Politie-protest tegen beleid van regering Politie zoekt naar Nederlands bankier Bijzonder zware bewaking rond Wassenaar-p Van Veen mogelijk fractieleider CHU BESTUURSORGANISATIE ROEPT OM VERNIEUWING POLITIONEEL FLUITCONCERT VOOR BEERNINK Trouw gaat samen met kwartet Zwendel met zwart geld Omroep voor Friesland Zwolse ouders overwegen schoolstaking BOMALARM BIJ KRO Mr. Beernink tot Gelderse gemeentebestuurders Gewestwet komt spoedig Benelux-cloiiane 1 feb. één RECHTBANKOMGEVING VERBODEN GEBIED Meisje gedood bij brand Y ader en zoon grijpen dief Positieverbetering Begrip Fusie in Christelijke Dagbladpers BESLISSING UITLOKKING ONDERBROKEN RUIMTE VERSTERKING CH-jongeren boos over plaats Huijsen op kandidatenlijst ADVIESLIJST Geivestfinanciën Herindeling Tsjechen vluchtten DINSDAG 8 DECEMBER 1970 DEN HAAG Meer dan 2000 politiemannen uit heel Nederland zijn giste ren in de grootste zaal van het Nederlands congresgebouw in Den Haag bijeen gekomen. om op demonstratieve wijze hun ongenoegen te uiten over het politie beleid van de regering. De politieambtenaren wensen, een uitkering ineens van 1200 gulden in plaats van een uitkering van 500 gulden, zoals door de minister van Justitie en de minister van Binnenlandse Zaken is toegezegd. De politiemannen waren reeds tevo ren in de Haagse binnenstad gesigna leerd, getuige de vele opschriften op auto's en autobussen: „regering, politie verwacht waardering", f De protestvergadering was georgani seerd door de Nederlandse Politiebond. De confessionele politiebonden wilden er niet aan deelnemen. Vele spandoe ken en borden werden onder het in dringende geluid van enkele honderden politiefluitjes afgewisseld met spreek koren als „Beemink, ha ha ha", op het podium in de grote zaal bevestigd. Te lezen viel onder meer: „Wilt u een schietschijf positie, kom dan bij de poli tie", „geen hoon. maar beter loon", ..haal ons uit de Beer(nink)put", „hoon. stenen, benzinebom, mishandeling, dood: 9.60 waarderisg in je schoot". De protestvergade ring werd onder meer ook bezocht door een aantal leden van de Tweede Kamer. De voorzitter van de Nederlandse Po litiebond. de heer A. K. Mud. atten deerde er in zijn toespraak op. dat de politie achterkomt. Ook kwalitatieve herwaardering achtte hij nodig. Er zal dan wezenlijk overleg tot stand moeten komen, meende hij. Hij zei. dat de re gering beslist meer ruimte moet maken In de arbeidsvoorwaarden voor de poli tieman voor verbeting van zijn positie. Hij was hierover zo bezorgd, dat hij vreesde dat de politie anders haar toe vlucht zal zoeken tot middelen die uit holling van het gezag in de hand wer ken. De politiemannen ln de zaal onder streepten de woorden van hun bonds voorzitter herhaaldelijk met luid en langdurig applaus. De vice-voorzitter van het NW, de heer A. de Boon somde vele van de nadelen op, die voortvloeien uit de ver vulling van de politiezaken. Hij repte van ongemakken die hij in het particu liere bedrijf reeds een halve eeuw overwonnen achtte. Hij meende, dat wantrouwen en minachting dikwijls het deel van de politieman zijn in diens werk. De heer De Boon vond het noodzake lijk. dat er een gerichte voorlichting komt, opdat iedereen begrip krijgt voor het werk van de politie en van de ge varen, die daaraan verbonden zijn. Bo vendien moet de honorering aangepast worden aan alle inconveniënten van het beroep. Het bedrag van 500 gulden noemde hij eerder een belediging dan een tegemoetkoming. De secretaris van de Nederlandse Po litiebond, mr. E. H. de Vrieze, rekende de politiemannen voor, dat de gevraag de 1200 gulden juist en redelijk moeten worden geacht. Mr. De Vrieze had de indruk, dat de overheid niet wezenlijk achter de politie staat. Hij meende dan ook, dat het overleg zal moeten verbe teren, want niet alleen de positie van de politie staat op het spel, ook de rechtsorde in Nederland. DEN HAAG Het algemeen bestuur van de stichting „De Christelijke Pers in Nederland" heeft zich