Dodenkruispunt in Meent te Achterberg wordt nu binnenkort opgeheven Arris van Soest (37) biertapkampioen district Utrecht VALLEI-POP Ruime zege van Amerongen Gunning reconstructie in de raad Vergoeding Serieuze kandidaat voor landelijk kampioenschap Tappen met paplepel ingegeven IJsclub in liet zilver V.O.O. gaat vergaderen Vier mannen gepakt voor koperkraak Mot orola- apparatuur voor brandweer Orang Truus" zette vaklui wor aap Dammen Uitslag loterij ,W ees een zegeIl, PRESENTIEGELD UITBREIDING Deze sticker op een auto zegt: tot op een honderdste millimeter nauwkeurig uitgelijnd, gebalanceerd. Elektronisch. Abi heeft er de apparatuur voor. Tjoent camber, caster, toespoor, uitspoor exakt volgens voorschrift van de fabrikant. En u hebt Abi vlakbij. Dus. WOENSDAG 2 DECEMBER 1970 RHENEN Het uigenaamde „dodenkruispunt" in de Achterste Meent onder de gemeente Rhenen, de plaats waar Zuidelijke Meentsteeg en Maatsteeg elkaar kruisen, zal nu op korte termijn aanzienlijk worden gewijzigd, waardoor het niet meer mogelijk zal zijn er „jakkerend" overheen te „vliegen". Het ligt na melijk in de bedoeling de aansluiting van de Zuidelijke Meentsteeg op de Maat steeg te verleggen. Het krediet werd al eerder door de gemeenteraad van Rhe nen voor deze verbetering beschikbaar gesteld en Gedeputeerde Staten van Utrecht verleenden bereids hnn goedkeuring. Burgemeester en wethouders komen nu voor de raadsvergadering van ko mende dinsdagavond met een voorstel de werken te gunnen aan de N.V. v/h P. Henzen HJzn te Eist voor de prijs van f 28.700,- exclusie/ BTW. Zo de raad ermee akkoord gaat wordt het een onderhandse aanbesteding en zal ten spoedigste met het verbeteringsplan worden begonnen. Sinds het bedanken als lid van de raad door de heer H. J. van Wijk, frac tievoorzitter van de SGP werd de heer E. Langelaar te Elat in diens plaats door de voorzitter van het centaal stembureau benoemd. De heer Lange- laar heeft intussen bericht gezonden dat hij de benoeming aanneemt. Hij zal in de komende vergadering tot lid van de raad worden toegelaten. Van Gedeputeerde Staten is bericht ingekomen dat de presentiegelden voor de leden van de gemeenteraad en voor de afdelings- en commissievergaderin gen kunnen worden verhoogd tot f 37,50 per vergadering voor gemeenten met 10.000-20.000 inwoners. Gedepu teerden vragen voor 15 december het oordeel van de raad. B. en W. stellen voor hiermee akkoord te gaan, maar de presentiegelden voor de commissies te bepalen op f 22,50. Dit voorstel is geba seerd op een beslissing van de raad van 1988, toen werd bepaald dat een lager bedrag voor de commissieleden vol doende werd geacht. Per 1 januari zijn aftredend als leden van de woningadviescommissie de raadsleden E. P. van Dijk en D. de Jong. Beiden hebben zich herkiesbaar gesteld, zodat de raad wordt geadvi seerd voor een herbenoeming te zorgen. Het bestuur van de stichting Creatief Centrum „De Werkwinkel" te Wage- ningen heeft uit Rhenen een aantal verzoeken gekregen om ook in de Grebbestad cursussen te organiseren op het gebied van de creatieve vrijetijds besteding. Genoemd bestuur heeft zich bereid verklaard in Rhenen een proef met drie cursussen te beginnen, mits het daarbij kan rekenen op medewerking van de gemeente Rhenen. Het lijkt burgemeester en wethouders zinvol om de proef, die in het eerste half jaar van 1971 wordt gehouden, te steunen in de vorm van een krediet van ruim duizend gulden. Blijkens een wijziging van