Sparta moest in de laatste minuten buigen voor Bayern München: 2-1 Tsjechische rem op prof sport Dat is handig! ark, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. Winst FC Köln Weer honkbal- nederlaag Promotie en degradatie bij amateurs situatie. Douwe Egberts vacuumverse koffie in het zilveren pakje Er is ook Zilvermerk in standaardmaling voor alle andere zetwijzen. NIEUW: Douwe Egberts Dessert Koffie in snelfilter* maling, vacuum verpakt. Fijn om er bij te hebben voor feestelijke momenten. 2.56 lekkere koffie! MÜNCHEN Pas vier minuten voor het einde van het eerste duel met Bayern München is Sparta door de knieën gegaan. De leeggespeelde Rotterdamse formatie, die de Duitsers vooral in de eerste helft voor akelig grote problemen had gesteld, zag toen hoe Müller zijn ploeg alsnog naar winst (21) schoot. FEL KLAREN BEITENSPELVAL AJAX ADO-TRAINER Douwe Egberts Zilvermerk, vacuumverse, gemalen koffie, ideaal voor uw snelfilter. Extra gemakkelijk voor een weekend met veel aanloop of een andere onverwachte Zesdaagse Münster DONDERDAG 26 NOVEMBER 1970 ADVERTENTIE Moeilijk moment voor doelman CARTAGENA Het Nederlandse honkbalnegental heeft zijn vijfde ne derlaag in successie geleden tijdens het wereldkampioenschap honkbal voor amateurs. Het verloor in het Colum- biaanse Cartagena met 3-2 van Puerto Rico. Koelbloedig Sparta stond in deze eer ste wedstrijd van de achtste finales van het toernooi om de Runners Up Cup zelfs geruime tijd op winst. Heijerman was de voetballer die angst in de Duit se harten schoot. Pas tien minuten na rust kon Schneider die bange gevoelens wegtrappen. Toen Sparta tien minuten voor het einde van dit duel volledig door de energie heen was sloeg Bayern München nog éénmaal keihard toe. Bayern München begon onmiddellijk na het beginsignaal van de Portugese scheidsrechter Nenus wel fel, maar Sparta verdedigde uitstekend. De Rot terdammers kwamen met tik-tak-spel goed uit de verdediging en kregen zelfs de eerste reële kans toen Ter Horst een aanval onderbrak en een uitstekende pass gaf naar de uitzwermende Kowa- lik. Deze omspeelde Schwarzenbeck, maar schoot te gehaast van te grote afstand. Sparta ging zelf brutaal en koelbloe dig tot tegenaanvallen over, maakte Bayern erg nerveus met vlijmscherpe breedtepasses en kwam af en toe zeer snel eruit via de opkomende verdedi gers Visser en Venneker. Doelman Maier moest herhaaldelijk tot buiten zijn strafschopgebied komen om de zaak te klaren. Eén keer lukte dat niet, toen na een kwartier Heijer man op een pass van Klijnjan goed doorging en alleen voor de Duitse doel man verscheen. De Rotterdammer wachtte echter te lang en schoot toen tegen, Maier aan. Maar na twintig mi nuten was het weg raak.. Een listige pass van Klijnjan n*»ar Heijerman. Schwarzenbeck opnieuw op het ver keerde been zette Nu faalde Heijerman niet en leidde Sparta met 10. Bayern München was geschokt. Het werd gedwongen gegroepeerd aan te vallen, waardoor juist Sparta aanval lend meer ruimte kreeg. De Westduit sers drongen te sterk aan, want nog geen minuut na de openingstreffer Strijd om de bal tussen Mrosko en Klijnjan. kreeg Heijerman na een pass van Ven neker opnieuw een kans. Weer schoot hij tegen de uitlopende Maier aan. Sparta werd overmoedig. De Rotter dammers combineerden beter dan de Beierse ploeg. Bovendien liepen de Duitsers bij hun pogingen een goe de combinatie op te zetten herhaalde malen in de buitenspelval, die kundig door de gesloten verdediging van Spar ta werd opgezet. Het strijdplan van coach Kessler Müller straf te laten bewaken door Ter Horst en Walbeek de opdracht te geven •Roth af te stoppen kreeg steeds meer succes. Naarmate de rust naderde en de mist steeds dikker werd, ging Bayern München steeds meer fouten maken en slordiger spelen, waardoor Sparta nog meer de gelegenheid kreeg alles onder controle te houden. De Duitsers werden harder. Zij voelden als het ware hun afgang naderen. Het verwende Münchener publiek liet dat in de rust via geloei en gefluit ook duidelijk ho ren. Na de hervatting werd Sparta zelfs aangemoedigd door de Münchener voetballiefhebbers, die luid om Ajax riepen. Zij constateerden tot groot ge noegen dat de teleurstellende Mrozko intussen was vervangen door Schnei der. Tien minuten na rust kwam de gelijkmaker, toen een door Brenninger genomen vrije trap precies bij de twee de paal op het hoofd van Schneider