UEFA-team hield Luxemburg zonder moeite op ruime 5-0 VOETBA LPROGNOSE (want u maakte van Moulinexde grootste fabriek op haar tenein in Europa! 't Geschenkenhuis Rhenens Bazar Gosselink L. Slok Twee treiiers van Devrindt Transferlij st Amstel Gold- race 28 maart FC Twente wil M.V.V. uitstellen Veel reacties op prijsvraag, van Go Ahead Yollenhove bang voor pyromaan Nederland blijft oefenen op Kreta Twee industriële bonden weigeren vrijdag gesprek in Stiehting Schotse arbiter Schaker Mecking handhaafde zich SNELLE TREFFER BLIJVEN DRUKKEN Bokser overleden Brand in Chicago Engeland met 3-1 baas over D.D.R. RHENEN RHENEN RHENEN DEVENTER In een rijkelijk met technische trucs over goten duel heeft het Nederlands UEFA-jeugdelftal zich ruimschoots gedistantieerd van Luxemburg, 5-0, na een ruststand van 3-0. Het voorrondenduel voor het UEFA- toernooi, dat Nederland in 1970 zo'n fraai succes bracht, in de vorm van een finaleplaats (Oost-Duitsland zegevier de door het lot), bood de Nederlandse jeugdtop de kans zich uit te leven in zorgeloos spel, dat de tegenstander niettemin wanhopig maakte. De Luxemburgers, die in al hun amateurisme onbevangen ten strijde trokken, werden spoedig geconfronteerd met voetbalwetenswaardigheden. die in hun klas nog niet waren onderwezen. Verwonderlijk is dit niet. Nederland heeft op voetbalgebied een beetje stand op te houden, al gaven de prestaties van nationale voetbalvertegenwoordigingen nogal eens reden tot zorg. Onder leiding van Arie de Vroet zijn echter sinds een jaar het UEFA-jeugdelftal (16-18 jaar) en het Nederlands ama- teurelftal tot hoog Europees niveau gestegen. In beide af delingen wordt De Vroet echter jaarlijks geconfronteerd met een aanzienlijk verloop: jeugdspelers verjaren en top- amateurs bezwijken veelal voor de verleiding van het (semi) professionalisme. De jeugdgroep, die De Vroet in de periode na Schotland heeft samenge bracht, loopt weer over van mogelijk heden. Rond de „routiniers" Jongens Van Staveren, bij Sparta al enigszins gewend aan harde competitie, groe peerde hij een team dat qua technische kwaliteiten reeds hoog moet worden aangeslagen. Geringe oefengelegenheid na Schotland volgde slechts een kort vierlanden-toemooi met Zwitserland, Denemarken en Noorwegen en een oe fenwedstrijd tegen Papendrecht is de oorzaak van het nog ontbrekend team verband. Naarmate de wedstrijd vor derde bleek echter, dat het kweken van de noodzakelijke dosis saamhorigheids gevoel slechts tijd behoeft. De tegen stand van de Luxemburgse jeugd no digde immers uit tot het demonstreren van persoonlijke brille. Letterlijk ie dereen waagde zich aan rushes, daartoe in staat gesteld door een duidelijk sur- PALMA DE MALLORCA De Bra ziliaanse schaker Mecking, jongste deel nemer aan het interzonale toernooi te Palma de Mallorca, heeft zich in de twaalfde ronde gehandhaafd bij de lei ders. Mecking kwam met de Argentijn Panno remise overeen. De Rus Gelier leidt nog steeds met acht punten en één afgebroken partij. De uitslagen zijn: Elfde ronde: Ujturnen (Mong) - Cos ta Mecking (Braz) 01; Rubinetti (Arg) - Jimenez (Cuba) afg.; Uhlmann (OD1) - Minic (Jsl) 10; Taimanof (Rus) - Ivkof (Jsl) 0—1; Suttles (Can) - Geiler (Rus) 01; Fischer (VS) - Poloegajevs- ki (Rus) YzVz', Filip (Tsj) -Portisch (Hong) 01; Hort (Tsj) - Larsen (Den) afg., Hübner (Wdl) - Naranja (Phil) afg.; Smyrslof (Rus) - Matulovic (Jsl) afg.; Addison (VS) - Reshevsky (VS) YzV2 Gligoric (Jsl) - Panno (Arg) y2Yz. Twaalfde ronde: Mecking - Panno y2YzReshevsky - Gligoric Yz/2\ Mutulovic - Addison afg.; Naranja - Smyslof YzV2Larsen - Hübner afg.; Portisch - Hort 10; Po- loegajevski - Filip afg.; Gelier - Fischer afg.; Ivkof - Suttles YzYz; Minic - Taimanof 01; Jimenez - Uhlmann 0 1; Ujtumen - Rubinetti 10. Afgebroken partjjen: 10e ronde: Panno - Addison '4V2; 9e ronde: Hübner - Reshevsky 10; 4e ronde: Minic - Reshevsky 10. De stand: 1. Geiler 8 punten en 1 afg.; 2. Uhl mann lYz\ 3. Fischer 7 en 3 afg.; 4. Por tisch, ïvkof en Mecking 7; 7. Panno 6Y2 en 2 afg.; 8. Taimanov 6Yz\ 9. Poloega- jevsky en Gligoric beiden 6 en 1 afg.; 11. Ujtimen. 6; 12. Minic en Smyslof 5y2 en 1 afg.; 14. Hübner 5 en 3 afg.; 15. Suttles 5; 16. Larsen 4Yz en 4 afg.; 17. Naranja 4l/2 en 2 afg.; 18. Reshevs ky 4Yz; 19. Matulovic 4 en 4 afg.; 20. Addison 4 en 1 afg.; 21. Philip 3(4 en 2 afg.; 22. Rubinetti 3 en 2 afg.; 23. Hort 2(4 en 3 afg.; 24. Jimenez 2 en 1 afg. BRUGGE Het Belgische voetba lelftal heeft gisteravond in Brugge met 2-0 van Denemarken gewonnen. Het was een wedstrijd voor groep 5 van het toernooi om de Europese titel voor lan denteams. Vijftienduizend toeschouwers zagen Devrindt voor rust tweemaal de roos treffen. Na de hervatting was er maar weinig meer over van het goede Belgi sche spel uit de eerste helft. plus aan conditie. Kleton, Van Tijl, Van Staveren en Kila onderscheidden zich in dit opzicht, terwijl de laatste boven dien uitermate combinatie-gevoelig bleek. De Luxemburgers waren mach teloos. Bij het merendeel der spelers was zeker een grote balvaardigheid te constateren. Maar men paste dit op verkeerde momenten toe. Lange knapen als Mond en Wagener konden verdedigend oranje wel de baas, vooral als de voorhoede door de lucht werd aangespeeld. Maar dicht langs de grond spelend zorgden Bos, en verderdiger Barneveld voor acute pa niek, temeer daar doelman Fliner niet altijd even klemvast was. Goed plaat sen van Kila, Overbeek en de hoekige Strijdveen vormde verder de aanleiding van een voortdurend Nederlands offen sief. Nederland verkreeg ook nog het voordeel van een snelle openingstref fer: na zes minuten. Van Staveren trók na een solo van de doellijn voor en alle Luxemburgers gingen op eikaars tenen staan, aldus meters vrij makend voor Ajacied Kleton: 1-0. Maar de pupillen van Ernst Melchior zagen in deze periode het gevaar nog niet. Zorgeloos holden zij over de mid denlijn, veelal opgejaagd door de kwie ke Jacoby en de hard spelende Roh- mann. Zo forceerden zij nog een groot aantal hoekschoppen, acht in totaal, evenveel als Nederland. Maar dit was bedrieglijk. Er zat geen lijn in de steeds schaarser wordende combinaties, hoe hard Marque en Zuang ook zwoeg den. Doelman Schellekens, soms ietwat laat reagerend, onderkende elke keer de eventuele gevaren. Maar Nederland liet de Luxemburgers haast niet meer in het doelgebied toe. Integendeel, uit een pass van Kleton vergrootte Kila gejaagd de score (2-0). En uit een voor zet van Van Staveren zorgde Bos voor de derde treffer. Nederland berustte niet. Arie de Vroet: „België had met 4-1 van ze gewonnen en daarom moesten ook wij hard zijn. Ik heb de jongens gezegd, dat zij moesten blijven druk ken". Dat