STAATSSECRETARIS KEYZER VERWACHT: Ambtenaar griffie in Arnhem knoeide met rijbewijzen Sch ip in de lift Avondje uit? Avondretour! Enkele reis één kwartje Zes uren- voor man en vrouw Artiesten drie maanden naar Brazilië W apenf abrikant in Zwitserland veroordeeld Oorlog Over de grenzen Chips-fabriek gaat dicht BEROEPSARBEID GEHUWDE VROUW 11 11 Amerikaanse autoverkoop teruggelopen D' SOLZJENITSIN NIET NAAR STOCKHOLM „GRAND GALA I)U DISQUE" UITGESTELD ZES MAANDEN GEËIST Sigarettenverkoopstertje uit Vietnam blijkt dochter van president Wegens illegale uitvoer NIEUWE METHODE TEWATERLATING: Unieke beveiliging Rotterdams plein voordelig uit met NS Achttien kostbare schilderijen gestolen ONDERZOEK BEPERKT Cineast Jan Bonn maakt documentaire over Bhoetan ZATERDAG 28 NOVEMBER 1970 Meer landingsrechten voor de KLM in Canada Eind 1972 zullen de eerste zee schepen uit Nederlands eerste sche- penfabriek van de lopende band rol len. In tegenstelling met de tot nu toe gebruikte bouwmethode, waarbij het schip op een helling in elkaar wordt gezet, worden de schepen in een overdekte ruimte geconstrueerd en met een zogenaamde schepenlift te water gelaten. De NV Zaanlandse Scheepsbouwmaatschappij in Zaan dam is het eerste bedrijf, dat deze revolutionaire en kostenbesparende methode gaat toepassen op de bouw van zeeschepen tot ongeveer 10.000 ton. De geestelijke vader van deze voor de scheepsbouw unieke metho de is de heer N. Kriens, directeur van „Sea Transport Engineering NV" in Amsterdam. Na jarenlange studie is hij tot de overtuiging geko men, dat de Nederlandse scheeps bouw met deze nieuwe vorm van se- riebouw uit de financiële moeilijk heden geholpen kan worden. De ont werper heeft berekend, dat zijn me thode ongeveer 25 procent minder bouwuren nodig heeft, waardoor de scheepsbouwer aanmerkelijk goed koper kan werken. De bouw van schepen op een hel ling, zo meent hij, vergt vele dode manuren. Het transport van het ma teriaal en de onderdelen van de werkplaatsen naar de helling eist veel tijd op. Bovendien gaan vele kostbare arbeidsuren verloren door het slechte klimaat in Nederland. Dit kan allemaal bespaard worden, wanneer de schepen in een overdek te ruimte worden gebouwd. Het te water laten van een zee schip volgens de gebruikelijke me thode is altijd nog een riskante zaak. Op het moment, dat het schip van de helling glijdt en het water raakt, ontstaan grote spanningen. Naar aanleiding van deze gedachte is de heer Kriens op het idee geko men de schepen, die in de fabriek op karretjes worden' gebouwd, kunnen op rails naar buiten worden gereden en op de lift geschoven worden. De heer Kriens is afgestapt van de horizontale constructie. De schepen zullen in moten worden gebouwd en aan het eind van de constructielijn in elkaar worden gezet. Op deze ma nier kan aan diverse schepen tege lijk worden gewerkt. Het ligt in de bedoeling om op deze manier iedere maand een schip van de band te la ten lopen. Een voordeel van de overdekte hal is ook dat de schepen niet in de openlucht geschilderd behoeven te worden, Portugal, Italië en enkele landen in Afrika hebben de heer Kriens al benaderd voor de bouw van soortge lijke werven. Duitsland, Engeland en Noorwegen zijn geïnteresseerd in schepen, die op deze wijze zijn ge construeerd. DEN HAAG Over enige weken gaat Rijkswaterstaat bij wijze van proef een voor Nederland en zelfs voor Europa uniek beveiligingssysteem toe passen op het Rotterdamse Kleinpol- derplein. Op drie punten op en bij dit grote verkeersknooppunt zullen, ter bescher ming van automobilisten, die bij pijlers en splitsingspunten, uit de koers rakenn een aantal tonnen van kunststof wor den opgesteld in een bepaalde volgorde. De voorste tonnen zijn gedeeltelijk met zand gevuld, tot ongeveer de hoog te van een autobumper. De