Veenendaals dagblad Na overleg ministers en Stichting v. d. Arbeid DE JONG: KABINET IS ÉÉN Buiten Mist bevoordeelde bankrover Moord in Delft was wellicht „vergissing ZUIVELCOMBINATIE IN DE MAAK Overdekt winkelen Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei VLIEGRAMP IN V.S. Vrouw met mes hij huis van Paus Komplot tegen staflid Witte Huis ■èc DIECKMAN WIL BISCHOFF Politie zal gaan demonstreren BAHR IS NIET ONTEVREDEN Ook Coberco TT Nieuwe treinroof voorkomen Boete geëist voor t.v.-regisseur Toch betaling bij DAVO Overwegend droog DEN HAAG Er komt voorlopig geen loonmaatregel. Dit is gebleken in het gesprek dat de ministers Roolvink (Sociale Zaken), Nelissen (Economische Zaken), Witteveen (Financiën) en Lardinois (Landbouw) gisteren hebben gevoerd met de Stich ting van de Arbeid. Er waren ook bestuursleden van vakbonden aanwezig. Proces Verschil Eens 99 Galvan vrijgelaten TOCH NIET MISLUKT Vervroegd pensioen directrice Baskenproces 3 dec. Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 1,13 p.w., 4,85 p.m., 14,30 pM. VALLES Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. ZATERDAG 28 NOVEMBER I970 - 44e JAARGANG no. 279 Voorlopig geen loon maatregel Afgesproken werd: Werkgevers en werknemers zullen uiterlijk woensdag aan de regering schriftelijk of mondeling him definitie ve standpunt geven over de uitwerking van het uitgangspunt dat de stijging van de lonen moet achterblijven bij de groei van de produktiviteit. Minister Roolvink zal de onderhan delingen over de c.a.o. voor de bouw af wachten, alvorens te beslissen of er in de lonen moet worden ingegrepen. Aan de werkgevers en de werknemers in de bouw is gevraagd om de onderhandelin gen voor 15 december af te ronden. Zowel werkgeversvoorzitter drs. Bak kenist als werknemersvoorzitter Kloos waren gistermiddag na afloop van het beraad van mening dat het kabinet lie ver geen ingreep in de lonen wil. De partijen zijn wel iets dichter tot elkaar gekomen dan afgelopen woens- DEN HAAG Premier De Jong heeft gisteravond ontkend dat het kabinet geen beslissing zal nemen over een in greep in de lonen voor 15 december. Minister Roolvink (Sociale Zaken) heeft dit echter gisterochtend in de Stichting van de Arbeid meegedeeld, zo zeiden werkgevers en werknemers gistermiddag na afloop van het beraad. Premier De Jong zei gisteravond dat het kabinet eensgezind is over de vraag wat er aan het loonfront moet gebeuren. „En ik spreek namens het kabinet dus ook namens de ministers Witteveen en Roolvink". Op de vraag of hij het niet vervelend vindt dat er tegengestelde meningen uit het kabinet naar voren komen rea geerde premier De Jong: „Wij hebben over deze zaak niet de gehele middag gesproken. Maar als ik zeg dat het zo Is, is het zo". Tn de loop der seizoenen van mijn natuur-almanakje heb ik dunkt me al eens verteld, dat ongeveer eind november de reebokken het gewei aflaten; weldra worden de breukvlakken aanvankelijk been- wit met snel verdwijnend rose van bloed alweer overwald door nieuwe, aanvankelijk behaarde groeisels. Wie dit mooie wild in zijn buurt heeft, kan nu met een beetje geluk nagaan, hoe na ca. 120 dagen (dus tegen eind februari) de vorm van het gewei geheel klaar is en nogmaals een week of drie later vorderde de verharding zóver, dat de zg. bast, die tot bescherming en opbouw diende, kan worden afge veegd. Doorgaans bemerkt men de eerste schuurstammetjes tegen be gin april. Het verloop van deze zeer merkwaardige fase in het die renleven kan gauw genoeg worden neergeschreven, maar niettemin werd er in biologische, jacht- en zoölogische