Achterbergers overwegen actie voor riolering Bestuur E.H.B.O. aan 't vergrijzen KERKDIENSTEN Twee kleuter scholen in Dragonder Wie zijt gij. „HEERLIJK" zijn onze croquetten Tentoonstelling LEWENSTEIN N.V. Belt u dan avan a.u.b. VERLOVINGSRINGEN Horlogerie v. Manen CHEVROLET Rottende ratten in Rhenen Magere buit bij schóól-inbraak „De Postduif 10550 "079 w- 0 p E L Uaad vergadert Nutsspaarbank trekt weer in eigen huis Spreekuur van burgemeester Gevonden en verloren Auto gestolen in Eist Propaganda Bazaar van Prot. Bond Burgerlijke Stand PETIT RESTAURANT Maison Kramer Meer naaimachine voor uw geld. Voorzitter Knegjens in Eist: ZONDAGSDIENSTEN V.A.B. Burgerlijke Stand SCHERPENZEEL dacht ikza VKiJüAtF 27 NOVEMBER 1970 éo tie ge< gei pei f 4 bel I ger rij! RHENEN Wie in de natte weken van de laatste tijd Achterberg is gepas seerd reed met z'n auto op sommige plaatsen in de kern van de buurtschap tot aan de assen in het oppervlaktewater. Er is een situatie gegroeid die een defini tief einde heeft gemaakt aan het geduld van de ingezetenen. De grond is vol ledig verzadigd, het water zakt niet meer weg en de t'aecaliën liggen op straat. Wie op sommige plaatsen zijn closet doortrekt loopt het risico dat het water terugkomt. De toestand is onhoudbaar geworden, zo vinden veel Achterbergers. Verschillende ingezetenen overwegen de koppen bij elkaar te steken om over te gaan tot actie. „We krijgen de in druk dat men bij de overheid vandaag méér luistert en gehoor geeft aan acties die door de burgerij worden ontketend, dan wanneer die acties worden onder nomen via de politieke kanalen", aldus een woordvoerder bij wie in eerste in stantie een handtekeningenactie voor ogen staat. Zoals bekend heeft de gemeenteraad al enige tijd geleden besloten dat het probleem Achterberg zal worden aan gepakt, maar voorlopig schijnt dat al leen te liggen op het vlak van de belas tingverhogingen die per 1 januari van het in aantocht zijnde jaar ingaan. De ingezetenen dragen dan al bij in de kosten van de verbetering van de riole ring, maar in feite gebeurt er niets. In tweede instantie wil men het idee lanceren een zogenaamde burgerzinle ning te verkrijgen wanneer mocht blij ken dat er geen voldoende dekkings middelen aanwezig zijn. Kortom de Achterbergers zijn het beu en zullen het op prijs stellen nu de gemeenteraad a heeft gezegd b spoedig zal volgen en dat is dan de verwezenlijking van de al zo lang verbeide verbeteringen op het gebied van de riolering. „De volksge- ADVERTENTIE zondheid kon wel eens een fikse knauw krijgen in het Achterbergse. En dat niet alleen. Wanneer het vuil tot diep in de aardbodem zakt zou dat wel eens een besmettingsgevaar kunnen gaan opleveren voor de waterleidingbronnen. Dan zit héél Rhenen met de brokken", aldus de woordvoerder uit Achterberg. ADVERTENTJE VEENENDAAL Vermoedelijk in de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in de Chr. Nationale School - I aan de Coniferenlaan. De buit be droeg slechts 2 gulden uit een zendings busje. Laden en kagten werden door zocht. Men verschafte zich toegang door een ruit te vernielen. De recherche zet het onderzoek voort. AMERONGEN Vrijdag en zaterdag houdt de postduivenvereniging „De Postduif" haar jaarlijkse dui venten toon stelling in het clublokaal aan de Kon. Julianalaan 42 (achter). De toegang is gratis. reeds vanaf 285,- Dealerlijst op aanvraag: POSTBUS 9045 AMSTERDAM ELST De EHBO afdeling Eist hield gisteravond haar jaarvergadering in het Wijkgebouvv aan de Veenendaal- sestraat. De belangstelling voor deze avond was matig. De bestuursverkiezing verliep zonder veel deining. De heer