mild geweest..." Freule Wttewaal is jaren bezig ge weest met die verhoren en de rappor ten daarover, naast haar andere parle mentaire werk. Dat betrof in het begin de politieke delinquenten later heeft zij zich het lot van statenlozen aangetrok ken, maar tenslotte heeft zij bij de be groting van justitie het gevangeniswe zen behandeld en daarbij ook de re classering. En wat dit allemaal heeft opgele verd? Dit is een vraag die menig Ka merlid somber stemt. De freule zegt er van: „Neem nou die vrouwengevange nissen. Jaren heb ik er voor gepleit, maar er is nog geen spa voor in de grond gestoken. Ze doen nou wel of ik zo belangrijk ben, maar ik heb nog nooit wat bereikt." De Wittewaals stammen dan wel van een oud, adelijk regentengeslacht uit 't Waal, zuidelijk van Utrecht, maar niets herinnert bij de freule aan kastelen met oprijlanen, landgoederen en histo rische traditie. Haar broer is Ameri kaan geworden en omdat die dubbele naam gewoon niet uit te spreken was: heeft hij een van zijn voornamen als achternaam opgegeven en zo heet hij nu Albert. Dat „Van Stoetwegen" is bij de oorspronkelijke familienaam ge voegd toen een Wittewaall trouwde met een meisje van een eenvoudig landgoed in de buurt van 't Waal, maar het was wel een freule. Haar vader was bij de belastingen en zij was dan wel een „EUe" in haar Leidse studententijd (lid van de WSL, de vereniging voor vrouwelijke studen ten), maar „we leefden soms zowat van niks". Voor 45 cent had je in dit tijd, de jaren twintig, een maaltijd, maar dan zonder vlees, want dan kostte het zestig cent: ,,'s Avonds gingen we wel eens op de fiets een bokking halen." Voor vijf tig gulden in de maand kreeg zij, nadat zij in 1928 haar meestertitel had ver worven, een baantje bij de Christelijke Jonge Vrouwenfederatie. In 1930 stierf haar moeder en toen moest zij ook voor het huishouden opdraaien. Uit de jaren dertig stamt nog haar inschrijving als assurantiebemiddelaar: „Dat heeft me ook nog in de oorlog geholpen, maar met die 425 gulden van het noodparle ment voelde ik me de koning te rijk." Met freule Wttewaall mogen we over alles praten, behalve over het konink lijk huis, hoewel iedereen weet dat zij in Leiden bevriend raakte met de toen malige kroonprinses en nu nog wel eens op bezoek gaat bij prinses Beatrix en prins Claus, voor wie zij „Tante Bol" is. Voor de rest van de wereld is zij freule Bob, een naampje dat zij zich zelf als peuter heeft gegeven, omdat zij de afkorting „Belle" (van Isabelle) niet kon uitspreken. Voor de Koningin is zij nu een politieke figuur en daar „Soest- dljk" boven de politiek staat en konin- gin Juliana haar staatsrechtelijke rech ten en plichten heel strikt opneemt, moest er veel vam die oude vertrouwd heid voor wijken. Dat alles neemt niet weg dat de freu le tegen het einde van haar politieke loopbaan met onverflauwde ijver pal staat voor de rechten van de kroon. Toen drs. Schmelzer tijdens de algeme ne politieke beschouwingen het idee opperde om de Tweede Kamer de kabi netsformateur te laten aanwijzen, sprong zij op en riep uit: „Dacht u nu heus dat hiermee niet aan de preroga tieven van de Kroon werd geraakt?" De anti-revolutionaire afgevaardigde Schakel mompelde toen zoiets als: „Wat moet de Koningin beginnen als de freu le er niet meer is?" Waarop de freule: „Dan hoop ik dat er nog een Schakel overis om het vaandel hoog te hou den". Dit alles staat echter niet in de officiële notulen van de Tweede Kamer. Maar daar zal men stellig nog horen wat de freule ervan denkt: „Het kan helemaal niet! Het is ge woonterecht van de Koningin om een kabinetsformateur aan te wijzen. Dat kun je niet zomaar op een achtermid dag eruit gooien. Ik begrijp niet dat de rechterzijde de monarchie uitholt. Het klopt ook niet met het werkprogram van de CHU. Daar staat de keuze van de formateur bij de Koning blijft. En nou willen ze dat in het urgentiepro gram van de drie confessionele partijen erdoor drukken!" Niet zo best meer ter been en met af en toe een pilletje tegen de te hoge bloeddruk, is de oude strijdlust bij freule Wttewaall er blijkbaar nog lang niet gedoofd. Wat zij na de Kamer gaat doen? „Ze hebben me wel eens ge vraagd om mijn memoires te schrijven en dat zou dan aardig zijn onder de