PSY sloeg in laatste minuten keihard toe Feijenoord gelijk met FC Twente NEC had weinig moeite met Excelsior MVV en Telstar deelden punten Ter Mors naar AGOW Fortuinlijke zege ADO Sparta won verdiend van sterk spelend Go Ahead Arbiter Derks had slechte dag; Ajax profiteerde ervan Totozoals het moest Zege Swift Uitslag lotto Stand, van zaken PS V-Feijenoord op 28 november Gelijk spel van Celtic Haarlem en NAC speelden gelijk 2-2 - via dubieuze strafschop - ROTTERDAMFeijenoord heeft nog maar juist het onge slagen record kunnen handhaven. Vijf minuten voor tijd kende scheidsrechter Van Ravens de Rotterdammers een dubieuze strafschop toe, nadat Wim Jansen mede door eigen onbesuisd heid ten val was gekpmen. Aanvoerder Israel stuurde doelman Schrijvers vervolgens naar de verkeerde hoek en redde althans nog een punt voor Feijenoord. MAANDAG 23 NOVEMBER 1970 FeijenoordFC Twen te: een gevaarlijk moment voor het doel van de Twentenaren met v.l.n.r.: Huve, De Vries, Van Daele, doelman Schrijvers, Drost en Israël. DEN HAAG Hans Jonk was zon der twijfel de grootste verliezer in de matige en veel te harde ontmoe ting ADO-Volcndam. Hij maakte in een vrij ongevaarlijke situatie hands in het strafschopgebied waarna Mansveld uit de toegestane penalty de beslissende treffer scoorde. Even later nam de Volendamspeler duidelijk revanche op Couperus, terwijl het spel vele seconden dood was. Een overtreding die scheidsrechter Berre- voets niet doch zijn grensrechter wel waarnam. Coach Hans Croon nam daarop het verstandige besluit de sterk geïrriteerde Jonk te vervangen. Arbiter Berrevoets was een nauwelijks minder grote verliezer. Hij trad vanaf de eerste minuten veel te lankmoedig op en was voorts allerminst gelukkig bij het ne men van zijn beslissingen. De Amster dammer verloor daardoor zijn greep op de wedstrijd. Het wasc een ontmoeting waarin beide partijen pover voetbal speelden. ADO was, afgezien van de periode na de rust, wel aanmerkelijk sterker doch wist dit overwicht lange tijd niet in doelpunten uit te drukken. Verder dan een afstandsschot van Berg dat doel trof kwamen de onnauwkeurig combi nerende en weinig schotvaardige Hage naars aanvankelijk niet. Na rust koos Volendam voor de aan val. Het offensief leverde de ene hoek schop na de andere op. De beloning kwam toen de uitlopende doelman Thie een schot van Bond niet onder controle kon krijgen. Kras plaatste vervolgens de bal over de uit positie geraakte ADO-doelman in de verlaten goal. Een geheel onnodige strafschop bracht ADO, zoals gezegd, wat fortuin lijk de zege. Jan Ruiter keerde het slecht gerichte schot van de Haagse aanvoerder, doch was kansloos toen de bal opnieuw voor diens voeten kwam. ADO: Thie; Van de Burch, Weimar, Mansveld en Korevaar; Advocaat, De Zoete en Schoenmaker (Pas); Berg, Couperus en Hestad. Volendam: Ruiter; De Boer, Hans Jonk (Schokker), Jac. Jonk en Plat; Zwarthoed, Kras, Pelik en Hoogland; Billy Bond en Majoor. Toeschouwers 18.000, scheidsrechter Berrevoets. Ajax—Holland Sport 2-1; Haarlem— NAC 2-2; FC Utrecht—PSV 0-3; Feijen oord—FC Twente 1-1; Go Ahead— Sparta 0-1; NEC—Excelsior 5-0; MVV— Telstar 1-1; ADO—Volendam 2-1; AZ'67 DWS 0-0. 