Over de grenzen Na onderzoek blijkt: GEKRAAKT HOOFDKWARTIER Minister Bakker na Afrika-reis in Tweede Kamer Pakistan was gewaarschuwd voor rani|» tf.-DUITSLAND EN POLEN BEGRAVEN STRIJDBIJL Personeel kan zelf werktijd bepalen NVV TEGEN KOMST VAN GASTARBEIDERS UIT TUNESIË Oostgrens Onrustig Paramaribo OOK VOOR EEN PERSOONLIJKE LENING ga met uw tijd mee - ga naar de nmb Zorgen om kraamzorg Verdragtekst gepubliceerd Cliroesjtsjev weer ziek Geslaagde proef in Eerbeek Loodsen ook in hoger beroep veroordeeld W eer nieuwe bejaardenpartij DEN HAAG Tijdens de oorlogsdagen van mei 1940 hebben zich zeventien gevallen voorgedaan, waarin Nederlandse mili tairen of burgers door eigenmachtig optreden van Nederlandse militairen om het leven zijn gekomen. Dit blijkt uit een onderzoek in de militaire en justitiële archieven, zo hebben de ministers W. den Toom van Defensie en mr. C. H. F. Polak van Justitie gisteren in de Staten-Generaal meegedeeld. VERJAARD OVERALL WANTROUWEN WEGGELOPEN NSB'ER P AOW/ remiegrens AWW verhoogd Voor opheldering ZATERDAG 21 NOVEMBER 1970 IN MEIDAGEN 1940 17 GEVALLEN VAN EXECUTIES Vastgesteld is. dat in vrijwel alle zaken die aan het licht kwamen en waarin de vermoedelijke dader bekend was, destijds een strafrechtelijk onderzoek is inge steld. In verschillende zaken is een veroordeling uitgesproken, in enkele ern stige zaken is echter uitdrukkelijk van vervolging afgewezen op grond van het advies van een daartoe ingestelde commissie. Voorzover de /aken destijds niet zijn berecht, de identiteit van de vermoede lijke dader desondanks te achterhalen Is en deze bovendien nog in leven is, maken de wettelijke voorschriften in zake de verjaring van misdrijven straf vervolging thans onmogelijk, aldus de ministers. De langste verjaringstermijn die het wetboek van strafrecht kent, is £4 jaar. Het thans gepubliceerde verslag werd toegezegd dn antwoord op vragen van senator mr. J. N. van Wijk (PSP) en het Tweede-Kamerlid drs. A. J. Lems (PvdA). Na 1 januari 1943 moest de rechtbank te Den Haag de berechting van de mili taire strafzaken op last van de Duitse bezetter staken. Na de oorlog is het niet meer geko men tot een verdere vervolging in nog niet afgedane militaire strafzaken uit. het begin van de oorlogsjaren, aldus de beide ministers. In Breda werden op 12 mei 1940 twee in burger geklede militairen op uit drukkelijk bevel van een sergeant- majoor door een wachtmeester gefusil leerd op de binnenplaats van het hoofdbureau van politie in Breda. Vol gens een in het najaar van 1940 door hem afgelegde verklaring had de ser geant-majoor hiermee een afschrik wekkend voorbeeld willen stellen om dat beide soldaten door hem als deser teur waren gegrepen. In Moordrecht schoot een eerste lui tenant op 14 mei 1940 een dienstplichtig soldaat dood in de veronderstelling met een Duitse parachutist te doen te heb ben. Als redenen voor zijn daad gaf de luitenant op, dat ter plaatse geruchten gingen dat er Duitse parachutisten ge land waren. De soldaat was naar zijn zeggen niet in uniform, maar in blauwe (militaire) overall. In de ochtend van 15 mei 1940 lieten een res. kapitein en een res. eerste lui tenant een vaandrig van een ander le geronderdeel, die in burgerkleren werd aangetroffen, door een vuurpeloton fu silleren. Op 15 mei 1940 wist een majoor- machinist van de Koninklijke Marine, zwemmend de Schouwense wal te be reiken, nadat zijn schip op het Zijpe door vijandelijk vuur buiten gevecht gesteld was. De marineman werd onmiddellijk bij de bevelvoerende officier van een be wakingscompagnie, een reservekapitein, gebracht. Na het stellen van enkele vragen schoot de reservekapitein zelf of een van zijn ondergeschikten de mari neman dood in de veronderstelling met een Duitser of een spion te maken te hebben. Op 13 mei 1940 verkeerde te Durger- dam een kapitein der mariniers in waanvoorstelling door