PLAN VOOR VIER VERDIEPINGEN Lyceum in ruimtenood nieuwe vleugel nodig Politiek VeenendaaV toekomst onder de loep Inbreng van partijen is discussie waard ACTIE IN AMERONGEN Orgeldraaien voor nieuwe ziekenauto Set Up organiseert ook bedrijfs- volleybal <4* eeMfiyeZjeyct Clous Klaas dacht ik ZAT VALLEIPOP Benoemd V.K.P.V.-show groot succes Sint bezoekt sv. Amerongen' Fluitkwartet in raadzaal Belt u dan even a.u.b. 10550 v'""° 11079 BURGELIJKE STAND Uitslag van verloting iBiiaiiBiiiii niiiii Messiah' in jubileumconcert Informatie structuurplan voor iedereen Boerderij op .Heimerstein' gesloopt HOGER Deze sticker op een auto zegt: tot op een honderdste millimeter nauwkeurig uitgelijnd, gebalanceerd. Elektronisch. Abi heeft er de apparatuur voor. Tjoent camber, caster, toespoor, uitspoor exakt volgens voorschrift van de fabrikant. En u hebt Abi vlakbij. Dus... AANDOENLIJK WOENSDAG 25 NOVEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL Opnieuw was gisteravond het Veenendaalse structuurplan onderwerp van gesprek tijdens een informatie- en inspraakavond, speciaal voor vertegenwoordigers van de politieke partijen. Vertegenwoordigers van het ste debouwkundig bureau Van Embden gingen in op vragen en opmerkingen die zich uitstrekten over zeer uiteenlopende gebieden. Sommige daarvan zullen aanleiding zijn tot een nadere discussie tussen de planologen en het gemeentebestuur, zo dat ook dee avond zzijn nut afwierp ondanks het feit dat de partijen in ge tal vrij schamel waren vertegenwoor digd. Aan de orde kwamen kwesties als de bereikbaarheid van de winkels, als het centrum tot voetgangersdomein is ge worden, experimentele woningbouw, expansiemogelijkheden voor sportcom plexen en de plaats van epn cultureel centrum. Uit de antwoorden op de vragen bleek ondermeer dat in het toekomstige woongebied Dragonder Noord rekening wordt gehouden met de mogelijkheid om experimenteel te bouwen. Boven- VEENENDAAL De in de Eierhal gehouden club-tentoonstelling van ko nijnen, pluimvee enz., georganiseerd door de VKPV is een groot succes ge worden. Wat het aantal dieren betreft van de VKPV-leden en het aantal bezoekers, is men in bestuurskringen meer dan tevreden. Ook de betrokken keurmees ters waren vol lof over het grote aan tal dieren en de hoge kwaliteit en de prima organisatie. Diverse leden zijn reeds bezig, de dieren in de juiste vorm te brengen, voor de grote pro vinciale tentoonstelling te Utrecht, die gehouden zal worden op 18, 19 en 20 december a.s. De VKPV-leden hebben circa 140 dieren hiervoor ingeschreven. In totaal worden 700-1000 dieren ver wacht uit de provincie Utrecht. De uitslag van de VKPV verloting is: 4017, 4658, 5986, 3016, 5360, 3128, 3005, 2742, 2544, 1076, 4532, 5549, 3427, 6656, 4460, 4331, 1319, 2113, 5755, 1718, 4181, 6135, 529, 1462, 793. De prijzen moeten afgehaald worden voor 10 dec. bij J. v. Nieuwamerongen, Fluiterstraat 45, Veenendaal, dien zullen in de groenstroken daar mogelijk ook sportvelden worden inge past, onder andere ten behoeve van scholen. Het wordt niet wenselijk geacht de sportcompleexn, zoals nu Panhuis en straks De Groene Velden, als't ware in kleinere delen uit te smeren over de diverse woonwijken. Sportverenigingen zouden dan het gevaar lopen te snel worden ingekapseld, zonder voldoende uitbreidingsmogelijkheden achter de hand te hebben, een gevaar waarmee