NEDERL. ELFTAL SPONSEREA Opstelling Eerste zege honkballers I I Roemenen gaan in aanval Jan Mulder: „Anderlecht zal mij vaker vrijgeven r Deze Pontiac verkoopster leerling verkoopster de boiitiquE-SEriE Pontiac tijd-juists tijd TE KOOP: TE HUUR: Fiselier behield de leiding Scheepvaartimie koopt 5 schepen ZEIST Het Nederlandse voetbalelftal zal dit en het komende seizoen worden gesponsord door Fords automobielfabrieken in Nederland. Bugdahl/v. Lancher won in Munster Eisenhower-trophy voor Van Donselaar Feijenoord tegen Celtic BATA N.V. een vrijstaande villa Vraagprijs 105.000,- een vrijstaand woonhuis Vraagprijs 35.000,— aanbouwzijnde woning Koopsom 49.400,— aanbouwzijnde woning Koopsom 80.000,— een stenen garage j.a. Vermeulen PREST1GEDUEL OPSTELLING 99 Oostduitse zwemmers trekken zich teruj» RUIMER Arbiter bood diensten aan NIEUWS VAN PONTIAC hEEft 't hEtemaa! DINSDAG I DECEMBER 1970 sport ZEIST Het Nederlands voetbalelftal, dat morgenavond in het Ar damse Olympisch Stadion een vriendschappelijke wedstrijd speelt .1 Roemenië, wordt gekenmerkt door een sterk bezette voorhoede, bestaande uit Pahlplatz, Mulder, Cruyff en Keizer. Verrassend aspect: Ajacied Johan Neeskens. die als middenvelder zo'n sterk debuut rtiaakte in de wedstrijd tegen Oost-Duitsland, neemt nu de plaats in van de geblesseerde Pleun Strik en staat morgen dus naast Rinus Israël. De opstelling ziet er als volgt uit: Doel: Jan van Beveren (PSV). Achter: Wim Suurbier (Ajax). Johan Neeskens (Ajax). Rinus Israël (Feijen- oord) en Epi Drost (FC Twente). Midden: Wim Jansen (Feijenoord) en Wim van Hanegem (Feijenoord). Voor: Theo Pahlplatz (FC Twente). Jan Mulder (Anderlecht), Johan Cruyff (Ajax) en Piet Keizer (Ajax). Wisselspelers: Ton Thie (ADO), Dick Schneider (Feijenoord), Nico Rijn- ders (Ajax), Jan Klijnjan (Sparta) en Henk Wery (Feijenoord). CARTAGENA Het Nederlands honkbalnegental heeft in het toernooi om het wereldkampioenschap honkbal voor amateurs de eerste overwinning behaald. De Nederlandse Antillen wer den met 9-3 verslagen. De Antillianen, die in de tweede in nings door honkslagen van Jacoba, Hallman en Josefa een 1-0 voorsprong hadden genomen, zagen deze in derde slagbeurt verdwijnen. Honkslagen van Augustinus, Leurs en Robert Maat wa ren goed voor een run van Augustinus, maar in de gelijkmakende slagbeurt scoorde Simon na een tweehonkslag op MüNSTER De Westduits Franse combinatie Klaus Bugdahl-Alain van Lancker is winnaar geworden van de zesdaagse van Münster. De Nederlander René Pijnen, die met de Engelsman Gowland reed, werd negende met twaalf ronden achterstand op de win naar. De uitslag is: 1. Bugdahl A. van Lancker (W. Dld/Fr.) 556 pnt.; 2. Altig Frits (W. Did) 531 pnt. Op een ronde: 3. Schulze Peffgen (W Dl.) 605 pnt.; 4. Renz Tschan (W. Did.) 306 pnt. Op twee ronden: 5. Oldenburg Peffinger (W. Did.) 246 pnt. Op vier ronden: 6. Verschueren Pschel (Belg./W. Did.) 201 pnt. Op elf ronden: 7. Kemper Rasing (W. Did.) 411 pnt.; 8. Junkermann Rudolph (W. Did.) 320 pnt. Op twaalf ronden: 9. Pijnen Gow- lan (Ned./GB) 318 pnt. DEN HAAG Het bestuur van de vereniging De Batavieren heeft de Ei senhower-Trophy toegekend aan de heer J. A. van Donselaar, jarenlang in ternationaal hockeyscheidsrechter. De Eisenhower-Trophy wordt jaarlijks uit gereikt aan de meest verdienstelijke hockeyer of hockeyster. Van Donselaar werd tijdens de Olympische Spelen van 1943 te Londen internationaal scheidsrechter. Hij maakte de spelen van 1952 in Helsinki mee en was ook aangewezen voor de Olympische Spelen van Melbourne (1956), toen Nederland zich op het laat ste moment terugtrok. In Nederland floot Van Donselaar meer dan 750 eer ste klasse wedstrijden. GEVRAAGD klappen van Marina en Elhage en ga ven daarmee de Antillen een 2-1 voor sprong. In de vierde innings nam Ne derland echter definitief afstand van de Antillianen. Helsma sloeg de bal voor een tweehonkslag het veld in en maak te daarna gelijk op