5? Balonkorf verovert Spanje Pele en Chi Chang aan top ranglijst Alternatief plan KNWUen VVBW voor profrennerij Sporttoto Hockeycoach v. Grimsbergen: Grotere groep voor Lahore Kostbare winst Fischer Roar Grönvold: „Ik ben ervan overtuigd dat ik sterker ben geworden" SPORT IN WEEKEND OP RADIO EN TV T enniskalender Europees elftal met oudjes Gebr. Lubbers in actie Zaterdagvoetbal afgelast E tapen kamp van NEC beboet door KNVB Heath minder populair Lijk aangespoeld TWEEDE LAND WATERDICHT COMMVMQUÉ ZEER BELANGRIJK NIET MEER MIKKEN OP JEUGD WK zaalhandbal dames toegewezen aan Nederland OSLO Dag Fornaess zegt over hem: „Hij zou weieens de grote verrassing van dit seizoen kunnen worden. Hij heeft de typische eigenschappen van een kampioen. Eén van die eigen schappen is dat hij met een tweede plaats nooit tevreden zal zijn". BOLS SYSTEMATISCH STERKER ZWAK PUIST OPZET ZATERDAG 5 DECEMBER 1970 MARBELLA Kees Terrol, af komstig uit het Utrechtse Leusden, is in het Spaanse Marbella de grote promotor van het korfbal geworden. De 33-jarige restauranthouder heeft van het begin af dat hij in Marbella aan de slag ging drie jaar geleden gewerkt aan de plannen om het korfbal naar zijn nieuwe vaderland te brengen. Hij richtte verenigingen op en be gon met training. Intussen maakte hij het ministerie van Sport in Ma drid warm en peuterde hij een sub sidie los voor de recente demonstra- tie-toernee van het Nederlandse korfbalteam, Terrol ziet Spanje mits de za ken goed worden aangepakt bin nen drie jaar het tweede korfbal- land, na Nederland, worden. De re sultaten van de demonstraties in Spanje waren voortreffelijk en al heel gauw daarna begon een compe titie in de provincie Malaga met tien teams waarvan Estepona uit Mar bella kampioen werd. Het komende jaar wordt de competitie uitgebreid. Cadiz gaat dan met zeker zes ploe gen ook meedoen. Terrol hierover: „Er moet nog veel gebeuren, vooral op organisato risch gebied. De erkenning van het ministerie van Sport in Madrid is er nog niet. Daarom kan nog geen Spaanse Korfbal Bond worden opge richt en doet men het met een tus senvorm „het comité voor korfbal- belangen in Spanje". De medewer king van de Nederlandse korfbal end is hierbij onontbeerlijk". De grote man in Madrid ten tijde van de toer was de heer Samaranch, hoofd van het ministerie van Sport. Die was laaiend enthousiast voor „Balonkorf", zoals korfbal in Spanje heet, maar hij is inmiddels vervan gen". „Op de nieuwe man moet het en thousiasme nog worden overge bracht. Een uitnodiging om in Ne derland met korfbal kennis te ko men maken zou heilzaam werken. Daarnaast moeten trainers, die pro fessionele krachten zijn, in Neder land worden opgeleid, terwijl een Nederlandse trainer en een manager naar Spanje zouden moeten gaan". Voor de toekomst is een plan ont worpen, dat voorziet in een water dichte organisatie, zowel voor heel Spanje als voor de provincies. In de provincie Malaga, waar vooralsnog het zwaartepunt ligt, zou Rodriguez Soto, directeur van het ministerie voor Sport in Malaga, voorzitter van het district worden met naast hem een Spaanse bankdirecteur als vi- ce-voorzitter. Daarnaast als tech nisch directeur Kees Terrol en ver der professionele in Nederland opge leide trainers en propagandisten. „Dat kost geld. Het eerste jaar on geveer een ton. Volgens Spaanse normen komt dat niet uit contribu