Min. Nelissen: handelsoorlog is dichtbij VAlil REEWIJK Beatrix maakte het te bont met haar bont Rijk wil haast maken met het vormen van gewesten Kind mee in dienst helpt bij reumatische pijnen Aftrekken van ziektekosten wordt minder moeilijk Minimumloon zal niet omhoog gaan Ontsla» na veroordeling uit de tijd, zegt rechter Sleepboot gekapseisd Jongetje uit Kampen verdronken ...overtuig u Beter... mooier, goedkoper. Zaandammer vindt zijn dieren dood Pelterijendirecteur Van Wordragen: Staatssecretaris Van Veen Utrechts orkest in geldnood Bankbediende verduistert f 17.000 Kamer dwingt steun voor Artis af Roolvink in Tweede Kamer Moeder klaagt over verhoor van dochter Wintervoorra ad hooi verwoest bij brand Blieft u toevallig een jong borreltje van Levert? Alsjeblief. Probleem militaire oefenterreinen wordt spoedig besproken OPVARENDEN VERMIST AFSCHOTVERBOD OPPAS IS ER NIET OVERLEG MEISJE OVERLEED AAN KOLENDAMP- VERGIFTIGING EXTRA n VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 DEN HAAG „Het is duidelijk, dat de handelspolitieke ontwikkeling in de verkeerde richting dreigt te gaan of al is gegaan. Wij zijn dicht bij een handels- oorlog gekomen en wanneer de belangrijkste landen de problematiek niet op uiterst zorgvuldige wijze behandelen, zal dit zeker gebeuren. Tot nu toe is ge lukkig zorgvuldigheid betracht en ik blijf hopen, dat we een crisissituatie kun nen vermijden". Dit betoogde donderdag in Den Haag de minister van economische zaken, mr. R. L. Nelissen, in een rede, die hy uitsprak tijdens een bestuursvergadering van het centraal orgaan voor de economische betrekkingen met het buitenland. De be windsman schetste in enkele grote lynen de Nederlandse economische positie en de huidige situatie op het terrein van de internationale samenwerking. ADVERTENTIE kom Louis XV-fauteuil. Handgesneden romp; Bekleed met prachtige gobelin. ƒ249,- ZUTPHEN Groenmarkt 27-29 M: 05750 - 78.20 ZAANDAM Bij de Zaandammer S. Kelder heeft een onbekende een groot aantal dieren gedood. Bij de heer Kelder, die diverse hok ken en volières in een weiland heeft staan, zijn twaalf kippen, marmotten en eenden gedood. Hamsters werden uit hun hok losgelaten, met vier fazan ten en twee parelhoenders. De Zaandamse jongen René Hartog, die van zijn spaargeld duiven had ge kocht en ze bij de heer Kelder mocht laten vliegen, vond twaalf vogels dood. De koppen van de dieren waren afge rukt. Sprekende over de actuele handels politieke problematiek, waarschuwde minister Nelissen er voor dat West- Europa vervalt in een soort mercanti- listisch streven, waarin de export van goederen, diensten en kapitaal de volle nadruk krijgt en het tweerichtingsver keer wordt belemmerd door een re strictief getint beleid ten aanzien van de invoer. De EEG, aldus de minister, neemt in het multilaterale overleg in Genève met name bij de behandeling van de non-tarifaire belemmeringen een af wachtende houding aan en daardoor wordt de indruk gewekt dat de EEG een regionale politiek voert ten nadele van de andere partners in de wereld handel. „Het zou onjuist zijn de EEG alleen in de beklaagdenbank te dringen, want ook andere landen, zoals de Verenigde Staten, hebben hun aandeel in het ver oorzaken van de huidige malaise-achti- ge situatie op handelspolitiek terrein, zo zei mr. Nelissen. Hij sprak de hoop uit dat voor het probleem van de in voer van niet-katoen en textielproduk- ten in de Verenigde Staten dat de directe aanleiding was voor de verster king van de protectionische tendens in het land een tijdelijke oplossing kan geven in afwachting van de totstandko ming van een multilateriale regeling op dit terrein. Wat de exportcijfers van de laatste jaren betreft, is de minister van oor deel, dat hier het crescendo-teken al leszins op zijn plaats is. Een gemiddel de exportstij ging van 12 procent per jaar van 1965 tot 1969 is een cijfer dat volledig aan de optimistische verwach tingen heeft beantwoord. „Maar