de be groting voor het huidige dienstjaar zal er f 10.500,- méér binnen komen aan wegbelasting. Daartegenover staat dat de opbrengst van de hon denbelasting f 1500,- minder zal wor den. De kosten van bijstandsverlening zijn nader geraamd op basis van de werkelijk te verwachten uitgaven. De ramingen worden verhoogd voor thuiswonenden van 65 jaar en ouder met f 15700,-, voor thuiswonenden jonger dan 65 jaar met f 12200,- en voor elders verzorgden jonger dan 05 jaar met f 7000,-. De ramingen we gens bijstand aan personen die in in richtingen zijn opgenomen worden verhoogd met f 23.900,-. Deze raming wordt verhoogd met f 15.000,-. De raad wordt voorts een krediet gevraagd voor de uitbreiding van het VBENENDAAL Vierendertig bewoners van de Groen van Prinste- rerstraat moeten een bedragje van 17,50 delen. Zij zijn de eigenaren van de percelen daar en zij krijgen elk een paar centen omdat zeven rijksdaalders in de gemeentekas zijn gestort door de eigenaar van perceel Kerkewijk 84, die zo gerechtigd werd een uitrit te maken naar de Groen van Prinstererstraat. Op grond van een raadsbesluit uit 1934 komt het bedrag ten goede aan de perceel-eigenaren daar en wel in verhouding tot de breedte van elk perceel. De bedragjes die de bewo ners in handen krijgen, variëren van 27 cent tot 1,91. Het grootste be drag is voor de gemeente Veenen- daal zelf, die veertig meter van de 293 in de straat bezit: 2.38. In 1934 verzochten de bewoners van de Groen van Prinstererstraat de gemeente om verbeteringen in hun omgeving. Zij waren bereid het eigendom en het onderhoud aan de gemeente over te dragen en een bij drage te betalen van 9.40 per strekkende meter. Bij de overeen komst behoorde tevens dat de eige naren van de percelen aan de Ker kewijk eerst 2,50 zouden moeten betalen voor elke meter grond die grensde aan de strook die aan de gemeente was afgestaan, als ze ei een uitweg wilden maken. De bewoners van de Groen van Prinstererstraat wilden destijds dus een deel van de betaalde kosten te rug ontvangen als Kerkewijkers van de getroffen voorzieningen gebruik zouden gaan maken. Enkele maan den geleden richtten de bewoners een protest tot het gemeentebestuur, toen de uitrit in hun straat werd gemaakt. Er werd tevens op gewe zen dat de bomen in de straat onder die werkzaamheden te lijden had den. gemeenschappelijke woonwagenkamp aan de Middelbuurtseweg met vier i vijf staanplaatsen tot een bedrag van f 10.500.-. Een klein deel moet wor den verhard en het resterende deel geëgaliseerd, zodat dit deel kan wor den gebruikt voor de opslag van oud ijzer. Nu de openbare leeszaal/ bibliotheek de Wilhelminaschool heeft verlaten en enkele weken geleden het noodge bouw aan de Groeneweg heeft be trokken kunnen de twee schoolloka len van de openbare mavo die bij de leeszaal in gebruik waren worden in gericht als gemeenschapsruimte voor de school. Met de bouwkundige voor zieningen zal een bedrag gemoeid zijn van f 17.860,-. Uit de ingekomen stukken tenslotte blijkt, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht bi.i besluit van 30 oktober 1970 hun beslissing op het bestem mingsplan Ouwehands Dierenpark en het sportcomplex „Candia" hebben verdaagd. VEENENDAAL Op 27 augustus jl. besloot de Veenendaalse gemeenteraad tot het aanschaffen van nieuwe verbin- dingsapparatuur voor de vrijwillige brandweer. Burgemeester en wethou ders hadden hiervoor een krediet ge vraagd van 22.400 gulden, waarvoor zij bij Radio-Holland