kringen langdurig op gestudeerd, zelfs en vooral tot in de moderne tijd toe, aan gedok terd. Wonderlijk blijft het niette min, dat binnen het tijdsverloop van drie maanden door een kapi tale reebok nagenoeg 500 gr. ge wei-substantie moet worden opge bracht, d.w.z. 4 a 5 gram per dag! Eiwit, kalk en fosforzuur vormen de voornaamste bouwstoffen, ter wijl onder de activerende vooral de vitamine-D van belang mag he ten, de zoganaamde anti-rachitische vitamine, dit in planten slechts in beperkte hoeveelheid voorkomt. Gelukkig wordt zij in het lichaam zélf voortgebracht door zonbestra- ling door de onder de huid aanwezige ergosterine vermenig vuldigd. Ultraviolette stralen zijn derhalve bij het uitspruiten en de groei van het reegewei van grote betekenis. 28-11-1970 A. B. Wigman. dag. De kloof wordt in feite gevormd door de vraag of de lonen 0,75 procent verder mogen stijgen dan regering en werkgevers willen. De punten van verschil zijn nu: De werkgevers en het kabinet willen dat het werkelijk besteedbaar in komen het volgend jaar ten hoogste twee procent zal stijgen. De werknemers willen alleen over een formulering voor toelaatbare loon- verhogingen praten als deze gaat in de richting van de c.a.o. voor de metaal. In dit contract staat dat de lonen met in gang van Nieuwjaar 2,75 procent zullen stijgen en dat ze in de loop van het jaar worden aangepast aan prijsverhogingen. De vakcentrales zijn dus bereid om akkoord te gaan met een percentage van 2,75. Ze willen het echter niet officieel genoemd zien, omdat het vaststellen van percentages voor loonsverhogingen tij dens de onderhandelingen door de vak bonden in de bedrijfstakken behoort te gebeuren. De drie partijen waren het gisteren wel eens over de volgende punten: De gevolgen van de loongolf van vierhonderd gulden mogen in de con tracten worden verwerkt. Deze verwer king staat buiten het percentage waar mee het besteedbaar inkomen kan wor den verbeterd. Incidentele loonstijgingen en verho gingen die reeds vast staan bijvoor beeld periodieke verhogingen spelen niet mee in het percentage. Ditzelfde geldt ook voor de prijsstij gingen die het gevolg zijn van het door berekenen van de vierhonderd gulden in de prijzen. Overigens zullen de lonen ook het volgend jaar op de een of an dere manier aan prijsverhogingen moe ten worden aangepast. Verbeteringen in de secundaire sfeer bijvoorbeeld een verkorting van de werktijd mogen ook geen beslag leg gen op de ruimte voor de verhoging van het besteedbaar inkomen. De afspraak om in de loop van de vol gende week aan minister Roolvink het definitieve standpunt mee te delen is af komstig van de werkgevers. Zij willen eerst nog beraad in eigen kring. Over de „oude" invaliden de men sen die invalide waren voor de Wette lijke Arbeidsongeschiktheidsverzekering (W.A.O.) ging werken en die lagere uit keringen krijgen dan W.A.O.-trekkers is gisteren amper gesproken. Minister Roolvink heeft gezegd dat deze mensen geen te hoge verwachtingen mogen heb ben. Een verbetering van hun uitkerin gen kost de schatkist vijftig miljoen gul den en dat is een zeer moeilijke zaak voor het kabinet. DEN HAAG De heer P. J. Dieck- man uit Den Haag, exploitant van het „Cityplan" in Den Haag, detaillist (ze ven lederwarenwinkels) en handelaar in onroerend goed, is van plan een poging te doen om het Lingeriehuis en het Zaanse grootwinkelbedrijf Bischoff over te nemen. Hij heeft dit vrijdagmiddag aan het ANP meegedeeld. Zijn voormalige compagnon in de handel in onroerend goed, de heer C. M. de Ruiter, die koopovereenkomsten met de aandeelhouders