Ajax niet blij met loting tegen Schotse kampioen KO-zege Frazier Ceulemans wil niet voor z'n 45ste verliezen PSV niet ontevreden Ajax-Celtic PSY - Y orwarts Sterke start Nederlandse biljarters Tussenstand sporttoto [Jsselcup Niet meer geld voor Go Ahead Koomen verkeerd voor LOTING EUROPA CUP Danlontoernooi Dr. Yan Dijk blijft nog een jaar Lippens speelt wellieht mee tegen Roemenië DONDERDAG 19 NOVEMBER 1970 VERVELEND GEEN ONBEKENDE VAANTJE Zege Joego-Slavië op West-Duitsland MET B4NG BANDSTOTEN Kwiek brood: de lekkere manier or >nk te blijvea DERDE KEER DRIEBANDEN PARIJS Mireille Mathieu, het zorgeloze Franse zangeresje, dat gis teren in Parijs onhandig, maar ernstig de loting verrichtte voor de kwartfina les van de Europa Cup I en II, had twee handen. Eén goede en één verkeerde. Voor PSV stak zij haar goede hand in de beker, voor Ajax de verkeerde. ..Hemel, Jaap", kreunde Ajax" pen ningmeester Henk Timman, toen het Schotse Celtic als tegenstander uit de bus kwam. En Jaap van Praag, voor- De Franse zangeres Mireille Ma thieu verrichtte de loting voor de achtste-finale van de Europa Cup. Links de vice-president van de UEFA, de Hongaar Alexander Bares. DEVENTER In de gemeenteraad van Deventer zijn ernstige bezwaren ontstaan tegen het feit, dat op de be groting voor subsidie aan de eredivisie club Go Ahead een bedrag van 125.00 gulden is uitgetrokken. De voetbalver eniging toucheerde tot nu toe jaarlijks vijftig mille. Bij de laatste begrotingsvergadering zette de raad zich hevig af tegen een stijging van de subsidie met 125 pro cent. Go Ahead dat dit voetbalseizoen het aantal toeschouwers sterk zag teruglo pen, gaf de gemeehte voor het eerst in zijn geschiednis inzage in de boeken. Toen bleek, dat de club dit jaar zal moeten rekenen op een verlies van ruim 350.000 gulden. DETROIT Joe Frazier heeft zijn wereldtitel behouden. Met venijnige linkse hoeken sloeg hij Bob Foster tweemaal tegen het canvas. In de twee de ronde ging Foster k.o. Door deze ze ge is de weg gebaand voor een droom- gevecht met een mogelijke recette van 10 miljoen dollar tegen Cassius Clay. „Ik lust. Joe Frazier rauw", brulde Moechammad Ali na gezien te hebben hoe de zwaargewichtkampioen uit Phi ladelphia Bob Foster koek out sloeg. „Je zal me spoedig ontmoeten", riep Ali, wien de zwaargewichttitel werd ontnomen, nadat hij geweigerd had zijn dienstplicht te vervullen. Ali, die vrijwel zeker begin volgend jaar tegen Frazier zal boksen, was een van de 700 personen, die in de gemeen telijke gehoorzaal van Atlanta de strijd via een gesloten tv-circuit volgde. Tijdens het korte gevecht slaakte Ali voortdurend rauwe opmerkingen. Hij noemde beide boksers „uilskuikens" en „knullen". Een seconde nadat Foster voor de laatste maal tegen het canvas was ge gaan sprong Ali hoog in de lucht en plaatse een hagel van venijnige stoten op een denkbeeldige tegenstander. Het publiek gilde, juichte en floot toen Ali zo bezig was. De bokser schreeuwde: „Kijk eens naar die mage re Foster. Hij kan nog niet eens dansen. Da's stom. Het kan me niets schelen om tegen Joe Frazier te moeten uitkomen. Hij zal me nooit kunnen bereiken, om dat ik blijf bewegen en lopen". Ali zei overigens, dat hij in de strijd tegen Frazier geen lijf-aan-lijf gevecht wil, omdat hij de stootkracht van Fra zier niet onderschat. AMERSFOORT In de rijen van prominente biljarters, die deelnemen aan het biljarttoernooi in Amersfoort neemt de Belg Raymond Ceulemans een uitzonderlijke positie in. zitter van Ajax, zat met stomheid ge slagen. Dat duurde niet zo lang natuurlijk. „We hadden het niet moeilijker kunnen treffen", zo sprak hij later. „Misschien is Celtic niet de sterkste tegenstander, maar toch in ieder geval wel de felste bekervechter. Ik had liever een Latijnse ploeg ge had. Toch wil ik niet zeggen, dat Ajax kansloos is en ik ben ervan overtuigd, dat onze spelers warm noch koud