61* Rubriek- adver- tc*! Een vak voor mannen Woonwijk is naar hem genoemd Timmerman uit Wehl wordt bewonderd om zijn werk in Peru Katoenkoning Boussac (81) trekt zich terug Miljoenste Opel Rekord l^j n EXTRA KOOPJES BIJ COMBI supermarkt In oktober1970 verliet de van het huidige model de fabriek. Dat zégt toch wel wat! V.A.B. KIRPESTEIN N.V. Klapstuk Magere Speklappen 3 Hamburgers 2 Butter- schnitzels zuurkool, rode kool, groene kool A IQ Boerenkool Golden delicious 3 Slavinken 2 Biefstuk A 410 Tartaar Puur vleesgehakt gehuwde dame 08385-19140 Een fijn vak, W inkeldievegges aangehouden Brand(je) in Opheusden Kerkewijk 111, telefoon dé makers van kleine sigaren Zware gevechten in Cambodja t SM REEDS f 3,4 MILJOEN VOOR O.-PAKISTAN JACOBA VAN DEN BRINK-Boi Gevraagd of Tel. 08385 - 12634 VEENENDAAL NOODWONINGEN Het toont in ieder geval zonneklaar aan dat nu al zo'n miljoen automobilisten in Europa hun vertrouwen in de Opel Rekord hebben gesteld. Dat zij welbewust kozen voor een pittige, betrouwbare, onvermoeibare en r-u-i-m-e wagen, speciaal ontworpen voor ons Europese wegennet. Opel Rekord - dezelfde wagen, die u in onze showroom vindt - klaar voor een overtuigende proefrit. Opel Rekord, vanaf f8557,- Incl. BTW en ex General Motors Continental. Dealer voor Veenendaal en omgeving: Industrielaan 12, Veenendaal, tel. 08385-129 46-129 47 Vrachtautochauffeurs in V.S. staken MAANDAG 7 DECEMBER 1970 Voor de vele blijken van medeleven en deelneming ons betoond tljdena de riekte en na het overlijden van mfln Innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder betuig Ik U mtJn oprechte dank. B. v. d. BRINK Kinderen en kleinkinderen Veenendaal, dec. 1970 Mulderslaan 27. voor 1 of 2 halve dagen per week voor administratie. VEENENDAAL In het afgelopen weekeinde werden twee winkeldieveg ges betrapt. Bij een supermarkt in Vee- nendaal-Zuid wilde Mevrouw W. uit Eist met wat goederen aan de haal. Bij een warenhuis op de markt werd me vrouw v. d. W. uit Veenendaal betrapt. OPHEUSDEN Zaterdagmorgen vroeg loeide de brandweersirene in Op heusden, maar de uitgerukte spuitgasten hoefden niet in actie te komen. In de kamer bij de heer v. E. aan de Kastanjelaan was een stoel, waarop een jas hing, bij de kachel in brand gevlo gen. Toen de brandweer arriveerde was het vuur al geblust. •lies DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG Er zf}n heef wat mannen nodig om de kleine sigaren van Panter te maken, die over de hele wereld worden geëxporteerd. Jonge kerels, die hun vak verstaan of gaan verstaan. Als }e zestien jaar of wat ouder bent kun je bij PANTER het vak van maken van kleine sigaren ad leren. een vak met een toekomst, met nü al een goed loon en een vak met zekerheid. Je kunt best even komen praten bij PANTER. Met mejuffrouw Van de Weert hof, die je alles zal vertellen over werken bij PANTER en de mogelijkheden voor jou. Over het salaris, de gratificatie, de vakantie-regeling en nog veel meer. Je zou er eigenlijk gelijk heen moeten gaan! Enje krijgt gelijk een rokertje mee. Want daarmee zijn ze bij PANTER helemaal niet karig. WEHL De bewoners van een wijk in de Peruvaanse stad Trujillo kijken vol verlangen uit itóar de terugkomst van de 40-jarige timmerman Gerrit Kup- pens uit het Oostgelderse Wehl. Gerrit wordt door de bevolking op handen gedragen. De waardering voor het werk dat hij hier als technische assistent van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers doet is zo groot, dat een na de aard bevingsramp herbouwde woonwijk naar hem is genoemd. Ztfn vader vertelt dat Gerrit v(jf jaar geleden plotseling z\jn timmergereedschap hü werkte bij een aannemer In Beek (gemeente Bergh) aan de wilgen heeft gehangen. „Hü heeft toen eerst drie maanden Spaanse les gehad in Amsterdam. Daarna ls hü voor twee en een half jaar vertrokken naar Colombia. Daar heeft hij scholen en bruggen gebouwd. Ook gaf hij een aantal jongens timmerles". Bij zijn terugkeer uit Columbia kreeg hij een groots welkom in Wehl. De be volking bood hem toen een geschenk onder couvert aan. ,.Dat geld heeft hij meegenomen naar