het complex Salamander zich nu zo langzamerhand al zieo geconfronteerd. Het woongebied rond Salamander zal voornamelijk worden gebruikt door het zgn. „hogere personeel" van Veenen daalse bedrijven. Zo wil de gemeente voorkomen dat deze categorie zich ves tigt in de omliggende dorpen. Dat is een ontwikkeling die zich in de afgelo pen jaren juist wel heeft voorgedaan. Een discussiepunt vloeit voort uit een opmerking over het parkeren op de Markt, zoals dat nu gebeurt. In het nieuwe cityplan is de parkeerruimte daar gehandhaafd, ofschoon er in die omgeving bij de Hoofdstraat juist een voetgangersdomein is geprojecteerd. Er zal worden overwogen of elders, iets wes telijker, een vervangende ruimte kan worden gecreëerd. Maandag 30 november komt Sint Nicolaas met zjjn Pieten een kjjkje ne men op de gymnastieklessen van de kleuters van de sportvereniging Ame- rongen in het Dorpshuis. Alle kleuters van 4 en 5 jaar, die normaal om kwart voor vijf 's middags les hebben, moeten op die dag om vier uur present zijn. Sint Nicolaas wil ook de jongste sportbeoefenaren in Ame- rongen gadeslaan en mogelijk met een presentje verwennen. ADVERTENTIE Autobanden-import, Laan der Techniek, Veenendaal. telefoon 08385 - 1915b AMERONGEN Voor de Nutsleden van Amerongen en Leersum treedt don derdag 10 december het USO-fluit- kwartet op in de Amerongse raad zaal op de Hof. Nutsleden hebben gra tis toegang. Voor niet-leden bedraagt de toegangsprijs 2,75 per persoon. voor Vaenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenan 3328 Nwa Veenendaalseweg I59 AMERONGEN De bevolking van Amerongen is zaterdag in de gelegenheid een bijdrage te leveren in de aanschaf van een ziekenauto. Een van de beroemde draaiorgels die de kring van draaiorgelvrienden te Utrecht rijk is zal die dag vrolijke klanken in het dorp produceren. Het geld dat via de bekende centen bakjes wordt ingezameld is bestemd voor de nieuwe ambulance. De winkeliersvereniging gaf vorige week de eerste stoot met een gift van vijfhonderd gulden. Om de aanschaf van een ambulance-auto mogelijk te maken stak een tijdje terug een aantal Amerongers de koppen bij elkaar en in stilte brachten vierenzeventig inwoners SCHERPENZEEL De tweede ron de van het bedrijfsvolleybaltoernooi in de gemeentelijke spelhal georganiseerd door Set Up, vindt plaats op donder dagavond 26 november, aanvang 7.30 uur. Het programma is als volgt samenge steld: Controlasco 2 - Set UP 3; EBM - Controlasco 3; Controlasco - onderwijs; Set Up 4 - Gemeenten; Set Up 2 - Set Up 4. De volgende ronde is in de gemeente lijke spelhal in de Marktstraat op don derdag 10 december. Vandaag speelt Set Up zelf een com petitiewedstrijd in Amersfoort, non. Set Up heren 2 - VIOS 7 om 19.15 uur. Om 19.25 uur speelt heren 3 tegen De Amersfoortse en om 20.15 speelt het eerste damesteam tegen VIOS 7. Don derdag speelt heren 1 tegen Spirit 5 om 20.15 uur. Het eerste herenteam staat in de vierde klasse van de afdeling Eem- land met 11 punten op de eerste plaats en de dames staan met hetzelfde aantal punten op een gedeelde eerste plaats. Geboren: Jacoba Jolanda, d.v. J. H. Verhagen en J. Heger; Te Zeist: Jan Willem Ronald, z.v. T. Kwakernaak en H. P. van Spanje. Vertrokken: Fam. A. Heijstek, Eng- laan 51a naar Gorinchem; dhr. R. Fer nandez Balayo, Majoorsweg 1 naar Amsterdam; dhr. L. Drost, Engweg 4 naar