Strategische pauz AMERIKAAN LAG DOOD IN CEL Rampvlucht naar Vietnam Verkeer naar West-Berlijn weer belemmerd Forse vernieuwing van KYP-fractie een decemberwenk: een Prisma geschenk! Dieven zien mille dertig over "t hoofd 7,5 MILJOEN VOOR „SCHIP PROTEST TEGEN PR0G1E HOMEOPATISCHE ARTSEN TEGEN FLUORIDERING Rumoerige demonstratie Z.-Molukkers Vitriool- maniak actief Liefde in de etalage Podium is te autoritair Bomaanslagen in Belfast CDU vergadert in vroegere hoofdstad STRAATROVER PAKT f 7200,- Felle hrand in Oranjewoud Jongeren tegen kolonels VAN DER LOUW DEEL KAMER-KANDIDATEN AANGEWEZEN KANDIDATEN BREZNJEF Inönoe had een hartaanval Een van de 82 persoonlijkheden van British Leyland. De eigenzinnigste auto-industrie van Europa. MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 NIEUW LINKS HEFT ZICH NOG NIET OP (Van een onzer redacteuren) UTRECHT De groep Nieuw Links in de Partij van de Arbeid heeft zater dagmiddag aan het slot van een zeer rustig verlopen vergadering in het Utrecht se Esplanade besloten lot 8 mei 1971 dat wil zeggen tot na de Tweede- Kamerverkiezingen van 28 april niet haar gebruikelijke landelijke bijeenkom sten te houden. In de komende maanden zullen de Nieuw-Links'ers zich „bin nen en buiten de PvdA" gaan inzetten voor een verkiezingsoverwinning van de partijen van de linkse coalitie (het Progressief Akkoord) waardoor, aldus Nieuw Links, een gedemocratiseerde socialistische samenleving het best verwezenlijkt k*n worden. 5? (Van een onzer redacteuren) UTRECHT De vergadering die Nieuw Links zaterdag in Utrecht hield begon veel te laat; op de uit nodigingen stond dat men zou bij eenkomen in het hippe jongerencen trum De Kargadoor aan de Oude gracht, Daar aangekomen werd men echter via een papier op de voor deur naar het veel grotere Esplana de aan het Lucas Bolwerk verwezen. Op het laatste moment was de ver gadering verplaatst. In de Esplanadezaal stonden op een podium een tafel en een spreek - gestoel. De Nieuw-Links-ers voelden echter niets voor dit podium. „Veel te autoritair," zei men met afschuw. Tafel en spreekgestoelte werden naar de zaal zelf verplaatst. „Dat beïnvloedt vast en zeker de discus sies ten goede", vertrouwde een Utrechte raadslid ons toe. AMSTERDAM —De 25-jarige Ame rikaanse schrijver Thomas J. Legaz, die wegens bezit van 8 gram opium, 465 gram hasjiesj en 450 tabletten LSD in september van dit jaar was veroor deeld. is vrijdagmorgen dood gevonden in zijn isolatiecel in het Amsterdamse huis van bewaring aan de Havenstraat. Over de doodsoorzaak is. zelfs na een sectie door anatoom-patholoog, dr. J. Zeldenrust, nog maar weinig te zeggen. De uit Californië afkomstige schrijver had tijdens zijn gevangenschap al een paar keer geprobeerd zelfmoord te ple gen. omdat hij naar zijn zeggen niet buiten drugs kon. Onlangs wierp de Amerikaan zich met zijn hoofd tegen de betonnen celwand, waardoor hij een hersenschudding opliep. Sindsdien werd hij nauwlettend in de gaten gehouden door psychiaters en personeel van het huis van bewaring. Donderdagavond had de gestichtsarts een gesprek met de Amerikaan gehad en hem twee injecties gegeven, een kal merende en een pijnstillende injectie. Omstreeks middernacht had een psy chiater nog even gekeken door het kijkgaatje in de celdeur. Legaz lag te slapen. De volgende morgen om half acht werd hij dood gevonden in de banden die hem het bewegen moesten beletten. BELFAST lm Belfast zijn zonda gochtend