gebeurde dan ook. Kort na de rust van deze 2 X 10 minuten wedstrijd scoorde invaller Arntsz opnieuw, 4-0, en uit een scrimmage vond Kleton het net: Nederlands vijfde en zijn tweede treffer. De Vroet weer: „Toch mis schien iets te individueel. Maar met de ze jonge groep met veel zestienjarigen, die nog weinig ervaren is, kan niet al les ineens. Daarom, tevreden, maar nog niet helemaal voldaan." Zijn Luxemburgse collega deed er maar liever het zwijgen toe. Niet, dat hij de feiten niet onaer ogen wenste te zien: „Ik heb mijn jongens gewezen op fouten, die zij tegen België maakten. Dat duel verloren we ongelukkig met 1-4. Meer kon ik niet doen." Arie de Vroet heeft dan ook geen op en top geprepareerde tegenstander te genover zich gevonden. Dat wist hij ook: „Ik heb tegen de spelers gezegd; jullie zijn sterker." Het is een compli ment voor de trainer en het elftal, dat het terechte gevoel van superioriteit werd uitgedrukt'in doelpunten. De on dertoon van onderschatting hebben de spelers niet in De Vroets woorden be luisterd. Een goed voorbeeld van de ideale verhouding trainer-speler. Opstelling Nederland: Schellekens (NEC), Strijdveen (Go Ahead), Van Kraay (PSV), Barneveld (FSC), Jongens (De Volewijckers), Kila (ADO), Over beek (De Graafschap), later vervangen door Arntsz (Go Ahead), Bos (GVAV), Kleton (Ajax), later vervangen door Riedijk (Fortuna Vlaardingen), Van Tyl (Fortuna Vlaardingen) en Van Staveren (Sparta). DEN HAAG 43 spelers uit het be taalde voetbal zijn door hun clubs op de transferlijst voor de tweede trans ferperiode (1-15 december) gezet. 19 spelers hebben zich op eigen verzoek op de lijst laten plaatsen. Dit blijkt uit een officiële mededeling van de KNVB. De lijst ziet er als volgt uit: Op ver zoek van de club: Ajax: A. Pronk; Ba ronie: M. Brouwers; DFC: A. L. Kern- per; DWS: F. G. Geurtsen; Eindhoven: G. Weber; FSC: J. Boekestein, F. Derix, J. van 't Hek, J. Hermans, H. Mensink, L. J. van Straaten; Go Ahead: N. van Zoghei; Haarlem: D. Alberts, W. de Jong, S. J. Oosthuizen, O. M. Rijsen- burg en C. P. van Sloten; Holland Sport: T. B. Hoogeveen; HVC: J. A. Harmse, J. Lissenberg, H. Veenendaal, H. P. van der Wekke en D. J. van Zaane; MVV: H. Heynen; NOAD: Chr. Heil, H. Maas, Th. Netten, J. van Ran- zow en N. Stovers; PEC: P. Dielissen, A. Goene, G. Kick, A. N. Prins, J. Kroes; PSV: D. Schrijvers; SVV: J. Langhorst; FC Utrecht: J. P. Geurten; Vitesse: D. J. Beukhof en P. de Waal; Wageningen: J. P. A. Posthumus; Wil lem II: D. Hakkens, Th. Oóms en K. Straatman. Op verzoek van de speler: DWS: C. J. Bachofner en J. J. Bloem; Fortuna VI.: J. Hordijk; Heracles; A. Steunenberg; HVC: J. G. Wildbref; NEC: C. Krijgh; RCH: A. G. M. Smit; Telstar: G. Cle ment; FC Utrecht: T.A. Adam. R. Cote, A. N. Hardeman, A. de Hoogt, P. van Kerkhof, J. van Renswouw en L. J. van Veen; Volewijckers; A. van Haaren, J. Stout en J. M. A. Meyer; ZFC: C. W. Karreman. GENèVE De Amstel Gold Race voor profs zal volgend jaar op zondag 28 maart worden gehouden, daags na de wedstrijd Haarelbeke-Antwer- pen-Haarelbeke. Aanvankelijk was za terdag 3 april voor deze Nederlandse wedstrijd gereserveerd. Een zeer on gunstige datum, omdat een dag later de Ronde van Vlaanderen wordt gereden. De int. federatie van profrenners be sloot daarom tijdens een woensdag in Genève gehouden vergadering