gisteren in een vergadering uitgesproken voor het sa mengaan van het ochtendblad Trouw en de bladen van het Rotterdammer- kwartet. Het' s de bedoeling, aldus een com muniqué van het bestuur dat het bin nen- en buitenlandse nieuws en de al gemene rubrieken voor beide dagbladen door een centrale redactie worden ver zorgd. In deze redactie zal het grootste deel van de nu afzonderlijk werkende redacties van Trouw en De Rotterdam mer worden samengevoegd. Voor de gewestelijke berichtgeving van de vier onder eigen naam verschij nende kwartetbladen (De Rotterdam mer. Nieuwe Haagse Courant. Nieuwe Leidsche Courant en Dordts Dagblad) blijven ter plaatse regionale redacties werkzaam. Het algemeen bestuur zal na overleg met de redactiecommissies op korte termijn met een definitieve beslissing komen. Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot. sinds de oprichting tijdens de Duitse Bezetting hoofdredacteur van Trouw, gaat met pensioen. Dr. E. Diemer, sinds 1946 hoofdredacteur van het Rotterdammer kwartet. heeft een functie op weten schappelijk terrein aanvaard. Hoofdredacteur van de nieuwe com binatie zou moeten worden J. de Berg (32), nu adjunct-hoofdredacteur van Trouw. H. P. Ester (46) (thans ad junct-hoofdredacteur van het Rotter dammerkwartet) zou adjunct-hoofdre dacteur worden. BRUSSEL De spoorwegmaatschap pijen in de zes landen van de Europese Gemeenschap zullen nauwer moeten gaan samenwerken. Gisteren hebben de ministers van verveer van de zes landen een resolutie aangenomen, waarin dit wordt geëist. Nadat nog zeven kaderleden uit plaatselijke en regionale afdelingen van de Nederlandse Politiebond vanuit de praktijk bezwaren hadden toegelicht, werd een motie aangenomen. Daarin wordt er bij de regering met klem op aangedrongen te zorgen dat de taakver zwaringen binnen de kortst mogelijke termijn in een duidelijke herwaarde ring van de politiefuncties tot uiting komen. In de motie wordt ook geconstateerd dat geen wezenlijk overleg kon worden gevoerd over de hoogte van de uitke ring ineens. Was de vergadering hier over bitter teleurgesteld, hun ongenoe gen spraken ze uit over het feit. dat de regering onvoldoende oog heeft gehad voor de taakverzwaringen. Ook deze twee agenten gaven op de vergadering op niet mis te verstane wijze uiting aan hun ontstemming SLUIS De Belgische justitie staat op het punt een wijdvertakte beleg- gingszwendel aan het licht te brengen, nadat door de politie in het Zeeuwse grensplaatsje Sluis beslag gelegd is op de boekhouding van de in Panama ge vestigde, maar niet erkende bankinstel ling Intercambio Intemacional Banca- rio S.A. De gerechtelijke politie in Kortrijk had de officier van justitie in Middel burg, mr. J. A. Blok, vorige week vrij dag verzocht een inval te doen in het kantoorgebouw te Sluis, waar het grootste deel van de administratie van I.I.B. was ondergebracht. De rechter-commissaris in Kortrijk, mr. Mannekens, deelde gisteren mee. dat Intercambio sinds haar oprichting in 1969 vele tientallen miljoenen gul dens zwart geld, zowel van Belgen als van Nederlanders heeft geïnvesteerd. In Sluis alleen al zou een bedrag van 35 miljoen Belgische franks (24.5 miljoen gulden) zijn uitgezet.. Algemeen directeur van Intercambio is de in Vlissingen geboren 40-jarige Walter J. V.. die ook directeur is van Interchange International U.K. Ltd. in Brighton (Engeland) en oprichter van de levensverzekeringsmaatschappij Universal Life. De vestigingen van V. liggen ver spreid over de gehele wereld: Rome, Parijs, Brighton, San Remo, Panama, Londen, Athene en Sluis. In vele landen maakt de justitie jacht op hem. De politie in Nederland zoekt V. voor diverse gevallen van oplichting en valsheid in geschrifte. Bovendien zou hij voor meer dan tweehonderddui zend gulden schulden hebben. Zijn or ganisatie biedt per advertentie zeer ho ge rente op discontorekeningen, soms meer dan tien procent. Waarschijnlijk zijn de laatste weken grote kapitalen