GEEN OVEREENSTEMMING OVER DATA FC Twente overweegt terugtrekking voor Runners Up-cup FC Bayern München gokt op kleine zege op Sparta Maar Rotterdamse ploeg wordt gevreesd indbcujh Opstellingen Overleg tussen wielerbond en beroepsrenners in impasse m Koersen Hilversum Nel Kohier weer sneller Tussenstand sporttoto Feijenoord lonkt naar Posthumes Lillian Board geopereerd Sportkalender W& KAJSS POPULAIR BIJGELOVIG ONWAARHEID NIET INTERESSANT de pijp met de vijf pluspunten jy Oost en TSoord speelden gelijk Belgisch team met Devrindt TEGENGEHOUDEN WOENSDAG 25 NOVEMBER 1970 si) ort a ADVERTENTIE ENSCHEDE Mocht het bestuur van FC Twente het advies van trainer Rijvers opvolgen, dan zal de Ensche- dese voetbalclub zich terugtrekken uit het toernooi om de Runners Up-Cup. Dit opzienbarende besluit van Rij vers is een rechtstreeks gevolg van de moeilijkheden rond de speeldata van de wedstrijden in de achtste finales te gen Dvnanio Zagreb. De duels met de Joegoslavische club moeten worden ge speeld vóór 31 december. Tot nu toe hebben FC Twente en Dynamo Zag reb geen overeenstemming kunnen be reiken. Aanvankelijk leek er niets aan de hand, omdat beide partijen akkoord waren gegaan met de data 2 en 9 de cember. De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) heeft echter, in verband met de interland op 2 decem ber te Amsterdam tegen Roemenië, het onaanvaardbaar uitgesproken. Een verzoek van de KNVB aan het organiserende comité „Internationale Messestadte Cup" in Genève om als be middelaar op te treden, heeft volgens FC Twente een nogal onaangename schriftelijke reactie tot gevolg gehad. Als data werden 9 en 16 december aan- MÜNCHEN Trainer Udo Lattek van FC Bayern München vanavond in de vrieskou van enkele graden onder nul tegenstander van Sparta in de acht ste finales van het voetbaltoernooi om de Runners Up-Cup zal blij zijn met een zege van 1-0 voor zijn ploeg. Dat moet volgens hem voldoende zijn. Immers, in de tweede ronde werd thuis tegen Glasgow Rangers eenzelfde resultaat bereikt, waarna uit met 1-1 werd gelijk gespeeld. Elke vorm van geheimzinnigheid is trainer Lattek en manager Robert Schwan vreemd. Ook de spelers spreken vrijuit. Lattek: ..Een spreekverbod, zoals dat, naar ik vernam, in Nederland weieens wordt uitgevaardigd, kennen we niet. De ploegen moeten het uiteindelijk op het veld waar maken". Lattek slaat Sparta speltechnisch ge zien niet zo hoog aan als FC Köln, waarvan veertien dagen geleden in de Westduitse competitie te Keulen door Bayern München met 30 werd ge wonnen. „Maar de Rotterdamse ploeg is een veel geslotener geheel. Vooral de verdediging is „enorm sterk en pot dicht". Sparta zal, volgens Lattek, verdedi gend opereren. „Dat deed het in Rotter dam tegen Feijenoord ook sterk. Wij zijn eraan gewend, dat elke bezoekende ploeg dat bij ons doet". Lattek vreest, evenals Schwan, de Spartanen. „Sparta wil niet alleen graag de volgende ronde bereiken, maar het wil ook het eigen prestige voor het thuisfront verhogen. Daarom krijgen we het zwaar, want er is wel degelijk een verschil tussen thuis- of uitspelen. Ook voor ons". Toch heerst er een groot zelfvertrou wen in de gelederen van Bayern München, omdat de ploeg sinds maart van dit jaar op eigen terrein niet meer heeft verloren of gelijk gespeeld. Daarin wellicht schuilt de kans voor Sparta, alhoewel lang niet alle West duitse spelers het elftal van de Rotter dammers onderschatten. Zowel Gert Müller met negen doelpunten vierde op de lijst van topscorers achter Lip pens en Voigt (11) en Roth (10) als Frans Beckenbauer zijn van mening, dat Sparta bijzonder sterk is". „Het heeft gelijk gespeeld tegen Feij enoord