Doelman van Anderlecht Leen Barth: Ik moet nog heel veel leren Simplon-pas voortaan hele jaar open Aanval op Tsjechische tennissers Motortrial in Kootwijk Race tussen België en W -Duitsland gaat door Dr. Ramsey ziet voor Z.-Afrika geweld Ltermöhler optimistisch Fusie tussen „Nederland" en „Pehoda" Remise Fischer Sportverkeer tussen West en O.-Duitsland hersteld VN-resolutie tegen Rhodesië STAKING BIJ EURATOM Weer onlusten in Nanterre Amstel Gold-race Sporttoto Post/De Vlaeminck op derde plaats BREDA De 35-jarige Leen Pfrommer, coach van de Neder landse herenschaatstop. weet dat dit seizoen voor hem een rot seizoen wordt. Want, zo stelt hij: ,,We kunnen het niet beter doen dan in het begin van dit jaar toen Ard Schenk zowel het Europese als het wereldkam pioenschap won". TE HARD SCHEMA NOOIT KRENTERIG NIET VERWACHT REALIST GEEN RAMP Kampioenschap Pentathlon SPORT IN 'T KORT Napoleon Verlichting Concentratie herenmode België verontrust over rode boekje si) art WENEN Wat onlangs het Tsje choslowaakse voetbal is overkomen, waarvan twintig prominente spelers op beschuldiging van „commercialisme'' ▼oor lange tijd geschorst werden, dreigt nu over te slaan naar de tenniswereld. De Tsjechoslowaakse Bond voor Li chamelijke Opvoeding heeft aangekon digd dat hij een onderzoek gaat instel len naar de situatie in de tennisbond. De vice-voorzitter van de Bond voor Lichamelijke Opvoeding, Oldrich Ha- dek, verklaarde in een interview met het communistische partijdagblad Rude Pravo, dat sommige sportafdelingen de laatste jaren sterk onder invloed van het commercialisme zijn komen te staan, en in enkele gevallen nog maar een stap van het professionalisme ver wijderd zijn. Ook de Tsjechoslowaakse tenniswe reld kent een aantal „geregistreerde spelers", die het recht hebben om op open toernooien behoorlijke onkosten vergoedingen te vragen. Zij komen vol gens Rude Pravo slechts naar huis om het vereiste minimum aantal wedstrij den in eigen land te spelen. Het blad noemde geen namen, maar het staat vast dat de aanval gericht was op de prominentste spelers van het land, Jan Kodes, Milan Holecek en Vladimir Zed- nek. PALMA DE MALLORCA De Ame rikaanse grootmeester Bobby Fischer heeft in de achtste ronde van het In terzonale schaaktoernooi in Palma de Mallorca remise gespeeld tegen Nara- na (Filippijnen). De Zuidslaviër Gligo- ric behaalde eenzelfde resultaat tegen de Rus Smislof en deelt nu samen met Fischer de eerste plaats (beiden 5 pun ten). Uitslagen achtste ronde: Gligoric (Z.- Sl.)Smislof (Rus.) l/2Vt; Motulovic (Z.-Sl.)—Filipk (Z.-Sl.) */t; Ifkof (Z.- Sl.)Uitumen (Mongolië) 10; Minic (Z.-Sl.)Jimenez (Cuba 10; Portiscn (Hon.)Taimanof (Rus.) afgebr.; Poloe- gajesfki (Rus.)Uhlmann (O.-Dld.) af gebr.; Reshevsky (VS)Horth (Tsj.) Vt; Narana (Fil.)Fischer (VS) lAVt; Larsen (Den.)Suttles (Can.) ViVt; Mecking (Bra.)Addison (V.S) (afgebr.); Panno (Arg.)Hübner (W.