tonnen die daarachter staan, krijgen steeds een groter gewicht aan zand. De achterste tonnen zijn geheel met zand gevuld. Op deze manier kan bij een eventue le botsing de snelheid van de auto ge leidelijk worden verminderd. Rijkswaterstaat heeft 48 tonnen in Amerika besteld. Ze kosten per stuk ongeveer f 500,Dit is goedkoper dan de meeste andere beveiligingsconstruc ties. Bij een botsing zullen de kunststof tonnen scheuren. ARNHEM De officier van justi tie bij de rechtbank in Arnhem, mr. F. O. Leusink, heeft vrijdag zes maan den gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, geëist tegen de intussen ontslagen ambtenaar bij de provinciale griffie A. H. T. uit Arn hem wegens knoeierijen met rijbewij zen. T. zou tegen vergoeding van veertig tot honderd gulden vervalste rijbe wijzen hebben uitgereikt aan perso nen uit de omgeving van Arnhem, die voor hun rij-examen waren gezakt. President mr. J. D. van den Berg vond het vooral een kwalijke zaak, omdat verdachte ongeschikte automobilisten in staat stelde aan het snelverkeer deel te nemen. De zaak kwam vorig jaar aan het licht doordat de houder van een vervalst rijbewijs verlenging daarvan aan vroeg. Sinds 1952 zou T. zich wegens geldgebrek aan dergelijke knoeierijen hebben schuldig gemaakt. Ook zou hij zich eens 220,- aan En gels geld, dat een student in Enge land had verloren en dat via de am bassade en het ministerie van Bui tenlandse Zaken bij de Provinciale Griffie was terecht gekomen, hebben toegeëigend. De vrouw van verdachte heeft toegezegd de benadeelde stu dent uit spaargeld schadeloos te zul len stellen, hetgeen de student aan leiding gaf ter zitting geen civiele vordering in te dienen. De officier zei in zijn requisitoir bij het bepalen van de strafmaat rekening te hebben gehouden met het oneervol ontslag van verdachte en diens huidi ge zeer moeilijke omstandigheden. Bij voortduring is verdachte zwak geweest, hij toonde zich een door- en-door onbetrouwbaar ambtenaar, zo zei hij. De raadsvrouwen mevrouw mr. I. O. Makkink-van der Hengst, vroeg om een geheel voorwaardelijke straf. Haar cliënt is thans een lichamelijk gebroken man. Hij heeft zijn positie in de waagschaal gesteld voor be trekkelijk geringe bedragen, al die jaren hebben zijn knoeierijen nauwe lijks duizend ulden opgeleverd. Uitspraak op 11 december. OOSTERWOLDE De directie van de Coöperatieve vereniging Sacono G.A. te Oosterwolde, een aardappelver- werkendec industrie, heeft donderdag besloten één van haar drie vestigingen in Oosterwolde per eind december te sluiten. Aanleiding hiervoor is geweest dat geen sluitende exploitatie kon wor den verkregen. In de op te heffen ves tiging wordt in hoofdzaak „chips" ge produceerd. Uit een marktonderzoek is gebleken dat de vraag naar dit produkt de eerste jaren niet noemenswaard zal stijgen. Volgens de directie is op grond hiervan het op gang houden van de produktie economisch gezien niet meer verant woord. De 29 personeelsleden die door de sluiting worden getroffen zullen in de andere vestigingen worden opgeno men. Personeel en vakbonden zijn van het directiebesluit verwittigd. STOCKHOLM De Russische au teur Alexander Solzjenitsin zal niet persoonlijk in Stockholm de Nobelprijs voor literatuur in ontvangst komen ne men, zo heeft de Nobelstichtjng vrijdag bekendgemaakt. Sinds de toekenning van de Nobelprijs is Solzjenitsin het mikpunt geweest van veel kritiek in dé Russische pers. Solzjenitsin heeft zelf eerder gezegd, wèl te willen komen. ADVERTENTIE Voordelig reizen na 6 uur 's avonds. (Elke avond, behalve vrijdags en zondags.) SCHIPHOL De Canadese luchtvaartautoriteiten overwegen de KLM, die tot nu toe alleen op Montreal mag vliegen, in de toekomst ook landingsrechten te verlenen voor lijnvluchten naar andere Canadese steden. Daarmee zou een