naar Engeland gebracht, waar V.. na gevlucht te zijn uit Italië, mogelijk is ondergedoken. DEN HAAG Benelux zal een maand later dan afgesproken is één douane-gebied worden. Het vervallen van de „douane-aangifte" gaat zeer waarschijnlijk niet op 1 januari, maar op 1 februari in. Het uitstel is een gevolg van de ver traagde goedkeuringsprocedure door het Luxemburgse parlement. LEEUWARDEN Nu minister Klompé Friesland heeft losgemaakt Uit de Regionale Omroep Noord, is in Fries land een eigen Friese omroepvereniging opgericht, de RTF. Er is een voorlopig bestuur gevormd. Een van de voorlopige bestuursleden, de heer Singelsma uit Goutum zei dat de vereniging honderd leden heeft. „Als we vijftienduizend leden hebben die een contributie betalen van vijf jaar. dan kunnen we enkele uren gebruik maken van uitzendingen in de studio's in Hol- versum en Bussum". ZWOLLE De ouders van de leerlin gen aan de Zwolse Elbertsschool zijn van plan om hun kinderen thuis te hou den uit protest tegen het ingrijpen van het gemeentebestuur in het onderwijs programma van de school. De heer F^ Noorlander,. waarnemend hoofd van de school, mag de onderwijs vernieuwing niet langer voortzetten van de onderwijsinspectie. Op dé school vormen de ouders een onmisbare scha - kei in het nieuwe systeem. Zij helpen o.a. met kooklessen, handenarbeid en sommigen geven zelfs voetbaltraining. Voorzitter De Leeuw van de onder wijscommissie: „De kinderen vinden het juist zo bijzonder fijn op de school. Als er tegen de heer Noorlander wordt op getreden, blijven de kinderen thuis". DEN HAAG De directe omgeving de Wassenaarse woning van de Indone- van de Haagse rechtbank zal op de da gen dat de rechtbank de bezetting van de Wassenaarse woning van de Indone sische ambassadeur berecht, verboden gebied zijn voor iedere buitenstaander. Het deel van de Jan van Nassau- straat waar de rechtbank is gelegen, het dee! van de Wassenaarseweg er di rect bij en nog enkele straten zullen worden afgezet door de Haagse politie. De straat achter de rechtbank zal dag en nacht afgezet blijven, de andere af zettingen worden 's avonds opgeheven tot de volgende ochtend kwart voor ne gen. Het proces zal, zoals gemeld, maan dag beginnen. De rechtbank opent de zitting met de behandeling van de zaak tegen de twee mannen die 15 oktober tijdens de grootscheepse actie van de justitie in het Ambonezenwoonoord IJsseloord in Capelle aan den IJssel zijn gearresteerd. Hun wordt uitlokking van de bezetting verweten. Dinsdag volgt de zaak tegen de be zetter die ervan wordt beschuldigd de Wassenaarse hoofdagent Molenaar te hebben doodgeschoten, wat in de dag vaarding primair als doodslag wordt beschouwd. Woensdag en donderdag komen de andere 32 bezetters voor de rechtbank, allen beschuldigd van open lijke geweldpleging en wederrechtelijke vrijheidsberoving. Zij worden verde digd door de Haagse advocaten mr. H. W. J .Droesen en mr. R. W. Dijk, bijge staan door mr. J. Vermeulen uit Utrecht. Op vrijdag krijgt de verdediging ge legenheid haar getuigen en eventuele deskundigen te horen, waarna de zit ting wordt onderbroken tot na de feest dagen. Pas 5 januari zal mr. dr. H. van 't Veer, de officier van justitie die met de vervolging in deze zaak is belast, zijn requisitoir houden. Direct daarna moeten de pleidooien en de laatste woorden van de verdachten volgen. Het is de bedoeling dat de rechtbank de zaken worden behandeld door de strafkamer die onder leiding staat van prof. mr. W. F. C. van Hattum 12 januari uitspraak doet. Zo nodig kan de uitspraak nog een week later worden gedaan. Uit de zaal van de rechtbank worden het verdachtenhekje en het hekje dat De twee verdedigers van de 35 Zuidmolukkers. Links mr. H. W. J. Droesen en rechts mr. R. W. van Dijk. de publieke tribune van de rest van de zaal scheidt weggebroken. „Daarmee winnen we plaatsruimte en voorkomen we dat men op de tribune zittend steeds tegen de balustrade zit aan te kijken", lichtte