de Am stel Gold Race zes dagen eerder vast te stellen. LIVORNO De twintigjarige ama teurbokser Umberto Torcolacci is woensdagavond door een ongelukkige val in de ring om het leven gekomen. Bij bokswedstrijden in Piombino bij Livorno sloeg Torcolacci achterover na dat hij een harde klap had moeten in casseren. In zijn val kwam hij tegen een van de hoekpalen van de ring te recht en verloor onmiddellijk het be wustzijn. Ip de ziekenauto, waarmee hij naar een ziekenhuis werd vervoerd, werd nog mond-op-mond-beademing toegepast voor hij werd geopereerd aan zijn luchtpijp. Het hielp echter niet. Torcolacci overleed kort na aankomst in het ziekenhuis. ENSCHEDE FC Twente zal van daag een verzoek tot de KNVB richten om de competitiewedstrijd FC Twen- teMVV, die voor zondag 13 december op het programma staat, uit te stellen. Dit in verband met het zware program ma, dat de Twentenaren moeten afwer ken. Het bestuur, dat woensdagmiddag met trainer Kees Rijvers en een depu tatie van spelers bijeenkwam, ziet uit stel van de wedstrijd tegen MMV als enige mogelijkheid om de duels voor de derde ronde van het toernooi om de Runners Up-Cup tegen Dynamo Zagreb (door het organisatiecomité op 9 en 16 december bepaald) af te werken. Trainer Kees Rijvers achtte een pro gramma van zeven wedstrijden in drie weken (voor somnfige spelers ook nog de interland wedstrijd Nederland-Roe- menië) te zwaar voor zijn, pupillen en adviseerde terugtrekking uit het toer nooi. Tijdens de vergadering waren de meningen op dit punt verdeeld. Men stond achter de mening van Rijvers en vond dat de kans op blessures niet ge ring moet worden geacht. Terugtrek king wilde men echter niet zonder meer accepteren. FC Twente zal even tueel MW de keus van een nieuwe wedstrijddatum laten. Wanner de KNVB geen uitsel geeft zullen de Twentenaren alsnog overwegen zich uit het Runners Up-Cuptoernooi terug te trekken, in dat geval zal aan de spelers een financiële tegemoetkoming worden gegeven. DEVENTER Als reactie op een spontaan ingezonden verslag vaii een wedstrijd van Go Ahead door twee jeugdige inwoners van Deventer, heeft het bestuur van de erediviseclub een krachtmeting uitgeschreven voor ver- slaggevers-in-de-dop. De administra teur schreef verschillende scholen in de omgeving aan om een team van twee reporters naar de wedstrijd tussen de UEFA-jeugdelftallen van Nederland en Luxemburg te sturen. Tot zijn verras sing meldden zich 91 scholen uit 33 plaatsen aan, sommige zelfs met een fotograaf. Het winnende verslag geeft voor de klas(sen) van de „journalisten" recht op bijwoning van de eerstvolgende thuis wedstrijd van Go Ahead. Bovendien mag tevoren het schoolelftal spelen te gen de pupillen van de club uit Deven ter. De school krijgt voorts de wed strijdbal. Een jury, waarin o.m. een competitieleider van de KNVB. een le raar Nederlands en een journalist zit ting hebben, zal de inzendingen beoor delen. VOLLENHOVE Onder de bevol king van het Overijsselse Vollenhove heerst grote onrust over de branden, die daar de laatste tijd hebben gewoed. Men vreest met een pyromaan te ma ken te hebben. Gistermiddag brak voor de negende maal binnen enkele dagen brand uit. Deze keer was het het rieten dak van een boerderijtje. De vuurhaard lag aan de buitenkant van het dak. CHICAGO Bij een brand in een gebouw van drie verdiepingen