een honkslag van Arnoud Blom. Ben de Brouwer, die Leurs op de heuvel had vervangen, gaf ook een honkslag, welk voorbeeld ge volgd werd door Robert Maat, wat twee runs ten gevolge had. In de volgende innings sloeg Nederland opnieuw toe. Honkslagen van Jelsma. Blom, een vrije loop voor De Brouwer, een wilde worp voor Augustinus en een fout op een tik van Becker, resulteerden in vijf rurys en bracht de stand op 9-2. De An tillen scoorde in de achtste innings nog een run. Nederland heeft nu negen wedstrij den gespeeld en eenmaal gewonnen. De Nederlandse Antillen speelden acht wedstrijden en zegevierden tweemaal. Daardoor zijn de premies voor de spelers in het begin van dit seizoen verdubbeld. Verder is Ford bereid een groot bedrag ter beschikking tc stellen voor het nationale team dat een presta tie van formaat levert. De Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB) verwacht dat de 1-erende maanden nog meer sponsor men worden aangetrokken. Mocht Ne derlandse elftal de dit seizoen res terende acht geplande wedstrijden win nen, dan is er een bedrag mee gemoeid van ver boven de honderdduizend gul den. De sponsors zullen in overleg met de KNVB naar wegen zoeken om het speelklimaat voor het nationale team aanzienlijk te verbeteren. Deze belang rijke beslissingen, die het klimaat voor de nationale voetbalsectie aanmerkelijk lijkt te verbeteren, werden gistermid dag tijdens een vergadering tussen KNVB en Ford bekendgemaakt. De secretaris-penningmeester van de voetbalbond, de heer Burgwal, over de genomen beslissingen: „Er moet nog gepraat worden. Er zijn nog een aantal vraagstukken die nog niet zijn opgelost. Binnen korte tijd hopen we tot een af gerond geheel te komen". De KNVB heeft met Ford geen ver plichtingen aangegaan voor wat betreft het voeren van reclame op shirts en dergelijke. Burgwall: .„De Sponsoring moet een duidelijke stimulans zijn om voor het Nederlands elftal te willen spelen. Het voeren van reclame achten wij daarbij niet wenselijk. De wedstrij den tegen Joegoslavië en Oost-Duits- land, in de voorronde van het Europese kampioenschap voor landenteams, zijn ingecalculeerd in het voorlopige pro gramma voor extra betaling. Addertje onder het gras: In het begin van dit interlandseizoen heeft de KNVB de premies voor het spelen verdubbeld, waardoor bij winst, gelijk spel en ver lies, respectievelijk duizend, zeshonderd en vierhonderd gulden werd uitge keerd. Deze bedragen zullen niet nog eens worden verdubbeld. Burgwall: „Bij die verdubbeling was het bedrag van de sponsors reeds ingecalculeerd. Wij waren in principe met Ford al tot een akkoord gekomen. Als de onder handelingen waren mislukt dan had de bond de extra verhoging gedragen. Moet er dan in principe nog altijd worden uitgegaan van een premie van vijfhonderd gulden? Burgwall: „Ja. De KNVB, met driekwart miljoen leden, is niet rijk. De overschotten van inter landwedstrijden zijn betrekkelijk ge ring, mede door het feit dat de bond ook uitkeringen doet aan clubs die spe lers afstaan. GLASGOW Feijenoord speelt dinsdag 9 februari 1971 in Glasgow een vriendschappelijk wedstrijd tegen Cel tic. Deze ontmoeting wordt in het eigen stadion van de Scotse club. Park Head, gespeeld. Voor de Europa Cup-wed strijd tegen Ajax op woensdag 24 maart 1971 wil Celtic in het Hampden Park spelen. Dit stadion heeft een ca paciteit van 134.000 toeschouwers. of Hoofdstraat 10. Veenendaal. Telefoon 12352 In VEENENDAAL aan de Kerkew(jk Indeling: voor- en achterkamer, serre, keuken, hal, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad. Aanvaarding direct. In VEENENDAAL aan de Gortstraat keuken, hal, Indeling: woonkamer, 3 slaapkamers, kelder. Aanvaarding direct. In VEENENDAAL aan de Pr. Bernhardlaan een in met c.v. Indeling: woonkamer, hal, keuken, 3 slaapkamers, schuur. In AMERONGEN aan de Kon. YVilhelminaweg eien in de helft van een blokje van twee. Indeling: L-kamer, keuken, 4 slaap kamers, douche, garage, c.v. exclusief notariskosten. aan het Panhuis te Veenendaal Huurprijs 30,- per maand. Te bevragen bij: MAKELAAR IN ONROERENDE GOEDEREN KerkewUk 110 - Veenendaal - Telef. 