en Ajax en dat is al heel knap. Bovendien staat de ploeg tweede op de nationale ranglijst en heeft ook nog niet verloren. Dat zegt veel," luidt het oordeel van de twee voetbalsterren, die al heel wat jaren deel uitmaken van de Münchener formatie. Robert Schwan heeft er wat op ge vonden om zijn spelers voor onder schatting van de tegenstander te behoe den. „Ze krijgen de gewone premies, maar die worden pas uitbetaald als de volgende ronde wordt bereikt". Aanvankelijk voelde Bayern München niet zoveel voor dit Europese voetbaltoernooi, maar na de zege op Glasgow Rangers veranderde dat. Schwan is blij als er vanavond vijf tienduizend bezoekers komen. „Ik weet niet meer welke ploeg hier nu moet komen voor een vol huis. Wellicht Ajax of Feijenoord, die hier erg populair zijn, of heel misschien nog Real Madrid of Benfica. Die hebben nog een magi sche klank". Toch komen er gemiddeld 28.000 be zoekers per wedstrijd kijken naar Bayern München, de societyclub, die zich rond 1900 van TSV 1860 München afscheidde. Schwan liet zich er niet over uit of dat wel voldoende was voor een club, waarvan de spelers een jaarinkomen genieten dat varieert ven veertig- tot tachtigduizend gulden. „Ik ken maar één probleem en dat is, dat mijn spe lers geen financiële of sociale zorgen hebben, zodat ze in hun spel niet wor den belemmerd". De meeste fullprofs van Bayern München hebben een bijbaan. De ploeg traint elke dag anderhalf uur. Becken bauer en Müller hebben elk een groot verzekeringsagentschap opgebouwd. Gert Müller, enige tijd evenals Cruyff van Ajax geplaagd door een liesblessure, is weer helemaal fit. Hij is om dat te worden, ook niet meegeweest met het Westduitse elftal naar Joegos lavië en Griekenland. „Ik ben niet thuisgebleven, omdat mijn vrouw een kind verwacht. Trouwens, dat is pas over vier maanden," zegt hij lachend, Franz Beckenbauer: moeilijke wedstrijd HILVERSUM Zonder mankeren wonnen gisteravond op de Hilversumse draversbaan Anton en Rheteur hun in ternationale Matadorenserie. Anton lan ceerde weer zijn verschrikkelijke sprint in de tweede ronde, waarvan pikeur Nol Heskes zei, dat hij „er koud van werd". Little Hadieprüs: 1. Jackie Moore (C. D. Imming) 1.29.4; 2. José Hollandia, 3. Jonker volann. Winn. 2.50, pl. 1.40 en 1.60, kopp. 3,-, cov. 3.70. Ly Hadieprijs: 1. Habanera (J. de Leeuw) 1.28.4, 2. Ida Poolsbroek, 3. Ino- rina N. Winn. 32.70, pl. 10.40. 1.90 en 5.70, kopp. 15.30, cov. 5,-, trio 3.859,80. Matadorenprijs, eerste serie: 1. Anton (A. G. Keskes) 1.21.7, 2. Felix. 3. Fillette Six, Winn. 1.70. pl. 1.20, 1.50 en 1.50, kopp. 2.50, cov. 3.90. Matadorenpr(js. tweede serie: 1. Rhe teur (J. J. Hendrikx) 1.21.4. 2. Marz- fuchs, 3. Gehade Hollandia, Winn. 1.70, pl. 1.30, 1.70, kopp. 3.30, cov, 4.10. Loyaalprys: 1. Dido van Ernstheem (H. J. W. Grift) 2.15.9, 2. George van Rhea, 3. French Mac. Winn. 11.50, pl. 2.70, 2.80 en 2.30, kopp. 8.10, cov. 8.10. Louis Hadiepr(js, eerste afdeling: 1. Ivonne Hanover (H. J. Pools) 1.26.4, 2. Irma van Double, 3. Horma. Winn. 2.70, pl. 1.60 en 1.80, kopp. 3.80, cov. 3.70, trio 598,40. Loesprys: 1. Guy Areta (H. J. Pas man) 1.26.2, 2. Mamecock, 3. Hertogin van Gelre. Winn. 12.50, pl. 3.70, 2.60 en 1.80, kopp. 14.20 ,cov. 4.70, trio 323. Léonin Hadieprijs: 1. Iris van Bu ren (J. Verhoeve) 1.25.4, 2. Fos, 3. Ingo Quick; winn. 2.40, pl. 2.30, 4.60, kopp. 18.40, cov. 7.90. Louis Hadieprijs, 2de afd.: 1 Ideal Buitenzorg (J. Wagenaar Jr.),' 1.26; 2. Ivonne Mac; 3. Hetty Hanover; winn. 5, pl. 1.40, 1.10 en 1.40; kopp. 8.50, cov. 5.20, trio 35.90. Georg Kessler: verdediging geslo ten houden er nog aan toevoegend, dat ook West duitse voetballers