titel „Uren met freule Bob" Ik weet het niet, hoor. Misschien doe ik het wel. Ik zou ook nog zo graag weer eens naar Israël gaan. Daar ben ik in 1956 ge weest en dat volk heeft toen diepe in druk op me gemaakt. Het zal nu wel heel anders zijn ADVERTENTIE De nieuwe vorm van radio-uit zendingen, waarmee Openbaar Kunstbezit enige tijd heeft geëxpe rimenteerd. zal in 1971 definitief worden. Dat betekent, dat de abon nees de gedrukte toelichting gelijk tijdig met de reprodukties voor de radio-uitzending ontvangen, terwijl de toelichting via de radio niet meer gelijk zal zijn aan de gedrukte tek sten. maar zal bestaan uit onder meer interviews en mini-klankbeel den. De opzet van de televisieprogram ma's van Openbaar Kunstbezit blijft ongewijzigd. Men zal ook volgend jaar korte series over een bepaald thema uitzenden. Die onderwerpen zijn: het Museum van Oudheden in Leiden en de Nederlandse kunst in de late middeleeuwen voor wat be treft de oude kunst: en „kunstenaars maken films", „kunstenaars werken mee bij het scheppen van onze lee fomgeving" en „doen en zien" voor wat betreft de eigentijdse kunst. De door de NCRV in samenwer king met Open Studio Rotterdam gemaakte film over Jan van Beve- ren, doelverdediger van PSV en van het Nederlands elftal, heeft vorige week in Oberhausen een derde prijs gewonnen in een concours voor sportfilms „Sportfilmreportage 1970". De le prijs werd gedeeld tussen En geland en Polen: London Weekend Poolse televisie een film handelend over de relatie tussen supporters en spelers van een voetbalclub (in dit geval Gornik Zabrza). Een film over de verongelukte autocoureur Jochen Rindt kreeg de tweede prijs. In het Gelders programma van morgenavond wordt een opname uitgezonden van het duo Diny en Hermen Bomhof uit Apeldoorn. Ze zingen liedjes in de streektaal. Het programma wordt instrumentaal be geleid door de heer Henny Veis uit Apeldoorn, accordeonist. In hetzelfde programma wordt een aflevering uitgezonden van de serie Gelders perspectief, welke serie wordt samengesteld door Wil de Jong. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 AVRO: (K) De rare vogels, jeugdserie. 19.30 TopPop: Popshow. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Peyton Place, feuille ton. 21.10 (K) De Meneertjes. 21.11 (K) Muziek is Troef (III), kleur- en klankrijk amuse mentsprogramma. 22.00 AVRO's Televizier - Magazine. 22.50 NOS: (K) Journaal. 22.55-23.25 TELEAC: Modelbegrip in wetenschap en techniek - les (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Kunstrubriek. 19.30 KRO: (K) De dwaze wereld van Tommy Cooper, serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) De dood van Bill Hannachek, afl. 8, serie Mod Squad. 21.10 Brandpunt Special. 21.35 (K) De Klop op de deur, feuil leton. (8). 22.23 Zelfs het onkruid vergaat, do cument. over milieu-beh. 22.55-23.00 NOS: fK) Journaal. 7032 De markies nam plaats in zijn draagkoets en de dragers zetten zich met gelijkmatige tred in beweging. De storm was afgenomen maar de wolken ijlden nog langs het zwerk zodat de maan vreemde schaduwen over het pad wierp. „Fi done", prevelde de edelman, ter wijl hij de gordijntjes sloot om er geen last van te hebben. „Men kan toch eigen lijk geen invitatie van deze parvenu aan- emen. De schotel was niet onsmakelijk, maar dat was die obscure hospita wél. Hoe plat om eh Bommel om zijn ta lent te vragen waar iedereen bij zit! Trou wens, wat bedoelde het mens?" Op dat moment voer er een schok door het koetsje, zodat de heer Cantecler tegen de achterwand geworpen werd. En voor dat hij zich had kunnen herstellen werd zijn zitplaats op ruwe wijze heen en weer geslingerd, zodat hij lelijk de neus stoot te. Zijn scherpe terechtwijzingen werden overstemd door de angstkreten van de knechten, en toen de markies ontdaan naar buiten blikte, trof een vreemd schouwspel zijn oog. Het gedeelte van de weg waarop het voertuigje zich bevond was plotseling in beweging gekomen. Het rees alsof een onderaardse kracht het omhoog drukte, en voordat er twee minuten verlopen wa ren stond de draagkoets op een steile heuvel die boven de boomtoppen uit stak. Het was duidelijk, dat verdere voort gang onmogelijk was; de dragers staar den met sidderende knieën in een diepe