Overleg mogelijkheid groot-regeerakkoord BUIT VAN U/2 MILJOEN WOONWAGENBELEID VAN GEMEENTEN TOTAAL VERKEERD Horloge-kraker gearresteerd na knap speurwerk Bonden: voorlopig geen landelijke postactie KABINET WIL NOG VERDEK OVERLEG OVER LOONSTOP AKY gaat spreken over structuren Hervormde Kerk FLORYN ram is Prog nu concreter Twijfels over smeerpijp Oppositie kritiseerde Afrika-reis van Bakker Ha fijn.„ een borrel van floryn! Binnen vijftig jaar nieuwe wereldoorlog Stuurgroep KVP-ARP-CHU in brief bij nieuw concept-program: Minister Klompé is boos Stiptheid alleen in Rotterdam en Amsterdam Bliksembezoek van VS-minister 2-4 januari in Driebergen VERKLARING PRIORITEITEN WONINGBOUW KLACHTEN ZORGEN Een platenbon is altijd raak IN AUTO Een platenbon is altijd raak RIJSJE ZIEKEN Meteen plaat vindt iedereen z'n draai DIRECTEUR NIVVi DEN HAAG Er komt vandaag, na afloop van de wekelijkse ministerraad, geen loonmaatregel uit de bus. Die verwachting leefde gister avond laat in politieke kringen. LEDENBESTAND VOORTZETTING? Dit is liet recept: Kaasfondue van Nederlandse kaas. VRIJDAG 4 DECEMBER 1970 (vervolg van pag. I) (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Volgende week zaterdag behandelen de partijraad van de KVP (in Breda), het partijconvent van de ARP (in Utrecht) en de unieraad van de CHU (eveneens in Utrecht) een nieuw concept-gemeenschappelijk urgentiepro gramma dat door een uit vertegenwoordigers van deze partijen samengestelde stuurgroep is opgesteld en gistermiddag door de drie voorzitters (mr. A. van der Stee, dr. A. Veerman en prof. dr. J. W. van Hulst) is gepresenteerd. In het nieu we ontwerp komen, in vergelijking met het vorige, tal van nieuwe elementen voor; zij zijn erin gebracht na uitvoerige bespreking ervan in de diverse colle ges van de drie partijen. ken of het mogelijk is vóór de verkie zingen op basis van programmaver gelijking en beoordeling van de onder linge vertrouwenssfeer, en op voor waarde van wederkerigheid tot een uitspraak te komen ten aanzien van sa menwerking met een of meer andere politieke partijen in een nieuw rege ring. „Tijdig vóór de verkiezingen zul len zij hun conclusies trekken en deze, hoe die ook zal luiden, publiekelijk mo tiveren". Mr. Van der Stee voegde daaraan gistermiddag toe dat „tijdig" in dit ver band eind-februari begin-rnabrt zou kunnen betekenen. Zoals men weet is de KVP tijdens de laatste partij raadsvergadering is dat duidelijk geble ken voorstander van een „groot regeerakkoord". Het enthousiasme er voor is bij ARP en CHU aanzienlijk minder groot. Een opvallend element in het nieuwe concept is dat er (hoewl KVP en ARP er uitdrukkelijke voorstanders van zijn) niet in gesproken wordt over de aan wijzing van een kandidaat-(informa teur door de Tweede Kamer. Zoals ge meld heeft de unieraad van de CHU zichin meerderheid tegen deze moge lijkheid fel verzet en daarom wordt in het concept-gemeenschappelijk pro gram hierover slechts gezegd: „Rij een zo belangrijke zaak als kabinetsforma tie dient de grootst mogelijke openheid te worden betracht". In een begeleiden de brief wordt wél (met verwijzing naar de standpunten van KVP en ARP) gezegd dat déze partijen voorstanders zijn van het houden van een openbaar debat in de Tweede Kamer dat tot de voordracht van een kabinets(in)forma- teur kan leiden. In deze begeleidende brief wordt ook voorgesteld volgende week zaterdag na aanvaarding van het ontwerp-pro- gram daaraan de volgende verkla ring te koppelen: „De drie christelijke partijen willen gezamenlijk onderzoe- DEN HAAG Minister Bakker (Verkeer en Waterstaat) erkent dat in wetenschappelijke kringen tegenstrijdi ge opvattingen heersen over het gevaar van lozing van ongezuiverd afvalwater in de Eems-Dollard. Hij ziet echter geen aanleiding om nu al onmiddellijk aanvullende zuiverings maatregelen te nemen. „Over vier jaar zal de Groningse „smeerpijp" klaar zijn. Er is dus nog voldoende tijd om in actie te komen", zei de minister giste ren in de