Rhenen; mej. D. Freeth, Hoog straat 8 naar Vlaardingen; mej. J. R. Maarleveld, Putakker 21 naar Amers foort; dhr. A. J. van Ingene, Rijksstraat weg 51 naar Maurik. VEENENDAAL Uitslag verloting van de kanarievereniging „De Gelderse Vallei" te Veenendaal. Ie prijs lot no. 602; 2 lot no. 106; 3 lot no. 902; 4 lot no 67; 5 lot no. 475; 6 lot no. 410; 7 lot no. 237; 8 lot no. 381; 9 lot no. 82110e prijs lot no. 64. Gewonnen prijzen kunnen afgehaald worden bij de fa. A. v.d. Weerd, Bea- trixstraat 76, Veenendaal. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. M. van Santen, al een belangrijk bedrag bijeen. De kosten van zo'n auto zijn echter schrik barend hoog. De raad van de gemeente Amerongen heeft inmiddels laten blijken prijs te stellen op een eigen ziekenauto. Wan neer blijkt dat de bevolking er wat voor over heeft, dan komt de gemeente wel over de brug met een aanvulling. Precies zoals dat eerder geschiedde met de acties voor een dorpshuis en een zwembad. Al jaren is het ziekenvervoer vanuit Amerongen naar ziekenhuizen in de omgeving niet meer aangepast aan de huidige eisen. Met een geleende auto werden de transporten afgewerkt. Le den van het Rode Kruis voerden de op drachten correct en belangeloos uit. Maar aan die situatie moet zo snel mo gelijk een eind komen. Dat betekent dat de gemeente een eigen ambulan ce-auto moet aanschaffen. En dan een goede, want als over enige jaren het ziekenvervoer landelijk wordt geregeld moet het Amerongse ziekenvervoermid- del een eigen partijtje kunnen meebla- zen in het regionale bestel. VEENENDAAL Een complete nieuwe vleugel van vier verdiepingen moet het Christelijk Lyceum in Veenendaal uit de huidige ruimtenood helpen. De scholengemeenschap aan, de Kerkewijk is uit haar jas gegroeid, en dat al lan ge tijd geleden. Vrij kort na de opening van het complex in september 1968 werd het al duidelijk dat er meer ruimte nodig zou zijn. Nu is men zover dat de plannen voor uitbreiding wat concretere vormen be ginnen aan te nemen. Op het ogenblik behelpt men zich met vijf noodlokalen. Die zullen zo snel mogelijk verdwijnen, en dat kan zodra de nieuwe vleugel van de grond komt. De plannen gaan nog verder dan die ene vleugel, die gaat aansluiten op het zuidelijkste deel van de school, d.w.z. in het verlengde van de aula. Als die er staat zal er nog een moeten komen, recht naar voren in de richting van de rooilijn. Of tegen die tijd de ruimte voldoende is voor het herbergen van het steeds sneller toenemende aantal leerlingen is nog niet zeker. Het CLV maakt al en kele jaren een hausse door met betrek king tot de toeloop van scholieren. Conrector drs. H. Hiensch daarover: „Dat is natuurlijk ook een gelukkig verschijnsel, een stukje externe demo cratisering. Het idee dat een middelba re school alleen geschikt zou zijn voor kinderen uit bepaalde lagen van de maatschappij is nagenoeg versleten. VEENENDAAL Aan het Christelijk Lyceum Veenendaal is de heer E. Bos nia benoemd tot derde conrector. De heer Bosma doceert het vak Nederlandse taal en letterkunde. BENNEKOM De christelijke orato riumvereniging „Bennekom" geeft dins dag 15 december in de gereformeerde kerk van Bennekom een jubileumcon cert. Uitgevoerd zal worden Handels „Messiah". Aan dit bijzonder concert wordt so listische medewerking verleend door de sopraan Nellie van der Spek, de alt Aafje