-Dl) afgebr.; Gelier (Rus.)Rubinetti (Gr.) Vt. Stand: 1. Fischer 5 pnt. (twee hangpartij- en); 2. Gligoric 5; 3. Uhlmann 4%; 4. Gelier (Rus.) 4i/2 (1); 5. Panno 4 (2): 6. Uitumen, Hübner, Poloegajefski. Itkof en Minic 4 (1); 11. Smislof 4; 12. Lar sen 3 Mi (2); 13. Mecking, Portisch, Mat- luovic 3Va (1); 16. Narana en Suttles 3Vt; 18. Taimanof en Reshevsky 3 (2); 20. Addison 1% (1); 21. Jimenez 1. MüNCHEN Tijdens een bijeen komst in München zijn vertegenwoor digers van de Duitse sportbond (WD1S) en de Duitse turn- en sportbond (ODld) overeengekomen het sportverkeer tus sen West- en Oost-Duitsland, dat elf jaar geleden verbroken werd. te her stellen. De vergadering in München was de tweede tussen de DSB en DTSB. Beide delegaties waren op 2 juli in Halle (ODld) ook al eens bij elkaar geweest. Willi Daume, de leider van de West- duitse delegatie, verklaarde na afloop van de drie uur durende bijeenkomst: „Wij zijn het eens geworden op alle punten. Niets staat normaal sportver keer meer in de weg. Ik moet echter waarschuwen voor een te grote opge wektheid. Wij zullen eerst af moeten wachten hoe het sportvergeer zich het volgend jaar gaat ontwikkelen". HEERLEN De Amstel Gold-race, een van de belangrijkste wegwedstrij den in Nederland voor beroepswielren ners, zal in het voorjaar van 1971 van start gaan in Heerlen. In voorgaande jaren werd steeds gestart in Helmond. De route voor de komende wedstrijd zal voornamelijk voeren door het Lim burgse heuvelland. De startdatum wordt op woensdag 25 november bekend gemaakt, wanneer in Genève de definitieve wielerkalender is vastgesteld. De organisatoren van de Amstel Gold-race hebben zich op de voorvergadering in oktober uitgespro ken voor zaterdag 3 april, maar tegen deze datum heeft de Belgische wieler bond bezwaar, omdat een dag later de Ronde van Vlaanderen van start gaat. DEN HAAG De cvijfers van sporttoto 18 zijn als volgt: aantal deelnemers: 774.306; inleg: 1.651.059,90. Beschikbaar voor prij zen: 742.976,95. Beschikbaar voor eerste en derde prijs: 260.041,93; beschikbaar voor tweede prijs: 185.744.24; beschikbaar voor extra prijs: 37.148,85. Prijswinnaars: eerste prijs: 10 26.004,00); tweede prijs: 232 800,00); derde prijs: 2506 103,60); extra prijs: 5661 6,50). Zondag organiseert de auto- en motor club „De Veluwe en de MAC Hars kamp" voor de 2e maal dit seizoen een trial voor motoren en bromfietsen. Het parcours, dat een lengte heeft van 12 km, moet door de junioren driemaal worden verreden met ieder 6 non-stops en door de senioren viermaal met ieder 8 non-stops. Deze rit telt mede voor de „Tony Holtkamp"- en de „H. Barment- lo"-wisselprijs. Van de nog 5 te verrijden wedstrijden tellen er 4 mee en daarvan tellen de 3 beste wedstrijden, die men heeft gereden. Inschrijving is voor ie dereen mogelijk vanaf 9 uur in hotel „Kerkendel" vanaf Kootwijk aangegeven door pijlen. De start is om 10 uur. De prijsuitreiking zal weer in hotel „Ker kendel" plaatsvinden om ongeveer 13.00 uur. Deze wedstrijden worden verreden onder auspiciën van de K.N.M.V. GENT Vrijdagavond was de stand in de zesdaagse van Gent: 1. Sercu-Monsere (Belg.) 256 pnt.; 2. Altig-Eric de Vlaeminck (Dld/Belg) 200 pnt.; 3. Post-Roger de Vlaeminck (Ned Belg) 141 pnt. Op een ronde: 4 Seeuws-Alain van Lancker (Belg/Fr) 208 pnt.; 5. Porter/ Gowland (GB/Austr) 122 pnt. PFROMMER REKENT OP MOEILIJK SEIZOEN „Ik ga nu mijn derde jaar in als coach. Het eerste jaar had ik opdracht de boel na het vertrek van Anton Huis- kes bij elkaar te houden. Het tweede seizoen heb ik de nadruk op de sprint gelegd zonder echter daarbij de lange afstanden te verwaarlozen. Dit seizoen wordt het een kwestie van uitbouwen". Pfrommer is vergroeid met de sport. Hij is beroepsofficier met de rang van kapitein. Op de Koninklijke Militaire Academie in Breda, waar hij alweer bijna drie