„AGOVV BIEDT ME GOEDE TOEKOMST Egbert ter Mors doet daarom een stapje Ramsey:Omgang met pers is liefde met stekelvarken' Strik: scheurtje in onderarm Verlies honkballers 0 Kessler: Nog wat meer internationale ervaring op doen IL ofwel: hoe Mercedes u alle komfort geeft plus nog alle diesel voordelen i^üiiii Engelsen en Westduitsers voetballen voor Pakistan SPRAAKLESSEN INZET Lacrois moet ermee stoppen NIET TOT AOW SPORT IN 'T KORT Wat u beslist eens moet doen is dit: proefrijden in een Mercedes 200 D of 220 D. En dan verrast con stateren hoe verbluffend soepel die unieke Mercedes dieselmotor draait, hoe weinig brandstof daar voor nodig is, hoe enorm comfor tabel zo'n diesel wel is. Daar hebt u een auto aan,waarmee u zonder noemenswaardige onkosten 5 jaar aaneen 40.000 km per jaar rijdt... en iedere kilometer zo'n 3,5 ct op brandstof bespaart. Zóveel diesel zuinigheid, gekoppeld aan pure Mercedes-Benz allure, dat mag u gerust Diesel „Grand Tourisme" noemenWanneer komt u Mercedes-Benz diesels omwille van comfortabele zuinigheid AUTOMOBIELBEDRIJF DE VRIES N.V., Apeldoorn, Amersfoortseweg 15, tel. 05760-52323; Harderwijk, Thorbeckelaan 47, tel. 03410-4255 Post toch gestart MÜNCHEN Aan de voor avond van de eerste wedstrijd tegen FC Bayern München in de achtste finales van het toer- jiooi om de Runners Up-Cup. zit Sparta's trainer Georg Kess ler in de zorgen. Hij is er echter de man niet naar om dit te laten blijken. SHOW Geiler bleef aan leiding ROTERZACHT DINSDAG 24 NOVEMBER 1970 sport APELDOORN Egbert ter Mors, de in het afgelopen weekeinde door AGOVV gecontracteerde Nederlandse Bundesliga-voetballer van Rot Weis Essen, was gisteren in Apeldoorn voor een laatste bespreking. „De zaak is rond", verklaarden hij en het bestuur van AGOVV. Egbert zal op 20 december, tegen Limburgiü in Bninssuni, zijn eerste wedstrijd voor AGOVV spelen. Hij is betrekkelijk klein, deze Ter Mors. Geen imponerende, forse figuur. Maar een jongen, die volgens de kenners grote capaciteiten heeft en spij kerhard is. In Essen is het vertrek van Ter Mors als een donderslag bij heldere hemel gevallen. Voetballend Essen ziet Egbert met lede ogen gaan, want zijn af scheid wordt door velen als een soort nationale ramp beschouwd. Inder daad is Egbert ter Mors voor Rot Weiss Essen een zeer nuttige kracht, die niet alleen als voetballer bijzonder grote verdiensten heeft, maar zich ook mag verheugen in de sympathie van vrijwel iedereen. De manager van Rot Weiss, een man met de onmiskenbaar Nederlandse naam Jansen, zei over het vertrek van Egbert ter Mors: „We verkopen onze beste zoon". LONDEN Sir Alt Ramsey, de coach van het nationale elftal van En geland, geldt sedert de aanvaarding van 7,ijn functie in 1962 als een van de nieest omstreden persoonlijkheden in de Britse sportwereld: geheimzinnig als mens, gerespecteerd als vakman. Met journalisten verkeert hij voortdurend op voet van oorlog. Het sterkste staaltje deed zich voor een dag na het toernooi om het, wereld kampioenschap voetbal in 1966. Twee bekende journalisten vroegen sir Alf hoe hij zich voelde. Het antwoord: „Ik heb u niets te zeggen. Vandaag heb ik een vrije dag". Later zei hij eens tegen een aantal journalisten: „U heeft mij nodig, ik u niet". Kortgeleden is er een boek over sir Alf Ramsey uitgekomen. De auteur, Max Marquis, doet werkelijk zijn best om vriendelijk over Ramsey