Heynis, de tenor Paul Schotsman en de bas Hans Zomer. Leden van het Utrechts Symphonieorkest zorgen voor de instrumentale begeleiding. Het orgel wordt bespeeld door Ger Oost. De alge hele leiding berust bij Gijsbert van Zanten. In aanvulling op het bericht in de Vallei van 23 november waarin het af treden van mevrouw Clous als raadslid werd aangekondigd, wil ik nog een m.i. onjuiste voorstelling van zaken signale ren. De afdeling D'66 Rhenen zou zich volgens het krantenbericht aan de ge maakte afspraken betreffende het niet-autonoom zijn van het raadslid willen houden. Dit nu is een conclusie die niet uit de gehouden stemming kan worden ge trokken. De blanco stemmer die de bewuste meerderheid geformeerd zou hebben heeft voor de laatste stemming heel duidelijk gesteld dat er volgens hem in het geheel geen geldige afspraken ge maakt zijn. Toen er toch een stemming hierover afspraken gemaakt zijn. Toen er toch een stemming hierover volgde heeft hij zich onthouden. Dat mevrouw Clous haar raadszetel niet langer wil beettenz is begrijpelijk; het is echter geen consequenttie die hij aan de uitslag van de gehouden stem ming behoefte te ontlenen, integendeel de meerderheid van de Rhenense leden van D'66 ziet het hardwerkende en consciëntieuze gemeenteraadslid on- gaarn vertrekken. Ir. H. Koster, Rhenen. Geachte redachtie, Hartelijk dank voor de plaatsing van mijn brief in uw krant van dinsdag. Niets dan lof voor uw sportiviteit. Toch ben ik niet helemaal tevreden, want ik had op z*n minst uw standpunt willen vernemen, en dat is er niet van geko men. Vandaar dat ik nog maar eens een poging doe om de begripsverwarring rondom mijn persoon te doorbreken. Ik doel hierbij op de wijze waarop in het algemeen de berichtgeving over mijn doen en laten geschiedt. Ik heb ernstige bewzaren, owel tegen de vorm zvan de stukjes, als tegen inhoud en stijl. Wat ik bedoel is dit: de woordkeus in dergelijke berichten ik wijs maar even op de verslagen van mijn aan komst in diverse gemeenten neigt in veel gevallen tot infantilisme. Dat is verkeerd. Het is weliswaar een gezonde gedachte van een redacteur, dat juist een kind in staat moet zijn om het be wuste nieuwtje te consumeren, zeker als het op mij slaat, maar men kan het ook te ver zoeken. Bovendien ontbreekt originaliteit ten enenmale Het is uiter aard onvermijdelijk mij in die berich ten telkens met name te noemen. Om niet vervelend te worden wordt dan telkens een andere aanduiding ge bruikt. Om er een paar te noemen: St. Nicolaas, Sint, Sinterklaas, de Goede Sint, de Goedheiligman, de bejaarde kindervriend, de oude bisschop. Kijk, dat gaat greneloos vervelen. Eerlijk gezegd wacht ik op het bericht waarin mijn koosnaam Klaas eens valt. Die kant moeten we op. Dezezlfde opmerkingen zijn te maken ten aanzien van mijn personeel, dat ge woonlijk als zwarte Pieten wordt ge kenschetst. In de eerste plaats: is het nog nooit iemand opgevallen dat slechts een enkele Piet werkelijk Piet heet? Ik heb ze er bij met namen als Johan, Berend en Frits, en een doodenkele Pe dro. Desondanks worden ze steeds over één kam geschoren. Een betreurens waardig symptoom van simplificatie. Een ajmmerlijk teken van geestelijke onvolgroeidheid. Het ergste is echter dat dit door volwassenen doelbewust wordt gestimuleerd. Maar goed, hierbij laat ik het voorlopig. U hoort nog wel van mij. Ik