vroeg twee bommen ontploft waarbij schade is aangericht in een bankgebouw en een café. Nemand heeft bij de explosies verwondingen opgelo pen. Bij de eerste explosie werd in een eafé lichte schade aangericht. De twee de bom ontplofte een half uur later in de voorstad Finaghy, De schade aan het bankgebouw was aanzienlijk. De explo sie daar werd op een afstand van acht kilometer gehoord, zo deelde de politie van de Noordierse hoofdstad mee. Heel veel nadruk zal ook gaan vallen op de oprichting van werk- en project groepen die zich moeten toeleggen op acties op het gebied van stadssanering, huren en democratisering van het be drijfsleven. Aan het bestuur van de PvdA zal gevraagd worden deze groe pen onder zijn hoede te nemen. Al aan het begin van de vergadering was duidelijk dat het enige tijd geleden gelanceerde voorstel van de Nieuw- Links'ers Irene Vorrink, Arend Voort man, Bram Peper en. Leo Klatser om helemaal met de landelijke bijeenkom sten te stoppen niet haalbaar zou zijn. Ook een zaterdagmiddag door Hans Kombrink ingediend voorstel om niet meer bijeen te komen kon geen meer derheid krijgen. De goed opgekomen Niew-Links'ers voelden meer voor het voorstel van Aad Kosto om een „strate gische pauze" in te lassen. De idee om grote nadruk te gaan leggen op de vor ming van actiegroepen was afkomstig van Hans Kombrink. Algemeen bleek men wel de mening toegedaan dat in de PvdA volgens de maatstaven van Nieuw Links de laatste jaren veel ten goede veranderd is. Dat Nieuw-Links-voorman André van der Louw begin februari wellicht voorzitter van de PvdA wordt is, werd gezegd, een van de logische gevolgen van deze ontwikkeling maar partij bestuurder prof. dr. Ger Klein zei et met grote nadruk een voorstel om Nieuw Links op te heffen heeft hele maal niets te maken met de komende verkiezing van Van der Louw. Prof. Klein betoogde dat de punten die sterk bij Nieuw Links leven ook binnen het partijbestuur grote aandacht hebben. De PvdA zal steeds meer ac tie-partij moeten worden; dit zal pas na de verkiezingen helemaa'. op gang kunnen komen; „We zullen dan einde lijk ook onze Kamerfractie beter kun nen begeleiden". „De PvdA is nu in een positie geko men dat er landelijk mee te werken is, de partij is in beweging, ik geloof dat de PvdA behoorlijk in vorm is", aldus prof. Klein. De Amsterdammer Leo Klatser: „Laten we als Nieuw-Links'ers waken voor een te grote arrogantie, we moeten niet verder gaan ons als een beter soort partijgenoten te beschou wen". Een andere voorman. Karei Nagel, zei: „Dit is de eerste bijeenkomst in vier jaar (dat Nieuw Links bestaat) dat we over onze doeleinden praten. Laten we toch duidelijk stellen dat wij pri mair de maatschappijvernieuwing na streven, niet de partijvernieuwing". Na uitvoerige discussies en enkele schorsingen werd uiteindelijk gekozen voor het voorstel-Kosto (de strategische pauze) en een deel van het voorstel- Kombrink (de vorming van gerichte ac tiegroepen). De bijeenkomst werd door een groot deel van de Nieuw-Links'ers van het eerste uur (André van der Louw, Hans van den Doel, Ha» Lammere e.a.) bijge woond. BONN Het verkeer naar en van West-Berl(jn wordt opnieuw ernstig belemmerd door maatregelen van de Oostduitse grenswacht. Door tergend langzame controles ontstonden dit weekeinde b(j de grensposten soms dubbele autofiles van twee kilometer lengte, met wachttijden van meer dan drie uur. Aanleiding daartoe, zo geven de Oostduitsers