jarenlange wens van de KLM in vervulling gaan. Dit deelde vrijdagmiddag staatssecretaris Keijzer op Schiphol mede. toen hij daar de Canadese minister van verkeer, Jamieson, uitgeleide deed aan het ein de van diens tweedaagse bezoek aan ons land. BANGUI (Centraal Afrikaanse Republiek) Een 17-jarig meisje, dat ruim een week geleden in Saigon op straat sigaretten verkocht en woonde in een optrekje gemaakt van platgeslagen bierblikjes, is gebleken de dochter te zijn van de president van de entraal Afrikaanse Republiek, generaal Jean Bedel Bokassa. Dit land met zijn 1.5 miljoen inwoners, was eens de Franse kolonie Oebangi- Sjari, en vóór het vrij was diende de huidige president als onderofficier bij het Franse koloniale leger in Indochina. Daar verwekte hij bij een Vietna mese vrouw, Ngoeyen Ti Hoei geheten, een kind, dat Martine werd genoemd. Bokassa keerde naderhand terug naar zijn land maar Martine vergat hij nooit. Nu, na 14 jaar, heeft hij haar ontdekt en naar zijn hoofdstad Bangui laten komen, waar het rneisje donderdag per vliegtuig uit Parijs aankwam. Ter begroeting was, behalve haar vader, alles aanwezig wat maar hoog en be langrijk is in Bangui. Martine, die alleen maar Vietnamees spreekt, zal de komende dagen tal van welkomstceremonieën moeten meemaken. Maandag aanstaande, op de nationale dag der republiek, zal zij officieel aan den volke worden voorgesteld. De verlangens van de KLM enerzijds en de belangen van de nationale Cana dese luchtvaartmaatschappij CP-Air anderzijds kwamen enkele jaren gele den zo scherp met elkaar in botsing, dat na het verstrijken van de lucht vaartovereenkomst tussen Canada en Nederland niet eens een nieuw akkoord tot stand kwam. De laatste jaren vlie gen de KLM en CP-Air dus tussen de beide landen zonder dat een overeen komst hierover van kracht is. Intussen zijn de gemoederen echter tot rust ge komen en begint de lucht te klaren. Het liefst zou de KLM naar Toronto vliegen, maar het luchtverkeer aldaar is zo intens, dat de capaciteit van het vliegveld geen verdere groei meer toe laat. Geen enkele Europese maatschap pij krijgt dan ook toestemming om nieuwe vluchten op Toronto te openen. Minister Jamieson heeft nu aan staats secretaris Keijzer toegezegd de moge lijkheid te bestuderen dat de KLM tot het moment waarop Toronto's capaci teit voldoende zal zijn uitgebreid, voor lopig vast op een of meer andere Cana dese steden zou gaan vliegen, zoals bij voorbeeld Vancouver. Als de nieuwe luchthaven van Toronto over enkele ja ren in gebruik wordt genomen, staat de KLM bovenaan de lijst van gegadigden voor een nieuwe lijndienst. Behalve besprekingen over de lucht vaart heeft minister Jamieson in Den Haag overleg gepleegd over maatrege len waspnee de toenemende vervuiling van de" zeeën door tankschepen kan worden bestreden. Tenslotte maakte de Canadese gast nog een proefvlucht met een F-28 Fellowship van de Fokker fa brieken. MONTPELLIER Bij een inbraak in het museum van Montpellier in Zuid-Frankrijk zijn achttien kostbare schilderijen gestolen, waaronder wer ken van Degas, Utrillo en Courbet. De waarde van de ontvreemde schilderijen wordt geschat op vijf miljoen frank (3.250.000 gulden). Koningin Juliana en prin ses Beatrix woonden een deel van het congres bij: de joto toont prinses Beatrix in gesprek met mevrouw Tromp (midden), echtgenote van de voorzitter van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, en prof. dr. H. M. 't Veld- Langeveld. I TTRECHT Getrouwde vrouwen die buitenshuis willen gaan werken kunnen kiezen tussen een partti me-baantje dat geen enkele perpec- tief biedt, óf een volledige dagtaak die hen net zozeer van hun gezin zou vervreemden als de man en die tot lichamelijke overbelasting kan leiden. De gehuwde man is vaak niet meer dan de kostwinner van het gezin, die niet toekomt aan dc opvoeding van de kinderen en die zijn activiteiten thuis beperkt tot krantje lezen en beeldbuis kijken. Deze problemen van man en vrouw zouden volgens de econome drs. M. J. 