van deze beide winkelbedrijven had gesloten, eist, zoals gemeld, ontbinding van die koopover eenkomsten en schadevergoedingen, een en ander wegens wanprestatie. De heer Dieckman zal zijn overnemingspogingen in het werk stellen als de ontbinding van de koopovereenkomsten een feit is. Eerder deze week had hij bekend ge maakt, dat hij de heer De Ruiter wilde helpen bij de financiering van de over neming van 't Lingeriehuis en Bischoff, maar de heer De Ruiter heeft laten we ten, dat hij van dit aanbod geen ge bruik zal maken. DEN HAAG De ministerraad is niet bereid om het personeel van rijks- en gemeentepolitie en de marechaussee meer te geven dan vijfhonderd gulden ineens als extra uitkering voor overbe laste diensten. De politiemannen en marechaussee krijgen de vijfhonderd gulden echter boven de tweemaal tweehonderd gulden die als gevolg van de „vierhonderd gul den-golf" aan de ambtenaren is toege kend. De politie gaat 7 december in Den Haag demonstreren tegen het regerings besluit. Leden van de Stichting van de Arbeid hebben een gesprek met de ministers Witteveen, Roolvink en Nelissen over de loonontwikkeling in 1971 gehad. Op de foto v.l.n.r. minis ter Witteveen, NV V-voorzitter Kloos, CNV-voorzitter Lanser, minister Rool vink, werkgevers-voorzitter Bakkenist en minister Nelissen ANCHORAGE Een Douglas DC-8 van de Amerikaanse luchtvaartmaat schappij „Capitol Airlines", die met 219 Amerikaanse militairen op weg was naar het Verre Oosten, is vrijdagavond tijdens het opstijgen van het vliegveld van Anchorage in Alaska brandend neergestort. Volgens de luchthavenpoli- tie zijn er overlevenden. ROTTERDAM Een onbekende man heeft vrijdagavond omstreeks zeven uur een gewapende overval gepleegd op een bijkantoor van de Spaarbank-Rot terdam aan de Groene Hilledijk. Na een greep in de kas te hebben gedaan, ver dween de man met een bedrag van en kele duizenden guldens. Er zijn geen gewonden. De overval had een nogal grimmig karakter doordat de ongeveer 30-jarige man een nylonkous over het hoofd had getrokken en een vuurwapen de po litie sprak van een vuurbuks ge bruikte. Bij het binnenkomen en het verlaten DELFT De 21-jarige Adri I^ns- bergen-Hölscher uit Delft is mogelijk bij vergissing vermoord. Haar moordenaar had het voorzien op de vrouw van rechercheur H. B. van Strien, die in de flat aan de Delftse Pap- souwselaan één etage lager woont, al dus deelde een onbekende mee. Gistermorgen belde een onbekende man de redactie van een plaatselijke krant op en zei„Ik heb het gedaan, maar het was een vergissing. Ik moest bij de vrouw van de rechercheur op de andere verdieping zijn". De man, die zijn naam niet wilde zeg gen en zich „X" noemde, gaf als bewijs voor zijn daad dat de jonge vrouw een litteken op de buik had. Hij beëindigde het telefoongesprek met de opmerking, dat hij verder niets kon zeggen, maar dat hij later opnieuw van zich zou laten horen. De politie kon gisteravond nog niet zeggen hoeveel waarde aan het anonie me telefoontje kan worden gehecht. De vermoorde vrouw had inderdaad een lit teken op haar buik, maar volgens de politie hoeft dat nog niets te zeggen. De politie houdt er sterk rekening mee, gezien het patroon van de serie telefoontjes, dat hier inderdaad de moor denaar aan de lijn is geweest. Met de telefoontjes zou hij een bepaalde publi citeit willen krijgen. „Iemand die een vrouw vermoordt, is niet normaal. In de criminologie is het meer voorgekomen, MADRID De politie heeft de leider van de Socialistische oppositie Enrique Tierno Galvan vrijgelaten 12 uur nadat hij en nog 18 personen werden