Zuid-Amerika. Nu heeft hij weer heel wat geld meegeno men want hij heeft nog veel plannen". Na Columbia werd hij ingezet in Pe ru, In Trujillo, dat tijdens de aardbe ving grotendeels werd verwoest, kreeg hij de taak een stadswijk te herbou wen. Om het plan te kunnen uitvoeren had de Nederlander eerst een perceel van vijf hectare grond nodig. Hij ging praten met een grootgrondbezitter, die het perceel beschikbaar stelde, Met geld uit Nederland en Peru („Gerrit krijgt veel medewerking van de regering van Peru) werden noodwo ningen van palen en rietmatten ge bouwd. Voor de bevolking, die eerst in lemen hutten woonde, was dit een grote verbetering. De heer Kuppens, die in het buitenland de titel van ingenieur heeft bouwde ook tien modelwoningen. Zijn woonwijk werd ook aangesloten op het waterleidingnet. Hoewel de toestand al een stuk beter is dan vroeger, is de timmerman uit Wehl nog niet tevreden Hij heeft nog meer plannen. Hij zou graag riolering aanleggen in de wijk waar nu 140 men sen wonen. Ook moet nog een aantal eenvoudige woningen worden gebouwd. In totaal komen in de „Gerrit Kup- penswijk" 240 mensen te wonen. Om dit te kunnen realiseren is circa twee honderdduizend gulden nodig. „Voor hij naar huis kwam voerde hij onderhandelingen om een lening van twintigduizend gulden te sluiten", aldus zijn vader, die verwacht dat Gerrit vol gend jaar maart, als zijn contract af loopt, wel weer bij zal tekenen. In zijn woning te Wehl vertelde va der Kuppens dat zijn zoon altijd inter nationale contacten heeft gehad. „Toen hij nog hier woonde was hij bijzonder actief in het jeugdwerk. Regelmatig woonde hij conferenties bij in Oost- en West-Duitsland." In Columbia, waar hij onlangs nog met vakantie is geweest, leerde Gerrit ook zijn toekomstige vrouw kennen. De nu 36-jarige mevrouw Kuppens. die haar man helpt met de administratie, werkte daar op een advocatenkantoor. Eigenlijk verwachtte men in Wehl dat hij zijn vrouw mee zou brengen. Zijn familie en vrienden moeten even geduld hebben. Volgend jaar maart, als Gerrit weer naar huis komt, brengt hij zijn vrouw mee. Vader Kuppens zei dat zijn schoondochter naar ons land ver langt. „Ze spreekt al aardig Nederlands, dat heeft m'n zoon haar geleerd". Dat zijn werk in Columbia een succes is geweest constateerde hij onlangs toen hij met vakantie was. Enkelen van de jongens die hij hier timmeren had geleerd zijn nu met succes een eigen bedrijf begonnen. Vroeger kon dat niet, want dan was het alleen mo- Het Duitse vissersvaartuig Hansnat heeft andere schepen verzocht uit te zien naar een van de opvarenden van het vissersschip, die zondagmiddag overboord is geraakt. Het ongeluk heeft zich op de Noordzee, ten noorden van de Duitse kust voorgedaan. gelijk om in de landbouw te werken Volgend jaar februari zal een team van de Nederlandse televisie (NOS) Gerrit Kuppens opzoeken in Peru. Er zullen dan opnamen worden gemaakt van het project waaraan zijn naam is verbonden. Eind vorige week was een team van de NOS in Wehl om er te filmen. Volgend jaar krijgt de kijker Gerrit op de beeldbuis in zijn geboorte dorp en in zijn „tweede vaderland": Peru. Bij het vertrek laat vader Kuppens vol trots enkele dingen zien die zijn zoon uit Columbia heeft meegebracht. In de woonkamer ligt een prachtig handgeweven tapijt. „Vijftig meisjes hebben er een half jaar over geknoopt", zegt de heer Kuppens. Dat herinnert er aan dat in de ont wikkelingslanden nog bijna alles met de hand wordt gemaakt. Gerrit Kup pens is één van die mensen die één is geworden met de bevolking van Trujil lo, om te proberen daarin wat verande ring te brengen. Enkele kranten in Pe ru toonden in artikelen over de nieuwe woonwijk hun bewondering voor wat Gerrit Kuppens hier heeft gepresteerd en nog wil realiseren. PARIJS Marcel Boussac (81), de grote Franse katoenkoning, trekt zich uit de textielwereld terug. Als een feodale vorst heerste hij over zijn rijk van 65 fabrikanten met achttienduizend onderdanen. Met 'n geconsolideerd omzetcijfer van 540 miljoen franks had hij de vijfde tex tielonderneming in zijn land en de twaalfde