zijn commandant te worden neergeschoten, wanneer hij hem niet voor was. Met een schot uit zijn dienstpistool verwondde hij deze levensgevaarlijk. Hij schoot vervolgens nog twee burgers dood voor hij aange houden en ontwapend kon worden. Een in de oorlogsdagen gegroeid wantrouwen tegen de kantonnements- commandant te Dordrecht leidde er toe dat deze op 14 mei 1940 in Sliedrecht door een eerste luitenant van het Ne derlandse leger werd neergeschoten toen hij zich verzette tegen arrestatie door die luitenant en een res. kapitein. Op 12 mei 1940 werd aan de Grebbe- linie (Rhenen) een dienstplichtig sol daat. die met enkele andere soldaten onder leiding van een sergeant, op dracht had vluchtende militairen naar het front terug te sturen, op zijn post door een onbekende Nederlandse offi cier doodgeschoten. Een adjudant-onderofficier-admini strateur, die ingekwartierd was bij een inwoner van Serooskerke, werd in de nacht van 13 mei 1940 neergeschoten, nadat een Nederlandse patrouille de in de woning verblijvende militairen ge sommeerd had ongewapend naar buiten te komen om zich te legitimeren. De adjudant-officier zou aan dit bevel geen gevolg gegeven hebben en wegge lopen zijn, waarna op hem geschoten was. Bij een trein trans port van geïnter neerde burgers (leden of aanhangers van de NSB) op 12 mei 1940 te Amster dam werd door enkele dienstplichtige militairen gevuurd op deze groep, waarbij vier doden vielen. De geïnter neerden was meegedeeld dat het verbo den was te roken, te spreken of van hun plaatsen op te staan, omdat anders zou worden geschoten. Bij de nadering van het Centraal Station Amsterdam hielden enkele geïnterneerden zich niet aan de order en ontstond verwarring waarop gevuurd werd. Op 12 mei 1940 droeg in Rotterdam een eerste luitenant, nadat er op de on der zijn bevel staande colonne gevuurd was, twee door hem gearresteerde bur gers over aan twee agenten. Terwijl deze hun arrestanten naar het politie bureau voerden ontstond een oploop, waarbij een van de arrestanten de han den van zijn rug haalde tegen een eer der gegeven waarschuwing in. De agenten schoten op hem tengevolge waarvan de man korte tijd later in een ziekenhuis overleed. In Wassenaar schoot op 13 mei 1940 een kapitein, die belast was met huis zoeking bij NSB'ers in Wassenaar en het overbrengen van verdachte perso nen naar het politiebureau een burger dood die het bevel om zijn handen in de hoogte te houden onvoldoende zou hebben opgevolgd. Op 12 mei 1940 gaf een luitenant- kolonel te Dordrecht twee militairen opdracht twee burgers (broers van el kaar) te fusilleren omdat vanuit hun huls op Nederlandse militairen zou z(jn ge schoten. Op een van de broers was een lidmaatschapskaart van de NSB en een aanstelling tot kringleider aangetroffen. De executie vond plaats zonder nader onderzoek of ondervraging. In het verslag van de ministers van defensie en justitie worden noch volle dige namen noch initialen van de be trokkenen bekend gemaakt. De relletjes in Paramaribo, die deze week naar aanleiding van de onderwijzersstakingen hebben plaatsgevonden, nemen steeds erns tiger vormen aan. Boven: een groepje politieagenten tijdens een charge. Onder: een beeld van de verwoestingen, die tijdens de rel len werden aangericht. DEN HAAG Met ingang van 1 ja nuari 1971 wordt het bedrag van het jaarinkomen, waarover maximaal de premie voor de AOW/AWW wordt ge heven, verhoogd van 17.450 tot ƒ18.800. DEN HAAG Vice-premier drs. J. A. Bakker zal waarschijnlijk volgende week in de Tweede Kamer opheldering moeten verschaffen over zijn uitlatin gen inzake de Zuidafrikaanse apart heidspolitiek. Dc mededeling op een persconferentie in Durban, dat hij „zeer onder de indruk is van het werk van de Zuidafrikaanse regering in het aan de negerbevolking toegewezen gebied Transkei" heeft nogal wat stof doen op waaien. De weergave van de