afgrond. Openbaar Kunstbezit gaat in sa- menwerkingmet musea de moge lijkheden bezien van de produktie van video-cassettes met kunstpro gramma's. Omdat de produktie van een dergelijke reeks program ma's de finonciële draagkracht van Openbaar Kunstbezit te boven gaat is contact gezocht met instel lingen, die eveneens belang heb ben bij devervaardiging van der gelijke kunst-educatieve cassettes. Samen met de zusterorganisatie in Vlaanderen heeft Openbaar Kunst bezit dinsdag een nieuw kunstboek uitgegeven onder de titel „Na de beeldenstorm", dat de kunst in de allerlaatste jaren tot onderwerp heeft. De museumkaart van Openbaar Kunstbezit gaat behalve op de toe gangsprijs van vele musea in Neder land en België ook kortingen geven op de prij s van catalogi en museum- publikaties. Aan het eind van dit jaar zal dr. A. B. de Vries wegens vertrek naar Amerika het voorzitterschap van Openbaar Kunstbezit neerleggen. Wie hem in die functie zal opvolgen, is nog niet bekend. Openbaar Kunstbezit start de nieuwe cursus via de radio op 20 januari en via de televisie op 24 ja nuari 1971. Vanavond presenteert Pim Ja cobs (met Rita Reys op dit ogenblik vertoevend in Tokio) voor de derde maal zijn amusementsprogramma „Muziek is troef". Een van zijn gas ten is Ann Burton, de jazz-zangeres die al sinds september niet meer voor de televisiecamera's is opgetre den. Er zal wel iets te lachen zijn ook in het programma want de deel nemers aan de muzikale kegel-quiz zijn ditmaal Ria Valk en André van Duin. En derde bijzonderheid: het optreden van Gheorg Zamfir, Roe meen en de meest beroemde bespe ler van de pan-fluit In zijn land. .Zelfs onkruid vergaatis de titel van een serie van drie documentaires over milieubeheer, waarvan de eerste vanavond wordt uitgezonden (22.23 uur, Nederland 2). De tekenen aan de wand zijn er al jaren: in 1939 telde Nederland nog 316 bewoonde ooievaarsnesten. Jaar na jaar liep dit aantal terug en nu zijn er nog maar 24. Met het teruglopen van dit aantal liep het aantal meldingen bij en waarschuwingen van de Meld- en Regeïkamer in de Met het gebruiken van chemische bestrijdingsmiddelen en kunstmest, daalde het aantal broedende kieviten en tureluurs zienderogen Onze vaderlandse sloten krijgen steeds meer het karakter van open riolen en datzelfde moet helaas gezegd worden van onze rivieren. Jaren geleden werd er al gewaarschuwd tegen het gevaar van milieuvervuiling Langzamerhand begon men met het veilig stellen van natuurgebieden. Dank zij de natuurliefhebbers met vooruitziende blik zijn er op dit moment in Nederland nog wel wat ongeschonden natuur- plekken te vinden. Maar die kleine plekjes die we nog over hebben wor den te vaak over het hoofd gezien. Stukje bij stukje worden ook zij afge knabbelddoor ruilverkaveling, industrialisatie en hoogbouw m of aan de rand van die natuurmonumenten. ooiinj In de eerste van deze drie programma's wordt de aandacht gevestigd op twee van die gebieden: het eerste is de Ramspol, een brok natuur het Ketelmeer bij Kampen en de Matenbroekerpolder bij Kampen. DUITSLAND I (Regionaal progr.: NDR: 18.00 (K) Filmrep. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nordschau-magazine. 19.26 (K) No vellen aus dem Wilden Westen, se rie. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 School tel. 18.00 (K) Gestern gelesen, serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute met nieuws. 19.25 (K) Drei im Morgen land. film). 20.00 (K) Journaal en weeroverz. 20.15 (K) Quiz. 21.00 (K) Liebe und so weiter, TV-spel. 22.20 (K) Journ, comment, en weeroverz 22.40 (K) Filmportret. 23.25 (K) Journ. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muz. 18.40 (K) Volksmuz. 19.10 (K) Aben- teuer im Regenbogenland, serie. 19.45 (K)- Nieuws, actualiteiten en weerber. 20.15 (K) Filmrep. Aansl. kort nieuws. 21.00 (K) Mit Schirm, Oharme und Melone, serie. 21.50 Do cument. progr. 22.20 (K) Nieuws en weerber. 22.30- pim. 23.55 Der sanfte Lauf, Duitse speelfilm. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journ. van gis- terav.. 10.30 Iphigenie Tauris, Tauris, toneelstuk. 11.50 Die Umschau. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.30 Journ. 14.10 Voor de kinderen. 14.35 (K) Filmrep. 