kranten lezen. Daarom weten hij en Beckenbauer ook precies wie trainer Kessler is. Bij gelovige Müller die dezer dagen zijn snor heeft afgeschoren, trekt vóórdat hij in de competitie of een toernooi zes doelpunten heeft gescoord, altijd eerst zijn linker en daarna pas zijn rechter schoen aan. Na het zesde draait hij de zaak om. „Het is me tot nu toe goed bevallen". Vanavond zal het eerst de linker schoen zijn. Sparta heeft zich gisteren heel rustig gehouden. Kessler, die geen problemen meer heeft en met de gedachte speelt om Bosveld in de tweede helft van het treffen van vanavond in te zetten, zag van een lichte training af. Hij beperkte de activiteiten voornamelijk tot het maken van een fikse boswandeling van anderhalf uur met de spelers, die zich daarna te buiten mochten gaan aan de geliefkoosde bezigheid van voetballers: AMSTERDAM De vorige maand negentien jaar geworden Amsterdamse Nel Kohier gaat elke week iets sneller schaatsen. Nadat zij vorige week bij trainings wedstrijden op de Jaap Edenbaan in de hoofdstad haar persoonlijke tijden op de 500 en de 1000 meter een stuk scher per had gesteld volgde dinsdagavond de 3000 meter. Zij won dit nummer voor seniore Bep Geijssen in 5.30,5 en bracht daarmee haar persoonlijk record liefst 11,5 se conde omlaag. Bep Geijssen werd twee de in 5.31,4 en Gré Donker derde in 5.38,6. Bij de herenjunioren zegevierde op hetzelfde nummer Langereis in 5.03,2 voor Schouten (5.06,3) en Stift (5.07,3). kaarten. En dat deden op dat moment ook de spelers van Bayern München in de prachtige sportschool in Grünwald, na afloop van een forse veldtraining van anderhalf uur. gegeven, maar bovendien werd FC Twente verweten zich niet bezonnen te hebben op de data 25 november en 2 december. Een pertinente onwaarheid in de ogen van trainer Rijvers, die al enkele dagen na de loting naar Joegoslavië reisde om over de data te onderhande len. Rijvers over het standpunt van de KNVB om niet op 2 december te mogen spelen: „De wedstrijd tegen Roemenië is een vriendschappelijke interland, die nu echt niet zo verschrikkelijk belang rijk is. Als ik had geweten, dat aan die interland ineens zoveel waarde wordt toegekend, dan had ik daar echt wel rekening mee gehouden". Dynamo Zagreb op zijn beurt voelt er niets voor om na 16 december te spelen omdat op die datum de winter- pauze in Joegoslavië ingaat. Wellicht is dit de reden, waarom het organisatieco mité weigert in te gaan op het verzoek van FC Twente de tweede wedstrijd achterin december te spelen. Voor Rijvers hoeft het nu allemaal niet meer zo nodig. „Bij mij gaat de competitie voorop. Daarom is de zes tiende december voor ons ook weinig interessant. Drie dagen laten staat im mers de topper tegen ADO op het pro gramma! Op de tweede plaats komt vervolgens de nationale beker en dan pas het toernooi om de Runners Up Cup". FC Twente's voorzitter Hilbrink: „Wij hebben nog geen definitief standpunt bepaald, maar we hebben wei volledig begrip voor de situatie. Maar zolang de data nog niet officieel zijn vastgesteld, geloof ik niet, dat we een beslissing moeten nemen". „Wel ben ik het volledig met de KNVB eens, dat wij vrijwillig aan dit toernooi deelnemen, maar om daar nu een jonge ploeg als de onze aan op te offeren? Zeven wedstrijden binnen 22 dagen voor de besten van onze spelers lijkt me el iets te veel van het goe de". DEN HAAG Bij de sporttotalisa- tor in Den Haag kwamen voor sport toto 19 tot dinsdagmiddag binnen: 45 meldingen voor de eerste prijs; i 925 meldingen voor de tweede prijs; 4175 meldingen voor de derde prijs en 3940 meldingen voor de extra prijs. MÜNCHEN De Britse atlete Lillian Board heeft dinsdag