Schoon Rijden Code Esso) Esso service gaat steeds verder 'BLOEMENDAAL' Is het iets voor jou Vertegenwoordiger een handige en accurate vrouwelijke kracht josephstichting bouwkundig calculator groepsleidsters en groepsleiders ASSISTENT - CAISSIÈRE ALLROUND ELEKTRICIEN N.V. SALLANDSCHE BANK i Laat de uitlaat van uw anto regelmatig controleren HOUTHANDEL G. VRIES N.V. leerling verpleegster/verpleger leerling ziekenverzorgster/verzorger verpleegkundigen ziekenverzorgsters bezigheidstherapeuten assistenten J RAADGEVEND BUREAU TWIJNSTRA EN GUDDE MAATSCHAPPIJ ZANDBERGEN Hofstraat 11-15 te Deventer VEREISTEN ZATERDAG 28 NOVEMBER 1970 Er is meer nodig dan nieuwe benzine om luchtvervuiling te beperken. Twee nieuwe Esso benzines voor schonere motoren. Er is over dit belangrijke Esso nieuws (belangrijk voor iedereen!) al veel geschreven. De kernpunten ervan laten we nog even de xevue passeren: Er zijn twee nieuwe Esso benzines: nieuwe Esso en nieuwe Esso Extra benzine. Beide bevatten een 'polyamideamine'een speciale toevoeging die vuil en gom-achtige afzettingen in het uitlaatsysteem van de antomotor tegengaat. Dat betekent: 1) De hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen behoeft niet meer toe te nemen met het aantal gereden kilometers. 2) Beide nieuwe Esso benzines helpen een nieuwe motor schoonhouden en een reeds vervuilde motor terugbrengen in een bijna-als- nieuw-conditie. Nu ook met "Anti-Icing" toevoeging Waarom juist nu? Omdat er zich by vochtig herfstweer diverse problemen kunnen voordoen, zoals moeilijk starten en het afslaan van een stationair lopende motor door de vorming van ijs in de carburator. Speciale Esso "Anti-Icing" voorkomt de vorming van dit ijs en handhaaft daardoor de juiste brandstof- luchtverhouding. Daarom draagt deze toevoeging ook by tot het voorkomen van een verhoogd percentage onverbrande koolwaterstoffen in de uitlaatgassen. Weer een bydrage tot schoner xyden. Hoen kont helpen Esso blyft zich bezighouden met het probleem luchtverontreiniging, gebruikmakend van de omvangrijkste researchfacfliteiten - omvangrijker dan van welke andere maatschappij ook in de olie industrie. Maar voor "schoner rijden" is er méér nodig dan onze nieuwe benzines. Uw medewerking! Hoe? Zie onze "Schoon Rijden" code. Ziehier hoe u zelf kunt meewerken: Hood uw motor in perfecte conditie In een goed onderhouden motor verbrandt benzine met het maximum rendementEn hoe efficiënter de verbrandinghoe geringer de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen. Door een vakkundige servicebeurt kan deze tot zelfs 50% worden gereduceerd. Laat uw motor daarom minstens twee keer per jaar inspecteren, 1 Vermijd overbelasting van uw motor Rijden in een te hoge versnelling betekent overbelasting van de motor. Daardoor functioneert de motor minder goed en verbrandt de benzine minder efficiënt. Gevolgenverspilling van brandstof en meer luchtverontreiniging. Houd u daarom aan uw instructieboekje en luister naar uw motor, Ukunt horen wat het juiste snelheidsbereik is in een bepaalde versnelling. Vooral in de stad belangrijk, I Gebruik nw choke sporadisch De choke beïnvloedt de brandstof' luchtver houding. Hoe meer u de choke hanteertdes te meer benzine u verbruikt met als gevolg sterkere lucht- verontreiniging door inefficiënte verbranding. Gebruik de choke daarom alleen als het strikt noodzakelijk is. Een lekke uitlaat is met alleen gevaarlijkmaar kan bovendien de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen vergroten. Laat er daarom tweemaal per jaar naar kijken als onderdeel van elke servicebeurt. Zet de motor af als nw anto stilstaat Belangrijk als u moet wachten in een file of voor een brug: een lopende motor veroorzaakt veel meer lucht- verontreiniging als uw auto stilstaat dan wanneer hij rijdt. Indien u wat lang moet wachten, zet de motor dan af. *t Is beter voor uw auto en voor de lucht. Prot Christelijk Psych. Ziekenhuis ADen Haag - Loosduinen Even buiten Den Haag aan de rand van de duinen ligt ons psychiatrisch ziekenhuis, waar 750 patiënten worden verpleegd. by dit boelende werk te worden betrokken Daarvoor heb je nodig: hartelijkheid en vakbekwaamheid Het eerste moet je meebrengen, het tweede kun je verwerven als in onze opleidingen voor de officiële diploma's ziekenverpleging B (vooropleiding: bij voorkeur MAVO-4 (MULO), ENAS of daarmee geltjk te stellen opleiding) en ziekenverzorging (vooropleiding: enkele jaren voortgezet onderwas). De praktische en theoretische scholing wordt voorafgegaan door een introductie-cursus. Op 1 maart 1971 begint weer zo'n cursus. Vraag nadere Informaties by het hoofd personeelszaken, Monsterse- weg 98, Den Haag - Loosduinen, telefoon 070887270. STEDECO Tedeco N.V. is Nederlands grootste producent van plastic artikelen voor éénmalig gebruik - automaten- bekers, serviesgoed, yoghurtbekers etc. - en heeft be langen in diverse Westeuropese landen. Voor onze technische dienst zoeken wij een Wij bieden interessant, afwisselend werk tegen uit stekende honorering. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de afdeling Per soneelszaken. Tel. (0 57001-82414. SchriftelijkHanzeweg 40, Deventer. Middelgrote houthandel in het noorden van het land, welke zich hoofdzakelijk toelegt op de verkoop van zachthout aan timmer - fabrikanten, wenst wegens uitbreiding van de verkoop over te gaan tot aanstelling van een Hij zal worden belast met de behartiging van de verkoop in het rayon Gelderland e.o., hetgeen naast het onderhouden van con tacten met de huidige klanten inhoudt het zich vooral actief bezig houden met het vinden van nieuwe relaties in de timmerindustrie. De juiste man, in de leeftijd van 2740 jaar, wordt een goed ge honoreerde functie aangeboden, die rechtstreeks onder de directie ressorteert. Geïnteresseerden, die bewijzen van verkoopkracht kunnen over leggen, worden verzocht hun sollicitaties, die een strikt vertrou welijke behandeling krijgen, te richten aan de directie van Ulgersmaweg 10 te Groningen. Ten behoeve van het LABORATORIUM ven het psychiatrisch ziekenhuis St. Josephstichting te Apeldoorn wordt gevraagd (gehuwd of ongehuwd) voor het onderhoud van het glaswerk. Aanstelling in een part-time functie is mogelijk. Sollicitaties te richten aan het hoofd personeels zaken van bovengenoemd ziekenhuis, Deventer- straat 459. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de hoofdanaliste, mej. M. S. van Leeuwe, telefoon nr. (05760) 18011. toestel 92. PSYCHIATRISCH ZIEKENHUIS STJOSEPH STICHTING APELDOORN vraagt voor haar kostenafdeling een die als medewerker op de kostenafdeling wordt belast met het uitwerken van een systematisch opgezette kosten- calculatie en kostencontrole. Voor deze functie zoeken wij iemand tussen de 25 en 35 jaar met een UTS- of gelijkwaardige opleiding. Betrokkene dient ervaring te hebben opgedaan in de utiliteitsbouw en in staat te zijn hoeveelheden uit te trekken.. Schriftelijke sollicitaties aan Raadgevend Bureau Twijnstra en Gudde, Havezatelaan 2 te Deventer, (tel. 05700-15970), t.a.v. de heer N. Broekhuysen, door wie ook nadere inlichtingen worden verstrekt beleid, organisatie, projectmanagement in de bouwnijverheid, adviseurs voor bouwkosten. STICHTING INSULA DEI vraagt mede i.v.m. de uitbreiding van de dienstenverlening, o.a. in het dagverpleeghuis voor de fysiotherapie (of zij die daarvoor opgeleid willen worden). Uitsluitend dagdienst tussen 8.30 17.30 uur of parttime is ook moge lijk. Nadere inlichtingen en sollicitaties gaarne aan de directeur-econoom, Velpenveg 137, Arnhem, telefoon 085 - 42 77 47. zoekt voor haar behandelingstehuizen ta Amersfoort voor jongens en meisjes van 12-18 jaar enkele i In aanmerking komen zfl die tenminste 28 jaar oud zjjn en een ULO-diploma of een daarmee gelijk te stellen ontwikkeling be zitten. Beroepsopleiding en ervaring in het jeugd werk strekken tot aanbeveling. Salariëring geschiedt volgens het rapport Haeck. Sollicitaties te richten aan de directie van de Maatschappij Zandbergen, Bosweg 10, Amersfoort, Tel. 08490- 18441 uitdaging voor een echte verkoper Ziet U de verkoop als een vak? Wilt U graag gewaardeerd worden als een deskundig adviseur? Ziet U niet op tegen een werkdag van 10 uur? Bent U bovendien tussen 22 en 32 jaar? Heeft U een goede algemene ont wikkeling? Beschikt U over een rijbewijs B-E? Als U deze vragen met ja kunt beantwoorden ligt hier Uw kans. Wij zijn een dynamisch bedrijf Uitgevers van de veel geraadpleegde telefoonberoepengids „De Gouden Gids". Na een intensieve opleiding (voor onze rekening) zal Uw taak bestaan uit het deskundig adviseren van onze cliënten bij het opstellen van hun publiciteit. Uw verdienste heeft U zelf in de hand. Auto, alsmede auto- en onkosten vergoeding zijn vanzelfsprekend. Promotiekansen zijn ruimschoots aanwezig. Bent U geïnteresseerd? Neem con tact op met „De Gouden Gids", Tel. 020—923545. toestel 229 voor het maken van een afspraak. Voor het Hoofdkantoor van de wordt voor spoedige indiensttreding gevraagd een Diploma ULO dan wel enkele jaren voortgezet onderwijs. Enige ervaring in een dergelijke functie strekt tot aanbeveling. Salariëring geschiedt op basis van de voor het bankbedrijf geldende regeling. Verdere voorwaarden zijn o.m. vakantie van tenminste 18 werkdagen; vakantie-toeslag; gratificatie-regeling; volledige vergoeding van reiskosten. Sollicitaties kunnen schriftelijk worden gericht tot de Directie der Bank.

De Vallei | 1970 | | pagina 10