persconferentie door enkele buitenlandse persbureaus was namelijk voor de oppositie in het parlement aanleiding de regering te vragen zo spoedig mogelijk na terug keer van minister Bakker uit Zuid- Af rika een overzicht te verstrekken van de door de vice-minister-president gevoerde besprekingen en de uitspra ken die hij daar heeft gedaan. Intussen staat in het nieuwsbulletin van de Zuidafrikaanse ambassade te le zen dat minister Bakker, naast eerder genoemde uitlating, herhaaldelijk de nadruk had gelegd op de gunstige in druk die het beleid van Zuid-Afrika se dert zijn aankomst op hem had ge maakt. Hij wenste echter geen duidelij- - ke verklaring af te leggen over zijn mening of die van zijn regering, inzake de afzonderlijke ontwikkeling. De Zuidafrikaanse kranten hebben ruime aandacht aan het bezoek van de Nederlandse minister geschonken. „Die Transvaler" kwalificeerde het als een „deurbraak". die aangeeft dat Zuid- Afrika niet langer van Europa geschei den is en dat de Europese landen be reid zijn een dialoog met Zuid-Afrika den. WASHINGTON De VS hebben een week voordat de wervelstorm in de Golf van Bengalen toesloeg, Pakistan daar voor gewaarschuwd. De eerste waar schuwing werd op 5 november verstuurd, nadat via een weersatelliet aanwijzingen gekregen waren over de op handen zijn de storm. Dagelijks werden vanaf 7 no vember telegrammen over de omvang en de plaats van de storm aan Pakistan gestuurd. Wij weten niet welke waarschuwingen zij aan de bevolking van het getroffen gebied hebben doorgegexen, zei David S. Johnson, de directeur van de Ameri kaanse weersatellietendienst. TEL AVIV De „Arava", het eerste geheel in Israël ontworpen en gebouw de vliegtuig is donderdag op een oefen- vlucht neergestort bij Tulkarm op de westelijke Jordaanoever. Drie beman ningsleden kwamen om het leven en vier zijn gewond. BONN Meer dan 25 jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog hebben de Westduitse Bondsrepubliek en Polen een geschil bijgelegd dat de verzoening tussen beide landen tot nu toe in de weg stond. In het Duits- Poolse verdrag tot normalisering van de betrekkingen stellen Bonn en War schau nu vast dat de Oder-Neisse- grens de westgrens van Polen vormt. Dit is het, kernpuht en het eerste ar tikel van het verdrag dat na langdurige onderhandelingen afgelopen woensdag door de ministers van Buitenlandse Za ken Scheel en Jedrichowsky werd gepa rafeerd en dat gisteravond in Bonn en Warschau tegelijk werd gepubliceerd. Bondskanselier Willy Brandt zal tussen 8 en 10 december naar de Poolse hoofd stad reizen om het document te onder tekenen. Wat het verdrag betreft: ter nadere definitie van de Poolse westgrens refe reren beide partijen aan de bestaande grenslijn langs de Oder en de Neisse, zoals die is vastgelegd in hoofdstuk ne gen van de overeenkomst van Potsdam. Verder verklaren zij dat zij geen aan spraken hebben op wederzijdse gebie den en dat ze die in de toekomst ook niet zullen doen gelden. Naast het artikel over de Oder-Neis- se-grens bevat het verdrag nog vier ar tikelen, over het afzien van dreiging met en gebruik van geweld, over de normalisering van de wederzijdse be trekkingen, over het blijven bestaan van vroeger gesloten internationale overeenkomsten en over het inwerking treden van het verdrag bij het uitwis selen van de ratificatieoorkonden. Gelijktijdig met de eigenlijke ver dragstekst is een uitwisseling van no ta's tussen de Bondsregering en de drie westelijke geallieerden gepubliceerd. Daarin stelt Bonn duidelijk dat het verdrag de rechten en verantwoorde lijkheden van de vier overwinnaars van de tweede wereldoorlog niet kan aantasten, en dat de Bondsregering slechts kan handelen uit naam van de Bondsrepubliek. MOSKOU De voormalige Russische partij- en regeringsleider Nikita Chroesjtjev is voor de tweede maal dit jaar wegens hartklachten in een zieken huis