in de Ringberg- kliniek een nieuwe operatie ondergaan in haar gevecht tegen de kanker. Haar verloofde, de 21-jarige David Emery, zei dat Lillian Board zich wat beter voelde na een inzinking gedurende het weekeinde. De Britse zal volgende week opnieuw operatief behandeld worden. De directeur van de kliniek, dr. Josef Issels (62), heeft de belofte gedaan, dat hij dan zijn mening zal ge ven over de overlevingskansen van Lil ian Board. Dr. Issels claimt een suc cespercentage van 16,6 procent, hetgeen hoger is dan dat van de conventionele medici. Dinsdag kwam de vader van Lillian Board aan in de kliniek die ongeveer vijftig kilometer buiten München ligt. Hij verklaarde te zullen blijven „zolang het nodig is". Lillians moeder en twee lingzuster Irene zullen zondag naar huis terugkeren. métallique prijs 11.75 lichtgewicht droogrokend verwisselbare kop moderne vormgeving en de prijs! ^5%>4S|®iralo|^ met filter prijs 14.95 VOOR DE HANDEL :/B.D. LEEFSMA N.\ KERKSTRAAT 25, AMSTERDAM. TEL. WAGENINGEN Feijenoord ia be sprekingen begonnen met Hans Posthu mus (23), vorig seizoen goalgetter van Wageningen en topscorer van de twee de divisie. Posthumus staat al enige tijd op no- nactief. Zijn club was niet bereid om het door hem gevraagde jaarsalaris van veertigduizend gulden te betalen. Manager Brox van Feijenoord: „Er is een eerste bespreking geweest. De kans bestaat, dat er nog een volgend gesprek zal plaatsvinden". HARDENBERG Gadegeslagen door ongeveer 500 toeschouwers hebben de amateurvoetbalelftallen van de Di stricten Oost en Noord dinsdagavond in Hardenberg met 2-2 gelijk gespeeld. De ruststand in deze aantrekkelijke wed strijd, waarin vooral Henk Kiel (Go Ahead Kampen) excelleerde, was 0-2. De doelpunten werden gescoord door Gritten van ACV (5e minuut: 0-1 en 45e minuut 0-2), Kiel (59e minuut 1-2) en Kampe van NEC (74e minuut: 2-2). Dit treffen was er een uit de reeks, die door de KNVB zijn georganiseerd om te komen tot een selectie voor het Nederlands amateurelftal, dat in 1971 tegen Rusland zal spelen in de voorron de van het Olympisch toernooi. 2611: Tafeltennis, open Skandin. Kamp., Halmstad. 2811: Autosport, KLM-Nachtrit, ASV KLM-MAC; micro korfbal, O-Neder landW.-Duitsland, Enschede. 28 en 2911: Zwemmen, int. wedstr. met Ned. deelname in Rostock (DDR). 2911: Worstelen, nat. kamp. vrije stijl, Amsterdam; motorsport, Betrouw- baarheidsrit, N. Niedorp en KNMV- kamp. trial, Zuid-Limburg. 29 en 3011: Biljarten, drieb. groot, Ned.België, Breda. 2—12: Voetbal, Ned.Roemenië, Am sterdam. MÜNCHEN De opstellingen van Bayern München en Sparta luiden: Bayern München: doel: Maier; ach ter: Hansen. Schwarzenbeck, Becken bauer en Pumm: midden: HönnevS, Roth en Zobel: voor: Mrozko, Mül ler en Brenninger. Sparta: doel: Doesburg: achter Ven- neker, Ter Horst, Eijkenbroek en Vis ser; midden: Van de Veen, Walbeek en Klijnjan; voor: Heijerman. Kowalik en Kristensen. DEN HAAG Het overleg tussen de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) en de Vereniging van Beroepswielrenners (VVBW) over de organisatie van het beroepswielrennen in de toekomst is min of meer vastge lopen. Tot de wensen van de profs behoor de een aparte sectie beroepswielren nen, waarin naast de Unie en de profs ook de sponsors en de comités, die wedstrijden organiseren, /.ouden zijn vertegenwoordigd. Onder het bestuur van die sectie diende een bureau te komen, dat de organisatorische proble men rond wedstrijden, vergunningen en dergelijke zou kunnen regelen waarbij een servicebureau zou optreden als werkgever van.de Nederlandse renners, waardoor de nieuwe organisatie zou kunnen voldoen aan de bij de profs ge voelde