te schrij ven. Hij zegt een aantal aardige dingen PLEUN STRIK Strik van PSV heeft, zoals foto's heb ben uitgewezen, tijdens de zondag ge speelde wedstrijd tegen FC Utrecht een scheurtje in zijn onderarm opgelopen. Centrale verdediger Strik, wiens arm gespalkt is: „Een kwartier voor het einde van de wedstrijd tegen FC Utrecht schoot Olsen de bal hard tegen mijn arm. Ik voelde een felle pijn, maar speelde de wedstrijd toch uit". „Foto's in het ziekenhuis wezen latei- uit dat er een scheurtje in zat. Welke consequenties dit heeft weet ik niet. Vandaag moet ik weer naar het zieken huis". Men zal waarschijnlijk proberen de arm van Strik zodanig te verbinden dat hij zaterdagavond toch in de uiterst ge wichtige competitiewedstrijd PSV-Feij- enoord kan uitkomen. LONDEN Er is een reële kans dat Engeland en West-Duitsland zondag een vriendschappelijke voetbalwed strijd spelen ten bate van de overle venden van de ramp in Oost-Pakistan. De Engelse, bond heeft in ieder geval geen bezwaar en ook de clubs zijn be reid om hun vedetten af te staan. De Westduitsers, van wie het initiatief is uitgegaan, hebben gevraagd of de ont moeting in het Londense Wembleysta- dion kan worden gehouden. Engeland en West-Duitsland ont- oetten elkaar voor het laatst tijdens het wereldkampioenschap in Mexico. De Westduitsers wonnen toen in de kwartfinales na verlenging met 3-2. over hem maar ook veel dat Ramsey beslist liever niet gepubliceerd had ge zien. Het uitdrukkingloze gezicht van Alf Ramsey lijkt veel op dat van de super ster van de stomme film, Buster Kea- ton. Zelfs de spelers, die hem als ver trouwensman buitengewoon respecte ren, beweren dat hij als Indianenstam- hoofd op het witte doek veel geld zou kunnen verdienen. Over de „mens" Ramsey onthult de schrijver een aantal interessante zaken: Ramsey heeft altijd beweerd te zijn geboren in 1922. Marquis ontdekte aan de hand van de geboorte-acte dat de juiste datum 22 januari 1920 is. Ramsey wil echter niet toegeven, dat hij al 50 jaar is. Wel heeft hij erkend onder ar melijke omstandigheden in het plaatsje Dagenham in het graafschap Essex ter wereld te zijn gekomen. Om de buiten wereld wijs te maken dat hij uit een betere omgeving kwam, nam hij spraak lessen. Ramsey heeft altijd verteld dat hij als voetballer voor de toen aanzienlijke som gelds van 21.000 pond in die tijd ongeveer 210.000 gulden door Toten ham Hotspur werd gekocht. Juist is dit niet, want voor dat bedrag verwierf de Londense club nog een speler met de bekende naam Ernie Jones. Ook over de „coach" Ramsey verza melde Marquis tekenende verhalen. Hij dreigde meer dan eens met terugtreden, als hij niet „carte blanche" kreeg. Zoals voor de wedstrijd tegen Argentinië voor de kwartfinales van het wereld kampioenschap in 1966, toen hoge bondsofficials de opstelling van Nobby Stiles kritiseerden. Marquis vertelt hoe Ramsey met de aanvoerder van het En gelse team, Bobby Moore, een krpegen- tocht door New York maakte, waarna zij later onafscheidelijke vrienden wer den. Tegenover het grote publiek heeft Aef Ramsey zich altijd voor zijn spe lers ingezet. Bobby Charlton, een van de weinigen, die ook onder Ramsey's voorganger Winterbottom in de selectie van Engeland uitkwam, roemt het vak- manschp van sir Alf. Ramsey is zonder twijfel een goede coach en daarvoor wordt hij ook betaald. Maar met journalisten leeft hij naar