NV in Amsterdam apparatuur van het merk „Motorola" wilden kopen. De raad verleende het krediet, echter niet zonder voorwaarde, want tijdens de raadsvergadering kwam één van de leden aandragen met een offerte van het Veenendaalse bedrijf ETB, die rond 5000 gulden lager lag. Voordat tot aan- schasfing werd overgegaan wilde de raad toch wel even onderzocht zien of door ETB voor een dergelijke prijs een apparatuur kon worden geleverd, die ook aan de gestelde eisen voldeed. Nadat beide bedrijven voor B. en W. en de raad hadden gedemonstreerd be sloten B. en W. toch tot het aankopen van „Motorola" omdat de ETB-appara- tuur daarmee op verschillende essentië le punten niet te vergelijken was. Het gemeentebestuur is hierbij afge gaan op het advies van de politiever- bindingsdienst de enige neutrale en deskundige adviesinstantie op dit ge bied voor o.a. politie en brandweer. Volgens het advies van deze instantie haalde de ETB-apparatuur de mini mum-eisen zelfs niet. RHENEN De IJsclub ..Rhenen" bestaat in december vijfentwintig jaar. Dit zilveren jubileum zal niet onopge merkt voorbij gaan. Er is een comité van aanbeveling in het leven geroepen en een werkcomité is al druk bezig gel den in te zamelen om de jubilaris aan een ijsveegmachine te helpen. Dat zal dan het jubileumgeschenk moeten wor den. Het bestuur heeft intussen een feest programma opgesteld, dat gedeeltelijk afhankelijk zal zijn van vriezend weer. maar er is ruimte gelaten voor rol- schaatswedstrijden op de Veerweg wanneer er onverhoopt geen ijs zou zijn. De vereniging heeft in de afgelopen jaren haar vaste ijsbaan gehad op „De Blauwe Kamer" in de Grebbe, waar momenteel een permanente verlichting is gemonteerd die uitstekend voldoet. Wanneer het een kwakkelwinter was schaatste men ook wel op ondergelopen uiterwaarden. In de loop van de tijd werden talrij ke wedstrijden georganiseerd, niet al leen in clubverband maar ook op ge westelijk niveau. De leden van de ver eniging die daarvoor interesse toonden werden jaarlijks getraind door de voor zitter, de heer D. W. de Jong, die als zodanig al vijfentwintig jaar in functie is en tot de oprichters van de club be hoort. De heer De Jong is gediplomeerd schaatscoach en heeft ook op de ijsbaan in Deventer met zijn pupillen getraind. In de komende jaren hoopt het be stuur van de jubilerende vereniging de accommodatie op „De Blauwe Kamer" nog verder te perfectioneren. Er werd al een mobiel kantoor aangekocht, waarin onder meer bestuursvergaderin gen worden gehouden. Voorlopig hoopt men vurig op de ijsveegmachine, opdat de meestal uitgestrekte banen op de grote pjas in de kortst mogelijke tijd kunnen worden onderhouden tijdens schaatsperioden. SCHERPENZEEL De vereniging openbaar onderwijs belegt op maandag 7 december een openbare vergadering in hotel Boszicht. Omdat er in Scherpenzeel aan de na tionale ouderavond geen aandacht is besteed door de oudercommissies wil men een aantal punten ter discussie stellen waaraan iedereen, die het open baar onderwijs of het onderwijs in het 'algemeen ter harte gaat kan meedoen. ADVERTENTIE Aotobauden-import, Laan der Techniek. VeenendaaL telefoon 0&385 - 19151* VEENENDAAL Het tafereeltje dat gisteren op de parkeerplaats bij het raadhuis te aanschouwen viel heeft nog meer voedsel ge geven aan de geruchten dat het nieuwe ontmoetingscentrum de naam Bode-centrum" gaat dra gen. Er wordt namelijk druk gefluis terddat het dagelijks bestuur van de gemeente