kwam. Doelman Doesburg was kapsloos (1—1). De aanvankelijke rust verdween op slag uit de ploeg van Sparta, ook al doordat de Duitse formatie tot steeds harder spel overging. Kupferschmidt verving Zobel. Roth wilde aanvankelijk Van de Veen levend begraven, doch Sparta liet zich daardoor niet intimide ren. Doch de Rotterdammers gingen toch steeds meer fouten maken. Toen Kowalik voor de duizendste maal door Schwarzenbeck onderuit werd gehaald, was dat voor Kessler de reden zijn spitsspeler te vervangen door midden speler De Quant hetgeen echter geen versterking betekende. De druk van Bayern München werd steeds groter. Bij de tegenaanvallen van Sparta speelden de Duitsers zelfs zo hard dat Roth wegens een te felle attaque tegen De Quant in het boekje van de scheidsrechter kwam. Bayern München kreeg de schone kans op de zege toen Müller in buiten spelpositie de bal kreeg, maar Doesburg redde met de voet. Dezelfde Doesburg die even later door achtereenvolgens Roth en Müller bijna de grond in werd geboord. Toen bleek pas hoe slecht de Westduitsers tegen hun verlies konden. Een fout van Kleinjan op het mid denveld in de 41ste minuut werd Spar ta fataal. Bayern kon uitvallen en na een schot van Brenninger dat nog juist afketste op Venneker, kreeg Müller ge legenheid zijn faam als topscorer op te vijzelen (2—X). De basisopstellingen waren: BAYERN MÜNCHEN: Maier; Hansen; Schwarzenbeck; Beckenbauer; Pumm; Hönnes; Roth; Zobel; Mrozko; Müller en Brenninger. SPARTA: Doesburg; Venneker; Ter Horst; Eijkenbroek; Visser; Van de Veen; Walbeek; Klijnjan; Heijerman; Kowalik en Kristensen. PRAAG Tsjecho Slowakije heeft zijn sportlieden verboden een profcon tract in het buitenland te aanvaarden. Volgens de voorzitter van de Tsjechi sche sportbond Oldrich Hradec „strookt professionalisme niet met de opvattin gen over sport in een socialistisch land". Trainers, die in het buitenland willen werken kunnen voortaan drie jaar in een socialistisch land of ontwikkelings land en twee jaar in een kapitalistisch land blijven. De Tsjechische trainer van ADO, Je- zek, die een contract voor drie jaar heeft, maakt zich over deze zaak geen zorgen. „Ik ben legaal in Nederland. Ik kan als mijn verbintenis op 30 juni 1972 afloopt direct een baan in Tsjecho Slo wakije krijgen". Jezek, die het aantal Tsjechische trainers in het buitenland op twintig schat meent, dat het „een privézaak is of je na het aflopen van je contract naar Tsjecho Slowakije teruggaat. De trainers, die om politieke redenen niet teruggaan, zijn meestal niet de beste". TRNAVA Fc Köln heeft woensdag in Trnava de eerste wedstrijd in de achtste finale van het toernooi om de Runners-Up-Cup van Spartak Trnava met 1-0 gewonnen. Deze stand was bij rust reeds bereikt. Het doelpunt kwam tot stand door een eigen inzet van Ka- rol Dobias. II» \hcuumverse, gemalen koffie klaar voor uw snelfilter* ROTTERDAM Er is enige wijzi ging gekomen in de promotie- en de gradatieregeling naar de eerste, tweede, derde en vierde klasse in het amateur voetbal. De situatie dit seizoen is als volgt: Het sectiebestuur zondag-amateur- voetbal zal de verwerking van de strijd om de nationale titel regelen. De laatste twee van de eerste klassen degraderen naar de tweede klasse. De kampioenen van dc tweede en derde klassen promoveren, de nummers laatst en voorlaatst degraderen naar respectievelijk de derde en vierde klas sen. Ook alle kampioenen in de virde klassen promoveren. De degradatie geldt echter slechts de nummers laatst, die naar de afdeling gaan. MUNSTER René Pijnen heeft woensdag in de zesdaagse van Munster, na het uitvallen van Peter Post, een koppel gevormd met de Engelsman Gowland. De Australiër Gilmore, die met Gowland reed, staakte woensdag middag de strijd. De stand van woensdagavond: 1. Schulze/Peffgen (WDL.) 167 pnt; op een ronde: 2. Bugdahl/Van Lancker (W Dl./Fr.) 142; 3. Altig/Fritz (WD1.) 135; 4. Oldenburg Pf enninger (WDL. Zwitsl.) 107 5. RenzTschan (WDL.) 101 pnt. Op twee ronden: 6. Kemper/Rasing (WDL.) 169; 7. Gowland /Pijnen (Engl. Nedl.) 53 pnt. De Federatie van Betaald Voetbal organisaties (FBO) heeft aan de KNVB medegedeeld, dat deze organisatie ach ter het besluit van de voetbalbond staat, geen toestemming te verlenen voor een rechtstreekse tv-uitzending van de competitiewedstrijd PSV-Feij- enoord op zaterdag a.s. te Eindhoven. van

De Vallei | 1970 | | pagina 9