het schijnt slechts in onmin. Een van de belangrijkste oorzaken is dat hij als man met een geringe opleiding moeite heeft om de juiste woorden te vinden. Zelf beschreef hij zijn verhouding met de pers eens: „Het is alsof men de lief de van stekelvarkens zoekt." HEERENVEEN Rikkert Lacrois (Heerenveen), met zijn 36 jaar met Toennaer (MW) en Van der Heyde (Willem II) behorend tot de oudste con tractspelers in Nederland, moet zijn voetballoopbaan beëindigen. Een me disch onderzoek heeft uitgewezen dat zijn knieblessure niet te genezen is. La crois die vroeger voor GVAV en Veen- dam speelde, promoveerde na het vori ge seizoen met zijn laatste vereniging, Heerenveen, van de tweede naar de eerste divisie. CARTAGENA Het Nederlandse Honkbalteam heeft bij het 18de wereld kampioenschap van de amateurs In Co lumbia zijn derde achtereenvolgende nederlaag geleden. Onze landgenoten verloren met 014 van het nog onge slagen Columbia. Het was de hoogste score van de dag. Eerder verloor Ne derland met 15 van Venezuela en met 25 van Nicaragua. Ook de Nederlandse Antillen bleven opnieuw zonder winst. De Antillen ver loren met 59 van Guatemala, dat met de Verenigde Staten (32 zege op Ita lië) en Columbia de eerste plaats deelt. Voorts won Venezuela met 5—1 van de Dominicaanse republiek en verloor Ca nada met 03 van Nicaragua. De stand is nu: 1/2/3 Ver. Staten, Columbia en Gua temala 6 pnt. uit 3 wedstrijden; 4. Cuba 4 pnt. uit 2 wedstrijden; 5/6/7 Puorto Rico, Venezuela en Nicaragua 4 pnt. uit 3 wedstrijden; 8 t/m 12 Canada, Domi nicaanse Republiek, Nederlandse Antil len, Italië en Nederland 0 pnt. uit 3 wedstrijden. AGOVV's secretaris-penningmees ter, de heer G. Wassink, vertelde ons, dat de onderhandelingen met Rot- Weiss Essen uitermate moeilijk waren geweest, omdat men er aanvankelijk niet over piekerde Ter Mors te laten gaan. In de afgelopen weken hebben tenminste vijftien verenigingen, w.o. diverse Nederlandse eredivisie-clubs, pogingen gedaan om Ter Mors te con tracteren, maar het resultaat was steeds negatief. Want steeds zei Rot Weiss over het vertrek van deze voet baller, die momenteel alle belang stelling heeft van bondscoach Fadrhonc, resoluut „Nein". Waarom kreeg dan AGOVV wél de kans om Egbert te contracteren? En is de overgang van Rot Weiss Essen, spelend in de Bundesliga, naar een tweededivisieclub in Apeldoorn, met alle respect overigens voor AGOVV, niet een teruggang of misschien zelfs een afgang? Egbert ter Mors heeft er zo zijn eigen méning over en uit die mening blijkt, dat hij niet alleen een voet baller met hersens is, maar ook een knaap, die in het dagelijks leven zijn verstand gebruikt. „Ik ben", zei Ter Mors ons, „nu 29 jaar en het aantal jaren dat ik nog kan voetballen, is natuurlijk niet zo erg groot meer. In elk geval kan ik niet tot mijn vijfenzestigste jaar, tot de AOW dus, blijven voetballen. Ik moet in de toekomst kijken en deze jaren gebruiken om een goede maatschappelijke positie op te bou wen. Die gelegenheid wordt met door AGOVV volledig geboden en daarom kom ik naar Apeldoorn. Bovendien, uit de gesprekken, die ik met AGOVV heb gevoerd, is me duidelijk gewor den, dat hier momenteel een bijzon der goed beleid wordt gevoerd, waar bij de menselijke verhoudingen alle aandacht hebben". Dit argument, de kans te krijgen een goede maatschappelijke positie op te bouwen, is ook voor het be