wenselijkheid van sociale zeker heid. De financiering van deze opzet zou gedragen moeten worden door een BRUSSEL Raymond Goethals, bondscoach van het Belgische voetba lelftal, heeft de voor PSV spelende Jo- han Devrindt opgesteld in het Belgische elftal dat vandaag tegen Denemarken speelt. Het is de eerste wedstrijd voor de Belgen In het toernooi om de Euro pese titel voor landenteams. Barry Hulshof is vader geworden van een stevige zoon. Met zijn vrouw Lida aanschouwt hij trots de stamhouder, die naar hem werd ge noemd. „pool" van sponsors, door contributies, licenties en inkomsten uit de nationale kampioenschappen. In het plan van de VVBW werd ook rekening gehouden met het toetreden van kleine sponsors, die slechts regio nale reclame zouden wensen, waardoor het mogelijk zou worden, dat renner „pietersen" de ene dag reclame maakt voor de ene kruidenier en de volgende dag voor de andere. Uit de vertrouwelijke besprekingen is een en ander uitgelekt, niet in de laat ste plaats door mededelingen vande voorzitter van de VVBW Jan Jans sen aan verslaggevers van het Belgi sche blad De Gazet van Antwerpen. De WBW heeft dinsdag besloten de plan nen via een persconferentie in de open baarheid te brengen. Het bestuur van de Vereniging van Beroepswielrenners deelt naar aanlei ding van een niet geheel juiste publika- tie in de buitenlandse pers van een plan tot herstructurering van de Neder landse beroeps-wielersport, het volgen de mede: Langdurige onderhandelingen met de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, Waarbij geleidelijk meer deskundigen betrokken raakten en belanghebben werden gehoord, hebben ertoe geleld, dat het vertrouwelijke karakter van de besprekingen steeds meer gevaar liep. Daarom en ook omdat vele betrok kenen te lang in onzekerheid bleven verkeren omtrent de mogelijkheid tot voortzetting van de professionele wie lersport in Nederland heeft de on derhandelingsdelegatie van de VVBW herhaaldelijk aangedrongen op open baarmaking van de nieuwe opzet in de ruwe vorm, zoals die tijdens de onder handelingen ter tafel lag. Deze openbaarmaking is steeds te gengehouden doprdat de KNWU geza menlijke bekendmaking door Unie en VVBW voorbarig achtte. Een laatste poging om de plannen in ruime kring bekendheid te geven, omdat daarmee door verscheidene initiatiefnemers re kening kon worden gehouden bij de op zet van hun seizoenplanning voor 1971, is verhinderd doordat de KNWU haar stanpunt, dat eerst volledige principiële instemming met de nieuwe opzet in hield, wijzigde. Hechtte de wielrenunie in eerste in stantie ook zijn goedkeuring aan de be sturing van een voorgestelde aparte sectie voor de beroepssport door Unie-afgevaardigden, vertegenwoordi gers van de WBW en afgevaardigden van sponsors en organisatoren geza menlijk thans blijkt, dat de KNWU zich met dat principe van inspraak, ge paard aan eigen verantwoordelijkhe den, niet kan verenigen. Door de wijziging van het KNWU- standpunt zijn thans de onderhandeling in een impasse geraakt. De VVBW streeft ernaar alsnog de nieuwe struc tuur tot uitvoering te brengen, maar hecht daarbij voor alles aan de mede zeggenschap van renners sponsors en organisatoren, die in het nieuwe plan is ingebouwd. De KNWU heeft tijdens onderhande lingen laten weten de voorgestelde nieuwe opzet (die ook de door de over heid voorgeschreven werkgevers-werk nemers verhouding regelt) op vrijwel alle punten zeer acceptabel te vinden. Het bestuur van de VVBW stelt zich thans voor zeer binnenkort de door de rennersbond voorgestelde structuurwij ziging in de openbaarheid te brengen als ook ter discussie te stellen.

De Vallei | 1970 | | pagina 11