gearres teerd. De arrestaties werden vericht tijdens een bijeenkomst in een huis in Madrid, welke bijeengeroepen was uit sympathie met de 15 Baskische nationalisten die voor een militair tribunaal zullen moe ten terechtstaan. Een woordvoerder voor het advoca tenkantoor van prof. Galvan zei dat verscheidene anderen ook zijn vrijgela ten. BONN Drie en een half uur heeft gisteren in Oost-Berlijn het gesprek tus sen de Westduitse staatssecretaris Bahr en zjjn Oostduitse amtgenoot Kohl ge duurd. Het was de eerste bespreking tussen West- en Oost-Duitsland na de mislukte conferentie van Kassei op 21 mei van dit jaar. Bahr's zwarte Mercedes was tegen tien uur 's ochtens de Muur gepasseerd bij de doorlaatpost Heinrich Heine- strasse. De bespreking had plaats in de zetel van de Oostduitse ministerraad, aan de Oostberlijnse Molkenmarkt. De twee staatssecretarissen spraken over de procedure en de agenda bij een hernieuwde „gedachtenwisseling" tussen de beide landen. Na afloop van het strikt geheime overleg leek Bahr niet onte vreden. Hij liet echter doorschemeren, dat hij nog vele besprekingen verwacht, afwisselend in Oost-Berlijn en Bonn. Bahr vloog meteen terug naar Bonn om aan bondskanselier Brandt rapport uit te brengen. De twee vertegenwoordigers zullen nog voor Kerstmis de tweede maal bij eenkomen, waarschijnlijk weer in Oost- Berlijn. Bij besprekingen in Moskou zijn West- Duitsland en de Sovjet-Unie het gisteren eens geworden over de vestiging van consulaten-generaal in Leningrad en Hamburg. dat een dergelijk iemand oehoefte heeft, zich waar te maken". In de loop van vrijdagmiddag werd opnieuw een Delftse bloemist door de zich meneer X noemende onbekende ge beld, met het verzoek een krans van tachtig tot negentig gulden te bezorgen aan het adres op de Papsouwselaan. In de namiddag meldde de onbekende zich telefonisch aan de Noletstichting te Schiedam, waar het lijk van de jonge vrouw ligt opgebaard met de mededeling dat het lijk teruggebracht moet worden naar Delft voor een nader onderzoek naar mogelijke vergiftigingen door de patholoog-anatoom dr. Zeldenrust. De onbekende stelde zich hierbij voor als hoofdinspecteur Brekelmans van de Delftse politie (die de leiding heeft bij het recherche-onderzoek in deze moord zaak). De portier van de Noletstichting verwees de man naar een begrafenis ondernemer. die de uitvaart regelt. Na aanvankelijk nog op het verkeerde adres te zijn aangeland, kwam de onbekende telefonisch bij de juiste persoon terecht, die de recherche waarschuwde. De begrafenis van mevr. Lansbergen heeft heden plaats rond het middaguur op de begraafplaats aan de Vlaardinger- dijk in Schiedam. Hoofdinspecteur Van der Ven zei, niet te geloven in een verkeerde keuze van het slachtoffer, zoals meneer X in het anonieme telefoontje aan de Delftsche Courant suggereerde. Volgens hem is dit een afleidingsmanoeuvre van de onbe kende, van wie hij hoopt, dat deze zich binnenkort eens laa* horen bij de politie. De politie heeft zich beraden over maatregelen ter bescherming van de vrouw van de rechercheur H. B. van Strien, die de flatwoning direct onder die van het slachtoffer bewoont. Rekening houdend met mogelijke wraakoefeningen wordt onderzocht, of de rechercheur in zijn jarenlange dienst bij de Delftse po litie, niet een zaak heeft behandeld, die er uitspringt, en waaraan men mogelijk aanknopingspunten zou kunnen hebben. Mevrouw Van Strien is ernstig over stuur. van het kantoor loste de overvaller een schot. De kogels kwamen beide ke ren in de muur terecht. Het schieten had overigens gemakkelijk slechter