Tweede Kamer. De liberale mevrouw Veder-Smit had een motie ingediend, waarin zij de re gering vroeg de mogelijkheid van zui vering van afvalwater bij de bron te onderzoeken. De Kamer zou daarover zo spoedig mogelijk moeten worden in gelicht. Minister Bakker zei dat pas met de tweede fase van het project zal worden begonnen als de problematiek in ruime mate is onderzocht. De eerste fase be treft, zoals vanouds, het gebied van Hoogezand-Sappemeer en de beide Pe- kela's. DEN HAAG De oppositie in de Teede Kamer heeft zich donderdag avond fel gekant tegen de reis van mi nister Bakker (verkeer en waterstaat) naar Zuid-Afrika van 8 tot 20 novem ber. „Minister Bakker heeft gefaald, aldus de PvdA-woordvoerder, H. Wierenga. die het bezoek „onverstandig" noemde. „De minister heeft te veel kansen gebo den voor politieke uitbuiting van zijn bezoek en zich in een hoek laten drij ven waarin hij niet wil zitten". Spreker concludeerde, dat met minister Bakker de gehele regering de verantwoorde lijkheid draagt voor deze „mislukte missie". Ook de heer Van der Spek (PSP) concludeerde, dat het beter zou zijn geweest als het bezoek van minis ter Bakker aan Zuid-Afrika niet was afgelegd. Hij noemde de reis „een klap in het gezicht van de volkeren van Su riname en van de Nederlandse Antil len". De KVP-er Westerterp en mr. Schol ten (CHU) bestreden de kritiek op de reis. Minister Bakker noemde de conclusie van Wierenga nogal zwak. Het kabinet en hijzelf konden onverkort vast aan het principieel afwijzend standpunt in zake de apartheidspolitiek, maar con tact dient men beslist niet te vermij den. Een belangrijk verschil met het vori ge concept is dat ten aanzien van de prioriteiten bij de financiereing (over heidsuitgaven en sociale voorzieningen) nu een andere dan de alfabetische vol gorde staat aangegeven, nl: - uitbreiding van de woningbouw en krotopruiming; - bejaardenbeleid (waaronder op trekking van de AOW tot het netto minimumloon) en beleid ten aanzien van gehandicapten; - opvoering van de ontwikkelings hulp; - het beleid ten aanzien van kleine zelfstandigen in landbouw en midden stand (waaronder uitbreiding van de WAO tot. een volksverzekering); - onderwijs' (herziening van het ba sisonderwijs) - maatregelen ten behoeve van de werkende jongeren ADVERTENTIE Een platenbon is altiid raak f 5.- 7.SO tO,- 15,- SO.- 25. - het regionale beleid; - bevordering van de milieuhygiëne; bijstelling van de defensieuitgaven op basis van onze internationale ver plichtingen - bevordering van actieve sport beoefening. Over het algemeen is het ontwerp- program concreter creter dan het vorig concept. De paragraaf over abortus is uitge breid. Deze luidt nu: „In de eerste plaats zal grote aandacht moeten wor den besteed aan het voorkomen van abortus provocatus. Daarvoor zijn van belang: uitbreiding van seksuele voor lichting, bevordering van het beschik baar komen van nog betere methoden en middelen van anti-conceptie. Abor tus provocatus blijft in beginsel alleen aanvaardbaar wanneer naar medisch sociale indicatie het lichamelijk en geestelijk welzijn van de vrouw ernstig wordt bedreigd. Er zullen voldoende voorzieningen moeten komen om de vrouw te helpen en te begeleiden voor en na de beslissing inzake het al of niet uitvoeren van abortus. Wij bepleiten een vereenvoudiging van de adoptie". Ten aanzien van het gebruik van drugs luidt het nieuwe concept dat een onderzoek gewenst is ook voor de mo gelijkheid of onmogelijkheid om ook voor het beleid een onderscheid te ma ken tussen hard en soft drugs. Volgens het ontwerp moet het wo ningbouwprogramma geleidelijk ui'ge breid worden, met omstreeks driedui zend woningen per jaar. „Daartoe dient ter voorziening met voldoende financie ringsmiddelen de noodzakelijke directe en indirecte steun van overheidswege te worden geboden". Het concept pleit verder (ook een nieuw element) voor een verruiming van de bevoegdheden van onderne mingsraden, mede door bevordering van experimenten op dit vlak. Ge