Veenendaal onder aanvoering van burgemeester Bode het initiatief en de eer om tot een gemeenschapsplaats te komen als tehuis voor het nog sluimerende Veenendaalse culturele leven, tot zich heeft willen trekken. De begripsverwarring over een bodecentrum is nu sinds gisteren nog toegenomen toen op de plaats die op het Raadhuisplein gereser veerd is voor de wagen van Veenendaals burgemester een af tandse bakfiets met drie lekke banden stond geparkeerd. Een bodecentrum te beginnen met dit vehikel leek zelfs de grootste opti mist wat te gewaagd, alhoewel ook Caransa in 't klein begonnen is. Ambtenaren ter gemeente secretarie deden evenwel de sug gestie dat iemand op deze manier probeerde het gemeentebestuur voor zijn karretje te spannen, maar daar wilde zelfs het comité dat ijvert voor een ontmoetingscentrum niets van weten RHENEN In hotel „De Ko ning van Denemarken" in Rhenen is het feest. Gérant Arris van Soest (37) is kampioen geworden in het biertappen van het district Utrecht. Dat betekent dat hij vijftien concur renten achter zich heeft gelaten. Overigens stak de heer Van Soest met kop en schouders boven de ove rige deelnemers uit. want hij had zelfs twintig punten meer behaald dan de tweede prijswinnaar. Op 13 januari van het komende jaar wor den in de RAI te Amsterdam de landelijke kampioenschappen ge houden. Daaraan nemen vijfender tig man deel afkomstig uit heel het land. Arris van Soest zal het district Utrecht vertegenwoordigen. Hij maakt een serieuze kans op de hoogste titel. „Hoe je in biertapwedstrijden se 's kunt boeken?" vraagt Van Soe erbaasd. „Och, ik kom uit een g dacht van restaurateurs, cafého; Iers. barkeepers, kortom mijn he familie werkt al meer dan een eeu- in het horecabedrijf. Ik heb dezelfc lijn gevolgd en van mijn leven miljoenen glaasjes bier getapt. Var daar dat ik er wel weg mee weet". Sinds 19 juli 1967 leidt de hee Van Soest „De Koning van Dene marken". Voordien werkte hij bij zijn vader en bij zijn broers in de zelfde branche. Vader Van Soest heeft café's gedreven in Amerongen, Leersum en Zeist. Zoon Arris is er feitelijk helemaal in opgegroeid. Toch is het voor een vakman nog lang niet eenvoudig een goed glas bier te tappen. Daar komt heel wat bij kijken. De installatie moet tot in de puntjes verzorgd zijn, dat is een serste vereiste, maar daarnaast moet je zo'n glas bier „in één ruk" vol kunnen schenken met een goede manchet. Bij de biertapwedstrijden wordt er bovendien nog een stop watch bij gehouden, want doet de kandidaat er te lang over dan is hij nergens meer, dan gaat hem dat veel kostbare punten kosten. Het moet dus snel en goed gebeuren. Het is niet de eerste keer dat de heer Van Soest deelneemt aan bier tapwedstrijden. Hij heeft al ettelijke prijzen gewonnen, hoewel hij er de laatste zes jaar niet regelmatig meer voor heeft „getraind". Maar sir vorig jaar zit hij er weer goed i toen behaalde hij tijdens de land lijke kampioenschappen de zes* prijs. Naast het tappen van bier moet c heer Van Soest bovendien nog ei glas bier schenken uit een flesj Daarbij wordt door de jury ook g« let op het juist serveren. Kortom h? zal het op 13 januari in de RAI i: Amsterdam beslist niet gemakkelijl- krijgen, maar insiders voorspellen hem een goede kans op de landelijke titel. VEENENDAAL Ten overvloede, Double Trouble gaat vrijdag 4- de cember officieel van starf. Na een paar avonden proefdraaien is deze vrijdagavond de laatste gelegenheid om na even rond