Siertuinen in Rhenen gaan er niet op vooruit Op zoek naar sporen w, T emper amen t vol muziekfestijn voor gastarbeiders Publiek voelde zich terecht „thuis Gekweld gemoed Unitas in zilver Wielrijdster verongelukt Olé, olé in „Sola Fide Gereedschap diefstallen opgehelderd Bromfietser zwaar gewond Belt u dan even a.u.b. Slachtoffers van mist Ruitenkrakers aangehouden Bazaar in Overberg 10550 v"'730 11079 r abi qetioend Deze sticker op een auto zegt: tot op een honderdste millimeter nauwkeurig uitgelijnd, gebalanceerd. Elektronisch. Abi heeft er de apparatuur voor. Tjoent camber, caster, toespoor, uitspoor exakt volgens voorschrift van de fabrikant. En u hebt Abi vlakbij. Dus... 99 99 dacht ikZ& 4 MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 RHENEN Nadat de vereniging voor vreemdelingenverkeer in Rhenen jaren lang de jaarlijkse siertuinkeuringen had verzorgd» werd dit op verzoek van de plaatselijke VVV overgenomen door een inmiddels opgerichte afdeling Rhenen van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin- en Plantkunde, waartoe de VVV mede de stoot had gegeven. Dit jaar werd de gehele organisatie voor de eerste maal overgenomen door de nieuwe vereniging. VEENENDAAL f Zaterdagavond werd een poging tot inbraak in het kantoor van een bouwmaterialenhandel aan de Kanaalweg door een perfect functionerende alarminstallatie verij deld. De eigenaar van het bedrijf kreeg rond negen uur een telefoontje van een der omwonenden, dat de alarmschei rinkelde. Bij onderzoek bleek dat de in breker aan de achterkant van het kan toor geprobeerd had via een raam bin nen te komen. Toen hij al een flink eind gevorderd was met het wegnemen van het glas werd hij op de vlucht ge jaagd door de alarminstallatie. Op de foto: Terwijl een geüniformeerde cplle- ga toekijkt, stelt rechercheur Massar van de Veenendaalse politie een onderzoek in naar eventuele sporen. VEENENDAAL De politie heeft in het afgelopen weekeinde drie Veenen daalse en twee Edese jongens aange houden verdacht van diefstal van ge reedschappen uit de bergruimten onder de flats aan de Grote Pekken en het Jan Roeckplantsoen. Een van hen was de heler van het gereedschap. Dit soort diefstallen heeft zich de laatste maanden met de regel maat van de klok voorgedaan. De vier jongens G. C. van de D. (14), A. M. B. (13), M. van W. (13) en E. J. van H. (13) trokken er gezamenlijk op uit of togen ieder afzonderlijk op het dievenpad. Vaste afnemer van de buit was D. V. (19) bij wie de politie nog een deel van het gestolene kon achterhalen. De keuringscommissie ging tweemaal door de gemeente om de tuinen in ogenschouw te nemen. De overgang was er de oorzaak van dat de voor jaarskeuring was komen te vervallen, maar in 1971 zal zoals gebruikelijk ook de lentekeuring weer plaats vinden. In de zaal van het gebouw van de afdeling Rhenen van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Beukenlaan werd vrijdagavond de uitslag bekend gemaakt. Nadat voorzitter Van Does burg een kort welkomstwoord had uit gesproken, gaf de voorzitter van de keuringscommissie, de heer J. de Jong tekst en uitleg. Daaruit bleek ook, dat er veertig deelnemers waren geweest in het afgelopen jaar. De heer De Jong vond het in verhouding tot het totaal aantal leden van de vereniging een ge ring aantal. Hij sprak de hoop uit dat het volgend jaar verdubbeld zou zijn. Van de veertig tuinen kwamen er zes en dertig op het witte