jaar zit, heeft hij als sportof- ficier een drukke dagtaak. Via de Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding in Den Haag en de School Militaire Licha melijke Oefening in het Drentse Hoog halen kwam hij in zijn huidige werk kring terecht. Die werkkring belet hem niet zich een aantal maanden per jaar te be moeien met de vaderlandse schaatstop. Pfrommer, getrouwd en vader van een meisje en twee jongens, is 's winters voor een groot deel uithuizig om te trachten met zijn kernploeg successen te vergaren. Wat denkt hij van het komende sei zoen en hoe staan de zaken ervoor bij de concurrentie? Pfrommer: „Vanzelfsprekend heb ik reeds informaties in het buitenland in gewonnen. Ik zie geen nieuwe gezichten Kees Verkerk en Zweedse ploeg. Ook wij zullen het weer van de oude vertrouwden moeten hebben zoals Schenk, Verkerk, Bols, Nottet, Verheijen, Van Dijk, Nooitge- dagt en Vink. En ik beschik over de sprinters Bazen, Hoekstra, De Boer en Bleeker". We zitten nu al enige tijd met dezelf de rijders aan de top. Ziet de «chaats- coach niets in de jeugd? Pfrommer: „Oh zeker, ik geloof in de jeugd. We hebben een brede basis. Ik denk bijvoorbeeld aan rijders als Klei ne, Derksen, Güing, Olof en Valentijn. Ik zou het zelfs zo willen stellen: in dien drie van de huidige toprijders niet zouden kunnen starten, dan zou ik toch kans zien bij het Europese of wereld kampioenschap met vijf man bij de laatste zestien rijders te eindigen". Wat verwacht hij dit seizoen van do grote vedetten Verkerk en Schenk? Pfrommer over Verkerk: „Technisch is hij de beste, op dat gebied kan ik hem niets leren. Dat kan ik wèl wat de aanpak van zijn training betreft". „Verkerk is mentaal ontzettend sterk. Ik ben nu zo ongeveer op topniveau zijn vijfde coach en als zodanig doe ik het weer anders dan mijn voorgangers, dat is logisch. Het probleem is met hem, dat ik hem moet afremmen. Ver kerk is vaak voor een belangrijk toer nooi zo afgetraind, dat hij op de rand loopt van een gebied, waarin hij zeer kwetsbaar is voor invloeden van buite naf. Hij is dan gauw verkouden, omdat hij geen weerstand meer heeft. Dat hebben we toch wel de laatste jaren bij de voorbereidingen in Scandinavië ge zien. Dan wordt hij ziek en dat moeten we zien te voorkomen". „Verkerk traint gewoon te hard. Wat een ander in zes weken doet, doet hij in vier weken. Hij komt te snel op top niveau als hij teveel wedstrijden in het voorseizoen rijdt". „Verkerk is bovendien een gevoels mens; dat merk je ook aan zijn bena dering van diverse zaken. Hij gelooft nu eenmaal in het ringetje aan zijn lin kerhand en de bontmuts, die hij vrijwel altijd op heeft". En over Schenk: „Tja, Schenk heeft tenslotte het schaatsenrijden voor zijn studie laten gaan. Maar laten we voor op stellen, dat dat zijn eigen keuze is geweest. Daar komt nog bij, dat het veroveren van beide internationale ti tels verplichtingen meebracht. Hij kreeg uitnodigingen voor dit en voor dat". „Op een gegeven ogenblik maakte Schenk de balans op en toen bleek, dat de exameris, die hij moest doen, geen haalbare kaarten meer waren. Hij heeft toen maar het schaatsen gekozen, maar hij volgt nog wel een aantal colleges in de fysiotherapie". De schaatstop staat nu alweer enige tijd op het kunstijs. Wat gaat er de komende maanden verder gebeuren? Pfrommer: „Gemser leidde het nieu we seizoen in met de