Rhenens drinkwater kan niet besmet worden Subsidie Mevrouw Mandersloot-Rutgers krijgt zuiver adviserende taak Schoolpsycholoog gaat geen obstakels ruimen in geest van het kind Geen optimisme over financiële positie Woningbouw krachtig bevorderen Disco-avond Wageningse avonden Korfvlechten in Dorpshuis Obscuriteit in gemeentezaken misvatting Expositie na opening van gemeentehuis allerfijnste Huize Schuuring Eerste taak is inventarisatie van soorten onderwijs BURGELIJKE STAND Belt u dan even a.u.b. 10550 Meer dan 1000 gulden voor Pakistan CBTB vergadert Ledenvergadering Geslaagd R. EN W. IN NOTA LEERSUM AANPASSEN AANPAKKEN Belastingverhoging nog niet nodig UITGAVEN AMERONGEN BURGERLIJKE STAND RHENEN UUfNUfcKUAt* i UcL.tr/ibtK lY/ü S RHENEN „Het is ondenkbaar dat Achterbergs rioolwater de bron nen van het pompstation van de wa terleiding aan de Reuinersweg zou kunnen besmetten". Deze geruststellende uitspraak is van de heer Th. J. A. Groenewege, directeur van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Rhenen", naar aan leiding van veronderstellingen dat het gebrek aan riolering in de Rhe- nense buurtschap wel eens desa- streuse gevolgen zou kunnen heb ben voor de drinkwatervoorziening. „De bronnen liggen in de eerste plaats op een véél te grote afstand van Achterberg", aldus de heer Groenewege, „niaar bovendien is het reservoir waaruit wij op grote diepten putten afgedekt met de no dige beschermende lagen, waaron der een kleilaag van maar liefst 15 meter dikte. Daar gaat niets door heen!" Niet alleen de grondlagen worden regelmatig gecontroleerd volgens de heer Groenewegen, maar ook het water dat wordt opgepompt, staat onder toezicht van een laborato rium, dat iedere maand monsters neemt zowel van het opgepompte water als van het water, dat op het punt staat gedistribueerd te worden. halve eeuw muziek in Leer» LEERSUM EMM bestond dinsdag vijftig jaar. De afkorting staat voor „Eendracht Maakt Macht" en dat is niet zozeer een naam die wijst naar de be zigheid van de vereniging: het maken van muziek in georganiseerd verband, als wel naar de periode van de oprichting toen men alles en iedereen bij elkaar moest slepen om Leersum een eigen muziekvereniging te geven. Het initiatief tot de oprichting werd een halve eeuw geleden genomen door ridder Pauw van Wieldrecht. Deze adellijke man verdroot het ten zeerste, dat Leersum steeds een beroep moest doen op muziekverenigingen uit andere plaatsen, waardoor festiviteiten altijd naderhand pas met de nodige zwier konden plaats vinden. Ridder Pauw spande de heer H. G. Bos voor zijn karretje en deze enthousiaste muzikant slaagde erin twintig andere blazers op te trommelen. Bos zelf werd voorzitter van de vereniging en H. A. van Dijk de eerste dirigent. De mannen van het eerste uur zijn inmiddels bijna allemaal gestorven. De heer Bos bleef tot 1953 voorzitter van de vereniging. Hij overleed nog niet zo lang geleden. Beschermheer ridder Pauw van Wieldrecht en diens opvolger jonkheer Stratenus leven ook al een paar jaar niet meer. De muziekvereniging heeft nu als be schermheer jhr. dr. R. Stratenus, een man die zich binnenkort in Leersum vestigt. Het beschermheerschap is niet zomaar iets. Ridder Pauw maakte des tijds een groots gebaar door het instru mentarium, waarmee de vereniging moest beginnen, helemaal zelf te beta len. Dirigent Van Dijk slaagde er in de loop der jaren in EMM een heel eind op de muzikale ladder te laten klim men. Het muziekkorps speelt thans in de hoogste regionen. Dat is voorname lijk de verdienste van de heer Van Dijk, die nu alweer een paar jaar gele den het dirigentenstokje