doek door middel van kleurendia's. Het waren niet alleen de mooiste tuinen, maar ook de slechte. Dat laatste tot lering voor de aanwezi gen. De heer De Jong gaf tijdens de dia-vertoning tekst en uitleg, waarbij hij wees op fouten en tekortkomingen en voor de mooiste tuinen zijn waarde ring uitsprak. Wethouder J. P. Glasbergen overhan digde tenslotte de beker voor het hoogst aantal behaalde punten in de drie categorieën aan de heer A. M. Sanders, Domineesbergweg 29, die 75 punten had geboekt. Voorzitter H. H. van Doesburg reikte de andere bekers uit, alsmede de geld prijzen, variërend van 2,50 tot 15, De volledige uitslag zag er als volgt uit: A-tuinen: 1. H. M. v.d. Heyden 72 \K2. pnt.; 2. G. S. Schoots 71 1/2 pnt.; 3. G. Kerkhoven 70 pnt.; 4. H. W. Ware- man 65 pnt. en 5. A. E. v.d. Akker 63 pnt. B-tuinen: 1. A. M. Sanders 75 pnt.; 2. M. J. v. Dorland 74 1/2 pnt.; 3. Van Voorburg 71 1/2 pnt.; 4. Bosman 70 pnt.; 5. G. B. A. Stam 68 1/2 pnt. C-tuinen 1 5. G. B. A. Stam 68 1/2 pnt. C-tuinen 1. :M. ter Haar 69 pnt.; 2. B. v. Veenendaal 68 1/2 pnt.; 3. G. v. Breenen 67 pnt.; 4. H. Nellestijn 66 1/2 pnt.; 5. mevr. J. T.Ieijer 63 pnt. Op 18 december houdt de afdeling een cursus voor het maken van kerst stukjes. VEENENDAAL Vrijdag moest de 16-jarige bromfietser R. C. V. uit Schoonhoven met ernstig hoofdletsel eerst naar het Julianaziekenhuis en la ter naar het Radboutziekenhuis te Nij megen worden overgebracht na een on geval op de Polderweg. De jongeman gaf op de kruising Pol derweg Benedeneind geen voorrang aan een bestelauto, bestuurd door T. C. G. uit Ede. Hij reed in volle vaart met kreeg ernstig hersenletsel, zijn bromfiets tegen de auto op en voor Veenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3320 Nwe Veenendaalseweg 159 Wethouder Glasbergen (rechts) reik te aan de siertuinkampioen, de heer Sanders (links) de fraaie beker uit, terwijl voorzitter Doesburg (midden) aandachtig toekijkt, AMERONGEN Vrijdagavond is op het onverlichte gedeelte van de Rijks weg nabij de Galak een verkeersonge val gebeurd dat aan de 74-jarige Mevr. v.d. B. uit Amerongen het leven kostte. Mevr .v.d. B. fietste achter haar man aan de Kon. Wilhelminaweg over. Zij werd door een passerende auto ge schept. Op weg naar het ziekenhuis overleed zij. RHENEN In de nacht van vrijdag op zaterdag reed de Marokkaanse gas tarbeider B. T. A. uit Veenendaal met zijn auto de Matsteeg/Zijdvang In een sloot. HU was misleid door de dikke mist. Zwaar gewond aan het gelaat moest hU worden overgebracht naar het Juliana ziekenhuis. Zjjn wagen was aan de voor kant zwaar beschadigd. Zaterdagochtend om vijf uur liep de Bennekommer H. J. B. bij de Grebbe- sluis, toen hij de verkeersweg wilde oversteken, ook al misleid door de mist, zo maar onder een juist passerende vrachtauto bestuurd doo.r G. v. R., eveneens afkomstig uit Bennekom. B. moest met een lelijke hoofdwonden en een hersenschudding worden overge bracht naar de Pieter Paus Stichting in ADVERTENTIE Autobanden-import, Laan der Techniek, Veenendaal. telefoon 08385 - 19151.