ties. Staatssubsidies en sponsors zul len de middelen moeten verstrekken. De staatssubsidie is weer afhanke lijk van de officiële erkenning. Komt die, dan vloeit het geld auto matisch. Een sponsor is gevonden in Pepsi Cola". STUTTGART De in Californië woonachtige Formosaanse atlete Chi Cheng (wereldrecordhoudster op de 100 yards, 100 meter en 200 meter hardlo pen) en de Braziliaanse voetballer Pele zijn vrijdag in Stuttgart via een enquê te onder 31 sporttijdschriften in de ge hele wereld, gekozen tot respectievelijk sportvrouw en sportman van de wereld voor het jaar 1970. De Australische tennisster Margaret Court en de Belgische wielrenner Eddie Merckx bezetten de beide tweede plaatsen. De uitslag van de enquête is: Dames: 1. Chi Cheng (Formosa) 51 punten; 2. Margaret Court (Aus.) 36; 3. Heide Rosendahl (W.Dld) 23; 4. Mary Neufville (Jam) 11; 5. Loedmilla Toe- ristjeva (Rus) 9. LONDEN Het toernooi om de in ternationale kampioenschappen van Nederland zal van 26 juli tot 1 au Justus op de banen van het Melkhuisje te Hil versum worden gehouden. De kam pioenschappen van Wimbledon staan van 21 juni tot 3 juli op het spel. De voornaamste evenementen in het volgende seizoen zijn: 8-14 maart 1971: open kampioenschappen van Australië in Sydney; 5-17 april: open kampioen schappen van Zuid-Afrika in Johannes burg; 25 april-2 mei: open kampioen schappen van Italië in Rome; voor 10 mei: eerste ronde Davis Cup-toernooi, Europese zone; 10-23 mei: tweede ronde Daviscuptoernooi, Europese zone; 24 mei-6 juni: internationale kampioen schappen van Frankrijk in Parijs; voor 14 juni: halve finales Davis Cup-toer nooi, Europese zone; 21 juni- 3 juli: open kampioenschappen van Wimble don; voor 19 juli: finales Europese zone en Amerikaanse zone Davis Cup-toer nooi; 26 juli-1 augustus: internationale kampioenschappen van Nederland in Hilversum; voor 2 augustus: halve fi nales interzonegroepen Davis Cup-toer nooi; voor 16 augustus iriterzonefinales Davis Cup-toernooi; 1-12 september: open kampioenschappen van Forest Hüls. Heren: 1, Pele (Braz) 79 punten; 2. Eddie Merckx (Bel) 73; 3. Christos Pa panicolaou (Gr) 41; 4. Ni Tsjie-Tsjin (Comm. Oh) 37; 5. Gunnar Larsson (Zwe) 35; 6, Jocheri Rindt (Oost) 31, MADRID De ex-Hongaar Ladislo Kubala, die ook het Spaanse nationale elftal samenstelt, heeft het Europese elftal bekendgemaakt, dat op 8 decem ber in Lissabon een benefiet wedstrijd voor de oud-speler van Benfica, Colu- na, tegen de Portugese club zal spelen. Het elftal is als volgt geformeerd: Yaschin (Rus); Djorkaeff (Fra), Moore (GBr), Gemmel (Schot) en Suarez (Spa); Bobby Charlton (GBr), Johnstone (Schot) en Best (Noord-Ier); Seeler (WD1), Law (GBr) en Dzajic (ZS1). De Spanjaarden Iribar, Garate en Rodilla zullen in de tweede helft mee spelen. AMSTERDAM De gebroeders Lubbers komen maandagavond in Carré te Amsterdam in de ring tijdens een prof-boksprogramma van promotor Piet ter Meulen. Rudy Lubbers bokst de hoofdpartij tegen de Nigeriaanse halfzwaargewicht Walford. Jan Lub bers duelleert met de Hongaarse zwaargewicht Cristofcack. In een kwalificatiegevecht voor de nationale titel in het middengewicht treedt Alosery aan tegen Franklin Ar- rindel. De middengewicht van Ispelen, die de winnaar van Alosery-Arrindel ontmoet in een gevecht om de vakantie titel, ziet zich maandagavond geplaatst tegenover de Westduitser