zul len worden door die uitslag". Dat beide Nederlandse ploegen op dezelfde dag thuis spelen werd door Van Praag en PSV's manager Ben van Gelder diep betreurd. „Bijzonder ver velend", zo oordeelden zij unaniem. „Vooral voor radio en tv. We zullen proberen om daar iets aan te verande ren." Van Gelder opende gisteren daarom meteen de onderhandelingen van Vorwarts' vertegenwoordiger Langer. Veel plichtplegingen, veel strijkages, veel beloften van Berlijnse zijde. „Maar het zal mij verwonderen wan neer ze toehappen", concludeerde Van Gelder pessimistisch Wanneer het PSV niet lukt zal Ajax stappen ondernemen om eerst uit te spelen. Van Praag: „Dat wil ik best proberen, maar ik ben bang, dat het niet zal lukken. Het is jammer, dat er niemand van Celtic aanwezig is". Ben van Gelder was overigens niet helemaal tevreden met de uitslag van de loting. „Wij hebben wel gelukkig, maar niet goed geloot", orakelde hij. „Vorwarts is voor ons geen onbekende dat is dus wel een voordeel. Maar ik was veel liever eerst naar Berlijn ge gaan". Kameraad Langer bleek ook al niet erg uitbundig over de uitslag. „Per soonlijk ken ik PSV niet", zo sprak hij. „Maar ik heb me wel beziggehouden met de evolutie van het Nederlandse voetbal en ik weet, dat Nederland bui ten Ajax en Feijenoord nog meer clubs heeft van internationaal niveau. In Tsjechoslowakijë en in Roemenië heeft PSV trouwens een zeer grote indriïk achtergelaten". Mijmerend over de winterstop, die Vorwarts straks voor maanden van de velden zal jagen een winterstop, die pas kort voor het eerste duel met PSV eindigt kondigde Langer gisteren een toernee van Vorwarts aan. „Dat hebben we verleden jaar ook gedaan," vertelde hij. „Waar we naartoe zullen gaan weet ik voorlopig nog niet". De enige die gisteren met de volle winst naar huis ging was Mireille Ma thieu, wiers reebruine ogen de clubbe stuurderen inspireerden tot het uitdelen van geschenken. Zo nam ze ook vriendelijk knikkend het clubvaantje van PSV in ontvangst, waarbij het Van Gelder ongetwijfeld zal zijn opgevallen, dat de tafel veel te breed was voor het geven van de tradi tionele kus. Van Ajax kreeg de Franse zangeres alleen maar een speldje. Had ze ook maar beter moeten loten. PARIJS Tijdens de loting voor de kwartfinales van de toernooien om de Europese voetbalbekers in Parijs is voor Nederlands kampioen Ajax, zo als we gisteren in een deel van onze oplage al meldden, het Schotse Celtic uit de bus gekomen. In het toernooi voor bekerwinnaars krijgt PSV te maken met Vorwarts uit Oost-Duitsland. Zowel Ajax als PSV speelt zijn eerste wedstrijd woensdag 10 maart thuis. De returns volgen twee weken later. De loting voor de halve- finales wordt 26 maart in het Zwitser se Zürich verricht. Het resultaat van gisteren was: EUROPA CUP I Ajax (Nederland) Celtic (Schot land); Carl Zeiss Jena (Oost-Duits land) Rode Ster Belgrado (Joegosla vië); Everton (Engeland) Panathi- naikos (Griekenland); Atletico Madrid (Spanje) Legia (Polen). EUROPA CUP II PSV (Nederland) Vorwarts (Oost-Duitsland); Gornik (Polen) Manchester City (Engeland); FC Brug ge (België) Chelsea (Engeland); Real Madrid (Spanje) Cardiff (Wa les). EMMEN De Poolse Maria Litma- nowicz en de Hongaarse Eva Karakas zijn woensdag als gedeelde eerste en tweede geSindigd bij het Danlontoer nooi in Emmen. De uitslagen zijn:laat- ste ronde: Vlasta Kalchbrenner (Zsl.) Irina Cohn (Wdl.) V2-1/*'» Rie Timmer (Ned.)Corrie Vreeken (Ned.) 0-1; Eva Karakas (Hong.)Ann Sunnucks (Gb.) l-0;Henryka Konarkowska (Zsl.)Ma ria Litmanowicz (Pol.) 0-1. Eindstand: 1. Litmanovic en Karakas, beiden 5 pnt. 3. Kalchbrenner 4V2 pnt.; 4. Vreeken en Timmer, beiden 3% pnt.; 6. Konarkovska en Cohn, beiden 2Vi pnt.; 8. Sunnucks 1% pnt. Betty Stöve heeft woensdag in de eerste ronde dames-enkelspel van het open indoor Embassy-toernooi in Lon den verloren van de Engelse-Cyril Mo- lesworth. De cijfers