heeft neerge legd. Thans wordt de maat geslagen door de heer J. Wyers uit Hilversum. Na de oorlog startte EMM, evenals De kenner van Wageningens geschie denis, A. G. Steenbergen, is de auteur van het zojuist verschenen boek „Wa- geningse avonden, een bundel verhalen over de geschiedenis van Wageningen". Deze verhalen zijn gebaseerd op zijn reeds eerder in de Veluwepost gepubli ceerde artikelen. De titel is ontleend aan een boek van een achttiende-eeuw- se predikant te Wageningen, dominee Daniël Gerdes, wiens werk „Vesperae Vadensis" (is Wageningense avonden), handelde over Bijbeluitleg. De heer Steenbergen schrijft over het kasteel te Wageningen en zijn bewo ners, het stadhuis, huize Hinkeloord, dominee Gerdes, de jodenmeester Co- zijn en andere wetenswaardigheden. Een aantal bladzijden is gewijd aan de marketentster in de slag bij Waterloo, Elsje ten Hondijk, gehuwd met de Wa- geninger Marinus van Aggelen. Ook de negentiende-eeuwse pastoor Johannes Antonius Taabe heeft de bijzondere be langstelling van de auteur. Tal van Wageningers, wier roem nog voortleeft in namen van straten, passeren de re vue. Het boek telt 142 bladzijden, is geïl lustreerd en is uitgegeven door Druk kerij A. Verwey te Wageningen. De prijs van dit goed-verzorgde en keurig gebonden boekwerk is f 12,90. RHENEN De vereniging „Zieken zorg" te Rhenen komt vrijdag 4 decem ber om half negen 's avonds in het wijkgebouw aan de Nieuwe Veenen- daalseweg in ledenvergadering bijeen. De agenda bevat onder meer de punten jaarverslag en bestuursverkiezing. Be stuurslid de heer G. v. d. Steeg is aan de beurt voor periodieke aftreding. LEERSUM In 1971 wil Leersum ruim tw'eeduizend gulden meer aan subsidies uitkeren, zo blijkt uit een overzicht dat B. en W. bij de ont- werp-begroting hebben gevoegd. Voor het komende jaar wordt die uitgave geraamd op bij 41 mille. In verband met de bijzondere (moeilijke) financiële positie van de gemeente willen B. en W. speciale aandacht besteden aan de subsidie bedragen. In de beoordeling van de aanvragen wordt ingecalculeerd of Leersum in zijn algemeenheid be lang heeft bij het werk van een ver eniging of instelling. In die gevallen worden de subsidies in elk geval ge handhaafd. Het college merkt nog maals op dat elke verhoging van de voorgestelde subsidies het doen v*n kapitaalsuitgaven blokkeert. Bijna de helft van de subsidiekoek is voor de kruisverenigingen, die sa men in 1971 21.500,- krijgen. De Florialavereniging krijgt 3000,- (1000 meer dan vorig jaar), de stich ting Interkerkelijk Sociaal Centrum 4500,-, de Sociaal Psychiatrische Diensten 2821,-, de VVV 400,- sportvereniging HDS-Larsheim- Antilope 2500. Het kleinste bedrag is weggelegd voor de Heidemij, die wat B. en W. betreft mag rekenen op 4 gulden. zovele andere verenigingen met een tamboerkorps. Dank zij een actie van de floraliavereniging kon de muziek vereniging in 1958 uniform gekleed worden. Volgende week zaterdag recipieert de vereniging in hotel „Vogelesang". AMERONGEN De cursus korf vlechten, die sedert twee weken in het Dorpshuis te Amerongen wordt georga niseerd is een succes geworden. Een kleine 30 personen hebben van de gele genheid gebruik gemaakt zich in dit bijzondere handwerk te bekwamen. Liefhebbers, die zich te laat hebben aangemeld en toch nog graag mee zou den willen doen kunnen zich vandaag opgeven in het dorpshuis. De aanvang is acht uur. RENSWOUDE De heer J. Heer- dink uit Renswoude slaagde te Amers foort in de psychiatrische inrichting „Zon en Schild" voor hét B-diploma verpleger psychiatrie. In aansluiting op mijn vorige week gehouden praatje betreffende