Slomke. Vijf amateurpartijen completeren het programma. UTRECHT De Koninklijke Neder landse Wielren Unie en de Vereniging voor Beroepswielrenners zijn uit de dreigende impasse geraakt, ontstaan door het afwijzen door de KNWU van een door de beroepswielrennersbond ingediend plan om de profwielrennerij in een aparte sectie onder te brengen. Op een vrijdag in Utrecht gehouden vergadering zijn de delegaties van de KNWU en de VVBW tot overeenstem ming gekomen inzake een alternatief werkplan tot oprichting van een cen traal bureau onder een raad van be heer dat de belahgen van de be roepswielrennerij zou moeten beharti gen. In die raad van beheer, bestaande uit de VVBW, sponsors en organisato ren, zal de KNWU een adviserende stem hebben. Daarmee heeft de KNWU uitdrukkelijk de financiële verantwoor delijkheid, die wel in het oorspronkelij ke plan van de VVBW voor de wieler organisatie bestond, van zich afgescho ven. Het is de bedoeling, dat het „centraal bureau" in grote trekken gaat werken volgend de richtlijnen van het oor spronkelijke WBW-plan, dus als een soort „uitleenbureau", dat ook verant woordelijk zal zijn voor de werkge ver-werknemer-verhouding. Wat de in middels gevormde en op stapel staande profploegen in ons land betreft, zei Ka- rel Jansen van de VVBW in een toe lichting, dat de daarbij betrokken ren ners in de via het bureau te organise ren wedstrijdenreeks kunnen uitkomen, maar dat hun sponsor dan wel een be paalde financiële bijdrage aan het bu reau moeten leveren. Het is dus niet zo, zoals aanvankelijk werd uitgelegd, dat de sponsor zijn gehele budget naar het bureau ziet verdwijnen. Uitdrukkelijk werd overigens door beide delegaties gesteld, dat het „pact van Utrecht" nog slechts een werkplan is, waarop beide organisaties in de na bije toekomst verder dienen te bouwen. „Om te beginnen moeten we natuur lijk in alle redelijkheid met de sponsors en organisatoren, die nu niet aanwezig waren, gaan praten", aldus mr. G. Bergsma, die samen met de heren E. P. DEN HAAG De cijfers van sport toto nr. 20 zijn: aantal deelnemers: 782.294. Inleg 1.681.841,70. Prijzenbe- drag 756.828. Voor de eerste prijs meldden zich 26 deelnemers, ieder ont vangt 10.188, Voor de tweede prijs: 801 meldingen, ieder 235,-. Voor de derde prijs: 6446 meldingen, ieder 41,-. Voor de extraprijs: 1152 meldin gen, ieder 32,80. DEN HAAG De KNVB heeft alle wedstrijden voor de zaterdagamateur- competitie afgelast. Ook alle afdelingen van de KNVB hebben de wedstrijden voor vandaag afgelast. van Lanschot, jhr. mr. Th. Roëll en G. H. van Baarlen het KNWU-team vorm den. Voor de VVBW onderhandelden de heren E. Beugels, mr. Wierstra, D. Groeneweg en K. Jansen, die zich met het bereikte resultaat zeer ingenomen toonden. Na afloop van de bijeenkomst werd een door beide partijen gezamenlijk op gesteld communiqué uitgegeven: „De KNWU kan de beroepsrenners niet als haar werknemers beschouwen. Ten aanzien van de voorwaarden der VVBW om een apart paritair sectie- bestuur de gehele verantwoordelijkheid toe te kennen voor de prof-sector, is een compromis bereikt. Gestreefd zal worden naar een raad van beheer, waarin de WBW, de organisatoren en de sponsors participeren en de KNWU adviserend optreedt. Deze raad zal niet alleen de beleids-verantwoordelijkheid dragen ten aanzien van een onafhanke lijk van de KNWU op te richten cen traal