in Chi cago zijn woensdag negen mensen om gekomen en negen gewond. Verscheide ne mensen sprongen in paniek door de ramen naar buiten. De schade aan het gebouw bedraagt 50.000 dollar. DEN HAAG Nederland zal voor schietoefeningen met geleidewapens ge bruik blijven maken van de NAVO- basis op het Griekse eiland Kreta. Dit antwoordt minister Den Toom (Defensie) op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Dankert (PvdA). Denemarken en Noorwegen zullen om politieke redenen geen gebruik meer maken van deze basis en hebben hun schietoefeningen naar het Italiaanse ei land Sardinië verplaatst. Op Kreta wordt geoefend door Ne derland, België, de Bondsrepubliek Duitsland, de Verenigde Staten en Griekenland. UTRECHT Twee industriële bon den, St. Willlbrordus en de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale, hebben van ochtend laten weten dat zij afwijzend staan tegenover het overleg over de loonpolitiek tussen werkgevers en werknemers in de Stichting van de Ar beid en tegenover het gesprek van de Stichting met de regering, a.s. vrijdag. Een dergelijk overleg komt in feite neer op een terugkeer naar de geleide loonpolitiek en dat vinden deze bonden principieel onjuist. De bij het NW aangesloten AJg. Be drijfsgroepencentrale zal wel bij het gesprek in de Stichting aanwezig zijn. Ook de ABC is een tegenstander van centraal overleg, maar in dit bijzondere geval heeft de bond wel aan de uitno diging gevolg gegeven. Dit echter alleen om in de Stichting duidelijk blijk te kunnen geven van zijn opvatting, dat centrale afspraken niet passen in het huidige loonpolitieke systeem. DEN HAAG Voor de interland voetbalwedstrijd Nederland - Roeme nië, die op 2 december in Amsterdam zal worden gespeeld, is Thomas Whar ton uit Schotland aangewezen als scheidsrechter. Wharton zal worden geassisteerd door zijn landgenoten Mills en Deanie. Het is niet voor het eerst dat Wharton scheidsrechter is bij een ontmoeting van het Nederlands elftal, ruim drie jaar geleden leidde hij ook Nederland Oost-Oost Duitsland. LONDEN De vriendschappelijke voetbalwedstrijd in Londen tussen En geland en Oost-Duitsland is gisteravond in een zege van 3-1 voor de Engelsen afgelopen. Bij rust stonden de Britten met 2-1 voor. Negentigduizend toeschouwers be volkten het Wembley-stadion. Lee, Pe ters en Clarke zorgden voor de Engelse produktie. Vogel scoorde tegen. EREDIVISIE Ajax AZ '67 0 Holland Sport Haarlem NAC FC Utrecht 0 PSV Feijenoord FC Twente Gp Ahead Sparta NEC 0 Telstar ADO Volendam DWS Excelsior MVV. EERSTE DIVISIE Heerenveen Blauw Wit1 FSC Veendam3 DFC Heracles2 0 Vitesse FC Den Bosch3 SW Helmond Sport3 HVC Willem II1 GVAV WageningenI SC Cambuur De Graafschap3 TWEEDE DIVISIE Roda JC - WV3 NOAD Fortuna VI2 PEC Hermes DVS1 AGOVV RBC1 Gooiland Eindhoven2 ZFC De Baronie1 RCH Limburgia2 EDO De Volewijckers2 De wedstrijden met ervoor staan op het totoformulier voor zondag a.s. 