het aanleggen van een tuinje wil ik de raad geven om u niet te storen aan mensen die alles gek vinden wat maar enige persoonlijkheid aan de dag legt. Maak van een tuintje echt ,,Uw" tuintje, dat past bij uw smaak. Vraagt u zich steeds af: ,,Wat is mooi of minder mooi" en leer uw tuintje zien als één levend organisme, zodat u tenvolle met het tuintje kunt meeleven. Wat de beplanting betreft het volgen de: in iedere tuin(tje) behoort de beplanting het overheersende ele ment te zijn. Deze beplanting kan zeer verschillend zijn. Voor alle tui nen, in welke vorm of grootte dan ook, geldt de regel, dat zowel het planten als de keuze en de groepe ring der diverse tuingewassen met grote zorg en overleg uitgevoerd moeten worden. Over het algemeen is het aan te bevelen om de hees tergewassen 't liefst vroeg te plan ten, bij voorkeur in de late herfst, hetzij in de tweede helft van no vember of in december. Uitsluitend bij zacht, nietwriezend weer en nooit wanneer het vriest. Vooral bij rozen is het de stelregel steeds vroeg te planten. Plant bo men en heesters wanneer de natuur buiten nog in rust is en treuzel niet totdat ze gaat ontwaken. Ze kunnen h ook wel in het voorjaar worden ge plant, doch beter en veiliger is het om veel eerder te planten, dus in de late herfst of in de winter. De vaste planten moeten daarentegen bij voorkeur in het voorjaar geplant worden, behalve enkele uitzonde ringsgevallen, zoals diëlytra, pioe nen, papaver, die men beter in de herfst kan uitplanten. Ook andere vaste planten kunnen wel in de herfst/of in de winter (bij nietvrie- zend weerworden uitgeplant, doch het is aan te bevelen ze dan tegelijk met turfmolm tegen de strenge vorst te beschutten. Bij het beplanten van de tuin moeten we te werk gaan zoals de natuur ons leert, bijvoorbeeld hier en daar moet boven de lagere planten zich een ijl struikje of een vuurpijl ver heffen. De vaste planten kan met goed combinaren met bloemhees- terjes, bijvoorbeeld Japanse azalen, Berberis dulcis nana, spirea bumal- da, daphne cneorum, skimmia, per- nettia mucronata, kalmia latipolia, rhododendron cunninghami, hir- sutum, praecoz e.d. Het zal u duidelijk zijn, dat voor het welslagen van de jonge aanplantin gen allereerst wenselijk is om goe de kwaliteiten te gebruiken. Met andere woorden: geen rommel! Niet alleen goede kwaliteiten, doch eveneens de beste soorten, want ook in de velerlei soorten van be paalde heesters en vaste planten kunnen grote verschillen bestaan. Wil men zoveel mogelijk verzekerd zijn om werkelijk goede kwaliteiten en steeds de gewenste soorten te ontvangen, betrekt deze dan van so lide betrouwbare adressen. Ik zal het direct nog geen zwendel noe men, doch het is niettemin een ze ker misbruik maken van de onkun de en de goede trouw van vele tuin- bezitters, dus wil ik het een zeker misbruik noemen dat wordt bedre ven door de tuinbouwhandel. Hier geldt ook de spreuk: .goedkoop is dikwijls duurkoop". Er bestaan van ieder tuinbouwgewas in de tuinbouwhandel verschillende kwaliteiten, hetzij betreffende de afmeting, hetzij betreffende de min of meer volmaakte vorm, waarin de heester of vaste plant door de kweker werd opgekweekt. En tenslotte speelt ook de graad van gezondheid bij de vaststelling der kwaliteit een grote rol. Zelfs een zeer belangrijke! Let op! Een eer ste kwaliteit struikroos moet min stens drie of meer goed ontwikkelde takken bezitten en bovendien moet het wortelgestel flink ontwikkeld zijn. Heeft een struikroos twee of anderhalve tak, is zij zwak ontwik keld en gewoonlijk slecht bewor- teld, dan is het derde kwaliteit. Ook de ouderdom