openlijk toe, is het feit dat de christen-democratisch fractie uit de Westduitse Bondsdag vandaag wil ver gaderen in West-Berlijn. De diepere achtergrond echter is dat Oost-Duitsland zijn macht wil demon streren nu de Sowjet-unie met de wes telijke geallieerden in overleg is over een regeling voor West-Berlijn. De Russen zijn wel bereid tot een compromis, maar zij moeten ook reke- Van een onzer redacteuren BUNNIK Het bestuur van de Ka tholieke Volkspartij heeft zaterdag ze ventien kandidaten en enkele plaats vervangers voor een Tweede-Kamerze tel aangewezen. Het is de bedoeling dat deze centraal aangewezen kandidaten op een verkiesbare plaats op de vier KVP-kandidatenlijsten (de Brabantse, de noordoostelijke, de westelijke en de Limburgse) zullen komen. Aan de ze ventien namen zullen nog twee namen van jongerenkandidaten worden toege voegd; zoals gemeld is de KVPJG er enkele weken geleden niet in geslaagd de twee jongerenkandidaten aan te wij zen; dit zal nu in de loop van december geschieden. Alle lijsten worden aange voerd door dr. G. H. Veringa. Het partijbestuur gaat uit van veertig verkiesbare plaatsen; ongeveer de helft van de kandidaten die een verkiesbare plaats zullen innemen zal door de re gio's worden aangewezen. De nieuwe procedure van aanwijzing van kandida- KEULEN Door nog onbekende oorzaak zijn zondagavond op de Rijn ter hoogte van de stad Porz twee Ne derlandse schepen frontaal in aanva ring gekomen. Zij liepen zoveel schade op, dat zij aan de grond moesten wor den gezet. Het zijn het met benzine ge laden tankschip Perficio uit Rotterdam en de met steenkool geladen Hendrik Jan uit Vreeswijk. Niemand werd er gewond. ADVERTENTIE ten wordt gevolgd omdat men er zeker van wil zijn dat de nieuwe fractie vol doende specialisten zal tellen. Over de volgorde op de lijsten zal nog nader overleg gepleegd worden. De huidige KVP Tweede-Kamer-fractie telt 39 leden; van hen hebben elf onder wie fractieleider Schmelzer meegedeeeld dat zij zich niet meer voor de Tweede Kamer verkiesbaar stellen. Tot de zaterdag aangewezen kandida ten behoren de ministers Luns, Nelissen en Lardinois, acht leden van de huidige Tweede-Kamerfractie en één lid (drs. M. van Amelsvoort) van de Eerste- Kamerfractie. De namen van de centraal aangewe zen kandidaten zijn: Brabantse lijst: drs. M. van Amels voort, F. G. van der Gun, ir. P. J. Lar dinois, drs. M. W. J. M. Peijnenburg en mr. F. J. F. M. van Thiel; Noordoostelijke lijst: generaal-majoor J. van Eisen, P. J. Engels, dr. Th. E.E. van Schaik, drs. F. Vissers en P. van Zeil; Westelijke lijst: mevrouw A. M. C. V. Groensmit-van der Kallen, drs. A. M. A. J. Jansen, mr. J. M. A. H. Luns, mr. .J A. Mommersteeg, mr. R. J. Nelissen, mr. L. A. Struijk en A. C. M. Weijters; Limburgse lijst: mevrouw mr. A. Lückers-Bergmans en drs. H. A. C. M. Notenboom: Ook uit deze lijst blijkt dat de KVP-fractie in april een forse vernieu wing zal ondergaan; met spanning wordt nu naar de verkiezingen in de regio's uitgekeken. ning houden met Oost-Duitsland. De DDR schijnt deze gelegenheid te willen benutten om, in ruil voor een West- Berlijn-regeling, de band Bonn- West-Berlijn tot een minimum terug te brengen en tevens de volkenrechtelijke erkenning door de Bondsrepubliek af te dwingen. Zou het niet komen tot een oplossing voor West-Berlijn, dat wil Bonn het verdrag van Moskou niet in werking laten treden, en staat heel de toenade ring tot Oost-Europa