- VEENENDAAL De feestavond voor onze gastarbeiders, zaterdag in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan, is een grandioos succes gewor den. Bijna vierhonderd bezoekers, meest afkomstig uit Spanje en Marokko, hebben genoten van het programma dat Marisa y Juan Antonio en de zij nen hen voorzette en het publiek liet dat op eigen wijze blijken. Aanmoedi- gingskreten uit de zaal maakte het tot een avond waarop niet alleen het toneel maar ook de zaal volkomen meespeelde. Dat Ls de grote charme van een dergelijk feest. Duidelijk wat nerveus begon het gezelschap aan haar programma, voor de ogen en oren van honderden „kenners". De openingsdans op mu ziek van Albeniz, waarbij Theresa Schell op de piano begeleidde deed de aanwezigen even roerloos stilzit ten. Was dit werkelijk helemaal „hun eigen land?" Bij het derde nummer Co Plas kwam het publiek helemaal los en was de ban gebro ken. Vol temperament en Spaanse gloed, werden de dans- en zangsolis ten zo geïnspireerd door de zaal- reacties, dat men groeide naar een werkelijk hoge vorm. Vooral in Pe- tenéras, de dans van de fatale vrouw, waren de optredenen niet van het toneel weg te krijgen door het aanhoudende applaus en het roepen om herhalingen. Dat was nog meer het geval in de grandioos gebrachte Fandango met een bewonderingswaardige tremolo. Het theatrale gedeelte van voor de pauze (met theatraal bedoelen we hier, het optreden zoals dat in de Spaanse theaters gebeurd) had alle schroom weggenomen en toen we dan ook in de pauze hier en daar reacties peilden, was men het er over eens, dat hier werkelijk iets van eigen bodem geboden werd op een goede, stijlvolle en daarom ook gloedvolle wijze. Na de pauze had Antonio een au- tentieke vorm van het Tablao Fla menco op het toneel gezet. Zoals in Spanje op de terrasjes aan de straat opgetreden wordt, zo bracht men hier de Coracoles, de damessolo Se- guirrias en het herenoptreden Far- rucca. Het enthousiasme kende geen grenzen. De prachtige kleding van Maria del Carmen, het solospel van de flamencogitarist Pepe Raminez, optreden vol vaart en ritme. Tradi alies droeg bij tot een fantastisch tiegetrouw werd besloten met het Fiesta Final, waarvan de bekende dansen Rumba en Bulerians het hoogtepunt vormden. Met de vele reprises, waarom het publiek vroeg, werd aangetoond dat dit initiatief van de werkgroep Bui tenlandse arbeiders in Veenendaal en omstreken, een gelukkig greep is geweest door deze groep uit te nodi gen. In de kleedkamer waren de solis ten moe maar blij, want zo'n zaal inspireert. Ongetwijfeld zal het Olé nog lang naklinken in de oren van iedere aanwezige en voegen we daar de internationale kreet Bravo aan toe, dan hebben we de hele avond weergegeven. Een beter Nederlands gebaar voor haar gastarbeiders is bijna niet denkbaar. Men voelde zich terecht „thuis". JAN HESSELS MULDER. Geachte Redaktie, In uw blad van vrijdag 27 november 1970 ben ik in uw rubriek „eerlijk ge zegd, dacht ik zo" vriendelijk uitgeno digd door de heer J. C. Visser om de moed op te brengen in het openbaar de door mij gedane „beschuldigingen" aan het adres van de voorzitter van de Wijkgemeenschap „De Engelenburg" tijdens de begrotingsbehandeling van de gemeenteraad recht te zetten. Mag ik met uw medewerking, bestaan de uit het publiceren van onderstaand stukje in dezelfde rubriek, hiertoe dan de euvele moed opbrengen? Voor het plaatsen ervan bij voorbaat mijn dank. Door de heer J. C. Visser, wonende aan De Brinken 36 te Veenendaal, ben ik in zijn kwaliteit van lid van de wijkgemeenschap „De Engelenburg", lid van de werkgroep gemeentepolitiek van D'66 en lid van het Initiatiefcomité Ontmoetingscentrum in uw blad van 27 november 1970 vriendelijk uitgenodigd om de moed op te brengen iets recht te zetten. Het kan de heer