vraagd wordt om een afzonderlijke mi nister voor coördinatie van het wetenschappe lijk onderzoek (nationaal en internatio naal) en om de totstandkoming van be stuurlijk en financieel autonome stads en streekgewesten of agglommeratie- organen op basis van een wet op de gewesten. Tijdens de vergaderingen van 12 de cember kunnen nog wijzigingen voor gesteld worden, vertelde mr. Van der Stee. Als deze wijzigingen algemeen gewenst worden zal de stuurgroep zich opnieuw over de inhoud van het concept gaan buigen en overleg met de partijbesturen plegen. Daarna zal het programma definitief worden. DEN HAAG Minister Klompé (Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk) Is bijzonder boos over de wijze waarop tal van gemeentebesturen in ons land de woonwagenbewoners be handelen. De gemeentebesturen krijgen binnen kort een brief waarin zij nog eens her innerd worden aan de nieuwe woonwa- genwet, die 1 oktober in werking is ge treden. Verder zullen alle woonwagen kampen gecontroleerd worden op node loze muren, prikkeldraadversperringen en slagbomen. De minister maakte dit bekend in een bespreking met de vaste Tweede- Kamercommissie voor Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk. Zij heeft de volgende ernstige klachten: sommige gemeenten hebben nog nooit van de nieuwe wet voor de woon wagenkampen gehoord; er zijn gemeenten die, terwijl de wet dat verbiedt, woonwagenbewoners zonder pardon uitwijzen. tal van gemeenten doen weinig of niets aan de bevordering van ont plooiingsmogelijkheden kinderen van woonwagenbewoners die niet meer trekken, worden niet toe gelaten op lagere scholen; sommige gemeenten rommelen maar wat met de bijstandsverlening aan woonwagenbewoners; verder komt het voor dat woonwa genbewoners uit kampen niet worden toegelaten in nabijgelegen wijkhuizen of buurtcentra. Minister Klompé maakt zich zorgen over de wijze waarop de nieuwe woon- wagenwet, die de inrichting, oppervlak te en voorzieningen van in totaal vijftig woonwagenkampen regelt, wordt uitge voerd. „De woonwagenbewoners komen hiertegen in opstand. Sommige gemeen ten onttrekken zich geheel aan hun verantwoordelijkheid", aldus de minis ter. Ook zijn er klachten over te weinig politietoezicht. Uit een overleg met mi nister Polak (Justitie) bleek dat de poli tie er weinig voor voelt om woonwa genbewoners te verbaliseren omdat niet of slechts zeer licht wordt gestraft, het geen gezichtsverlies voor de politie be tekent, aldus minister Klompé. ADVERTENTIE f5,-7,50 10,-15,-20,-25,- UTRECHT De Amsterdamse recherche heeft in samenwerking met hun Utrech ter collega's na wekenlang intensief speurwerk gistermiddag op de Stadhouders kade in Amsterdam zeven mannen aangehouden, die ervan worden verdacht een belangrijk deel te hebben gehad in een grootscheepse horlogediefstal in Utrecht. In de nacht van 3 op 4 oktober jl. werd in de Utrechtse horlogegrossierder(j Porta NV ingebroken en er werden ongeveer 10.000 horloges gestolen op 100 na de hele voorraad met een winkelwaarde van ander half miljoen gulden. Verreweg het grootste deel van deze buit werd donderdag bjj de aanhouding in Amsterdam in de auto van de mannen door de politie teruggevonden. Aanvankelijk had de politie bij deze zaak maar weinig aanknopingspun ten. Enig houvast was dat alle horlo ges van het Duitse merk Porta wa ren, dat in Nederland niet zo veel voorkomt. Verder hadden de omwo nenden van de grossierderij aan de vooravond van de inbraak voor Porta NV een metaalblauwe Peugeot 504 zien staan, een in die buurt onbeken de en vrij opvallende wagen. Een week of vijf geleden meldde de Amsterdamse recherche haar Utrechtse collega's, dat' in een viertal cafés in Amsterdams rosse buurt met de regelmaat van de klok door, bij de politie lang niet onbekende, mannen met kleine partijtjes Porta horloges werd geleurd. Een van die mannen werd gesignaleerd in de staalblauwe Peugeot. Op een gegeven moment kwam bij de politie uit kringen van de onderwe reld de tip binnen