indien onze betalingsbalans niettemin onevenwichtig is, dan is dit niet het gevolg van onvoldoende ex portprestaties maar van een te hoge import", zo betoogde de minister. Hij wees in dit verband op het feit dat het koortsachtige klimaat van in ternationale inflatie een sterke stimu lans betekent voor de exportontwikke ling. Hij merkte evenwel op dat Neder land niet moet vooruitlopen op belang rijke concurrenten waar het, wat de kostenstijgingen betreft, allerminst „bo tertje tot de boom", is. Tenslotte stelde de bewindsman dat Nederland zich in Beneluxverband aan het ontwikkelen is als de „intendance" van het dichtst bevolkte deel van de EEG. Hij vroeg zich af of deze ontwik keling niet een nadeel is voor ons land en indien dit zo is, of het streven ervan niet op gericht moet zijn een verdere ontwikkeling naar een marginaal aan- deel'van derde landen in onze buiten landse handel doelbewust tegen te gaan. „Deze probleemstelling is van funda menteel belang voor het exportbevor- deringsbeleid en het structuurbeleid, dat Nederland heeft te voeren", aldus minister Nelissen. H O DEN HAAG De Haagse politie rechter, mr. Bakker, heeft donderdag middag kritiek geoefend op de algeme ne stelregel, dat rijksambtenaren, die tot gevangenisstraf worden veroordeeld, als gevolg daarvan ontslag zou worden gegeven. Dit zou betekenen dat rechters beïn vloed zouden worden bij bepalen van hun vonnis, hetgeen volmaakt onjuist zou zijn en onbillijk tegen verdachten, op wie een dergelijke maatregel niet wordt toegepast, aldus de rechter. Voor hem stond een 38-jarige rijk sambtenaar uit Delft, omdat hij onder invloed van drank een auto had be stuurd. Verdachte verklaarde dat hij uit zijn betrekking zou worden ontsla gen indien hij overeenkomstig de eis van de officier tot twee weken gevan genisstraf, benevens een jaar ontzeg- DEN HAAG Het kabinet streeft er naar nog voor de verkiezingen het vraagstuk van de militaire oefenterrei nen in het parlement uit te praten. Half december gaan minister Schut (ruimtelijke ordening) en staatssecreta ris Haex (landmacht) naar Groningen om met het provinciaal bestuur over Ter Apel (het zogeheten plan-Kikkert) een afgerond gesprek te hebben. Na dat de beslissing over Ter Apel zal zijn gevallen, zal de regering de hele pro blematiek van de oefenterreinen in een memorie van antwoord vastleggen. ROTTERDAM Op de Oude Maas Is gisteravond de sleepboot Hendrik Klaas uit Urk gekapseisd en gezonken. De beide opvarenden schipper D. van Oudheusden uit Rotterdam en G. Mars uit Muide worden vermist. Het drama voltrok zich ter hoogte van de Heinenoordtunnel. De sleepboot die een bak sleepte, heeft zichzelf om getrokken. ging van de rijbevoegdheid zou worden veroordeeld. Een dergelijke maatregel zou beslist uit de tijd zijn, vond de rechter. Hij was van mening dat indien het rijk genoemde maatregel inderdaad toepast, dit een omgekeerde volgorde zoü zijn en beïnvloeding van de recht spraak zou betekenen. En daarvoor leen ik mij niet en het rijk moet zijn stand punten dan maar herzien, aldus de rechter, die verdachte conform de eis veroordeelde. DEN HAAG Een zeer sjieke Haagse, n een bontjas waarmee doorgaans alleen de society gestof feerd gaat, zegt: „Ik begrijp die Beatrix niet. Ze heeft notabene zelf een Leopard. Dat weet ik zeker. Ik heb een Ocelot, een geschenk van mijn echtgenoot. Nou ja, zo'n kost baar cadeau laat je niet zomaar in de kast hangen. Hier, mijn hand schoenen, van hagedissehuid. Fred van Wordragen, directeur van de gelijknamige pelterijen NV in. Den Haag, gelooft, dat prinses Beatrix met haar opmerking over het bont van wilde dieren het paard achter de wagen heeft gespannen. „Ze roept alle vrouwen op om geen bont meer aan te trekken, dat van wilde dieren afkomstig is. Daar mee raak je de kern van de zaak natuurlijk niet. Die mensen hebben er niets mee te maken. Je moet de zaak bij de basis aan pakken, zorgen voor een strenge controle op