stuur van Rot Weiss Essen van door slaggevende betekenis geweest. Veel meer dan het ook ter tafel gebrachte argument, dat Ter Mors graag zijn De Nederlandse scheidsrechter George Geurtsen is door de Europese waterpolo-commissie aangewezen voor het leiden van wedstrijden bij de halve finales van het Europa-cup waterpo- lo-toernooi voor landskampioenen op 28 en 29 november a.s. in Barcelona. In de eerste divisie van de Neder landse ijshockeycompetitie heeft Tijsc Trappers maandagavond in Tilburg met 185 van Rotterdam gewonnen. De tussenstanden waren: 70, 64, 51. Er waren twaalfhonderd toeschou wers. ADVERTENTIE Diesel GT kinderen naar een Nederlandse school wil laten gaan. Een bewijs overigens ook, dat men ook bij Rot Weiss veel sympathie heeft voor Ter Mors en hem een goede toekomst wenst. Egbert ter Mors vertelde ons, dat hij, voordat hij zijn beslissing nam, terdege informaties over AGOVV heeft ingenomen en zich door een aantal vooraanstaande personen uit de Nederlandse voetbalwereld heeft laten adviseren. Al op 16-jarige leeftijd speelde hij in het eerste elftal van Enschedese Boys en vervolgens kwam hij als contractspeler uit voor Go Ahead, F. C. Twente en de laatste vier jaar. Rot Weiss Essen. In laatstgenoemde vereniging speelt hij achter de voor hoede en in de gehele Bundesliga wordt hij gevreesd om zijn goede schot en zijn doorgaan tot het uiterste. Geruchten, als zou hij reeds bij De Graafschap een voorlopig contract hebben getekend, ontkende hij met klem. Egbert ter Mors zal, samen met de al eerder gecontracteerde Jan van Renswouw, op 17 december met AGOW in een vriendschappelijke wedstrijd tegen een nog nader te be palen tegenstander spelen. De zondag daarop speelt AGOVV, zoals we reeds schreven, in Brunssum tegen Limburgia. De Apeldoornse ploeg zal voor die wedstrijd in een trainingskamp in de buurt van Brunssum gaan, waarmee een lange reis op de wedstrijddag zelf wordt voorkomen en tegelijkertijd de moge lijkheid wordt geschapen voor de spelers om elkaar beter te leren kennen. Het ligt in de bedoeling dat Ter Mors, die op 12 december zijn laatste wedstrijd voor Rot Weiss speelt, in Apeldoorn of naaste omgeving komt te wonen. „Ik stel me er veel van voor", verklaarde hij spontaan. MUNSTER Peter Post is toch ge start in de zesdaagse van Münster, die maandagavond is begonnen, hoewel Post tijdens de zondag geëindigde zes daagse van Gent nauwelijks in het za del kon blijven wegens hevige pijnen in het zitvlak. Post heeft in Münster zijn landgenoot René Pijnen als koppelgenoot. Hans Eijkenbroek, Nol Heijerman en Stef Walbeek ondervinden nog steeds last van hun blessures. Reden waarom Kessler pas een half uur voor de wedstrijd na overleg met clubarts Van der Hoeven de definitieve opstelling kwijt wil. Eijkenbroek liep op de eerste lichte training gistermiddag echter als een kievit, evenals Heijermans. Alleen Wal beek deed aparte oefeningen. Nauwelijks een uur na aankomst irt de Beierse hoofdstad betraden de ze ventien spelers namelijk het trainings veld van München, enkele kilometers verwijderd van het stadion Grünwalder Strasse. Daar voerde Kessler de „grote show" op, door zijn mannen het eerst de kleedkamer uit te laten gaan met de opdracht enorm hard over het veld te PALMA DE MALLORCA Geiler is na een ronde zonder beslissingen eerste gebleven in het internationale schaak toernooi in Paima de