bureau, maar zal tevens de ver houding werkgever - werknemers rege len. Genoemde raad werkt onder auspi ciën van de KNWU. Op korte termijn zullen delegaties van de VVBW en de KNWU bijeen komen om de planpen nader uit te werken". Bobby Fischer NIJMEGEN Frans Eggenkamp, speler van de Nijmeegse eredivisieclub NEC, is vrijdag door de strafcommissie betaald voetbal van de KNVB beboet met honderd gulden. Eggenkamp had in de competitiewedstrijd van NEC tegen Sparta, afgelopen zondag in Rotterdam, een officiële waarschuwing gekregen van scheidsrechter Hoppenbrouwer we gens het herhaaldelijk overtreden van de spelregels. De Nijmeegse verdediger had in het duel, dat NEC met 12 ver loor, van zijn coach de opdracht gekre gen de aanvalsspits van Sparta, Kowa- lik, uit te schakelen. PALMA De Amerikaan Bobby Fi scher heeft in de achttiende ronde van het interzoneschaaktoernooi, dat in Pal- ma op Majorca wordt gespeeld, een kostbare zege behaald op een van zijn grootste concurrenten, de Oostduitser Uhlman, die tweede in het algemeen klassement stond. De resultaten van de achttiende ron de zijn: Mecking (Arg) Naranja (Phil) 1-0; Poloegajevsky (Rus) Pan- no (Arg) 1-0; Fischer (VS) Uhlmann (O Dl) 1-0; Geiler (Rus) Gligoric (Z SI) 1/2-1/2; Ivkov (Z SI) Addison (VS) 1/2-1/2; Minic (Z SI) Msyslov (Rus) 12-12; Ujtumen (Mong) Hort (Tsj) 1/2-1/2; Rubinetti Filip (Tsj) 1/2-1/2; Larsen (Den) Matulovic (Z SI) afg.; Portisch (Hong) ReshevSky (VS) afg.; Hübner (W Dl) Jimenez (Cuba) afg.; Taimanov (Rus) Suttlea (Can) afg. De stand na achttien ronden: 1 Fi scher 12 pnt. (2 af gebr. partijen); 2 Gel- Ier 11 pnt. (1); 3 Gligoric en Uhlmann 10,5 (1); 5 Poloegajevski 10,5; 6 Mecking en Taimanov 10 (2); 8 Hübner en Lar sen 9,5 (2); 10 Panno 9,5. EINDHOVEN Vrijwel geruisloos is H. J. (Ab) van Grimsbergen opgerukt naar de functie van coach van de Nederlandse hockeyploeg. Tijdens de trainin gen voor het toernooi om de Europese beker in Brussel werd zijn blozend uiter lijk voor het eerst zichtbaar aan de zijde van de toen regerende leider Jules Ancion. In de schaduw van de man, die zijn aftreden aankondigde op het moment, waarop hij in actie kwam („Tot Brus sel, niet langer") liep Van Grimbergen stage. Hij is daar blij mee. „Zonder die aanloop vóór en in Brus sel was het voor mij alllemaal zeer moeilijk geworden", stelt hij. „Het valt me toch al vrij rauw op mijn dak dat ik nu moest beginnen met het maken van een selectie voor het toernooi om de wereldbeker in Lahore". Andere zaak, die Van Grimbergen (40, procuratiehouder bij de Metaal- compagnie Brabant) liever niet had ge zien was het vertrek van Ancion: „De oorspronkelijke opzet was een drieman schap, dat met trainer Cees Tania de ploeg zou leiden. Die derde man is er nu niet, we hebben er in feite één te weinig. Wat dat betreft was Ancion al zeer belangrijk". „Voor mij telt het feit, dat hij de zaak voortreffelijk leidde uiteraard nog veel zwaarder. Bovendien hebben we in Brussel geweldig samengewerkt. Ik heb veel moeite gedaan om Ancion tot an dere gedachten te brengen, maar hij bleef bij zijn besluit En dat is zijn goed recht". Gelijk met het eerste optreden van Van Grimbergen (ex-HTCC, oud-inter national) dook het gerucht op, dat hij wel eens de laatste niet-professionele coach van de nationale formatie zou zijn. Van Grimbergen zelf: „Ik kan me voorstellen, dat ik na de