te kijken zich als lid aan te melden. Daarna is deze so ciëteit alleen nog maar toegankelijk voor leden, die zich natuurlijk ook na I december nog kunnen aanmelden. Santana Abraxas: Een goede plaat, gemaakt door vakkun- beluisteren op b.v. Samba Pa Ti, dige musici. Er is goed gitaarwerk te maar in andere nummers doet het wel vaak denken aan het stijltje van Bloomfield. Naar mijn smaak is het geheel soms te Zuidamerikaans geo riënteerd, zodat je zonder veel fanta sie denkt te luisteren naar een een of ander onbekend driemansgroepje in folkloristische kledij, b.v. in Oye Co- mo Va. Een uitzondering vormt Mo ther's Daughter op kant 2. The Band Stage Fright. Een L.P. zonder opvallend zwakke nummers. Verbijsterend is het om te horen, hoe deze vakmensen tot het uitermate gammele muziekje kunnen komen, dat uitgegroeid is tot de spe cialiteit van deze groep. Om in Mu- ziek-Express termen te spreken: vijf sterren voor deze L.P. Mothers of Invention Weasels ripped my flesh. Dit is een plaat, die een aantal aspecten belicht van het werk van Zappa c.s. in de periode 1967-1969. De opnamen variëren van prachtige bluesnummers, opgenomen in de stu dio, tot vreemde live-opnamen tij dens optredens in Birmingham en Londen. De L.P. geeft inderdaad een overzicht van de activiteiten van de groep en is vooral door de keuze en plaatsing van de nummers erg onderhoudend geworden. Peter Green The end of the game. Gitaarvirtuoos Peter Green laat hierop enige staaltjes van zijn kunnen ho ren, samen met o.a. de speciaal voor deze opname aangetrokken Zoot Mo ney. indertijd leider van de Zoot Mo ney Big Rock and Roll Band en nog te horen met Eric Burdon op de dub- belelpee „Love Is" van de Animals. Zo te horen heeft de heer Green vele invloeden ondergaan uit verschillende richtingen, niet in het minst uit de jazz-hoek. Pretentieuze titels als „Ti meless Time" blijken echter niet aan de verwachtingen" te voldoen en de plaat laat een wat onbevredigende indruk achter. Misschien wel door het gebruik van het langzamerhand afgezaagde Wah-Wah geluid, dat in bijna alle nummers door Green wordt gebruikt. Arlo Guhrie heeft mooie poëtische lied jes geschreven voor zijn L.P. Wa shington County. Het geluid op de plaat lijkt wel wat op dat van de Band, maar de nadruk wordt toch meer op de tekst gelegd. Het enthou siasme. waarmee deze jongen de taak van zijn vader. Woody, heeft overge nomen straalt van de plaat af en mers klinkt een beetje weemoedig naast alle lekkerlopende Folknum- het nummer van zijn vader, „Lay down little doggies", voor Arlo mis schien een herinnering aan vroegere tijden. Veel meer dan doorborduren op de hit Beautiful Friendschip komt de Conti nental Uptight Band niet op de L.P. die naar die hit is genoemd. Het is steeds hetzelfde stramien dat wordt gehanteerd en verrassingen ontbre ken geheel. Er zijn weinig negatieve punten in te ontdekken, er wordt goed gezongen enz., maar interessant is het toch niet. AMERONGEN De rijkspolitie heeft vier arrestaties verricht in verband met de koperdiefstallen bij de schroeven- f a brick Sanajo in Amerongen. Het zijn woonwagenbewoners uit Eindhoven en Tilburg. Ze zijn opgesloten in het Huis van Bewaring. De eerste arrestatie dateert al van het vorige weekende, toen voor de twee de maal werd gepoogd bij Sanajo ko- perdraaisel te stelen. De samenwerkende Rijkspolitie uit Rhenen en Amerongen stond toen op post. Zij was er getuige van dat een groot aantal zakken met