J. v. d. Berg, die als secretaris aftredend was, werd met algemene stemmen opnieuw voor deze functie gekozen. De heer L. v. d. Berg was als tweede penningmeester aftre dend. De heer A. Koolma had zich voor een bestuursfunctie kandidaat gesteld en werd zonder meer gekozen. Zijn functie-omschrijving staat evenwel nog VEENENDAAL Kerkdiensten, zondag 29 november 1970 Ned. Herv. Kerk Oude kerk. 9.30 u., ds. Kunst te Brussel, 17.00 u. ds. Van der Velden te Doorn. Julianakerk, 9.30 u. ds. Wisgerhof, 17.00 u. ds. Van Assenbergh. Vredeskerk, 9.00 u. en 10.30 u. ds. Van Assenbergh, 17.00 u. kand. Boer van Oegstgeest. Sionskerk, 9.30 u. kand. Westland te Huizen, 17.00 u. ds. Wisgerhof. De Hoeksteen, 9.00 u. ds. Vroegindeweij, 18.30 u. ds. Jongerden. Bejaardencentrum, 10.30 u. ds. Vroeg indeweij. Veeneind, 15.00 u.?; 2 dec. 19.30 u ds. Wijnmalen (Maartensdijk). Dijkstraat, 14.45 u. de heer Jonker. Herv. Gem. „Spla Fide", 10.00 u. en 17.30 u. ds. Nijeboer (bed. H. A.). Geref. Kerk Brugkerk, 9.00 u. en 10.30 u. ds. Ytsma en 17.00 u. ds. Ferwerda. Petrakerk, 9.30 u. ds. Ferwerda en 17.00 u. ds. Ytsma. Geref. Kerk (Vrijgemaakt). Poortkerk, 9.30 u. en 17.00 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk, 9.30 u. en 17.00 u. ds. Bies- ma. Pniëlkerk, 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 u. en 18.30 u. ds. Wink. Geref. Gemeente (Syn.), 9.30 u. en 17.00 u. ds. De Boer uit Ridderkerk; dins dag 1 dec. 19.30 u. ds. Mouw uit Oude- mirdum. R. K. Kerk Salvatorkerk, zaterdag 18.45 u. en zon dag 9.00 u. en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils, «10.00 u.: Heiligings samenkomst en 19.30 u. Verlossings samenkomst. Jehova's Getuigen: NVV-gebouw, Tuin straat, zondag 9.30 u. openbare lezing, 10.30 u. Wachttorenstudie; dinsdag 19.30 u. Theoc. school, 20.30 u. dienstverga- dering. voor Vaonondaal Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanan 3328 Nwa Veenendaalseweg 159 S( HERPENZEEL N. H. Kerk. 9.30 en 18.30 u. ds. G. West- land (H.A., middagdienst nabetrach ting). Geref. Kerk, 10 u. ds Overduin (Veenen- daal), 18.30 u. ds. K. A. Schippers (Amersfoort). Vrije Evang. Gem.: 10.30 u. evang. F. J. Nijkamp (Utrecht) in ver.geb. Molen weg. Geref. Gemeente, 10 en 18.30 u. de heer B. Roest. Geref. Gem. (Uitgetr.), 10 en 18.30 uur: leesdienst in noodgeb. Holevoetlaan. R.K. Kerk, 9.15 u. bed. H. Mis in vereni gingsgebouw Molenweg. RENSWOUDE N.-H. Kerk. 9.30 en 18.30 u. ds. L. v. d. Peut (H. A Geref. Kerk, 10 en 18.30 u. ds. J. C. Jon kers. R. K. Kerk, zaterdag 18.45 u.: Eucharis tieviering in gebouw Geref. kerk. AMERONGEN N. H. Kerk, 10 u. ds. G. Kaastra, 18.30 u. eerw. heer W. Visser (Geldermalsen) jeugddienst. De Uithof: 10 u. Jeugd- kapel. Geref. Kerk. 10 en 17 u. ds. A. M. de Hoogh. OYERBERG N. H. Kerk, 10 u. dhr. S. Andringa, 18.30 u. ds. V. Noordman (Bensschop). Oud Geref. Gem. 10 en 18.30 u. lees dienst. ELST N. H. Kerk, 9.30 en 18 u. ds. J. van Ma- lenstein. LEERSUM N. H. Kerk, 10 u. ds. B. Koole, 17 u. gez. dienst in Johanneskerk. Geref. Kerk. 10 en 17 u. ds. M. Brouwer. Oud Geref. Gem,. 10 en 18 u. leesdienst. RHENEN N. H. Kerk, Cunerakerk, 9 u. ds. B. Eysenga (Leusbroek). Geref. Kerk, 10 u. ds. J. Goldschmeding, 17 u. ds. H. Riezebos (Maarn). Geref. Gem. (Syn.), 10 en 17.30 u. lees dienst; 3 dec. 19.30 u. ds. J. Baayens (Geldermalsen). Oud Geref. Gem„ 10 en 18 u. leesdienst. Ger. Gem. in Ned., 10 en 17.30 u. lees dienst. Ned. Prot. Bond, 10.30 u. ds. B. Dufour (Wageningen). EDERVEEN N. H. Kerk, 9.30 u. dhr. Mulder (Amers foort), 18.30 u. dhr. Konings (Putten). Ger. Gem. in Ned., 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.. 