van de planten speelt bij vaststelling van kwaliteit op handelswaarde een rol. Nog maals: koop de benodigde heesters, boompjes, vaste planten, etc. steeds bij een vertrouwd adres en ga niet steeds er op uit om op een koopje te azen. Men verkrijgt dan inder daad ook wel heesters, vaste plan ten e.d. voor spotprijzen, maar geen eerste kwaliteit. Een eerste vereiste van het goed groeien van planten is een flinke bewerking van de grond. Wordt de grond te ondiep gespit, dan is alle latere zorg tevergeefs en zullen nooit goede resultaten worden ver kregen. Maar niet te veel perken, we zien nog vaak perkje hier.... perkje daar... perkje overal, en dat komt het aanzien van de tuin niet ten goede. De aanwezigheid van één perk met rozen geeft in een kleine tuin een veel mooier effect dan meer tegelijk. Nog al te veel verkeert men in de overtuiging, dat die paadjes hoofd zaak zijn. De tuin of het tuintje wordt dan verdeeld in diverse perk jes en paadjes en men verkrijgt dan een volslagen versnippering. Dat alles gaat ten koste van de schoonheid van de tuin(tje). In klei ne tuinen moet men zo min moge lijk paden aanleggen. Laat het tuin tje bestaan uit gazon met de omge vende beplanting, een mooi gazon netje is ontegenzeggelijk een sie raadvoor uw tuin. Heeft men een schaduwhoek in de tuin? Laat die hoek niet onbenut, ook een schaduwhoek kan men met planten aankleden. De variatie in de tuin wordt er belangrijk door vergroot. Plant daar in die hoek de volgende heesters: kerria, tuinhor- tensia, ribes, toverhazelaar, schijn- hazelaar, sneeuwbal, sneeuwvlok- kenstruik, Chinees klokje, mahonia- struik, schijnhulst, jasmijn, rhodo dendron, symphocarpis, e.d. Laat ook een kleinere tuin alles bevatten om het verblijf erin zo aangenaam mogelijk te maken: zon en scha duw, gras en bloemen, heesters en boompjes. Beste lezers en lezeressen, mochten er zich nog vragen voor doen over planten in de volle zon, in schaduw of half-schaduw, hetzij vaste plan ten of heesters, vraagt gerust. Wij zijn gaarne bereid u met raad bij te staan. Mochten wij er toe bijdragen uw liefde voor tuinieren, voor bloe men en planten, nog meer te stimu leren, het zal ons een grote voldoe ning zijn. Laten we in de tuin ons leven zien als een stukje worden en vergaan, dat Moeder Natuur steeds weer voor ons opvoert. E. J. Grijsen, Rhenen RHENEN In de beleidsnota die burgemeester en wethouders van Rhe nen bij de gemeentebegroting voor 1971 hebben gevoegd besteden zij twintig pagina's aan politieke democratisering. Enkele citaten uit de nota over dit on derwerp. De roep van openheid en open baarheid uit zich in velerlei vormen, zoals het verlenen van inspraak, het houden van hearings, het geven van voorlichting etc. Dit alles valt samen te vatten onder de noemer „politieke de mocratisering". Politieke democratise ring is het betrekken van nieuwe groe peringen bij de vorming en de uitvoe ring van het overheidsbeleid, dan wel het sterker betrekken van groeperingen bij het overheidsbeleid, of ook het be trekken van groeperingen bij meer sec toren van het overheidsbeleid. Openbaarheid is een rechtstoe stand, ten dienste van de openheid of wel een staatsrechtelijk beginsel van behoorlijke bevoegdheidsuitoefening. De openbaarheid behoort tot het wezen van rechtsstaat en democratie. Voorlichting is een uitbreiding van de openbaarheid, geboren uit de menta liteit, die de openheid moet wqar ma ken. Inschakeling van de burgers, het houden van hoorzittingen en het plegen van overleg leiden tot evenzovele ver tragingen in de afdoening van stukken. Deze factor zal echter voor lief moeten worden