Visser bekend zijn, dat het niet in mijn aard ligt om sche ve dingen scheef te laten staan. Ik ben ELST Wellicht door zün overvolle agenda werden Sint Nicolaas en zijn knechten zaterdagmiddag pas verwel komd in Eist. HU kwam op uitnodiging van do Contactgroep winkeliers, die hem by monde van de heer Slok weer een aangenaam oponthoud in Eist toe wenste. Dat gebeurde in de spaarzame gebruikte muziektent aan de Beatrix- straat. De Sint arriveerde tegen zUn gewoonte in Eist over land. BU ZwUnsbergen stond O.B.K. plus ma jorettekorps uit Rhenen klaar om de intocht muzikale fleur te geven. Na de officiële ontvangst werd nog een rond gang gemaakt. VEENENDAAL De Veenendaalse politie heeft drie jongens aangehouden, digheid zestien ruiten van de oude die van vrijdag op zaterdag uit balda- mantelfabriek „Speciaal" met stenen hadden ingegooid. De ruiten hadden een afmeting van 60 bij 40 centimeter en waren al eerder het mikpunt van vernielzuchtige jonge lui. Het drietal G. van E. (18), W. van Z. (17) en C.G. H. (16) en werd na het opmaken van proces-verbaal op vrije voeten gesteld. SCHERPENZEEL De afdeling Scherpenzeel van de chr. textielarbei- dersbond „Unitas" herdacht vrijdag het zilveren jubileum met een receptie in het Verenigingsgebouw aan de Molen weg en een huldiging van de mannen van het eerste uur. Wethouder A. van Bruggen vertegen woordigde met gemeentesecretaris B. van den Brink het gemeentebestuur en de heer J. C. Havinga was namens het vakbondshoofdbestuur naar Scherpen zeel gekomen. Laatstgenoemde wees er op dat het 25-jarig jubileum door de op handen zijnde fusie van de verschillen de bedrijfsbonden in de toekomst geen opvolger zal krijgen. Bondsvoorzitter Nieuwenhuizen die later op de avond een uitvoerig histo risch overzicht gaf van de chr. vakbe weging na 1945 overhandigde aan de heren A. Jansen, G. Jansen en A. Lan sing de gouden CNV-speld voor 25 jaar lidmaatschap. De gebroeders De Ko ning, die eenzelfde trouw aan het CNV hadden betracht, moesten verstek laten gaan. De plaatselijke afdeling „Unitas" die 25 jaar geleden met negen man van start ging, telt thans 35 leden. dan altijd bang, dat scheve dingen zul len vallen en tijdens die val bepaalde vernielingen of verwondingen worden aangericht. Het lukt niet altijd om scheve dingen recht te zetten of te hou den, maar och met vereende krachten kan men veelal het gewenste doel toch wel bereiken. Voor dit soort stutterij is, dacht ik, niet veel moed nodig; daarom kan ik ook met gerust hard voldoen aan het verzoek van de heer Visser. Ter opfrissing van het geheugen en om zakelijk alles precies even op een rijtje te zetten, waarover het „scheve mate riaal" gaat, het volgende: Het raadslid voor D'66, de heer Coïni, stelde tijdens de algemene beschouwin gen in de gemeenteraad van Veenen daal op 19 nov. 1970, een informatieve vraag over subsidiëring van culturele manifestaties aan het College van B. en W. Door weth. Koppenberg werd geant woord, dat de heer Coïni inhaakte op een brief van het bestuur van de wijk gemeenschap „De Engelenburg", waarin om een garantie werd gevraagd voor te organiseren amusementsprogramma's. Blijkens het ingezonden stuk in „De Vallei" hierover door de heer Visser geeft betrokkene te kennen op dit punt goed te hebben geluisterd. Door ondergetekende is op dit elkaar toespelen van de „politieke voetbal" immers de voorzitter van de W. G. „De Engelenburg" is lid van