9.30 en 15 u. lees dienst. EDE Oud Geref. Gem., 10 en 15.30 u. ds. v. d. Poel. KESTEREN N. H. Kerk. 10 en 18.30 u. ds. S. de Jong (Ouddorp). OPHEUSDEN 10 en 18.30 u. ds. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.), 10 en 18.30 u. ds. J. Karens. Geref. Gem. 'n Ned., 10 en 18.30 u. ds. Van Beek. VOOR Op graveren kan gewacht worden. Hoogstraat 28, Veenendaal niet vast, hoewel er thans een plaats open is, n.l. die van tweede penning meester. De heer Knegjens denkt aan een ver schuiving in het bestuur en De samen stelling hier binnen afzienbare tijd op terugkomen. In het huidige dagelijks bestuur is geen verandering gekomen. Deze blijft als volgt: de heer C. Kneg jens. voorz., de heer J. v. d. Berg secr. en de heer B. van Kooten, penning meester. De heer R. v. Wamel blijft materiaalbeheerder. Voor de heer W. Zijlstra, die in de kascommissie aftre dend was, is de heer J. v. d. Berg Tzn. in de plaats gekomen. De aftredende heer L. v. d. Berg kreeg van de voorzitter een extra com pliment voor het feit, dat hij vele jaren zijn vrije tijd aan de afdeling heeft ge geven en voor de vereniging steeds een stuwende kracht is geweest. De voorzitter betreurde het, dat zich voor een bestuursfunctie zo weinig jon ge mensen beschikbaar stellen. „Ons bestuur is aan het vergrijzen. Het wordt tijd dat er meer frisse ideeën aan de orde komen. Ikzelf zou graag mijn plaats overdragen, maar zolang er nie mand is, kan ik moeilijk afstand doen." Als bijzonderheid werd aangehaald, dat in plaats van het maandblaadje De Polsslag, binnenkort een klein boekje zal komen, waarin een programma- overzicht en bestuursmededelingen e.d. staan vermeld. Voorts is de gepensioneerde heer L. v. d. Berg aangezocht in de toekomst de donateursactie in Eist te gaan verzor gen. Deze zal 7 januari a.s. van start gaan. Tenslotte deelde de voorzitter mee, dat bij voldoende deelname in aanslui ting op de Teleac-cursus, die 24 januari van start gaat, men in het Wijkgebouw in de gelegenheid wordt gesteld de praktische lessen te volgen. Aanvang van deze praktische lessen wordt nog bekendgemaakt. VEENENDAAL De slotavond van de introductie van het Veenen- daalse structuurplan „Randje- Randstad" trok gisteren 150 per sonen naar het raadhuis. De meest uiteenlopende vragen werden op de externe adviseurs van het gemeen tebestuur afgevuurd. Een paar van de meest opvallende,,Hoe zit het met de toekomstige ontwikkeling van het karakter van Veenendaal?" Wat gaat er gebeuren met de Buurtlaan-Oost, waar nog altijd geen of onvoldoende riolering is? Waarom ligt de randweg-west eigenlijk zo dicht langs de woonbe bouwing Verkeersdeskundige ir. Van Gurp antwoordde op het laatste dat de Randweg juist door zijn functie deze ligging nodig heeft, juist in de toekomst. Het bezwaar dat er vaak veel te hard wordt gereden kan worden vermeden als er een zgn. groene golf met verkeerslich ten wordt ingesteld. Het woonkli maat in Veenendaal zal door mid del van het structuurplan verbe terd worden, zo hoorden de belangstellenden verder. Om van Veenendaal een echte stad te maken zal de ontwikkeling van de dienstensector in het bedrijfsleven moeten worden aangepast aan die van de industriële, Wat. de Buurt- laan betreft, die krijgt een heel nieuw aanzien zodra het bestem mingsplan Dragonder-Noord van de grond komt. ADVERTENTIE KIRPESTETN fBININDAAI crrr-Morou Veenendaal De dienst voor de artsen G. Annot, J. H. Kets, S. T. Heij. W. Remme en H. E. G. Pilon wordt waargenomen op: zaterdag 28 nov.: G. Annot, Kerkewijk 56, telefoon 10198; zondag 29 nov.: W. Remme, Markt 10, telefoon 12061. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam. J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt op zaterdag 28 en zondag 29 nov. waargenomen door: N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221, tel. 10885. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstr. 53, tel. 12123. Wijkverpleging: zr. J. C. G. Hajer, Boompjesgoed 191, tel. 12655. Woudenberg en Scherpenzeel Arts: Jhr. Backer, Stationsweg 6, Wou denberg, tel. 03498-1330. Ederveen, Renswoude en De Klomp Arts: J. H. Rademakers, Hoofdweg 50, Ederveen, tel. 08387-1201. Rhenen Artsen: zaterdag: dr. Wijchers, Achter- bergsestraatweg, tel. 2328; zondag: dr. Almekinders, Herenstr. 59, tel. 2432. Amerongen, Eist en Leersum Arts: dr. Van Ommeren. Rijksstraatweg 158, Eist, tel. 08377-217. Wijkverpleging: Amerongen: zr. A. Schreuders, Kon Wilhelminaweg 63, Amerongen, tel. 03434-1576 (tol maan dag 8 uur); Leersum: zr. J. Rijlaars dam, Mr. Bosweg 9, Leersum, telefoon 03434-1423 (tot zaterdag 12 u.. daarna zie Amerongen). Veenendaal en Rhenen Tandartsen: Voor spoedgevallen bellen 08385-19049. Opheusden Arts: De praktijken van de artsen Bud- dingh, Jonker en Van Silfhout wor den waargenomen door dr. Tromp, Dodewaard, tel. 08885-1213. Wijkverpleging: zr. H. Buddingh, Dode waard, tel. 08885-1218. Kesteren Arts: De praktijken van de artsen Eike lenboom, Guepin en Van der Veen worden waargenomen door dr. Keur te Kesteren, tel. 08886-1201. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Molen- dam, Ochten, tel. 03444-1257. VEENENDAAL De raad der ge meente Veenendaal komt op donderdag 3 december 's middags 7.30 uur in het raadhuis in vergadering bijeen. De agenda luidt: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Voorstel van bur gemeester en wethouders inzake verho ging van presentiegelden. Verlenen van een bijzondere uitkering aan het ge- meentepersoneel. Verkoop van grond aan Patrimoniums Bouwvereniging en tot het verlenen van voorschotten aan die instelling ten behoeve van de bouw van 94 eengezinshuizen en 164 etagewo ningen in het complex „Dragonder- Zuid". Verlening van de ontruiming stermijn van enige onbewoonvaar ver klaarde woningen in deze gemeente. Het stichten van een openbare kleuter school in het complex „Dragonder". Voorlopig vaststelling van de uitgaven voor het openbaar kleuteronderwijs over 1969. Preadvies van burgemeester en wethouders inzake een verzoek van de Stichting tot oprichting en instand houding van christelijke kleuterscholen alhier, om medewerking ingevolge arti kel 50 der kleuteronderwijswet tot het stichten van een kleuterschool in com plex „Dragonder-Zuid". Verzoek van het bestuur van de hervormde kleuter school in het Prins Willem Alexander- park om een voorschot op de vergoe ding ingevolge*artikel 73 der kleuteron derwijswet voor het jaar 1970. Verzoek van het bestuur van de Stichting Gel derse Kleuterschool om medewerking ingevolge artikel 50 der Kleuteronder wijswet tot aanschaffing van ontwikke lingsmateriaal. Voorstel van burge meester en wethouders tot voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1969. Preadvies van burgemeester en wet houders inzake het verlenen van een voorschot op de vergoedingen ingevolge artikel 101 en 101 bis der lageronder- wijswet 1920 voor het jaar 1970 ten be hoeve van de bijzondere lagere scholen „Prins Willem Alexanderschool" en de „Jan Roeckschool". Afrekening van de vergoeding ingevolge artikel 101 der la- ger-onderwijswet 1920 c.q. artikel 189 van het besluit buitengewoon onderwijs 1967. over het jaar 1969 (exploitatiever goeding). Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van een krediet voor verhardingswerken, 2e la- se in het complex Dragonder-Zuid, le gedeelte. Aankoop en ontpachting van een perceel grond in het complex Dra gonder-Noord. Aankoop en ontpachting van onroerend goed. Verkoop van bouwterreinen in „Dragonder-Zuid". Verkoop van bouwterrein in „Salaman der". Aangaan van een geldlening van ƒ1.100.000.-. Wijziging van de gemeen tebegroting en de begroting van de ge meentelijke sociale dienst voor het dienstjaar 1969. Wijziging van de ge meentebegroting en de begroting van het grondbedrijf en de begroting van de dienst van gemeentewerken voor het dienstjaar 1970. Wijziging van de ge meentebegroting, de begroting van het grondbedrijf en de begrotjng van de dienst van gemeentewerken voor het dienstjaar 1970. Sluiting. RHENEN Maandag betrekt de Nutsspaarbank in Rhenen weer 't eigen pand op Fred. v.d. Paltshof 16. Dan komt er een einde aan het noodverblijf in het oude postkantoor, waar men we gens een verbouwing in het eigen pand geruime tijd de bankzaken heeft moeten I verzorgen, I RHENEN In het naburige Veenen daal is men op rigoureuze wijze al een paar maal de ratten telijf gegaan. Er komen van talrijke ingezetenen van de gemeente Rhenen nu ook steeds meer klachten over hinderlijk wordende rat ten. In sommige woningen, onder andere aan de Bruine Engseweg, was het in de huiskamers niet meer om uit te houden van de stank. Toen daar de vloeren werden open gebroken werden dode rat ten gevonden zo groot als flink uitge groeide katten. Onder de vloeren trof men uitgebreide rattensporen aan. Ook in andere buurten van Rhenen wordt veelvuldig geklaagd over het ratten- volkje. Enkele weken geleden zat er zelfs een rat in het gemeentehuis, die daar tijdens breekwerk onder de vloer vandaan was gekomen. In tegenstelling tot in Veenendaal is er in Rhenen zelf weinig water. Weliswaar stroomt de Rijn langs het stadje en ongetwijfeld zullen daar veel ratten zijn te vinden, maar deskundigen denken in hoofdzaak aan het uitgebreide rioleringsnet waarin het ongedierte welig tiert en vandaar uit opereert en vooral nu het koude jaargetijde is aangebroken warmte en beschutting zoekt in de huizen. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 4 december verhinderd is spreekuur te houden. In verband hiermede is zijn spreek uur verplaatst naar dinsdag-ochtend 1 december 1970 tot 11.30 uur. Rhenen, 24 november 1970. De burgemeester voornoemd, I.. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL Donderdagavond krjjyt de gemeenteraad voorstellen te behan delen voor de bouw van een openbare en een christelijke kleuterschool in het ba- stemmingsplan „Dragonder-Zuid". De stichting van een openbare kleu terschool is een uitvloeisel van de wens ten noorden van de lijn Nieuweweg- Achterstraat-Valleistraat een openbare kleuterschool te stichten. Met het be stuur van de Gelderse kleuterschool aan de Prins Bernardlaan is meermalen gesproken over de opheffing van de voorzetting van de school door de ge meente. Deze besprekingen waren al zo ver gevorderd, dat B. en W. overwogen dé raad voor te stellen de school per 1 januari 1970 over te nemen. Formeel kan een gemeentebestuur geen school overnemen, maar moet er ELST Verloren: bromfietsverzeke- ringsplaatje, leesbril en portefeuille met inhoud. Verdwenen: grijze damesfiets. Gevonden: zwarte damesfiets, merk Gazelle en een paar voetbalschoenen. Inlichtingen Rijkspolitie te Eist. ELST In de nacht van woensdag op donderdag is de Opel van de heer H. O. te Eist ontvreemd. De heer O. par keerde zijn auto steeds nauwkeurig af gesloten voor zijn woning aan de Fran- seweg en heeft niets van de diefstal ge merkt. Van