gisteren het hoofd van het Haagse parket, mr. A. W. Rosingh, toe. In de zaal zijn drie rijen zitplaatsen gereserveerd voor familieleden van de verdachten en twee rijen voor andere belangstellenden. Drie rijen moeten de vertegenwoordigers van de pers en de radio herbergen en op de eerste vier rijen komen de verdachten met hun be wakers. De Haagse politie heeft voor de duur van het proces versterkingen aange vraagd, maar geen pantserwagens, zo verzekerde mr. Rosingh. Behalve in de buurt van het gebouw van de recht bank zullen ook elders bijzondere vei ligheidsmaatregelen worden getroffen, onder meer langs de route van het huis van bewaring (aan de Schevenings- eweg) naar het rechtbankgebouw, de weg die de verdachten elke dag twee maal zullen afleggen. HILVERSUM Dc Katholieke Radio Omroep (KRO) is gistermiddag twee maal door een nog onbekende man op gebeld die aankondigde, dat de studio's van de omroep de lucht in zouden gaan. Om ongeveer vijf over vijf belde de man voor de eerste maal. Hij kondigde aan dat er onder de KRO-studio in de Emmastraat een bom was geplaatst. De KRO-leiding bracht daarvan onmid dellijk de politie van Hilversum op de hoogte. Om ongeveer tien voor half zes belde de man voor de tweede maal. De KRO-leiding heeft kort daarna alle aanwezigen (zo'n 25 personen) van de telefoontjes op de hoogte gebracht en hen in de gelegenheid gesteld het gebouw te verlaten. De politie van Hil versum en de bedrijfsbrandweer van de KRO hebben daarna het gebou^onder- zocht doch konden niets vinden. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De kans is niet gering dat de huidige staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken, mr. C. van Veen, na de Tweede-Kamerverkiezingen de Ka merfractie van de Christelijk-Historische Unie gaat aanvoeren. Uit het zojuist gepubliceerde advies van de „commissie van wijze mannen" (onder leiding van oud-minister mr. Y. Scholten) met betrekking tot de kandidaatstelling voor de Tweede Kamer blijkt dat de heer Van Veen volgens deze commissie op de derde plaats van de lijst zou moeten staan, na minister drs. B. J. Udink (lijstaanvoerder) en staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga (no. twee). Omdat in Den Haag aangenomen wordt dat zowel de heer Udink als de heer Kruisinga in het nieuwe kabinet zitting zullen nemen ziet men in mr. Van Veen (47) de volgende fractievoorzitter. De commissie-Scholten adviseert n.l. de nieuwe fractievoorzitter uit de groep van de eerstedrie (op de lijst te kie zen. De advieslijst van de commissie komt op 19 december in het hoofdbe stuur van de CHU ter sprake dat daar na het woord geeft aan de kiesvereni gingen die er in regionale bijeenkom sten over gaan spreken. Pas over enke le maanden kan de definitieve lijst be kend zijn. Op de lijst komen niet de namen voor van de huidige fractieleden jkvr. mr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen, C. F. van der Peijl, drs. D. F. van der Mei en dr. H. A. Schuring. De beide eersten willen niet voor een herverkie zing in aanmerking komen en de laat ste twee hebben zich wel herkiesbaar gesteld maar lijn niet op de lijst ge plaatst. De advieslijst ziet er als volgt uit: eerste groep: drs. B. J. Udink, dr. R. J. H. Kruisinga en mr. C. van Veen; tweede groep: (alfabetisch) drs. G. Gerritse te- Soest (secretaris van het CNV), mej. mr. E. A. Haars (Kamerlid), H. Kikkert (Kamerlid), J. T. Mellema (Kamerlid), mr. W. Scholten (Kamerlid) en drs. A. D. W. Tilanus (Kamerlid); derde groep (alfabetisch): drs. A. M. de Boo (Kamerlid), mr. C. A. Bos (Ka merlid), drs. A. J. van Duist uit Hilver sum (theoloog en omroepdeskundige), H. Eversdijk uit Heinkenszand (onder wijsdeskundige), staatssecretaris J. C. E. Haex en T. Tolman (Kamerlid); vierde groep: (alfabetisch) Jac. Huij sen uit Den Haag (oud-voorzitter CHJO), drs. G. van Leijenhorst uit Gouda (Unie-secretaris), mevrouw ir. N. de Ruiter uit Voorschoten (kandidate van de