in Europa. PHNOM PENH In Noordoost- Cambodja zijn zondag zware gevechten uitgebroken tussen Cambodjaanse rege ringstroepen en een grote strijdmacht van de Viet-Cong. Van beide zijden zijn „zware verliezen" gemeld. De strijd zou zich afspelen op de noordelijke oever van de Mekong op 64 km ten noordoosten van Phnom Penh. Militaire waarnemers hebben een groot offensief voorspeld van Viet-Con- geenheden en troepen van Noord-Viet- nam bij het begin van het droge jaar getijde. Boussac heeft zeer grote invloed op de mode over de gehele wereld ge had. Door via couturiers zijn stoffen „in de mode" te krijgen werden ont werpen gemaakt speciaal gericht op de mogelijkheden van katoen. Zo be werkstelligde hij overal eenzijdige belangstelling voor die bijzondere kleuren, dessins en lijnen die voor andere stoffen minder geschikt wa ren. Met zijn vertrek verdwijnt uit de Fran se textielwereld deze legendarische figuur, die jegens zijn ondergeschik ten de houding aannam van een ab solute monarch, opvliegend en nooit tevreden, die met een jaloerse blik naliep of al zijn orders, tot de minst betekenende toe, stipt werden uitge voerd. Met deze houding kwam hij in deze moderne tijd in felle botsing met zijn arbeiders en zijn jonge ingenieurs. De sluiting van enkele van zijn fabrie ken in Oost-Frankrijk was er het ge volg van. Hoewel hij volledig eigenaar van zijn textielrijk blijft en als president- commissaris een nauwlettend toe ziend voogd wordt, moeten Jacques Fourmon de financiële directeur en Boussacs schoonzoon en erfge naam André Aupetit proberen de on- dereming een nieuw en vooral mo derner leven in te blazen. Zij hebben zich hiervoor verzekerd van de steun van de oud-president van de Franse Bank, Jaques Brunet een groot vriend van Boussac die de twee directeuren moet beschermen tegen een mogelijk al te grote inmenging van de vroegere patroon. Wel zal Boussac op zijn eigen bijzonde re wijze de belangen bestieren, die hij in andere ondernemingen bezit. Zo is het derde Franse ochtendblad. l'Aurore, zijn eigendom, evenals de twee belangrijkste paardensportbla den, Paris-Turf en Sport Complet. Zo bezit hij het modehuis Dior en een aandeel van vijftig procent in de par- fumfabriek van dit modehuis, alsme- de in de confectiefabriek Pierre Cla rence. Hij is eigenaar van drie grote bouwon dernemingen. Hij bezit de industrie van huishoudelijke elektrische appa raten Bendix-France en St. Lourent; hij is met Credit-Lyonnais eigenaar van de Société de Banque et de Par ticipation. Ten slotte is hij alleenei- naar van de grote renbaan van St. Cloud, van twee beroemde paarden fokkerijen en van een zo mogelijk nog beroemder renstal. 1 OPEL 1-R-10W-2 DEN HAAG De inzamelingsactie in kerken en gemeentehuizen vorige week vrijdagavond voor hulp aan de slacht offers van de ramp in Oost-Pakistan heeft in elk geval meer dan twee mil joen gulden opgebracht. Het totaal bedrag van de giften, ge stort op giro 777 van het Nederlandsche Roode Kruis, onder de vlag waarvan thans acht Nederlandse hulporganisa ties samenwerken, is deze week van 1.4 miljoen tot 3,4 miljoen gestegen. Donderdag kwam een half miljoen gulden binnen, vrijdag driekwart mil joen gulden. Het comité „nationale actie Oost- Pakistan" verwacht nog een groot aantal bedragen uit plaatsen, vanwaar de giften niet direkt zijn overgemaakt, omdat daar nog andere inzamelingen worden gehouden. DETROIT Ongeveer 5000 Ameri kaanse vrachtwagenchauffeurs zijn zondag in staking gegaan om kracht bij te zetten aan hun looneisen. Zij zijn in dienst bij bedrijven die zich bezig hou den met het vervoer van huisbrandolie. Hun salaris bedraagt gemiddeld 4,07 dollar per uur. Een door de werkgevers aangeboden verhoging van 1,53 dollar vonden zij niet voldoende. De staking treft verscheidene staten. Men verwacht een tekort aan brandstof juist nu deze staten onder een koude golf te lijden hebben. DINSDAG SLAGERIJ 2S0 grom 1-48 500 gram 1.68 0.98 0.98 GROENTEAFDELING DINSDAG EN WOENSDAG PANKLAAR per Va kilo 0.29 Va kilo Prachtige SLAGERIJ WOENSDAG 0.98 500 grom 1.98

De Vallei | 1970 | | pagina 4