D'66 en heeft op actieve wijze naar hij mij persoon lijk verklaarde meegewerkt aan de sa menstelling van de algemene beschou wing, die de heer Coïni (hoewel niet van harte) heeft voorgelezen in de ge meenteraad van 17 november jl. meegewerkt. Hierop heb ik forse kri tiek geuit en naar mijn mening terecht. Immers en de heer Visser kan dit in kwaliteit kaliteit van lid van de wijk gemeenschap bekend zijn in deze wijkgemeenschap geldt het standpunt, dat politieke zaken in deze vereniging niet thuis horen. Uitgaande van het antwoord van wethouder Koppenberg aan de heer Coïni lag de conclusie voor mij voor de hand, daarom ook mijn prompte reac tie. Dat deze kritiek voor de mensen van D"66 nu niet bepaald welkom was al eerder hadden zij op de avond vanaf de publieke tribune tot hun leed wezen moeten constateren dat hun eer ste man de nodige kritiek over zich had moeten laten heengaan in verband met zijn gedane uitspraken is logisch en dat hen dit alles zwaar op de maag lag, is ook begrijpelijk. Hun gemeenschappelijk gekweld ge moed moest dan ook ontladen worden, hetgeen met een D'66 „boeh-geroep" vanaf de tribune werd gedaan toen ik deze terloopse opmerkingen maakte. Ik kan me best voorstellen en wel licht velen met mij dat de „Demo- kraten van 1966" proberen de opgelo pen deuken tijdens deze twee raadsver gaderingen weer wat weg te werken. Wie kan hen dat kwalijk nemen? En dat zij hiervoor de beschikbare en des kundige demokratische mankracht in het geweer roepen is al evenzeer te be grijpen. Maar dat men het op een dergelijke doorzichtige manier probeert te doen in de vorm, waarin de heer Visser het geeft gedaan, is voor de nuchtere poli ticus in de straat niet zo begrijpelijk. Wie immers heeft niet door, dat men met deze manoeuvre de aandacht wil afleiden van een veel zwaardere be schuldiging, die ondergetekende aan D'66 heeft gericht, namelijk dat hun eerste man, op onsportieve wijze, ge maakte afspraken heeft geschonden? Op deze beschuldiging kwam van zijn kant geen enkel verweer... Immers, de algemene beschouwingen door de heer Coïni gehouden, omvatten een serie uitgewerkte vragen die tij dens de hearing van KVP-PvdA en D'66 naar voren waren gekomen. Afge sproken was, dat door geen van de par tijen in de algemene beschouwingen deze vragen zouden worden uitgewerkt maar dat deze schriftelijk bij het Colle ge van B. en W. zouden worden inge diend. D'66 heeft zich niet aan deze af spraak gehouden. Kijk, mijnheer Visser, als u het heeft over „moed opbrengen in het openbaar gedane beschuldigingen in het openbaar recht te zetten", geloof ik dat u en uw partij eerst de hand in eigen boezem dienen te steken. Ik dacht althans te moeten constate ren, dat u met deze handelwijze be hoorlijk „buitenspel" stond. Overigens kan ik best waarderen in alle sportivi teit, dat u mij aan het shirtje meent te moeten trekken; gelukkig kan mijn shirtje ertegen. M. Hendriks. Boompjesgoed 155 Veenendaal. OVERBERG De bazaar die de hervormde vrouwenvereniging „Wees een zegen" vrijdag in de kerkzaal van Kamp-Overberg organiseerde heeft vierentwintighonderd gulden opgebracht. Het geld gaat in een fonds voor de bouw van een vergaderlokaliteit, waaraan in Over berg grote behoefte bestaat. Vooral vrijdagavond was het erg druk. Na dat 's middags een verkoping was ge houden van produkten die door de leden van „Wees een zegen" waren vervaardigd. 1

De Vallei | 1970 | | pagina 3