kunnen aflopen, omdat op het tijdstip van de overval vijftien mensen binnen waren: tien klanten (op vrijdagavond is het koopavond in Rotttrdam) en vijf man bankpersoneel. Nadat de man, op wie de politie thans een uitgebreide jacht maakt, het spaarbankkantoor was binnengekomen, loste hij het eerste schot. Vervolgens liep hij op een van de loketten toe en stak de loop van zijn wapen naar bin nen tegen de borst van de 22-jarige bankbediende R. de Wit. Deze werd ge dwongen de kas op de balie te zetten. Toen de bankbediende aan deze eis had voldaan deed de overvaller snel een greep in de kas en vluchtte daarna nog een schot lossend het kan toor uit. Niemand van de mensen bin nen heeft door de mist kunnen zien in welke richting de overvaller verdween en of hij gebruik maakte van een ver voermiddel. Ondanks het feit dat het spaarbank kantoor aan de Groene Hilledijk een van de weinige banken in Rotterdam is die niet beschikt over stil-alarmin- stallatie een omstandigheid, waarop de politiee vrijdagavond kritiek had kon het bankpersoneel snel contact ma ken met het hoofdbureau van politie. Korte tijd later was de eerste surveil lancewagen ter plaatse en kon een be gin worden gemaakt met het onder zoek. Dat de buit van de overvaller betrek kelijk klein is geweest, is volgens de politie te danken aan het feit dat men er bij deze bank een gewoonte van maakt vrij weinig geld in de loketkas- sen te hebben. Een vijftienjarige jongen heeft zich vrijdagavond bij de politie te Alphen aan de Rijn gemeld, nadat hij om streeks negen uur tevergeefs gepoogd had een overval te plegen op het bij kantoor van de Raiffeisenbank aan de Sterrenlaan in een nieuwe wijk van die gemeente. Dank zij snel optreden van de echtgenote van de beheerder van het kantoor, mevrouw G. Kuyper- Pols, moest de jongen, die zich ver momd had met een grote bivakmuts en een donkere bril, het hazepad kiezen. UTRECHT Het is vrijwel zeker, dat het gemeentebestuur van Utrecht zal besluiten de 63-jarige directrice van het Centraal Museum, mej. dr. E. M., voor lopig op non-actief te stellen. De museumdirectrice is enkele dagen geleden in Londen veroordeeld tot een boete van 650 gulden, nadat zij had be kend schuldig te zijn aan diefstal van een jurk uit een winkel in Oxford Street in Londen. Het gemeentebestuur overweegt de directrice met vervroegd pensioen te sturen. Reeds enkele malen zijn er tussen haar en het gemeentebestuur heftige conflicten gerezen over het door haar gevoerde beleid. Toen de gemeente haar enkele jaren geleden wilde ontslaan, wist de directrice deze beslissing door het Ambtenarengerecht ongedaan te maken. Er bestaan ook thans nog heftige con flicten over het door de directrice ge voerde beleid met betrekking tot het personeel en de kunstaankopen van de gemeente. ZK'i OevSr.v. u 'uyjbï. von '18 \2 smt'0 UH t; - i y LEEUWARDEN Een grote zulvel- combi natie die een derde deel van de Ne derlandse melkmarkt zal beheersen, staat op stapel. Vijf zuivelcoöperaties met een geza menlijke jaaromzet van 1^ miljard gul den willen zeer nauw gaan samenwer ken. Het doel: één melkprijs voor alle bij de coöperatie aangesloten boeren. De vijf zijn: Domo (Drenthe, Gronin gen), Coberco (Gelderland, Overijssel), CMC (Holland, Utrecht), Noord-Holland en de Nationale Coöperatieve Zuivelver- koop Centrale (NCZ). De zuivelcoöperaties ln Friesland, Noord-Brabant en Limburg nemen aan de besprekingen niet deel. De NCZ is na een recente fusie met enkele verkoopverenigingen uitgegroeid tot een onderneming met een omzet van driekwart miljard gulden per jaar. De