het afschotverbod. Dan komt er geen enkele nieuwe jas meer bij." „De zaak is helemaal uit het lood getrokken. Er wordt op zo'n congres naar een kapstok gezocht om 's mensen tekortkomingen aan op te hangen en dan grijpen ze maar wat". In zijn dure bontwinkel in de Haagse binnenstad licht de heer Wordragen die uitlating nader toe: „Als er gesproken wordt over hel bont van wilde dieren, dan gaat het over luipaarden of zeehonden. Voor al over luipaarden. Nou, die aanvoer is helemaal stopgezet. In landen waar ze vandaan ko men, bestaat sinds enkele jaren een afschotverbod waaraan over het al gemeen streng de hand wordt ge houden. Alleen als overschot dreigt, worden er wel wat afgeschoten, maar dat gebeurt alleen om de wild stand op peil te houden." „Ook wel om een dorp, waar een van de mensen is aangevallen, tegen een luipaard te beschermen. Maar de luipaarden die zo beschikbaar komen, zijn uiterst zeldzaam. Bo vendien en daar gaat het natuurlijk om, zijn ze onbetaalbaar. Honderd- vijftigduizend gulden is niet on denkbaar. Wie betaalt dat voor ee/i bontjas?" Luipaardbont is een incourant ar tikel: „Als één bonthandelaar alle luipaard jassen geleverd had, die er bestaan, dan nog zou hij er niet van kunnen leven." „Sporadisch worden luipaarden aangevoerd vanuit India, maar de bonthandel vindt ze niet interessant. Ze zijn lelijk." Fred van Wordragen Pelterijen NV, een luxueuze bontzaak aan de Hoogstraat in de binnenstad van Den Haag. De bonthandel werd 39 jaar geleden gesticht door de nu 72-jarige vader van de huidige directeur: Fred van Wordragen (42). Van Wordragen heeft tal van pro minenten in en buiten Nederland onder zijn klanten. De Haagse bonthandelaar is een voorstander van het verbod om lui paarden af te schieten. Geen echt luipaard dus. Imitatie dan? Fred van Wordragen: „Een bont jas is een bontjas en een imitatiejas is een stoffenjas. Het is net als met bloemen: wie zou zijn vrouw kunst bloemen durven geven?" Mevrouw Van Wordragen vult aan: „De Nederlandse vrouw wil geen namaak. Dat is de Hollandse degelijkheid: als er geen geld is voor een echte bontjas, dan koopt ze lie ver een goede stoffenjas." Bont is in. Persianer en nerts gaan het hardst. Dat komt door de grote aanvoer uit de talloze fokkerijen, overal in de wereld. Geen wilde die ren dus. De prinses heeft daar dan ook geen bezwaar tegen. Tenslotte over de uitspraak van de prinses: „Alleen maar erg lastig", vindt Fred van Wordragen, „want wij worden er weer op aangekeken. Net als een paar jaar geleden met die zeehondjes. Daar heeft de bont handel ook niets mee te maken ge had. De huiden van die whitecoats worden in de confectieindustrie ver werkt. Daar worden er kragen van gemaakt." Het enige dat wij gebruiken is de huid van de oudere zeehond, maar die wordt gewoon afgeschoten. Daarbij is geen sprake van mishan deling. Weet u waar die kleine zee honden nog meer voor gebruikt worden? Voor die beremutsen *>an de horseguards in Londen, maar daar hoor je niemand over." ADVERTENTIE ENSCHEDE In de gisteren in En schede gehouden vergadering van de belangengemeenschap Twente-Oost- Gelderland. heeft mr. C. van Veen, staatssecretaris van Binnenlandse Za ken, de bestuurders van de dertig ge meenten die bij deze belangengemeen schap zijn aangesloten, meegedeeld dat Den Haag de komende gewestvorming in een stroomversnelling zal plaatsen. Gewestvorming kan worden opgelegd, zei de staatssecretaris, als provincie en gemeente volop gelegenheid zullen krij gen om binnen het juridische kader de vorming van een gewest te entameren. „Als u het niet doet, zullen wij het doen", aldus de staatssecretaris. Er zul len naar het oordeel van mr. Van Veen circa 30 gewesten in ons land komen. Op 1 januari 1972 moeten wij zover zijn dat wij enig inzicht hebben hoe de ge westen eruit zullen zien, wat de ge meenten willen, en tenslotte dat er ech te gewesten zullen ontstaan, dat wil zeggen gewesten die de koninklijke goedkeuring