opgenomen. Naar verluidt zou hij. evenals in het voorjaar, een hartaanval hebben gehad. Van officiële zijde kon echter geen be vestiging worden verkregen. EERBEEK De NV Machinefabriek II. H. Drent heeft als een der eerste bedrijven in Nederland een vier maan den durende proef genomen met varia bele werktijden. De directie zegt ervan dat de resultaten geheel aande ver wachtingen hebben voldaan: ondanks het feit dat de werknemers hun eigen werktijden mochten kiezen heeft dit de Croduktie noch positief noch negatief eïnvloed. Een lid van de Zwarte Panters in New Orleans hangt onder de luide toejuichingen van een groep medestanders uit het raam van een huis, dat hij zojuist gekraakt heeft, om het in gebruik te nemen als nieuw hoofdkwartier van het Na tionaal comité ter bestrijding van het fascismeeen afdeling van de Zwarte Panterbeweging. Zij ver klaarden liever in hun nieuwe hoofdkwartier te zullen sterven dan zich over te geven aan de politie. ADVERTENTIE te hou leder mens staat wel eens voor onverwachte uitgaven. Oplossing? Een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat zonder veel pape rassen of plichtplegingen. U leent bijvoorbeeld 3000,-. U lost af 18 x ƒ185,94. Rente en kos ten zijn daar al bij in begrepen. Stap even naar de NMB. Binnen enkele dagen is alles voor elkaar. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! UTRECHT Naar aanleiding van het met Tunesië bereikte voorlopig ak koord over een wervingsovereenkomst voor gastarbeiders, waarschuwt het NVV in zijn officieel orgaan „De Vak beweging" tegen het ontstaan van nieu we problemen door dc komst van Tu- nesiërs. „De vakbeweging heeft niet nagela ten de regering erop te wijzen, dat door uitbreiding van het aantal overeenkom sten met nog andere landen, de moei lijkheden rond de opvang en de bege leiding van de buitenlandse arbeids krachten in ons land aanzienlijk zouden worden vergroot", aldus het NW. „Op die manier zouden we te maken krijgen met weer een groep met een geheel vreemde taal, met een geheel afwijkend levenspatroon, die zich met onze hulp moeten leren aanpassen aan de Neder landse verhoudingen". Het NW spreekt de wens uit, dat de regering zich deze waarschuwing nu eindelijk eens ter harte zal nemen, want het voorlopig akkoord moet nog door de ministerraad worden gefiat teerd en de vertegenwoordigers van beide landen moeten het akkoord daar na nog ondertekenen. De grens van de mogelijkheden van mensen en instanties die zich met de opvang en begeleiding van buitenlandse werknemers bezighouden is naar het oordeel van het NVV al overschreden, nu ons straks weer grote groepen Tu- nesiërs te wachten staan. Zoals bekend heeft ons land reeds wervingsovereenkomsten met Spanje, Marokko, Turkije, Griekenland en Zuid-Slavië. Daarbij komen dan nog de Italiaanse gastarbeiders, die op grond van het EEG-verdrag ook buiten de of ficiële overeenkomsten om hier vrij elijk mogen komen werken. C7 AMSTERDAM Tijdens de algeme ne jaarvergadering in Amsterdam heeft de voorzitter van het Groene Kruis in Noord-Holland dr. W. J. Lojenga zich gisteren bezorgd getoond over de ont wikkeling van de kraamzorg en de so ciaal-medische dienst. „Voor diegenen, die niet in een zie kenfonds zijn opgenomen omdat zij juist boven de loongrens komen dreigt de in terne kraamzorg een onbetaalbare zaak te worden", aldus voorzitter Lojenga. Voorts zei hij dat steeds meer verlos kundigen en huisartsen op grond van overbelasting druk uit oefenen op hun patiënten om de bevalling in een zie kenhuis of een verloskundig centrum te doen plaatshebben. Dr. Lojenga pleit te voor overleg met ziekenhuizen op landelijk niveau om er voor te zorgen dat de opleiding voor kraamverzorgsters niet in gevaar komt. In de praktijk blijkt, bijna ieder voor zich een vaste werktijd te hebben, aan gepast aan dagindeling en rytme in het gezin. Met ingang van 1 juli werd