waren 2-6, 8-6, 7-5. AMERSFOORT Bij het begin van het biljartseizoen een zeslanden- toernooi vijfkamp in de sporthal in Amersfoort is de Nederlandse vertegen woordiging sterk van start gegaan. Met 8-2 werd een indrukwekkende over winning behaald op Spanje. TEP'70 Het is de naam voor een gigantisch biljartfestijn, waaraan wordt deelgenomen door België, houder van het Europese kampioenschap pentath lon, West-Duitsland, Frankrijk, Neder land, Oostenrijk en Spanje. Plaats van het gebeuren: de indrukwekkende sporthal aan de rand van de gemeente ROTTERDAM Radioverslaggever Theo Koomen zorgde gistermiddag voor grote verwarring in Nederlandse sport kringen. In het KRO-programma „Van twaalf tot twee" meldde hij tijdens een rechtstreekse uitzending van de loting voor de toernooien om de Europa Cups in Parijs dat PSV het in de kwartfina les moest opnemen tegen bekerhouder Manchester City. Later, in het programma Echo, zette hij de zaken recht. Oorzaak van die „communicatiestoornis": Koomen, die met zijn microfoon ergens in de kelder was gestationeerd, werd verkeerd voor gelicht door een Franse verslaggever. AMSTERDAM De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) dr. P. van Dijk die had meegedeeld te zullen aftreden, zal nog minstens een jaar in functie blijven. Mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong, de vice-voorzitter, een mogelijke opvolger voor Van Dijk, heeft zich teruggetrok ken, omdat hij voor het voorzitterschap niet over voldoende tijd beschikt. ZAGREB De voetbalploeg van Joegoslavi ë(met Nederland in het toer nooi om het Europese kampioenschap voor landenteams in één poule inge deeld) heeft gisteren een overwinning van 2-0 behaald op West-Duitsland. De Joegoslaven scoorden na 58 minu ten via Bukal. Dajic strafte twee minu ten voor tijd een misverstand tussen Vogts en doelman Maier doeltreffend af, 2-0. Ceulemans (33) heeft ongekende kwa liteiten. Elf maal veroverde hij een we reldtitel. Een prestatie, die in de bil jartwereld zijn gelijke niet heeft. Im mer gul lachende Ceulemans is er zelf niet van onder de indruk. Persoonlijk streeft hij altijd naar winst en geeft geen millimeter prijs van de positie die hij zich heeft opgebouwd. In de spelsoort, waarin hij in Amers foort de Belgische belangen verdedigt het bandstoten kwam de aanvoer der van het Belgische team tot de on gekende prestatie van een algemeen gemiddelde van 13.11, een partijgemid delde van 23.23 en een hoogste serie van 97. Moeilijk te evenaren prestaties, die hem lastig van een ongeslagen posi tie in dit toernooi zullen afhouden. Ceulemans uit Grobbendonk ziet zijn plaats voor de komende jaren onaange tast. „Er zijn weinig mensen in opkomst voor wie ik in de toekomst bang moet zijn. Er is er volgens mij maar één, die mij in een wereldkampioenschap drie banden werkelijk kan bedreigen. Dat is de Japanner Kobayaschi, die vreselijk veel talent heeft. Zijn vooruitgang zal ik op de voet volgen, maar verder is er weinig verandering te zien voor de ko mende jaren." „Ik wil doorgaan tot ik 45 ben. Dan zal er wel een opvolger moeten komen. In het driebanden dan, want in de an dere spelsoorten zijn ook groten, van wie ik gemakkelijk kan verliezen." Ceulemans, keizer bij het driebanden, gaat zich specialiseren op het bandsto ten. „In de tijd, die nu gaat komen, ga ik beslist nog sterker spelen". Is er dan geen enkele ruimte meer voor de anderen? „Jazeker wel, maar daar zal iedereen voor ihoeten vechten. Als ik 45 ben, dan pas is mijn taak volbracht. Eerder wil ik niet verliezen". DEN HAAG Woensdagmorgen was de tussenstand van sporttoto achttien van het afgelopen weekeinde: tien mel dingen van dertien goed, 220 meldingen van twaalf goed. 2250 meldingen van elf goed, 4900 meldingen van de eerste acht goed.