genomen, wil de inspraak wer kelijk waarde hebben. Uit een in 1965 gehouden enquête blijkt, dat er nog bij 69 pet. van de Rhenense bevolking een zodanige inte resse voor de publieke zaak bestaat, dat de gemeenteraadsverslagen in de plaatstelijke bladen altijd worden gele zen. Bij sommige burgers schijnt de mening te hebben postgevat dat het da gelijks bestuur der gëmeente zich in al le obscuriteit voltrekt. Wij behoeven niet te betogen dat dit een volstrekte misvatting is. Voor de plaatselijke overheid is het van dringende noodzaak dat met de plaatselijke en de streekpers een zeer goede verstandhouding bestaat. LEERSUM Het representatieve ge deelte van het gemeentehuis in Leer sum wordt volgende week vrijdagmid dag geopend. Het gebouw kan die dag tussen kwart over zes en half acht worden bezichtigd. Van 11 t.e.m. 18 december is in het gemeentehuis een tentoonstelling over „Het dorp Leersum in de loop der tij den", die dagelijks geopend is van 9 tot 12, van 14.30 tot 17 en van 19 tot 21 uur, met uitzondering van zaterdag en zondag. ADVERTENTIE MAAR HET VOOR ST. NICO LAAS KOMT VAN Hoofdstraat 87 VEENENDAAL Telefoon 12961 LEERSUM Vertrokken: Fam. W. C. Eugster, Nieuwe Steeg 10 naar Vee- nendaal; Mevr. J. Brook-Ribbers en kinderen, Ginkelseweg 2 naar Amster dam; Fam. A. Heystek, Englaan 51a naar Gorinchem; Dhr. R. Fernandes Balayo, Majoorsweg 1 naar Amster dam; Dhr. L. Drost, Engweg 4 naar Rhenen; Mej. D. Freeth, Hoogstraat 8 naar Vlaardingen; Mej. J. R. Maarle- veld, Putakker 21 naar Amersfoort; Dhr. A. J. van Ingen, Rijksstraatweg 51 naar Maurik. VEENENDAAL Twee dagen per week gaat mevrouw E. Mander sloot-Rutgers zich bezighouden met de schoolpsychologie bij de school- artsendienst in de kring Veenendaal. Een beetje toevallig is deze afgestu deerde psychologe (per 1 januari 1971) benoemd. De schoolartsen- dienst was enige maanden terug be zig met het zoeken naar een school psycholoog en mevrouw Mander- sloot, die net in Veenendaal kwam wonen, informeerde of er werk op haar gebied was. Haar ervaring met het werk gedurende een aantal ja ren in Heemstede, waar een com pleet bureau voor schoolpsychologie opgebouwd werd, maakte het tot overeenstemming komen gemakke lijk. De verbetering van het onderwijs en de verbetering van de begelei ding van kinderen die onderwijs volgen vereist momenteel het opspo ren van die moeilijkheden die jonge kinderen belemmeren in het leer proces of in de aanpassing op school. Dat opsporen van die moeilijkhe den, die ook in het emotionele vlak kunnen liggen, moet in een zo vroeg mogelijg stadium geschieden. Liefst reeds op de kleuterschool, wanneer de kans het grootst is dat obstakels in de geest van het kind nog opge ruimd kunnen worden. Opruimen, mevrouw Mandersloot spreekt van „repareren", doet de schoolpsycholoog niet. Hij, in dit ge val zij, geeft adviezen of verwijst naar specialisten als neurologen en medisch opvoedkundige bureaus. Het zal een enkele keer voorkomen dat jonge leerlingen geadviseerd worden een ander type school te be zoeken. Een gewone lagere school heeft slechts een beperkt aantal lesmetho den en het is heel goed denkbaar dat sommige kinderen die lesmetho den die afgestemd zijn op gemiddel de kinderen, niet kunnen volgen. Veelal blijkt dat bij een andere aanpak die leerlingen fatsoenlijke resultaten bereiken en heel wat leerstof kunnen opnemen. Scholen die meer en andere methoden toe passen zijn bijvoorbeeld LOM- maar ook BLO-scholen. Eén van de eerste taken van de nieuwe Veenendaalse schoolpsycho loge is het inventariseren van de soorten onderwijs in de kring waar toe behoren de gemeentes