de dader ontbreekt elk spoor. De politie stelt een onderzoek in. SCHERPENZEEL Geboren: Geer- truida Wilhelmina, dv D. de Rooij en C. Schüller (Broekerlaan 33); Wiebo Rinke, zv R. Troost en A. Landman (Holevoetlaan 38); Erwin Jetze Adriaan, zv R. van der Voort en G. Gijsbertsen (Burg. Hoytema van Konijnenburglaan 21). Ondertrouwd: M. G. van Manen en G. H. de Haan; A. F. J. van Vliet en H. M. van Dam. Heren redacteuren. U, geachte p^rsbroeders, wil ik bij dezen ernstig waarschuwen! Of liever: ik geef hierbij een vermetele klop op de deur van het pand Prins Bernhard- Iaan 28! Want gij die dagelijks het volk van nieuws voorziet, kunt dat is mij zo langzamerhand wel zonneklaar gewor den nog steeds niet bevroeden dat ge al drie dagen lang bij ,de neus wordt genomen door een heerschap, dat zich meent te moeten uitgeven voor mijn persoon, de énige echte St.-Nicolaas, de énige echte Bisschop van Myra. Met stijgende verbading heb ik de laatste dagen kennisgenomen van de pennevruchten van deze oplichter (ik vraag u vergiffenis voor het nogal plat te geweld dat ik nu gebruik, maar de opwinding die me heeft gegrepen be zorgt me een ergerlijk laweit in mijn hoofd, waardoor subtiel formuleren voor mij nagenoeg onmogelijk is), die er duidelijk op uit is mijn rechtscha penheid te vermorzelen en het volk te indoctrineren met zijn ziekelijke denk beelden. Wie is deze man overigens met de afschuwelijke koosnaam Klaas die meent te moeten stellen dat elke sa menleving hem koud laat, dat hij boven alle partijen staat maar zich tegelijker tijd verbonden voelt met alle partijen, die kreten loslaat als infantilisme, gees telijke onvolgroeidheid en weet ik echte Sint wat allemaal meer. En (dat vind ik in feite nét zo be langrijk), wie zijt gij, die deze gevaar lijke infiltraties van deze beunhaas vergemakkelijkt door zijn propaganda teksten klakkeloos te publiceren. Gij. die daardoor de mensheid in twijfel brengt. Fi done. Maar in dit laatste geval troost ik mij met de gedachte dat het Sinterklaas feest van uw concern ook nog moet worden gevoerd. GEVIERD. Wellicht dat een persoonlijke benadering mij nerzijds wat meer duidelijkheid brengt. Ge kunt dan ook ontdekken of de Sint (c.q. Klaas, hi-hi) nog ferme strafmaten hanteert... In elk geval verzoek ik de heren re dacteuren beleefd doch dringend vol gende „bijdragen" van ene Klaas zon der meer in de prullemand te depone ren. Dat stel ik zelfs als eis...niet als betweter, seniele oude man of als su per-autoritaire bisschop, maar als inte ger persoon, die vécht tegen dergelijke vormen van grote decadentie. De eerlijkheid gebiedt mij overigens nog te zeggen dat ik verschillende standpunten van de „bedrieger" (excu ses, nogmaals) niet bij voorbaat ver werp, doch de intrinsieke waarde van zijn betogen acht ik door de bank ge nomen nihil. De échte Sint Ik vraag mij af of uw redactie wel heeft opgemerkt welk een geraffineerde propaganda er uitgaat van een stuk als in het nummer van afgelopen maandag, waarin verluid wordt (met lieflachend meisjesportret) dat minister Den Toom enkel op persoonlijke plezier-redenen ontslag verleent van de militaire dienst, althans uitstel in dit geval, nog wel door een persoonlijk schrijven, als zo'n lief lachend schoolkind er maar even om vraagt, omdat ze zoveel geeft om „haar" gymmeester. Misschien ontstaat langzamerhand een psychose van wantrouwen; doch ver-mindering van de mankracht van onze defensie is natuurlijk geheel in de lijn van zekere buitenlandse wensen, (we moeten allemaal Kirgiezen worden), en de agenten van deze al jaren loeren de machten kennen geen terugdeinzen voor welk middel