08385 - 12252 De voorzitter van de KNVB, de heer Meuleman: „Wij willen de sponsoring van het Nederlandse elftal op de meest moderne wijze schoeien. Alles zal in het werk worden gesteld om het natio- nale team hoger op de internationale ladder te brengen. Een herhaling van Mexico', moet worden vermeden. De spelers van de selectie-ploeg voor het Nederlands elftal, dat morgen tegen Roemenië in het veld zat treden, zijn gisteren op het KNVB-sportcentrum bijeengekomen. Op de foto begroet coach Fadrhonc Jan Mulder. SCHIPHOL Wanneer buitenlandse trainers hun visie geven op het Nederlandse voetbal springen zij scheutig om met vleiende superlatieven. Vooral de laatste tijd. Zo ook Angelo Niculesc u (49), chef- coach van het Roemeense elftal, toen hij gisteren aan het hoofd van zeven tien spelers uit het vliegtuig stapte. „Nederland", zo sprak hij hoffelijk „is een sterke tegenstander. Dat hebben de Nederlandse clubs in de Europese be kertoernooien wel bewezen. Daarom vinden wij het fijn dat we ons met zo'n land kunnen meten". Hoewel het treffen tussen Nederland en Roemenië niet meer dan een vriend schappelijke voetbalgebeuren is, om schreef Niculescu de komende interland loch als „een prestigeduel". „Toch hoop ik", aldus de Roemeen, „dat er gevoet bald kan worden. Wij zullen zeker in de aanval gaan. Dat Italiaanse 00-voetbal ligt ons niet". Niculescu, die zelf vijftien jaar lang op hoog niveau actief is geweest en die onderandere uitkwam voor Dynamo Boekarest, is in het toernooi om de Eu ropese titel sterk van start gegaan. De Roemenen wonnen op eigen terrein met 30 van Finland en in de uit-wedstrijd tegen Wales kwamen ze tot een bevre digend gelijk spel: 00. „Vooral dat re sultaat vind ik zeer positief", zei Nicu lescu, „want Wales is de gevaarlijkste tegenstander in onze groep". De Roemenen namen gisteren hun in trek in Noordwijk. Vandaag gaan ze om elf uur trainen in het Olympische Sta dion in Amsterdam. Geheimen had Niculescu niet. Vlot onthulde hij de opstelling, waarmee hij morgenavond in Amsterdam van start wil gaan. Daarin ontbreken aanvoerder Jan Mulder en Johan Cruyff op weg naar de training. ZEIST De loopbaan van Jan Mul der in het Nederlands elftal strekt zich over vier jaar uit. Woensdagavond speelt hij zijn vijfde wedstrijd voor Ne derland. Anderlecht was zuinig met zijn gunsten voor het Nederlands elftal. Jan Mulder (23): „In de toekomst zal ik meer beschikbaar zijn voor de Ne derlandse ploeg. Anders zou het ook geen zin hebben dat ik nu gekomen ben. Meneer Vandenstock heeft mij dat beloofd. Hij heeft het bij Anderlecht wel niet alleen voor het zeggen, maar hij heeft er wel een zwaarwegende stem. Tegen Zuidslavië en Oost-Duits- land had ik ook graag willen meedoen, maar voor die eerste wedstrijd was ik In een feestelij- MAAGDENBURG ke bijeenkomst van de Oostduitse zwembond, ter gelegenheid van de hul diging van de diverse Europese kam pioenen, werd bekend gemaakt dat een aantal vooraanstaande Oostduitse zwemmers en zwemsters zich heeft te ruggetrokken uit de internationale wedstrijdsport. Egon Henninger, Marti na Grunert, Sabina Steinbach, Marian ne Seydel, Eve Wittke en nog enkele anderen, die deel uitmaakten van esta fetteploegen die wereld- en Europese records op hun naam hadden hebben in Barcelona hun eindstation gevonden. Alle teruggetreden zwemmers en zwemsters en hun trainers werden tot erelid van de Oostduitse zwembond be noemd. geblesseerd en voor de tweede kreeg ik geen vrij. Anderlecht moest toen name lijk voor de beker spelen tegen Sint Niklaas, een tweede klasser. Vorig jaar waren wij door een tweede klasser, Daring, uitgeschakeld. Dat risico wilde Anderlecht niet weer lopen. Door de besprekingen tussen de KNVB en Anderlecht is het standpunt van mijn club nu