't Is uw eigen schuld dat de prijzen van Moulinex zo laag zijn te.» 3 stel roestvrije acces- soires: ril. 2 garden, 2 deeghaken en 2 eiwitkloppers f 29,90 Major standaard: 3 snel heden, 2 garden, 2 deeghaken, sterke (180 watt) motor f 39,90 Combinatie Majort als major standaard mixer- standaard met draaitafel en grote mix-kom f 62,50 Snijmlxor: plus mengbeker en filter, voor babyvoeding, diëten, soepen en mayonnaise f 36,- Oocombinoerde klop/snijmlxermet hulpstukken voor 1mengen, 2.kloppen en 3. snijden f 55,- ftobot Mario: handmixer met hulp- stukken voor 1. mengen, 2. kloppen, 3. snijden, 4. pureren en 5. pannenschuren f 75,— t vierkant van vorm, dos ruimte besparend; perst alle fruit met een lichte handdrukpitten- en pulpzeef; J extra groot sapreservoir (maakt bewaren sap mogelijk) f 35,90 j Standaard sapcentrifuge: onttrekt in enkele seconden al het zuivere sap aan groenten en fruit met behoud van alle vitaminen f 74,- Automatische sapcentrifuge: ais standaard uitvoering, maar is continu te gebruiken, daar pulp automatisch in reservoir wordt geworpen f 99,50 J V Rauwkostmolenmotorhuis met 3 verwisselbare raspen voor o.a. selderie, wortelen, kaas, aardappelchips, etc. f 47,50 Joannotto: keukenmachine met rauwkostmolen en gehaktmolen f 58,50 Robot Chartotto: de volmaakte huishoudmachinemet:1. rauwkostmolen, 2. gehaktmolen, 3. citruspers +J3 kegels", 4. blikopener f 89,50 Stofzuiger no.1: lichts stofzuiger voor kleine karweitjes (o.a. voor weekendhuisjes), 4 hulpstukken f 39,— ook in 12-volt uitvoering als autostofzuiger, aan te stuiten op accu, speciaal ventiel voor opblazen en leegpompen van luchtbedden, etc. f39,- Stofzuiger no. 2: degelijk en licht hanteerbaar, met sterke motor van 210 watt, te gebruiken als 2e stofzuiger f 59,- Steeiatofzuiger: 350 watt. 7 HULPSTUKKEN f 74,50 Combi 350: steel- en sledestofzuiger, 350 watt, 11 hulpstukken f 95,- Kstslstofzuiger: 750 watt, licht en uiterst wendbaar, 3 wieltjes, 8 accessoires ft tl,— V Aardappelschrap- machine: binnen vier minuten schrapt u aardappelen, wortelen of bieten. Voor 2 kg. f 82,50 Voor 3 kg. f97,50 Friteuse de Luxe: voor frituren van patates, vis en vissticks, bitterballen, croquetten, uien,etc.f 105,— messenslijper: slijpt alle soorten messen op Electriech mes: snijdt o.a. -t- brood, vlees, kip en kaas even z n draaiende slijpstenengemakkelijk als harde worst, met wlkk^iÏÏ^SSTn 8no'r f 47,50 id9m zonÖ9r blikkenzondejbj^en^ .- snoer(zelfopladend) f79- Réchaud: groot oppervlak (32x21 cm.),accumulerend, j houdt warmte na 15 min. één uur snoerloos vast; geïsoleerde handgrepen t T *9|« f 29,90 Orlll no. 1: uitgevoerd in roestvrijstaaltwee verwarmingsstanden; V; 8 accessoires, w.o.: spit voor kip, vleespennen voor saté en shaslik, j j rooster voor platte vis en vlees f 115,— Grill no.2: grotere uitvoering van grill no.1 voor o.a. twee kippenf145,- Grill/Oven Super 2: als grill en als oven|te gebruiken, eveneens roestvrijstaal, 3 verwarmingsstanden, 9 accessoires, w.o. bakplaat f210,- Grill/Oven no.3: roestvrijstaal, ook als ovon te gebruiken,met tijdschakelaar en programmeringsuurwerk, 9 accessoires f290,- Grili/Oven no. 4: groter dan grill no. 3, met thermostaat en zelfs 10 accessoires f 390,- Haardroger no. 1 handföhn, warme en koude lucht; met los mondstuk f 18,90 Haardroger no. 3: mogelijkheden als no. 1, plus tafelstandaard f25,50 Haardroger no. 5: mogelijkheden als no. 3 plus droogkap f33,50 Haardroger no.2: te gebruiken als föhn en met droogkap, in luxe cadeauverpakking, voor tieners en twens f39,90 Wasmachine: Moulinex snelwasser; practisch voor kleine was, in caravan en weekendhuisjes en voor i kamerbewoners f 117,50 Fred. v. d. Paltsthof 29 Molenstraat 9 Herenstraat 36

De Vallei | 1970 | | pagina 11