materiaal naar bui ten werd gedragen. Op dertig november kwamen de echtgenotes van de twee vermoedelijke daders naar het Rhenen- se politiebureau om met de arrestant te spreken, waarbij zij verklaarden met de trein te zijn gekomen. De politie vertrouwde het niet en schaduwde hen. De vrouwen bleken samen met de overige vermoedelijke daders per auto te zijn gekomen. Bij een achtervolging kon de wagen in Driebergen klem worden gereden. LANDELIJKE TOPTIEN: 1. Where have I been wrong, Cats. 2. To my father's house. Lom Humphries Singers. 3. See me, feel me, The Who. 4. She likes weeds, Tee-Set. 5. Memo from Turner, Mick Jagge*, 6. Hello Darkness, Shocking Blue. 7. Over and over, George Baker Se lection 8. Paranoid, Black Sabbath. 9. Cracklin' rosie, Neil Diamond. 10. Love is all around, Sandra en An- dress. VEENENDAALSE TOPTIEN: 1Where have I been wrong, Cats. 2. See me, feel mee, The Who. 3. Memo from Turner, Mick Jagger. 4. She likes weeds, Tee-set. 5. Hello Darkness, Shocking Blue. 6. Love is all around, Andress En semble. 7. Wacht op mij Mona Lisa, Radi 8. Over and over, George Baker Se lection. 9. Paranoid, Black Sabbath. 10. I'm your little boy. Sandra en Heintje. Best verkochte L.P.'s in Veeenendaal. 1. Corrie en de Rekels, tweede L.P. 2. Take me with you, Cats. RHENEN In het Rhenense dierenpark hebben mecaniciens ,,met hun oren staan klapperen" Het gaat om het volgende staaltje van oerkracht van de orang „Truus". Toen deze geweldige mensaap bijna was uitgebroken moest er raad worden geschaft om iets dergelijks in de toekomst te voorkomen. De directie van de die rentuin liet een aantal vakmensen opdraven", die het speelverblijf van .Truus" moesten verstevigen. Zij deden dat met behulp van zware ijzéren stangen en grote zware schroeven, die met enorme schoevedraaiers zó stevig werden aangedraaid, dat er geen beweging meer in te krijgen was. Maar wie schetst de verbazing van onze mecaniciens, toen ze de volgende dag terug kwamen om hun werk af te maken. ,,Truusje" zat met een paar schroeven te spelen, die ze met de nagel van haar duim had losge draaid AMERONGEN' Amerongen 2 heeft, na een serie nederlagen, een ruime 18-1 zege behaald op Woudenberg 2. Voor de grote overwinning zorgden Verkerk, v. Domeren, v. d. Kolk, Klein- veld, v. Dam, v. Vliegen, v. d. Grift en Pestman met winst en Visser en v. d. Grift met remise. Het eerste tiental won opnieuw, deze maal van KDG 2 met 13-7. De winstpunten werden bevochten door Maris, v. Loon, Meijer, Veldhuizen, v. Domeren, die de volle winst behaal den en v. d. Grift, Faber en v. d. Kolk, die tot remise kwamen. Uitslagen onderlinge competitie: Ver kerkZijksen 2-0; Meijer-v. d. Grift 1-1; MarisKleinveld 2-0. OVERBERG Tot besluit van da bazaar die de Hervormde vrouwenver eniging in het afgelopen weekeinde in de kerkzaal van kamp Overberg orga niseerde werd ook de trekking van de verloting verricht, waarbjj niet minder dan veertig prjjzen te verdelen waren. De drie hoofdprijzen vielen op de nummers: 1582, 1765 enl874. De overige prijzen zijn voor de houders van loten genummerd: 1113, 1921, 2180, 1660, 1022, 1298, 1070, 3416, 3123, 2763, 2267, 2075, 1969, 2058, 2851, 3159, 1332, 2112, 2487, 1071, 1392, 1853, 2936, 1734, 2304, 2969. 1053, 1498, 2874, 1540, 1972, 2882, 3363. 2668, 2965. 1736, en 2200. De prijzen kunnen tussen 's middag» twee en vijf uur worden afgehaald aan de Hervormde pastorie, Haarweg 2 to Overberg,

De Vallei | 1970 | | pagina 5