1) ADO 12 10 2 0 22 26- 6 4) Sparta 12 7 5 0 19 19- 7 5) PSV 12 8 2 2 18 25- 5 2) Feijenoord 12 7 4 1 18 25- 8 3) FC Twente 12 7 4 1 18 17- 4 6) Ajax 12 7 3 2 17 20- 7 7) NEC 12 5 4 3 14 19-11 8) FC Utrecht 12 5 2 5 12 18-22 9) Go Ahead 12 4 3 5 11 11-14 (11) MVV 12 3 4 5 10 10-14 (10) H. Sport 12 3 4 5 10 12-15 (12) Telstar 12 2 4 6 8 15-24 (14) DWS 12 2 4 6 8 8-17 (13) NAC 12 2 4 6 8 13-23 (16) Haarlem 12 1 5 6 7 11-20 (15) Volendam 12 3 1 8 7 12-24 (17) Excelsior 12 1 3 8 5 11-30 (18) AZ'67 12 0 4 8 4 6-27 PROGRAMMA A.S. ZONDAG: Ajax—AZ'67 Holland SportHaarlem NAC—FC Utrecht PSVFeijenoord FC TwenteGo Ahead SpartaMVV Telstar—ADO Volendam—DWS Na een aanvankelijk Go Ahead-over- wicht nam Sparta het Initiatief over. Kowalik en Kristensen zorgden voor voortdurend gevaar in de Go Ahead-de- fensie. Drie minuten voor de pauze kwam Kowalik alleen voor Withers, die echter fraai redde. Na de rust ging de Rotterdamse ploeg opnieuw in de aanval. Som er en Warnas kregen het erg moeilijk. In de 55e mi nuut kon doelman Withers met de groot ste moeite een schot van Heijerman uit zijn doel houden. Uit de hierdoor ont stane hoekschop schoot Klijnjan keihard in (01). Sparta trok zich tien minuten terug in de verdediging waardoor de De- ventenaren kansen op de gelijkmaker kregen. Geels, Beek en Hoekema faal den. Sparta begreep het gevaar van de fensief voetbal en nam de aanval weer over. Met flair en superioriteit werd Go Ahead weg-getikt. De Rotterdammers waren kennelijk te vreden met de krappe overwinning want het deed geen moeite meer om de score te verhogen. Vijf minuten voor tijd bij een van de weinige Go Ahead-uitvallen liet Beek de bal voor Geels lopen. De ex- Feijenoorder miste grandioos en ontnam het Deventer publiek en zijn ploeg alle hoop op de gelijkmaker. Go Ahead Withers; Kolkman. War nas, Somer, Koenders; Smits, (Te Win kel), Veenstra; Hoekema, Geels, Ver donk (Geestman) en Beek. SpartaDoesburg; Venneker, Ter Horst; E(jkenbroek, Visser, Van der Veen; Walbeek, Heijerman; Klijnjan, Kowalik en Kristensen. Scheidsrechter Keizer; toeschouwers 17.000. DEN HAAG De Koninklijke Neder landse Voetbal Bond heeft besloten de competitiewedstrijd tussen PSV en Feijenoord, die oorspronkelijk was vast gesteld op zondag 29 november, te ver schuiven naar zaterdagavond 28 novem ber. Een en ander staat in verband met het feit, dat voor woensdag 2 december de landenwedstrijd NederlandRoemenië op het programma staat. GLASGOW Celtic Glasgow, tegen stander van Ajax in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, heeft zaterdagmiddag in een uitwedstrijd voor de schotse com petitie verrassend gelijkgespeeld tegen het laag geklasseerde Falkirk. De uit slag was 00. In een steeds dichter wordende mist hebben FC Utrecht en PSV een vrijwel gelijkopgaande wedstrijd gespeeld. Zoals gewoonlijk begon FC Utrecht met een offensief. PSV had daarmee aanvankelijk de grootste moeite. Het le verde echter niets op voor de thuisclub en toen PSV na een. kwartier de juiste tegenzetten had gevonden werden de Eindhovenaren zelfs gevaarlijk. Mulders Hiddink en De Vrindt misten echter goe de kansen. Na goed voorbereidend werk van Schmidt Hansen gaf Eef Mulders PSV na een half uur de leiding, 0-1. Na rust speelde FC Utrecht opnieuw sterk aanvallend. De ploeg kreeg welis waar kansen doch benutte deze niet. Ook de vervanging van Groenendijk, die tegen Pleun Strik geen kans kreeg, AMSTERDAM Frans Derks sptül- de de hoofdrol. De Bredase arbiter speelde die rol slecht. Hij benadeelde vooral Holland Sport, dat zich terug trok rond het eigen doelgebied en niet schroomde van tijd tot tijd een (zeer) stevige overtreding te begaan. Hij ken de het winnende doelpunt van Ajax toe. Derks keurde een gave treffer van Holland Sport, zeven minuten eerder gescoord, af. Bovendien offreerde hij Ajax nog een strafschop, die Van Dijk een vorm van gerechtigheid mis te. Holland Sport kwam met zeven ver dedigers en drie aanvallers (Roggeveen, Van Maurik en Roode), niet aan voetbal toe en Ajax had een machteloze zon dag. Ajax draaide steeds, weer blijmoe dig naar de Holland Sport-muur en sloot zichzelf daarmee volledig op. Lou- werens, niet onfortuinlijk