dan ook, zeker niet voor een zoet-femelige campagne met seksuele ondertoon; het zou een middel zijn de ploertige uitverkoop 4- sabotage van ons land, door Hitier zo succesvol begonnen, geraffineerd-psychologisch voort te zetten, nu dat erg in de kraam van anti-Navo-bestrevingen te pas komt. Als abonné signaleer ik het maar éven, al heb ik 't misschien fout. G. Thole Beishuizen. Amerongen Bij de algemene beschouwingen op 19 november jl. is door de heer M. G. H. Hendriks, raadslid voor de K.V.P.. een zware beschuldiging geuit aan het adres van de voorzitter van een wijkgemeen- schap. De heer Hendriks verweet deze voor zitter misbruik te hebben gemaakt van de wetenschap die hij op grond van zijn functie heeft. Deze zou hij gebruikt hebben voor politieke doeleinden. (Be doelde voorzitter maakt deel uit van de werkgroep gemeentepolitiek). De krasse uitspraak van de heer Hen driks werd gemotiveerd door een uit spraak van een van de wethouders be treffende een verantwoorde culturele aanpak. De wethouder noemde daarbij een brief, waarin een garantie werd gevraagd voor te organiseren amuse mentsprogramma's. Deze brief zou ge schreven zijn door de wijkgemeenschap. Onmiddellijk bracht de heer Hen driks de politieke kleur van de voor zitter èn de door de wethouder geciteer de brief met elkaar in verband en uitte zijn beschuldiging. De wethouder citeerde echter niet een brief van de wijkgemeenschap, doch een brief van het Initiatiefcomité Ontmoe tingscentrum. Iemands integriteit in twijfel trekken moet wel gebaseerd zijn op juiste feiten. Ik voelde mij genoodzaakt om, als lid van de wijkgemeenschap èn als lid van de werkgroep gemeentepolitiek èn als lid van het Initiatiefcomité Ontmoe tingscentrum, deze zaak recht te zetten. Ik vraag me af of de heer Hendriks de moed heeft zijn in het openbaar gedane beschuldiging in het openbaar recht te zetten. J. C. Visser De Brinken 36 Veenendaal een besluit worden genomen tot stich ting van een openbare kleuterschool. Het tijdstip van opening van de nieuwe openbare kleuterschool zou dan samen vallen met de datum van opheffing van de Gelderse kleuterschool, waarbij de kleuters van deze school automatisch naar de openbare kleuterschool zouden overgaan. De gehele overgang zou ge ruisloos zijn verlopen. Een moeilijkheid bij deze „overname" was echter het feit dat de Gelderse kleuterschool niet door het wettelijk voorgeschreven aantal kinderen werd bezocht. Per 1 november jl. bedroeg het aantal 24 in plaats van de vereiste der tig. Gezien de verwachte toeneming van het aantal kleuters door de nieuw bouw in Dragonder-zuid acht het ge meentebestuur een openbare kleuter school uitermate gewenst. Als blijkt dat de Gelderse kleuter school qua aantal leerlingen stijgt bo ven het getal dertig en het schoolbe stuur dan nog bereid is de school aan de gemeente over te dragen, dan zou ter uitvoering van het eventuele raads besluit tot stichting van een openbare kleuterschool in Dragonder-zuid deze school kunnen starten met de inbreng van de Gelderse kleuterschool en deze zou voorlopig onder te brengen zijn in hetzelfde gebouw en te zijner tijd in een te stichten gebouw in de Dragon der. Het verzoek om medewerking tot stichting van een christelijke kleuter school, wordt gestaafd met de handte kening van vijftig ouders, die hun kind naar deze school zullen sturen. RHENEN De bazaar die door de afdeling Rhenen van de Nederlandse Protestanten Bond werd gehouden heeft f 2183,74 opgebracht. Voor het eerst nam de jeugd deel met verschillende stands, waarvan ook een deel van de op brengst aan het bestuur werd overhan digd. EDE Geboren: Hendrik