Mallorca. De Rus kwam na 23 zetten remise overeen met zijn landgenoot Taimanov. De Amerikaan Fischer, voornaamse concurrent van Geiler, deelde het punt met de Hongaar Portisch. Fischer blijft een half punt achter op Geiler, maar heeft twee partijen afgebroken. De stand is: 1. Geiler 7 punten; 2. Fischer 6 1/2 en 2 afg.; 3 Panno 5 1/2 en 2 afg.; 4 Gligoric, Mecking, Pogola Jevsky Taimanov, Uhlmann en Ivkov 51/2; 10 Portisch. Smyslov en Ujtumn 5; 13 Larsen en Minic 4 1/2 en 2 afg.; 15 Suttles 41/2; 16 Jbner, Matulovic en Naranja 4 en 32 afg.; 10 Rehevsky afg,; en 2 afg.; 20. Filip 3 1/2 en 1 afg.; 21. Addison en Rubinetti 3 en 1 afg.; 23 Hort 2 1/2 en 2 afg.; 24 Jimenez 2. Gert Muller, de middenvoor van de Westduitse voetbalclub Bayern München, heeft zich de woede op de hals gehaald van een aantal collega's, die deel uitmaakten van het West duitse elftal, dat in Zagreb met 02 verloor van Zuid-Slavië. Muller, die de bewuste wedstrijd op de televisie had gezien, heeft het Westduitse elf tal verweten, dat het zonder inspira tie, geestdrift en harmonie had ge speeld. Sepp Maier, Franz Roth, Gün- ther Netzer en Heinz Lïbuda zijn ,,des duivels" op Müller en betitelen zijn kritieje als .unfair en gemeen". Zij zijn van mening dat men zich van af het televisiescherm geen objectief oordeel over een wedstrijd kan vor men. draven en gelijktijdig lichaamsoefenin gen te doen. Tien minuten later kwam hijzelf pas. De discipline liet niet na indruk te ma ken op het handjevol toeschouwers. Kessler haalde de schouders op. „Ach. we moeten nog internationale ervaring opdoen. We komen hier meer om iets te leren," antwoordde hij. Na afloop van de training in de vette klei werd een bezoek gebracht aan het stadion, waar de verlichting ten gerieve van de Rotterdammers was ontstoken. Een prachtige verlichting, die het veld, gelijkend op een biljartlaken, tot in de verste hoeken zichtbaar maakte. Maar de grasmat ervan was boterzacht. De Spartanen waren enthousiast over dit stadion, dat ongeveer dertigduizend toeschouwers kan herbergen. Volgens schattingen echter zijn tot nu toe slechts vijftienduizend 'kaarten ver kocht. De naam Sparta trekt de Münchener voetballiefhebbers niet zo aan. En daarbij komt nog, dat het de laatste tijd zo slecht voor de dag komende en een divisie lager spelende 1860 München in de Beierse hoofdstad nog altijd veel populairder is. Gisteravond troonde Kessler zijn mannen om half negen piee naar de bioscoop voor een soort warming up door middel van het kijken naar een onvervalste cowboyfilm. „We zullen er stevig tegenaan gaan. Zij hebben nog niet van ons gewonnen. Wat zeg ik, ze moeten uitkijken, want we zijn beslist niet de minderen," brul de hij zijn spelers nog na afloop van de training toe. FC Bayern München trekt zich van middag pas terug in de sportschool van het naburige plaatsje Grünwald. Trai ner Udo Lattek wilde wel eerder, maar kon niet, omdat zes van zijn spelers nog niet terug waren van de reis met het Westduitse elft-öl naar Griekenland. Alleen doelman Sepp Maier heeft nog juist kans gezien de Spartanen even in de verte gade te slaan. Hij was op tijd terug om in het stadion te zien hoe de Spartanen de verlichting liepen te be wonderen. Zonder echter een nadere kennismaking af te wachten, verdween hij snel. Georg Kessler: „We komen hier meer om iets te leren"

De Vallei | 1970 | | pagina 11