ruimer geworden. Zelfs zoveel ruimer dat ik vrij zal krij gen op dagen dat Anderlecht speelt als de tegenstander niet sterk is, laten we zeggen een ploeg van onder het midden uit de hoogste klasse Ik heb altijd graag in het Nederland se elftal gestaan. Niet omdat ik zo no dig in de vitrine moest voor een moge lijke transfer naar Nederland, maar ge woon omdat het voetbal hier voor mij meer betekent dan in België. De entou rage is echter, het is gezelliger. Het be tekent niet dat ik graag weg wil bij Anderlecht, maar ik zou bij vergelijk bare voorwaarden toch liever in Neder land zijn. Als wij op zondagavond wat nogal eens gebeurt om zeven uur spelen, neem ik altijd mijn radiootje mee naar binnen om naar Nederlands voetbal te kunnen luisteren. Financieel is het Ne derlands elftal niet doorslaggevend. De premie is niet het belangrijkste. Het bedrag dat voor een ander veel is kan mij weinig lijken, of omgekeerd. Als ik een briefje van vijfentwintig op straat zie liggen raap ik het ook op of het bedrag nu groot vind of niet. Dat doet niet ter zake. C7 PALMA DE MALLORCA De Amerikaan Bobby Fischer heeft de lei ding behouden in het internationale schaaktoernooi in Palma. In de vijf tiende ronde speelde hij remise tegen Jemenez. De Rus Taimanof kwam na een zege op de Argentijn Rubinetti op de tweede plaats. De uitslagen zijn: Taimanof Rubi netti 10, Suttles Utjumen 10, Fi scher Jimenez 1/21/2, Smyslof Poloegajevski 10. De stand aan de kop na vijftien ron den luidt: 1. Fischer (VS) 10 p. en 1 afg.; 2. Taimanof (Rusl.) 9 1/2 pnt.; 3. Geiler (Rusl.) 9 pnt. en 2 afg.; 4. Uhl- mann (O.D.) 8 1/2 en 1 afg.; 5. Meccing (Braz.) 8 1/2 en 1 afg.; 6. Gligoric (Jsl.) en Hübner (W. Did.) 8 en 2 afg.; 8. Poloegajevski 8 pnt; 9. Larsen (Den.) 7 1/2 en 2 afg.; 10. Panno (Arg.) en Por- tisch (Hong.) 7 pnt. en 3 afg. Dinu, die overigens wel als reserve fs meegereisd, en rechtsbuiten Neagu. In zijn plaats speelt Dembrofski, in Mexi co de grote uitblinker bij de roemenen. De opstelling: Raducanu; Satmarea- nu. Lupescu, Halmageanu; Mocanu; Dumitri, Nunweiler; Dembrofski, Do- brin, Dumitrache en Dumitrescu. Reserves: Adamache, Vigu, Anca, Ta- taru, Domide, Dimu. KOPENHAGEN ln het pas van de persen gerolde boek van Orvar Bergmarktrainer van het Zweedse voetbalelftal, wordt ont huld hoe tijdens het toernooi om de wereldtitel in Mexico de dien sten van de Braziliaanse scheids rechter Moraez werden aangebo den. Kort voor het duel tussen Zwe den en Uruguay deelde de Zweed mee dat Moraez tegen een vergoe ding van duizend dollar bereid ivas om te helpen. Bergmark wees het voorstel van de hand en hij stelde vervolgens de Brit Stanley Rous, voorzitter van de Internationale Voetbalfederatie (FIFA), van het incident op de hoogte. Rous liet Moraez onmiddellijk vervangen, maar hij zorgde er voor dat het schandaal niet uit lekte. RIJSWIJK Nog voor het einde van november kan de oplevering worden verwacht van de ..Nedlloyd Kyoto", het eerste van vijf 16.000 tons zustersche pen, die door de Nederlandse Scheep vaart Unie in Japan zijn gekocht. Dit eerste schip komt ter beschikking van de Koninklijke Nedlloyd NV. Het gaat hier om een serie lijn- vrachtschepen, die „op de helling" is gekocht om de vloot te verjongen en om het potentieel van de NSU werk maatschappijen op korte termijn te vergroten. Met een dieselmotor van 11.600 apk zal een dienstsnelheid van 18 knopen behouden kunnen worden. De schepen hebben een lengte over alles x breedte x holte van 162.50 x 22.86- x 13.50 meter, een bruto tonnage van 12.600 en een draagvermogen van 16.000 ton. Buiten stukgoed en gepal- letiseerde lading kunnen 294 twintig- voets containers worden vervoerd, waarvan 84 aan dek. De oplevering van de vier andere schepen zal plaatsvinden resp. in ja nuari, april, mei en augustus 1971. ADVERTENTIE 9 zware zilveren band, die losjes om de pols wordt gedragen. Door hem, door haar, door alle twee.

De Vallei | 1970 | | pagina 11