conditietraining. Nu staan we dus ook weer op het ijs en dat zal straks vier maal per week wor- in Scandinavië. Er zullen zich nauwe lijks wijzigingen voordoen in de Noorse BRUSSEL Leen Barth heeft geen paarse Buick gekocht. Dat siert hem. Want Leen Barth verkeert thans in een situatie, waarin een jongen van acht tien jaar gemakkelijk wordt geïnspireerd tot baldadige investeringen. Ruiim een half jaar geleden werd hij in de Nederlandse tweede divisie nog maar incidenteel goed genoeg geacht voor het eerste elftal van Fortuna Vlaardingen en nu verdedigt hij, ook tot verbijstering van zichzelf, het doel van het zoveel voornamere Anderlecht. Het bejubelde en verguisde Anderlecht van Jan Mulder. Dat is dus nogal wat. Maar Barth, net als Kees Verkerk een hooggeklom- men zoon van Puttersihoek, loopt zelfs niet eens zingend door Brussel of zo. „Ik vind het leuk", zo onthult hij na enig nadenken. „Hieruit blijkt dat ze me niet hebben gekocht om op de re servebank te zetten en dat versterkt je zelfvertrouwen. Maar het betekent niet dat ik er nu al ben. Ik moet nog ver schrikkelijk veel leren". Desondanks was Anderlecht, nooit krenterig wanneer het er om gaat jong talent te strikken (Mulder!), bereid een fors bedrag op tafel te leggen. Drie ton zeggen de insiders en wanneer men dan nagaat dat Fortuna Vlaardingen vol gens een lepe clausule in het contract van Barth niet meer dan vijfenzestig duizend gulden mocht vragen, dan mag men veilig concluderen dat deze zoveel ste Nederlandse gastarbeider op de Bel gische voetbalvelden heel aardig heeft geboerd. „Die aanbieding van Anderlecht kwam precies op tijd zegt hij. „Ik wilde toch weg, omdat ik vond dat ik bij Fortuna geen eerlijke kans had ge kregen. Dat ik nu in België zit, kan me niets schelen. Wanneer ik bijvoorbeeld naar Go Ahead was gegaan, had ik net zo ver van huis gezeten dus dat maakt niets uit. En in België hoef je veel min der belasting te betalen". Leen Barth reisde dus blij van zin af naar Brussel, ook al ging hij er in prin cipe van uit dat hij er tenminste één seizoen voor spek en bonen bij zou lo pen. Barth: „Ik had niet gedacht dat ze me al zo gauw zouden opstellen. Dat vond ik ook helemaal niet erg. Het bes te is om er geleidelijk aan in te groeien. Nu stond ik er in één keer voor. Tegen St. Truiden was het de eerste keer dat ik voor veel publiek speelde, maar het deed me niets. Ze nuwachtig was ik ook niet. Ik ben nooit zenuwachtig". De spectaculaire ontwikkeling in Barths prille carrière blijkt weinig in hem te hebben losgemaakt. „Wanneer je 's avonds in bed ligt", zo geeft hij aarzelend toe. „denk je natuurlijk wel eens: sjonge, het is toch eigenlijk wel een mooie prestatie. En dan voel ik me ook wel een beetje trots. Maar ik reali seer me wel dat ik er voor hetzelfde geld volgende week weer naast kan staan". De kans dat die trots in hoogmoed zal veranderen lijkt bij Barth dan ook wel te verwaarlozen. Daarvoor mist hij de elementaire eigenschappen en daarvoor is ook zijn visie op het voetbalhelden- dom te realistisch. Barth is gezegend met de nuchterheid die iedere Neder lander om ondoorgrondelijke redenen wordt toegedacht en hij manifesteert zich ook in deze dagen van bedwelmen de triomf op een vrijwel geruisloze wij ze. Barth: „Een gevaar is natuurlijk dat je naast je schoenen gaat lopen. Maar ik geloof niet dat ik daar bang voor hoef te