Olympische Spelen van München blij zal zijn als iemand het van me overneemt, al kijk ik er nu heel anders tegenaan. Wat die coaching betreft staat de hockeybond open voor elke oplossing. Ik geloof niet, dat iemand tegen die beroepsman is, maar het aanstellen van een betaalde hockeycoach kan sociale problemen oproepen. Het is géén vak, dat je dertig jaar volhoudt en als een hockeycoach het niet haalt zijn er voor zo'n man maar verschrikkelijk weinig andere mogelijkheden. Dat dwingt na tuurlijk tot voorzichtigheid". Van Grimbergen, kersvers startend als nationale coach, begon direct met het zwaardere werk: hij diende het team te formeren, dat in februari naar Pakistan gaat. Ongeveer gelijk met zijn aanstelling vielen twee afzeggingen: aanvaller Thole en middenvelder De Lanoy Meijer meldden, dat zij de trip naar Lahore niet mee zouden maken. Hockeykenners fluisterden onmiddellijk dat dit het begin was van een lange reeks; de ploeg telde méér mannen, die de tijd voor training en tournees niet meer vrij konden maken. Soepel een ferme ommelet consume rend in een Eindhovens horecabedrijf deelt Van Grimsbergen mee: „We heb ben met diverse spelers over deze zaak gepraat. Er zijn tot nu toe niet meer afzeggingen gekomen en ik geloof ook niet dat we ze nog krijgen". Dat neemt niet weg dat er aan de selectie voor Lahore genoeg problemen zaten. Ik wilde bijvoorbeeld een grotere kerngroep hebben. Naast de zestien man, die naar Lahore gaan zou ik wil len beschikken over zo'n vier reserves, die dezelfde training volgen". Het bijeenbrengen van die grotere groep was in een land, waar elke coach heeft geroepen: „Als je zestien man bij elkaar hebt is het helemaal op" geen geringe zaak. Van Grimbergen blijkt er „nachten slecht van te hebben gesla pen". De opvolgers bleken wel te vin den, althans „qua talent". Wat de erva ring betreft val je achter het Neder lands elftal in een diep gat. En dat is de moeilijkheid". Teneinde dat gebrek aan praktijk voor jongere hockeyers op te vangen wil Van Grimbergen in de toekomst mikken op een vergrote activiteit voor de nationale jeugdploeg en het Neder lands C-elftal, twee teams, die tot op heden te weinig in de piste komen voor zware internationale partijen. Voor Van Grimbergen is dat allemaal wel een vereiste: „De C-ploeg is de di recte bron voor het Nederlandse elftal, de jeugdploeg levert spelers aan C. Dat gaat allemaal zo snel, dat je het je niet kan permitteren, die elftallen op een te geringe activiteit te laten staan". Volgens het nieuwe programma zal de ploeg zich dinsdags in het sportcen- BASEL De Internationale hand balfederatie heeft de organisatie van het vierde wereldkampioenschap zaal handbal voor dames toegewezen aan Nederland. Het toernooi wordt van 9 tot 20 september 1971 gehouden. „Hij" is de Noor Roar Grönvold (24) en tussen de lessen aan de academie voor lichamelijke opvoeding in Oslo door etaleerde hij zonder enige schroom zijn gloeiende eerzucht. „De gedachte aan een grote titel laat me niet los", sprak hij openhartig. „Ik wil tot de besten gaan behoren. Dit sei zoen zit er voor mij waarschijnlijk nog geen kampioenschap in, maar ik ben er wel van overtuigd dat ik sterker ben geworden. Dat weet ik heel zeker. Al leen weet ik niet hoeveel". „Bovendien kunnen ook de anderen sterker zijn geworden. Een Jan Bols bijvoorbeeld. Van Bols wordt hier in Noorwegen