Rhenen, Amerongen, Leersum, Doorn, Maarn, Woudenberg, Renswoude, Langbroek en Veenendaal. Kleinere klassen is niet zomaar een wens van onderwijzers die lie ver lui zijn dan moe. Grote klassen belemmeren in sterke mate de per soonlijke bemoeienis van een onder wijzer met een leerling. Nog niet zo lang geleden moest een kind zich maar aanpassen aan de school. Ge lukkig, zegt mevrouw Rutgers, wordt nu steeds meer getracht de school aan te passen aan het kind. In die nieuwe aanpak kan een schoolpsycholoog uitstekend werk doen. Hij of zij maakt deel uit van een team waartoe in de eerste plaats de ouders behoren, verder de onder wijzer, schoolarts, logopediste, schooltandarts en thans ook de psy choloog. Dit team dat zich beweegt rond het kind is het best in staat iets voor de leerling te betekenen bij een goed samenspel. Veenendaal is een van de nog maar weinige plaatsen waar een schoolpsycholoog is aangesteld. Men moet niet verwachten dat op korte termijn grote resultaten worden be reikt, want het duurt misschien wel twee jaar voor een goed draaiende schoolpsychologische dienst is opge bouwd. Mevrouw Mandersloot meent dat vooral de ouders eerst vertrouwd moeten raken met het begrip schoolpsychologie. Daarvoor moet veel voorlichting worden gegeven. Op ouderavonden bijvoorbeeld. Ook behoort tot de taak het voorkomen van allerlei strubbelingen, de pre ventie dus die bereikt kan worden door het vroegtijdig opsporen van allerlei moeilijkheden. Als derde on derdeel van het werk is er nog het wetenschappelijk onderzoek dat in Nederland nog niet erg gecoördi neerd geschiedt. De moeilijkheden waar mevrouw Mandersloot voornamelijk mee te maken zal krijgen zijn reken- en taalgebreken en natuurlijk het ge brek aan concentratievermogen. Moet een kind aan een wat dieper psychologisch onderzoek worden on derworpen dan kost dat nogal wat tijd. Een aantal tests vergen zomaar een hele morgen en dan behoren daar nog gesprekken met ouders en onderwijzers op te volgen. Zo bezien kan een schoolpsycho loog in die twee dagen per week in een behoorlijk groot rayon niet zo veel werk verzetten. Dat is echter geen reden om de zaak niet aan te pakken. Blijkt over een aantal jaren het werk teveel te worden, dan moeten meer psychologen aangesteld worden. Tegen die tijd echter zal het team waarin een schoolpsycho loog werkt ook wel weer uitgebreid zijn met een pedagoog en een maat schappelijk werker. LEERSUM,Belastingverhoging is in de gemeente Leersum in 1971 nog niet direct noodzakelijk. Zodra echter blijkt dat een begrotingstekort zou ontstaan door het doen van noodzakelijke kapitaalsuitgaven zullen burgemeester en wet houders wel een verhoging over wegen. De liquiditeitspositie van de gemeen te blijft aandacht vragen, aldus B. en W. in de aanbiedingsbrief bij de begro ting. Het is praktisch onmogelijk mo menteel kapitaalsuitgaven uit eigen vlottende middelen te financieren. Een actieve grondpolitiek blijft in Leersum dan ook noodzakelijk. Daarvoor is vol doende grond voorhanden. Dit zal vertragend kunnen werken op de uitvoering van nieuwe kapitaalswer- ken. Bij voortduring van deze gang van zaken is het niet uitgesloten dat het voorzieningenpeil in de gemeente in het gedrang komt. B. en W. zijn overigens niet pessimis tisch ten aanzien van het wetsontwerp dat een verruiming van het gemeente lijke belastinggebied beoogt. Het zal evenwel nog enige tijd duren voordat dit bekrachtigd wordt. In de aanbiedingsbrief wordt krachti ge bevordering van de woningbouw in het vooruitzicht gesteld. In het kader van Bouwstroom III worden in Leer sum 31 woningwetwoningen gebouwd. Inmiddels