het personeel voor de keus gesteld om tus sen half acht en acht uur te beginnen en om het einde van de werktijd tussen half vijf en vijf uur te laten vallen, waarbij een werkdag van 8 1/2 uur ge continueerd diende te blijven. Gebleken is dat circa de helft van de werknemers om half acht begint en om half vijf naar huis gaat (zo vroeg mo gelijk dus). En voor het overige: ca. 25 pet. van 7.45 tot 16.45 uur; ca. 10 pet. van 8 tot 17 uur en ca. 5 pet. varieert de tijd. De bedrijfsorganisatie heeft zich vol gens de directie zander moeilijkheden aangepast, terwijl de werknemers zich in alle opzichten de aan meer vrijheid verbonden verantwoordelijkheid waar dig toonden. Dat wordt met enkele cij fers geïllustreerd. Het te laat komen verminderde van ca. 6 tot ca. 2 1/2 keer per persoon per dag: doktersverzuim bleef ongeveer hetzelfde. De afdelingschefs zijn geen bindende werktijden voorgeschreven; zij behoe ven niet gedurende de gehele werktijd van 7.30 tot 17 uur aanwezig te zijn. Wanneer een chef het nodig acht om gedurende de volle periode aanwezig te zijn dan worden hem de extra uren als overuren uitbetaald. AMSTERDAM Twee rijkszeelood- sen en een inmiddels gepensioneerde rijkszeeloods zijn gisteren door het Amsterdamse Gerechtshof in hoger be roep wegens het als ambtenaar aanne men van een gift zonder in strijd met zijn plicht iets te doen, tot boetes ver oordeeld. Het Hof achtte bewezen dat de lood sen in de periode mei 1964 tot en met 1966 giften hadden aangenomen van de sleepbootrederij Wijsmuller uit IJmui- den. Het hof sprak hen evenals de Haarlemse rechtbank dat had gedaan vrij van het primair ten' laste gelegde: het als ambtenaar aannemen van een gift wetende dat deze gedaan wordt om in strijd met zijn plicht iets te doen. De loodsen werden er van verdacht gelden te hebben aangenomen dm in strijd met hun plicht de kapiteins van zeeschepen te adviseren meer sleepboten te nemen dan voor een vei lige vaart noodzakelijk was. Het Ge rechtshof sprak hen evenals de recht bank daarvan vrij. liet Westduits-Pools verdrag, dat waarschijnlijk begin december in Warschau zal worden ondertekend, heeft een voorgeschiedenis van negen maanden van onderhandelingen en 25 jaar van onenigheid over het belang rijkste geschilpunt: de Oder-Neisse grens, al is deze grens strikt letterlijk genomen, ook nu nog niet geregeld. Dc weg voor een gesprek tussen Bonn en Warschau werd in mei 1969 ge opend door de Poolse partijleider Vladislaf Gomoelka, die in een rede een internationaal Westduits-Pools verdrag voorstelde, waarin Bonn de Oder-Neisse zou erkennen. Willy Brandt, toen minister van Buiten landse Zaken in de regering-Kiesin- ger, antwoordde daarop, dat de Bondsrepubliek bereid was tot een gesprek en een verzoening met Polen. De bereidheid werd omgezet in daden, nadat vorig jaar de coalitie van so cialisten en liberalen in Bonn aan het bewind kwam. Februari 1970 begon de Westduitse staatssecretairs Georg Ferdinand Duckwitz in Warschau de onderhandelingen met de Poolse on derminister van Buitenlandse Zaken Josef Winiewiez. Na negen maanden geheime onderhandelingen, die wer den afgesloten door de ministers van Buitenlandse Zaken, werd het ver drag afgelopen woensdag in War schau door Scheel en Jedrychofski geparafeerd. Gistermiddag werd de tekst van de overeenkomst publiceerd Verwacht wordt dat Bondskanselier Brandt en premier Cyrankiewicz het verdrag tussen 8 en 10 december zul len ondertekenen. T^e Poolse westgrens werd in 1945 ver schoven naar de rivieren de Oder en de Neisse ter compensatie van het verlies van de gebieden in het oosten, die Polen aan de Sovjet-Unie moest afstaan. Stalin, Truman en Attlee formuleerden het in het slot-commu- niqué van de conferentie van Pots dam in 1945 als volgt: „totdat de de finitieve westgrens van Polen op een vredesconferentie vastgesteld zal worden, komen de vroegere