15.25 (K) Die Unverbesser- lichen und ihre Menschenkenntnis. TV-spel. 17.15 Muz. filmrep. DUITSLAND II 12.00 (K) Klass. muz. Aansl. kort nieuws. 12.40 (K) Actualiteiten en muz. 13.25 (K) Serengeti darf nicht sterben, Duitse documt. film. 14.45 Pinocchio, toneelstuk voor kinderen. 16.00 (K) Nieuwe kinder- en jeugd boeken. 16.45 (K) Voor de oudere ge neratie. Aansl. Liefdadigheidsoproep. 17.10 (K) Nieuws en weerber. 17.15 Wolf und Wölfen, feuilleton. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Luister uit... en thuis: Verzoekplatenpro- gramma voor de militairen. 18.30-8.32 Nieuws; 9.00-9.10 Gymnas tiek voor de huisvrouw). 9.35 Water standen 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Vier eeuwen muziek, muzikale le zing. 10.20 Voor de zien; 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua-Magazine: Nieuws, nieuwtjes, reportages, kom- mentaren en muziek. 11.55 Medede lingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mede delingen tb.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Huisbezoek: pastoraal gesprek. NCRV: 14.10 (S) Moderne orkestwer ken (gr.) 15.00 In 't zilver: program ma voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor de kleuters. 16.15 Hoorspel voor de jeugd. 16.30 (S) Jeugland: gevarieerd jeugdprogram ma. 17.30 NCRV en Bloc:- actuele kroniek met muzikale illustratie. (17.50-18.00 Overheidsvoorlichting Onderweg: Verkeerstechnische maatregelen bij ongevallen. Samen stelling en presentatie: Cees van Maasdam 18.30-18.41 Nieuws). NOS: 19.00 Openvaar Kunstbezit. 19.30 (S) Harprecital: moderne muziek. 20.15 De NOS-Orkesten en Koren 25 jaar: Radio Kamerorkest, Omroep Ka merkoor en solist: moderne muziek. (In de pauze: pim. 21.00-21.25 Le zing). 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelin gen. 22.53 (S) Cosa Nostra - ook uw zaak. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Dag woensdag: muziek en informatie, (pim. 7.33 Van de voorpag.) VPRO: 7.54 Öfeze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act- 8.22 (S) Dag woensdag (vervolg). 9.0Ö Radio weekblad voor de woensdagochtend: gevar. progr. met om 9.40 Schoolra dio; om 10.45 Voor de kleuters en om 11.OO Nws. 12.00 (S) Strijkor kest;;, lichte muziek. 12.25 Goéde wijn behoeft geen kras: opnieü'w uitge brachte opnamen van jazz- en amu sementsmuziek. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Speelruimte: progr. met o.a. gesproken portret, muziek hoorspel en reportages. (16.00-16.02 Nws.). 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Uitz. van het GPV. 18.30 (S) Klink Klaar, zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 Buitenlands Weekoverzicht. 19.45 (S) VARA-dansorkest en solis ten. 20.10 (S) Promenade orkest: amus. muz. 20.45 Confrontatiqdis- cussieprogr. 21.15 Nou, en...: sati risch progr. 21.40 (S) Pop-Eye: pop- muz. 22.30 Nws. 22.38 Act. 22.50 Ra dio Jazz Magazine. 23.25 (S) Moderne orkestmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing, zing!: lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.03 Pers vers: nieuw verschenen platen. EO: 11.00 Nws. 11.03 Gospel sound - een progr. boordevol mu ziek, speciaal voor jonge mensen. AVRO: 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op: vrolijk pl. progr. (13.00 Nws. 13.03-13.06 Radiojournaal.) 14.00 Nws. 14.03 Gimmick: een duidelijk herkenbaar pl. progr. 15.00 Nfs. 15.03 Arbeidsvitaminen: populair verz. pl. progr. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Lichte platen. (17.00 Nws; 17.02-17.05 Radiojournaal.). GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Schoonebeek: H. Veen- stra te Urk te Gouda: H. Peper te Rotterdam Pendrecht Examen: geslaagd voor het kand. examen theologie K. H. Wigboldus, pastorale medewerker van de Stichting Jeugdwerk en in wijk VI te 's-Gravenhage-Oost. Aangenomen naar Ferntree Gully (Austr.) W. F. v. Brussel te Ade laide (voorheen te Minnertsga). Beroepen te Baarn: H. Peper te Rot- terdam-Pendrecht; te Smilde: D. J. Stuurmond te Purmerend. Bedankt voor Maassluis: W. de Vries te Bedum. Examens: geslaagd voor het kand. ex. theologie aan de V.U. A'dam B. Baak te Heemskerk. Beroepen te Berlicum: A. J. L. Hoogkamer te Bolnes. Benoemd tot lerend ouderling t« Boornbergum Tj. van Loo te Kam pen.

De Vallei | 1970 | | pagina 9