zijn, want ik kan het allemaal goed verwerken. Trouwens, hier bij Anderlecht kan ik ook leren hoe ik me buiten het veld moet gedragen. Een Pol van Himst mag je toch wel een vedette noemen, hè? Nou, hij is net zo'n gewo ne jongen als ik. Zonder capsones. En zo hoort het ook". Ondanks zijn recente successen wenst Leen Barth zichzelf niet als een vedette te kwalificeren. Hij zou dan ook niet ontroostbaar zijn wanneer hij vandaag of morgen weer naar de reservebank zou worden terugverwezen. „Ik hoop natuurlijk dat ze me het hele seizoen laten uitspelen", zegt hij. „Maar wan neer dat niet gebeurt, beschouw ik dat bepaald niet als een ramp. Ik kan me best voorstellen dat ze in een heel be langrijke wedstrijd de voorkeur geven aan een man als Trappeniers. Tenslotte heeft die veel meer routine". „Ik zou het zelfs logisch vinden wan neer ze me straks weer in het B-elftal zouden opstellen. Ik ben pas achttien jaar en ik kan best nog een of twee jaartjes wachten. Het zou wel erg zijn geweest wanneer ik een van die eerste wedstrijden had verknoeid. Maar ik heb geluk gehad. Ik kreeg meteen een paar lekkere ballen en dan gaat het al gauw aardig. In ieder geval heb ik nu bewezen dat ik het aankan en daar ben ik erg blij om". Maar niet zo blij dat Leen Barth thans zingend door de straten van Brussel zweeft. En hij heeft gelijk ook. Coach Pfrommer: ,,Dit seizoen wordt het een kwestie van uitbouwen." den. Op 8 december gaan we naar het Noorse Hamar voor een trainingskamp. Daar blijven we tot ongeveer 5 januari, want op 9 en 10 januari worden in Am sterdam de Nederlandse kampioen schappen gehouden". „Als we in Noorwegen zitten, hebben we op 19 en 20 december de landen- wedstrijd tegen Noorwegen. Na de Ne derlandse titelstrijd gaan we waar schijnlijk omstreeks 11 januari naar Davos, waar we tot 20 januari blijven. Daarna volgt op 23 en 24 januari in Heerenveen het Europese kampioen schap. Op 25 januari vertrekken we weer naar Scandinavië, waar we de laatste voorbereidingen treffen op de vijflandenwedstrijd op 30 en 31 januari in Noorwegen en op de wereldtitelstrijd op 13 en 14 februari in Göteborg. Wat er daarna nog komt, zien we dan wel weer". AMERSFOORT Het is José Galvez niet gelukt om in de prestigeslag tegen Emile Wafflard zijn door de nederlaag tegen Van Leur op de eerste dag ge schonden image weer aanzien te geven. Want na een zenuwslopend marathon duel bleek Wafflard ook te sterk voor de Spanjaard, die in vijf beurten een duidelijke nederlaag leed: 300-226. Toch heeft Wafflard. die met 153 van start was gegaan, het behoorlijk moeilijk ge had. Zijn topreeks werd namelijk beantwoord met 88 en toen beiden in de derde beurt een serie van 94 hadden gescoord, was er over de afloop nog weinig te voorspellen. Wafflard leidde weliswaar met 262-205, maar maakte in de volgende beurt een zeer nerveuze indruk. Toch kon Galvez niet van een misser van de Belg profiteren. Na acht tien punten moest de Spanjaard terug naar zijn stoel en nu bouwde Wafflard tergend langzaam aan de laatste bar- rièrs. In de nastoot faalde Galvez, die weieens voor stuntjes heeft gezorgd en daardoor bleef België in het bezit van de volle winst. Want Ceulemans in het bandstotet, Schrauwen in het libre en Dielis in het 47/2 hadden elk hun te genstander verpletterd. De nek-aan-nek-race tussen Belgie en West-Duitsland bleef intussen voort gaan. De