kom nog wel eens kloppen. U weet dan dat 't geen vreemdeling is, maar de u toegenegen KLAAS 'Bovendien krijgen we ook steeds meer leerlingen die de Mavo doorlopen heb ben, en dan bij ons in de hoogste klas sen hun intrede doen om hier het exa men af te kunnen leggen. Dat neemt niet weg dat er dan ook steeds meer lokalen ter beschikking moeten ko men". Het CLV telt momenteel ruim 750 leerlingen, verdeeld over de afdelingen gymnasium, Havo (HBS) en MMS. In planningsschema's voor vijf en tien VEENENDAAL BU alles wat er de laatste dagen verschenen is over Vee nendaal, randje randstad" is misschien nog niet helemaal uit de verf gekomen, dat op de informatieavond van donder dag 26 november a.s. behalve individuele inwoners ook besturen van verenigingen welkom zyn. Gedacht wordt vooral aan verenigin gen op het gebied van sport, cultuur en recreatie, die in verband met de moge lijkheden voor veld- en zaalaccommo daties belang zullen stellen in de toe komstige ontwikkeling van Veenendaal. Ook donderdagavond a.s. begint de informatie- en inspraakavond om 8 uur in het raadhuis. Op het grasveld ten zuiden van het scholencomplex, evenwijdig aan het sportveld, moet de nieuwe vleugel komen. Het noodgebouwtje op de achtergrond zal verdwijnen, even als de boom. jaar, waaraan momenteel nog wordt gewerkt, wordt met verdere groei reke ning gehouden. In totaal zal de school niet veel meer dan duizend leerlingen onder haar hoede krijgen. Een ander probleem voor de toe komst, waaraan al even hard wordt ge werkt, is dat van de pakketkeuze. Het streven binnen het voortgezette onder wijs is, dat elke leerling afzonderlijk zijn studiepakket kan samenstellen, door te kiezen uit een aantal vakken. Hoe dat op het CLV opgelost zal wor den staat nog lang niet vast. Een stu diepunt is vooral in hoeverre er lokaal ruimte voor beschikbaar is. Voorlopig bepaalt men zich tot de nieuwbouwplannen. De grond ervoor is al in handen van het bestuur. Over de kosten van het project en het tijdstip waarop de bouw wordt gestart is nog niets bekend. RHENEN Op het landgoed Heimer stein, waar de André-Stichting zich steeds verder ontplooit, is nu ook de grote oude boerderij gesloopt, die stond tussen het hoofdgebouw en de nieuwe school. Er is door deze sloop een enorme ruimte vrij gekomen. Daarop zal bin nenkort een nieuw paviljoen worden gebouwd. VEENENDAAL Er is een nieu we langspeler uit van Ekseption. De plaat heet gewoon Ekseption 3 en is gebaseerd op het boek van Saint Exupéry „Le petit prnce". Leder Rick van der Linden en zijn mensen hebben getracht de sfeer van het boek op deze plaat over te brengen. In ieder geval is het weer een goede plaat geworden, waar het ple zier, waarmee de groep speelt, aan af te luisteren is. Instrumentaal zit het bijzonder gaaf in elkaar en pianist en organist Rick v. d. Linden speelt daarin wel een grote rol. Wat deze man op een piano kan, ook live, grenst aan het ongelooflijke. Enige zwakke punt is de zang van Steve Allet, die het muzikale peil van de groep niet haalt. Ekseption maakt duidelijk, dat het wel moge lijk is om tot een sythese te komen tussen twee verschillende muziek stijlen, in dit geval tussen klassiek en pop en dat is zonder meer een verdienste. Atlantic heeft een verzamel-L.P op de markt gebracht, die „The gol den age of Atlantic" heet. Door de keuze van artiesten is de