dat door een aan tal mensen werd onderhandeld over de mogelijke doorverkoop van twee partijen Porta horloges h raison van vijftig mille per partij. Bij al deze tips was telkens sprake van dezelfde figuren. Na wekenlang schaduwen en speuren sloegen 15 rechercheurs gisteren mid den in het drukke Amsterdamse na middagspitsuur hun slag. Zij zagen de verdachte groep op de Stadhou derskade op een kluitje bij en in een grote Opel Admiraal, waarvan de ei genaar een oude kennis van de politie was. De politionele argwaan werd vooral verscherpt door het feit dat twee van de mannen permanent angstvallig in de auto bleven zitten. Om 17.00 uur sloegen de rechercheurs toe: de verdachten, volkomen over rompeld, lieten zich gewillig inreke nen. In de bagageruimte van de Opel werd op een honderdtal horloges na de hele buit teruggevonden. Of de horloges ernstig beschadigd zijn of het avontuur ongedeerd hebben door staan tè nog niet bekend. De politie neemt aan dat de mannen op het moment van hun aanhouding net „grote zaken" wilden gaan doen. „Ervaren rotten in de misdaad als zij zouden echt niet zomaar met de hele buit over stLaat gaan zeulen", zo zei een van de rechercheurs. De zeven verdachten zijn de 50-jarige F. O. (zonder beroep), de 46-jarige A. M. K. (vrachtrijder), de 44-jarige D. A. de C. (boekhouder, en door de po litie gekwalificeerd als „,een typische gentleman-inbreker") hij was ei genaar van de bewuste Peugeot en voorts de 38-jarige dakbedekker G. J. van G. en de 49-jarige P. H. T. (kan toorbediende, allen uit Amsterdam). Ook werden ingerekend de 42-jarige sloper J. M. B. de eigenaar van de Opel en diens 16-jarige zoon M. J. B. beiden uit Volendam. ADVERTENTIE f 5,- 7JBO ÏO,-15,- 20.- 26,- DEN HAAG De vertegenwoordi gers van de drie ambtenarenbonden hebben de centrale directie van de PTT toegezegd, dat zij voorlopig geen op dracht zullen geven tot een landelijke stiptheidsactie van de postbestellers. Zij willen de stiptheidsactie voorlo pig beperkt houden tot Amsterdam en Rotterdam, waar zij overigens volledig achter staan. De vakbonden willen de ministerraad de gelegenheid geven zich vandaag over deze kwestie te beraden. Als er voor de bestellers geen gunstige resul taten uit het overleg van de minister raad komen, dan zullen de vakbonden duidelijke richtlijnen voor een landelij ke stiptheidsactie geven. De centrale directie is van deze richt- ADVERTENTIE lijnen op de hoogte gebracht. De verte genwoordigers van de vakbonden ver klaarden dit gisteren na afloop van het onderhoud met de centrale directie. De directeur-generaal van de PTT, de heer H. Reinoud, noemde het onderhoud „moeilijk en bewogen". Vandaag zal in Amsterdam de beslis sing vallen over het eventuele verplich te overwerk op zaterdag door de Am sterdamse postbestellers. Onder het be stellend personeel is echter het besluit al gevallen, dat zij zaterdag niet zullen overwerken. De directeur van het Amsterdamse postkantoor, de heer J. H. W- Meijer, zei: „Als dit geschiedt moet de centrale directie in Den Haag maar beslissen wat er dan moet gebeuren. Een aantal leden van liet chauffeurs- korps van de PTT in Rotterdam, dat diensten uitvoert tussen Rotterdam. Schiphol en Amsterdam heeft zich be reid verklaard zaterdag met enige per- sonenbusjes naar Amsterdam te komen om eventuele werkwillige hestellers „vriendelijk, doch dringend" te verzoe ken het werk te staken. Volgens het PTT-personeel in Rotter dam is door de stiptheidsactie een „be hoorlijke chaos op het postkantoor aan het Delftseplein in Rotterdam ont staan". Veel klachten van het publiek schijnen echter nog niet te zijn binnen gekomen. Een bondsbestuurder zei, dat de post zich op het Rotterdamse hoofd kwartier metershoog opstapelt. Ook gistermiddag kwamen de bestellers weer braaf met tweederde van hun te bezorgen post op het kantoor terug. De directeur van het postdistrict Rot terdam, de heer J. J. Lugte, zei echter, dat de stiptheidsactie tot nu toe alleen maar geleid heeft tot