't Hooft-Welvaars, lid van de weten schappelijke staf van de Vrije Unid versiteit in Amsterdam, kunnen wor den opgelost door invoering van de zes-urige werkdag, waaraan dan ook de schooltijden zouden moeten wor den aangepast. Op het congres over „De beroepsarbeid van de gehuwde vrouw" van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, dat vrijdag in Utrecht is gehouden, zei mevrouw 't Hoofd, dat man en vrouw zich bij een werk- en school dag van zes uur gezamenlijk bezig kunnen houden met de huishouding en de opvoeding van de kinderen, zo dat het gezin weer een echt „produk- tieve gemeenschap" zou worden. In AMSTERDAM Vand dap is een grote groep Nederlandse artiesten ver trokken naar Brazilië, waar zij gedu rende drie maanden zullen optreden. Op de achterste rij het ballet van Heieen de Clerq, op de voorgrond v.l.n.r. The Dutch Rolling Stars, Les Shalom met daartussen Richard Ross, wereldkampioen goochelen 1970, de Handy Fools en organisator Charles A erts. DETROIT De Amerikaanse auto- fabrieken hebben dit jaar ongeveer een miljoen minder auto's dari in 1969 verkocht, terwijl de verkoop van bui tenlandse auto's in de VS een nieuw hoogtepunt bereikte. De teruggang wordt geweten aan de minder goede economische gang van zaken in de VS en de staking van tien weken bij General Motors. Tot 20 november werden 6.575.343 nieu we Amerikaanse wagens verkocht te gen 7.621.917 het vorig jaar. Daaren tegen werden 903.143 ingevoerde wa gens verkocht, waardoor het record van 753.647 in de periode van 1 ja nuari tot 1 oktober 1969 werd gebro ken. Volkswagen blijft de grootste impor teur. In de negen maanden werden 430.340 Volkswagens verkocht tegen 368.715 het vorig jaar. LAUSANNE De Zwitserse fede rale rechtbank heeft vrijdag de groot ste wapenfabrikant van Zwitserland, Dieter Buehrle, veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden en een geldboete van 20.000 franc (ongeveer 18.500 gulden). Hij was beschuldigd van illegale wa- penuitvoer naar landen, die op de Zwitserse embargolijst staan, zoals Zuid-Afrika, Israël. Saoedi-Arabië, Egypte, Libanon, Maleisië en Nigeria. De directeur verkoop van zijn be drijf, Gabriel Lebedinsky, kreeg 18 maanden en diens assistent Alexandre Gilbert 16 maanden gevangenisstraf Drie andere functionarissen kregen resp. 15 maanden, vijf maanden voor waardelijk en drie weken voorwaarde lijk. Eén verdachte werd vrijgesproken. De openbare aanklager had tegen Buehrle. mijonair en kolonel in het Zwits-L.'se leger, een tien maal zo hoge geldboete geëist als in het vonnis werd opgelegd. Volgens het vonnis heeft de firma Oerlikon-Buehrle voor een be drag van ongeveer 70 miljoen gulden ammunitie voor kanonnen, raketten en andere wapens illegaal uitgevoerd. Zuid-Afrika ontving wapens voor een bedrag van omstreeks 45 miljoen gul den. In een toelichting op het vonnis zei de president van de rechtbank dat niet bewezen kon worden dat Buehrle actief was betrokken bij de illegale wapenuit- voer. Wel had hij naar de mening van was betrokken bij de illegale wapenuit- voer. Wel had hij naar de mening van het hof gefaald nadat hij deze transac ties in 1964 had ontdekt. Toen had hij namelijk geen opdracht gegeven de il legale uitvoer te staken. Volgens de president pleitte het voor de beklaag den dat zij niet uit overwegingen van persoonlijke hebzucht hadden gehan deld. Maar de illegale handel had wel de internationale reputatie en de neu trale status van Zwitserland schade toegebracht. afwachting van een dergelijke ideale oplossing, die veel geld kost (uitbrei ding van scholen met overblijfloka len. betere