zullen hebben verkregen. ADVERTENTIE OLIFANT WEIGERT VOEDSEL. Olifant weigert voedsel te geven aan gerucht. Boos gerucht, als zou er geea goede hollandse cognac bestaan. Olifant weet drommels wel beter. Hij weet wat er in gaat en hoe 't gemaakt wordt. Wat? Olifant Vieux natuurlijk. A la vótre! Dat maakt het helemaal net echt! ,,Ik heb geen op pas voor mijn zoontje. Het kind moet dus maar hier blijven". Met deze onge wone mededeling meldde zich deze week de 27-jarige dienstplichtige Piet van der Werf, een dierenarts uit Utrecht, met zijn peuter op de schou der bij zijn onder deel in Breda. Het leger is echter geen kinderbewaar plaats en de dieren arts werd voor en kele dagen naar huis gestuurd. Zijn vrouw hoopt volgend jaar even eens als dierenarts af te studeren en nu zijn vader in dienst gaat, kost de verzorging van haar zoontje te veel tijd. Het gezin Van der Werf had een dienstmeisje in dienst maar zij zou van de soldij niet meer betaald kun nen worden. In af wachting van een oplossing is het kind bij kennissen ondergebracht. In Twente bestaan vele samenwer- king-verbanden. Wat dit gebied betreft, zal er een echt gewest dienen te ont staan. De staatssecretaris zei, dat in het begin van de gewestvorming er geen directe verkiezing zal zijn, maar een indirecte. Dit wordt een punt van groot belang, zei hij. Op het ogenblik spreken verschillende politieke groeperingen zich reeds uit over de vraag of er al of niet rechtstreekse verkiezingen moeten komen. Het gewestelijk orgaan moet goede dwarsverbindingen met de ge meenschap hebben. Voorkomen dient te worden dat het een levensvreemd ele ment zal worden. De staatssecretaris ging ook in op de financiële regeling. Hij merkte op dat het bedoeling is dat tegelijk met de in werkingtreding van de wet er een eer ste financiële regeling voor de gewesten zal komen. Het zal nodig blijken dat die regeling aan de hand van het ge groeide inzicht nog nader kan worden uitgebouwd. In het beginsel is het mogelijk dat het gewest over de provinciegrenzen heengaat. Inmiddels zijn er studies op gang gekomen, onder andere door de raad voor de territoriale decentralisatie, die ook een oordeel zal uitspreken over de structurele indeling waarbij aan dacht zal worden besteed aan het vraagstuk van de decentralisatie van de rijksorganen. UTRECHT De Utrechtse gemeen teraad maakt zich grote zorgen over de financiële situatie van het Utrechtse Symfonieorkest. De USO-begroting 1970-1971 vertoont een ongedekt tekort van 69.400 gulden. Het hiaat tussen de inkomsten en de uitgaven is de laatste jaren steeds gro ter geworden. Donderdag drongen leden van de diverse fracties er tijdens de raadsvergadering bij de wethouder van culturele zaken op aan te bevorderen dat de subsidies van rijk, provincie en ook die van de omliggende gemeenten worden verhoogd. De gemeente Utrecht versterkt het USO een subsidie van ruim 1,6 miljoen gulden en de omliggende gemeenten geven maar 55.000 gulden, terwijl een enquête heeft uitgewezen dat 39 pet. van de USO-concertbezoekers uit de provincie komt. De raad drong ook aan op een deskundige doorlichting van het orkest, zowel op financieel als op artis tiek gebied. In de Lier (ZH) is de 27-jarige H. A. P. Verbeek uit Honselersdijk don derdagavond met zijn auto, na een voorgesorteerd staande auto te hebben geraakt, in frontale botsing gekomen met een vrachtauto. Hij is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. verpakking: 14 en 40 tabletten DEN HAAG Staatssecretaris Grap- perhaus (Financiën) is bereid om de Tweede Kamer tegemoet te komen in haar bezwaren tegen het voorstel om de aftrek wegens buitengewone lasten by ziektekosten moeilijker te maken. De staatssecretaris zou een nota van wijziging indienen, waarin een soepeler regeling wordt voorgesteld voor men sen die jaren achtereen met ziekte te kampen hebben gehad of die in een jaar grote bedragen aan dokter of apotheek hebben moeten uitgeven. In