lichte vertragin gen in de bestellingen. Volgens hem zijn gistermorgen alle bestellingen zij het wat later, uitgevoerd. Personeelsle den ontkenden dit echter. De bestelling van een huis-aan-huis- blad zal worden overgedragen aan particulieren. Tijd schriften en radiobodes worden zoveel mogelijk op tijd bezorgd. Volgens vele bestellers blijft het drukwerk achter- echter liggen. De bestellers in Rotterdam hebben aan hun stiptheidsactie nog een eis ver bonden- Zij willen af van de zogenaam de strafrapporten. De directie van het postkantoor kan een besteller die fou ten in zijn bestelling heeft gemaakt, zo genaamde strafuren opleggen. Gister middag zijn leerling-bestellers met ont slag bedreigd. De heer P. Willems, bestuurder van de Katholieke Bond van Overheidsper soneel zei dat men blijft staan op een verhoging van 150 gulden per maand. Met het opstapelen van het werk door de drukke periode en de stiptheid sactie hebben veel postbestellers zich ziek gemeld, omdat ze de drukte en spanningen niet meer aankonden. Een groot aantal hoofdbestellers in Rotter dam heeft zich tegen de stiptheidsactie van de bestellers opgesteld. MAASBREE Donderdagavond te gen zes uur zijn de 25-jarige mevrouw H. M. van de Laar-Gubbels uit Venlo en haar driejarig zoontje Arnoldus, toen zij de provinciale weg in Maasbree overstaken, door een personenauto ge schept. Moeder en kind werden zwaar gewond naar het ziekenhuis in Venlo overgebracht, waar zij kort na aan komst overleden. In het Utrechtse politiebureau lag gisteravond de teruggevonden buit uitgestald. ADVERTENTIE DEN HAAG De directeur van het Nederlands Instituut voor Vredesvraag stukken (NIVV), de heer H. J. Neuman, meent dat als de wereld op haar beloop wordt gelaten, binnen vijftig jaar een nieuwe grote oorlog waarschijnlijk is. Daarom moet volgens hem niet alleen gezocht worden naar middelen om de „mars naar de afgrond" tot staan te brengen, maar ook wegen gewezen worden naar een permanente vredessa- menleving. Het NIVV wil zoveel moge lijk mensen duidelijk maken, wat er nodig is om die vrede dichterbij te brengen. De heer Neuman zei dit donderda gochtend tijdens een bijeenkomst in het Nederlandse congrescentrum in Den Haag, waarmee het instituut in de openbaarheid trad, na een aanlooppe riode te hebben afgesloten. De vergadering, waarbij de opleiding van militairen voor VN-taken centraal stond, werd o.a. bijgewoond door minis ter-president De Jong en minister Klompé van CRM. Verwacht wordt dat het kabinet op zeer korte termijn bijvoorbeeld maandag alsnog een uiterste poging wil wagen om werkgevers en werkne mers in de Stichting van de Arbeid tot elkaar te brengen. Als dit zou lukken kan een ingreep in de lonen achterwege blijven. De aanleiding tot een nieuw gesprek tussen de regering en de Stichting van de Arbeid zouden de brieven zijn, die werkgevers en werknemers deze week naar minister Roolvink (Sociale Zaken) hebben gestuurd. Hieruit bleek, dat beide partijen op hun standpunt blijven staan. De werknemers voelen niets voor een ingreep in de lonende werkgevers me nen dat het bedrijfsleven op eigen hou tje het volgend jaar de lonen niet in de hand kan houden. Volgens hen moet het kabinet nu zijn eigen verantwoordelijkheid kennen en, als het hiertoe aanleiding ziet, een maatregel nemen om paal en perk te stellen aan de loonsverhogingen in 1971. Wanneer een laatste gesprek tussen kabinet en Stichting van de Arbeid niet tot resultaat kan leiden, moet de rege ring wel tot een ingreep in de lonen overgaan. Werkgevers en werknemers zouden dan vier keer de gelegenheid hebben gehad om tot overeenstemming te komen. SCHIPHOL Uit Brussel is donder dagmiddag de minister van financiën van de VS, David Kennedy, op Schip hol aangekomen voor besprekingen met minister Witteveen. Hij maakt een rond reis langs vijf Europese hoofdsteden voor gesprekken met overheidsfunctio narissen over de Amerikaanse politiek en de vooruitzichten van de economie in zijn land en die in andere