beroepsopleiding voor meisjes, uitbreiding machinepark in de bedrijven) zou een systeem van variabele werktijden voor vrouwen en mannen een tussenoplossing kun nen zijn. Prof. dr. P. J. Willems, hoogleraar in de bedrijfspsychologie en de sociale psychologie aan de katholieke hoge school in Tilburg, betoogde dat eerst een onderzoek moet worden ingesteld naar de „veronderstelde onvrede" on der de gehuwde vrouwen en naar hun aspiraties voordat tot actie in enigerlei vorm wordt overgegaan. Met deze stelling waren de drie in- leidsters het overigens niet eens. Van de één miljoen gehuwde vrouwen tussen de 40 en 60 jaar werkt maar drie procent. Ze hebben nauwelijks de mogelijkheid om zich op een be roep te oriënteren of te heroriënte ren. In dit licht bezien, aldus prof. Willems, zou je kunnen zeggen dat de opleiding van jonge meisjes een ver kwisting is en dat de daarvoor be schikbare middelen beter aan vrou wen van veertig kunnen worden be steed. Mevrouw drs. Hedy de Boer- d'Anco- na van de wetenschappelijke staf van de Universiteit van Amsterdam, stel de dat meisjes nog teveel worden op gevoed en opgeleid tot een beperkte deelneming aan de cultuur, tot een soort vrouwelijke sub-cultuur waar voor huwelijk, huisvrouw en moeder schap de trefwoorden zijn. Voor man nen is het huwelijk een basis om vanuit te operen voor een meisje is de trouwdag nog steeds, de mooiste dag van haar leven" („erg triest als je pas 23 bentUit onderzoekin gen blijkt dat eenderde van de vrou wen in het huwelijk teleurgesteld Is en graag buitenshuis wil werken, maar dat 82 procent van de mannen daar tegen is. Mevrouw prof. dr. H. M. in 't Veld- Langeveld, hoogleraar in de empiri sche sociologie aan de Economische Hogeschool in Rotterdam noemde het onderwijs van strategisch belang voor een fundamentele verandering van de bestaande situatie. De voor naamste eisen van de gehuwde vrouw zijn volgens haar aan de ge zinsbehoeften aangepaste werktijden, vakantieperiodes en extra verlofda gen. De werkende vrouw moet niet als een „noodhulp" worden be schouwd. AMSTERDAM Het „Grand gala du disque populaire", dat 26 februari 1971 in Amsterdam zou worden gehou den, is door de organisatoren uitgesteld tot een nog nader te bepalen tijdstip in dat jaar, zo deelt de heer P. Beishuizen van de Collectieve Grammofoonplaten Campagne (CCGC) mee. Het houdt ver band met het niet tijdig kunnen afslui ten van onderhandelingen met arties ten, van wie deelneming aan de gala show door de organisatoren gewenst wordt geacht. PARA (Bhoetan) De Nederlandse cineast Jan Boon heeft van de regering van het Koninkrijk Bhoetan toestem ming gekregen een documentaire te maken over deze Himalaya-staat. Bij zijn besprekingen hierover werd de heer Boon vergezeld door de Neder landse consul-generaal in Calcutta, mr. R. Barendsen. Volgens de heer Boon waren hij en mr. Barendsen de eerste Nederlanders die toestemming kregen dit ontoegan kelijke land binnen te komen. e koude handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en de Europese Economische Gemeenschap, ver oorzaakt door de Amerikaanse han delswet, die aan de invoer van ver schillende goederen strenge beperkin gen oplegt, welke wet door het Huis van Afgevaardigden is aangenomen en nu voor de Senaat komt heeft geen dramatische keer genomen. De EEG heeft in algemene termen laten weten, dat zij mogelijk de Ameri kaanse investeringen in de Gemeen schap zal gaan afremmen, als tegen maatregel tegen de Amerikaanse In voerbeperkingen. Op een persconferentie in Brussel heeft Ralf Dahrendorf, EEG-commissaris voor buitenlandse handel, verklaard dat de EEG een commissie van hoge functionarissen heeft benoemd, die moet bestuderen „welke maatregelen mogelijk zijn in de nieuwe situatie". De te nemen maatregelen, aldus Dah rendorf, behoeven niet