bij schoten door Teunissen bracht niet meer vaart in de aanval van FC Utrecht. FC Utrecht: Van Ledden, Hildebrand (Blaauw), Adriaanse, Van Stijn en Van Oudenallen, Coté, Olsen en Nieuwen- huijs, Van Veen, Groenendijk (Teunis sen) en Van der Merkt. PSV: Van Beveren, Van der Dungen, Strik, Radovic, Munk Jensen, Hiddink (Veenstra), Vos en Mulder, Schmidt Hansen, De Vrindt (Van Stippent) en Van der Kuijlen. De uitslag van de zaterdag gehouden trekking van de Duitse Lotto, 6 uit 49, was als volgt: 1, 3, 6, 27, 40, 43. Extra getal 21. Olympisch getal: 3847. van Cruyff en Mühren, uitstekend bij een kogel van Neeskens, en verder ge woon goed, bedwong steeds weer de groeiende paniek in zijn naaste omge ving. Hij keerde zelfs een strafschop, nadat aanvoerder Van der Heyden de bal bij een afstandsschot van Neeskens, met de borst en misschien ook nog een heel klein beetje- met de arm net bin nen het strafschopgebied had geblok keerd. Vier minuten voor rust werd Louweren s echter gepasseerd door Swart, die een misser van Van der Heyden op meer gelukkige dan kundige wijze uitbuitte. Holland Sport kwam gelijk nadat Van Maurik, die zowel van de zwakke Hulshoff als van diens vervanger Krol, veel te veel vrijheid kreeg, uit 'n vrije kans tegen Stuy had gekopt, waarna Roggeveen de bal over de lijn tikte. Maar daarna scoorde Muller uit een I 2 1 Haarlem-N.A.CI II IfXl Fc. Utrecht-P.S.VDM3 Feijenoord-Fc. TwenteI II llxl Go Ahead-Sparta I llxll I N.E.C.-Excelsior [x|| 11 A.Z. '67-D.W.S□□gl Fc. Den Bosch-D.F.C[xU Heracle.-S.V.VM2D Willem II-G.V.A.VDSD Wageningen-Cambuur |fxj Fortuna VI.-P.E.CDM3 Hermes DVS.-A.G.O.V.V.\x\DD R.B.C.-Gooiland |j |fx| De cijfers van sporttoto 19 zijn: aantal deelnemers: 782.272; inleg f 1.686.450; pr(jzenbedrag f 758.902; beschikbaar voor eerste en derde prijs f 265.616; voor tweede prijs f 189.625; voor extra prijs f 37.945. Zondagavond hadden zich 42 deelnemer» gemeld met een foutloze kolom. HAARLEM In een slechte wedstrijd met veel gemiste kansen hebben Haar lem en NAC de punten gedeeld. Er viel in het spel van beide ploegen weinig lijn te ontdekken. Bij de thuisclub bleek oud- NAC speler Karei Vesters een aanwinst. Hoewel Vesters reeds anderhalf jaar b(J Haarlem onder contract staat, maakte hij nu pas zijn debuut. Hij bleek uitstekende passes te kunnen uitdelen en bovendien over een goed schot te beschikken .Nadat De Goede via een aanvechtbare strafschop voor 11 had gezorgd, passeerde Vesters na fraai voorbereidend werk van De Goede, doel man Kitzmann (21 Ook in dé tweede helft ontstonden er legio kansen. Slechts een doelpunt was hiervan het resultaat. Vijf minuten voor tijd rondde Bish een combinatie met Vis- schers succesvol af (22). Brouwers had daarvoor tegen de paal geschoten. HAARLEM Paternotte; Wentink, Hoeben, De Haan en Koopman; Van Breevoort, Vesters en Burgers; Huijg, De Goede cn De Jong. NAC Kitzmann; Van Gorp, Vermeu len (Kattestaart), Graaumans en Bak ker; Bakker, Bouwmeester en Quaars; Bish, Pogrzeba (Dierckx), Visschers en Brouwers. Scheidsrechter Brouwer; toeschouwers 4.000. Het Westduitse voetbalamateurelf- tal, dat drie dagen geleden in Zagreb met 1-0 van Zuid-Slavië won, is zater dag in Athene tegen het Grieks amateur team niet verder gekomen dan een gelijk spel: 1-1. vrije trap. Derks keurde het doelpunt af. „Dat deed ik, omdat", zei hij, „de spelers van Holland Sport mij vroegen de muur van Ajax op negen meter te zetten. Ik vond het niet elegant dat de vrije trap werd genomen, terwijl ik be zig was aan hun verzoek te voldoen". De Hagenaars ontkenden dat verzoek overigens hartstochtelijk. Het was ver der het enige moment dat de te tole rante arbiter elegantie