op losse schroe ven. De Russische ambassadeur in Oost-Berlijn, Abrassimof protesteerde dit weekeinde tegen de christen-demo cratische fractie-vergadering in West-Berlijn. Bondskanselier Brandt: „De bondsre gering en de Westelijke bondgenoten zijn van oordeel dat de/.t" vergaderingen kunnen plaatshebben". Fractieleider Barzel: „Dit is een normale werkverga dering. De band met Bonn is voor West-Berlijn van levensbelang". De Westberlijnse burgemeester Schütz: „Nog vóór het eind van dit jaar zal het duidelijk zijn of een ontspan ning mogelijk is". Ondertussen doet zich in West-Duits- land verzet tegen de Oost-Europapoli- tiek van de regering voor. In München kondigden de leiders der verdreven Su- deten-Duitsers en Sileziërs, Becher en Hupka, verzet tegen de regeringspoli- tiek aan. Becher: „Het verdrag van Warschau betekent alleen maar toegeven aan de Russische expansie. Straks is West- UTRECHT Een onbekende man, naar schatting rond 22 jaar, heeft za terdagavond in Utrecht de 23-jarige fi liaalchef J. van Dijk op straat een cas sette met 7.200 gulden ontstolen. Het gebeurde kort nadat de chef op zijn fiets was gestapt om de cassette met de dagopbrengst van een textielbedrijf aan de Croeselaan naar de bank te brengen. De jongeman rende van achteren op de fietser toe en griste de cassette weg, die de heer Van Dijk onder zijn arm had. Onmiddellijk daarna verdween hij in een auto. De politie vond de auto later in Utrecht terug. De wagen bleek in Utrecht gestolen te zijn. Berlijn aam de beurt, en tenslotte wij zelf in West-Duitsland"! De Russische partijleider Leonid Breznjef heeft zondag verklaard dat een „normalisatie van de situatie rond West-Berlijn heel goed mogelijk is", Breznjef sprak over het viermogendhe- denoverleg in West-Berlijn over de toe komst van de verdeelde stad. „Voor een normalisatie is het voldoende dat alle betrokken partijen hun goede wil tonen en besluiten nemen die tegemoet ko men aan de verlangens van de West berlijnse bevolking en dat zij de wetti ge belangen en rechten van de DDR in hun overwegingen betrekken", aldus de Russische partijleider op een plechtig heid in Erivan ter gelegenheid van de 50-ste verjaardag van de Sovjet-repu bliek Armenië. KAMPALA (Oeganda) Hoe het ge rucht in de wereld is gekomen weet men nu nog niet, maar plotseling was het er: „In de etalage van een winkel in het centrum is een paartje bezig naakt de liefde te bedrijven", zo ging het van mond tot mond in Kampala, de hoofdstad van de Afri kaanse stad Oeganda. En plotseling wilde iedereen het zien. Duizenden trokken te voet, per fiets of auto naar de straat waar het tafereel zich zou afspelen. Deze toeloop veroorzaakte een enor me chaos en hoewel er niets te zien was, hetgeen de steeds zenuw achtiger wordende politie maar bleef verzekeren, wilde een ieder dit toch even persoonlijk gaan con troleren. Kantoormeisjes en klerken verdrongen elkaar op de daken, zich zelfs van buiten de stad naar het centrum van Kampala spoeden de auto's botsten op elkaar en de zakkenrollers wreven zich in de handen over'zo'n buitenkansje. De politie wierp op het laatst met traangasgranaten om de menigte te verspreiden. Al met al bleef het de gehele dag onrustig in Kampala, waar de meeste winkels en kantoren inmid dels hun deuren maar hadden ge sloten omdat het personeel was gaan kijken naar het liefdespaar, dat volgens de politie niets anders was dan een betrapte winkeldief. EINDHOVEN Op