plaat een eenheid geworden, die wel een beeld geeft van de activiteiten van deze platenmaatschappij op popgebied. Groepen als Led Zeppelin, Iron But terfly, Vanilla Fudge, Dr. John en Buffalo Springfield geven een in druk van de Atlantic-koers, in de afgelopen tijd. Als extra-trekpleister wordt op de hoes vermeld het meespelen van de popartiest van middelbare leeftijd Eric Clapton, maar veel horen doe je hem niet. De groep Dada toont aan, dat het bewerken van een Sto- nes-nummer, in dit geval „The Last Time", volledig de mist ingaat. Wan neer je dèt hoort, wordt het wel duidelijk, waarom Stones al zolang meedraaien en Dada niet... Een groep, genaamd Heron heeft een L.P. gemaakt met de gelijklui dende titel. De foto's op de hoes ge ven je al een voorgevoel, en dat blijkt juist te zijn, wanneer je ze aan het werk hoort. Het zijn natuurlijk erg vriendelij ke jongens, ze houden van het bui tenleven (foto's van de bandleden in het bos, in het gras, in een heuvel landschap enz.) en spelen ook lieve muziek. Een beetje folk-achtig gi- taargepingel met tweestemmige zang en opde achtergrond soms wat vo gelgeluiden. Van mij mogen deze vriendschap pelijke knapen nog heel lang in het bos, in het gras of in de heuvels op hun gitaartje pingelen, maar laat niemand zo gek zijn om het ook nog op de plaat te zetten. De heren A. L. Webber en T. Rice hebben een rockopera geschreven over Jezus Christus en hebben dit werk Jesus Chrst Superstar ge noemd. In de prachtige (onhandige) hoes zitten twee langspeelplaten, waar anderhalf uur muziek op staat en een bijlage met de teksten en de namen van de uitvoerende artiesten. In dit bijbelse stuk muziek schuiven vele figuren voorbij, van Judas tot Koning Herodus. Het resultaat is aangenaam om naar te luisteren, zonder dat er gro te hoogtepunten in te bespeuren val len, of het moest het nummer Su perstar zijn. Het is echt een plaat om rustig voor te gaan zitten en heeft niets weg van het hitparade stampwerk, dat door zijn oppervlak kigheid makkelijker te verteren is. Na de ouverture beantwoordt Je zus de vragen van de apostelen en dan volgt het hele verhaal, eindi gend met de kruisiging van de Su perstar door zijn vijanden. De schrijvers proberen te laten zien, dat een strijd, zoals de Superstar door maakt ook in dit tijdvak geplaatst kan worden. Geen sensationele hoogtepunten dus zoals in Hair, maar dat komt misschien omdat de ze plaat niet zo commercieel is ge tint. LANDELIJKE TOPTIEN: 1. To my father's house, Les Humphries Singers. 2. Where have I been wrong, Cats. 3. See me, feel me, The Who. 4. Paranoid, Black Sabbath. 5. She likes weeds, Tee-set. 6. Memo from turner, Mick Jag er. 7. Cracklin' Rosie, Neil Diamond. 8. I'm your little boy, Heintje. 9. My way, Samantha Jones. 10. Over and over, GeorgeBakert Selection. VEENENDAALSE TOPTIEN: 1. Where have I been wrong, Cats. 2. See me, feel me, The Who. 3. She likes weeds, Tee-set. 4. Memo from turner, Mick Jag- ger. 5. Paranoid, Black Sabbath. 6. Over and over, George Baker Selection. 7. Wacht op mij, Mona Lisa, Radi Ensemble. 8. Hello Darkness, Shocking Blue. 9. Black night, Deep Purple. 10. I'm your little boy, Heintje. Best verkochte langspeelplaten in Veenendaal: 1. Corrie en de Rekels, le L.P.. 2. Bridge over troubled water, Si mon en Garfunkel. 3. Corrie en de Rekels, 2e L.P.

De Vallei | 1970 | | pagina 3