A., z.v. H. A. Boer en E. Kleijer; Marco A., z.v. en Anne- marie C., d.v. M. A. van Geresteijn en E. van Ee; Richard A., z.v. H. van de Kamp en T. Zandsteeg; Janna C. M., d.v. J. C. van Oord en M. van Herk; Ruth, ?.v. C. Veenendaal en E. van Stuijvenberg; Pieter, z.v. A. Blankestijn en A. Hazeleger; Jan, z.v. B. van Laar en J. A. Klok; Lidwina S. J., d.v. H. G. Huser en A. G. van der Felz; Maria J., d.v. T. Lagerweij en M. M. Kastelijn; Willemijntje J„ d.v. G. van Driesten en H. van den Brink; Saskia, d.v. H. C. Snijder en F. Oosterbos; Mariska H. M„ d.v. G. H. Neijenhuis en A. G. Peters; Jan L„ z.v. G. Bruil en M. Elbertsen; Fabienne L., d.v. M. J. Stroker en C. C. de Koekkoek; Elizabeth, d.v. en Mar- rigje, d.v. J. van den Brink en A. S. de Koning; Michel F., z.v. J. Boer en J. C. H. Müsse; Sandra, d.v. L. H. Hokke en R. J. Holkamp; Johannes, z.v. J. Hooij- er en J. van Beek; Talita F. M., d.v. W. H. Vijfschaft en L. F. M. Wolf; Elroy, z.v. J. Dijkstra en B. van der Kuur; Gerben H. R„ z.v. H. Hofman en G. R. Jansen; Silvia M. R., d.v. B. C. H. Span en G. M. R. Haseibekke; Gerrit J., z.v. M. van Veldhuizen en J. van de Lage- maat; Hanneke, d.v. G. F. Slenders en P. H. van Guilik; Menno, z.v. J. C., Ste dehouder en W. K. Jansma; Everdina S. C., d.v. J. J. van Beek en G. Pol; Her man, z.v. C. de Kruijff en C. Busser; Natascha A., d.v. J. Smit en M. W. Dic- tus. Ondertrouwd: Wouter van den Top en Helena B. van Roekei; Jan Methorst en Willy Bos; Willem H. M. Knap en Jannetje E. Bunt; Gerrit J. Beekman en Jansje Versteeg; Johan Roest en Divera C. M. Haring; Gerrit J. Bink en Marij ke L. Bongers; Jacob P. Risseeuw en Hermine Eckelboom; Peter W. Lagen dijk en Jantina R. Meijer; Derk Met- horst en Pieternella Jansen; Richard R. Herst en Grace Damen; Hercole N. Panduli en Maria G. A. R. Gerhits; Si mon Budding en Hedy M. Dumas; Cor nelius C. G. M. Wolfs en Gesina A. M. Schipper; Andries Dijkstra en Marian ne E. Verstraaten; Hendrik de Koning en Evertje Evers; Alfred E. Berkhout en Maria F. H. A. Welling; Johannes J. Roelofsen en Theodora J. Schouten; Theodorus G. Lentjes en Anna H. M. de Lange; Christiaan Koudijs en Jannie van Hunen; Alexander C. van Voorst en Johanna van Eeuwen; Franciscus A. Roelofs en Maria P. Beerdsen; Adriaan J. van Vulpen en Jannigje van Dijk; Coenraad A. M. Geurtsen en Lamberta A. T. van Lith; Hendrik J. K. van Roest en Anna J. Vermeer; Gijsbertus van den Born en Adriana C. J. Romijn; Ja kobus W. Meijer en Margarete M. Soes man. Getrouwd: H. de Koning en S. Kou dijs; W. Willigenburg en A. S. Veer; M. W. Thieme en L. J. Berck; G. van Hees en M. H. Peters; P. Dungen en J. Hu- bers; C. van de Kraats en D. A. van den Broek; E. van Meerveld en M. van Baars; J. A. Scherrenburg en G. G. van Peursem; A. C. van der Kleij en E. Beets; A. K. Kennis en W. M. van Gin- kel; A. W. Rauws en E. E. Conrads; J. P. Hanse en G. Syhokker; H. van de Pol en F. Krab; H. Looren de Jong en A. L. M. Welling; F. Lansing en L. E. Schut; C. H. Krooswijk en S. J. Igle- sias; G. Hardeman en B. A. Versteeg. Overleden: Arend Soetendaal, 68 j.; Neeltje Korver, 83 j.: Christiaan E. Steijn, 90 j.; Martha Sleurink, e.v. G. Voerman, 75 j.; Jan van Beek, 88 j.; Hendrik J. van de Krol, 83 j.; Jan J. Smid, 58 j.; Adrianus Baggerman, 9 j.; Theodorus Vreven, 81 j.; Janna Stam, geh. gew. met P. van Eist. 87 j.; Evert van Haaren, 64 j.; Cornelia van Dor- land, geh. gew. met H. Aalberts, 81 j.; Gerrit van den Heuvel, 53 j.; Hendrik J. Reumer. 66 j.; Hendrik Roskam, 73 j.; Anneke Vinkoert, e.v. W. C. Boshoven, 49 j.; Wilhelmus L. Whien, 77 j.

De Vallei | 1970 | | pagina 5