het kantoor van de firma Louis van den Heuvel aan de Demer in Eindhoven ontdekte het per soneel zaterdagmorgen dat dieven de loonzakjes uit de kluis hadden geroofd en dertigduizend gulden hadden laten liggen. Blijkbaar had men aan de inhoud van de loonzakjes dertien mille genoeg voor de moeite die men had moeten doen. Het was de dieven erg gemakkelijk gemaakt, 's Nachts waren ze via het verbreken van een ruit op de tweede verdieping van het pand de kantoren binnengeklommen. Daar vonden zij een tas met de sleutels van de kluis. ORANJEWOUD Een felle brand heeft gistermiddag gewoed op de bo venverdieping van hotel Weener in Oranjewoud (bij Heerenveen). De acht tien hotelkamers brandden volledig uit; de benedenverdieping liep grote water schade op. Het hotel werd ondermeer als onder komen gebruikt door de leden /an de kernploeg heren van de Koninklijke Nederlandse Schaats Bond. UTRECHT „Schip Ahoy", de grote geldinzamelingsactie voor het nieuwe hospitaalschip J. Henri Dunant van het Rode Kruis, heeft een officiële eindop- brengst van f 7.430.843 opgeleverd. In aanwezigheid van o.a. prinses Margriet, lid van het dagelijks bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, werd de actie zaterdag aan boord van de „oude" Henri Dunant in Utrecht officieel afge sloten. Toen de voorzitster van het actieco mité, mevr. H. A. van Riemsdijk-Phi- lips, de opbrengst door middel van een symbolische cheque aan Rode Kruis- voorzitter jhr. G. Kraijenhoff had over handigd kwam er van de gemeente giro van Amsterdam nog een nagekomen melding binnen van rond f 65.000, zodat uiteindelijk de 7,5 miljoen nog iets werd overschreden. Hoogtepunten van de actie, die eind september startte, waren het verschij nen van prinses Margriet in Duys' „vuist" en de marathon-tv-uitzending op 14 oktober, waaraan tal van „vader landse grootheden" deelnamen. Velen die zich voor de actie hadden ingezet kregen uit handen van jhr. Kraijenhoff een fraaie herinneringsplaquette. De heer D. J. du Croo, lid van het comité, liet temidden van de vele fees telijke en lovende woorden ook nog een somber geluid horen: na de grote tv- uitzending bestond aanvankelijk de in druk dat er f7,3 miljoen was opge bracht. Later bleek echter dat „grap penmakers", misbruik makend van an dermans goede naam, een denkbeeldig bedrag van bijna een half miljoen gul den bijeen hadden gefantaseerd. De huidige, 11 jaar oude Henri Du nant voldoet niet meer aan de moderne medische eisen. Langdurige patiënten, die wel mobiel zijn, beschikten er over te weinig bewegingsvrijheid. Onder het motto „alle hens uit bed" zal het nieu we schip, dat in maart '72 in de vaart moet komen, onder meer zijn voorzien van een wandeldek en een recreatie zaal. Op 10 december wordt beslist bij welke Nederlandse werf de bouw van het schip wordt aanbesteed. De bouw kosten staan nog niet vast, maar zij zullen zeker lager zijn dan de op brengst van de actie. Het geld dat over is zal worden besteed aan uitbreiding en verbetering van andere vakantiepro jecten van het Rode Kruis. Wat er met het oude schip gaat ge beuren is nog niet precies bekend. Het zal nog een vakantieseizoen dienst doen als hospitaalschip en daarna in ieder geval een bestemming krijgen binnen het Rode Kruis. NIJ'VERDAL In de nacht van za terdag op zondag is bij de juweliers- zaak Harbers in Nijverdal ingebroken. Er werd ongeveer 25,- ontvreemd. En kele dagen eerder, in de nacht van dinsdag op woensdag was in de zelfde straat bij een andere juwelierszaak voor bijna 10.000 gestolen. Wanhopig probeert een brand weerman op het vliegveld van An chorage in Alaska de brand te blus sen in de DC-8, die het afgelopen weekeinde met 230 mensen aan boord vlak na het opstijgen neer stortte. 