CH-vrouwengroepen) en P. G. van der Weele- uit Gouda (voorzitter van het Kon. Verbond van Onderne mers) vijfde groep: (alfabetisch) drs. H. J. Bos (Apeldoorn), ir. J. M. van Duin (Maastricht) en H. Wisselink (Bathmen). Vooral in de CH-jongerenorganisatie is nogal wat beroering ontstaan over het feit dat de heer Huijsen niet in een hogere groep is geplaatst; men wijst erop dat de CHJO hem als haar kandi daat beschouwt en ook lijstaanvoerder Udink, bij een bezoek aan een CHJO- conferentie, wat dit betreft verwachtin gen heeft gewekt. In Den Haag wordt aangenomen dat in de nu gepubliceerde lijst nog wel wat verschuivingen zullen komen. De huidige fractie van de CHU in de TweedeKamer telt twaalf leden. Het is nu vrijwel zeker dat de heer Mellema na de verkiezingen niet als fractieleider aanblijft. Van minister Beernink was al bekend dat hij voor een plaats op de lijst in aanmerking wilde komen. HEERLEN Bij een brand, die gis termiddag door nog onbekende oorzaak in een Heerlens pand ontstond, is de tweeëneenhalf jaar oude Elisabeth Regtop om het leven gekomen. De ouders die zich op de benedenverdieping bevonden terwijl hun dochtertje boven sliep, konden het huis op tijd verlaten. (Van een onzer redacteuren) ARNHEM Steeds meer zullen de concentraties een rol gaan spelen. Voor wat Gelderland betreft wordt gedacht aan een concentratie Arnhem met in de toekomst een half tot één miljoen inwoners, Nijmegen met een kwart tot een half miljoen inwoners, Apeldoorn en Ede/Wageningen met 125.000-250.000 inwoners. Harderwijk en Doetinchem met 65.000-125.000 inwoners en Win terswijk, Doesburg, Barneveld en Tiel met 30.000-65.000 inwoners, waarhij het gaat om gemeenten met hun directe omgeving. Dit zei minister Beernink (Binnenlandse Zaken) maandagmiddag aan het slot van een rede over „bestuurlijke organisatie" voor de afdeling Gelderland van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten. Voor deze vergadering bestond zo'n grote belangstelling van de zijde van de Gelderse gemeentebestuurders dat het bestuur kort voor de vergadering naar grotere zaalruimte had moeten omzien dan aan vankelijk het plan was. De minister, sprak uitvorig over e pro blematiek van gemeentelijke herinde ling n gewestvorming („d bstuurlijke organisatie roept om vernieuwing"); op korte termijn (in Den Haag wordt ver wacht: februari a.s.) zal bij de Tweede Kamer een ontwerp-gewest(en) wet worden ingediend. De minister en staatssecretaris Van Veen denken aan de vorming van dertig a veertig gewes ten in streken waar deze vorming zin vol is. „Er moeten aanwijsbare belan gen mee zijn gediend." De minister verwacht niet dat het héle land in gewesten zal worden ver deeld; „er zullen witte plekken blijven, zoals (mogelijk) de Waddeneilanden, de Alblasserwaard, het Land van Heusden en Altena e.a." Mr. Beernink en mr. Van Veen, blijven van mening dat ge- westvorming zo mogelijk van onderop moet plaatsvinden, de rijksoverheid stelt het juridische kader vast. De mi nister verzëkerde de gemeentebesturen dat dit proces al in een zeer vroegtijdig stadium met provincie- en gemeentebe sturen uitvoerig zal worden doorge sproken, óók de in voorbereiding zijnde structuurschets voor de bestuurlijke or ganisatie van Nederland. In de gewestwet zal waarschijnlijk staan dat het bestuur van het gewest bestaat uit een gewestraad (eventueel geheel of gedeeltelijk rechtstreeks te verkiezen door de bevolking), een dage lijks bestuur en een voorzitter. De ver gaderingen van de gewestraad moeten in beginsel openbaar zijn. De gemeen ten zullen voor een deel de kosten van het gewest zelf moeten dragen, zij kun nen daarvoor in aanmerking komen voor een zg. verfijningsuitkering 'uit het gemeentefonds. Ook wordt gedacht aan een gewestbelasting (een mogelijkheid waarvan burgemeester Borrie van Tiel zich later nogal afkerig toonde). Een gewest zal in het algemeen mini maal 75.000 inwoners moeten tellen. In antwoord op vragen van burgemeester