politieke kringen wordt verwacht dat dr. Grapperhaus er geen bezwaar tegen zal maken om kosten wegens dieet alsnog aftrekbaar te maken. Een amendement hiertoe, dat waarschijnlijk door de regeringspartijen wordt inge diend, is voor hem wel aanvaardbaar. Onlangs heeft de vaste commissie voor financiën een mondeling overleg met de staatssecretaris gehad. Toen bleek dat hij nog niet bereid was om tegemoet te komen aan de bezwaren in de Tweede Kamer tegen het schrappen van de mogelijkheid om onderhouds kosten van eigen huizen af te trekken. De volgende week zal blijken of er toch nog een compromis kan worden gesloten. Het ziet er overigens naar uit dat, als puntje bij paaltje komt. de Kamer dit voorstel, zij het met pijn en moeite, toch wel zal aannemen. Er wordt ook een amendement inge diend om het lage tarief van de omzet belasting het tarief van vier pro cent buiten de wiebeltax te houden. Het gaat hier om de mogelijkheid be paalde belastingen te verhogen of te verlagen naar gelang onze economie holt of stilstaat. Minister en staatssecretaris zullen hier waarschijnlijk geen bezwaren tegen maken. AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft gisteren de 32-jarige ban kemployé T. L. H. aangehouden. De man, die bij een bank op het Damrak werkte, zou het afgelopen jaar 17.000 aan ontvangen gelden in eigen zak heb ben gestoken. KAMPEN Donderdagmiddag is de anderhalf jaar oude Eric van Gelder uit Kampen tijdens het spelen in een grachtje terecht gekomen en verdron ken. De ouders, die in de nieuwe Flevo- wijk wonen, misten hun zoontje reeds geruime tijd en samen met de buren gingen ze op onderzoek uit. Toen het kind gevonden was, werd nog mond-op-mondademhaling toege past en in de ambulanceauto werd nog zuurstof toegediend. Dit alles mocht echter niet meer baten. DEN HAAG De 19-jarige F. M. Vermeulen is in de nacht van woensdag op donderdag in de woning van haar ouders aan de Loevestelnlaan in Den Haag door koolmonoxydevergiftiging om het leven gekomen. Omdat in het huis een gaskachel was geïnstalleerd was de tot dan toe ge bruikte kolenhaard zolang op de slaap kamer van het meisje neergezet. Het restant van de brandstof in deze kachel moet de koolmonoxyde geproduceerd hebben, waaraan het meisje is overle den. DEN HAAG Artis krijgt 50(1.000 gulden. Dat bedrag zal tegen de zin van staatssecretaris Van de Poel op de begroting van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk worden opge voerd. De Tweede Kamer nam daartoe gisteren met 64 tegen 44 stemmen een amandement aan van de socialistische afgevaardigde mevrouw Brautigam. Om de vijf ton vrij te maken stelde mevrouw Brautigam voor de subsidies voor openluchtrecreatie met dat bedrag te verlagen. De Kamer ging met die verschuiving akkoord. De Tweede Kamer nam een motie aan van de liberaal Vonhoff om een nieuwe opbouw van het orkestbestel na te streven. Zolang die nieuwe opbouw er nog niet is zal de regering de aparte positie van het Rotterdamsch Philhar- monisch Orkest en het Residentie Or kest moeten erkennen. De motie van de socialist mr. Vrolijk om de subsidies aan sportorganisaties met twee miljoen gulden te verhogen haalde het niet. Zij kreeg alleen de steun van PvdA, D'66, PSP, CPN en Boeren. Wel ging de Kamer akkoord met een voorstel van de AR afgevaardigde Kieft om de sportbonden 600.000 gulden te geven ten behoeve van het technisch kader. De regeringspartijen en de PPR stemden voor. De motie van de socialist Egas, waar in om een snelle wettelijke regeling voor kinderdagverblijven en speelzalen werd gevraagd, werd verworpen. Drs. De Voogd (PvdA) hield zijn mo tie over een aanmerkelijke uitbreiding van de zendtijd van Hilversum III aan, om minister Klompé die trouwens ook voor uitbreiding is gelegenheid te geven daarover met de omroeporga nisaties te praten. In Nuenen is donderdagmorgen de 67-jarige M. van den Heuvel, wonende in een bejaardentehuis in Deurne, tij dens het oversteken van de weg door een personenauto aangereden en ter plaatse overleden. DEN HAAG Het socialistische Tweede-Kamerlid mr. Van Lier heeft gisteren in een motie gevraagd het mi nimumloon op 1 januari te verhogen van 157 tot ten minste 165 gulden per week. De achtergrond was, dat dan ook de bijstandsuitkeringen extra zouden kun nen worden verhoogd. Mr. Van Lier had tevoren een manier aangegeven, waarop de kosten voor een extra uitkering van 210 gulden aan A.O.W.