noodzakelijk op handelsgebied te liggen. Refererend aan de inflatie in de Ver enigde Staten, verklaarde Dahren dorf, dat de Amerikaanse betalings balans en de monetaire ontwikkeling in de Verenigde Staten belangrijke invloed uitoefenen op het protectio nistische beleid. De EEG zal om te beginnen contact op nemen met haar twee voornaamste handelspartners de Verenigde Sta ten en Japan teneinde te bespre ken hoe een handelsoorlog kan wor den voorkomen, aldus Dahrendorf. VS7oensdag heeft de federatie van indu- strieën in 14 Europese industrie landen een verklaring uitgegeven waarin zij zegt, dat „indien de toe gang tot de Amerikaanse markt wordt geblokkeerd voor een toene mend aantal Europese produkten, overwegingen die ook rekening hou den met de positie van de betalings balans hunner landen, de Europese regeringen zou kunnen dwingen maatregelen te nemen tegen de Ame rikaanse beperkingen." In de gezamenlijke verklaringen zeggen de federatie van industrieën in de (6) EEG-landen en de federatie van in dustrieën in de (8) landen van de Eu ropese Vrijhandels Associatie, dat de Amerikaanse directe investeringen in hun landen in 1968 meer dan 18.050 miljoen dollars beliepen en meer dan 850 miljoen dollar dividend opleveren aan de Amerikaanse aandeelhouders. De EEG en de EVA voerden in 1969 ter RICHARD NIXON beter niet waarde van 10.190 miljoen dollars In uit de Verenigde Staten. Hoewel de invoer en dc investeringen de Europese economie ten goede zijn gekomen, vervolgt de verklaring, moesten dividenten en goederen voor een groot deel worden bekostigd uit de uitvoer naar de Verenigde Staten. Dahrendorf verklaarde donderdag dat het noodzakelijk zou zijn een top functionaris naar dc Verenigde Sta ten te zenden als hoofd van het be staande informatie en liaison bureau, dat momenteel „te zwak bezet" zou zijn. Dahrendorf zelf gaat de EEG- studiegroep leiden, die de handelsbe trekkingen tussen de Gemeenschap en dc Verenigde Staten en Japan gaat bestuderen. Op het programma staan allereerst vraagstukken met betrekking tot de textielhandel. '"Pen aanzien van de Japanse textieluit- 1 voer naar de EEG verklaarde Dahrendorf dat de gemeenschap zich nooit heeft verbonden meer Japans textiel af te nemen, dan momenteel geschiedt. Dahrendorf verklaarde ook dat de EEG wellicht kan helpen bij het bereiken van een akkoord tussen Japan en de Verenigde Staten dat de Japanse textielinvoer wil beperken maar zich niet wil verbinden de in Japan te verwachten overschotten op te ne men. Dahrendorf verwierp de Amerikaanse bezwaren tegen de preferentiële ver dragen die de EEG met een aantal landen in het Middelandse Zee gebied heeft afgesloten en zei dat de EEG meer door de handelswet Mills meer wordt geschaad dan de Ver enigde Staten door de mediterrane handelspolitiek van de gemeenschap. Refererend aan de opmerking van de Amerikaanse minister van Financiën Kennedy over het Latijns-Ameri kaanse handelsbeleid van dc EEG, dat de Verenigde Staten mogelijk schade zou kunnen berokkenen, ver klaarde Dahrendorf „zij die denken dat zij Zuid-Amerika voor zichzelf kunnen houden, geven zich over aan illusies". De EEG heeft eerder deze week toege stemd in het verlenen van handel spreferenties aan Zuidamerikaanse landen, volgens de afspraken ge maakt in de zogenaamde Kennedy- ronde. (Geen familie van de huidige minister, doch de betreurde John. F. Kennedy). Dahrendorf zei dat Japan en de VS waarschijnlijk in het voorjaar een akkoord zouden kunnen bereiken over de textielhandel. Ook akkoorden hierover met Taiwan (Formosa) en Zuid-Korea leken hem mogelijk. Dahrendorf oefende kritiek uit op het feit dat Japan de vrijmaking van de handel niet sneller doet verlopen. Ondanks dit alles is de rreiging van de handelsoorlog nog niet afgewend.

De Vallei | 1970 | | pagina 5