Des Tombe van Apeldoorn deelde de minister nog mee dat een gewest zich z.i. over de provinciegrens heen kan uitstrekken (een voorbeeld daarvan wordt mogelijk het gewest oor gedeel ten van West-Utrecht en oostelijk Zuid-Holland). Ook zal een gemeente eevntueel lid kunnen zijn avn twee ge westen. maar de financiële lasten die dit voor de betrokken gemeente met zich mee brengt zullen haar vaak hier van kunnen weerhouden. En wat de terreinen betreft waarop het gewest bevoegdheden kan krijgen denkt de minister aan verkeer, vervoer, huisvesting, industrialisatie, onderwijs en welzijnsbeleid. De grenzen van de toekomstige „politiegewesten" hoeven niet samen te vallen met die van de gewesten in de zin van de toekomstige wet. doen. Maar het is de vraag of dezt besturen (en hun ambtenaren) de im mense problemen waarvoor deze tijd ook de gemeentebesturen stelt de baas kunnen. De minister vroeg zich af of het beroep op het „gemeenschap zijn" van de kleine gemeenten niet vaak een wat overdreven argument is. De bevolking voelt zich in het al gemeen meer verbonden mei de streek of de buurt/dorp (voorbeelden: de Amsterdamse Jordaan en het dorp Scheveningen) dan met de gemeente. Aan het slot van de vergadering gaf voorzitter J. A. Houtkoper, burgemees ter van Echteld, de minister een fraaie •xtielplastiek voor zijn ministerie ten geschenke. ADVERTENTIE In een toelichting op de ministeriële richtlijnen met betrekking tot de ge meentelijke herindeling zei mr. Beer nink met klem dat het voor hem geen wet van Meden en Perzen is dat ge meenten van minder dan 3.000 of 6.000 inwoners zouden móeten verdwijnen. Van de 872 Nederlandse gemeenten tel len er niet minder dan 432 minder dan 6.000 inwoners! „Hun positie wordt on der de loep genomen," verduidelijkte de minister. „Neem een gemeente als Ro- zendaal (G.), zoiets móet je laten be staan." Mr. Beernink was dankbaar voor het vele dat de besturen van kleine gemeenten hebben gedaan en nóg LEEUWARDEN De heer J. de Ja ger, eigenaar van een motorhandel in Leeuwarden, heeft samen met zijn zoon in zijn zaak een met een mes zwaaiende inbreker overmeesterd en aan de politie overgeleverd. De inbreker werd door beide mannen in het magazijn van de motorhandel op heterdaad betrapt. De heer De Jager gooide een stellage met spuitbussen om waardoor de inbreker, de negentienja rige metaalbewerker J. R. uit Leeuwar den, in de knel raakte. Daarop werd hij door vader en zoon overmeesterd. WENEN Twee gewapende Tsje- choslowaakse grenswachten zijn zater dag met hun hond Berg berg naar Oos tenrijk gevlucht, waar zij politiek asiel vroegen, zo heeft het Oostenrijkse mi nisterie van Binnenlandse Zaken mee gedeeld. De hond is- zondag aan de Tsjechoslowaakse grensautoriteiten te ruggeven. STER VAN BETHLEHEM Dexe exclusieve SI, 6 karaats gouden kerstpenning is voorsten van een flonkerende diamant, die de ster van Bethlehem symboli seert. Hierbij behoort een casset te van origineel olijfhout af komstig van de Olijfberg bij Je rusalemdit kostbare olijfhout is 1000-2000 jaar oud. De voorzijde vertoont de diaman ten ster die boven Bethlehem blijft stilstaan; op de voorgrond de drie wijzen van het Oosten die ln aanbidding nederknielen. De achterzijde vertoont de we reld, de vredesduif met het olijf- takje en het geheel wordt om kranst door het woord VREDE in vele talen. Alle penningen zijn genummerd, gezet met een echte diamant en voorzien van een garantie- en verzekeringsbewijs. (Diamant In karaats) prijs 0 m/m Aantal •A 7 gr. •B. 12H gr. •C 30 gr. •D 00 gr. E. 1*1 gr. F. 240 gr. G. 480 gr. levering voor de kerst 22,8 4 129.- 0,1QK 28 38 38 80 90 90 A 189,- 0.15K k f 389,- 0.3OK k f 680,- 0.30K k f 1350,- 0.60K k f 2700,- 0.90K k 5400,- 1.80K Prijzen INCLU SIEF B.T.W. Te bestellen bij banken, Juweliers en rechtstreeks bij ORANJE MUNT DEN HAAG LANGE POTEN 5A TEL. 070 - 04.09.24* Ken eenden penning een t««r(le vel en M«teri«rh Heelt.

De Vallei | 1970 | | pagina 5