Westduitsers namen eveneens een 8-0 voorsprong tegen Frankrijk, waarbij vooral de zege van Siebert in het bandstoten tegen Dufetelle opzien barend was. Oud-internationaal Fred van Dorp is benoemd tot internationaal waterpo- loscheidsrechter. Hij volgt de heer H. G. de Kok op, die zich in de loop van dit jaar heeft teruggetrokken. NEW YORK Engeland heeft woensdag tegen de VN-resolutie gestemd, waarin alle pogingen om met het blanke minderheidsbewind van Ian Smith te onderhandelen over de toekomst van Rhodesië, in strijd wor den verklaard met de VN-besluiten. De resolutie, die ook het uitblijven van „doeltreffende maatregelen" van Britse kant tegen Smith c.s. veroor deelt. werd door de dekolonisatiecom missie van de VN-Assemblee goedge keurd, met 90 tegen 10 stemmen bij elf onthoudingen. Behalve Engeland stem den tegen Amerika, Frankrijk Neder land, België, Luxemburg, Portugal, Zuid-Afrika, Australië en Nieuw-Zee land. Engeland heeft juist via zijn ambas sadeur in Zuid-Afrika nieuwe contac ten met de regering Smith gelegd om na te gaan of er een basis is voor nieu we onderhandelingen Dinsdag verzocht de Veiligheidsraad Engeland, doeltref fende maatregelen op korte termijn te nemen om een einde te maken aan de „illegale rebellie" en het Rhodesische volk in staat te stellen zijn recht op zelfbeschikking uit te oefenen. PARIJS De bekende 2000 meter hoge Simplon-pas, op de Zwitserse-Ita liaanse grens, waarover de kortste ver binding loopt van Parijs naar Milaan (via Lausanne) zal voortaan het gehele jaar open blijven. Dit is mogelijk geworden door de 42 km, die Brigg via deze pas met de Ita liaanse grens verbinden, volledig sneeuwvrij te maken en tegen lawines te beschermen. Tot nu toe diende deze pas wegens sneeuwval en lawinegevaar gesloten te worden van november tot maart. De huidige weg volgt precies het tracé, dat wordt toegeschreven aan Na poleon, die hiervan in 1800 de modern ste Europese bergweg wüde maken om daarover met zijn legers naar Italië te kunnen trekken. Uit latere onderzoe kingen is echter gebleken, dat Napoleon zowat alle Alpenpassen is overtrokken, behalve de Simplonpas. Tot het sneeuwvrij maken hiervan besloten de Zwitsers in 1960. Nu, tien jaar later, zijn er 37 van de 42 km klaar. Aan de vijf resterende kilome ters wordt nog gewerkt. Die zijn echter niet belangrijk in dit project. Om de weg sneeuwvrij te houden heeft men talrijke tunnels moeten bo ren, imposante bruggen gebouwd on der meer in de Gorges du Gondo en ruim vier km weg overdekt om ze te gen lawines te beschermen. Op het gebied van de verlichting is in de tunnels een van de nieuwste technische snufjes toegepast. Met fo- to-electrische cellen wordt de van de oranjeverlichting geregeld in verhou ding tot het licht buiten. Daardoor loopt men niet meer het gevaar van een „black-out" bij het binnenrijden van deze tunnels op zonnige dagen of EAST LONDON (Zuid-Afrika) „Indien er geen vreedzame oplossing komt zal in Zuid-Afrika wellicht een periode van geweld aanbreken", aldus heeft de aartsbisschop van Canterbury, dr. Michael Ramsey, verklaard in een theologisch seminarium te Alice Cape. Verder hield hij een krachtig pleidooi om in Zuid-Afrika geen geweld te ge bruiken. Hij sprak in een zitting ter beantwoording van vragen, die voorna melijk door Afrikaanse studenten werd bijgewoond. PETTEN Het personeel van Eura tom