- DIKMAKER ADVERTENTIE SLANKMAKER Een produkt van de King Com Bakkerijen. Amersfoort. Dertig deelnemers strijden tot zondag om de Trophée Européen de Billard, inzet van de vijfkamp voor landenteams, waarbij alle spelsoorten aan bod komen. Een betonnen sporthal, het lijkt voor een biljarttoernooi totaal ongeschikt. Een vloerbedekking van zacht groen en stemmig grijs hebben die hal echter veranderd in een stem mige accommodatie, waar de biljart- sport tot in de top beleden kan worden. De totale kosten van dit in Amersfoort geboren initiatief: 45.000 gulden. Publieke belangstelling kan dit be drag niet dekken. Sponsors, radio en televisie verlichten de last van de orga nisatoren, die voor de derde maal dit monstertoernooi tot stand brachten. België is de grote favoriet en verde digt de trofee met spelers, die allen een wereldtitel achter hun naam hebben staan. Grote trekpleister is ongetwijfeld de grootmeester in vrijwel alle spelsoor ten, Raymond Ceulemans, maar namen als Boulanger, Schrauwen, Dielis en Waf flard, pas teruggekeerd na een mis lukte periode als professional, zeggen de kenner ook wel iets. Tussen al deze grote mannen maakt Nederland nauwelijks enige kans. Maar het starten als underdog biedt toch wel voordelen. De Nederlandse ploeg speelt onbevangen. Zonder de grote vedetten Scholten en Wijnen werd Spanje impo nerend van de vloer geveegd. De groots ste prestatie kwam op naam van Van Leur, die de Spaanse ongekroonde ko ning Galvez in het ankerkader 71/2 im ponerend terugwees. Slechts tien beurten had Van Leur nodig om zijn triomf te voltooien. In het ankerkader 47/2 versloeg' Vultink, in zeventien beurten, de onbekende Spanjaard Perona, terwijl De Kleine in het bandstoten weinig moeite had met Munoz. De Kleine zegevierde in 35 beurten. Lang heeft het geduurd voor De Ruy- ter, verkozen boven de Nederlandse kampioen Teegelaar, de secuur stotende HEERENVEEN Ook de schaats ploegen van Friesland, Drente en Groningen, die zaterdag op de De venter kunstijsbaan zullen strijden om de IJsselcup zijn samengesteld. Friesland: Jappie van Dijk, Jan Palsma, Hans van Delden, Marten Hoekstra en Eppie Bleeker. Drente: Jan Bols, Piet Kleine, Jan Werner Pol, Fré Dik en Harm Kui pers. Groningen: Jan Hendrik Koops, enk Boer, Bennie Ernens, Jan Staal en Jan Munnike. De Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, mr. P. J. Verdam, deed gisteren de afstoot in het Europees pentathlon voor landen teams. Hans Sundquest, Henk de Kleine en de Spanjaard Ramon Aquïlera keken belangstellend toe. Rico tot overgave wist te dwingen. Pas bij een gelijke stand van 40 om 40 liet De Ruyter zijn tegenstander achter zich. De 60 punten, die De Ruyter in 86 beurten bijelkaar haalde, waren even wel weinig indrukwekkend. De enige nederlaag, die het Neder landse team incasseerde, was die van Sundquest tegen de donkere Aguilera in het libre. De uitslagen waren: Nederland Spanje 8-2. Libre Sundquest (N) 234 6 170 39.00, Aquile- ra (Sp) 500 6 450 83.33. 47/2: Perona (Sp) 224 17 87 13.17 Vultink (N) 400 1T 100 23.52. 71/2: Galvez (Sp) 138 10 67 13.80 Van Leur (N) 300 10 67 30.00 Bandstoten: De Kleine (N) 200 35 38 5.71 Munoz (Sp) 114 35 14 3.25 Driebanden: Rico (Sp) 42 86 5 0.488 De Ruyter (N) 60 86 4 0.697 Duitsland Oostenrijk 0-2 (voor!) Driebanden: Scherz (O) 60 55 8 1.090 Tiedtke (D) 39 55 50.709 België Frankrijk 2-0 (voorl) Driebanden: Boulanger (B) 60 72 7 0.833 Vitalis (Fr) 58 72 6 805. ESSEN De kans, dat Willi Lip pens, voetballend in Rot Weiss Essen en in het bezit van de Nederlandse nationaliteit, woensdagavond 2 de cember in het Amsterdamse Olympi sche Stadion meespeelt met oranje tegen Roemenië is groot. De Nederlandse bondscoach dr. Fadrhonc heeft zijn oog laten vallen op deze 25-jarige aanvaller die ook op het middenveld uitstekend uit de voeten kan. Fadrhonc schijnt er wel iets voor te voelen Lippens, die bijna geen woord Nederlands spreekt, o p te stellen in deze vriendsnhappelijke ontmoeting.

De Vallei | 1970 | | pagina 15