veel verwacht in de komen de maanden, omdat zijn sprint verleden jaar ineens zoveel beter is geworden. Misschien wordt hij dit seizoen wel de grote man". „Voor mij is het nog iets te vroeg. Maar ik moet wel aansluiting met de top kunnen krijgen. En dan zal de vol gende stap inderdaad het Europese of wereldkampioenschap moeten zijn. In '72zou het moeten gebeuren". Men zou uit die boute woorden ge makkelijk kunnen concluderen dat Roar Grönvold, bijna net zo breekbaar ogend als Fornaess en hypernerveus, alles bij elkaar een aardig grote bek heeft. Dat is niet zo. Toen hij constant wippend op het puntje van zijn stoel en zenuwachtig knipperend met zijn ogen, zijn voorspelling toelichtte, bleek hij zelfs een beetje te kunnen blozen. „Eigenlijk", zo vertelde hij snel en zacht pratend, „ben ik in '69 pas voor het eerst systematisch gaan trainen. Toen ik een jaar of vijftien was be hoorde ik tot de sterkste junioren, zon der dat ik er hard voor hoefde te wer ken. Ik voetbalde en ik fietste toen ook en voetballen vond ik zelfs veel leu ker". „Ik heb pas echt voor het schaatsen gekozen toen mijn ouders naar Tönsberg verhuisden. Daar trok ik veel op met Fred Anton Maier en onder zijn invloed werd ik wat ambitieuzer. Maar toen ik in '64 jeugdkampioen van Noor wegen werd, terwijl ik van mezelf wist dat ik nauwelijks vooruit was gegaan, geloofde ik het verder wel. Het ging gewoon allemaal veel te gemakkelijk. Daardoor begon ik me voor allerlei an dere dingen te interesseren. Voor meis jes bijvoorbeeld". Totdat Roar Grönvold trouwde. Hij maakte toen de balans op van zijn veelvoudige activi teiten en de uitkomst beviel hem niet. Grönvold: „Ik wilde niet meer op diezelfde basis verder gaan. Of ik moest de zaak serieus gaan aanpakken. In ieder geval wilde ik mijn talent niet langer zomaar verspillen. Ik heb toen besloten om er keihard tegenaan te gaan en sindsdien ben ik steeds sterker geworden". In het vorige seizoen veroverde Grönvold daardoor voor het eerst in zijn leven een plaats in de Noorse ploeg voor het Europese kampioenschap. Hij verraste in Innsbruck met een schitte rende vijfde plaats en hij was onge twijfeld ook op het wereldkampioen schap in Oslo aan de start verschenen, wanneer hij niet vlak voor het toernooi een abces aan zijn hiel had opgelopen. Grönvold heeft echter één zwak punt. Zijn tienduizend meter. Hij verkeert in vrijwel dezelfde impasse als Ard Schenk twee jaar géleden en ook bij Grönvold is het voornamelijk een men tale kwestie. Fornaess daarover: „Op dat punt zal hij moeten veranderen, want anders redt hij het nooit. Hij stond eens een keer na drie afstanden een half punt op me voor en op de tien kilometer moes ten we toen tegen elkaar uitkomen. trum Papendal bezighouden met zaal training. Daarbij zal niet alleen worden gewerkt aan conditie en souplesse, maar de spelers zullen ook met stick en bal gaan werken. Donderdags verblijft de ploeg op het halfverharde veld in Amstelveen en za terdags volgt een combinatie van oe fenwedstrijden, technische en conditie training, waarbij het accent zal worden gelegd op vijf weekends in januari. Uit die activiteiten moet de ploeg groeien, die in aanzienlijk minder ge spannen toestand dan te Brussel aan de start verschijnt in Lahore. Van Grim bergen: „In Brussel moesten we bij de bovenste vier komen. Dat was knokken. In Lahore is een plaats