andere fusiepartners exploiteren een reeks zuivelfabrieken, waar ruim 2% miljard kilogram melk wordt ver werkt tot consumptiemelk, melkproduk- ten en zuivel. Ook hebben zij belangen in De hoofdwinkelstraat van Wuppertal wordt overdekt met een plastic dak ten gerieve van de winkelende kooplustigen. Heden zal de overdekte straat officieel in gebruik worden gesteld. Hier een beeld tijdens de montage van de plastic overkapping, die op stalen buizen rust. MANILLA De politie van Manilla heeft vanmorgen buiten de residentie van de pauselijke nuntius, waar paus Paulus tijdens zijn driedaags bezoek aan de Filippijnen verblijft, een jonge vrouw gearesteerd die een mes in haar tas had. De paus kwam vanochtend per hef- schroefvliegtuig aan op. de universiteit van Santo Tomas, waar hij studenten toesprak en waar hij de conferentie van Aziatische bisschoppen zal voorzitten. De paus zei tot de studenten dat de jeugd van Azië in opmars is, maar hij vroeg haar of zij wist waar naar toe en wat de doelen zijn. De paus riep de studenten op de uitdragers van het evangelie te zijn. Er waren zeer uitgebreide veiligheids maatregelen getroffen voor het bezoek aan de universiteit. Paus Paulus heeft vrijdagavond in Manilla een delegatie uit nationalistisch China (Formosa) ontvangen. Deze ge beurtenis stond niet op het programma. De delegatie van negen vertegenwoor digde katholieke en niet christelijke groe pen. Volgens schattingen van de Filip pijnse autoriteiten waren in de straten van Manilla vrijdag meer dan een mil joen mensen op de been om de intocht van paus Paulus te aanschouwen. Heden en zondag wordt voor de twee openluchtmissen die de paus zal opdra gen nog meer toeloop verwacht. WASHINGTON Volgens directeur Edgar Hoover van de FBI beraamt een „anarchistische" groepering uit het oos ten van de V.S. een complot om alle ondergrondse stroomdraden in Wash ington door te snijden en een hoge functionaris van de staf van het Witte Huis te ontvoeren. Doel ervan zou zijn „een halt toe te roepen aan de bombar dementen in Zuid-Oost-Azië en de vrij lating te verkrijgen van alle politieke gevangenen". Volgens Hoover noemt de groepering zich „de samenzwering van de oostkust om mensenlevens te red dert". Hoover zei niet wie die hoge functio naris op het Witte Huis zou moeten zijn. Wel voegde hij er aan toe dat de groe pering bestaat uit katholieke priesters en religieuzen, onderwijzers en oud-stu denten „die via gewelddadige acties tegen regeringsinstellingen en particu liere instanties die bij de Amerikaanse activiteiten rond het conflict in Vietnam betrokken zijn, hun oppositie tegen de Vietnamese oorlog hebben kenbaar ge maakt". MAIDSTONE (Engeland) Uit een trein welke met een zending zilveren Italiaanse munten en staven zilver op weg was naar Italië, zijn 40 staven en vijf kisten muntstukken geworpen. 30 staven zijn intussen teruggevonden. De zilverzending ter waarde van 232.000 pond bevond zich aan boord van een trein welke rond middernacht uit Londen was vertrokken om bij Dover naar het continent overgezet te worden. De eerste melding kwam van een spoorwegarbeider te Staplehurst, die enige staven had gevonden. Door deze melding is een nieuwe treinroof voor komen. De politie zoekt twee mannen in een grijze Mercedes, die waarschijnlijk in Lewisham, waar de trein voor een sig naal moest stoppen, zijn ingestapt en de verzegelde vrachtwagon met de zil verzending hebben opengebroken. Even ten zuiden van Lewisham wer den kisten vol nieuwe Italiaanse munt stukken gevonden langs de spoorbaan en 30 km verder werden bij Tonbridge