staten. Minister Kennedy maakt de reis ge heel in Amerikaanse stijl: reist in een eigen toestel, een boeing 707 van de Amerikaanse luchtmacht, in een tempo dat alleen door Amerikaanse ministers schijnt te worden aangehouden. Hij blijft slechts een avond en nacht in Den Haag, vliegt vanmorgen om half negen reeds door naar Londen, brengt vervolgens nog een bliksembezoek aan Rome en Wenen, verblijft overal hoog stens een dag en zal reeds op dinsdag 8 december terug zijn in Washington. (Van een onzer redacteuren) DRIEBERGEN In de gebouwen van Kerk en Wereld zal op 2, 3 en 4 januari 1971 een vooral voor de Neder landse Hervormde Kerk belangrijke bijeenkomst gehouden worden: het tweede deel van de slotzitting van de Algemene Kerkvergadering. Ruim drie honderd gemeenteleden uit alle delen van ons land zullen dan meewerken aan adviezen en voorstellen aan de ge nerale synode van het hervormde kerk ten aanzien van o.a. de kerkdienst, het ledenbestand van de kerk, de grenzen der gemeente, gebouwen en financiën, voorlichting en de vraag of de AKV al dan niet voortgezet zal worden. In de afgelopen maanden hebben deelnemers aan de AKV hard aan de voorbereiding gewerkt en rapporten opgesteld die be gin januari behandeld worden; de rap porten zijn gebundeld en verkrijgbaar bij het secretariaat van de AKV, post bus 19 in Driebergen. „Uit de rapporten komt duidelijk naar voren dat men op zoek is naar nieuwe, creatieve, structuren men wil een sterke nadruk leggen op de verant woordelijkheid van de gemeenteleden (het ambt der gelovigen) en geeft de voorkeur aan een beleid dat van onder op wordt opgebouwd (een stuk demo cratisering)," zei de voorzitter van de begeleidingscommissie van AKV, ds. F. N- M. Nijssen (toekomstig directeur van Kerk en Wereld) gisteren in Driebergen bij de presentatie van de rapporten. Een van de'interessantste suggesties in de rapporten betreft het ledenbe stand, een van de hete hangijzers waarmee de hervormde kerk worstelt en waarover de generale synode in fe bruari gaat spreken. In een van de rap porten wordt voorgesteld om tot een indeling in drie groepen te komen: be lijdende leden, verwante leden (die aan de kerkeraad meegedeeld hebben dat zij tot de hervormde kerk willen beho ren maar geen belijdende leden zijn) en gezinsleden (jonger dan 25 jaar, die ge boren zijn uit hervormde ouders). De gezinsleden worden in deze opzet op hun achttiende jaar bezocht, waarbij hun gewezen wordt op de mogelijkheid als verwant of belijdend lid toe te tre den. Als zij tot hun 25ste jaar niet te kermen geven tot de kerk te willen toe treden worden zij uitgeboekt, Verder wordt gepleit voor een lande lijk efficiënt personeelsbeleid, een inde ling van de hervormde kerk in dertig districten, etc. Het zijn in het algemeen interessante ideeën waarover uitvoerig gesproken zal worden. Wat de follow-up van de AKV be treft wordt allereerst gepleit voor dt instelling van een „vaandelcommis sie" die de uitwerking van de AKV begeleidt en evalueert. Vervolgens wordt voorgesteld voorzichtig te zijn met institutionalisering van de AKV; „als de structuur-voorstellen van het rapport door de kerk worden gehono reerd is een institutionalisering hele maal niet meer zo nodig", aldus de rapporteurs die wél wijzen op de mo gelijkheid van een om de paar jaar houden van een hervormde AKV; daarnaast zou de synode het initiatief kunnen nemen tot het houden van een Oecumenische Kerkvergadering (deze idee is ook in de Lutherse syno de gelanceerd). De AKV-zitting van januari wordt gepresideerd door mej. C. I. Dales (lid van de directie van Kerk en Wereld) en drs. I. P. van Leerdam (docent aan de sociale academie De Horst). Verwacht wordt dat van de ruim 300 deelnemers er ongeveer 50 zullen zijn die niet aan het eerste deel (rond Pinksteren) deelgenomen hebben. ADVERTENTIE Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwannen tot de wtfn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden m ö-

De Vallei | 1970 | | pagina 6