Duitse gebieden ten oosten van de lijn, die vanaf de Oostzee direct ten westen van Swincmiinde en van daar langs de Oder tot de monding van de wes telijke Neisse en langs de westelijke Neisse tot de Tsjechoslowaakse grens loopt, met inbegrip van dat deel van Oost-Pruisen, dat niet onder beheer van de Sovjet-Unie wordt gesteld, en met inbegrip van het gebied van dc vroegere vrije stad Danzig, onder be heer van de Poolse staat en kunnen niet als deel van de Russische bezet tingszone worden beschouwd." In augustus 1945 kwam een Pools-Rus- sisch verdrag tot stand, waardoor de Curzon-lijn genoemd naar de Amerikaan, die deze lijn na de eerste wereldoorlog als de natuurlijkste grens tussen Polen en de Sovjet-Unie aanbeval met enkele kleine cor recties de oostgrens van Polen werd. A7"oor de tweede wereldoorlog woonden in de westelijke gebieden, die een oppervlakte van ongeveer 100.000 vierkante kilometer hebben, ongeveer 8,5 miljoen Duitsers. Ruim 7 miljoen van hen vluchtten na de oorlog, of werden door de Poolse autoriteiten uitgewezen. In het gebied wonen nu omstreeks 9 miljoen Polen. De vredesconferentie met Duitsland, en daarmee de definitieve grensregeling, bleef echter uit. De DDR erkende In 1950 in het verdrag van Görlitz de Oder-Neisse grens. De Bondsrepu bliek hield echter vast aan de voorlo pigheid van de grens. Alleen een vrije gekozen regering voor heel Duitsland, zoals Erhard het formu leerde, zou over de definitieve naoor logse grenzen kunnen onderhandelen. Eveneens op de verklaring van Pots dam beroept zich de Poolse regering, als zij stelt dat daar de Poolse west grens „voor alle tijden" is vastge steld. Polen wijst erop dat de weste lijke gebieden in tegenstelling tot de rest van het vooroorlogse Duitsland, geen bezettingszone werden. In Pots dam besloten de geallieerden dat alle Duitsers, die in Polen achter waren gebleven, naar Duitsland overge bracht moesten worden. Dit besluit had niet alleen betrekking op de Duitsers op het grondgebied van het vooroorlogse Polen, maar ook op de Duitsers in de Oder-Neisse gebieden, zodat aldus de Poolse redenering, de westelijke gebieden tot „Polen" gere kend werden. Hoewel Kiesinger in 1960 in een toe spraak tot „Heimatsvertriebenen" nog beloofde dat zij „met de hulp van God en de NAVO" in de westelijke gebieden zouden terugkeren, kreeg de Oder-Neisse grens in de internationa le politiek een steeds definitiever ka rakter. In september 1967 bezocht Charles de Gaulle als eerste westerse staatshoofd de „herwonnen gebieden". In Zabrze, het voormalige Hindenburg, riep hij uit dat dit „de meest Silezischr stad van Silezie" en dus dc meest Poolse stad van Polen is". TVIet geregeld in het Pools-Westduitsc verdrag, maar wel besproken tij dens de onderhandelingen, is de kwestie van de „Duitse minderheid" in Polen. De Poolse regering zal haar standpunt hierover uiteenzetten in een aparte brief aan de regering in Bonn. Bij het Westduitse Rode Kruis zouden ongeveer 270.000 aanvragen zijn gere gistreerd van Polen, die tot 1945 Duitse staatsburgers waren, en die nu naar West-Duitsland willen reizen. De voorzitter van het Westduitse Ro de Kruis, Walter Bargatzki, verklaar de na een bezoek aan Polen echter dat onder de aanvragers slechts 90.000 a 100.000 „echte gevallen" wa ren. Van Poolse zijde wordt een aan tal van slechts 30.000 genoemd. Bi j de „operatie familiehereniging" in 1958 kreeg het merendeel van de Duitsers die in 1945 niet waren ge vlucht of uitgewezen alsnog de gele genheid naar Oost- of West-Duits land te vertrekken. DEN HAAG In Den Haag is door mr. dr. K. W. P. Klassen en G. M. Ver- stege opgericht de „Bejaardenbond 65 van 1970". Deze stelt zich ten doel de in >ns 'and tel'en 'e 300.000 65'ers, onge acht kleur of geloof, in deze bond te ver enigen en nog mee te doen met de aan staande Kamerverkiezingen.

De Vallei | 1970 | | pagina 5