verscheidene staven zilver gevonden. De derde vondst werd gemeld uit Staple hurst. Bij aankomst in Duinkerken bleek dat 45 van de 280 colli grote zendingen waren verdwenen. De wagon is opnieuw verzegeld en zal naar Groot Brittannië teruggestuurd worden. de produktie van consumptie-ijs en fris dranken. Zodra een fusie tot stand komt, worden de belangen in de sector fris dranken gecoödineerd. De Domo, CMC en de Noord-Holland vormen een afgerond geheel met een be- perekte expansiemogelijkheid voor wat de aanvoer van melk betreft. Cobero is een snel groeiende organi satie in Gelderland en Overijssel, die al meer dan vijftig procent van de melk in het gehele gebied ontvangt. Bijna elke maand sluiten nieuwe fabrieken zich bij Coberco aan. Hier wordt in de nabije toekomst een melkontvangst van twee miljard kilogram verwacht. AMSTERDAM Wegens smaad Je gens de Amsterdamse hoofdagent van politie J. G. (52) heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank vrijdagmiddag tegen de 33-jarige free lance cineast en tv-regisseur René C. uit de hoofdstad een boete van 500,sub sidiair 50 dagen hechtenis en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Deze zaak hield verband met de ge ruchtmakende Vara tv-uitzending „dit is het begin" over de „Oranje Vrijstaat" van 1 april jl. Daarin kwamen beelden voor van de agent toen deze, kijkend door een kleine raamopening in de voor deur van een gekraakt pand in de Sar- phatistraat in Amsterdam, volgens de tv-regisseur een brandende sigarette- peuk naar binnen zou hebben gegooid. In de VARA-radiouitzending „dit is het begin" van 28 maart jl. vertelde C. dat hij de bez: ting van twee gemeente panden in de Sarphatistraat had gefilmd en dat hem daarbij „een interessant de tail" was opgevallen. Hij had de agent er van beschuldigd te hebben ge poogd brand te stichten in dit pand, ter wijl hij wist dat achter de voordeur een stapel pamfletten op de vloer lag. DEVENTER De ex-werknemer» van de haardenfabriek DAVO in Deven ter en Coevorden krijgen uit de failliete boedel alsnog het hun toekomende sa laris uitbetaald, zo is bekend geworden op een voorlichtingsavond voor oud- DAVO-werknemers in Deventer. Het ziet er naar uit dat de overige schuld eisers van de haardenfabriek hun vor deringen moeten afschrijven. De DAVO-mensen zijn in mei 1966 zonder, enige uitkering op straat gezet. Hun vorderingen varieerden van ruim f 2000,- tot f 20.000, in totaal ruim f 285.000,-. De uit de weerstandkassen van de vakbonden betaalde vakantietoeslagen behoeven de mensen niet terug te ge ven. MADRID Het proces tegen de 16 Baskische nationalisten voor de mili taire rechtbank van de Spaanse stad Burgos zal op 3 december worden ge opend. Het Spaanse persbureau EFE zegt dit in gerechtelijke kringen in Bur gos te hebben vernomen. ADVERTENTIE postbus 787 haarlem (Van onze weerkundige medewerker) Het weer in Gelderland blijft het grootste deel van het weekeind rus tig. Het continentale hogedrukge- bied zal namelijk ook morgen op gewassen zijn tegen actieve oceaan depressies. Wel zal een kleine randstoring op de Noordzee voor namelijk in het westen van het land wat regen kunnen brengen, maar in de oostelijke gebieden is neerslag van betekenis niet waar schijnlijk. De mist blijft vooral in de avond, nacht en ochtend nog hinderlijk. In de middag zijn plaatselijk opklarin gen mogelijk. De temperatuur verandert nog niet veel, maar in de eerste helft van volgende week behoort enige daling van het temperatuurniveau bij wind uit het westen tot noorden tot de mogelijkheden.

De Vallei | 1970 | | pagina 1