voor de eerste acht voor het NOC genoeg. Het lijktme verschrikkelijk sterk, dat we dat niet halen in een toernooi waaraan tien lan den deelnemen". HILVERSUM In het programma „Studio Sport", dat de NOS-televisie morgen van 19.30 tot 20.20 uur en van 21.10 tot 21.35 uur via Nederland 2 uit zendt, komen de volgende onderwerpen voor: IJshockeywedstrijd Smoke Ea ters - Den Bosch in Geleen; De volleybalwedstrijd Delta Lloyd AMJV - Steaua in Amsterdam om de Europa Cup; (ook 's middags een re portage; zie onder). Zaalhandbalwedstrijd Niloc - Sittar- dia in Amsterdam. Het sportprogramma „Langs de Lijn" van de NOS-radio dat 6 dec. van 14.02 tot 18.00 uur via Hilversum 3 wordt uitgezonden, bevat naast reportages uit het betaalde en het amateurvoetbal de volgende onderwerpen: de volleybalwedstrijd Delta Lk>yd AMVJ - Steaua; paardenkoersen in Hilversum; overzichten en uitslagen zaalhand bal, hockey, basketball, rugby, micro- korfbal. De NOS-televisie zendt morgen van 16.30 tot J6.55 uur via Nederland 1 een reportage uit vanuit de Apollo-hal te Amsterdam van de eerste volleybalont moeting voor de Europa Cup tussen AMVJ/Delta Lloyd - Steaua. De NOS-radio zendt woensdag 9 de cember van 22.00 tot 22.15 uur via Hil versum 1 rechtstreeks het laatste kwar tier uit van de voetbalwedstrijd Sparta Bayern München om de Runners Up-Cup, welke die avond in het Feijen- oord Stadion in Rotterdam wordt ge speeld. Grönvold: ,,De gedachte aan een grote titel laat me niet los". Maar nog voor hij aan de start stond wist ik al dat hij was geklopt". Roar Grönvold, die evenals Neder lands beweeglijke tennisvedette Tom Okker het wereldrecord stilzitten in ie der geval nooit zal verbeteren, reali seert zich dat ook wel. „Maar die tien duizend meter", zo mompelde hij wie belend, „duurt ook veel te lang voor mij. Daar heb ik gewoon geen geduld voor. Ik zie er altijd verschrikkelijk te genop en wanneer ik zo'n vijftien rond jes heb gereden denk ik: „Nou is het wel genoeg hoor. Toch zal ik me daar een keer overheen moeten zetten". Vandaar dat zijn training deze zomer sterk op die loodzware tien kilometer was gericht. En hij stelt zich daar veel van voor. „Mijn hele programma is er op afge stemd", sprak hij geestdriftig. „Daarom moet het dit seizoen wel beter gaan. Anders heeft mijn trainingsopzet ge faald, want ik weet zeker dat er voor mij op die tienduizend meter meer in zit". En alsof hij zichzelf gerust wilde stellen voegde hij er dromerig aan toe: „Weet je waar ik het beste op was, toen ik een jaar of zestien was? De lange afstanden..." LONDEN Volgens een opinie onderzoek door het Londense avond blad „Evening Standard" ingesteld, zijn de socialisten in Groot Brittan- nië thans populairder dan de, sedert juni aan de macht zijnde conserva- ieven. Van de ondervraagden ging de sympathie van 47 pet. uit naar de socialisten, van 41,5 pet. naar de conservatieven, van 9,5 pet. naar de liberalen en de rest naar enkele splinterpartijen. 26 pet. vond, dat premier Edward Heath het goed doet, 40 pet. dat hij er niet veel van terecht bracht, ter wijl 24 pet. het antwoord schuldig moest blijven. TEXEL Op het strand bij de vuur toren op Texel is het lijk aangespoeld van een ongeveer 35-jarige man. Het was wellicht een opvarende van de Griekse kustvaarder „Rigel", die begin november voor de Texelse kust verging.

De Vallei | 1970 | | pagina 8