- en A.W.W.-trekkers zouden kunnen worden betaald: een tijdelijke verhoging van één procent in 1971 op de loon- en inkomstenbelasting, de benzine-accijns, de bijzondere heffing bij de aankoop van auto's en de ven nootschapsbelasting. In feite wilde hij dus de wiebeltax de mogelijkheid om belastingen te ver hogen of te verlagen naar gelang onze economie holt of stilstaat gedurende een jaar extra verhogen voor de A.O.W. Minister Roolvink zei dat zo'n uitke ring ineens 255 miljoen gulden zou kos ten. Daarvoor is een extra premie van 0.45 procent nodig. Een verhoging van de wiebeltax met een procent zou afgezien' van alle andere bezwaren slechts 185 tot 200 miljoen gulden extra opleveren. Een premieverhoging achtte de heer Roolvink niet verantwoord. Werkgevers en werknemers zullen tezamen voor de sociale voorzieningen het volgend jaar toch al 0,65 procent extra premies moe ten opbrengen. De minister vond het niet juist om zelf een initiatief te nemen voor een optrekking van het minimumloon als „voorschot" op de jaarlijkse aanpassing aan de gestegen lonen in juli. Als het bedrijfsleven hierover echter een eens gezind advies zou uitbrengen, zal dit de aandacht krijgen die het verdient. Dit was een duidelijke wenk voor So ciaal-Economische Raad (SER) en Stichting van de Arbeid. De regeringsfracties hadden geen en kele moeite om de plannen van de mi nister te steunen. „Ik voel meer voor een blijvertje op Nieuwjaar dan voor een extraatje met Kerstmis", zei de K.V.P.'er Maenen. De liberaal Rietkerk rekende uit ^at Uit het water van het Buitenom in Den Haag is donderdagmiddag het stof felijk overschot opgehaald van de 83-jarige mevrouw H. J. van Putten- den Bijlaardt. Hoe de vrouw in het wa ter terecht is gekomen is niet bekend. de a.o.w. en de a.w.w. in 1970 en het volgend jaar ten minste 25 procenog zullen zijn gegaan. Hij maakte ernstige bezwaren tegen de oppositie, die met interpellaties en moties de indruk wekt dat de regering de bejaarden in de kou laat staan. AMSTERDAM Mevrouw E. Kraamwinkel-Van Beek uit Amster dam heeft by de Amsterdamse offi cier van justitie een klacht ingediend tegen ambtenaren van de zedenpolitie die haar dochtertje Sacha hebben ver hoord. Het twaalfjarig meisje werd verhoord in verband met naaktfoto's in het boek je mini-love. Volgens mevrouw Kraamwinkel heb ben de ambtenaren strafbare feiten ge pleegd. Haar dochtertje, die aanvanke lijk als verdachte, maar later als ge tuige werd gehoord, had in dit laatste geval een verschoningsrecht als getuige tegen haar moeder. Het kind is daar van niet op de hoogte gesteld. Bovendien kan, aldus mevrouw Kraamwinkel in haar brief, een getuige niet door de officier van justitie worden ingesloten. Het meisje is volgens haar pas na zeven uur verhoord te zijn vrij gelaten. DALFSEN Donderdagmorgen Is brand uitgebroken in een grote vee schuur van landbouwer H. B. Braak huis in Dalfsen. De gehele hooivoorraad voor ongeveer zestig stuks vee, dertig ton pulp en een voorraad stro gingen bij deze brand verloren, terwijl ook het bedrijfsgebouw totaal vernield werd. De schade wordt geschat op 150.000. Het gelukte om de ongeveer veertig stuks melkvee tijdig uit de schuur te halen. De brandweer van Dalfsen, die het vuur bestreed en tot in de middag met het nablussingswerk bezig was, slaagde erin het nabijgelegen woonhuis te behouden. ADVERTENTIE Publikatte nummer 4 far bevordering van ha» gabrwV van Jonge Jenever van hel merk Leven

De Vallei | 1970 | | pagina 7