is begonnen met het bouwen van 32 premie-verkoopwoningen. Er worden voorts pogingen gedaan 15 hui zen voor alleenstaanden te realiseren. De financiële positie van Leersum geeft geen enkele reden tot optimisme, aldus B. en W. Elke verhoging van uit gaven van de gewone dienst waartoe ook subsidies worden gerekend is van invloed op het doen van kapi taals-uitgaven. Desondanks kent Leersum een uitge breide lijst van noodzakelijke kapitaal suitgaven. De grootste geraamde bedra gen zullen moeten worden uitgetrokken voor: de afbouw van het gemeentehuis (100.000 gld); vernieuwing van het weg dek in de Darthuizerweg (225.000); Langbroekerweg (160.000); Zandweg (225.000) en Ged. M. C. Verloopweg (55.000)reconstructie Scherpenzeelse- weg (250.000); aanleg moerriool (200.000); uitbreiding begraafplaats (175.000); ruilverkaveling Overberg (125.000); aanleg voetbalveld en oefen- veld, uitbreiding tennisbaan (samen 140.000 gld). B. en W. stellen de raad voor dat voorrang wordt verleend aan: de uit breiding van de begraafplaats, de re constructie van het kruispunt Rijks straatweg-Lomboklaan, en de recon structie van de Scherpenzeelseweg. De kosten daarvan worden geraamd op 492.000,-. Geboren: Hendrika Cornelia, d.v. A. Rustenhoven en E. G. van Blitterswijk. Getrouwd: D. J. van Doorn en A. de Haas; G. den Hartog en J. W. van Eeu- wijk. Ingekomen personen: C. H. M. de Bruin van Zeist in Aspergelaan 10; J. van den Bovenkamp van Den Helder in Oranjelaan 12; H. Eilander van Amers foort in Elsterstraatweg 9. Vertrokken: A. van Doorn-de Haas van Schapendrift 23 naar Ede; R. J. E. Heijmans van Pr. Bernhardlaan 35 naar Ede; W. J. H. Oskam van Bosweg 9 naar Utrecht; G. van Deelen van Paral lelweg 16 naar Veenendaal. voor Veenendaal Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 AMERONGEN Niet alleen ten ge meentehuize maar ook in de N.H. Kerk te Amerongen konden vrijdagavond giften voor de slachtoffers in Oost- Pakistan worden gebracht. De op brengst in de N.H. Kerk bedroeg 578,- waardoor het totaalbedrag in Amerongen boven de 1000,- is geko men. RHENEN De afdeling Rhenen van de Christelijke Boeren en Tuinders Bond komt maandag 7 december om half acht in „La Montagne" onder voorzitterschap van de heer H. Grif fioen in jaarlijkse algemene ledenver gadering bijeen. De leden van de orga nisatie zijn uitgenodigd hun vrouwen mee te brengen ter verhoging van de gezelligheid. Voor de pauze zal na het huishoude lijk gedeelte worden gedeclameerd door mevrouw M. Versteeg-Huisman, terwijl na de pauze door de heer Van Bemmel uit Woerden de film „3000 rfiijl door het Midden-Oosten" zal worden vertood- Naast deze ledenvergadering organi seert de afdeling op 18 januari een avond over „levensverzekering", op 14 februari een forumavond en op 11 maart een avond over het onderwerp „landbouw financiering". Op 21 mei hoopt men met de leden een dagje uit te gaan. Geboren: Petronella Cornelia, d.v. M. van der Linden en P. C. Huibers; Vio lette, d.v. E. Mager en Y. Debij, Vee nendaal. Elders geboren: te Ede, Anouk Estelle Judith, d.v. P. S. R. Wolters en J. A. Verkerk; te Ede, Hendrik Gerhard, z.v. G. J. Poesse en H. Scharenberg. Ondertrouwd: J. M. Frunkel, 19 j. en G. Hendriksen, 19 j.; K. de Vries, 20 j. (Ede) en G. Nellestijn, 22 j.; C. J. Bijl, 23 j. en H. van der Mark, 20 j. (Eist). Gehuwd: R. van Laar en H. Bor; A. Hovestad en J. Kovacevic; J. Laros en M. van de Scheur. AMERONGEN In „De Uithof' te Amerongen is vrijdag weer een dis co-avond. De zaal is open vanaf half acht. Het dansfestijn wordt georgani seerd door het Comité Rhapy.

De Vallei | 1970 | | pagina 3