46 passagiers werden gedood, vijf worden er vermist en meer dan 110 mensen zijn met zware verwon dingen in ziekenhuizen opgenomen. Het toestel was met Amerikaanse militairen en hun gezinsleden op weg naar Japan. Onmiddellijk na de start in Anchorage, waar het benzi ne had getakt, explodeerde een van de motoren. Het vliegtuig viel terug op de startbaan, brak in tweeën en vloog in brand. Veel passagiers kon den urt het brandende vliegtuig springen, anderen werden er door leden van reddingsploegen uitge trokken. Enkele militairen, die heel huids uit het toestel waren gekomen, renden later weer terug in de vlam men om te trachten anderen te red den. Sommige van deze redders zijn daarbij in de vlammen omgekomen. BRUSSEL Zaterdagmiddag is er ki Antwerpen een anti-Progil-betoging gehouden, die was voorbereid door ver scheidene actiegroepen in België, o.m. het „Comité Kallo", „De Antwerpse Kabouters", studenten- en politieke ac tiegroepen. De betoging begon met een bijeen komst op het Groenplein, waar de beto gers werden toegesproken door dr. Prové assistent aan de rijksuniversiteit in Gent, die het probleem van de mi lieuverontreiniging besprak. Van het Groenplein trok later een stoet van ongeveer driehonderd perso nen door Antwerpen. Op een wagen van de kabouters werd een groot kar tonnen gasmasker meegevoerd. Er werden spandoeken meegedragen in zwart met witte opschriften als „lie ver de lucht puur dan verdund met zwavelzuur", „onze welvaart is adem benemend", „liever koeiestront dan zwavelgrond", „ook aan Vleriok zit een luchtje" (de heer Vlerick is minister voor Vlaamse Streekeconomie) „red uw pupil van Progil" en „geen flauwe kul met Progil", Een groot aantal demonstranten droeg gasmasker of had een witte doek voor e mond gebonden. In de stoet liep ook een klein meisje mee met een kartonnen doodshoofdmasker en een spandoek waarop: „ik ademde te diep". Gemeenteraadsleden van Antwerpen en van Kallo (de gemeente waar Progil zich eventueel gaat vestigen) bevonden zich bij de demonstranten. ATHENE De Griekse politie heeft zondag 2000 jongeren verspreid die in het centrum van Athene een betoging hielden, nzsfde Amerikaanse popfesti val-film „Woodstock" hadden gezien. De jongeren riepen leuzen naar de poli tie. Een aantal van hen werd aange houden voor ondervraging, maar zou volgens de politie later vrijgelaten wor den. Het was de eerste betoging op straat ifi Griekenland sinds de staatsgreep van april 1967. Onder de wet op de uitzonderingstoestand, die nv steeds van kracht is, zijn demonstraties verbo den. Vorige week ontstond onrust in een aantal Atheneense biosvpen waar de Amerikaanse film „The Strawberry Statement" werd vertoond. Deze film gaat over de studentenonrust aan de Amerikaanse universiteiten. De film te nu door de regering verboden. DEN HAAG Er zijn geen redenen om aan te nemen dat het fluorgehaltc van drinkwater enige negatieve invloed heeft op ziekelijkheid en sterfelijkheid. Dit heeft staatssecretaris Kruisinga (Volksgezondheid) geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid P. Jongeling (GPV), De be windsman zei zijn antwoord te baseren op een binnenkort te