in dit harde duel op prijs bleek te stellen. Swart scoorde ten slotte de winnende treffer voor de veel betere ploeg, nadat Cruyff eerst het de gevallen Louwerens onmogelijk had gemaakt weer snel aan de acties deel te nemen. De protesten van Holland Sport waren dit keer net als na Mullers afgekeurde doelpunt volkomen terecht. Derks had een slech te dag. Ajax heeft ervan geprofiteerd. s/) ort NUMEGEN Het heeft NEC maar weinig moeite gekost het bezoekende Excelsior met feen nederlaag van 50 naar huis te sturen. Op alle onderdelen waren de Nijmegenaren superieur. Excelsior had zich duidelijk ten doel gesteld een punt weg te slepen uit het Goffertstadion en legde het accent vol ledig op de verdediging. Alleen Kwak- kernaat en Van Toledo waren in de voorste linie te vinden, maar zij wer den door Kornelis en Eggenkamp be kwaam afgestopt. Toch duurde het nog bijna een half uur voordat NEC het juiste ritme had gevonden om de Rot terdammers op de knieën te krijgen. Nadat Bekker het met enkele afstands schoten had geprobeerd zorgden De Jong en Janssens ervoor dat NEC reeds voor rust een veilige voorsprong van 20 had opgebouwd. Na de hervatting kwam Libregts in de ploeg van Excelsior om te proberen De Jong aan banden te leggen. Toen ook dat niet lukte en NEC bovendien een strafschop kreeg toegekend die door Jendrossek werd benut, was het helemaal een bekeken zaak. Excelsior bleef verdedigen, waardoor NEC kan sen genoeg kreeg om de voorsprong uit te bouwen. Davidovic en nogmaals De Jong brachten de eindstand op 50. In het laatste kwartier liet NEC de teugels wat vieren, waardoor Excelsior enkele mogelijkheden kreeg. Van Toorn had daarbij de pech dat hij de paal trof. NEC: De Bree; Mellaard, Pijs, Eggen- kamp, Kornelis; Bonnen, De Jong, Dek ker; Janssens, Davidovic, Jendrossek. Excelsior: Van der Roer; G. den But ter, Mühlenbruch (Libregts), Tetteroo ROERMOND De zevenvoudige Ne derlandse zaalhandbalkampioen bij de dames, Swift uit Roermond, heeft zater dag in de uitverkochte plaatselijke sport hal (850 plaatsen) met 9—7 gewonnen van de Westduitse kampioensploeg 1 FC Nürnberg. Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen voor de openings ronde van het Europa-Cup-toernooi. Bij de rust leidden de Nederlandse dames met 43. en Van der Heyden; Bakker, De Boom en A. den Butter; Kwakkernaat, Van Toledo (Bron) en Van Toorn. Scheidsrechter Kloppert. Toeschou wers 9.000. MAASTRICHT Do voetballiefheb bers hebben zich in stadion „De Geus- selt" bepaald niet kunnen warmen aan fraai spel van MW of Telstar. Aan vankelijk leek de wedstrijd nog het aan zien waard te worden, maar de vlotte start van de thuisclub verzandde al spoedig in doelloze acties. Zelfs nam Telstar na een kwartier de leiding toen Körver een schot van Fens liet glippen (0-1). Het enige opvallende feit in de eerste helft was verder het geblesseerd raken van Mares, die vervangen werd door oud-ADO-speler Harry Heynen. In de tweede helft zette MW alles op alles om de achterstand ongedaan te maken. De Limburgers maakten ech ter de fout om de bal te hoog te spelen. De lange Telstar-defensie had daar nau welijks moeite mee. Brokamp, die zeer actief was, scoorde bijna, maar Van der Meeren werkte de bal in een uiterste krachtsinspanning over de lat. Twee minuten voor tfjd moest de uitstekende Velsense doelman toch zwichten. In valler Heynen retourneerde een wegge werkte bal hard en onhoudbaar. FC Twente heeft uitstekend tegen stand geboden. Feijenoord speelde de bezoekers in de kaart door het tempo niet te hoog op te schroeven. De we reldcuphouder trad aan zonder Kind- vall (wederom fungeerde Wim Jansen noodgedwongen als spits) en Van Dui- venbode (met Schneider als goede ver vanger). Bjj FC Twente speelde Pahl- platz teruggetrokken en gokte men op snelle acties via spits Jeuring en de vleugelspelers René en Willy van de Kerkhof. De beste kans was voor Feije noord zes minuten voor het rustsignaal maar de kopbal van Wim Jansen (in vrije positie) mislukte volkomen. Hoewel de wedstrijd zeker niet op top niveau stond daarvoor ging er te veel fout hield de spanning velen geboeid. Na een kwartier ontsnapte Feijenoord aan een achterstand bij een inzet van Jeuring. Schneider redde echter op de doellijn. Vlak daarvoor zette trainer Ernst Happel twee verse krachten in. Van Daele en De Haan vervingen Wery en Hasil. FC Twente, met de jonge Not- ten als uitblinker, was er niet van onder de indruk en nam zelfs de leiding. Bij een onoverzichtelijke situatie schoot Jeuring keihard raak terwijl Willy van de Kerkhof in buitenspelpositie stond. Nadat Van Daele nog bij twee fraaie schietkansen had gefaald mocht Israël het van elf meter proberen. Trainer Kees Rijvers over deze strafschop. „Naar mijn oordeel was het een ob- structiegeval dat door Jansen werd uit gelokt" Fejjenoord: Treytel, Romeijn, Israël, Laseroms en Schneider, Hasil (De Haan) Boskamp en Van Hanegem, Wery (Van Daele), Jansen en Moulijn. FC Twente: Schrijvers: Van Ierssel Drost, De Vries en Huve, v. d. Vall, Pahlplatz en Notten, W. v. d. Kerkhof, Jeuring en R. v. d. Kerkhof. Scheidsrechter Van Ravens; toeschou wers 60.000. APELDOORN AGOW heeft op nieuw voor een vroegtijdig en opmer kelijk transferbericht gezorgd. Het be stuur van de Apeldoornse tweededivisie- club contracteerde namelijk zaterdag de sterke middenveldspeler Egbert ter Mors van Rot Weiss Essen, die eerder al uitkwam voor FC Twente en Go Ahead. Het slaagde daarmee in een transactie, die De Graafschap op het laatste moment niet rond kon krijgen. Ter Mors speelt momenteel voor het derde seizoen in Rot Weiss, dat hem aanvankelijk niet wilde laten gaan, om dat hij een nuttige kracht is. Na sterke aandrang van Apeldoornse zijde, met name door secretaris/penningmeester G. Wassink, ontsloeg het bestuur van Rot Weiss Ter Mors tenslotte toch van zijn contractuele verplichtingen. Er wa ren daarvoor enkele dringende redenen, namelijk de goede maatschappelijke vooruitzichten, die Ter Mors werden geboden, het feit dat hij zijn kinderen naar een Nederlandse school wil laten gaan en het feit, dat zijn echtgenote wegens gezondheidsredenen beter zo snel mogelijk uit Essen kan vertrekken. AGOW betaalt voor de transfer van de 29-jarige Ter Mors een bedrag van f 25.000,-, terwijl voorts werd overeenge komen, dat Rot Weiss voor de aanvang van het nieuwe voetbalseizoen tegen een vergoeding van f 15.000,- in Apeldoorn een wedstrijd tegen AGOW speelt. UTRECHT In het schimmenspel, dat FC Utrecht en PSV in het volgepakte Utrechtse stadion opvoerden sloegen de Eindhovenaren in de laatste minuten kei hard toe. Op een moment, dat iedereen de Utrechtse gelijkmaker verwachtte, kwamen er twee razendsnelle Eindhovense uitvallen, waaruit Van der Kujjlen en Munk Jensen evenzovele doelpunten scoorden, (0-3). DEVENTER Sparta-trainer Georg Kessler kan met vertrouwen de wed strijd in het toernooi om de Runners Up-cup tegen Bayern München tegemoet zien. De krappe, maar verdiende overwinning op een verrassend sterk spelend Go Ahead heeft Sparta voldoende zelfvertrouwen gegeven. Go Ahead heeft op eigen terrein laten zien dat de Deventer ploeg zich heeft hersteld van de matige start ,van deze competitie. Het spel van de Engelse doelman Colin Withers stond een ruime Sparta-overwinning in de weg. Spelmoment van de wedstrijd Go AheadSparta.

De Vallei | 1970 | | pagina 9