Petten is vrijdagmiddag om twaalf uur voor de rest van de dag samen met de Euratomcentra in Italië, Duitsland en België in staking gegaan uit protest tegen het „onsamenhangend beleid van de Europese ministerraad betreffende het onderzoekprogramma, de onnodige wijziging van het statuut en de weige ring om de vakbonden te erkennen als gesprekspartner". President Berg van de Usep (Union Syndicale Euratom Petten) acht het zeer waarschijnlijk dat het Euratomperso- neel dinsdag eveneens in staking zal gaan uit solidariteit met de EEG-amb- tenaren in Brussel. Er is volgens hem goede kans dat deze staking dan tot en met vrijdag zal duren. Het personeel bij Euratom in Petten omvat 150 per sonen. bij het uitrijden ervan in donkere nachten. Bovendien is deze oude Napo leon weg over dertig km sterk verbreed. Hoewel men nu al over de weg kan rijden, zal het werk hieraan nog vier jaar lang verder gaan. Zonder echter het verkeer te hinderen, omdat het ver bindingen betreft, die onafhankelijk van deze weg geconstrueerd kunnen worden. PARIJS Aan de universiteit van Nanterre is gisteren opnieuw gevochten tussen aanhangers van oud-minister van justitie Foyer en linksgezinden. waarbij stenen door ruiten vlogen en tafels wer den gekraakt. Twee mensen, waaronder een persfotograaf, werden gewond. Het universiteitsterrein werd door de politie omsingeld en ongeveer zestig re chercheurs stelden zich' op bij de facul teit der rechten, waar Foyer doceert. De linksgezinden zijn tegen Foyer, omdat hij als minister heeft meegewerkt aan instelling van het staatsveiligheidshof en aan de defensie-overeenkomst, waar onder later Franse militairen werden ingezet in Tsjaad, om daar een opstand te onderdrukken. Tussen Inkoopcombinatie „Neder land" en de Inkoopvereniging „Pehoda" is overleg gaande over een volledige fusie. Het samengaan van de uitslui tend uitsluitnd op herenkleding en he renmode gerichte Inkoopvereniging „Pehoda" met de vrijwel even grote groep leden van „Nederland" zal leiden tot de grootste concentratie op dit ge bied in ons land. Door de fusie zal men beschikken over 320 speciaalzaken met een geza menlijke verkoopomzet van 200 miljoen gulden per jaar. Het is de bedoeling, dat de „Peho- da"-groep als zelfstandige eenheid bin nen het verband van „Nederland" zal opereren. De vakbonden zijn over de fusiebesprekingen ingelicht. BRUSSEL De Belgische minister van Justitie, Vranckx, heeft in de Bel gische Senaat verklaard, dat het onmo gelijk is het opruiend karakter van het Nederlandse „rode boekje voor scholie ren" in twijfel te trekken. Als Belgische scholieren de raadge vingen, die in dit boekje worden gege ven, opvolgen, zal ons land over enkele jaren een onderontwikkeld land zijn. In het boekje is sprake van sex, abortus, verdovende middelen, dienstweigering, dolle mina's en communevorming. Al die dingen worden voorgesteld als de meest normale en onschuldige zaken, aldus de minister tijdens een interpel latie in de senaat door de socialistische senator Calewaert. AMSTERDAM Het bestuur van NV Koninklijke Fabriek van Verband- stoffen v/h IJtermöhlen en Co is zeer tevreden over de gang van zaken. On danks de sterke loonkostenstijgingen, o.m. veroorzaakt door de 400-gulden uitkering" (het bedrijf heeft 500 man personeel in Nederland) wordt het eer der uitgesproken optimisme gehand haafd.

De Vallei | 1970 | | pagina 7