publiceren advi es van de Gezondheidsraad. Op een vergadering in Utrecht heeft de Vereniging van Homeopatische Ge neesheren zich uitgesproken tegen fluo- ridering. De homeopaten begrijpen niet hoe de Maatschappij van Tandheelkun de en het dagelijks bestuur van de Maatschappij voor Geneeskunst (waar- AMSTERDAM Een aanvankelijk rustige demonstratie van Zuid- molukkers onder meer tegen het proces van de „33 van Wassenaar" zaterdagmiddag in Amsterdam heeft omstreeks half vijf geleid tot ongere geldheden. De groep van ongeveer 400 demon stranten splitste zich op de Nieuwe- zijdsvoorburgwal in twee grote en en kele kleinere groepjes. Een groep trok naar het Koningsplein, waar korte tijd met stenen werd gegooid. Een politie bus werd licht beschadigd. De andere groep, die via de Vijzel straat optrok naar het uitgangspunt, het jongerencentrum „Paradiso" aan de Weteringsschans, viel automobilisten lastig en beschadigde met stukken hout enkele geparkeerde auto's en verschil lende trams. Op het Leidseplein werden twee ruiten van een tram ingegooid, waardoor een passagier licht gewond raakte. De politie heeft geen arrestaties verricht. Na afloop van de demonstratie zijn de Zuidmolukkers opnieuw in Pa radiso bijeen gekomen, waar zij o.m. werden toegesproken door de Britse „Black Panther" Ira O'Flaggerty en Keith Spencer. van zijzelf lid zijn) fluoridering van drinkwater „medisch absoluut noodza kelijk, ongevaarlijk en in het belang van de volksgezondheid zelfs verplicht achten." De homeopatische artsen zijn tegen fluoridering omdat daardoor vergifti gingsverschijnselen zouden kunnen gaan optreden. BRUSSEL De maniak die vorig jaar in Antwerpen een groot aantal bontmantelse onherstelbaar beschadigde door ze met zwavelzuur te bewerken, is weer opgedoken. Dezer dagen moest in Antwerpen een vrouw in een zieken huis behandeld worden, die door voor bijgangers gewond op straat was ge vonden. Haar benen bleken ernstige brandwonden van zwavelzuur opgelo pen te hebben. De vrouw, die een bontmantel droeg, legde een verklaring af, waaruit bleek, dat ze even tevoren door.een man was aangesproken, die haar de weg had ge vraagd. De man was haar gevolgd en heeft kennelijk haar bontmantel en ook haar benen met vitriool besproeid. Vorig jaar is een groot aantal vrou wen in Antwerpen het slachtoffer ge worden van deze man, die in de stad de bijnaam van „de vitrioolmaniak" heeft gekregen. Vorige winter volgde hij de tactiek om zich in bijeenkomsten tussen de mensen te begeven en de bontman tels van vrouwen met het sterke zuur te bewerken. Hoewel de politie na het jongste incident over een vrij nauw keurige persoonsbeschrijving van de man beschikt, heeft ze nog niet de hand op hem kunnen leggen. ANKARA Ismet Inönoe, van 1938 tot 1950 president van Turkije en nu leider van de oppositie voerende repu blikeinse partij, is zondag door een hartaanval getroffen. De 86-jarige poli ticus moet enkele dagen rust nemen, zo verklaarde een arts. ADVERTENTIE len. Stuurt zeer accuraat. Accelereert professio- 'nnWnoiW om i'n nlat ta l/lonnan u/anlioAino Qii Wa De 1300. Buitengewone familiew; neel sportief. Maar kreeg vooral bekendheid om z'n niet te kloppen wegligging. Bij de prijs inbegrepen: de technische know-how dfe British Leyland in al Z'n auto's 3topt - van Jaguar tot Rover, van Triumph tot MG. British Leyland Nederland, Qouda [JjgJ Austin-Jaguar-Trtumph-Layland-MG-Moms-Rovtr A

De Vallei | 1970 | | pagina 5